Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 05, 2013 12:18 pm

Βρισκόμασταν στην θάλασσα με προορισμό κάποιο κοντινό νησί καθώς η Lightning αρρώστησε και εγώ με τον Drake δεν ήμασταν  στην κατάλληλη κατάσταση για να ανταποκριθούμε στις απαιτήσεις τις γραμμής. Η προδοσία του Jegins μας άφησε χωρις γιατρο. Αυτός ο Jegins..Κατάφερε να μας κοροϊδέψει με μεγάλη ευκολία.. Πως στο καλό δεν τον αντιλήφθηκα?  Εκτός αυτού, αποδείχτηκε οτι δεν ήξερα το παραμικρό γι αυτόν και το παρελθόν του. Απ ότι φαινόταν, ίσως και η ιστορία του χιονισμένου τίγρη ισως ήταν ψεύτικη
Για κακή μας τύχη, δεν είχαμε κάποιο γιατρό στην ομάδα πλέον.  Προσπαθούσα να θυμηθώ κάποιον γνωστό μου γιατρό, αλλα δεν μπορούσα.
Καθόμασταν στην κουζίνα του πλοίου σιωπηλοί.. Επειδή η μάγειράς  δεν μπορούσε να μας ετοιμάσει φαγητό, αυτό το ρόλο ανέλαβε ο Spawn..
-Ποιος είναι ο προορισμός μας ? Ρώτησε ο Squall


Last edited by DIRK on Mon May 06, 2013 11:56 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 05, 2013 6:53 pm

-Δεν μπορώ να σου πω...Είναι μυστικό της κυβέρνησης...Έκανα απαξιωτικά
-Θα μιλήσεις η θα χρησιμοποιήσω βια?
-Σου είπα, δεν μπορω να σ...
Την κουβέντα μου διέκοψε ένα ιπτάμενο πιάτο που ερχόταν προς το μέρος μου...Το απέφυγα σκύβοντας προς τα πίσω.Mόλις πέρασε το κεφάλι μου σήκωσα αστραπιαία το δεξί μου χέρι και έπιασα το πιάτο στον αέρα...
-Like a Boss afro
Το φαγητό ποιος το κοιτάει? ρώτησα
-Ooooooo !!έκανε ο Spawn με έκπληξη .. Με άφησε αμέσως και έτρεξε προς την κουζίνα..
-Λοιπόν, τα δυο μας τώρα .
Τον κοίταξα με ένα δολοφονικό βλέμμα και άρχισα να του μιλάω
-Που θες να ξέρω τον προορισμό? πλοηγός είμαι? Απλά κοιτάω που δείχνει το βελάκι απο αυτό το πράγμα, είπα σηκώνοντας το μανίκι για να φανει η Log Pose..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 05, 2013 7:02 pm

Το μόνο σίγουρο είναι πως θα πάμε σε όποιο νησί βρούμε μπροστά μας και είναι κατοικήσιμο ωστε να βρούμε έναν γιατρό για την Lightning, και εκτος αυτού, πρέπει να βρούμε και κανένα άτομο για την ομάδα μας που να ξέρει απο πλοήγηση, κάποιον που να είναι γιατρός , κανένα μουσικό για να μας φτιάχνει το κέφι , και έναν μηχανικό για το πλοίο..Αν το δεις απο μπροστά, έχει καταντήσει σαν να είναι στοιχειωμένο με τόση ζημιά που έχει ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΆΘΩΣ ΠΛΟΉΓΗΣΗ ΚΆΠΟΙΟΥ ΚΎΡΙΟΥ , είπα με κατηγορηματικό ύφος και ταυτόχρονα έχοντας και έναν τόνο πειράγματος
- Ξέχασες πως δεν είμαι και εγώ πλοηγός??
-Όχι απλά το αναφέρω .
-Μπορούμε να το φτιάξουμε στην Water 7, ένα νησί-πόλη που εκεί βρίσκονται οι καλύτεροι και πιο οργανωμένοι μηχανικοί πλοίων στον κόσμο, είπε ο Spawn..
-και πως το ξές αυτό? Ρώτησε ο Squall ξύνοντας το κεφάλι του
-Όταν ταξίδευα μαζί με τους Sun Pirates επισκεφτήκαμε πολλά μέρη..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 05, 2013 7:43 pm

Γύρισα και τον κοίταξα με γουρλωμένα μάτια..Ήταν πρώην πειρατής? .Τελικά αποδείχτηκε πως δεν ήξερα σχεδόν τίποτα για το πλήρωμά μου..Εκτός του Drake και του Squall βέβαια. .Δεν θα τον ρωτούσα τώρα όμως τώρα.Όχι εδώ, καθώς ισως να μην ήθελε να ακούσει ο Squall την απάντηση που ίσως είχε δώσει μονο σε εμένα και επιπλέον θα αλλάξουμε το θέμα της συζήτησης..
-Μα δεν ήσουν μέλος των Arlong Pirates?
Ήμουν , παραδέχτηκε, και δεν καμαρώνω γι αυτό...
-Πως βρέθηκες μαζί με τον Arlong?
-Απλή κακοτυχία..Όταν οι Sun pirates με ελευθέρωσαν απο ένα πλοίο των Marines που προορισμό είχε το νησί Mariejois, με δέχτηκαν στο πλήρωμά τους καθώς ήμουν κι εγώ ένας ψαράνθρωπος..Αυτός που με ελευθέρωσε,. ήταν ο Arlong, και ήταν αυτος που μου φέρθηκε καλύτερα απ όλους..Σαν αδερφό του..Έτσι, μόλις πέθανε ο αρχηγός και καπετάνιος μας, Fisher Tiger, οι δρόμοι μας χώρισαν απο τους υπόλοιπους ψαρανθρώπους λόγω διαφόρων διαμαχών..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun May 05, 2013 7:46 pm

Εγώ ξέκοψα απο όλους για λίγο καιρό, κρατώντας επαφές , έστω και στο ελάχιστο με τον Jimbe που απ ότι έμαθα, έγινε ένας απο τους 7 Shichibukai..Πλέον έχουμε να μιλήσουμε 10 χρόνια..Με το πέρας λίγου καιρού, έμαθα πως ο Arlong έχει φύγει απο την Grand Line με προορισμό την East Blue, και συγκεκριμένα,. έχει εγκατασταθεί στο Commi Island.. Έτσι, άρχισα να πηγαίνω και εγώ εκεί για να συναντήσω τον "αδερφό"μου .. Μόλις αντίκρισα το τι είχε κάνει, έχασα πασα θετική άποψη γι αυτόν . Ήξερα ποσο πολύ μισούσε τους ανθρώπους, όμως δεν περίμενα να φτάσει εκεί.. Μετά απο σύντομες συνομιλίες με άλλους Ψαρανθρώπους του πληρώματος του, κατάλαβα πως τον υποστήριζαν όλοι..Όλοι εκτός ε μού και ελαφρώς του Hatchan.. Μετά απο ένα περιστατικό που έγινε και ο Arlong σκότωσε έναν άνθρωπο μπροστα μας, χωρίς λόγο , είχαμε διαμάχη με αποτέλεσμα έναν καβγά, στον οποίο έχασα..Εκείνος δεν με σκότωσε ,. μονο και μονο επειδη είμαι ψαράνθρωπος, αλλα όπως ξέρετε με φυλάκισε.. είπε με κατεβασμένο το κεφάλι και ένα θλιμμένο ύφος
Πλέον ο μόνος την φυλής μου πέρα απ τον Jimbe που θα μπορούσα να αποκαλέσω αδερφό μου, είναι ο Kisame, ο οποίος κάνει δουλειές για εσένα
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 06, 2013 11:33 am

Τι παρελθόν και αυτο! ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα μόλις το άκουσα.. είχε ζήσει όντως πολλά και κατα 70% άσχημα...Ήλπιζα μαζί μας να περνάει όμορφα..Του άξιζε...Δεν ήταν κακος χαρακτήρας..Ο ρατσισμός που υπάρχει προς τους ψαρανθρώπους είναι άλλο πράγμα..απο κάποια μεριά δικαιολογώ αντιδράσεις τύπου Arlong ..Μήπως είναι κοντά και στα δικά μου ιδανικά ο Αrlong? Κατα κάποιον τρόπο ήταν. Δεν χάριζα ούτε εγώ κάστανα σε πολλούς
Σηκώθηκα μες τις σκέψεις μου για να βγω έξω και να με φυσήξει ο αέρας..Δεν άντεχα άλλο τα απανωτά ερωτήματα που σφυροκοπούσαν το μυαλό μου...
-Που πας ? είπε ο Squall
-Να δω τι κάνει η Lightning , είπα ψέματα..
Βγήκα και έκλεισα την πόρτα.. Πάνω που είπα ψέματα πως θα πάω εκεί, είπα να πραγματοποιήσω τα λεγόμενα μου καθώς τώρα άρχισα να ανησυχώ για την υγεία της...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 06, 2013 11:38 am

Περπατούσα πάνω στο κατάστρωμα και κοίταξα την Log pose.. Έδειχνε ευθεία.. στο βάθος πρόσεξα ένα νησί...Κατευθείαν πήγα πίσω και ειδοποίησα τους άλλους ωστε να έχουν το νου τους ενώ εγώ θα προσέχω την Lightning
Άνοιξα την πόρτα του δωματίου στην οποία βρισκόταν η Lightning μέσα..Πλησίασα το κρεβάτι της, πήρα μια καρέκλα και κάθισα ακριβώς δίπλα ... Ήταν ακόμα κόκκινη και ψηνόταν στον πυρετό .. Πήρα ένα πανί και το έβαλα μεσα σε έναν κουβά με νερό που είχαμε λίγο πιο δίπλα .. Αφού το έβγαλα και το στράγγισα καλά, το δίπλωσα κατάλληλα και το έβαλα με προσοχή στο μέτωπο της.. Τράβηξα πίσω το χέρι μου και ξαναβυθίστηκα μες τις σκέψεις μου ενώ κοιτούσα το παράθυρο της καμπίνας.
Είμαι άραγε σωστός σαν καπετάνιος? Εαν συνέλθει και μου πει πως έπρεπε να φρόντιζα να είχαμε ηδη δεύτερο γιατρό τι να της έλεγα σαν δικαιολογία?
Μετά απο λίγη ώρα την προσοχή μου απέσπασε ένας κανονιοβολισμός απο το βάθος..


Last edited by DIRK on Mon May 06, 2013 11:54 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 06, 2013 11:43 am


.Αμέσως μετά απο αυτό άκουσα έναν παφλασμό..Η κανονιόμπαλα έπεσε δίπλα μας, αρα στόχευαν εμάς.. Κατευθείαν σηκώθηκα , έτρεξα προς την είσοδο και βγήκα έξω.. Εκεί αντίκρισα τον Squall και τον Spawn να προσπαθούν να φέρουν 2 κανόνια στην μερια απο την οποία ήρθαν τα πυρά.. Τα έδεσαν αστραπιαία και ο Squall έτρεξε με μανία προς το ακυβέρνητο πηδάλιο. Πλέον ήταν η ώρα του Spawn και των ναυτών να αναλάβουν δράση
Έτρεξα προς το πίσω μέρος του πλοίου και είδα ένα μικρό καράβι να έρχεται προς τα πάνω μας .Το καράβι δεν είχε πειρατική σημαία , όμως για να επιτίθενται σε ένα των πειρατικό πρέπει να είναι επαναστάτες , έμποροι η πράκτορες, καθως δεν υπηρχε σημαία των μαριν επάνω..Το καράβι τους είχε την δυνατότητα να χτυπήσει την πρύμνη μας και να αχρηστεύει το πηδάλιο μας , κάτι που θα ήταν σίγουρος θάνατος στην Grand line καθώς δεν θα μπορούσαμε να το πλοηγήσουμε σωστά ..
-Γυρίστε το πλοίο 180 μοίρες! Άρχισα να φωνάζω


Last edited by DIRK on Mon May 06, 2013 11:54 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 06, 2013 11:49 am


-Μάλιστα ! Είπαν οι άντρες... Ο Squall, άρχισε να γυρίζει το πηδάλιο και ο Sammy έτρεξε προς το κατάρτι, ενω ο lechero με τον Belick όρμησαν στα πανια...Το κατάρτι άρχισε να γυρνάει προς τα αριστερά με το απότομο γύρισμα του πηδαλίου, αλλα και με την βοήθεια του ανατολικού αέρα που έπεφτε στο πανί...Το πλοίο πλέον είχε γυρίσει και ήμασταν έτοιμοι να επιτεθούμε κατα μέτωπο...Τα δυο πλοίο στάθηκαν μες την μέση της θάλασσας το ένα παράλληλα απο το άλλο σε απόσταση πολλών μέτρων.
Πυρ!
Τα κανόνια μας άρχισαν να ρίχνουν με μανία . Όλος το τόπος γέμισε με την μυρωδιά του μπαρουτιού και τον καπνο που έβγαλαν τα κανόνια

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon May 06, 2013 11:55 am

Δεν έχουμε χρόνο για ναυμαχία, φώναξα καθως παρατηρούσα πως ο Squall έστριβε προς το μέρος τους.. Πάνε μας στο νησί, η Lightning είναι χάλια, μια μανούβρα κάναμε όλο κι όλο , είπα..
- Σωστά, είπε ο Squall στρίβοντας με μανία το πλοίο προς το νησί
Γύρισα το βλέμμα μου προς το πλοίο. Τους είχαμε ριμάξει το κεντρικό κατάρτι, κάτι που θα μας έδινε ώρα ..
Ακούστηκε και άλλος κανονιοβολισμός
-Έρχεται προς τα πάνω μας! Ακούστηκε η φωνή του Spawn
Μετά απο κάποια δευτερόλεπτα η κανονιόμπαλα χτύπησε το καράβι..
-Κρατηθείτε απο κάπου! φώναξα καθώς το καράβι άρχισε να μπάζει νερό και να γέρνει. Πλέον ήταν θέμα χρόνου το αν θα φτάναμε ως το λιμάνι
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Seafight 	 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Seafight [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Not now [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Ruluka-
Jump to: