Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat Jun 08, 2013 11:48 am

-Ναι εγώ ήμουν πως το ήξερες όμως??? Όπως είχα πει και πριν θα το ήξερε μάλλον επειδή θα ήταν εκείνη την στιγμή εκεί πέρα αλλιώς δεν γίνεται να το ήξερε.
-Ώστε εσύ ήσουν εκείνος ε??? Μπορώ να σου πω ότι δεν μου άρεσε η μάχη σου άσχετα αν ήσουν πιο δυνατός, δεν είναι τρόπος για να πολεμάς αυτός, δεν είχα πάει εκεί πέρα απλά τα νέα μεταφέρονται γρήγορα εδώ πέρα αν είναι για μονομαχία και θα σε ήξερα αν ερχόμουν εκεί πέρα, θα καταλάβαινα ποιος ήσουν,δεν ήξερε τίποτα και τα έλεγε έτσι αυτά.
-Γιατί να πολεμάω σε σωστό τρόπο, είμαι πειρατής εγώ... έχω κάποιον λόγο για να το κάνω??? Αν και έχω μικρή επικήρυξη ακόμη αλλά στο μέλλον θα είμαι ένας σπουδαίος πειρατής που θα καταστρέψει την κυβέρνηση, είπα με περηφάνια αλλά ο άλλος έδειχνε λίγο θυμωμένος.
-Ώστε είσαι πειρατής ε??? Μου είπε με αγριάδα και μετά πήγε να πάρει το σπαθί του για να με πολεμήσει.
-Αν είναι έτσι τότε σε προκαλώ σε μάχη και εγώ και αν νικήσω θα φύγεις από αυτό το νησί, μου είπε αλλά δεν μπορούσα να φύγω από εδώ πέρα επειδή ψάχνω τον Yuuji.
-Πρέπει να είμαι πολύ δημοφιλής για να έρχονται ο ένας μετά τον άλλον αλλά δεν μπορώ να φύγω από αυτό το νησί ότι και να γίνει... δέχομαι την πρόσκληση σου αλλά πρέπει να προσεχείς μην πάθεις τα ίδια σαν και τον άλλον, είπα καθώς έβγαζα το σπαθί μου έξω και μετά πήγα προς τα πάνω του.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 09, 2013 1:11 pm

Όταν πήγα να του κάνω επίθεση τότε έφερα το σπαθί προς τα κάθετα αλλά εκείνος την είχε αποφύγει πηγαίνοντας προς τα πλάγια, το ήξερα δεν θα ήταν τόσο εύκολος για να τον νικήσω αφού είναι δάσκαλος σε dojo αλλά αν μαθαίνει σε μικρά παιδιά τότε δεν είναι αντίπαλος για μένα επειδή θα χάσει. Μετά εκείνος μου έκανε επίθεση φέρνοντας το σπαθί του προς τα οριζόντια αλλά έβαλα το σπαθί για άμυνα και απέκρουσα την επίθεση του. Αφού είχα αποκρούσει την επίθεση του μετά του έριξα κλωτσιά στο στήθος του αλλά έπιασε το πόδι μου με το χέρι του και πήγε να με ρίξει κάτω. Πριν με ρίξει με το άλλο πόδι τον κλότσησα στην μούρη του και προσγειώθηκε λίγα μέτρα πιο πέρα. Σηκώθηκε μετά αλλά τον πονούσε το σαγόνι. Ήρθε ξανά προς τα πάνω μου να κάνει επίθεση φέροντας το σπαθί κάθετα αλλά τον είχα αποφύγει πηγαίνοντας από πίσω του και πήγα να του ρίξω μπουνιά στο πίσω μέρος του λαιμού του. Δεν κατάφερα όμως να του την ρίξω επειδή γύρισε γρήγορα και σταμάτησε γρήγορα την επίθεση μου αλλά μετά με το σπαθί πήγα να τον καρφώσω στο στομάχι του. Αυτός κατάλαβε τι πήγα να κάνω και για αυτό πήγε πιο πίσω για να αποφύγει την επίθεση μου. Πήγα ξανά να του κάνω επίθεση αλλά με πολύ δύναμη φέρνοντας το σπαθί κάθετα. Αυτή τη φορά δεν θα μπορεί να την αποφύγει επειδή πήγα πολύ γρήγορα προς τα εκεί. Όταν έκανα την επίθεση δεν μπόρεσε να την αποφύγει αλλά πήγαινε να αποκρούσει την επίθεση μου.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 09, 2013 1:38 pm

-Ώστε είσαι κάλος αλλά δεν θα κρατήσει για πολύ... ο τελευταίος που θα μείνει είμαι εγώ!!!! Είπα και όταν συγκρούστηκαν τα σπαθιά μας έβαλα δύναμη για να τον πάω πολύ πίσω και να πέσει κάτω στο πάτωμα. Δεν έβαζα μόνο εγώ δύναμη αλλά και αυτός και για αυτό ήταν δύσκολο να τον πάω πολύ πίσω και να πέσει κάτω. Επειδή δεν μπορούσα όμως άλλο απομακρύνθηκα από εκεί πηγαίνοντας ένα βήμα πίσω και μετά του έκανα πάλι επίθεση πηγαίνοντας γρήγορα και φέρνοντας το σπαθί προς τα πλάγια. Είχα πάει τόσο γρήγορα που δεν πρόλαβε να με δει καλά αλλά την είχε αποφύγει στο πάρα τσακ όμως. Μπορεί να την είχε αποφύγει αλλά τον είχα πετύχει στον ώμο του και μετά έτρεχε αίμα από εκεί, να έλεγε πάλι καλά που δεν του είχα κόψει όλο το χέρι του. Από την κάπως περίεργη φάτσα που έκανε έβλεπα να πονάει και μετά μου ήρθε η ιδέα να τον βαράω εκεί πέρα με μπουνιές η κλωτσιές ώστε να τον αποδυναμώσω και να χάσει τις αισθήσεις του. Έτσι πήγα να του κάνω επίθεση φέρνοντας το σπαθί οριζόντια αλλά την είχε αποφύγει έπειτα έτσι όπως απόφυγε την επίθεση μου τον κλότσησα δυνατά στην πληγή που του είχα κάνει πριν. Είχε προσγειωθεί μερικά μέτρα πιο εκεί σπάζοντας τον τοίχο. Όταν είχε σπάσει ο τοίχος έπεφταν πάνω του τσημεντόληθοι και φαινόταν σαν να πονούσε. Έβγαλε τους τσημεντόληθους από πάνω του και μετά ενευριασμένος πήγε να μου κάνει επίθεση.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 09, 2013 1:56 pm

Μάλλον θα είχε καταλάβει το σχέδιο μου αλλά και να το κατάλαβε δεν μπορεί να με σταματήσει. Όταν είχε έρθει πάνω μου μου είχε κάνει επίθεση φέρνοντας το σπαθί του κάθετα αλλά τον είχα αποφύγει και μετά του έδωσα μπουνιά στον ώμο του οπού είχε την πληγή του. Προσπάθησε να την αποφύγει αλλά δεν κατάφερε και όταν του την έριξα την μπουνιά είχε πέσει κάτω και έπιανε τον ώμο του.
-Ώστε κατάλαβα τι ήθελες όλη αυτή την ώρα... να με κάνεις πιο αδύναμο χτυπώντας την πληγή του ώμου μου αλλά δεν θα σε αφήσω να κάνεις κάτι τέτοιο πια!!! Είπε και ήρθε κατά πάνω μου. Μπορεί να το είχε καταλάβει αλλά μπορεί να κάνει αυτό που είπε??? Αυτό ήταν το ερώτημα, όπως και να χει αν δε με σταματήσει τότε δεν θα μπορέσει να νικήσει. Όταν είχε έρθει να μου κάνει επίθεση τότε είχε φέρει το σπαθί του προς τα πλάγια. Έβαλα το σπαθί μου για άμυνα και απέκρουσα την επίθεση του έπειτα του έκανα επίθεση φέρνοντας τον σπαθί κάθετα, δεν την είχε δει την επίθεση επειδή την έκανα αμέσως μετά την δικιά του επίθεση. Τον είχα πετύχει στην μούρη του αλλά πάλι καλά για αυτόν του είχα επιτεθεί με το πίσω μερος του σπαθιού και όχι με την λεπίδα. Αν του είχα κάνει επίθεση με την λεπίδα τότε θα του είχα κόψει την μούρη του. Έπεσε κάτω μετά και υπέφερε στον πόνο. Έβαλα μετά το σπαθί στο λαιμό του και πήγα να τον σκοτώσω αλλά έβλεπα τα παιδιά γύρω να εκλεγέν και αισθάνθηκα κάπως άσχημα. Αποφάσισα μετά να τον αφήσω να ζήσει επειδή έβλεπαν τα παιδιά.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 09, 2013 5:35 pm

Αφού τον είχα αφήσει να ζήσει τότε πήγα και τον ρώτησα κάτι.
-Λοιπόν αν θες στα αλήθεια να σε αφήσω να ζήσεις θέλω να με βοηθήσεις σε κάτι και σου υπόσχομαι ότι θα φύγω από αυτό το νησί, μπορείς??? Μάλλον θα έλεγε όχι και δεν θα φοβόταν να πεθάνει, αν ήταν να διαλέξει ανάμεσα να βοηθήσει πειρατή η να πεθάνει μάλλον θα διάλεγε να πεθάνει.
-Κανονικά θα διάλεγα να πεθάνω αλλά δεν ξερό, θέλω να δω μήπως δεν είσαι αυτό που δείχνεις αν και είσαι πειρατής, από αυτό που είπε δεν ήξερα τι είχε στο μυαλό του αλλά για μένα ήταν ότι το καλύτερο που υπήρχε αυτή τη στιγμή. Έτσι έφυγα και με ακολούθησε και εκείνος, πριν φύγει όμως είπε στα παιδιά ότι θα φύγει για λίγο αλλά θα επιστρέψει μετά από λίγο. Φύγαμε μετά και οι δυο και πηγαίναμε προς όλο το χωρίο να δούμε που είναι.
-Δεν ξέρεις πουθενά που είναι??? Μου είπε αλλά δεν ήξερα επειδή έρχομαι σε αυτό το νησί πρώτη φορά.
-Όχι δεν ξέρω.
-Αν είναι έτσι τότε δεν θα ξέρεις ότι υπάρχουν και άλλα χωριά εδώ πέρα, γιατί δεν πηγαίνουμε σε όλα και μετά βλέπουμε???
Μου είχε φανεί καλή ιδέα αυτό το πράγμα.


Last edited by Rikuo on Sun Jun 09, 2013 6:03 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 09, 2013 5:45 pm

Αντί να πάμε σε αυτό το χωριό πήγαμε από πάνω οπού είχε ένα μονοπάτι και μια ταμπέλα, έδειχνε για ένα χωριό. Έτσι πήγαμε προς τα εκεί και μετά από 20 λεπτά οπού φτάσαμε στο χωριό δεν είχα δει τον Yuuji και για αυτό πήγαμε να φύγουμε. Φύγαμε από εκείνο το χωριό και πήγαμε από ένα άλλο δρόμο οπού σίγουρα και εκείνος θα πήγαινε σε άλλο χωριό. Σκέφτηκα από μέσα μου ότι αυτό το νησί είναι γεμάτο χωριά. Αλλά αυτό θα έπαιρνε πολύ ώρα, όμως δεν θα τα βάλω κάτω, θα ψάχνω μέχρι να τα φτεισω.
-Ας ξεκουραστούμε λιγάκι, δεν μπορώ έχω λιώσει, είχε κουραστεί αλλά έπρεπε να συνεχίσουμε το ψάξιμο όμως δεν μπορούσα να τον αφήσω έτσι επειδή με βοηθά και είμαι ευγνώμων για αυτό άσχετα αν τον έκανα να με βοηθήσει.
-Καλά εντάξει, ας κάτσουμε εδώ πέρα να ξεκουραστούμε λιγάκι, πήγαμε σε ένα δέντρο δίπλα και καθίσαμε κάτω. Είχα δει μια πηγή νερό να έχει δίπλα και πήγα να πάρω λίγο νερό να πιω και εγώ και ο άλλος οπού δεν ήξερα ούτε το όνομα του ακόμη. Έβγαλα έξω δυο μπουκάλια νερό και τα γέμισα. Πήγα μετά πίσω, έδωσα το ένα στον άλλον και μετά έκατσα κάτω και άρχιζα να πίνω νερό.
-Ξέχασα να σου πω πως σε λένε?? Αλήθεια πως σε λένε??? Ευχόμουν να μου απαντήσει επειδή μπορεί να μην ήθελε να μου απαντήσει.
-Με λένε Koshiro, είχε μια χαρά όνομα και ακουγόταν σαν όνομα ξιφομάχου.


Last edited by Rikuo on Sun Jun 09, 2013 6:09 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 09, 2013 5:57 pm

Πέρασαν γύρω στα 15 λεπτά και αφού είχαμε ξεκουραστεί πλήρως μετά σηκωθήκαμε και συνεχίσαμε το ψάξιμο του Yuuji. Σκέφτηκα όμως αν συνεχίσουμε να ψάχνουμε στα χωριά μπορεί να μας πάρει πολλές ώρες και για αυτό σκέφτηκα κάτι άλλο.
-Να σου πω δεν πάμε στην ακτή μήπως τον βρούμε εκεί πέρα???
-Στην ακτή??? Αν θες όμως ας πάμε από την άλλη μεριά, έχει δυο μεριές
, δεν το ήξερα πως υπήρχε δυο μεριές, μπορεί να βρισκόταν εκεί πέρα ο Yuuji πεσμένος κάτω και να μην είχε ξυπνήσει ακόμη, κάτι σαν έμενα δηλαδή. Έτσι μετά βάλαμε πορεία προς τα εκεί. Θα μας έπαιρνε κάμποση ώρα όμως για να φτάσουμε από εκεί πέρα αφού από το πρώτο χωρίο που είχα πάει μου είχε πάρει ώρα, τώρα θα είναι το διπλάσιο αλλά μπορεί και το τριπλάσιο. Έτσι ξεκινήσαμε να περπατάμε. Πέρασαν γύρω στα 40 λεπτά και είχαμε φτάσει στο πρώτο χωρίο. Είχαμε περάσει κιόλας έξω από το Dojo και προχωράγαμε προς την ακτή. Τα παιδιά πήγα να μας σταματήσουν ώστε να μιλήσουν στον Koshiro αλλά δεν τους άφησε. Είχα βρει τον δρόμο που πηγαίνουμε προς την ακτή αλλά με σταμάτησε ο Koshiro και πήγαμε από την άλλη πλευρά του χωριού οπού είχε ένα μονοπάτι οπού οδηγούσε στην άλλη ακτή. Πήγαμε μετά εκεί και πήραμε εκείνο το μονοπάτι, είχα υπολογίσει σε 30 λεπτά το πολύ να είχαμε φτάσει εκεί πέρα.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Jun 10, 2013 1:01 pm

Προχωράγαμε για 40 λεπτά σε αυτό το μονοπάτι αλλά ακόμη να βγούμε στην ακτή, ήταν πιο μακρυά από το άλλο μονοπάτι αλλά μετά από 10 λεπτά είχαμε φτάσει στην ακτή. Όταν φτάσαμε τότε είδαμε ένα πλοίο με marine δεν είχαμε καταλάβει για ποιο λόγο είχαν έρθει εδώ πέρα.
-Να σου πω έχει εδώ πέρα βάση με marine??? Μου φαινόταν λίγο περίεργο.
-Όχι δεν έχει, όταν μου το είπε μου φάνηκε ακόμη πιο περίεργο. Σκέφτηκα ότι μπορεί να είχαν μάθει που ήμουν σε αυτό το νησί αλλά πως να το είχαν μάθει είναι το ερώτημα. Μπορεί και να πέρναγαν απλώς από εδώ και έκαναν μια στάση απλά.
-Να πάμε λίγο πιο κοντά μπας και μάθουμε τι θέλουν εδώ πέρα??? Τον ρώτησα.
-Είσαι σίγουρος??? Δεν ήταν ο αρχικός σκοπός σου να βρεις τον σύντροφο σου??? Εγώ δεν έχω πρόβλημα αλλά εσύ δεν ξέρω, είχε ένα δίκιο αλλά δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς επειδή μπορεί και να τον είχαν πιάσει τον Yuuji όταν ήρθαν εδώ πέρα, αν είχε γίνει αυτό το πράγμα τότε θα πρέπει να τον σώσω. Βρήκαμε ένα θάμνο μπροστά και πήγα σιγά σιγά εκεί πέρα για να κρυφτώ από πίσω του και να ακούω τι λένε. Είχα πάει εγώ εκεί αλλά είχε μείνει πίσω ο Koshiro και του έκανα σήμα να έρθει γρήγορα εδώ πριν τον δουν. Έτσι ήρθε προς τα εδώ γρήγορα και κρύφτηκε χωρίς να τον δουν.


Last edited by Rikuo on Mon Jun 10, 2013 4:43 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Jun 10, 2013 2:32 pm

Προσπαθούσα να δω μήπως και βρω εκεί πέρα τον Yuuji αλλά δεν μπορούσα να δω καλά επειδή ήταν κάπως μακρυά, δεν με ένοιαζε για πιο λόγο είχαν έρθει εδώ και να ήρθαν για να με πιάσουν δεν με πειράζει επειδή θα μπορέσω να τους σκοτώσω για να τους αποφύγω αλλά αυτό οπού με ένοιαζε τώρα ήταν να βρω τον Yuuji και είχα μια υποψία ότι ήταν στο πλοίο απάνω. Είδα ένα βράχο μεγάλο λίγο πιο μπροστά και σκέφτηκα να πάω εκεί πέρα μπας και τον δω.
-Λοιπόν πάμε λίγο πιο μπροστά για να κοιτάξω καλύτερα μήπως δω τον Yuuji, του είπα αλλά έδειχνε πως δεν ήθελε επειδή κάπως φοβόταν να μην μας βρουν οι marines αλλά εκείνος δεν έχει πρόβλημα επειδή αν μας βρουν μπορεί να πει ότι τον είχα αιχμάλωτο.
-Εεεεε γιατί??? Μπορεί να μας βρουν, όπως το είχα καταλάβει δεν θα θέλει.
-Αλλά άμα είναι για να δει αν είναι εκεί πέρα ο σύντροφος σου τότε εντάξει επειδή υποσχέθηκες ότι θα φύγεις όταν βρεις τον σύντροφο σου, πάλι καλά που είχε πει ναι. Έτσι μετά πήγαμε προς τα εκεί και κρυφτήκαμε πίσω από το βράχο, πάλι καλά που δεν μας είχαν δει επειδή παρά λίγο ένας να μας έβλεπε.
-Πάλι καλά που δεν μας είχε δει, η καρδιά μου χτυπούσε πολύ δυνατά, είπε ο Koshiro. Παρά λίγο να πάθει ανακοπή έτσι όπως έκανε.


Last edited by Rikuo on Mon Jun 10, 2013 4:47 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Jun 10, 2013 3:00 pm

Αφού πήγαμε εκεί πέρα σηκώθηκα μια πάνω και κοίταξα να δω μήπως ήταν στο πλοίο δεμένος και δεν μπορούσε να κάνει κάτι ώστε να φύγει. Όταν κοίταξα δεν είδα τίποτα, μετά έσκυψα ώστε μην με δουν οι marine. Αφού περάσαν γύρω στα 2 λεπτά και μετά ξανά σηκώθηκα για να κοιτάξω, κοίταξα από εδώ και εκεί αλλά δεν έβρισκα και μετά από 5 λεπτά είχα δει τον Yuuji να στέκεται στη πλώρη του πλοίου. Όταν τον είδα ήμουν έτοιμος να πάω εκεί πέρα να τον πάρω αλλά με σταμάτησε ο Koshiro επειδή αν πήγαινα κατευθείαν μπορεί να με έβλεπαν και να μην μπορούσαμε να τον σώσουμε, αυτό που δεν είχα καταλάβει πως ήταν ελεύθερος. Τι τον είχαν βρει και μπήκε μέσα στο καράβι τους έτσι απλά, μπορεί όμως να μην ήξεραν ότι ήταν μαζί μου και για αυτό να τον άφησαν να μπει στο πλοίο. Όπως και να είχε έπρεπε να πάω και να τον πάρω ώστε να φύγω από αυτό το νησί.
-Λοιπόν αν είναι να πάμε αλλά θα πρέπει να πάμε με πολύ προσοχή και να βρούμε μια είσοδο οπού θα μας επιτρέψει να μπούμε μέσα, από αυτά που είχε πει κατάλαβα αν δεν τα κάνουμε αυτά θα μας πιάσουν και μετά για να τον πάρω θα είναι κάπως δύσκολο. Έτσι πήγαμε πίσω από μια άλλη πέτρα μεγάλη οπού ήταν εδώ κοντά, είχαμε βάλει στόχο να μπούμε στο καράβι από τα σκοινιά που είχαν κατεβάσει κάτω κάποιοι marines.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] A place full of swordsmen [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] An unexpected place [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The reunion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Moving on! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dinotopia [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Shimotsuki Village-
Jump to: