Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jun 17, 2013 8:21 am

Μέρος Β':
Μια μικρή περίληψη του προηγούμενου:

Τα λόγια του γέρου ηχούσαν ακόμα στο κεφάλι μου όταν ξύπνησα και πάλι από τον λήθαργο μου. Άνοιξα τα μάτια μου και έκανα να σηκωθώ, το στήθος και τα πλευρά μου πονούσαν αφάνταστα. Ωστόσο με τα πολλά κατάφερα να ανακαθίσω και να κοιτάξω τον χώρο γύρο μου. Μερικά λεπτά αργότερα η όραση μου είχε σχεδόν καθαρίσει ολοκληρωτικά, ο γέρος ξαναμπήκε στο δωμάτιο και με κοίταξε.
Καλά άκουσα έναν ελαφρύ θόρυβο. Πως αισθάνεσαι νεαρέ?
Πως θα έπρεπε να αισθάνομαι? Πολέμησα με δυο σοβαρούς αντιπάλους, σχεδόν δεν μπορώ να κουνηθώ... Ποιος είσαι εσύ?
Τον λένε Kibashiri, σε έσωσε από τον θάνατο. Ακούστηκε η όμορφη φωνή της Rangiku που έμπαινε στο δωμάτιο, πίσω της ερχόταν και ο Scar.
Τς, σου είπα να μην διανοηθείς να πεθάνεις... Πως κατάφερες να φτάσεις τόσο κοντά στο να με διαψεύσεις...?
Ζεχαχαχαχαχα, είναι μεγάλη ιστορία... Πως κατέληξα εδώ?
Γυρίσαμε πίσω για να σε βοηθήσουμε, αλλά σε βρήκαμε στο έδαφος να κρατάς ένα ρόπαλο. Μπροστά σου ήταν ένας περίεργος τύπος βουτηγμένος μέσα στα αίματα. Έτσι σε πήραμε, μαζέψαμε το ρόπαλο και κινήσαμε γρήγορα προς το καράβι. Στον δρόμο μας σταμάτησε ο Kibashiri και είπε πως αν δεν σε γιατρέψει θα πεθάνεις.
Το στήθος και όλα τα πλευρά σου είχαν σπάσει, το ίδιο είχε πάθει και το αριστερό σου χέρι. Έτσι σου έκανα εγχείριση και αντικατέστησα όλα τα κόκαλα που είχαν διαλυθεί με τιτάνιο.
Είμαι μηχανικός που φτιάχνει Cyborg, δηλαδή ανθρώπους με μηχανικά μέρη. Το δεξί σου χέρι και τα πόδια σου είχαν λίγες ζημιές, ωστόσο αφαίρεσα και εκείνα τα κόκαλα και στα αντικατέστησα με τιτάνιο. Έτσι θα έχεις ισορροπία και περισσότερη ευκολία κίνησης. Το ίδιο έγινε και στα κόκαλα της πλάτης καθώς και στην σπονδυλική σου στήλη.

Νομίζεις πως χρειάζομαι την ψεύτικη δύναμη που μου έδωσες?


Last edited by Roni on Wed Jun 19, 2013 3:50 pm; edited 4 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jun 17, 2013 10:52 am

Είπαμε στον Kibashiri πως δεν θες όπλα πάνω σου. Έτσι αντικατέστησε απλά τα κόκαλα σου για να μπορέσεις να ζήσεις. Αλλιώς θα πέθαινες από εσωτερική αιμορραγία... Είπε η Rangiku έτοιμη να βάλει τα κλάματα για το γεγονός που παραλίγο να γίνει πραγματικότητα.
Τς, σας είπα να φύγετε και να κρυφτείτε... Δεν χρειαζόμουν βοήθεια, αν και.. Χαίρομαι που με σώσατε...
Οι δυο τους φάνηκαν χαρούμενοι που άκουσαν τα λόγια αυτά από το στόμα μου.
Τι άλλο πρέπει να γίνει για να σηκωθώ και να είμαι όπως πριν? Είπα γυρίζοντας προς τον Kibashiri.
Εκείνος σηκώθηκε και έκανε μερικούς ελέγχους στις πληγές που είχαν γίνει για την εγχείρηση που μου είχε κάνει. Ύστερα από λίγο έκατσε και πάλι στην θέση του.
Δεν βλέπω κάτι άσχημο στην δουλειά που έγινε. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι να περιμένεις λίγες μέρες για να φύγει ο πολύς πόνος και να μπορείς να σηκωθείς. Κανονικά χρειάζεται αρκετή γυμναστική για να δυναμώσει το σώμα και να αντέχει το επιπλέον βάρος του τιτανίου. Όμως το σώμα σου είναι ήδη αρκετά δυνατό δυνατό οπότε δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Το μόνο μέρος που δεν αντικαταστάθηκε με τιτάνιο είναι το κρανίο σου οπότε θα πρέπει να το προσέχεις από εδώ και στο εξής...
Τς, ούτως ή άλλως ήμουν αρκετά ξεροκέφαλος από πριν οπότε δεν θα αλλάξει κάτι τώρα!
Αυτό είναι μια αλήθεια... Είπαν ο Scar και η Rangiku γελώντας.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jun 18, 2013 9:38 am

H τελευταία φράση του Scar και της Rangiku με έκανε να γελάσω, ωστόσο σύντομα σταμάτησα καθώς άρχισα να πονάω. Ο Kibashiri με διαβεβαίωσε πως δεν θα χρειαζόταν κάτι άλλο για συντήρηση ή και επισκευή του τιτανίου που είχε αντικαταστήσει τα κόκαλα μου. 
Έτσι αρκετές μέρες μετά ήμουν σε θέση να μετακινούμαι κανονικά αν και προχωρούσα λίγο πιο αργά από τους άλλους. Σχεδόν όλες μου οι πληγές είχαν κλείσει και τα ράμματα ήταν έτοιμα να βγουν. Τρεις ή τέσσερις μέρες ακόμα και θα ήμουν σαν καινούργιος. Ήμουν στο κατάστρωμα και κοιτούσα τον ορίζοντα. Η Rangiku είπε πως επόμενος προορισμός μας με βάση τους χάρτες και την πορεία που έδειχνε η Log Pose ήταν το νησί Karakuri. Ένα χειμωνιάτικο νησί της Μεγάλης Γραμμής και γενέτηρά του μεγαλύτερου επιστήμονα μέχρι τώρα, το όνομα του οποίου ήταν Vegapunk. 
Το νησί αυτό όπως και το Machine ειδικευόταν σε προηγμένη τεχνολογία και εμφύτευση μηχανικών κομματιών σε ανθρώπους αλλά και ζώα. Φήμες λέγαν πως στο Karakuri υπάρχει ένας στρατός από ζώα-ρομποτ που είχε δημιουργήσει ο Vegapunk όταν ακόμα έμενε στο νησί.
Θα είναι μια καλή ευκαιρία να δοκιμάσω το νέο μου σώμα, τουλάχιστον να ξέρω πως δεν θα με απογοητεύσει σε κάποια μάχη. Μονολόγησα όταν τελείωσε την αφήγηση της.
Μην ανησυχείς, το σίδερο αυτό είναι της καλύτερης ποιότητας που υπάρχει. Όσο για το φρούτο σου, ελπίζω να γνωρίζεις πως οτιδήποτε ακουμπάει τον χρήστη έχει τις ίδιες ιδιότητες με αυτόν. Οπότε δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα να το χρησιμοποιείς στην μέγιστη σου ικανότητα. Παρόλα αυτά θα ήθελα να δω μια μάχη σου με εκείνα τα ζώα, αν μπορεί κανείς να τα αποκαλέσει ζώα... Θα είναι ενδιαφέρον να δω τι μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος με 59.000.000 στο κεφάλι του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jun 18, 2013 10:04 am

Οι μέρες πέρασαν προτού το καταλάβω και σύντομα μπορούσα να περπατάω κανονικά αλλά και τα αντανακλαστικά μου ήταν το ίδιο αιχμηρά με πριν. Όμως αυτό δεν ήταν το μόνο καλό, τόσες μέρες στην θάλασσα και επιτέλους μπορούσαμε να δούμε το Karakuri Island μπροστά μας.
Όπως και στο Machine, έτσι και εδώ η παρουσία των Μαρίν ήταν ελάχιστη και αρκετά σπάνια. Εξαιτίας του υπερβολικού χειμερινού καιρού, τα den den mushi επικοινωνίας δεν λειτουργούσαν και έτσι δεν είχαμε κάποιον κίνδυνο επίσκεψης κάποιου άλλου απρόσκλητου επισκέπτη όπως στο Machine.
Ο Scar ήταν στο πηδάλιο και η Rangiku του έδινε οδηγίες για κερδίζουμε το μέγιστο από τον άνεμο που φυσούσε πίσω μας. Ο Kibashiri προτιμούσε να μένει στην καμπίνα του και να ασχολείται με τις δημιουργίες του από το να είναι και αυτός στο κατάστρωμα. Εγώ από την άλλη δεν έμπαινα καθόλου μέσα, μετά από τόσες μέρες ανάρρωσης δεν ήθελα να δω κρεβάτι για αρκετό καιρό. Γυμναζόμουν και προπονούσα το σώμα μου για επανέλθει πιο γρήγορα στο επιθυμητό.
Δεν μπορούσα να μην παρατηρήσω πως η αντοχή μου είχε πέσει λίγο λόγο του επιπλέον βάρους του τιτανίου μέσα μου. Ωστόσο κατά τα άλλα ήμουν το ίδιο δυνατός με πριν, μόνη διαφορά ήταν πως πλέον δεν θα γινόταν κάτι ακόμα και αν μου έριχναν με κανόνι ή με χτυπούσαν με κορμούς δέντρων. Το σώμα μου ήταν πλέον ένα απόρθητο κάστρο.
Σήκωσα το χέρι μου στον αέρα και έσφιξα την γροθιά μου δημιουργώντας μια μικρή έκρηξη παράλληλα.
Ώρα να κάνουμε λίγο θόρυβο...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jun 18, 2013 10:19 am

Φτάσαμε στο νησί και δέσαμε το πλοίο μας, το κρύο ήταν αφόρητο. Μου θύμιζε την όμορφη North Blue και το Ice Nine, η Rangiku βρήκε την ευκαιρία να χωθεί στην αγκαλιά μου λέγοντας πως δεν άντεχε τόσο κρύο. Ο Kibashiri μετά από καιρό βγήκε από την καμπίνα του και μας ακολούθησε στα ενδότερα του νησιού.
Ο Scar δεν έδειχνε να έχει κάποιο πρόβλημα με το κρύο, αντιθέτως φαινόταν να του αρέσει καλύτερα εδώ από ότι στα υπόλοιπα νησιά. Προχωρήσαμε αρκετά μέχρι που φτάσαμε σε ένα μικρό χωρίο, το νησί δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλο και έτσι οι ώρες ταξιδιού ήταν ιδιαίτερα μειωμένες. Το μόνο πρόβλημα ήταν το χιόνι και οι πάγοι που μπορούσαν να καθυστερήσουν κάποιον.
Μπήκαμε στο μικρό χωριό και κοιτάξαμε γύρω μας, παντού έβλεπες παράθυρα και πόρτες να κλείνουν. Ήταν προφανές πως δεν ήμασταν ιδιαίτερα ευπρόσδεκτοι σε αυτό το μέρος, παρόλα αυτά βρεθήκαμε μπροστά στο ένα και μοναδικό μπαρ του χωριού και μπήκαμε στο εσωτερικό του. Αρκετά τραπέζια ήταν πιασμένα και ομιλίες γέμιζαν τον χώρο. Ο φωτισμός ήταν χαμηλός, σχεδόν ανύπαρκτος. Οι ομιλίες κόπηκαν αυτόματα όταν περάσαμε στο εσωτερικό του μαγαζιού, αρκετά βλέμματα στράφηκαν πάνω μας, τα περισσότερα από αυτά έμειναν πάνω σε εμένα.
Μερικά λεπτά αργότερα καθίσαμε σε ένα τραπέζι και περιμέναμε τον σερβιτόρο να μας πάρει παραγγελία. Τα βλέμματα ήταν ακόμα πάνω μας και ο σερβιτόρος δεν έδειχνε να θέλει να βγει από το μπαρ και να έρθει στο τραπέζι μας.
Τς, νομίζω πως δεν μας θέλουν και πολύ.
Νομίζω πως έχεις δίκιο. Καλύτερα να αναθερμάνουμε τις σχέσεις μας, δεν συμφωνείς..? Είπα χαμογελώντας πονηρά.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jun 18, 2013 4:01 pm

Χεχε, οκ λοιπόν. Όπως θες.. Είπε καθώς σηκωνόταν από το τραπέζι, περπάτησε μέχρι το μπαρ και κοίταξε τον μπάρμαν. Ο δεύτερος έκανε μισό βήμα πίσω και ξερό κατάπιε... Ο Scar σήκωσε το χέρι του και το έπιασε από τον λαιμό, μέσα σε δευτερόλεπτα ο σερβιτόρος βρέθηκε στο αέρα πάνω από το μπαρ και προσγειώθηκε φαρδύς πλατύς στο έδαφος μπροστά μας.
Μερικοί άντρες σηκώθηκαν και έβγαλαν τα κατάνα τους, ο Scar ωστόσο δεν έδειξε να πτοείται. Πήδηξε στον αέρα και πατώντας πάνω στα κεφάλια τους κατάφερε να περάσει πίσω τους και να πατήσει πάνω στο τραπέζι που τρώγανε.
Τς, μόνο αυτό μπορείτε να κάνετε? Δεν είστε αρκετά δυνατοί για να μας κοιτάτε με τόσο υποτιμητικό ύφος. Καλύτερα να μάθετε ποια είναι η θέση σας.
Οι άντρες φάνηκαν να ενοχλούνται από τα λόγια του και επιτέθηκαν, αλλά νικήθηκαν πολύ σύντομα από τις ικανότητες του Scar με το σπαθί.
Δίχως να τους αφήσει να αντιδράσουν, έπιασε έναν από αυτούς και κόλλησε την λεπίδα του στον λαιμό του.
Καλύτερα να μάθεις την θέση σου πιτσιρίκο.
Οι υπόλοιποι άντρες έμειναν ακίνητοι, σηκώθηκα και πλησίασα τον Scar.
Όπως βλέπετε δεν έχετε κάποια ελπίδα απέναντι μας, οπότε θα σας πρότεινα να μας φέρετε φαγητό και ποτό. Δεν θα πειράξουμε κανέναν αν πάρουμε αυτά που ζητήσαμε. Ψάχνουμε το παλιό εργαστήριο του Vegapunk, είναι από εδώ πέρα έτσι δεν είναι? Δείξτε μας που βρίσκεται και θα σας αφήσουμε στην μιζέρια και την ησυχία σας.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jun 18, 2013 10:02 pm

Ο σοβαρός και απειλητικός τόνος μου σε συνδυασμό με την μικρή επίδειξη του Scar είχε κάνει τους ανθρώπους που βρίσκονταν εκείνη την στιγμή στο μπαρ να μείνουν παγωμένοι. Μερικά λεπτά αργότερα και δίχως να βγάλει κουβέντα ο σερβιτόρος σηκώθηκε από το έδαφος και επέστρεψε πίσω από το μπαρ του. Μας ετοίμασε φαγητό και με τρεμάμενα χέρια μας το έφερε και το άφησε στο τραπέζι μας.
Το εργαστήριο που ψάχνετε είναι βορειοδυτικά από εδώ, απλά μη μας πειράξετε..
Joshua καθίκι.. Βοηθάς τους πειρατές? Ακούστηκαν μερικές φωνές από τους άντρες που υπήρχαν στο μπαρ. Ο σερβιτόρος δεν άντεξε...
Απλά δεν θέλω να πεθάνω.. Εσείς μπορείτε να τους αντισταθείτε και να πολεμήσετε, εγώ θέλω απλά να ζήσω. Αν τους δώσουμε ότι θέλουν θα φύγουν και θα μας αφήσουν μόνους μας, όπως και πριν.
Νομίζεις πως θα φύγουν? Θα ζητήσουν πιο πολλά και πιο πολλά, οι πειρατές είναι καθ... Φώναξε ένας άντρας αλλά ένα μαχαίρι τον σταμάτησε, το χέρι του Scar ήταν τεντωμένο και το μαχαίρι που υπήρχε για να κόψουμε το κρέας είχε καρφωθεί στον λαιμό του άντρα.
Τς, δεν μου αρέσει να με ενοχλούν όταν τρώω.. Καλύτερα να κάτσετε ήσυχοι και να περιμένετε να φύγουμε..
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Jun 18, 2013 10:19 pm

Ζεχαχαχαχα, όσο πας γίνεσαι και καλύτερος μικρέ.. Ακούσατε τον άνθρωπο, σκάστε και αφήστε μας να φάμε.
Ήταν τα τελευταία λόγια που βγήκαν από το στόμα μου. Η υπόλοιπη ώρα πέρασε ήσυχα, σχεδόν νεκρά.
Φάγαμε και σηκωθήκαμε, βγήκαμε από το μαγαζί και κινήσαμε προς την κατεύθυνση που μας υπέδειξε ο φοβισμένος σερβιτόρος. Η Rangiku και ο Kibashiri δεν μιλούσαν καθόλου, μας κοιτούσαν με φόβο για όσα είχαν γίνει μέσα στο μαγαζί. Η αλήθεια είναι πως η Rangiku δεν είχε δει ποτέ πως είναι να γυρνάει με πειρατές, είμαστε κλέφτες και σκοτώνουμε οποιονδήποτε μπει στο δρόμο μας ή πάει να μας πάρει το "βραβείο" που κυνηγάμε.
Kenshin, κοίτα εκεί. Μαρίν, τι κάνουν οι Μαρίν εδώ? Υποτίθεται πως δεν θα είχαμε προβλήματα μαζί τους.. Εκτός αν...
Εκτός αν τι? Τι κάνουν εδώ?
Φυλάνε το κτήριο του Vegapunk, δεν εξηγείται αλλιώς. Κάτι πρέπει να έχουν κρύψει μέσα για να το προσέχουν τόσο πολύ. Δεν μπορώ να πιστέψω πως τους ήρθε απλά να κόβουν βόλτες μέσα στο κρύο και να φυλάνε ένα παλιό και πλέον άδειο κτήριο..
Φρούτο? Πρέπει να είναι φρούτο του Διαβόλου.. Λένε πως ο Vegapunk έκανε πειράματα πάνω στα φρούτα στο παρελθόν. Ίσως να έχουν φέρει εδώ κάτι που να έχει σχέση με αυτά ή ίσως και να έχουν μεταφέρει εδώ κάποιο φρούτο για να το κρύψουν από τον κόσμο. Ακούστηκε η φωνή της Rangiku, την κοιτάξαμε και οι δυο σαν να είχε πει αυτό που θέλαμε να ακούσουμε.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jun 19, 2013 10:43 am

Πρέπει να χωριστούμε, κάποιος πρέπει να πάει στο καράβι και να το έχει έτοιμο για αναχώρηση ανά πάσα στιγμή. Kibashiri, αυτή η δουλειά είναι για εσένα..
Γιατί είναι δικιά μου δουλειά? Ας πάει η Rangiku, δεν θέλω να χάσω την δράση..
Την Rangiku την χρειαζόμαστε για να μας οργανώνει και άλλωστε εκείνη είναι στο πλήρωμα μου και θέλω να μπορώ να την προστατέψω αν χρειαστεί. Εσύ είσαι απλά ένας γέρος, ακόμα και αν πεθάνεις καρφί δεν θα μου καεί...
Τς, πειρατές... Σου έσωσα την ζωή, έχω κάθε δικαίωμα να σας ακολουθήσω.
Οι, θα σταματήσετε να μαλώνετε? Πρέπει να κινηθούμε πριν μας πάρει κάνα μάτι, ας αποφύγουμε τις μάχες που μπορούμε να αποφύγουμε.
Τς, καλά. Πάμε όλοι μαζί και ότι γίνει... Άλλωστε οι μπελάδες έρχονται και φεύγουν, έτσι έμαθα στο Machine Island.
Προχωρήσαμε και κρυφτήκαμε στο δάσος, αρχίσαμε να μετακινούμαστε προς το παλιό εργαστήριο του Vegapunk. Καθώς πλησιάζαμε δεν μπορούσα να μην παρατηρήσω πως οι Μαρίν γίνονταν όλο και περισσότεροι.
Συνεχίστε να προχωράτε προς το εργαστήριο, εγώ θα φροντίσω να μας ανοίξω έναν καλό δρόμο. Είπα χαμηλόφωνα και κίνησα προς τα πίσω. Οι άλλοι τρεις συνέχισαν να προχωράνε μπροστά, έφτασα σε ένα μικρό άνοιγμα ανάμεσα στα δέντρα. Έφτιαξα μερικές χιονόμπαλες και τις έτριψα στο χέρι μου για να μπορούν να εκραγούν.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Jun 19, 2013 2:36 pm

Περίμενα λίγο για να μετακινηθεί η περίπολος, μόλις το πεδίο έμεινε ελεύθερο πέταξα τις χιονόμπαλες προς την μια μεριά του εργαστηριού. Αρκετές εκρήξεις άρχισαν να γίνονται περιμετρικά του κτηρίου, μέσα σε δευτερόλεπτα σχεδόν όλοι οι Μαρίν που φυλούσαν την εξωτερική μεριά του κτηρίου είχαν έρθει και άρχισαν να ψάχνουν την γύρω περιοχή για τον υπαίτιο.
Κρύφτηκα και πάλι ανάμεσα στις φυλλωσιές.
"Αυτό πρέπει να τους αγόρασε λίγο χρόνο για να περάσουν ανενόχλητοι στο εσωτερικό του κτηρίου, καλύτερα να προχωρήσω όσο είναι ακόμα απασχολημένοι με τους ελέγχους για τις εκρήξεις." Σκέφτηκα καθώς σερνόμουν σιγά σιγά προς την κατεύθυνση που είχαν ακολουθήσει η Rangiku, ο Scar και ο Kibashiri.
Σχεδόν πέντε λεπτά αργότερα βρήκα ένα σημάδι που μου είχαν αφήσει για να καταλάβω από που είχαν μπει. Το μάζεψα για να μην δώσω στόχο σε κάποιον από τους φρουρούς και κοίταξα προσεχτικά γύρω μου. Ακόμα δεν είχε έρθει κάποιος από τους φρουρούς, το εκμεταλεύτηκα και με δυο δρασκελιές βρέθηκα στον τοίχο του κτηρίου. Έψαξα βιαστικά για την είσοδο, μερικά δευτερόλεπτα αργότερα είχα βρει τον τρόπο για να περάσω στο εσωτερικό. Έσκυψα και πέρασα μέσα από μια μικρή σχετικά τρύπα, αν το σώμα μου ήταν λίγο μεγαλύτερο δεν θα ήμουν καν σε θέση να περάσω "ήσυχα" στο εσωτερικό.
Στην μέσα πλευρά του κτηρίου βρέθηκα με τους υπόλοιπους τρεις.
Ο Scar είχε ήδη ελέγξει την περίμετρο για φρουρούς, ήμασταν καθαροί προς το παρόν.
Back to top Go down
Sponsored content





World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
World Famous... The Bad Way... The Iron Fist... [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» World Famous... The Bad Way.. [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The crimson eyed pirates versus the world government [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος- Φρούτο] Έρεβος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-φρούτο] The worker [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [τελος-Φρούτο] μια μεγάλη πρόκληση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Karakuri Island-
Jump to: