Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 11:06 pm

Ήταν πλέον απόγευμα .Απο τότε που βγήκα απο την πόλη περπατούσα τέσσερις ολόκληρες ώρες μέσα σε ένα δάσος.Ώς που κουράστηκα και είπα να ξεκουραστώ .
Πφφφφφ...πότε θα φτάσω σε αυτό το παλιοχώρι
ξάπλωσα σε ένα δέντρο και έβλεπα τον ουρανό που σκοτείνιασε η αλήθεια είναι πως δεν μπορούσα να κουνηθώ απο την κούραση .Πόσο χαλαρά είναι εδώ ...
Ξαφνικά ένιωσα κάτι να με χτυπάει .Είδα ......Τον Absalom
-Τι δουλειά έχεις εδώ βρωμερό τέρας ? του φώναξα καθώς ορμούσα προς τα πάνω του
-Όχι τόσο γρήγορα
Δεν ήξερα τι με είχε πιάσει . ένιωσα σαν να ήθελα να πεθάνω , σαν να ήμουν εντελώς ασήμαντος. μέχρι και ένα σαλιγκάρι πιο χρήσιμα είναι απο εμένα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 11:25 pm

-Horo horo horo horo ~~~
Μόλις επανήλθε το σθένος μου γύρισα και κοίταξα προς το μέρος απο το οποίο προερχόταν αυτό το γέλιο
-Έπρεπε να το φανταστώ . H ghost princess .Ποιος απαίσιος άνεμος σας φέρνει εδώ ?
-Μάθαμε οτι υπάρχει ακόμα ένας Vane μετά το ταξίδι μας στην East Blue και το αφεντικό μας διέταξε να σε καθαρίσουμε
-Τ....την East blue . αν πειράξατε τους γονείς μου θα σας λιανίσω
-Πες πως έγινε Horo horo horo horo~~~~
-Αααααααααααααααααα
ROQUE nin
Πήγα να επιτεθώ όμως δεν πρόλαβα γιατί κάτι με χτύπησε στο κεφάλι
-Hosh Hosh Hosh Hosh , πολύ καλή δουλειά Cindry -chan
Κρατούσα το κεφάλι μου και γύρισα να δω , όμως ήξερα ποιους θα έβλεπα
-Hogback ,καιρό έχουμε να τα πούμε..... τι κάνεις ρολό κοτόπουλο ? Cindry βλέπω οσο πας γίνεσαι πιο εξοικειωμένη με τα '''Πιάτα''
Μολις το είπα αυτό άρχισε να μου πετάει πιάτα
-Gyaχαχαχαχαχαχαχαχαχα ! άθλιο zombie είπα καθώς σταματούσα τα πιάτα της στον αέρα με την πίσσα που δημιούργησα
-Μην ξεχνάς και εμάς
Μολις το άκουσα αυτό πάγωσα. Μια στιγμή με το τελείωσε την κουβέντα του ένιωσα να με χτυπάει να πέφτω κάτω και να χτυπάω στο δεξί μέρος του κεφαλιού μου
Άνοιξα τα μάτια μου και είδα μια ζούγκλα σκοτεινή ενώ έτριβα το μάγουλό μου .Μα που πήγαν ?
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue May 14, 2013 3:32 pm

Κοίταξα τριγύρω μου μα δεν υπήρχε τίποτα. Μόνο το απόλυτο σκοτάδι .Σηκώθηκα για να ψάξω ίχνη απο το πισσα που πρόλαβα να εκτοξεύσω , όμως πάλι δεν βρήκα κάτι .Και τότε μου ήρθε στο μυαλό ...
-όνειρο ήταν [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 4141821756
Με ένα μεγάλο χαμόγελο πήγα και πήρα τον σάκο μου , τον έβαλα στην πλάτη μου και ξεκίνησα να περπατάω μέσα στο δάσος .Μετά απο μισή ώρα περπατήματος άρχισα να διακρίνω φώτα μέσα στο δάσος ,πρέπει να ήταν ένα χωριό!
Μέσα στην νύχτα συνέχισα τον δρόμο μου μέχρι που έφτασα στο χωριό
Έφτασα στο χωριό.Δεν ήταν κανένας έξω, αλλά όλοι ήταν μέσα στα σπίτια τους με αναμμένα φώτα .Μπροστά μου διέκρινα μία ταβέρνα που είχε μέσα κόσμο, ''πάλι καλά γιατί πεινάω'' είχα να φάω ολόκληρη μέρα .Μπαίνοντας μέσα είδα μόνο δυο παρέες απο τρία άτομα , έναν βαριεστημένο ταβερνιάρη και πολλά άδεια τραπέζια .Πήγα και κάθισα σε ένα τραπέζι που ήταν κοντά στην πόρτα και μακρυά απο τις άλλες παρέες.
Μετά απο πέντε λεπτά ήρθε να πάρει παραγγελία
-Τι θα πάρεις ?
- Βάλε μου ότι φαγητό έχεις της ώρας.
-Εντάξει είπε φεύγοντας
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue May 14, 2013 3:38 pm

Μετά απο λίγη ώρα αναμονής μου έφερε δυο πιάτα . Το ένα με κρέας και το άλλο με κάτι χρωματιστά πράγματα
-Συγγνώμη , αλλά τι είναι αυτά ? είπα δείχνοντάς του το περίεργο πιάτο
-Έιναι σπεσιαλιτέ του χωριού . Φρούτα του δάσους με κρέμα καραμέλα
-Ααα οκ. ευχαριστώ
Με το που έφυγε ξεκίνησα να τρώω με πολύ όρεξη ως που εμφανίστηκαν .Με το που μπήκαν όλοι οι άνθρωποι που ήταν στο μαγαζί τους κοίταξαν με μίσος . εγώ συνέχισα να τρώω
-Έχουμε πληροφορίες οτι αυτός ο άντρας θα ερχόταν στο χωριό σας σήμερα. είπε βγάζοντας ένα wanted poster με......την φωτογραφία μου
Είχα επικηρυχτεί για 20.000.000 belli !
-Δεν τον ξέρουμε . και τώρα τσακιστείτε και φύγετε απο το μαγαζί μου
-Ε... μην μιλάς έτσι πολίτη
-Γιατί τι θα τον κάνετε ? είπε ένας μουσάτος άντρας που σηκώθηκε και έβγαλε το σπαθί του
-Το παρατραβάς πολίτη
-Οτι θέλω θα κάνω . Δεν δέχομαι διαταγές απ ένας marine
-Κάτσε φρόνημα
-Άιντε παράτα μας
Λέγοντας αυτό πήγε να επιτεθεί στον marine. Όμως ο marine απέκρουσε την επίθεσή του και τον ακινητοποίησε με μια περίτεχνη κίνηση


Last edited by DIRK on Tue May 14, 2013 4:51 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue May 14, 2013 4:02 pm

Ο δεύτερος marine πήγε να τον καρφώσει με το σπαθί του όμως τον σταμάτησα
roque , shoto είπα καθώς τέντωνα την μπουνιά μου προς τον marine με το σπαθί .
Βρέθηκε καρφωμένος στον τοίχο με ένα μεγάλο αιχμηρό κωνικό κομμάτι πίσσας καρφωμένο στο στομάχι του
Οι χωρικοί έμειναν άφωνοι.Τον άλλο marine βρήκε την ευκαιρία ο μουσάτος άντρας και τον πέταξε έξω απο το μαγαζί
-Να ζήσεις αγόρι μου , μου φώναξε ο μπάρμαν με ένα μεγάλο χαμόγελο ! Κατευθείαν πήγε μέσα στην κουζίνα ενώ οι υπόλοιποι χωριάτες ήρθαν στο τραπέζι μου για να με συγχαρούν , όμως στα πρόσωπά τους εκτός απο χαρά και θαυμασμό διέκρινα και φόβο
-Πως το έκανες αυτό ? Ρώτησε ένας χωριάτης
-Έχω φάει φρούτο του διαβόλου , το fuza fuza No Mi
Εν το μεταξύ ο ταβερνιάρης ήρθε απο την κουζίνα κρατώντας 8 ποτήρια γεμάτα με μπύρα και πρόσφερε ένα στον κάθε ένα
-Στην υγεία του μικρού φώναξε ο μουσάτος άντρας
-Kanpai! φωνάξαμε όλοι μαζί
Πίναμε και πίναμε χαρούμενοι ως που αποφάσισα να ρωτήσω για τον norland
-Μπορείτε να μου πείτε για τον Norland ? ´´Ακουσα κάτι λίγα για ένα νησί στον ου....
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue May 14, 2013 4:17 pm

Κατευθείαν το κέφι έδωσε την θέση του στην οργή
-Είσαι και εσύ απο αυτούς .... είπε ο μουσάτος
-Ποιους?
-Μην αναφέρεις ξανά αυτό το θέμα
-Μα αφού....
-Είπα σταμάτα
-Οι Οι ... μην μου υψώνεις την φωνή
-Σε παρακαλώ φύγε απο το μαγαζί είπε ο ταβερνιάρης

-Αυτό θα κάνω . Δεν κάθομαι στιγμή παραπάνω σε αυτο το παλιοχώρι .Σας σώζω και το ξεπληρώνετε έτσι
-Δεν χρειαζόμαστε κανενός την βοήθεια
-Δεν γουστάρουμε ελεημοσύνη απο έναν βρωμοπειρατή
-αυτο θα το πληρώσεις είπα και χτύπησα γροθιά στο πρόσωπο τον άντρα που με πρόσβαλε
Ξαφνικά μου επιτέθηκε και ο μουσάτος
roque shoto! είχε την ίδια κατάληξη με τον marine..
Νευριασμένος έφυγα απο το μαγαζί χτυπώντας την πόρτα πίσω μου αφήνοντας άφωνους τους παρεβρισκομένους


Last edited by DIRK on Tue May 14, 2013 4:50 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue May 14, 2013 4:49 pm

Βγήκα έξω , ενώ είχε αρχίσει να ξημερώνει . Πήρα τον παραλιακό δρόμο αυτή τη φορά και όχι του δάσους
''Τι αχάριστοι άνθρωποι ´
έλεγα καθώς προχωρούσα με γρήγορο ρυθμό.Αποφάσισα να γυρίσω στην πόλη να πάρω την βάρκα μου και να φύγω
''Το μόνο που έκανα είναι να ρωτήσω για τον norland''
Συνέχισα να περπατάω ως που έφτασα στην πόλη. Είχε ξημερώσει πλέων και έβλεπα τους ανθρώπους να πηγαίνουν στις δουλειές τους , άλλους να ασχολούνται με τα καράβια και άλλους να μιλούν συνωμοτικά.Τα καράβια των marine ήταν ακόμα στο λιμάνι μονο που ήραν άδεια .
Μόλις έφτασα στην μαρίνα που ήταν η βάρκα μου είδα έναν άντρα
-Eσύ με την μπέρτα είπε ενώ με έδειχνε με το χέρι του
-Ναι ?
-Εσύ είσαι ο πειρατής που ήρθε εχθές το πρωί ήρθε στο νησί και πήγε εχθές στο terra village?
-Ναι
-Θα σε σκοτώσω
-Οι Οι ...για ποιόν λόγο ?
-Ξέρεις οτι οι marine κατέστρεψαν το χωριό και τους έσφαξαν όλους?
-Οχι αλλά και δεν με ενδιαφέρει .ποιος είσαι εσύ ?
-είμαι ο Karu και ετοιμάσου να πληρώσεις για την συμφορά που έφερες στον λαό μου
Έβγαλε το κατάνα του να μου επιτεθεί όμως ήμουν τοσο νευριασμένος που δεν ήθελα να ασχοληθώ πολυ,έτσι τον ακινητοποίησα πετώντας του κερί και παίρνοντάς του το κατάνα
-Τι είσαι τέρας ?
-Είμαι ο Charles Vane .Να είσαι ευγνώμων που σου χαρίζω την ζωή
-Δώσε μου το κατάνα μου πίσω
-όχι θα το κρατήσω . Είναι ένα ωραίο σπα....
Δεν πρόλαβα να τελειώσω την φράση μου και άκουσα έναν πυροβολισμό .Ήταν όλοι οι Marine που είδα εχθές μαζεμένοι
όλοι έτρεχαν προς το μέρος μου

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue May 14, 2013 5:10 pm

Περικύκλωσαν την μαρίνα και δυο υψηλόβαθμοι στάθηκαν μπροστά απο τους υπόλοιπους και μου φώναξαν
-Charles Vane .Είσαι περικυκλωμένος ,σε διατάζουμε να παραδοθείς στο όνομα του νόμου
-Δεν υπάρχει περίπτωση
είπα καθώς ανέβηκα στην βάρκα μου
-Έλα με το καλό και δεν θα πάθεις τίποτα
-Παράτα με
-Άντρες , στοχεύσατε !Φαίνεται δεν με κατέλαβες,ξαναλέω έλα με το καλό ,
-ΕΙΠΑ ΠΑΡΑΤΑ ΜΕ φώναξα με όλη μου την δύναμη
Ξαφνικά άρχισα να νιώθω ζάλη και οτι χάνω τις αισθήσεις μου με αποτέλεσμα να πέσω μέσα στην βάρκα μου , όμως το χτύπημα με έκανε να ξαναβρώ τις αισθήσεις μου
Μόλις σηκώθηκα ,είχα κιόλας απομακρυνθεί 10 μέτρα απο την μαρίνα και αντίκρισα ένα απίστευτο θέαμα .Όλοι οι marine ήταν πεσμένοι κάτω λες και πέρασε τυφώνας απο εκείνο το μέρος . ''Οτι και αν έγινε , ήταν καλό όμως ποιος το έκανε '' είπα στον εαυτό μου .Πήγα και έριξα λίγο θαλασσινό νερό στο πρόσωπό μου και έτσι συνήλθα κάπως.Μετά πήγα και σήκωσα το πανί για να φύγω γρήγορα πριν σηκωθούν οι marine.

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue May 14, 2013 5:19 pm

Την ώρα που έπλεα θαύμαζα το νέο μου απόκτημα,Το katana αυτού του τύπου .Ήταν ένα πολύ ωραίο και καλοφτιαγμένο σπαθί ,σίγουρα θα είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα στις επιθετικές μου δυνάμεις.Το μόνο που πρέπει να κάνω είναι να προπονηθώ και να εντάξω νέες κινήσεις στο δυναμικό μου ...Σύντομα το νησί χάθηκε στον ορίζοντα , πλέον έβαζα πλώρη για νέες περιπέτειες ενώ την ίδια στιγμή. μια μαύρη φιγούρα εξαφανιζόταν επάνω απο μια σκεπή!

ακολούθησε μια σύντομη σιωπή μετά την αφήφηση του Vane
-Δέχομαι.....Το πλήρωμά σου μόλις απέκτησε μηχανικό..



H αφήγηση του Α.Α.Α φάνηκε να τελειώνει. Σίγουρα οι περιπέτειες του vane ήταν συναρπαστικές .
Και πως έφυγες τελικά απ το πλήρωμά του ?
Μετά τον θάνατό του το πλήρωμα διαλύθηκε..Για την ακρίβεια ο first mate του, o Bane ανέλαβε την εξουσία και πήρε αρκετούς άντρες του Charles μαζί του.. Εγώ δεν ήθελα να πάω..Δεν συμμεριζόμουν τις απόψεις του
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeTue May 14, 2013 5:40 pm

Οι τεράστιες πόρτες άνοιξαν και μπροστά τους πειρατές εμφανίστηκε ο Ratchet μαζί με τους δυο ακόλουθους του. Πρώτα έδωσε το χέρι του στον Alucard.
Χαίρομαι που σε γνωρίζω ..Οι φήμες που ακούω για εσένα τελευταία όλο και αυξάνονται.
Ο Alucard ανταπέδωσε τον χαιρετισμό . Ο Ratchet , πρόσφερε θέσεις στους άντρες αφού πρώτα χαιρέτησε και τον Drake.

Δεν ξέρω εαν το γνωρίζεις Alucard, αλλα σήμερα βρίσκεται εδώ έπειτα απο συνομιλία που είχα με τον Drake. Όντας στενός φίλος ο πατέρας μου με τον δικό του, καθως και το οτι του έσωσε κάποια στιγμή της ζωή, με έκανε να του χρωστάω χάρη . Με πληροφόρησε πως πριν απο λίγες μέρες πως είχατε κάποια μπλεξίματα στο νησί Vira. Έτσι δεν είναι?
Ο Alucard κούνησε θετικά το κεφάλι του. Έπειτα τον λόγο πήρε ο Drake.
Γνωρίζοντάς σε απο μικρό παιδί, ξέρω πως δεν θα αφήσεις τον Jegins έτσι...όμως πολεμώντας αυτόν και τους δικους του, οι οποίοι φάνηκαν ισχυροί, δεν θα καταφέρναμε τίποτα. Στο πλήρωμα υπάρχουν λίγοι άντρες σε επίπεδο ικανό να τους κρατήσει στην ζωή σε τέτοια επίπεδα μάχης, έτσι το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν ο Ratchet.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Mecha Island-
Jump to: