Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri May 17, 2013 9:46 pm

"Τι, τι...τι πρόκειται να κάνεις τώρα που το...τώρα που έμαθες. Τώρα που ξέρεις από πού είναι-..."

Αυτή η έκφραση γαλήνης που τον κυρίευσε, ούτε λεπτό δεν εξαφανίστηκε. "Αν ανησυχείς για την υγεία των Deniers, να μην το κάνεις. Όπως δεν πείραξα εσένα, δε θα πειράξω κι αυτούς. Εγώ δε θέλω κανέναν στη συνείδησή μου που δε μπορώ ν'αντέξω."
"Τότε γιατί να θες-!;"
"Είναι...προσωπικό το θέμα. Αυτόν χρειάζομαι. Απλώς απο κει θα καταφέρω να τον βρω πολύ πιο εύκολα. Πόσους ακόμα να απαγάγω εξάλλου...;" Ανασηκώνοντας τους ώμους και πάντα με αυτήν τη χαζή έκφραση στη φάτσα του, έμεινα να παρακολουθεί τον ναυτικό. "Και για να δεις τι καλός οικοδεσπότης που είμαι, θα σ'αφήσω να φύγεις με το που καταφέρω ν'αποκτήσω σημαντικές πληροφορίες για τον φιόγκο."

Σηκώθηκε, πήγε στην πόρτα, την ξεκλείδωσε και την άφησε ανοιχτή. "Είσαι ευπρόσδεκτος να πηδήξεις στη θάλασσα όσο είμαστε τ'ανοιχτά, αλλά να ξέρεις πως δε θα έχεις βαρκούλα. Μόνο ποδαράκια, και βλέποντας πως το ένα είναι χτυπημένο...μην κάνεις καμιά χαζομάρα, ε; Τσούζει ο διάολος..."

Το βλέμμα που του έριξε ήταν ανεκτίμητο. Γέλασε. "Αν θες μίσησέ με, αλλά τουλάχιστον εγώ ξέρω ότι κάνω το σωστό. Εσύ;"
"Και φυσικά το ξέρω! Η κυβέρνηση-!"
"Ναι, ναι, ναι, ξέρω καλά τι πας να πεις..." Γύρισε πλάτη κι άρχισε ν'ανεβαίνει--χρειάστηκε να υψώσει τη φωνή του για ν'ακουστεί "Μα αν η κυβέρνησή σου είναι τόσο τέλεια, τότε γιατί όπου πάω βρίσκω ανθρώπους διατεθημένους να τη ρίξουν...;"
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 18, 2013 9:59 am

Τα μάτια και τα νεύρα του Ernie ακολούθησαν τον επαναστάτη μέχρι και την επιφάνεια΄ έτοιμος να διαμαρτυρηθεί καθώς ήταν στην αρχή, με αυτό που του είπε τον σταμάτησε. Αρνούνταν κατηγορηματικά να πιστέψει πως παντού υπήρχαν πυρήνες επαναστατών--στο νησί του δεν υπήρχαν! Φυσικά εκεί ήταν μόνο καλοζωισμένοι πλούσιοι...και δε μπορούσε να ναι σίγουρος πως δεν υπήρχαν κι απλώς κρύβονταν...ένας πονοκέφαλος άρχισε να δημιουργείται, και ο Ernie κατηγορούσε τον επαναστάτη γι αυτό! Κάποια λεπτά μετά - ή και δευτερόλεπτα, ή και ώρες, δεν κατάλαβε - ανέβηκε κι εκείνος πάνω.

Το θέαμα που αντίκρυσε τον παραξένεψε: ο τύπος με το τσιγάρο, ο κοντός του πλοίου - σε σχέση με όλους τους άλλους - καθόταν σ'ένα απίθανο σημείο, ισορροπώντας επικίνδυνα πάνω στην κουπαστή! Το τσιγάρο ήταν πίσω από το αυτί του, κομμένο λίγο, και τα μάτια του ερμητικά κλειστά. Αν δεν ήταν αιχμάλωτος εδώ πάνω, μπορεί και να έτρεχε να τον κατβάσει--αυτό ήταν το πρώτο του ένστικτο τουλάχιστον...!

Κουνώντας το κεφάλι του, γύρισε προς το μέρος του πιο ήσυχου και μαζεμένου του μικρού πληρώματος: ο τύπος με τα περίεργα ρούχα και τα γυαλιά, καθόταν στο υψηλότερο μέρος του καταστρώματος - εκεί που είναι το πηδάλιο - και...ζωγράφιζε; Σχεδίαζε; Δεν καταλάβαινε...Κύλησε τα μάτια του. Αλλά δεν χρειάστηκε να πάει πολύ μακριά για να δει τον δέσμιό του: ο Bola καθόταν οκλαδόν σχεδόν ένα μέτρο από τον ίδιο και με σπουδή διάβαζε ένα γράμμα. Ω...; Ένα γράμμα; Κι αν ήταν κι άλλη αποστολή; Έπρεπε να το διαβάσει κι αυτός, έτσι ώστε τον αφήνανε να μην έλεγε μόνο πως έδωσε πληροφορίες, αλλά και πως πήρε!

Σκάναρε άλλη μια φορά τους άλλους δύο με τις άκρες των ματιών του, και κανείς δεν του είχε δώσει την παραμικρή προσοχή ΄ ακροπατώντας, πήγε προς τον Bola - για τον Ernie, συνονόματος - κι εφόσον είχε ήδη την πλάτη γυρισμένη, το μόνο που είχε να κάνει ήταν να κοιτάξει διακριτικά πάνω από τον ώμο του. Έσκυψε λοιπόν και διάβασε:
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 18, 2013 10:13 am

Αγαπητή μου Bianca,

Ώπα, Bianca--γυναίκα; Τι έκανε αυτός με γράμμα που απευθυνόταν σε γυναίκα; Ή αυτό ήταν το κωδικό του όνομα για να μην τον καταλαβαίνουν; Συνέχισε να διαβάζει.

Μας έλειψες πάρα πολύ, και εμένα και του ανηψιού σου! Χαρήκαμε πάρα πολύ να λάβουμε γράμμα σου. Μη μας ξεχνάς όμως, να το κάνεις πιο συχνά! Θέλουμε να μαθαίνουμε νέα σου και πώς είσαι καλά πάνω απ'όλα.
Εγώ έχω αρχίσει ν'ασχολούμαι και πάλι με την κατασκευή φίλτρων και όλα πάνε πολύ καλά. Σε λίγο καιρό μπορεί ν'αρχίσω να πουλάω και πατέντες! Τα οικονομικά μας είναι παραδόξως καλύτερα από κάθε άλλη φορά και σ'αυτό, το πιστεύεις ή όχι, βοήθησε και ο μικρός. Πήρε απ'τον πατέρα του, του κόβει. Και να δεις που συνεχίζει και το διάβασμα...!

Εντάξει, εκεί ήταν σίγουρος πως τουλάχιστον μέχρι εδώ δεν ήταν αποστολή κι απλώς διάβαζε τα προσωπικά αυτής της Bianca ή του "Ernie". Μα ένα λεπτό...κι αν το γράμμα είναι κλεμμένο; Κι αν αυτός ο άθλιος επαναστάτης ποθούσε αυτήν τη γυναίκα και υπέκλεπτε τα γράμματά της κι αυτή η γυναίκα δεν έβλεπε ποτέ αυτά τα όμορφα πράγματα που της έλεγαν; Αποφάσισε να διαβάσει μέχρι το τέλος! Θα έβρισκε την άκρη και αν όντως άνηκε σε γυναίκα, θα του το έπαιρνε και θα το έδινε στον νόμιμο κάτοχό του...επίσης ήταν περίεργος να δει τι άλλο έγραφε.

"Άσε, τζιμάνι το παιδί! Αν και γι αυτονόητους λόγους δε συνεχίζει το έργο του πατέρα του, σ΄θγουρα επιδεικνύει το ίδιο πάθος. Θα γίνει σπουδαίος γραμματιζούμενος αυτός. Μακάρι να ήμουν σε θέση να τον στείλω κάπου να μάθει κάτι καλύτερο...αν και, ομολογώ, πως τώρα τον έχω βάλει να διαβάζει τις φόρμουλες που κάνω. Αλλά δε φταίω γω! Αυτός το ζήτησε...και στην αρχή δεν ήθελα, αλλά μετά συνέχισε να μου το ζητάει και να μου το ζητάει που τι να κάνω; Ενέδωσα.
Αφήνω λίγο χώρο για να σου γράψει κι εκείνος. Παρεπομπτόντως, ναι, διαβάσαμε για τα καμώματα του Bola στην εφημερίδα. Τι απρόσεχτος τύπος...
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 18, 2013 10:32 am

Κάπου εκεί πλέον ήταν σίγουρος πως δεν επρόκειτο για κάτι άλλο από ένα προσωπικό γράμμα. Όμως ακόμα δεν καταλάβαινε: ο Ernie έκλεψε το γράμμα αυτό της Bianca ή ο Ernie ήταν η Bianca άρα ήταν ένα κωδικό όνομα; Πάντως όποιοι κι αν ήταν όλοι αυτοί που αναφέρονται, σίγουρα είχαν χέσεις με επαναστάτες. Με αυτήν την διαπύστωση, συνέχισε την ανάγνωση:

"Χε χε, γεια σου Bianca! Καιρό είχα να σε ακούσω εσένα. Τι κάνεις κόρη του Βαρκάρη; Πώς περνάς; Διάβασα κι εγώ για τον Bola και μου κόπηκαν τα ύπατα! Θα μπορούσες κι εσύ να στείλεις νωρίτερα αυτό το γράμμα όμως γιατί παραλίγο να πιστέψω πως έπαθες κι εσύ κάτι! Αμάν! Την επόμενη φορά να στέλνεις αμέσως, δε θα με κόβεις εσύ εμένα την χολή κάθε φορά...θεία.
Τέλος πάντων, πάμε σε πιο χαρούμενα θέματα: έχω αρχίσει να ιαβάζω κι εγώ τις κολώνες εδώ πέρα! Κάτι απ'ό,τι μου είχε δείξει ο μπαμπάς πριν πεθάνω, κάτι απ'ό,τι θυμόμουν και καταλάβαινα κι εγώ μόνος μου, τα καταφέρνω! Με περηφάνεια μπορώ να πω πως έχω αρχίσει να μαθαίνω και μια περίεργη γλώσσα. Είναι πολύ αστεία αν την ακούσεις, αλλά πολύ έξυπνη αν την καταλάβεις.
Α, και μην ξεχάσω! Έχω αρχίσει να αντιγράφω και μερικές από τις...ιδιότητες της μαμάς! Χε χε χε, καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό, ε; Κι αν έρθεις, θα σου τα δείξω κι από κοντά. Αλήθεια, να σε ρωτήσω, οι νέοι φίλοι σου πώς είναι; Αυτός με τα γυαλιά ακούγεται πολύ συμπαθητικός αλλά απ'αυτά που έχεις γράψει πήγα πολύ τον τύπο με το τσιγάρο! Όλο γκρινιάζει ε;
Να έρθεις για καμιά επίσκεψη όσο το δυνατός γρηγορότερα, ε; Χαιρετίσματα!

Μας λείπεις,
ο ανηψιός σου και η νύφη σου.

Εντάξει, τώρα ήξερε: η Bianca και ο Ernie νούμερο 2 ήταν το ίδιο πρόσωπο. Προφανώς ανησυχούσε να μην πέσει σε ξένα χέρια το γράμμα και μπορεί να είχε κάποια επικύρηξη στο κεφάλι του - συν του ότι μιλούσε για έναν γνωστό επαναστάτη - και χρησιμοποιούσε ένα άλλο όνομα που μάλλον ήξεραν και οι τρεις τους.

"Εντάξει, το διάβασες; Να το βάλω μέσα τώρα;"

Η φωνή του επαναστάτη τον τάραξε ολόκληρο΄ είχε καταλάβει πώς ήταν εκεί; Τότε γιατί τον άφησε να το διαβάσει; Τον κοίταξε έκπληκτος. "Ε, δεν πήρες και καμιά σημαντική πληροφορία, σωστά;" Όταν η έκφρασή του άλλαξε σε κάτι που ρωτούσε "πώς ήξερες τι σκέφτομαι," ο Bola ανασήκωσε τους ώμους του. "Δεν είναι και δύσκολο να καταλάβει κανείς τι σκέφτεσαι..."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 18, 2013 10:53 am

Οι επόμενες μέρες, περνούσαν ήρεμα και αργά: ο Ernie δεν κουνιόταν πολύ μέσα στο πλοίο--έμενε πάνω στο κατάστρωμα ακόμα και για τον ύπνο, κοντά στον Bola, ή Ernie νούμερο 2, όπως τον έλεγε. Επίσης, οι άλλοι δύο φαίνονταν άσχετοι με τους επαναστάτες, κι απλώς βοηθούσαν τον φίλο τους αν και φαίνονταν ειδικά ο Magada με τον επαναστάτη αρχηγό του να έχουν μια ανταγωνιστική σχέση. Βέβαια σίγουρα θα υπήρχαν πράγματα που δεν είχε ιδέα ο ίδιος γι αυτά, μα μέχρι τώρα ήξερε τα εξής, από παρατήρηση:
ο τύπος με το τσιγάρο ήταν υπερκινητικός, αρκετά ευλίγιστος για να είναι σε τσίρκο και αηδιαστικά καιροσκόπος. Ο ψηλός με το καροτί μαλλί ήταν ήρεμος, δεν εξέφραζε τα συναισθήματά του και πάντα υπολογιστικός, μα πολύ φιλικός με τον επαναστάτη. Και τέλος, ο άνθρωπος που τον έφερε σ'αυτό το μέρος, ένας δυνατός, χαμογελαστός, αλλά κατά βάθος ταλαιπωρημένος άντρας.

Ο Bola φυσικά είχε μερημνήσει να διατηρεί τη μεταμφίεσή του για να μην αρχίσει να υποπτεύεται ο Ernie και πρόσεχε πάρα πολύ να μην χρησιμοποιεί ονόματα μπροστά του, όχι για κάποιον άλλο λόγο μα για να μην ξεχαστούν οι άλλοι και πουν το πραγματικό δικό του.

Μια μέρα που κάθονταν όλοι μαζί στο κατάστρωμα κι απολάμβαναν τον ήλιο, ένα γεράκι ήρθε από πάνω τους. Ο Magada θυμήθηκε την τελευταία φορά που έγινε αυτό κι αναστέναξε. "Έι, φουσκωτέ, για σένα θα 'ναι!"
"Χμ...;" Παράξενο΄ τόσο γρήγορα δεύτερη αποστολή; Τι στο καλό; Άπλωσε το χέρι του και το γεράκι πήγε και γραπώθηκε. Το Κοτόπουλο, πήγε κοντά του κι άρχισε να κάνει ήχους. "Ναι ναι, ένα λεπτό να πάρω το γράμμα και μετά είναι όλη δικιά σου να παίξεται, καλά; Περίμενε."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 18, 2013 11:04 am

Το Κοτόπουλο ξαναέκρωξε, πιο δυνατά, λες και παραπονιόταν γιατί δεν καταλάβαινε. "Α ναι΄ δώστην κάτι να φάει ρε Σημαδεμένε, εσύ που τα πας καλά με τα πτηνά..."
"Σου φαίνομαι για τον προωπικό του ιπποκόμο; Κάντο μόνο-εντάξει, εντάξει τρελόπουλο, σταμάτα! Τώρα θα τη δώσω."

Από την ξαφνική επίθεη του Κοτόπουλου, άλλαξε γνώμη΄ κάλυψε το κεφάλι του με τα χέρια του για να προστατευτεί και πήγε κατευθείαν στο σακίδιο που είχαν πάντα πάνω, γεμάτη από τροφή για το γεράκι. Ο Bola πήρε το γράμμα εν τω μεταξύ, χάιδεψε τη γερακίνα, και την έστειλε στον Magada. Tώρα και τα δύο γεράκια ήταν από πάνω του, διαμαρτυρόμενα, κι εκείνος βιαζόταν να βγάλει τις λιχουδιές για να μην φάνε τον ίδιο. "Τώρα σκατόπουλα, τώρα," αναφώνησε και προσπάθησε να τα ταΐσει.

"Τώρα, εσύ αστέρι μου, θα πας να κάτσεις απ'την άλλη γιατί αυτό είναι όντως αποστολή. Ξου, ξου," έδειξε με το χέρι του΄ ήθελε δεν ήθελε το έκανε γιατί τώρα τα γεράκια, με τα φαγητά στα ράμφη, άρχισαν να επιτίθενται σ'αυτόν! Τα ήθελε να μάτια του, γι αυτό σιγά σιγά απομακρύνθηκε.

Όταν πήγε σε ασφαλή απόσταση, ο Bola άριχσε να διαβάζει την αποστολή του...λίγα δευτερόλεπτα μετά, είχε μείνει με ανοιχτό το στόμα. "Θέλουν να πάω πού;! Πλάκα με κάνουν, έτσι; Ααγκχ!" Πριν προλάβει να ρωτήσει κανείς τίποτα ή να του πάρει κανείς το χαρτί από τα χέρια, ο Bola έκανε κομματάκια του χαρτί από τα νεύρα του, το καψε και μετά τα ποδοπάτησε. "Δεν το πιστεύω...ω θέε μου. Ελπίζω μόνο να μην πεθάνω."
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 18, 2013 5:02 pm

"Tι έλεγε το γράμμα...;"
"Καλά ρε, δε σε άφησε να το δεις για να σου το πει τρία δευτερόλεπτα αργότερα;"
"Εδώ που τα λέμε..."

Επιτέλους, το συνηθισμένο του χαμόγελο αντικατέστησε την άκρως πανικοβλημένη του έκφραση΄ λες και τα κατάπιε, την ανησυχία του, τον φόβο του, τον πανικό του, έτσι του φάνηκε του Joss όταν με μια ανάσα άλλαξε όλη του η συμπεριφορά. Άρχισε να φοβάται για τον τρόπο που "δρούσε" μπροστά στους άλλους, ειδικά όταν το μόνο που έκανε ήταν να κρύβει τα πραγματικά του αισθήματα αλλά και τις αντιδράσεις του. Αυτό μπορεί να του έκανε κακό στο μέλλον.

"Αν και, κύριε Περίεργε," συνέχισε με ευθυμία, περνώντας το χέρι του γύρω από τους ώμους του "μπορώ να σου πω τον προορισμό μας, μόνο και μόνο γιατί δε θέλω να μου ζεις στην άγνοια." Από το "δε θέλω" και μετά άρχισε να τονίζει την κάθε του λέξη με μια φιλική σφαλιαρίτσα.
'Σ-στο νησί του Smoker; Εκεί που πέθανε ο Bola που πήγες να πάρεις το όνομά του;"
"Το νησί δεν είναι του εν λόγω κυρίου, μα της Κυβερνήσεως. Και ναι."

Από τις σπάνιες φορές που μίλησε το Καρότο αλλά όπως πάντα έλεγε την αλήθεια ή το σωστό. Ο Magada συμφώνησε ανασηκώνοντας τους ώμους του. Ήθελε πάρα πολύ να μάθει κάποιος, όπως ο Ernie, την αλήθεια για το πώς κατάφερε να σχεδιάσει και να εκτελέσει την απόδραση του επαναστάτη, μα δεν άξιζε να χαλάσουν τα πάντα για την αλαζονία του...και είχε μάθει πως η αλαζονία πολλές φορές τον είχε καταστρέψει.

Γέλασε ο Bola με την διπλή επιβεβαίωση του θανάτου του και οδήγησε τον Ernie κάπου να κάτσει. "Εσύ παλουκώσου εδώ, κι εμείς; Θα σε πάμε μακριά...!"
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSat May 18, 2013 5:23 pm

Πιστός στον λόγο του, ο τραυματισμένος τους αιχμάλωτος δεν έκανε τίποτα μέχρι να φτάσουν στο περίφημο νησί "του Smoker". Δεν ήταν έκπληξη πως είχε ακουστά το νησί από τον περίφημο διοικητή του, ειδικά εφόσον όπως είχε πει μεγάλωσε στο νησί του Mirror Ball. Χε, αν το σκεφτεί κανείς, κι αν όντως ο Caesar ήταν γόνος πλούσιας οικογένειας, δεν ήταν περίεργο που ήξερε την οικογένεια. Καθώς το σκεφτόταν καλύτερα, μπορεί και να είχε έρθει η οικογένειά του στο φεστιβάλ...!

Δεν υπήρχε λόγος να τα σκέφτεται αυτά όμως. Ό,τι έγινε έγινε και ό,τι γράφει δεν ξεγράφει. Αφού θα τελείωνε και μ'αυτήν την αποστολή που του ανατέθηκε από την παράταξη, θα πήγαινε χωρίς καμία στάση στο νησί Lyneel. Αν μάλιστα έστελνε αναφορά πως θα κυνηγούσε κατάσκοπο της κυβέρνησης, σίγουρα θα του επέτρεπαν να πάει χωρίς καμιά περεταίρω ενόχληση. Έτσι, είπε στον εαυτό του, μόνο θετικές σκέψεις. Θα τα καταφέρει. Τώρα που είχε νέο στοιχείο δε θα το άφηνε να χαθεί με τίποτα.

Σε μία βδομάδα καιρό κατάφεραν να φτάσουν στο νησί που ήθελε η παράταξη: η Loguetown, το τελευταίο μέρος που ήθελε να βρίσκεται όχι μόνο ο επαναστάτης μα και οι φίλοι του, φάνηκε μπορστά τους. Το πολυσύχναστο λιμάνι του νησιού ήταν όπως πάντα ανοιχτό...αλλά δυστυχώς μαζί με τα πλοία, θα βρισκόταν και η Tashigi εκεί. Κι αν τον αναγνώριζε, που θα τον αναγνώριζε, τότε ο κόσμος θα χάλαγε με άσχημο τρόπο...

"Λοιπόν, εγώ θα πέσω τώρα στο νερό για να κολυμπήσω μέχρι κάπου που δε θα με βλέπουν. Εσείς θα έρθετε κανονικά με τα ποδαράκια σας...θα συναντηθούμε στο πανδοχείο "Η χρυσή χήνα". Τον Ernie τον έδεσα καλά κι εφόσον έρχεστε να τον ελέγχεται τακτικά, δε θα γίνει τίποτα. Σας συνιστώ να μείνει κάποιος εδώ για να τον προσέχει...καλύτερα ο Magada, που θα είναι κι επικίνδυνος στο νησί.
Αλλά, αυτό είναι μόνο η άποψή μου,"
πρόσθεσε πριν προλάβει να διαμαρτυρηθεί.

Χωρίς καμία καθυστέρηση, βούτηξε!
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun May 19, 2013 1:11 pm

Δεν είχε πάνω από ένα χιλιόμετρο από το νησί, μα αυτό σήμαινε πως θα του έπαιρνε πολύ ώρα να φτάσει, συν του ότι θα καταστρεφόταν η μεταμφίεσή του και μπορεί να τον έβλεπε η Tashigi που ήταν μονίμως στο λιμάνι. Έτσι, αποφάσισε να κάνει κάτι πολύ επικίνδυνο: θ'ανέβαινε πάνω σε μια σχεδία, κατά προτίμηση που να μη φαίνεται, και θα καθόταν μέχρι να στέγνωνε και να μπορούσε να ξαναβαφτεί. Τα μαλλιά του τα είχε βάψει ξανθά έτσι κι αλλιώς, οπότε δε θα έπιανε το μάτι κανενός--δεν περίεμεναν να δουν έναν ξανθό επαναστάτη.

Καθώς το αναλογιζόταν, σκέφτηκε να στείλει γράμμα στην παράταξη για να ρωρήσει τι έγιναν οι άλλοι, ξεχωριστά. Αλλά αυτό ήταν αχρείαστο για τώρα.

Σιγά μα σταθερά, έκανε τον δρόμο του προς την ακτή. Το νερό τον κρύωνε παραπάνω απ'ότι περίμενε, ένιωθε τον εαυτό του να τουρτουρίζει΄ τα άκρα του, δέκα λεπτά μετά, πονούσαν από τη συνεχή χρήση. Οι ώμοι του τον πέθαναν, αλλά το χειρότερο το είχαν οι πληγές του, κλειστές ή άνοιχτες, όλες οι φρέσκιες τον πονούσαν. Όμως, βλέποντας το λιμάνι σχεδόν μπροστά του, δε μπορούσε να τα παρατήσει. Απλώς τον σκότωνε που έπρεπε να κουβαλάει και τον σάκο του με τα σύνεργα και μερικά μαχαίρια.

Κατάφερε, άλλα δέκα λεπτά μετά - ήταν δεινός κολυμβητής εξάλλου - να φτάσει στη βάρκα που πληρούσε τις προϋποθέσεις του: πίσω από ένα τεράστιο πλοίο, αγκυροβολημένο. Ανέβηκε πάνω όσο πιο γρήγορα και μυστικά μπορούσε...και περίμενε. Έβγαλε τη μπλούζα του, και την άφησε να στεγνώσει. Έκατσε αρκετή ώρα πάνω σ'εκείνη τη βάρκα--ή μάλλον ξάπλωσε, εφόσον δεν ήθελε να τον εντοπίσουν. Οταν επιτέλους το ρούχο του είχε στεγνώσει - το παντελόνι του δεν τον ενδιέφερε - την πέρασε πάνω απ'το κεφάλι του κι άρχισε να βάφει τον εαυτό του για να καλύψει ουλές κι άλλες ατέλειες, ενώ ταυτόχρονα έβαζε - αν και με δυσκολία - τους φακούς επαφής για ν'αλλάξει κι εκεί το χρώμα.

Εν τέλη, έτοιμος από όλες τις απόψεις, έκανε κουπί με τη μικρή βαρκούλα - που ήταν ακόμα δεμένη στο πλοίο, αλλά είχε αρκετό σχοινί για να φτάσει -. Χτύπησε το τσιμέντο του λιμανιού΄ κοίταξε δεξιά, κοίταξε αριστερά, κοίταξε μπρος και πίσω. Όταν είδε πως η περίπολος ήταν μακριά απ'τον ίδιο, σηκώθηκε όριθιος και πήδηξε! Με τα χέρια του πάνω στο έδαφος, έδωσε ώθηση στον εαυτό του και κατάφερε να σκαρφαλώσει πάνω.
Back to top Go down
F_A_I
Bounty Hunter
Bounty Hunter
F_A_I


Όνομα Χαρακτήρα : Fujita Goro
Posts : 3861
Location : In your closet...
Join date : 2012-10-22

Character sheet
Remaining Health: 100%

There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun May 19, 2013 1:24 pm

"Ω θεέ μου, χρειάζομαι πολύ εξάσκηση..." αναφώνησε έντρομος σχεδόν ο μυώδης επαναστάτης! Δεν έκανε πολλά: κολύμπησε για είκοσι λεπτά με ένα διάλειμμα, έκατσε σε μια βάρκα για κάποια ώρα, μετά σκαρφάλωσε το λιμάνι κι έτρεξε όσο πιο γρήγορα μπορούσε μέσα στα σοκάκια για να χαθεί από την εμβέλεια του ναυτικού.

Και μισή ώρα αργότερα που έφτασε στο πανδοχείο της "χήνας", με εναλλαγές μεταξύ τρεξίματος και περπατήματος, ένιωθε εξαντλημένος. Μα δεν ήταν και τόσο κουραστικά αυτά που είχε κάνει! Κάποτε έσκαβε, τσάπιζε, φύτευε και ξεχορτάριαζε επί πολλές ώρες την ίδια μέρα χωρίς να χρειάζεται πάνω από τρία διαλείμματα. Τώρα; "Ααααχ, δεν είμαι πια παλικαράκι΄ μπορεί αυτό να φταίει."

Προσπάθησε να παρηγορήσει τον εαυτό του ανεπιτυχώς, ενώ άνοιγε την πόρτα για το πανδοχείο, κουνώντας το κεφάλι του. Μεγάλωσε. Ώρα του είναι να κατασταλλάξει κι αυτός...όχι ακόμα βέβαια, αλλά σε δυο-τρία χρόνια, θα ήθελε να μείνει κάπου και να κάνει τη δική του οικογένεια. Ίσως να φερει την Kita και τον Kei εκεί που θα σταματήσει το ταξίδι του, να είναι όλοι μαζί σαν οικογένεια. Αναστέναξε στη σκέψη αυτή, ενώ ταυτόχρονα πήγε κι έκατσε μόνος του σε κάποιο απομωνομένο τραπέζι του πανδοχείου: πάνω ήταν τα δωμάτια, κάτω η ταβέρνα όπου προφανώς οι ένοικοι έπαιρναν όλα τα γεύματα μα και τα ποτά τους.

Κοίταξε τριγύρω με ενδιαφέρον΄ αν ήταν να μείνει εδώ έστω και μια μέρα, κι όχι αυθημερών - σε περίπτωση που δεν βρει αμέσως αυτόν τον διοικητή Manny που του είπαν στην αποστολή - έπρπεπε ν'απομνημονεύσει και την παραμικρή λεπτομέρεια του μέρους: τα παράθυρα, τις σκάλες, τους ορόφους...ακόμα και πού ήταν πιο αραιά τα τραπέζια και πού βρισκόταν το μεγάλο βαρέλι με την κάνουλα, για εύκολη πρόσβαση στη μπύρα. Τα πάντα.
Back to top Go down
Sponsored content





There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή]  [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
There IS such a thing as too much information. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Πυροτεχνήματα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Η απόδραση των 11. [Τέλος-Αποστολή] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Εκρηκτικό Γεύμα [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Συμφωνία υπό τους 0 C [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Haunted Mansion [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Loguetown-
Jump to: