Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 12:26 pm

Στην Προηγούμενη Ιστορία
Αναλάβαμε αποστολή από τον Commander Shinichi να βοηθήσουμε τον Captain Morgan στη Shells Town να εξαλείψει την εγκληματικότητα που είχε αυξηθεί κατά πολύ τελευταία στο νησί.  Έτσι, για ένα μεγάλο διάστημα βρεθήκαμε υπό τις διαταγές αυτού του «τυράννου» και τελικά καταφέραμε, αν και με δυσκολία, να πιάσουμε την κακοποιά στοιχεία μιας εγκληματικής οργάνωσης που δρούσε στην πόλη και κρυβόταν πίσω από πολλά εγκλήματα. Όταν ήρθε η ώρα να φύγουμε είδαμε ένα πλοίο των marines να σταματάει δίπλα στο πλοίο μας και να μας ανακοινώνει ότι ο Commander Shinichi ενέκρινε τις ενισχύσεις που ζητήσαμε για να βοηθήσουμε 3 νησιά να απελευθερωθούν από πειρατές που τα βασάνιζαν.

Τώρα
Πορευόμασταν προς το Gecko Island για να το ελευθερώσουμε από τους Black Cat Pirates και τον Captain Kuro, που έκαναν την ζωή των κατοίκων δύσκολη. Την προηγούμενη φορά που ήμασταν σε αυτό το νησί ο Kuro μας αιχμαλώτισε με χαρακτηριστική ευκολία αλλά τελικά καταφέραμε να ξεφύγουμε μαζί με 2 από τους χωρικούς. «Δεν έπρεπε να είχατε φύγει μόνο εσείς. Έπρεπε να είχατε πάρει μαζί σας και όλους τους κατοίκους του χωριού. Αυτό που κάνατε θα στοιχίσει ακριβά σε όσους αφήσατε πίσω, να το θυμάστε αυτό!» Ήταν τα λόγια του Kuro όταν καταφέραμε να αποδράσουμε και, όπως και μας είπε, τα θυμόμουν ακόμα σαν τα άκουγα αυτή την στιγμή να μας τα φωνάζει. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να έρθουμε πίσω όσο γρήγορα υπολογίζαμε και φοβόμουν πολύ το τι μπορούσε να είχε κάνει στους κατοίκους του νησιού όλο αυτό το διάστημα που πέρασε.


Last edited by Heiwajima on Sat Oct 03, 2015 12:59 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitimeThu Mar 14, 2013 12:50 pm

Βρισκόμασταν κοντά στο νησί. Ήταν ξημερώματα και πλησιάζαμε από μεριά που δεν θα μπορούσαν να μας εντοπίσουν, κοιτώντας την θάλασσα από το Syrup Village, και ελπίζαμε να μην είχε βάλει ο Kuro σκοπιές σε όλο το νησί για να μάθει κατευθείαν τον ερχομό μας. Πέρασαν 3 ώρες ακόμα και φτάσαμε στο νησί. Αφήσαμε τα 2 πλοία στην ακτή και κατεβήκαμε όλοι από αυτά. Έπειτα από διαταγή του Commander Shinichi, συντονιστής της επιχείρησης ήταν ο Ren μιας και αυτός ήταν ο αρχηγός της ομάδας η οποία και είχε βρεθεί ήδη μια φορά αντιμέτωπη με τον Kuro και τους πειρατές του. Μόλις κατέβηκα και ο τελευταίος από το πλοίο ο Ren μας είπε 2 λόγια για το τι είχαμε να αντιμετωπίσουμε αλλά και να εμψυχώσει όλους τους marines.
-Προετοιμαστείτε για μια σκληρή μάχη. Ο αντίπαλος είναι πολύ δύσκολος και δεν έχουμε πολλά περιθώρια λαθών. Παρόλα αυτά είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρουμε και θα ελευθερώσουμε το νησί από τον Captain Kuro και το πλήρωμά του! Μας είπε συνοπτικά και μετά γεμάτοι ενθουσιασμό ξεκινήσαμε για το Syrup Village.


Last edited by Heiwajima on Sat Oct 03, 2015 4:26 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitimeSun Mar 17, 2013 6:35 pm

Προχωρούσαμε μέσα στο δάσος του νησιού όσο πιο επιφυλακτικά μπορούσαμε. Είχαμε όλα τα όπλα έτοιμα και κοιτούσαμε γύρω μας μήπως και δούμε το παραμικρό. Περίπου 10 λεπτά μετά την είσοδό μας στο δάσος ένας από τους marines πλησίασε τον Ren που βρισκόταν μπροστά μπροστά, και δίπλα του εγώ μαζί με τους άλλους 3 της ομάδας μας, και του ψιθύρισε ότι εδώ και 2-3 λεπτά ακούει περίεργους ήχους.
-Ώστε έτσι ε? Σε ευχαριστώ που με επιβεβαίωσες. Περίπου τόση ώρα ακούω κι εγώ κάτι αλλά δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω από πού έρχονται. Σε παρακαλώ ενημέρωσε όλους τους υπόλοιπους να είναι ακόμα πιο προσεκτικοί. Του είπε κι εκείνος έφυγε και ειδοποίησε και όλους τους υπόλοιπους. Αφού διανύσαμε απόσταση ακόμα 5 λεπτών και βγήκαμε σε ένα ξέφωτο στο δάσος, ακούστηκαν ήχοι από τα φυτά γύρω μας να κουνιούνται και μας περικύκλωσαν από παντού άντρες με τα όπλα τους, κυρίως πιστόλια, παρατεταμένα προς το μέρος μας. Αμέσως οι δικοί μας αντέδρασαν και σήκωσαν και αυτοί τα όπλα.
-Βρε, βρε, βρε… Τι έχουμε εδώ? Είπε μια γνώριμη φωνή πίσω από τους άντρες που μας είχαν περικυκλώσει. Σε ένα σημείο μπροστά μας ο κύκλος που είχαν φτιάξει οι αντίπαλοι «έσπασε» και μια γνωστή φυσιογνωμία ξεπρόβαλε. Ήταν ο Kuro που είχε ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitimeSun Mar 17, 2013 7:06 pm

-Kuro… Σου είπαμε ότι θα γυρίσουμε και το τηρήσαμε. Ετοιμάσου αυτή την φορά να χάσεις. Του είπε ο Ren και όλοι οι marines άρχισαν να φωνάζουν δυνατά για να ρίξουν το ηθικό των αντιπάλων. Εκείνοι δεν φάνηκαν να πτοούνται ιδιαίτερα και ο Kuro πήρε τον λόγο.
-Άγνωστε marine… Σου είπα εσένα, και στους άλλους 4, ότι οι άνθρωποι του νησιού δεν θα περάσουν καλά από την στιγμή που τους αφήσατε πίσω και το τήρησα. Και δεν νομίζω να χάσω από εσάς ακόμα και αν έφερνες μαζί σου 2-3 πλοία ακόμα. Απάντησε στον Ren και οι δικοί του άρχισαν να φωνάζουν ακόμα πιο δυνατά από τους marines.
-Τι τους έκανες? Πετάχτηκα εγώ μπροστά από τον Ren αγνοώντας τους άμυαλους πειρατές που ζητωκραύγαζαν για την νίκη τους πριν καλά καλά ξεκινήσει η μάχη.
-Για να σκεφτώ. Α ξέχασα δεν χρειάζεται να σου πω, αφού θα πεθάνεις. Να χαλάω σάλιο για το τίποτα, δεν είναι του χαρακτήρα μου. Μου απάντησε και το σατανικό του γέλιο έγινε πιο πλατύ. Εκείνη την στιγμή έκανα κίνηση για να του επιτεθώ αλλά ο Ren μου έπιασε το χέρια και με σταμάτησε. Με μια απότομη κίνηση απελευθερώθηκα και του επιτέθηκα.
-Seiji!! Φώναξε η αδερφή μου βλέποντάς με να επιτίθεμαι μόνος μου στον Kuro. Έκανε κι εκείνη κίνηση να με ακολουθήσει αλλά ο Kuro διέταξε τους άντρες του να επιτεθούν.
-Black Cat Pirates! Επίθεση! Αφήστε αυτό τον ανόητο marine σε εμένα και μετά θα σας βοηθήσω κι εγώ να φτάσουμε σε άλλη μια νίκη! Φώναξε και οι πειρατές άρχισαν την επίθεση. Μετά από αυτή την τροπή που πήραν τα πράγματα διέταξε το ίδιο και ο Ren στους marines και η μάχη του Ναυτικού με τους Black Cat Pirates ξεκίνησε.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitimeFri Oct 02, 2015 6:36 pm

Οι Black Cat Pirates μας είχαν περικυκλωμένους και έτσι ο Ren έδωσε διαταγή να σχηματιστεί ένας κύκλος για να μπορούμε να τους αντιμετωπίσουμε από παντού. Εγώ δεν ακολούθησα την διαταγή του, καθώς είχα ήδη φτάσει μπροστά στον Kuro και το σπαθί μου είχε διασταυρωθεί για πρώτη φορά μετά από τόσες βδομάδες με τα σπαθιά που είχε κολλημένα στα γάντια του. Από πίσω μου άκουσα τον Ren να φωνάζει το όνομά μου, αλλά από εκεί και πέρα δεν άκουγα τίποτα άλλο καθώς συγκεντρώθηκα στον αντίπαλο που είχα μπροστά μου. Δευτερόλεπτα μετά, είχαμε ανταλλάξει μερικά ακόμα χτυπήματα αλλά κανείς δεν κατάφερε να κάνει έστω και μια μικρή γρατζουνιά στον άλλο. Όμως, ο Kuro είχε καταφέρει να με κάνει να οπισθοχωρήσω μερικά βήματα με τα πολύ δυνατά χτυπήματά του. Είχα οπισθοχωρήσει τόσο, ώστε να κοντεύω να φτάσω στον κυκλικό σχηματισμό των marines, που ταυτόχρονα είχε επεκταθεί  λίγο προς τα εμάς πάνω στην ταραχή της μάχης.
- Τι έγινε, μικρέ marine? Πού πήγε όλη εκείνη η αυτοπεποίθηση που είχες μέχρι πριν λίγο? είπε χαμογελώντας με ένα τρόπο που μου φάνηκε πως έκανε το πρόσωπό του να παραμορφώνεται. Ήθελα τόσο πολύ να το σβήσω σε μια στιγμή αλλά ήξερα πολύ καλά ότι ακόμα δεν ήμουν σε αυτό το επίπεδο.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitimeFri Oct 02, 2015 11:33 pm

Η μάχη συνεχιζόταν με αμείωτους ρυθμούς. Στα αυτιά μου έφταναν πυροβολισμοί και ήχοι διαξιφισμών από όλες τις κατευθύνσεις μαζί με κραυγές όσων τραυματίζονταν. Όσον αφορά την προσωπική μου μάχη με τον Kuro, στις επόμενες συγκρούσεις μας κατάφερα να ισορροπήσω την κατάσταση καθώς άρχισα να προσαρμόζομαι στην δύναμη των χτυπημάτων του. Πλέον, πατούσα καλύτερα στα πόδια μου και μάλιστα κάποιες φορές αισθανόμουν ότι τα χτυπήματά μου τον δυσκόλευαν, έστω και λίγο. Λίγη ώρα είχε περάσει από την έναρξη της μάχης και όλοι γύρω μας είχαν ανακατευτεί κι έτσι τα δύο μέτωπα βρίσκονταν μόλις λίγα εκατοστά μακριά μας. Δυστυχώς αυτό με έκανε να προσέχω παραπάνω τις επιθέσεις μου οι οποίες πλέον δεν είχαν την ίδια ένταση ή συχνότητα, καθώς φοβόμουν ότι ίσως τραυματίσω κάποιον σύμμαχο, αλλά δεν ίσχυε το ίδιο και για τον Kuro. Οι επιθέσεις του γίνονταν όλο και πιο γρήγορες, ώσπου κάποια στιγμή σταμάτησε να επιτίθεται και έκανε αφού έκανε ένα μικρό άλμα προς τα πίσω είπε:
-Όσο κι αν διασκεδάζω την μικρή μας μάχη, θα πρέπει σιγά σιγά να την τελειώσω. Ελπίζω να θυμάσαι αυτή την τεχνική. είπε και αφού άφησε τα χέρια του να πέσουν μπροστά από το σώμα του, άρχισε να τα κουνάει σαν εκρεμμές.


Last edited by Heiwajima on Fri Oct 02, 2015 11:42 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitimeFri Oct 02, 2015 11:34 pm

Από την προηγούμενη αναμέτρησή μας ήξερα ότι αυτό δεν ήταν καλό κι έτσι έτρεξα κατευθείαν κατά πάνω του προσπαθώντας να τον σταματήσω πριν εξαφανιστεί από το οπτικό μου πεδίο, όπως την προηγούμενη φορά. Όμως αυτή μου η κίνηση δεν είχε αντίκρισμα. Την στιγμή που το σπαθί μου θα τον ακουμπούσε, εξαφανίστηκε από μπροστά μου κι έτσι άρχισα να παρατηρώ το μέρος γύρω μου μήπως και τον εντοπίσω. Αντί να βρω τον Kuro όμως παρατήρησα κάτι που με παραξένεψε αρκετά. Οι περισσότερες μάχες είχαν σταματήσει και οι πειρατές φαίνονταν τρομαγμένοι. Μάλιστα μερικοί από αυτούς είχαν αρχίσει να τρέχουν ενώ άλλοι φώναζαν στον καπετάνιο τους και ήλπιζαν να τους ακούσει.
-Καπετάνιε, σε παρακαλώ! Τουλάχιστον περίμενε να απομακρυνθούμε! [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 2473281379
Ένας άλλος είχε πέσει στα γόνατα, με το σπαθί του στο έδαφος και έκλαιγε φωνάζοντας:
-Είναι πολύ αργά! Θα πεθάνουμε όλοι!! [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 3541025950 και έπειτα ακούμπησε χέρια και κεφάλι στο έδαφος.
-ΤΙ? Κι εμείς??[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 2752050184  αναρωτήθηκε η αδερφή μου, λες και δεν είχε ξαναδεί αυτό το σκηνικό. Πολλοί από τους marines γύρω μου φαίνονταν όσο έκπληκτοι όσο εγώ, καθώς δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί ήταν οι πειρατές τόσο τρομοκρατημένοι, αλλά όσα έγιναν μετά δεν μπορούσαν να είναι παρά η φυσική συνέχεια, σύμφωνα με όσα ήδη ήξερα για την τεχνική του αυτή.


Last edited by Heiwajima on Fri Oct 02, 2015 11:43 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitimeFri Oct 02, 2015 11:36 pm

Ένας marine στα αριστερά μου βρέθηκε ξαφνικά χωρίς κεφάλι. Όλοι οι marines, εκτός της ομάδας μου που είχαμε ξαναδεί την συγκεκριμένη κίνηση, πάγωσαν στο θέαμα αυτό. Εγώ με την αδερφή μου κοιταχτήκαμε μεταξύ μας και αμέσως μετά φώναξα σε όλους:
-Φτιάξτε τον κύκλο που είχαμε από την αρχή της μάχης και παρατηρείστε καλά την περιοχή γύρω σας. Σίγουρα θα μπορέσουμε να τον δούμε αν είμαστε πολύ προσέκ... δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω την φράση μου και το στήθος ενός άλλου marine άνοιξε στα 2 και αμέσως μετά το άψυχο σώμα του έπεσε στο έδαφος. Μερικοί από τους marines άρχισαν να τρέχουν πανικόβλητοι, μαζί τους και οι πειρατές και, δυστυχώς, οι φωνές μου και του Ren δεν μπόρεσαν να τους επαναφέρουν στα λογικά τους. Καμιά εικοσαριά από εμάς όμως καταφέραμε και κρατήσαμε καθαρό το κεφάλι μας και σχηματίσαμε τον κύκλο, όπως τους είχα συμβουλεύσει. Στα επόμενα δευτερόλεπτα το μόνο που βλέπαμε ήταν πτώματα να πέφτουν δεξιά και αριστερά και μια σκιά να εμφανίζεται δίπλα τους για κλάσματα του δευτερολέπτου στην καλύτερη. Ο Kuro χωρίς να διαχωρίζει εχθρό από σύμμαχο έσφαζε τους πάντες. Μέχρι και μερικά δέντρα κατάφερε να κόψει στην ταχύτητα που κινούνταν και τελικά κατάφερε και έριξε κάποιον από τον κύκλο.


Last edited by Heiwajima on Fri Oct 02, 2015 11:44 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitimeFri Oct 02, 2015 11:39 pm

Προσπαθούσα να καταλάβω το μοτίβο πίσω από τις επιθέσεις του αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Μέχρι που ο Ren μίλησε.
-Αν παρατηρήσετε αυτούς που χτυπάει τα φύλλα γύρω τους κουνιούνται για 1 περίπου δευτερόλεπτο πριν τους χτυπήσει. [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 3673936931 Κι έτσι από εκείνη τη στιγμή επικέντρωσα το βλέμμα μου σε 1 συγκεκριμένο άτομο μήπως και είναι αυτός που θα χτυπηθεί μετά. 2 νεκρούς αργότερα παρατήρησα τα φύλλα γύρω του να στροβιλίζονται και 1 δευτερόλεπτο μετά ένας πίδακας αίματος πετάχτηκε από την κοιλιά του, όπως είπε ο Ren. Έτσι, είχαμε πλέον ένα στοιχείο που θα μπορούσε να μας βοηθήσει να μην πεθάνουμε αρκεί να το καταλαβαίναμε γρήγορα και να μαντεύαμε που θα χτυπούσε. Η ώρα να καταλάβουμε αν μπορούσαμε να τον σταματήσουμε δεν άργησε όμως. Εντελώς ξαφνικά τα φύλλα κοντά στα πόδια του διπλανού μου άρχισαν να κουνιούνται και κατευθείαν σήκωσα το σπαθί μου για να βοηθήσω. Μάταια. Με ένα κόψιμο στα πλευρά, τόσο βαθύ που σχεδόν τον έκοψε στα 2, άλλος ένας έχασε την ζωή του και εγώ καλύφθηκα στα αίματα.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitimeFri Oct 02, 2015 11:44 pm

Αυτό συνεχίστηκε για λίγο ακόμα και ο κύκλος είχε μικρύνει αρκετά με πλέον μόνο 8 άτομα, οι 5 τις ομάδας μου και άλλοι 3. Ο επόμενος που χτυπήθηκε ήταν ένας πειρατής που δεν μπόρεσε να φύγει πολύ μακριά μετά τα τραύματα της μάχης του με κάποιον marine και μετά ήρθε η σειρά μου. Τα φύλλα μπροστά μου κουνήθηκαν έντονα και αμέσως κράτησα καλύτερα το σπαθί μου μπροστά στο στήθος και στηρίχθηκα καλύτερα στα πόδια μου, σαν να περίμενα σύγκρουση με κάτι υπερβολικά βαρύ. Πάνω στην ώρα που ήμουν έτοιμος, ένιωσα μεγάλη πίεση στο σπαθί και κάτι να προσπαθεί να με σπρώξει προς τα πίσω αλλά δεν τα κατάφερε. Ο Kuro στεκόταν μπροστά μας, σταματημένος και φανερά έκπληκτος. Όσοι είχαμε μείνει ήμασταν σχεδόν όσο έκπληκτοι όσο αυτός με αυτό που μόλις έγινε.
-Δεν μπορεί... ψέλλισε και άρχισε να τρέχει μέσα στο δάσος προς την κατεύθυνση του χωριού.
-Μείνετε εσείς εδώ να ψάξετε για επιζώντες, θα πάω εγώ να τον σταματήσω. είπα και άρχισα να τρέχω από πίσω του.
-Περίμενε! Δεν μπορώ να σε αφήσω να πας μόνος σου! μου φώναξε ο Ren.
-Όποιος και να έρθει μαζί μου θα με καθυστερήσει. Είμαι ο μόνος τόσο γρήγορος για να τον φτάσει. φώναξα καθώς συνέχισα να τρέχω και φάνηκε να πείθεται καθώς δεν έφερε αντίρρηση.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2   [Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Φρούτο]Marines VS Black Cat Pirates: Round 2
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» The Black Cat Pirates [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Marines vs Spartan Pirates
» {Αρχή} Marines VS 2 Pirates{τέλος} [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part II [The inner walls] (Τέλος)
» Pirates, revolutionaries, Bounty hunters and marines. An all out war on tohan island.. Part I [The outer walls] (Τέλος)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Gecko Islands-
Jump to: