Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitimeMon Jul 01, 2013 11:22 pm

Ήρθε στο δικό μου τραπέζι και πήρα το πιάτο. Το άνοιξα και είδα να έχει πολύ κρέας πάνω. Αυτό που ήθελα ήταν να φάω και μετά να πάω να ξεκουραστώ ώστε να μπορέσω να φύγω αύριο το πρωί. Δεν με ένοιαζε αν θα πρέπει να κάτσω επειδή είμαι ήδη αρκετά κουρασμένος και να κάτσω να ξενυχτήσω στο πάρτι. Όταν το είχα ανοίξει αμέσως άρχιζα να τρώω σαν άγριο ζώο.
-Πως τρως έτσι ρε Hayate!!!! Μου έλεγε ο Jhon αλλά δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς επειδή η ώρα είχε ήδη πάει 8 και θα έπρεπε να τελειώσω γρήγορα ώστε να πάω να ξαπλώσω στο ξενοδοχείο για να φύγω αύριο το πρωί.
-Συγνώμη που τρώω έτσι αλλά όπως είπες και εσύ αύριο πρέπει να φύγω το πρωί επειδή θα έρθουν να με πιάσουν οι marines αν δεν έχω φύγει, θέλω να φάω γρήγορα και να φύγω από εδώ και μετά να πάω στο ξενοδοχείο οπού έχω μαζί με τον yuuji για να ξαπλώσουμε και αύριο να φύγουμε όσο πιο νωρίς μπορούμε.
-Όντως είναι και αυτό, καλά τότε αν είναι έτσι φάε όπως θες αλλά να ξέρεις πως θα μας λήψεις κιόλας αν φύγεις
, μου είπε και αμέσως σε 30 λεπτά καταβρόχθισα ότι είχα μπροστά μου.
-Αχ τι ωραίο φαγητό!!!!! Πολύ καλή δουλειά έκανε αλλά δεν ήξερα ότι τα μπαρ κάνουν φαγητά.
-Δεν κάνουν αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις όπως και αυτήν μαζευόμαστε εδώ πέρα και κάνουμε πάρτι με φαγητό, πότο και το διασκεδαζουμε.. γιατί δεν τον διασκεδάζεις καθόλου και εσύ???
Μου είπε η Ririka. Όπου και να κοίταζες θα έβλεπες άτομα να χόρευαν και άσε οπού ήταν και μια οπού τραγούδαγε και έκανε πολύ φασαρία, ήταν δύσκολο να ακούσεις.
-Θέλω αλλά δεν έχω το χρόνο, βλέπεις αύριο το πρωί θα πρέπει να φύγω νωρίς επειδή είμαι πειρατής και για αυτό σε λίγο θα φύγω από εδώ και θα πάω στο ξενοδοχείο για να την πέσω, είπα στην Ririka.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 11:56 am

Είχα φάει ήδη και απλά καθόμουν λιγάκι ώστε να απολαύσω το πάρτι αλλά σε λίγο θα πρέπει να φύγω.
-Θα κάτσουμε περίπου άλλα 5 με 10 λεπτά και θα φύγουμε μετά Yuuji, είπα στον Yuuji.
-Μάλιστα, ότι πεις!!!! Μου είπε και γύρισε σε ότι έκανε και πριν, χόρευε με κάτι κύριες. Η ώρα περνούσε και τα 10 λεπτά είχα περάσει στο άψε σβήσε. Έτσι μετά σηκώθηκα από την καρέκλα μου και πήγαινα να φύγω.
-Λοιπόν χάρηκα για την γνωριμία αλλά είναι η ώρα να φεύγω, αύριο το πρωί θα είναι η τελευταία φόρα που θα με δείτε σωματικά αλλά θα μπορείτε να με βλέπετε κιόλας από την αφίσα μου η από την εφημερίδα οπού θα μπαίνω, αν και δεν έχω μπει ακόμη, τους είπα και άνοιξα την πόρτα για να βγω. Πριν βγω σηκώθηκε ο Jhon και άρχισε να μιλάει.
-Σε ευχαριστούμε που μας έκανες τόση μεγάλη χάρη, άμα είναι θα τα πούμε και αύριο και μην ανησυχείς θα γίνεις στο μέλλον ένα τρομερός πειρατής οπού το όνομα σου θα ακούγεται μέχρι και εδώ, αφού μου είπε αυτά τα λόγια βγήκα έξω από την πόρτα μαζί με τον Yuuji και προχωράγαμε προς το ξενοδοχείο για να ξεκουραστουμε. Καθώς προχωράγαμε προς το ξενοδοχείο ξαφνικά άρχιζα να βγάζω μερικές σταγόνες από τα μάτια μου.
-Τι έγινε Hayate??? Μου είπε ο Yuuji.
-Τίποτα μάλλον θα είχα συγκινηθεί με εκείνους τους ανθρώπους. Σε 5 λεπτά είχαμε φτάσει στο ξενοδοχείο και μπήκαμε μέσα.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 2:54 pm

Όταν μπήκαμε μέσα μετά πήγαμε και ανεβήκαμε τις σκάλες και ανεβήκαμε ως και τον 3 όροφο αλλά πριν φτάσουμε στην πόρτα είχα βάλει το χέρι μου στην τσέπη μου και έψαχνα το κλειδί για την πόρτα. Το βρήκα και αμέσως το έβγαλα έξω. Όταν φτάσαμε στην πόρτα έβαλα το κλειδί στην κλειδαριά και άνοιξα την πόρτα. Μπήκαμε μετά μέσα και βγάλαμε τα ρούχα για να πέσουμε αμέσως στο κρεβάτι ώστε να κοιμηθούμε. Πέσαμε να κοιμηθούμε και σε 5 λεπτά ήδη ροχαλίζαμε και οι δυο πολύ βαθιά επειδή είχαμε κουραστεί από όλα αυτά τα γεγονότα οπού είχαν γίνει σήμερα. Η ώρα είναι γύρω στης 8 με 9.
Μετά από 12 ώρες

Κοιμόμουν μια χαρά οπού σε μια στιγμή ακούω ένα ξυπνητήρι να χτυπάει δυνατά. Ήμουν έτοιμος να ξυπνήσω και όταν ξύπνησα είχα σηκωθεί πάνω στο κρεβάτι.
-Ααααααααα, τι έγινε?!?!?!?!?!? Κάτσε μισό λεπτό δεν θυμάμαι να είχα βάλει ξυπνητήρι, μονολόγησα. Ο Yuuji τότε ξύπνησε και άρχισε να μου μιλάει.
-Α συγνώμη εγώ το είχα βάλει εκείνο το ξυπνητήρι, το βράδυ όταν κοιμομασταν σε μια στιγμή είχα ξυπνήσει και θυμήθηκα ότι έπρεπε να βάλουμε και ξυπνητήρι αλλιώς δεν θα μπορέσουμε να σηκωθούμε για να πάμε να φύγουμε.
-Α ναι σωστά... αλλά αφού έχουμε σηκωθεί δεν πρέπει να πάμε να φύγουμε τώρα!!!!!
Είπα και αμέσως πήρα ότι πράγματα είχα και ντύθηκα αμέσως. Είχα πανικοβληθεί λιγάκι.
-Ηρέμησε λιγάκι δεν μας κυνηγάει κανείς, σε αυτό είχε ένα μεγάλο λάθος.
-Δεν μας κυνηγάει λες???? Εγώ λέω πως ναι και αυτοί είναι οι marines!!!! Όταν του είπα έτσι και αυτός άρχισε να πανικοβαλεται.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 3:48 pm

Ετοιμαστηκαμε και αμέσως βγήκαμε από το δωμάτιο μας. Κατεβήκαμε τις σκάλες και πήγα στο ταμείο έδωσα το κλειδί μαζί με ένα σακούλι 500 μπελι. Αφού έδωσα τα λεφτά μετά ανοίξαμε την πόρτα του ξενοδοχείου και βγήκαμε έξω.
-Λοιπόν τώρα ας πάμε προς το λιμάνι για να φύγουμε, είπα και αμέσως πήραμε την πορεία για το λιμάνι. Στο δρόμο μας έβλεπαν ένα σωρό άνθρωποι και μας χερεταγαν, δεν θα ήξεραν ότι τώρα θα φύγουμε. Σε 10 λεπτά το πολύ είχαμε φτάσει ήδη στο λιμάνι αλλά όταν φτάσαμε είδαμε την βάρκα μας να είναι καταστραμενη και να μην είναι σε κατάσταση ώστε να βγει στην θάλασσα.
-Το είχαν κάνει οι marines εχτές τα μεσάνυχτα αλλά αν θες μπορούμε να σας δώσουμε μια εμείς, εκείνη εκεί είναι, μας έδειξε την βάρκα. Ήταν μια χαρά δεν είχε τίποτα το κακό, ήταν ακόμη καλύτερη και από την προηγούμενη.
-Ευχαριστούμε για την βάρκα!!! Του είπα και αμέσως πήγαμε σε εκείνη την βάρκα και μπήκαμε μέσα. Ανέβασα το πανί και μετά πήρα ένα κουπί και ο Yuuji ένα άλλο και αμέσως αρχίσαμε να κωπηλατούμε. Πριν καν φτάσουμε σε ένα μακρινό σημείο ακούσαμε φωνές.
-Σε ευχαριστούμε για όλα Hayate!!!! Να προσέχεις!!!! Καλό σου ταξίδι!!! Έλεγαν οι πολίτες του νησιού.
-Γεια σας!!!!! Στράφηκα μετά στον Yuuji και του είπα.
-Εμπρός Yuuji προς το επόμενο νησί!!!! Είπα και βάλαμε περισσότερη ταχύτητα όταν κοπιλατουσαμε.

τελος
Back to top Go down
Editor
Newspaper Publisher
Newspaper Publisher
Editor


Posts : 956
Join date : 2013-02-01

[Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 10:37 pm

Όνομα χαρακτήρα: Hayate

P.o.M. Points: 34

Belli: 127.000

Τυχόν παρατηρήσεις:Θέλω να αναφέρω δύο πράγματα. Το ένα είναι κακό: Είχες μερικά παραπάνω λάθη, όσων αφορά το να καταλαβαίνει κάποιος την ροή των γεγονότων(σχετικά με την προηγούμενη ιστορία). Διάφορα άλλα μικρά, όπως να λείπουν λέξεις ή να μπερδεύεις το νόημα. Στην αρχή ήταν εντονότερο, στην συνέχεια βελτιώθηκε. Το δεύτερο είναι καλό: Δεν έγραψες υπερβολές στις μάχες! Σου έδωσα ένα παραπάνω μπόνους από αυτό. Η πλοκή ήταν ενδιαφέρουσα, είχε ανατροπές, θύμισε αρκετά το στόρυ του One Piece και μου άρεσε.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 6 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] The promise i gave! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 6 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The massacre [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Another island [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The reunion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Moving on! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Shells Town-
Jump to: