Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun May 12, 2013 11:11 pm

Έτσι δεν είναι ? είπα γυρνώντας το κεφάλι του προς τον Honki. Εκείνος κούνησε θετικά το κεφάλι του σηματοδοτώντας το τέλος της ''μάχης'' των δυο αντρών .. Ο Alucard έκανε ένα βήμα πίσω αφήνοντας τον Drake να δώσει το χέρι του στον Honki και ο τελευταίος να σηκωθεί . Αφού σκούπισε τα χέρια του στα ρούχα του, έδωσε το ένα στον Alucard.
General Honki. Λυπάμαι για την πρώτη εντύπωση αλλα δυστυχώς έπρεπε να γίνει... Την τελευταία φορά μας την είχαν φέρει οι αναθεματισμένοι οι κυβερνητικοί , είπε δείχνοντας κάποιες φρεσκοκαλυμένες ουλές στο κεφάλι και το στομάχι του . Ας ξεκινήσουμε για να δούμε τον Ratchet.
ΔΕν πρόλαβαν να περπατήσουν λίγα μέτρα, και 4 ρομπότ τους έκλεισαν τον δρόμο , μέσα στα δέντρα.
Τι στο καλό είναι αυτό? Ρώτησε νευριασμένος
Μα...δεν ..Εγώ.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 9:02 pm

Ο Honki είχε χάσει τα λόγια του...Έδειξε πως δεν γνώριζε τι συνέβαινε απ το πρόσωπό του . Ένας άλλος άντρας πετάχτηκε από ένα δέντρο, με στόχο τον Alucard. Ήταν ο τρίτος στην εξουσία, μετα τον Ratchet και τον Honki.
O άντρας κρατούσε ένα μαχαίρι στο δεξί του χέρι, όμως ήταν παραπλανητικό . Με την άκρη του ματιού του, πρόσεξε πως στην μπότα του άντρα, υπήρχε ένα ακόμα μαχαίρι, το οποίο προφανώς θα έφτανε πρώτο στον λαιμό του. Δεν είχε χρόνο να αντιδράσει.. Υπολόγιζε σε λάθος επίθεση και δεν είχε προετοιμαστεί για να την αποκρούσει, δεν είχε ούτε περιθώρια για αντίδραση .
Ο Drake όμως δεν έκατσε με σταυρωμένα χέρια. Όταν άκουσε την διαταραχή στην φυλλωσιά τράβηξε το δίχειρο ξίφος του όμως δεν επιτέθηκε. Αντέδρασε όταν είδε το πρόσωπο του άντρα. Αντι να τον χτυπήσει κανονικά και να τον κόψει στα δυο, τον χτύπησε με την λάμα , φέρνοντας το σπαθί του κάθετα, ωστε να τον απωθήσει απλά . ΤΟ χτύπημα δεν θα μπορούσε όμως να μην είναι δυνατό, έτσι έστειλε τον άντρα δυο μέτρα πίσω. Ο Alucard, τράβηξε το Jackal και το έφερε στο κεφάλι του άντρα, ο A.A.A και ο Gally, τράβηξαν τα ξίφη τους


Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 9:48 pm

O Honki βιαστικά μπήκε ανάμεσά στα ρομποτ , τον maji και εμάς. Η ατμόσφαιρα είχε ηλεκτριστεί όμως καμια πλευρά δεν έκανε κίνηση.
Μα τι κάνεις? ρώτησε νευριασμένος ο Honki.
Ο maji απάντησε σε ακόμα πιο θυμωμένο τόνο.
Είδα απ το παράθυρο να σου επιτίθενται, και λες να καθόμουν έτσι?
Μα δεν μου επιτέθηκαν ηλίθιε... Απλά ήθελα να βεβαιωθώ πως ήταν ο κατάλληλος άνθρωπος
Ο Majι έμεινε για κάποια στιγμή σιωπηλός . Κοιτούσε επίμονα μια τον Alucard και μια τον Honki.
Δεν νομίζω να σε απειλεί και τα λες αυτά.
όχι φυσικά.. Επιβεβαίωσα ποιος είναι.. Ο ψηλός με την κόκκινη κάπα, είναι ο Alucard, ο άλλος με τα μαύρα, είναι ο άντρας που μας ειδοποίησε , ο Drake..Οι άλλοι είναι σύμμαχοι του Alucard
Μετά απο μερικές στιγμές, αποδέχτηκε το γεγονός.Οι δυο άντρες οδήγησαν την ομάδα μέσα στην πόλη και έπειτα απο μια μικρή ξενάγηση, μας πήγαν στο κάστρο του Ratchet. Εκεί μας άφησαν στην μεγάλη σάλα του παλατιού ωστε να περιμένουμε..Έτσι, ο A.A.A βρήκε ευκαιρία να συνεχίσει την αφήγησή του.
Που είχα μείνει?
Στην στιγμή που πήγε ο Vane στο Lyneel
Α εντάξει


Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 10:20 pm

Η ιστορία συνέχισε ως εξής

Άρχισα να προχωράω για να φύγω απο την μαρίνα και στα αριστερά μου είδα ένα τραπεζάκι με ένα πουγκί.Κατευθείαν κοίταξα πίσω μου .Ο τύπος που μου πήρε τα λεφτά για να δέσει την βάρκα κοιτούσε προς την άλλη κατεύθυνση ,έτσι βρήκα την ευκαιρία και το έκλεψα, το άνοιξα καθώς προχωρούσα και μέσα βρήκα 200 Belli !! ''χεχεχε ! καλή μπάζα έκανα '' είπα στον εαυτό μου . Προχωρώντας βρέθηκα μπροστά σε ένα μαγαζί που πουλούσε ανταλλακτικά για πλοία .Έστριψα αριστερά και ξεκίνησα να περπατάω σε έναν μεγάλο δρόμο με πολλά μαγαζιά..Αυτός ο δρόμος ήταν τεράστιος και τουλάχιστον 2-3 χιλιόμετρα μακρύς . Οδηγούσε σε ένα επιβλητικό παλάτι που ήραν χτισμένο σε έναν λόφο Με το που έστριψα είδα ένα μαγαζί με σακίδια ,στην βιτρίνα είδα μια τσάντα που μου άρεσε και ήταν ευρύχωρη και θα χωρούσε μέσα όλα μου τα βιβλία .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 10:40 pm

Μπήκα μέσα, στο ταμείο ήταν ένας τύπος , κοντόχοντρος και κοντοσγουρογένης , με ένα χαμόγελο με υποδέχτηκε
-Γεια σας! Πως α μπορούσα να σας εξυπηρετήσω?
-Γεια σας , θα ήθελα την μαύρη τσάντα που έχετε στην βιτρίνα σας
-Μάλιστα . περιμένετε μισό λεπτό ,είπε καθώς έφευγε απο το ταμείο και κατευθυνόταν στην βιτρίνα
Μετά απο ένα λεπτό ψαξίματος μου έφερε την τσάντα .Ήταν όντως μεγάλη και ευρύχωρη !
-Θα θέλατε να την αγοράσετε?
-Ναι, πόσο κοστίζει?
-30 Belli παρακαλώ είπε καθώς κατευθυνόταν ξανά προς το ταμείο του
Έβγαλα 30 Belli απο το πουγκί που έκλεψα και του τα έδωσα
-καλή σας μέρα, ευχαριστούμε για την αγορά ! Μου είπε καθώς έφευγα
Βγαίνοντας έβαλα την τσάντα στην πλάτη μου και ξεκίνησα να περπατάω στον μεγάλο δρόμο
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 10:42 pm

Καθώς προχωρούσα είδα μία ταμπέλα σε ένα μπαρ που έλεγε ''The Norland´s''
Χμμμ Norland? Norland? , κάπου το είχα ξανακούσει αυτό το όνομα. Ήμουν σίγουρος γι αυτό .Αποφάσισα να μπω μέσα για κανένα ποτό και να πάρω πληροφορίες για το όνομα.Έτσι άνοιξα την πόρτα και μπήκα.Μέσα είχε μαζεμένο πολύ κόσμο παρά το γεγονός οτι ήταν πρωί .όλοι τους μεγάλης ηλικίας (40 -50 ) εκτός απο μια παρέα 5 marine που ήταν στην ηλικία μου.Καθώς προχωρούσα μέσα στο bar για να πάω να κάτσω ένιωθα οτι οι marines με κοιτούσαν αλλά δεν τους έδωσα σημασία .Κάθισα στην μπάρα ετσι ώστε να μπορώ να μιλάω και με τον μπάρμαν .Επειδή είχε δουλειά τον περίμενα για λίγη ώρα παρατηρώντας τους ανθρώπους.Για κάποιο λόγο όλοι τους ήταν επιφυλακτικοί και αυτό το συμπέρανα όταν στην κάθε παρέα ο ένας μιλούσε στο αυτί του άλλου και έτσι φρόντιζαν να μην ακούγονται αυτά που λένε παρα έξω .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 10:44 pm

-Τι θα πιεις ? με ρώτησε ο μπάρμαν
-Βάλε μου ένα ουίσκι διπλό χωρίς πάγο
Πήγε να μου ετοιμάσει αυτό που ζήτησα .Εν το μεταξύ οι marines έφευγαν απο το μαγαζί
-Ορίστε μου είπε δίνοντάς μου το ποτήρι
-Μπορώ να σε ρωτήσω κάτι ?
-Ναι φυσικά
-Το όνομα του bar απο πού προέρχεται ?
Με κοίταξε με ένα βλέμμα απορίας λες και και τον ρώτησα το ποιο περίεργο πράγμα στον κόσμο
-Δεν έχεις ακούσει ποτέ την ιστορία του Montblanc Norland?
-Εεεε...όχι
-Μα πώς είναι δυνατόν??Χμμ.. μήπως δεν είσαι απο την North Blue?
-Ναι. Είμαι απο την Shell Town της East Blue
-Ε γι αυτό ..είπε καθώς πήρε ένα βρεγμένο ποτήρι και άρχισε να το στεγνώνει με μια πετσέτα . Ενδιαφέρεσαι να την ακούσεις ?
-Ναι φυσικά
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 10:53 pm

-Αρχικά θα σου πω μερικές πληροφορίες .Αυτή η ιστορία είναι πολύ παλιά....Περίπου τετρακοσίων ετών και είναι πολύ γνωστή στην North Blue και ειδικότερα σε αυτό το νησί στο οποίο γεννήθηκε ο Norland.,Πριν χρόνια υπήρξε και ένας εμφύλιος σχετικά με την ιστορία αυτή. Και ο λόγος ήταν κατά πόσο αληθεύει η ιστορία. ΟΙ μισοί πιστεύουν οτι είναι αλήθεια και οι μισοί ψέμματα .Οι μάχες τους στην αρχή ήταν φραστικές όμως μετά έγιναν πολλές και αιματηρές συγκρούσεις και τα θύματα ήταν αρκετά .Έτσι ο βασιλιάς τους εξόρισε όλους .Έτσι και αυτοί δημιούργησαν δυο χωρία . Το Reva Village στο οποίο κατοικούν αυτοί που πιστεύουν την ιστορία και το Terra Village στο οποίο κατοικούν αυτοί που δεν πιστεύουν στην ιστορία

Ο Alucard γνώριζε αυτές τις πληροφορίες απ τον Jegins...Του τα είχε αναλύσει τότε, πίσω στο Lyneel.
Προχώρα παρακάτω.

-Έτσι ο βασιλιάς νευρίασε και όταν γύρισαν στο εδώ Lynnel τον καταδίκασε σε φυλάκιση μέχρι θανάτου.Όμως ακόμα και στην φυλακή ο Norland συνέχισε να υποστηρίζει οτι αυτή η χρυσή πόλη υπήρχε και όχι μόνο οτι την είχε επισκεφτεί αλλά στα τελευταία του έλεγε κάτι περίεργα πράγματα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 10:53 pm

-Δηλαδή?
-Οτι αυτό το νησί πρέπει να είχε πάει στον ουρανό
-Απίστευτο
-Και όμως αυτό υποστήριζε
Μόλις τελείωσε τα λόγια του τελείωσα και εγώ το ποτό μου .
-Πόσο σου χρωστάω?
-10 Belli
Έβγαλα τα λεφτά και του τα έδωσα
-Να σε ρωτήσω. Τα χωριά που μου είχες αναφέρει πού βρίσκονται ?
-Το Reva Village στα ανατολικά και το Terra Village στα δυτικά .Και τα δυο είναι παραλιακά οπότε αν ακολουθήσεις την παραλία θα τα βρεις
-Ευχαριστώ, είπα καθώς έφευγα
Πριν ανοίξω την πόρτα είδα προς τα αριστερά (επειδή η πόρτα ήταν γυάλινη και είχε τζαμαρία αντι για τοίχο ) και είδα 45-50 Marines οπλισμένους να προχωρούν με γρήγορο ρυθμό.Έτσι φόρεσα την κουκούλα μου και βγήκα .Δεν με αναγνώρισαν όμως μπήκαν στο μαγαζί στο οποίο ήμουν .Εγώ συνέχισα να προχωράω προς τη μαρίνα και όταν έφτασα το τέλος του δρόμου και στην αρχή της μαρίνας πήρα τον δρόμο για να φτάσω στο Terra village
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon May 13, 2013 11:02 pm

Στην διαδρομή που έκανα είδα 2 καράβια με τουλάχιστον 50 Marine το κάθε ένα και απο έναν σε βαθμό Captain σε κάθε πλοίο να αράζουν στο λιμάνι. Αναρωτιόμουν για ποιό λόγο είχαν έρθει τόσο πολλοί . Προχωρούσα αλλά η πόλη δεν έλεγε να τελειώσει .Έτσι είχα χρόνο να σκεφτώ την ιστορία του μπάρμαν .Μια πόλη χρυσή που εξαφανίστηκε στον ουρανό ... Δεν είχα ξανακούσει ποτέ για κάποιο τέτοιο φαινόμενο..Μήπως ήταν κάποιος χρήστης φρούτου του διαβόλου που έκανε κάτι τέτοιο? αν ήταν έτσι τότε εκείνος που το έκανε πρέπει να ήταν πολύ δυνατός.Όσον αφορά όμως την χρυσή πόλη μήπως ήταν αλήθεια ...Είχα διαβάσει για μια χρυσή πόλη στα βιβλία μου..Και τα βιβλία μου τα είχαν γράψει οι '''Δαίμονες της Ohara ''' όπως τους αποκαλούσε τους αρχαιολόγους η World Government οπότε ήταν δύσκολα να αμφισβητήσεις ανθρώπους τόσο ''ψαγμένους'' όσο αυτούς .
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] Tales and robots  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] Tales and robots [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Mecha Island-
Jump to: