Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 4:07 pm

Η απόσταση μας ήταν ακόμη μεγάλη για να σκαρφαλώσω .Μπορώ να προλάβω μόνο τον πατέρα μου? αποκλείετε να άφηνα και τον δεύτερο .Ξαφνικά μου ήρθε μια τρελή ιδέα ! Να σπάσω την πλατφόρμα ! Δημιούργησα μια μεγάλη μπάλα απο τσιμέντο και την πέταξα στα θεμέλια του .Έτσι και έγινε ! η πλατφόρμα άρχισε να πέφτει και μαζί της ο Μorgan και οι δικοί μου .Ευτυχώς που η πλατφόρμα ήταν κοντή και ο πατέρας μου με τον φίλο μου δεν χτύπησαν!
-Τώρα σήκω σαν άντρας να σε σκοτώσω Μorgan
-Παλιόπαιδο, είπε και τίναξε την μπέρτα του θα σε σκοτώσω με τα ίδια μου τα χέρια
-Τα ποια? χαχαχαχα ξέχασες οτι δεν έχεις δεύτερο ? μήπως θέλεις ''ένα χεράκι'' για να σηκωθείς?
-Ααααα Τώρα θα δεις γιατί είμαι Captain
Είπε και άρχισε να τρέχει προς τα πάνω μου. Μου επιτέθηκε με το τσεκούρι ,ευτυχώς πρόλαβα και έκανα ένα σάλτο στα αριστερά και τον απέφυγα , ;όμως με χτύπησε με το πόδι του το πλευρό και με έστειλε 2 μέτρα πιο πέρα.
-Νιώσε την οργή μου μικρέ .Είπε καθώς με σήκωνε με το χέρι του,
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 4:31 pm


Δεν έφτανα να πατήσω στη γη, με είχε σηκώσει πολύ ψηλά
-Ετοιμάσου να πεθάνεις . Σήκωσε το τσεκούρι του για να με σκοτώσει ,όμως δεν ήξερε οτι έχω εναν άσσο στο μανίκι μου!
-Έτσι λες εσύ! του φωνάζω. Ακούμπησα το τσεκουρο-χέρι του και το κάλυψα με τσιμέντο
-Τ...Τι μου έκανες ? τί είσαι ?
-Είμαι ο χειρότερός σου εφιάλτης Είπα και τον χτύπησα με το δεξί μου χέρι στο πρόσωπο με αποτέλεσμα να πέσει κάτω . Καθώς ήταν κάτω βρήκα την ευκαιρία και τον ακινητοποίησα καλύπτοντας τα άκρα του με τσιμέντο.Μετά κάθισα δίπλα του
-Αυτό για τα τόσα χρόνια που τυραννάς τον κόσμο
Τον χτύπησα μπουνιά στο πρόσωπο με το δεξί μου χέρι
-Αυτό για τον πατέρα μου που δεν σεβάστηκες ποτέ, είπα και τον ξαναχτύπησα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 4:32 pm


Συνέχισα να τον χτυπάω για πολύ ώρα. Ηταν πλέον αναίσθητος και υπήρχε αίμα παντού . Σηκώθηκα και πήγα προς τους marine που νίκησα πριν, Πήρα το σπαθί απο έναν και ξαναγύρισα πάνω απο τον Morgan .
-Και αυτό για τον καλύτερό μου φίλο , που ήθελε γίνει σαν κι εσένα
Και τον κάρφωσα με το σπαθί στην καρδιά.Αφού βεβαιώθηκα οτι και οι υπόλοιποι marine είναι νεκροί , πήγα και ελευθέρωσα τον πατέρα μου και τον φίλο μου με την βοήθεια και μερικών πολιτών.
-Να πάτε το παιδί στο σπίτι του . αφήστε τον πατέρα μου σε εμένα,Όλοι συμφώνησαν σιωπηλοί.Καθώς τον πήγαινα σπίτι παρατήρησα οτι η βροχή είχε πλέων σταματήσει .Φτάσαμε σπίτι χωρίς να ανταλλάξουμε μια κουβέντα
Τον άφησα για λίγο εκεί και πήγα στην βάση για να την ανατινάξω...Εκρηκτικά βρήκα απο το τοπικό οπλοπωλείο.Έσπασα την είσοδο και κουβάλησα όσα περισσότερα μπορούσα.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 4:32 pm

Τοποθέτησα τα εκρηκτικά περιμετρικά της βάσης και αφου απομακρύνθηκα την ανατίναξα ..Μόλις έφτασα σπίτι και άνοιξα την πόρτα , κατευθείαν η μητέρα μου έτρεξε και με αγκάλιασε λέγοντας συνέχεια
-Δόξα τον Θεό , είστε μια χαρά!
-Δόξασε τον γιό μας καλύτερα. αν δεν ήταν αυτός θα ήμουν νεκρός
-Πατέρα καλά όλα αυτά αλλά πρέπει να σου πω κάποια πράγματα,πρέπει να τα ξέρεις, γιατί όπως καταλαβαίνεις πρέπει να φύγω απο το νησί
-Το καταλαβαίνω Kahl . Τι θέλεις να μου πείς?
-Μελετάω την ιστορία , οχι την κανονική, αυτή που αναφέρουν τα poneglyph
-Αυτό το ξέρω γιε μου
-Μα πως?
-Ποιος νομίζεις οτι φρόντισε να βρεις τα βιβλία απο τα οποία διαβάζεις ?
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 4:33 pm

-Δηλαδή τα έσωσες απο το Ohara island?
-Ναι Kahl,εγω τα έσωσα και τα μελέτησα όλα . Και ως Marine δεν επιτρεπόταν να έλεγα τίποτα , Δεν ανέφεραν όμως τίποτα σχετικά με το να μην δείξω.Αρκετά ´ομως με την κουβέντα., πρέπει να φύγεις . Αν δεν λάβουν οι άλλες βάσεις αναφορά θα στείλουν πλοία να δουν τι έγινε
Έτσι και έγινε, ανέβηκα στο δωμάτιό μου μάζεψα τα 2 βιβλία και τις σημειώσεις και ξανακατέβηκα σαν αστραπή
-Λοιπών σας χαιρετώ. Σας υπόσχομαι οτι θα ξαναγυρίσω ως ο πιο γνωστός αρχαιολόγος στην East Blue και την μεγάλη γραμμή!Και ποιος ξέρει , ίσως με οδηγήσουν μια μέρα στον θρυλικό θησαυρό το One Piece !
Λέγοντας αυτά έφυγα τρέχοντας , και δεν κοιτούσα πουθενά εκτός απο τον προορισμό μου , το λιμάνι γιατί ήξερα οτι θα με βλέπουν οι άνθρωποι απο τα παράθυρα .Έφτασα στο λιμάνι μετα απο 2 λεπτά.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun May 26, 2013 4:34 pm

Δεν θα πάρω την βάρκα του πατέρα μου, μετά δεν θα έχει πώς να βγάλει λεφτά .Αλλά... πειρατής είμαι , σκέφτηκα ας ''δανειστώ'' την βάρκα του πλούσιου
Και έτσι έκανα ! Έλυσα το σχοινί και έφυγα ! Όμως όταν ήμουν στα βαθιά συνειδητοποίησα οτι δεν πήρα τρόφιμα μαζί μου! Για καλή μου τύχη είχε .................................................


H αφήγηση διακόπηκε απο μια βίαιη είσοδο στο σωμάτιο.. Η πόρτα έσπασε και εμφανίστηκε ένα γνώριμο πρόσωπο του Alucard. Ο τύπος με την πράσινη μπλούζα και το τεράστιο μπαστούνι του baseball. Πως στο καλό τον βρήκε?
Ο Αlucard έβαλε απότομα το den den mushi στην κάπα του και τράβηξε το ξίφος του, ενώ ο τύπος έσπαγε το τραπέζι στο οποίο καθόταν στιγμές πριν. Δίπλα του, μια περίεργη γυναίκα που έμοιαζε με τυφλοπόντικα , η οποία όρμησε προς το μέρος του μετα την αποτυχημένη επίθεση του συντρόφου της.Τα μαλλιά της ήταν κόκκινα και afro .Φορούσε μια άσπρη μπλούζα, μια γραβάτα λες και ήταν Χριστουγεννιάτικο δέντρο, και μπλε γυαλια με χρυσό περίβλημα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue May 28, 2013 10:35 pm

Ο Alucard είχε ξαφνιαστεί απο την κατάσταση των πραγμάτων. Ο άντρας ονομαζόταν Μr.4 και η γυναίκα Miss Merry Christmas . Η γυναίκα επιτέθηκε στον πειρατή έχοντας μεταμορφώσει το χέρι της σε αυτό του τυφλοπόντικα, έχοντας μάλιστα και αρκετά κοφτερά νύχια, τα οποία θα μπορούσαν εύκολα να τον διαμελίσουν . Σε αυτό το μικρό χώρο θα είχε σίγουρα μειονέκτημα στην μάχη έτσι αποφάσισε να βγει έξω . Απέφυγε ένα οριζόντιο χτύπημα απ το μπαστούνι του άντρα, πηδώντας στον αέρα. Προσγειώθηκε στα δυο πόδια του και βάζοντας ορμή στα πόδια του έσπρωξε το έδαφος και έφυγε απ το παράθυρο έξω σπάζοντας το με τον αγκώνα του. Είχε καλύψει όσο μπορούσε το κεφάλι του με το άλλο χέρι του. Βρέθηκε επάνω σε ένα μικρό περβάζι και μόλις σηκώθηκε άρχισε να τρέχει , πηδώντας απο ταράτσα σε ταράτσα. Πίσω του , ο τοίχος του δωματίου έσπασε ολόκληρος απ το χτύπημα του μπαστουνιού. Θραύσματα και τσιμέντα πετάχτηκαν στο έδαφος και τραυμάτισαν μερικούς ανθρώπους . Σταμάτησε στην οροφή της τελευταίας ταράτσας. Οι δυο μυστήριοι που του επιτέθηκαν στέκονταν λίγα μέτρα πιο πίσω
Τώρα δεν μπορείς να ξεφύγεις, του είπε ειρωνικά η γυναίκα .
Αντιθέτως, απάντησε ο Αlucard έχοντας το τρελό σαδιστικό χαμόγελο στα χείλη του. Τώρα εσείς δεν έχετε που να πάτε.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeTue May 28, 2013 11:58 pm

Το χαμόγελό του χάθηκε γρήγορα απ τα χείλη του, καθώς διαισθάνθηκε μια σφαίρα να έρχεται επάνω του απ τα ανατολικά. Έφερε απότομα το κεφάλι του προς τα πίσω αποφεύγοντας την .
Τι στο....
Γύρισε το κεφάλι του και αντίκρισε μερικούς σκοπευτές στις απέναντι ταράτσες. Ποιοι στο καλό ήταν αυτοί . Γούρλωσε τα μάτια του μόλις συνειδητοποίησε τι συνέβη. Έπρεπε να ήταν άντρες την οργάνωσης η της Baroque works. Είχε ξεχάσει πως τους είχε προκαλέσει με τον θάνατο του Mr. Mellow τότε στην South blue.
Spoiler:
Τράβηξε το ξίφος του και κοίταξε προς το μέρος τους.
Kατάλαβα...
Τι είπες? αποκρίθηκε ο Mr4.
Είπα κατάλαβα. Σηκώνοντας το πρόσωπό του , κάτω απ τα μαύρα μαλλιά του εμφανίστηκε και πάλι το χαμόγελό του.
Είχα μπει στο στόμα του λύκου χωρίς να το ξέρω... πολύ καλά λοιπόν..Crocodile η όχι , Παγκόσμια κυβέρνηση ,Οργάνωση , ή Jegins, δεν με ενδιαφέρει πλέον.Το ρίσκο είναι ρισκο.. Θα τα βάλω με όλους, εξάλλου ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τις συμμαχίες.. Θα σας κυνηγήσω και θα σφάξω ακόμα και τον τελευταίο στρατιώτη σας. Ο Αlucard του υποκόσμου μόλις πέθανε..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeWed May 29, 2013 1:10 pm

Αφού κινήθηκε αστραπιαία, κάνοντας τον αντίπαλο να νομιζει πως θα επιτεθεί με το ξίφος του, o Alucard έριξε ένα μαχαίρι και κάρφωσε τον mr4 στο κεφάλι. Ο τελευταίος έπεσε στο έδαφος μπρούμυτα μη έχοντας καταλάβει έστω και πριν αφήσει την τελευταία του πνοή, τι τον χτύπησε. Ο πειρατής την ώρα που προσγειωνόταν στο έδαφος, απο κάτω του ένιωθε μια περίεργη ενέργεια να έρχεται προς το μέρος του, ήταν η Miss Merry ..Έσπασε το ταβάνι και εμφανίστηκε ακριβώς μπροστά στον Alucard, έτοιμη να του κόψει τον λαιμό. Τα αντανακλαστικά του δεν του επέτρεπαν να κινηθεί πιο γρήγορα απ ότι οι υπόλοιποι άνθρωποι, σε αντίθεση με αυτής που είχε την γρηγοράδα ενός ζώου. Περίμενε απο στιγμή σε στιγμή να νιώσει τα νύχια της να κόβουν τον λαιμό του σε δυο κομμάτια όμως αυτό δεν έγινε. Κάποιος χτύπησε γροθιά στο πρόσωπο και την έστειλε λίγα μέτρα πιο πέρα . Ήταν ο άντρας με τον οποίο ο Αlucard είχε συνομιλήσει στην Water 7 και αυτός με τον οποίο κανόνισε την συνάντηση με τους πειρατές του Kahl D. Rogo.
Gajeel Redfox είπε ο άντρας που του έσωσε την ζωή. Στις υπηρεσίες σας, συνέχισε βγάζοντας την κουκούλα του και εμφάνισε το γεμάτο σκουλαρίκια πρόσωπό του
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeWed May 29, 2013 1:57 pm

Aπο δεξιά και αριστερά, άρχισαν να ακούγονται πυροβολισμοί, φωνές και κραυγές . Γυρνώντας το κεφάλι του, ο Αlucard αντίκρισε το πλήρωμά του . O Drake έκοβε τον λαιμό ενός άντρα που κρατούσε καραμπίνα , o Squall συνέθλιβε το κρανίο ενός άλλου στον τοίχο, έχοντας την μορφή υβριδίου του λευκού τίγρη, ο Spawn και η Lightning μόλις είχαν αποτελειώσει έναν γιγαντόσωμο άντρα, και το υπόλοιπο πλήρωμα βάλθηκε να μάχεται με τους άντρες που την είχαν στήσει στον Alucard .
Θεώρησα πιο σωστό να ειδοποιήσω το πλήρωμά σου. Να ξες πως δεν έχω καμια σχέση με αυτούς. .Αναφερόταν στον Μr.4 και την άλλη.
Το καταλαβα. αποκρίθηκε τραβώντας το ξίφος του απ το στέρνο ενός άντρα. Αν ήσουν δεν θα έσκαγε μύτη το ''ιππικό'' .
Πρέπει να φύγουμε , σε λίγα λεπτά θα είναι στην πόλη η βασιλική φρουρά η ακόμα χειρότερα ο Crocodile. Αν και πιστεύω πιο πολύ οτι θα έρθει η φρουρά πιο γρήγορα καθώς είμαστε λίγα χιλιόμετρα απ την πρωτεύουσα .
Και είχε δίκιο. Ο Alucard έδωσε το σήμα να ξεκινήσουν για το πλοίο, όμως στο λιμάνι τους περίμεναν και άλλες εκπλήξεις. . ο Αρχηγός της βασιλικής φρουράς, Pell είχα φτάσει στο σημείο για να σταματήσει τον Alucard. Ο στρατός θα ακολουθούσε μετά απ αυτόν καθώς δεν διέθεταν όλου φρούτο του διαβόλου το οποίο σε κάνει πτηνό.
Mε μια συνδυασμένη επίθεση των ηγετικών στελεχών του πληρώματος, δεν αποτέλεσε πρόβλημα . Έτσι οι πειρατές έβαλαν πλώρη για το Shabaody Archipelago
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Same blood, different path ?  (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Same blood, different path ? (part 3) The pirate [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 2 ) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Same blood, different path ? (part 1) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» The pirate crew, the enemies and the doctor [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Dangerous Minds (Part 1 ) [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Alabasta-
Jump to: