Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 24, 2013 2:04 pm

Τότε κοίταξα μπροστά μου είδα τον bouli να προσπαθεί να με χτυπήσει νευριασμένος,εγώ απέφυγα δύο από τις μπουνιές του και του επιτέθηκα με το katana μου,του έκανα μία σχισιματιά στον ώμο αλλά αυτός συνέχισε να μου επιτίθεται.Τότε πήδηξε στον αέρα και μου επιτέθηκε με την μπουνιά του εγώ με ένα γρήγορο πηδηματάκι από πίσω απέφυγα την μπουνιά του,αλλά με τόση δύναμη που έβαλε o bouli δεν μπόρεσε να σταματήσει την επίθεσή του και έτσι η μπουνιά του βρήκε στο έδαφος που είχε ως αποτέλεσμα να δημιουργηθούν ρήγματα
-Πως το καλό έχεις τόση πολύ δύναμη
-Έλα εδώ!!!!!! φώναξε κι άρχισε να τρέχει προς εμένα αλλά τότε έγινε ένα σεισμός στο σημείο που βρισκόμασταν και αυτό σταμάτησε την επίθεσή του
Τι γίνεται
-Το έδαφος διαλύεται είπα καθώς έβλεπα κάτω μου πρέπει να φύγουμε από εδώ
-Δεν προλαβαίνουμε είπε,τότε ξανακοίταξα κάτω μου και είδα πως το έδαφος είχα διαλυθεί τελείως κι από κάτω μας υπήρχε μια μαύρη τρύπα και αρχίσαμε να πέφτουμε μέσα σε αυτήν.Μετά από λίγο άνοιξα τα μάτια μου,είδα από πάνω μου την τρύπα στην οποία πέσαμε, καθώς σηκώθηκα με δυσκολία γιατί ακόμα πονούσε το δεξιό μου πλευρό και το στήθος μου είδα πως ήμασταν μέσα σε μία σπηλιά και τότε είδα τον bouli μπροστά μου πεσμένο και μάλλον να είχε χάσει τις αισθήσεις του...
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 3:29 pm

Πήγα κοντά του, αναποδογύρισα το σώμα του και είδα άμα έχει σφυγμό,τελικά είχε και έτσι τον μετέφερα λίγο πιο δίπλα ώστε να μην πέσει καμιά πέτρα και τον χτυπήσει.Δεξιά του πρόσεξα πως υπήρχε μία σκοτεινή σπηλιά έτσι καθώς βεβαιώθηκα πως ακόμα είχα το katana μου στα χέρια μου προχώρησα μέσα στην σκοτεινή σπηλιά μπας κι βρω καμία διέξοδο γιατί δεν έφτανα να βγω από την τρύπα που μόλις είχα πέσει.Καθώς προχωρούσα ίσια μέσα στο σκοτάδι και δεν ήξερα που πήγαινα, μου ερχότανε ένας κρύος αέρας κάθε λίγο κι έτσι πήγαινα προς τα εκεί γιατί σκέφτηκα για να μου έρχεται κρύος αέρας θα υπάρχει κανένα άνοιγμα για να βγω.Έτσι καθώς προχωρούσα ευθεία είδα πως το σκοτάδι άρχιζε να αραιώνει ''[color=Green]]Μάλλον σε λίγο θα βγω από την σπηλιά/color]'' σκέφτηκα και έτσι προχώρησα λίγο πιο γρήγορα και είδα ένα τεράστιο άνοιγμα που μάλλον θα ήταν και η έξοδός μου από αυτή την σπηλιά.Όμως τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα περίμενα μόλις προχώρησα λίγο τα μάτια μου αντίκρισαν κάτι θεαματικό μόλις είχα δει μια κατεστραμμένη πόλη ''αλλά τη γυρεύει μία κατεστραμμένη πόλη κάτω από το έδαφος του νησιού???''.
Προχώρησα μέσα στην πόλη και κοιτούσα συνεχώς δεξιά και αριστερά αλλά όλο έβλεπα κατεστραμμένα κτήρια μέχρι που είδα σε ένα βουναλάκι ένα δέντρο και ήταν το μόνο σημείο που έπεφτε εκεί ο ήλιος και έτσι πήγα να δω τι ήτανε εκεί πέρα...
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeMon Mar 25, 2013 4:23 pm

Μόλις πήγα σε εκείνο το σημείο είδα πως το δέντρο είχε ένα φρούτο,δεν ήταν ένα συνηθισμένο φρούτο είχε σχήμα μήλου αλλά είχε ένα περίεργο περίβλημα τότε αμέσως ήρθε στο μυαλό μου η ιστορία του devil fruit ''Μόλις μπεις στην σκοτεινή πύλη που θα σε πάει στο κάτω κόσμο τότε θα συναντήσεις το δέντρο του διαβόλου με το φρούτο του'' τότε μου ήρθαν τα λόγια της yomiko στο μυαλό και τότε όλα έγιναν ξεκάθαρα η σκοτεινή πύλη είναι η μαύρη τρύπα στην οποία έπεσα, ο κάτω κόσμος είναι αυτή η κατεστραμμένη πόλη που είναι κάτω από το έδαφος και τώρα είδα το δέντρο με το φρούτο του. Αμέσως δεν έχασα χρόνο και πήγα και το πήρα αλλά τότε άρχισε να γίνεται σεισμός και να πέφτουν πέτρες από πάνω μου,άρχισα να φοβάμαι νόμιζα ότι θα θαφτώ εδώ μέσα ζωντανός έτσι άρχισα να τρέχω για την ζωή μου και πήγα από εκεί που ήρθα.
-Pashali!!!!!!
-Pashali μας ακούς????? ήταν ο shikamaru και η yomiko
-Ναι παιδιά σας ακούω
Μόλις είχα φτάσει κάτω από την τρύπα που είχα πέσει ενώ οι άλλοι με κοιτούσαν από πάνω
-Έλα πήδηξε
-Δεν μπορώ να φτάσω τόσο ψηλά
-Το βρήκα είπε ο shikamaru ενώ φώναξε έναν επαναστάτη,τότε ο επαναστάτης του έπιασε τα πόδια ενώ ο sikamaru κατέβηκε λίγο πιο κάτω αλλά ήταν αρκετό γιατί τον έφτανα
-Έλα pashali γρήγορα
-Τώρα είπα καθώς πήγα και έβαλα στους ώμους μου τον bouli ενώ έβαλα το devil fruit μέσα στο kimono.Όταν με σήκωσαν πάνω δεν μπορούσα να κουνηθώ ακόμα πονούσα αλλά αυτό ήταν το λιγότερο που μπορούσα να σκεφτώ είχα υπό την κατοχή μου ένα devil fruit αλλά δεν ήξερα τι να το κάνω
-Παιδιά θέλω να σας πω κάτι
-Τώρα όταν τελειώσω και με τον bouli μου λες
Μόλις τέλειωσε ο shikamaru τις δουλείες του κάθισε μαζί με την yomiko για να με ακούσουν.Μόλις τελείωσα να τους διηγούμαι την ιστορία πήγα να δώσω το devil fruit στον shikamaru
-Τι κάνεις????
-Σου δίνω το devil fruit
-Μα δικό σου είναι
-Τι????
-Εσύ το βρήκες pashali δικό σου είναι
-Ναι και επίσης σου έχω μία έκπληξη,για την βοήθειά σου προς εμάς και επειδή ξέρω ότι η βάρκα σου διαλύθηκε σου έχω στο λιμάνι ένα πλοίο μικρό μόνο για εσένα
-Αλήθεια,ευχαριστώ πολύ
-Επίσης μην φοβάσαι το πλοίο έχει δικά του κανόνια κι στην αποθήκη του έβαλα πυρομαχικά αλλά και φαγητό για εσένα
-Ευχαριστώ πάρα πολύ του είπα και τον αγκάλιασα και καθώς τους χαιρέτησα όλους πήγα στο λιμάνι του νησιού πήρα το μικρό μου πλοίο και έφυγα μόνο με μία απορία το devil fruit να το φάω η να μην το φάω
Back to top Go down
SlipKnoTaS
Administrator
Administrator
SlipKnoTaS


Όνομα Χαρακτήρα : Doctor Psyduck
Posts : 3477
Location : In my lab
Join date : 2012-07-22
Age : 102

Character sheet
Remaining Health:

{Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Mar 27, 2013 1:51 am

Όνομα χαρακτήρα: Pashalis

P.o.M. Points: 12

Belli: 42.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Αρχικά, όλα στην ιστορία ήταν με το μέρος σου. Λίγο το ότι σε εμπιστεύτηκαν κατευθείαν, λίγο το ότι νίκησες έναν υψηλόβαθμο Marine, λίγο το όλο σκηνικό με το φρούτο. Γενικά ήταν όλα με το μέρος σου. Ένα μεγάλο σφάλμα ήταν το ότι λες πως η βάρκα είχε άνοιγμα στα ξύλα στο κάτω μέρος και έβαλες το σπαθί σου για να το κάνεις κατάρτι. Άμα είχε άνοιγμα, πως επέπλεε και δεν έμπαινε νερό? Τέλος, προσπάθησε να κάνεις μικρότερες προτάσεις και να χρησιμοποιείς σημεία στίξης περισσότερο. Με κούρασε το γεγονός ότι είχες προτάσεις 3 και 4 σειρές και χωρίς κανένα σημείο στίξης.
Back to top Go down
https://onepiece-rpg.forumgreek.com
Sponsored content





{Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   {Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι  [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Τέλος-Φρούτο}Ένα ιστορικό ταξίδι [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» [Τέλος- Φρούτο] Έρεβος [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-φρούτο] The worker [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [τελος-Φρούτο] μια μεγάλη πρόκληση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The legacy of the spider [Τέλος-Φρούτο] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Φρούτο] Vengeance, Zombies and the gift [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Ohara-
Jump to: