Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Apr 08, 2013 2:12 pm

Αφήσαμε τον Raziel σε κάποιο νησί της North blue μαζί με μια βάρκα, τρόφιμα και λεφτά ωστε να μπορέσει να ορθοποδήσει μέχρι να ξανασυναντηθούμε. Πλέον, ο προορισμός μας ήταν η West Blue..Η τελευταία μας θάλασσα πριν μπούμε επι τέλους στην μεγάλη γραμμή και να δείξουμε οτι δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα . Σίγουρα όμως έπρεπε να βρούμε και κάποιο φρούτο του διαβόλου για εμένα αλλιώς έπρεπε να βελτιώσω σημαντικά τις ικανότητές μου στην μάχη.
Τι σκέφτεσαι πάλι καπετάνιε ?  Είπε μια βαριά φωνή απ τα αριστερά. Ήταν ο Auron, ένας απ τους δυο γιατρούς του πληρώματος
Εκτός απ τα συνηθισμένα , αναρωτιέμαι τι υπάρχει στην μεγάλη γραμμή .Σε τί επίπεδο άραγε να είναι οι τυχών αντίπαλοί μας.
Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα γι αυτήν την θάλασσα.
Το ξέρω. Άλλοι έχουν πάει εκεί και δεν επέστρεψαν ποτέ, άλλοι γύρισαν και δεν ανοίγουν το στόμα τους για να πουν τι είδαν. Άσε που για να επιβιώσεις εκεί πρέπει να είσαι συνέχεια σε επιφυλακή είπα ανάβοντας ένα τσιγάρο ενώ αγνάντευα το νησί που άρχισε σιγά σιγά να εμφανίζεται μπροστά μας στον ορίζοντα


Last edited by DIRK on Thu Apr 18, 2013 9:50 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Apr 10, 2013 5:55 pm

Αφήσαμε το πλοίο μας σε ένα απόμερο μέρος του λιμανιού και ξεκινήσαμε προς την πόλη . Το νησί αυτό είχε αρκετούς marine στην πόλη, αν και η βάση ήταν στην Κορυφή του μοναδικού λόφου που υπήρχε εδώ . Σύμφωνα με τις πηγές μου, η διοικητής της βάσης ήταν η γνωστή Captain Hina, μια όμορφη άλλα και επικίνδυνη αντίπαλος καθώς ήταν χρήστης φρούτου του διαβόλου. Ευχόμουν να μην ήταν χρήστης φρούτου Logia, καθώς θα την αντιμετώπιζα πολύ δύσκολα με γυμνά χέρια όπλα η σπαθι.Μέσα στην βάση της όμως υπήρχαν σημαντικοί χάρτες σχετικά με την πλοήγηση στην μεγάλη γραμμή, αλλα και πληροφορίες σχετικά με να πρώτα νησιά που θα συναντήσουμε. Ότι άλλο βρίσκαμε εκεί μέσα, όπως για παράδειγμα απόρρητα έγγραφα, θα ήταν βοήθημα για αυτό που ήθελα να καταφέρω, αν και δεν είχα πολλές ελπίδες πως θα κρατούσαν σημαντικά έγγραφα σε μια βάση εκτός Grand Line.
Το μόνο πρόβλημα, ήταν πως θα μπαίναμε μέσα. Οι νεοσύλλεκτοι που εκπαιδεύονταν εδώ , αν και αδύναμοι, άπειροι και με αρκετά λιγότερες πολεμικέ γνώσεις σε σχέση με το πλήρωμά μου, θα μας προκαλούσαν πονοκέφαλο εαν μας πολεμούσαν όλοι μαζί. Σίγουρα ο αριθμός τους θα ήταν πάνω απο 500.
Λίγο πριν μια μεγάλη πλατεία, μπήκαμε σε μια ταβέρνα ωστε να φάμε για μεσημέρι. Δεν καθίσαμε όλοι σε ένα τραπέζι, καθώς ήμασταν 15 άτομα, έτσι μοιραστήκαμε σε 5 ομάδες των 3 ατόμων. Οι ενδυμασίες μας δεν πρόδιδαν οτι είμαστε πειρατές, αλλα απλοί τουρίστες. Ο μόνος που φορούσε ρούχα τα οποία του απέδιδαν ''κύρος'' και ξεχώριζα απ τους άλλους ,ήμουν εγώ . Δεν είχα πλούσια γκαρνταρόμπα ήταν η αλήθεια, καθώς το μεγάλο ύψος μου δεν προσέφερε πολλές επιλογές.


συνέχεια εδώ https://onepiece-rpg.forumgreek.com/t1473-marines-vs-2-pirates#31023
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Apr 18, 2013 9:49 pm

συνέχεια απο εδώ https://onepiece-rpg.forumgreek.com/t1473p20-marines-vs-2-pirates#32204

Γύρισα στους marine
Δεν θέλω να πάθει κανείς κακό απο εδώ και πέρα. Αυτό θα γίνει φυσικά εαν δεν δοκιμάσετε τίποτα περίεργο. Εαν πάθει έστω και το παραμικρό κάποιος απο εμας όσο θα πηγαίνουμε προς το πλοίο δεν μπορω να εγγυηθώ για την ασφάλεια των πολιτών και της Hina έπειτα γύρισα προς τους άντρες μου.
Φεύγουμε
Μόλις ο Samurai μου έδωσε αυτά που ήθελα και μας ειδοποίησε για το Battleship αρχίσαμε να τρέχουμε προς το πλοίο κρατώντας μόνο την Hina για όμηρο . Οι marine δεν θα τολμούσαν να μας πειράξουν όσο την είχαμε.
Στο λιμάνι μας την είχαν στημένη , όμως η Hina φώναζε να σταματήσει η ''επιχείρηση''
Για ποιο πράγμα μιλούσε? Ποια επιχείρηση ?
Επιβιβαστήκαμε χωρίς να έχω μάθει κάτι ακόμα. Παρ όλα αυτά θα έκανα τα αδύνατα ,δυνατά για να μάθω, ακόμα και αν χρειαζόταν να την ανακρίνω με...ας πούμε όχι και τους ποιο ευγενείς και ευχάριστους τρόπους.
Ετοιμάστε το δωμάτιο, διέταξα τους άντρες μου καθώς άφηνα την hina στο έδαφος . Όλη αυτή την ώρα την είχα στον ώμο μου ωστε να μην διανοηθεί κανείς να πυροβολήσει προς το μέρος μου
Back to top Go down
Deidara
StoryReader
StoryReader
Deidara


Όνομα Χαρακτήρα : Deidara
Posts : 527
Location : Akatsuki's Hideout
Join date : 2013-04-11

[Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri May 10, 2013 2:53 pm

Όνομα χαρακτήρα: Alucard

P.o.M. Points: 6

Belli: 23.000

Τυχόν παρατηρήσεις:
Το σενάριο μου άρεσε πολύ σαν ιδέα,αλλά πρέπει να πω ότι απογοητεύτηκα από το μέγεθος της ιστορίας.Μου φαινόταν πως κάποια πράγματα τα περνάγατε και οι δύο γρήγορα και αυτό μου χάλασε την ιστορία.Έπειτα στην ταβέρνα στην αρχή που πήγατε να πολεμήσετε μου βάλατε την επέμβαση των Marines αλλά ίσως λίγο καθιστερημένα.Υποτίθεται ότι υπήρχαν ήδη Marines μέσα στο κτήριο οπότε περίμενα να δράσουν πιο γρήγορα.Αυτά και για τους δύο.

Τώρα για εσάς κύριε:
1)Καταρχήν θέλω να σχολιάσω το "Δεν θέλω σφαγές".Μόλις το διάβασα αναρωτήθηκα που ήταν ο αληθινός Alucard,αλλά τελικά αποδείχθηκε πως δεν γινόταν να μην σκοτώσει έστω και κάποιον.
2)Στην μάχη με την Hina θα ήθελα να το είχες κρατήσει έστω και λίγο παραπάνω.Εννοώ δεν είναι και κάποια τυχαία,οπότε δείξε ότι καταβάλεις έστω και λίγη προσπάθεια.
3)Επίσης ότι είπα και στον Πασχάλη,ήθελα και την μάχη με τους Marines στην ταβέρνα να την κρατίσετε λίγο παραπάνω,για την ένταση βρε παιδί μου και να είναι και πιο εντυπωσιακή η ιστορία σας.
Spoiler:
4)Έπειτα εκεί με τις εκρήξεις σε έχασα λίγο.Απλά σηκώθηκες και οι άντρες σου άρχισαν να ανατινάζουν πράγματα;Δεν το κατάλαβα εντελώς.Ήθελε καλύτερη εξήγηση εκεί.
5)Στο τελευταίο ποστ που έκανες,στην ιστορία του Πασχάλη,κάτι πρέπει να έχεις φάει στην αρχή,γιατί χάνεται λίγο το νόημα.Απλά προσοχή στο τι γράφεις είδικά αν γράφεις γρήγορα.
6)Η Hina είχε χειροπέδες kairouseki απάνω της;Αλλιώς δεν θα μπορούσε να σου επιτεθεί και να προσπαθήσει να ελευθερωθεί;Αυτό θα έπρεπε να διευκρινηστεί κάπως,αλλιώς πιστεύω ότι έβγαλες από την ιστορία σου ένα κομμάτι που θα μπορούσε κάλιστα να συμβεί.[Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Dpk-salmonella-small-turtle
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Love Hina !? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Desatoya-
Jump to: