Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 20, 2013 12:05 am

-Την ίδια εποχή που χάσαμε και τον Hairem, σωστά; Έγνεψε θετικά. Αν θυμάμαι καλά από τις αναφορές, ήσουν παρούσα την ώρα του δυστυχήματος.
-Το να προστατέψει εμένα κόστισε την ζωή του, διευκρίνισε και το βλέμμα της έπεσε ασυναίσθητα στο πάτωμα.
-Κατάλαβα, έληξε το συγκεκριμένο θέμα. Ας περάσουμε στις συνθήκες που σε έφεραν στο γραφείο μου.
-Βρισκόμουν στο νησί Little Garden, επέστρεψε στον προηγούμενο τόνο της, ξεκινώντας την αναφορά με μονότονο και πειθαρχημένο ρυθμό. Χωρίς αποστολή ή κάποια προσδοκία, βρέθηκα μπροστά στον πρώην Rear Admiral και πλέον πειρατή "Red Flag" X Drake και το πλήρωμα του. Το όνομα συνέλεξε την αποκλειστική προσοχή του Momonga. Έδωσα στον συνταξιδιώτη μου την οδηγία να φύγει αμέσως και επιδίωξα την σύλληψη του υποκειμένου. Τα αποτελέσματα τα γνωρίζετε.
Και πάλι το βλέμμα της κύλισε χαμηλά, και πάλι κενό ενώ ο λογισμός της έτρεχε στις σκηνές που βίωσε. Ο Momonga όμως κάθισε βαρύς στο γραφείο του, προσηλωμένος για κάθε λεπτομέρεια. Περίμενε περισσότερα αλλά αναγκάστηκε να την παρακινήσει για να συνεχίσει.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 20, 2013 12:18 am

-Φέρθηκες άκρως επιπόλαια. Ο βαθμός σου, ακόμα και ανάμεσα στους Πράκτορες της Cipher Pol, δεν ανταποκρίνεται στο επίπεδο της δύναμης κάποιου όπως ο Drake. Όφειλες να περιμένεις ενισχύσεις.
-Έκρινα ότι η καθυστέρηση να προσεγγίσουν οι marines ένα ακατοίκητο και απόμακρο νησί όπως το Little Garden θα ευνοούσε την φυγή του στόχου, είπε χωρίς καθόλου ένταση. Δεν προσπαθούσε να δικαιολογηθεί εξάλλου. Ωστόσο έχετε δίκιο. Υπερεκτίμησα τις δυνάμεις μου δίχως αμφιβολία.
-Οι οποίες είναι...; Κάτι στον τόνο της του έδωσε την αίσθηση ότι η απάντηση είχε ενδιαφέρον.
-Πρόσφατα απέκτησα τις δυνάμεις ενός Φρούτου του Διαβόλου. Είναι κατηγορίας Logia, το αέριο στοιχείο. Όμως δεν μπορώ να τις ελέγξω ακόμα σε ικανοποιητικό βαθμό.
Όντως η απάντηση τράβηξε το ενδιαφέρον του. Ίσως και την έκπληξη αν μετέφραζε σωστά το δεξί υψωμένο φρύδι. Έπειτα, η ρυτίδα ανάμεσα στα μάτια της έδωσε να καταλάβει ότι μία τέτοια πληροφορία θα έπρεπε να την γνώριζε. Τα Φρούτα τύπου logia εξάλλου ήταν κάτι παραπάνω από σπάνια και το να αποκτά τις δυνάμεις ενός κάποιος από την Cipher Pol, έπρεπε να γνωστοποιείται ανάμεσα στους υψηλόβαθμους.
-Παρότι έχω αναφέρει στην Υπηρεσία ότι απέκτησα ένα Φρούτο, δεν έχω καταφέρει να μεταβώ στην βάση μας για να ελέγξουν τις δυνάμεις του, κατέληξε να του πει για να του δώσει να καταλάβει την κατάσταση.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 20, 2013 12:30 am

O Momonga συνήλθε στον σοβαρό του τόνο αμέσως.
-Η Cipher Pol έπρεπε να δείξει περισσότερη προσοχή στην σωστή εκπαίδευση σου σε αυτό το κομμάτι. Η έλλειψη αυτή κόστισε τραγικά πολύ. Σίγουρα η ευκαιρία να συλλάβουν έναν από τους 11 Supernovas, της γενιάς των χειρότερων πειρατών, ήταν κάτι σπάνιο. Για λίγο έμεινε σιωπηλός, υπολογίζοντας τι θα μπορούσε να γίνει αν η Shura ήξερε να χειρίζεται τις δυνάμεις του Φρούτου της σωστά όταν συνάντησε τον Drake. Μπορείς να πηγαίνεις. Σου συστήνω ξεκούραση για γρήγορη ανάρρωση. Αύριο θέλω να συντάξεις μια λεπτομερή γραπτή αναφορά με κάθε λεπτομέρεια της μάχης σου με τον Drake και να την καταθέσεις σε μένα. Επίσης, μόλις νιώσεις ικανή, θέλω να απευθυνθείς στους εκπαιδευτές και να μπεις σε εντατικό πρόγραμμα ασκήσεων ειδικά για χρήστες Φρούτων. Θέλω πριν αναχωρήσεις από το Marineford, μία Πράκτορας της Κυβέρνησης να είναι σε θέση να χειρίζεται αλάνθαστα τις δυνάμεις της ώστε να μην επαναληφθεί το ίδιο περιστατικό.
Η Shura χαιρέτησε τον Momonga όπως επέβαλαν οι τύποι και ετοιμάστηκε να φύγει.
-Υποθέτω ότι ο Hairem σε εκπαίδευσε σωστά, κρίνω όμως ότι η θέση σου στην Cipher Pol σου ταιριάζει περισσότερο από την στολή των marines.
Στην τελευταία αυτή παρατήρηση, πάγωσε στιγμιαία. Χωρίς όμως να σχολιάσει συνέχισε με την έξοδο της.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 20, 2013 1:11 pm

Μερικές ώρες αργότερα, ο Kaze επέστρεψε στο συνηθισμένο δωμάτιο της κλινικής μόνο και μόνο για να τη βρει στο κρεβάτι με μια λευκή κόλλα στο τραπέζι δίπλα της σε αναμονή και την ίδια να κοιτάζει πέρα από το ανοιχτό παράθυρο. Δεν γύρισε στο άκουσμα της έλευσης του, δεν αντέδρασε όταν κάθισε στην καρέκλα δίπλα της. Και ο νεαρός δεν μίλησε αρχικά, αναγνωρίζοντας ότι πράγματι κάτι περίεργο την απασχολούσε από την στιγμή που είχε ξυπνήσει.
-Θες να γράψω εγώ την αναφορά για σένα; πρότεινε απλώς και μόνο για να ανοίξει κουβέντα.
-Θα το κάνω σε λίγο, ήρθε η απάντηση. Αποφασίζοντας με μισή καρδιά να επιστρέψει στην πραγματικότητα, τον αντίκρισε μόνο και μόνο για να καλύψει την περίεργη συμπεριφορά της. Δεν ήθελε ο Kaze να καταλάβει και να την ρωτήσει σχετικά. Ήταν κάπως αργά βέβαια γι αυτό. Πώς πήγε η δική σου προπόνηση; ρώτησε για να αλλάξει θέμα.
-Χάλια.
-Πραγματικά απορώ μαζί σου. Κανονικά δεν θα έχανες μύγα αν την στόχευες. Τι έπαθες ξαφνικά;
-Αν με άφηναν να χρησιμοποιήσω το όπλο μου, συμφωνώ, αλλά με ξένα δυσκολεύομαι.
-Δεν γίνεται αυτό που λες. Πράγματι το όπλο σου είναι ακατάλληλο στο χειρισμό, στο τόνισα από την πρώτη φορά που το είδα. Κανονικά οι ικανότητες σου στην σκοποβολή δεν θα έπρεπε να επηρεάζονται από το όπλο που χρησιμοποιείς.
-Ίσως να έχεις δίκιο, ίσως πάλι όχι
, της είπε τονίζοντας περισσότερο το δεύτερο μισό για να εκφράσει την δική του γνώμη. Κι αν είναι έτσι, εσύ δεν θα μάθεις ποτέ να χειρίζεσαι τις δυνάμεις του Φρούτου σου! συνέχισε.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 20, 2013 1:14 pm

Η Shura ανέβλεψε στο σχόλιο περισσότερο απορημένη, παρά εκνευρισμένη όπως θα ήταν η κανονική, πρώτη της αντίδραση. Τι είχε συμβεί και είχαν μουδιάσει σε τέτοιο βαθμό οι αισθήσεις της;
-Σκέψου το! συνέχισε ο Kaze παρατηρώντας τις αντιδράσεις της. Προπονείσαι στις δυνάμεις του Φρούτου σου για πάνω από 4 μήνες και το μόνο που έχεις καταφέρει είναι να παίρνεις αέρια μορφή, αρκετά συμπαγή ώστε να ακουμπάς κάτι και τίποτα περισσότερο από όσα θα σου πρόσφεραν. Όπως εγώ δεν μπορώ να εργαστώ με ξένο όπλο, έτσι κι εσύ έχεις κάτι μέσα στο κεφάλι σου που σε εμποδίζει να νιώσεις τις λεπτές αποχρώσεις του σχεδίου. Και πιστεύω ότι το έχεις καταλάβει ήδη ότι εσύ οφείλεσαι και μόνο. Ακόμα κι αν περάσουν μήνες προπόνησης δεν θα έχεις καμία πρόοδο αν δεν συμφιλιωθείς με τον εαυτό σου.
Καταλαβαίνοντας ακριβώς που το πήγαινε, το κεφάλι της έγειρε στο πλάι και ρουθούνισε ειρωνικά δυνατά.
-Τον εαυτό μου ε; κατάπιε με πίκρα το σάλιο στο στόμα της. Και ποιος είναι αυτός; Ποια είμαι εγώ στην τελική; Δεν ανήκω στους marines, όπως σωστά τόνισε ο Momonga. Από την αρχή που μπήκα στο σώμα, όποτε αντίκριζα κάποιον ανώτερο στον οποίο έπρεπε να σταθώ προσοχή, είχα ένα ύφος λες και ήθελα να φτύσω το πτώμα του! Είμαι μέλος των CP αλλά στην πραγματικότητα τους μισώ για όσα πέρασα εξαιτίας τους τόσο εγώ, όσο και ο δάσκαλος μου. Όσοι με περιτριγυρίζουν καταλήγουν νεκροί, πολλές φορές από το ίδιο μου το χέρι. Τελικά... τι υποτίθεται ότι πρέπει να απαντήσω σε όλα αυτά όταν η μόνη μου παρηγοριά στην ζωή φαίνεται πως είναι ψεύτικη;
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 20, 2013 1:18 pm

Το βλέμμα της έφυγε και πάλι στο κενό, αλλά ο Kaze είχε βγάλει τα συμπεράσματα του. Απελπισία, αυτό είχε απέναντι του. Ήξερε ότι κι εκείνη είχε περάσει απαίσιες καταστάσεις, πιθανώς χειρότερες από όσες είχε ζήσει εκείνος, και ότι η μόνη της δύναμη για να αντέχει να περιμένει την επόμενη μέρα ήταν η πίστη της στην δική της δύναμη. Στο ότι, ακόμα κι αν έρχονταν δύσκολα, θα μπορούσε να ανταπεξέλθει και να νιώσει καλά με αυτό το κομμάτι του εαυτού της. Τώρα που είχε δεχτεί μια τόσο ταπεινωτική ήττα, που παρουσιαζόταν αδύναμη και λίγη μπροστά στα μάτια ανώτερων σε αξία ατόμων, αυτή η δύναμη γκρεμιζόταν και μαζί με αυτή το κουράγιο της να ορθοποδήσει. Τι θα μπορούσε να πει ο ίδιος για να την επαναφέρει; Ενώ ακόμα σκεφτόταν τα λόγια του, ένας χτύπος στην ανοιχτή πόρτα διέκοψε την σιωπή. Παρότι θα μπορούσε απλώς να περάσει μέσα, προτίμησε να κάνει ευγενικά την είσοδο του. Ήταν ένας marine, νεαρός σε ηλικία όπως μαρτυρούσε η δροσιά στο πρόσωπο του. Τα μαλλιά του είχαν μια ανοιχτή, ροζ απόχρωση και μια μπαντάνα τα κρατούσε μαζεμένα, ενώ ένα ζευγάρι γυαλιά βρισκόταν στερεωμένο πάνω της.
-Συγνώμη για την εισβολή, ανέφερε με μετρημένο χαμόγελο καθώς πλησίαζε μερικά βήματα. Κατά λάθος άκουσα την συζήτηση σας και αποφάσισα να επέμβω. Ονομάζομαι Coby.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 20, 2013 1:24 pm

Έπειτα από λίγες μέρες, η Shura βρισκόταν στον χώρο εκπαίδευσης. Ο νεαρός marine που είχε προθυμοποιηθεί να αναλάβει την εκπαίδευση της βρισκόταν δίπλα της, παρατηρώντας από κάθε οπτική γωνία αν ήταν σε θέση να προπονηθεί. Δεν έφερε αντιρρήσεις κι εκείνη περίμενε τις συμβουλές του. Παρά το νεαρό της ηλικίας του, οι υπόλοιποι marines έδειχναν να τον σέβονται και να τον συμπαθούν ταυτόχρονα. Η ίδια δεν ήταν σίγουρη. Η ευγένεια του ήταν αληθινή, και παρότι αρχικά τα βλέμματα που του έριχνε ήταν δολοφονικά, εκείνος είχε καταφέρει να την ισορροπήσει σε μια κατάσταση προσωρινής ανακωχής. Ήταν το καλύτερο που μπορούσε να πετύχει.
-Ο Momonga ανέφερε κάτι για πρόγραμμα εκπαίδευσης ειδικά για χρήστες. Να φανταστώ είσαι και εσύ ένας;
-Ε, όχι
, απάντησε ξύνοντας νευρικά το πλάι του κεφαλιού του. Η ανταπόκριση ήταν μια αιμοσταγής ματιά που τον προκάλεσε να σοβαρευτεί. Εννοώ, έχουμε χρήστες φρούτων που θα μπορούσαν να σου πουν σίγουρα περισσότερα από μένα στο κομμάτι αλλά και πάλι εσύ είσαι κατηγορίας logia. Μόνο οι admiral θα μπορούσαν να σου πουν κάτι γι αυτό κι αυτοί δεν έχουν το χρόνο να διαθέσουν. Όχι, υπάρχει ένα άλλο κομμάτι στο οποίο μπορώ να σε βοηθήσω και πιστεύω ότι έχεις ήδη τις δυνατότητες να αναπτυχθείς. Παράλληλα με αυτό θα βρεις τι σου χρειάζεται για τις δυνάμεις του Φρούτου σου.
-Και τι είναι αυτό;
ρώτησε απλώς για να ρωτήσει με ευέξαπτο ύφος.
-Λέγεται Kenbunshoku Haki.
Στο ερωτηματικό της βλέμμα, το χαμόγελο του Coby έγινε πιο πλατύ.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 20, 2013 1:28 pm

Μετά τις απαραίτητες εξηγήσεις, η Shura δεν ήξερε αν έπρεπε να βάλει τα γέλια ή όχι. Της μίλησε για τη δύναμη της ψυχής, καθώς και για την "έκφραση" αυτής της δύναμης μέσα σε μάχες.
-Ο λόγος που πιστεύω ότι μπορείς να αναπτυχθείς σε αυτόν τον τομέα είναι γιατί είσαι συνεχώς στην τσίτα. Δεν το λέω για κακό, βιάστηκε να προσθέσει στο προσβεβλημένο ύφος της. Αντιθέτως, πιστεύω ότι η ψυχή σου είναι, που προσπαθεί να αγγίξει οτιδήποτε υπάρχει γύρω της απλώς και μόνο για να το κατανοήσει. Και μέσα από αυτό να μπορείς να βρεις τον έλεγχο. Άσε με να σου κάνω μια επίδειξη για να πεισθείς.
Και χωρίς περιστροφές, έδεσε τα μάτια του με την μπανάνα του κεφαλιού του και την προκάλεσε να τον χτυπήσει με όποιον τρόπο επιθυμούσε. Η Shura δεν ζήτησε την άδεια δεύτερη φορά και με όλες τις δυνάμεις της επιχείρησε να το κάνει πράξη. Απλώς και μόνο για να συνειδητοποιήσει ότι δεν θα μπορούσε ποτέ να τα καταφέρει και ότι της έλεγε αλήθεια. Η αμφιβολία έγινε σκεπτικισμός και ο σκεπτικισμός μπήκε σιγά σιγά στο περιθώριο.
-Και πώς μπορώ να μάθω να το κάνω και γω;
-Ο πλήρης έλεγχος παίρνει πολύ καιρό. Ωστόσο, αν μάθεις να το "βγάζεις" μια φορά μπορείς να εξασκηθείς σε αυτό και μόνη σου μετά. Θα πιέσουμε τις αισθήσεις σου στα όρια τους, φέρνοντας σε σε παρόμοιες καταστάσεις με αυτήν.
-Δηλαδή θα μου κλείσεις τα μάτια και θα με χτυπάς;!
ρώτησε έτοιμη να ξεκινήσει καβγά.
-Μήπως θα έπρεπε να το αναβάλουμε μέχρι να θεραπευτούν εντελώς τα τραύματα σου;
-Όχι, μπορούμε να ξεκινήσουμε αμέσως
, ήταν η απάντηση που έδωσε, καθώς ποτέ δεν θα παραδεχόταν αδυναμία για να γλιτώσει τον πόνο.
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 20, 2013 1:37 pm

Έπειτα από μερικές βδομάδες όπου επαναλάμβαναν την ίδια διαδικασία με πολύ ξύλο για την εκπαιδευόμενη, παρά το επίτηδες, ελαφρύ χέρι του Coby, η Shura ήρθε για πρώτη φορά σε επαφή με τον χώρο γύρω της χωρίς την ανάγκη της όρασης. Ήταν πράγματι λες και το κεφάλι της άγγιξε για μια στιγμή την πορεία της γροθιάς του νεαρού. Ένιωσε συνειδητά από πού θα την χτυπούσε, αν και από την έκπληξη, δεν πρόλαβε να αποφύγει σωστά και κατέληξε να της ανοίξει την μύτη με το στραβό χτύπημα. Την υπόλοιπη ώρα έτρεχε αίμα μέχρι το πιγούνι της αλλά είχε ένα πλατύ χαμόγελο ικανοποίησης αποτυπωμένο μέχρι τα αυτιά. Το θέαμα ήταν περισσότερο ανησυχητικό παρά κωμικό δυστυχώς. Ταυτόχρονα, συνειδητοποίησε ότι είχε ήδη ζήσει παρόμοιο περιστατικό, στο οποίο όμως δεν έδωσε βάση για να αναρωτηθεί πως το είχε κάνει. Την αλλαγή χαιρέτησε με ανακούφιση ο Kaze, ο οποίος δεν λάμβανε μέρος σε αυτές τις προπονήσεις και συνέχιζε να αποτυγχάνει με τις δικές του επιδόσεις.
-Οπότε είχες άδικο όταν έλεγες ότι δεν θα βελτιωνόμουν με τις δυνάμεις μου! του τόνισε χαιρέκακα.
-Ναι, αλλά εγώ ήμουν από την αρχή σίγουρος ότι τελικά θα συμφωνούσαμε πως διαφωνούμε.
Και μπερδεύοντας την αρκετά, βγήκε και πάλι από πάνω. Δεν θα τον δυσαρεστούσε περισσότερο από ότι συνήθως, γιατί πίστευε ακράδαντα ότι στην περίπτωση του έφταιγε η χρήση των "ξένων" όπλων. Γινόταν όμως πιο ανυπόμονος ως προς την ημερομηνία αναχώρησης, ακριβώς την ώρα που η Shura είχε αρχίσει να ενθουσιάζεται με την νέα της ανακάλυψη.
-Καλύτερα να εργαστούμε πιο σκληρά. Αυτό είναι το τελευταίο διάστημα που μπορώ να εξασκηθώ πριν φύγω, ανέφερε μια μέρα στον Coby στραβοκοιτώντας με έχθρα την πλάτη του Kaze μερικά μέτρα μακριά.
-Καταλαβαίνω, έγνεψε εκείνος. Είναι κρίμα που δεν έχω τον χρόνο να εξασκήσω και τον Kaze πάνω σε αυτό. Έχω βέβαια την εντύπωση ότι εκείνος θα αποδεικνυόταν καλύτερος σε ένα άλλο κομμάτι αυτού του τομέα.
-Τι εννοείς;
-Ανέφερες κάποια στιγμή ότι σε είχε τραυματίσει ενώ είχες ενεργοποιήσει το φρούτο σου, σωστά; Δεν ξέρω τι πιστεύει για το όπλο που κουβαλάει όμως υπάρχει μόνο μία εξήγηση γι αυτό το περιστατικό...
Back to top Go down
tsitakos
Simple Member
Simple Member
tsitakos


Όνομα Χαρακτήρα : Kishou Arima
Posts : 4688
Join date : 2012-10-19
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 90%

[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jun 20, 2013 1:59 pm

Φτάνουμε λοιπόν στην ημέρα την πολυπόθητης αναχώρησης. Ο Kaze προθυμοποιήθηκε, χωρίς να δεχτεί αντιρρήσεις, να προετοιμάσει το καράβι τους, να το εφοδιάσει με προμήθειες και να μεταφέρει προσωπικά τα υπάρχοντα τους στις καμπίνες τους. Δεν έβλεπε την ώρα να εγκαταλείψουν αυτήν την βάση, όπου όλοι τον αντιμετώπιζαν σαν αποτυχημένο, και να επιστρέψει στην ελευθερία, όπου η χρήση του όπλου του δεν περιοριζόταν από κανόνες. Από την άλλη, η Shura ετοιμαζόταν με το πάσο της. Έφευγε από την βάση στεκόμενη στα πόδια της και με νέες δυνάμεις. Η εξάσκηση του Kenbunshoku Haki προχωρούσε με αργούς αλλά σταθερούς ρυθμούς. Τις τελευταίες μέρες όμως αυτό που είχε δραματική εξέλιξη ήταν ο έλεγχος των δυνάμεων της. Πράγματι, μόλις ένιωσε την επαφή με ένα σταθερό, ήρεμο περιβάλλον βρήκε την ισορροπία που της έλειπε. Είχε περάσει εξάλλου ιακνοποιητικό χρονικό διάστημα από μόνη της στην εξάσκηση τους ώστε να είναι σε θέση μόλις εγειρθούν οι περιορισμοί στο μυαλό της, να μπορεί να τις ελέγχει. Πλέον μπορούσε να χειρίζεται όχι μόνο το σώμα της αλλά και τον περιβάλλοντα σε εκείνη αέρα και η ακτίνα επίδρασης της μεγάλωνε.
Χαιρέτησε με ευγνωμοσύνη τον Coby, αν και συμφωνούσε με τον Kaze στην άποψη του να μην ενδιαφέρεται για τους υπόλοιπους.
-Μην ξεχνάς να προπονήσε εντατικά σε ό,τι σου έδειξα, της έκανε με ύφος του δασκάλου που καθόλου δεν μπορούσε να υποστηρίξει η εμφάνιση του, όσο κι αν προσπαθούσε. Κι αν παρατηρήσεις τον Kaze να κάνει τίποτα από αυτά που σου ανέφερα, σε θέτω υπεύθυνη να τον ενημερώσεις επίσης.
Συμφωνώντας παρά τις εγωιστικές της αντιρρήσεις στο τελευταίο σκέλος, η Shura εγκατέλειψε την μεγαλύτερη βάση των marines με άγνωστο και πάλι προορισμό.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]The Marine Base [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] The Marine Captain [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Από βασιλιάς σε marine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Vice Admiral Smoker [Marine-G5 Marine Base]
» Captain Tashigi [Marine-G5 Marine Base]
» [Τέλος] Marine η Πειρατές ? [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Marineford-
Jump to: