Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1 - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1   [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1 - Page 6 I_icon_minitimeMon Jun 17, 2013 11:00 am

Ένιωθα πολύ κουρασμένος μιας και είχα κοιμηθεί αργά την προηγούμενη νύχτα,όμως η αγωνία μου που θα έφευγα επιτέλους απλά δεν με άφηνε να ηρεμήσω.Η καρδιά μου χτυπούσε τόσο δυνατά που δεν έχανα τον ήχο της ούτε λεπτό,ενώ οι διάφορες σκέψεις που έκανα με εμπόδιζαν να κοιμηθώ-ο Arashi απλά τον πήρε η μπάλα και έπρεπε να υποστεί την κατάσταση,αν και δεν έμοιαζε να τον πειράζει-.Αλλά τότε δεν με ένοιαζε.Είχε έρθει το ξημέρωμα και βρισκόμουν στην προβλήτα του νησιού μπροστά από το πλοίο των τριών μου μελλοντικών δασκάλων.Ευτυχώς δεν είχα τίποτα να πάρω μαζί μου παρά μόνο το ξίφος μου και τον Arashi-ο οποίος ήρθε από μόνος του-οπότε δεν χρειαζόταν να χάσω καθόλου χρόνο με το να ετοιμαστώ.
-Έτοιμος μικρέ; με ρώτησε ο Sven με το που με είδε.
-Όσο ποτέ άλλοτε. απάντησα.
-Τότε ανέβα...Ώρα να πηγαίνουμε.
Ο Arashi ανέβηκε πρώτος στο καράβι,όμως εγώ σταμάτησα όταν άκουσα μια φωνή να με φωνάζει από πίσω μου.
-Argon περίμενε...
-Kanae;
 Η Kanae χωρίς να σταματήσει να τρέχει έπεσε μέσα στην αγκαλιά μου.
-Θα μου λείψεις...Να προσέχεις...
-Και εσύ θα μου λείψεις...Να δώσεις χαιρετισμούς στον Kaizen.
-Θα το κάνω.
-Αχ τι όμορφο...
Τότε με άφησε και μου έδωσε ένα φιλί στο μάγουλο.
-Μην ξεχάσεις την υπόσχεση σου.
-Ποτέ δεν θα μπορούσα...Μην ανησυχείς θα ξανασυναντηθούμε. της είπα και εκείνη έφυγε.
 Ανέβηκα στο πλοίο και τότε με πλησίασε ο Kakei.
-Καλό θα ήταν να μην έχεις πολλές τέτοιες στιγμές μπροστά στον Sven γιατί γίνεται πολύ συναισθηματικός και μετά θα είναι κακό για όλους μας.
-Σοφή συμβουλή.
-Θα το έχω στα υπόψιν μου. είπα και γέλασα.
-Εμπρός λοιπόν...Σαλπάρουμε. φώναξε ο Sven και σήκωσε την άγκυρα.
 Ο Moriya σήκωσε τα πανιά και ο Kakei έπιασε το τιμόνι και έτσι ξεκίνησε το πρώτο μου ταξίδι.Καθώς απομακρυνόμασταν δεν μπορούσα να πάρω το βλέμμα μου από το νησί που άφηνα πίσω μου.Σκέψεις από όλη μου τη ζωή εκεί άρχισαν να έρχονται ξανά στο μυαλό μου μέσα σε δευτερόλεπτα.Χαιρόμουν,μα και λειπόμουν μου.Η καρδιά μου πονούσε.Ένιωθα λες και ήθελα να κλάψω.Όμως δεν χρειαζόταν...Θα τους ξανάβλεπα.Το είχα υποσχεθεί και θα το έκανα.Θα το έκανα εφόσον το είχα ευχηθεί σε εκείνο το μαγικό πεφταστέρι.Θα τους ξανάβλεπα κάποια στιγμή.Ήταν σίγουρο.}


Last edited by Argon on Mon Jun 17, 2013 11:06 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1 - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1   [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1 - Page 6 I_icon_minitimeMon Jun 17, 2013 11:00 am

παραμένω στο νησί.
Back to top Go down
Editor
Newspaper Publisher
Newspaper Publisher
Editor


Posts : 956
Join date : 2013-02-01

[Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1 - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1   [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1 - Page 6 I_icon_minitimeTue Jun 18, 2013 2:12 am

Όνομα χαρακτήρα: Argon Naito

P.o.M. Points: 50

Belli: 140.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Πολύ ωραία ιστορία! Πιο πολύ από όλα βέβαια μου άρεσε το τέλος της(και το γεγονός ότι τελείωσε! lol! ) Ωραίες οι μάχες, πολύ έξυπνη η ανταγωνιστική μάχη με τον Sven, χωρίς το κλισέ τέλος που φανταζόμουν αρχικά. Τα δύο παιδιά, ο Kaizen και η Kanae, ήταν τέλειοι, έτσι; Πραγματικά άγια(αν εξαιρέσεις τις φάρσες!) Διάφορα μικρολαθάκια υπήρχαν διάσπαρτα καθόλη την πορεία.(Στο 5ο και στο 28ο ποστ έγινες δύο φορές 16! tongue )
Είχα μια μικρή ένσταση για τους ψαρανθρώπους, το πόσο γρήγορα σε δέχτηκαν σαν μέλος τους. Θα περίμενα μια έχθρα λόγω μίσους των φυλών. Την έβαλα στην άκρη χάρη στα μυστήρια κίνητρα του Willy.
Από την άλλη, οι τρεις που έφτασαν στο νησί. Γιατί τους έβαλες τέτοιο ιστορικό; Ένας Πρώην Ναύαρχος που παραλίγο να γίνει Fleet(?). Ένας πρώην πειρατής(υπάρχουν πρώην πειρατές?). Ένας κυνηγός επικηρυγμένων(η ταχύτητα του οποίου ξεπερνάει αυτή του Mihawk?). Γιατί η υπερβολή στα ιστορικά; Δεν θα μπορούσες να κάνεις την δουλειά σου με μικρότερους τίτλους; Δεν ξέρω τι είχες στο μυαλό σου, δεν έδωσες όμως καμία δικαιολογία στο να βρίσκονται αυτοί οι τρεις μαζί σαν ομάδα.
Πέρα από αυτό, που το αποδίδω στην πρόθεση σου να παρουσιάσεις κάτι μεγαλοπρεπές, ήταν μία από τις καλύτερες ιστορίες, με τεράστια, ολοκληρωμένα ποστ, γεμάτα δράση, συναισθήματα, εικόνες και ένταση, ενδιαφέρον. Προτείνεται για ιστορία του μήνα.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1 - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1   [Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1 - Page 6 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Παρελθόν]Πίσω στην αρχή...Part 1
Back to top 
Page 6 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» [Τέλος-Παρελθόν-Τεχνική]Πίσω στην αρχή...Part 2
» [Αρχή - Παρελθόν] Wicked Reality [Part 2]
» [Αρχή - Παρελθόν - Τεχνική] A pack of wolves. Part 3. [ιστορία minion]
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος-Παρελθόν] Mercenerie Origins Part 1 [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Lvneel-
Jump to: