Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jun 02, 2013 10:43 am

Ο ηχος ακουστηκε απο την εισοδο της σπηλιας. Δεν γνωριζα τί ακριβως ηταν, αλλα ξαφνικα το φως του ηλιου επαυσε να μπαινει μεσα στην σπηλια. Σκοταδι απλωθηκε και μετα βιας διεκρινα τα τοιχωματα της μικρης σπηλιας με τη βοηθεια ελαχιστων ακτινων που τρυπωναν μεσα. Πλησιασα προς την εισοδο της σπηλιας και διαπιστωσα οτι οι τρεις κυνηγοι ειχαν μολις τοποθετησει στην εισοδο τεσσερις-πεντε μεγαλους βραχους με αποτελεσμα εγω και το Absol να εγκλωβιστουμε . Κρυος ιδρωτας αρχισε να με λουζει καθως μερικες φορες με επιαναν οι κλειστοφοβικες μου τασεις. Περαν απο το οτι μας εκλεισαν την εισοδο. Αρχισα να ακουω φτυαρια. Εστησα αυτι και καταλαβα οτι εσκαβαν μια τρυπα σχεδον απο πανω μας. "Τι μπορει να εχουν στο κεφαλι τους αυτοι οι τυποι?" αναρωτηθηκα και εσφιξα το τρομαγμενο σπανιο ζωο στα χερια μου. Για αρκετη ωρα εμεινα ακινητος και απραγος καθως τους ακουγαμε να σκαβουν ενα λακκο απο πανω μας. Δεν μπορουσα να φανταστω για ποιον λογο μπορει να εσκαβαν αυτο το λακκο την συγκεκριμενη στιγμη. Λιγο αργοτερα ομως ο ηχος και η δονηση της εκρηξης με εκανε να καταλαβω οτι εβαλαν στην τρυπα δυναμιτες ωστε να μας θαψουν ζωντανους στην σπηλια που θα κατερρεε.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jun 02, 2013 10:58 am

Ολοκληρος ο βραχος στην καρδια του οποιου ειχαμε κρυφτει αρχισε να καταρρεει. Πετρες σκονες και χωμα αρχισε να γκρεμιζεται εντος της σπηλιας και ενοιωσα την πλατη μου να δεχεται απανωτα πυρα απο κοτρωνες που γκρεμιζονταν λογω της εκρηξης. "Δεν το πιστευω οτι γλυτωσα απο τον χοντρο, γλυτωσα απο τον Kenshin αλλα θα την παθω εδω..." σκεφτηκα και αγκαλιασα προστατευτικα το Absol."Oχι ομως...Δεν θα τους κανω την χαρη. Εκει εξω εχω πολλους ανοιχτους λογαριασμους και δεν θα επιτρεψω στον εαυτο μου να θαφτει απο τρεις γαμ%$#νους παρακμιακους κυνηγους!!" Νευριασα τοσο πολυ που οι φλεβες μου τεντωθηκαν και οι μυς συνεσταλησαν. Ενοιωσα για τριτη φορα το μετωπο μου να ζεσταινεται και να χανω για μια στιγμη τον ελεγχο της καταστασης. Τα δευτερολεπτα κυλησαν πολυ γρηγορα γιατι οταν ξανααπεκτησα τον ελεγχο του εαυτου μου βρισκομουν ασφαλης. Το Absol επισης. Στεκομουν στο ιδιο ακριβως σημειο, με την διαφορα οτι πλεον ο βραχος που κατερρεε πανω μας δεν υπηρχε. Ειχε διασκορπιστει τριγυρω μας και ο ηλιος χτυπουσε ξανα το κεφαλι μου. Το μονο που θυμομουν ηταν εκεινη η σχεδον αορατη ημικυκλικη γραμμη...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jun 02, 2013 11:06 am

Κοιταξα γυρω και ειδα τους τρεις κυνηγους να με κοιτανε με το στομα ανοιχτο. Σιγουρα δεν περιμεναν να με δουν να τους χαλαω την διασκεδαση τοσο "ακομψα". Αφησα στο εδαφος το ταλαιπωρημενο Absol και κοιταξα τους τρεις μεθυσμενους κυνηγους.Με κοιτουσαν και εκεινοι με το ιδιο γεματο μισος βλεμμα οποτε επρεπε να δουμε ποιος θα νικουσε. Πλησιασα με γρηγορα και αποφασιστικα βηματα τον πρωτο που βρεθηκε μπροστα μου και πιανοντας τον απο τους ωμους, τον εσπρωξα πανω στην φωτια. Εκεινος αρχισε να ουρλιαζει απο τον πονο της μεγαλης θερμοκρασιας και ενα χαμογελο σχηματιστηκε στα χειλη μου.Του εδωσα μια κλωτσια στο προσωπο για να χωθει πιο βαθια στην φωτια. Με αυτο το χτυπημα το ποδι μου αρπαξε φωτια αλλα δεν νοιαστηκα. Θα το χρησιμοποιουσα και αυτο στην επιθεση μου. Ο επομενος που εμφανιστηκε μπροστα μου ενοιωσε το χτυπημα της φλογερης κλωτσιας μου στο προσωπο και επεσε στο εδαφος σφαδαζοντας. Ειχε μεινει μονο ενας. Ο πιο μεθυσμενος που εβαλε την φωτια στη σπηλια και σιγουρα ηταν δικη του ιδεα να βαλουν εκρηκτικα για να μας θαψουν ζωντανους. Δεν μπορουσε να κανει καμμια επιθεση. Οι αλλοι που βρισκονταν σε καλυτερη κατασταση δεν μπορεσαν, θα τα καταφερνε αυτος? Το μονο που εκανε ηταν να παραπαταει και να γουρλωνει τα ματια φοβισμενος. Τον αρπαξα και αυτον απο τους ωμους και τον ξαπλωσα κατω διπλα απο τα συντριμια του βραχου που προκαλεσε το περιμετωπιο μου.
---Χιχιχι...τωρα θα δεις ... ειπα και γελασα σατανικα.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jun 02, 2013 11:17 am

Ετσι ξαπλωμενος οπως ηταν, εσκυψα και αρπαξα το κεφαλι του. Τα ματια μου πηραν το κοκκινο διαβολικο χρωμα που παιρνουν οταν χανω τον ελεγχο και γινομαι βιαιος. Κρατώντας το κεφαλι του στα χερια μου, αρχισα να το χτυπαω ασταματητα και με ολο και περισσοτερη δυναμη σε μια πετρα. Δεν θα εδειχνα ελεος σε τετοιους ανθρωπους. Ειδικα εφοσον επεχειρησαν να μου κανουν κακο. Το κεφαλι του συνθλιφτηκε στην πετρα και αιματα εβαψαν το χωμα παρεα με τα υγρα του εγκεφαλου. Τον παρατησα και αποφασισα να φυγω...Στρεφοντας το σωμα μου ειδα τον τυπο που τον κλωτσησα στο προσωπο να πεφτει στο εδαφος κρατώντας μια πετρα. Ισα που προλαβα να δω το Αbsol να του τρυπαει την κοιλια με το κερατο του.
---Σε ευχαριστω πολυ Absol... του ειπα και χαμογελασα. Λοιπον? Θελεις να ερθεις μαζι μου? Νομιζω θα περνας καλυτερα απο τουτο το νησι!! εσκυψα και του εδωσα το χερι μου. Εκεινο το εγλειψε και τριφτηκε πανω μου.
---Αυτο υποθετω πως θα πει ναι .. ειπα και χαμογελασα. Το πηρα στα χερια μου και αρχισαμε να κινουμαστε προς την παραλια με το φως του ηλιου να μας εγκαταλειπει και τον ουρανο να εχει παρει ενα μωβ χρωμα...
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Jun 02, 2013 11:28 am

Μεχρι να φτασω στην παραλια κρατώντας στα χερια μου το Absol σκεφτομουν τα γεγονοτα που συνεβησαν στο νησι εκεινο. Στην αρχη μου φανερωθηκε μια νεα δυναμη παλευοντας με τον χοντρο που ειχε να κανει με το περιμετωπιο μου. Η δυναμη αυτη με συνοδεψε και στην μαχη μου με τον Kenshin, εναν ισχυρο αντιπαλο που σιγουρα θα ξανασυναντουσα. Τελος, στα τελευταια μπλεξιματα η νεα μου δυναμη με βοηθησε να σωθω και εγω και ο νεος μου συντροφος...
"Και ειμαι σιγουρος οτι ακολουθει και συνεχεια...Στην Grand Line νοιωθω οτι γινομαι ολο και πιο δυνατος..."
Οταν εφτασα στο σημειο που βρισκοταν ο Charlie και ο Dimitrov επρεπε πρωτα να περασω απο τις χιλιαδες ερωτησεις τους ως προς το που βρισκομουν δυο μερες, γιατι ημουν σαν κουρελι και τι ζωο ηταν το Absol.
Απαντησα βιαστικα και μονολεκτικα στις περισσοτερες ερωτησεις καθως ηθελα να φυγουμε απο το νησι αυτο.
---Ποιος ειναι ο επομενος σταθμος μας Dimitrov? ρωτησα καθως εγκαταλειπαμε την παραλια του Crown island
---Aυτο δεν μπορουμε να το γνωριζουμε με ακριβεια... Βρισκομαστε σε κομβο... Και με τον ελλιπη εξοπλισμο που εχουμε ας αφησουμε τους ανεμους να διαλεξουν διαδρομη για εμας!!

---Εκτος αν αποφασισουν να μας βυθισουν μεσα στην θαλασσα!!

Αγνοουσα ηδη τις συζητησεις τους. Ημουν καταβεβλημενος και αναρωτιομουν ποιο θα ηταν το επομενο νησι. Εκτος αυτου με προβληματιζε το γεγονος οτι αν και απεκτησα την δυναμη του περιμετωπιου μου, δεν φανερωθηκαν ακομα οι δυναμεις του φρουτου μου... Ισως στο επομενο νησι εβλεπα καποια εξελιξη στο θεμα αυτο...



τελος...συνεχεια σε drum island!
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 2:54 pm

Όνομα χαρακτήρα: Εlf

P.o.M. Points: 25

Belli: 80.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Καλό το σενάριο σου, αλλα όπως έγραψα και στον ρονι δεν ήταν τόσο καλή η μάχη σας. Ήταν πολύ μονότονη. Έκανες 3-4 ποστ εσυ, μετα 2 ο ρονι και μετα συνεχιζες . Εαν το κάνατε 1 εσυ ,1 εκείνος θα έβγαινε πολύ καλύτερο το αποτέλεσμα .
Μου άρεσε η σκηνή της διάσωσης του Absol.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Νεα δυναμη, νεος συντροφος και ενας παλιος αντιπαλος! [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» [Τελος]Ενας νεος συντροφος
» (Τελος ) Ενας νεος σύντροφος) μέρος πρώτο
» Καινούργιο νησί, παλιός μπελάς. [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ένας νησί σε θόλο [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ένας νέος marine γεννιέται Μέρος 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Crown Island-
Jump to: