Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Jun 19, 2013 3:06 pm

Άργησες... Νόμιζα πως κάτι έπαθες.. Είπε η Rangiku μόλις με είδε να βγαίνω από την τρύπα, την κοίταξα και χαμογέλασα για να της πω πως είμαι καλά.
Κανένας φρουρός δεν υπάρχει στην γύρω περιοχή, οι περισσότεροι είναι έξω και ψάχνουν τον χώρο για σημάδια για την έκρηξη, όσοι απέμειναν κρύφτηκαν σε εκείνο το δωμάτιο και κλείδωσαν την πόρτα πρέπει να είναι πολύ σημαντικό αυτό που θέλουν να προστατέψουν.
Δεν έχουμε και πολύ χρόνο, οι υπόλοιποι θα επιστρέψουν από λεπτό σε λεπτό πρέπει να βιαστούμε, θα μπω από την κύρια είσοδο για να τραβήξω τα πυρά τους. Με το σώμα που μου έδωσε ο Kibashiri δεν θα πρέπει να έχω πρόβλημα, εσύ πήγαινε από την άλλη μεριά και προσπάθησε να βρεις άλλη είσοδο. Θα τους χτυπήσουμε από παντού και κλέψουμε ότι φυλάνε.
Ίσως και να έχω κάποια καλύτερη ιδέα. Νομίζω πως θα σας αρέσει ότι ετοίμαζα τόσο καιρό στην καμπίνα μου. Βάλτε αυτές τις μάσκες και ακολουθήστε με. Είπε ο Kibashiri.
Δεν ήξερα γιατί αλλά τον εμπιστευόμουν εκείνη την στιγμή, φόρεσα την μάσκα που μου έδωσε. Το ίδιο έκαναν και οι άλλοι δύο, προχωρήσαμε προς την πόρτα. Ο Kibashiri πλησίασε την κλειδαριά και με ένα λοστό την άνοιξε όσο πιο αθόρυβα μπορούσε, από μια χαραμάδα πέταξε μέσα κάτι αμπούλες και έκλεισε την πόρτα πίσω του.
Γύρισε προς το μέρος μας με τα μάτια του να γυαλίζουν, υπολόγισε τον χρόνο και μας έκανε νόημα να μπούμε στο εσωτερικό.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Jun 19, 2013 3:25 pm

Όλοι οι Μαρίν βρίσκονταν στο πάτωμα, όμως δεν κοιμόντουσαν. Ήταν νεκροί...
Ένα ειδικό αέριο, με την εισπνοή αρχίζει και σκοτώνει το σώμα από μέσα προς τα έξω, δεν είχαν καμία ελπίδα. Τόσο αθόρυβο αλλά και τόσο επικίνδυνο. Βλέπεις Kenshin δεν σκοτώνει μόνο ότι κάνει μπουμ...
Τς, έχεις κάποια καλά πράγματα στα μανίκια σου. Αυτό μπορώ να το παραδεχτώ. Scar, Rangiku βλέπετε τίποτα?
Ένα χρηματοκιβώτιο είναι μέσα σε αυτόν τον τοίχο.
Χρηματοκιβώτιο? Τι κρύβουν άραγε? Kibashiri μήπως τα κολπάκια σου μπορούν να μας βοηθήσουν να το ανοίξουμε?
Fufufufu, φυσικά και μπορούν. Το πιστόλι αυτό ρίχνει οξύ, θα είναι μερικά δευτερόλεπτα δουλειά... Καθίστε πίσω και απολαύστε το θέαμα φίλοι μου. Αποκρίθηκε καθώς περνούσε μπροστά από την Rangiku και πλησίαζε την πόρτα του χρηματοκιβώτιου.
Σημάδεψε και πάτησε την σκανδάλη, το υγρό πετάχτηκε και άρχισε να διαβρώνει το χρηματοκιβώτιο. Ένα ελαφρύ σφιριχτό ακουγόταν καθώς το μέταλλο έλιωνε κάτω από το οξύ.
Η πόρτα άνοιξε και οι υποψίες μας βγήκαν αληθινές, μέσα με ένα γυάλινο κιβώτιο βρισκόταν ένα φρούτο του Διαβόλου, αν και το σχήμα του ήταν πολύ διαφορετικό από το δικό μου ή από όσα είχα δει σε βιβλία.
Ο Kibashiri γέλασε.
Το βρήκα, επιτέλους βρήκα ένα... Είναι δικό μου, δικό μου, δικό...
Το φρούτο αυτό είναι δικό μου γέρο. Θα πάρω την δύναμη του για να προστατέψω τον αρχηγό μου. Ακούστηκε η φωνή του Scar καθώς η λεπίδα του σπαθιού του διαπερνούσε το σώμα του Kibashiri.
Zεχαχαχαχα, σκότωσε τον και πάρε την δύναμη για εμάς. Δεν μας χρειάζεται άλλο πλέον...
Σε έσωσα... Rangiku, πες του...
Έχω απόλυτη πίστη στον Kenshin και τον Scar. Εσένα δεν σε ήξερα ούτως ή άλλως, ήξερες πως θέλαμε το φρούτο και πήγες να το πάρεις. Σου αξίζει ο θάνατος.
Τέρμα τα λόγια... Είπε ο Scar και γύρισε το σπαθί του, αίμα πετάχτηκε και ο γέρος πέθανε σχεδόν ακαριαία.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Jun 19, 2013 3:37 pm

Πάρτο, είναι ώρα να φύγουμε. Είπα στον Scar, εκείνος το άρπαξε και βγήκαμε τρέχοντας από το δωμάτιο.
Ένας συναγερμός ενεργοποιήθηκε σχεδόν αμέσως μόλις βγήκαμε από το δωμάτιο, το φρούτο πρέπει να κρατούσε αντίβαρο για να μην χτυπάει.
Στην τρύπα που μπήκαμε, γρήγορα...
Ακολουθήσαμε την Rangiku, φαινόταν να ξέρει τι πρέπει να κάνει. Μας οδήγησε στην τρύπα και έκανε νόημα να περιμένουμε. Σύντομα το εσωτερικό του εργαστηρίου γέμισε με Μαρίν, ακούγαμε βήματα να πηγαίνουν προς τον χώρο που φυλασσόταν το φρούτο.
Φάτο, δεν μπορούμε να ρισκάρουμε να μας πιάσουν με αυτό. Θα κινούμαστε πιο γρήγορα να δεν το κουβαλάς..
Εε? Μήπως θα έπρεπε να πάμε στο πλοίο πρώτα? Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί αν το φάω...
Η Rangiku έχει δίκιο, καλύτερα να το φας. Σε προειδοποιώ όμως πως έχει απαίσια γεύση...
Ο Scar βλέποντας πως δεν είχε και πολλές επιλογές έβγαλε το φρούτο με προσοχή από την γυάλα και το καταβρόχθισε με μερικές μπουκιές.
Η αηδία στο πρόσωπο του ήταν ζωγραφισμένη καθώς κατάπιε την πρώτη μπουκιά.
Η Rangiku εν το μεταξύ μπήκε στην τρύπα και με προσοχή εξέτασε τον χώρο έξω από το εργαστήριο, ύστερα μας έκανε σήμα να την ακολουθήσουμε. Δίχως να χάσουμε λεπτό χωθήκαμε ο ένας πίσω από τον άλλο, πίσω μας μπορούσα να ακούσω τους Μαρίν να χτενίζουν κυριολεκτικά την περιοχή.
Βγήκαμε και πάλι στον καθαρό αέρα, ένας ένας και σκυφτά περάσαμε απέναντι στο δάσος. Ακούγαμε την ανάσα των σκύλων που είχαν βάλει οι Μαρίν για να ψάχνουν για τους ενόχους.
Μη σταματάτε, προχωράτε όσο πιο γρήγορα μπορείτε αλλά με προσοχή. Καλύτερα να φύγουμε από το νησί, δεν νομίζω πως είναι καλή ιδέα να ελέγξω εδώ το νέο μου σώμα.
Τς, ακόμα και να ήθελες να μείνουμε δεν νομίζω πως θα καθόμουν εδώ... Ειδικά με τόσους Μαρίν και ένα φρούτο που δεν ξέρω καν τι κάνει...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Jun 19, 2013 3:48 pm

Θα κάνετε καθόλου ησυχία, μπορώ να δω την πόλη από εδώ.
Νάτοι, πιάστε τους. Ακούστηκε μια φωνή λίγο πίσω μας, γύρισα και είδα μια ομάδα πέντε μαρίν να μας καταδιώκουν.
Τς, αυτό μας έλειπε. Multiple Shots... Φώναξα και άρχισα να πετάω σαν βροχή πέτρες με την εκρηκτική μου ικανότητα.
Οι μαρίν διασπάστηκαν και εγκλωβίστηκαν από τις εκρήξεις όμως πλέον είχαμε προδώσει την θέση μας.
Δεν οφελεί να προχωράμε σκυφτά πλέον, τρέχτε για το πλοίο. Πρέπει να φτάσουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται.
Αρχίσαμε να τρέχουμε σαν τρελοί καθώς όλοι σχεδόν οι Μαρίν που φύλαγαν το πρώην εργαστήριο του Vegapunk ήταν στο κατόπι μας.
Φτάσαμε στην πόλη και συνεχίσαμε την πορεία μας προς το πλοίο, μερικά ζώα - ρομπότ εμφανίστηκαν μπροστά μας για να μας επιτεθούν αλλά το κατάνα του Scar ήταν αρκετό για να τα βγάλει εκτός μάχης.
Τς, δεν θα άντεχαν ούτε ένα λεπτό απέναντι σου...
Ζεχαχαχαχα, δεν θα περίμενα κάτι λιγότερο από τον ξιφομάχο του πληρώματος μου. Και τώρα γρήγορα στο πλοίο, να το λιμάνι που δέσαμε.
Φτάσαμε όσο πιο γρήγορα μπορούσαμε και ανεβήκαμε στο καράβι μας, οι Μαρίν μας είχαν σχεδόν φτάσει.
Shiba Ruy Ame.. Φώναξα και πήδηξα στον αέρα, προσγειώθηκα ανάμεσα τους κάνοντας παράλληλα μια μεγάλη έκρηξη και σκοτώνοντας αρκετούς από αυτούς.
Ύστερα έτρεξα και πηδώντας πιάστηκα στο πλοίο μας που έφευγε από το λιμάνι του Karakuri Island... Πίσω μας οι Μαρίν προσπαθούσαν να συνέλθουν από την έκρηξη δίνοντας μας έτσι την ελευθερία να φύγουμε από το νησί.

Τέλος.
Back to top Go down
Destro
Administrator
Administrator
avatar


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 2474
Join date : 2012-08-12
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jun 22, 2013 2:38 pm

Όνομα χαρακτήρα: Kenshin (Scar)

P.o.M. Points: 6

Belli: 23,000

Τυχόν παρατηρήσεις: Η βαθμολογία σε ιστορίες φρούτων είναι πάντα αυστηρές. Θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη μιας και υπήρχε υπόβαθρο, αλλά επέλεξες να την τρέξεις. Μέχρι τους τραμπουκισμούς στην ταβέρνα, η ιστορία είναι άψογη, μετά όμως αντί να απλώσει η πλοκή, μάζεψε και ξεπετάχτηκε τάχιστα.
Back to top Go down
Sponsored content





World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» World Famous... The Bad Way.. [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The crimson eyed pirates versus the world government [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος- Φρούτο] Έρεβος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-φρούτο] The worker [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [τελος-Φρούτο] μια μεγάλη πρόκληση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Karakuri Island-
Jump to: