Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Ένα παλιάτσος και ένα πεισματάρικο σκυλί [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Daianos
Pirate
Pirate
Daianos


Όνομα Χαρακτήρα : Νίκος
Posts : 247
Join date : 2013-02-09
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ένα παλιάτσος και ένα πεισματάρικο σκυλί [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ένα παλιάτσος και ένα πεισματάρικο σκυλί [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ένα παλιάτσος και ένα πεισματάρικο σκυλί [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeSat Feb 23, 2013 3:14 pm

Στέλνει το λιοντάρι καταπάνω μου , παίρνω θέση , το αποφεύγω πέφτοντας δεξιά.Βγάζω τα σπαθιά μου και τρέχω προς τον Monji .Εκείνος κουνάει το δάχτυλο ειρωνικά και είναι σαν να λέει κάνεις λάθος.Κοιτάω πίσω μου και βλέπω το λιοντάρι . Με χτυπάει,όμως πρόλαβα να βάλω τα σπαθιά μου,έτσι δεν με χτύπησε δυνατά αλλά με πέταξε μακριά.Με πετάει κάτω, σηκώνομαι και τρέχω πάλι αλλά αυτήν την φορά για το λιοντάρι.Κατάλαβα ότι δεν θα τον νικήσω αν δεν βγάζω από την μέση το λιοντάρι.Τρέχω προς αυτό,πάει να με χτυπήσει ,βγάζω τα σπαθιά μου αλλά πριν προλάβω να το χτυπήσω , πετάει ο Monji το μαστίγιο του.Έτσι για να αμυνθώ δεν χτύπησα το λιοντάρι.Πετάχτηκα πίσω.Δεν ξέρω τι να κάνω αυτοί δουλεύουν μαζί κάτι πρέπει να κάνω.Βλέπω στην άλλη μεριά ,ότι το σκυλί σηκώθηκε και πάλι.Τρέχω σε αυτό, αποκρούω τις επιθέσεις τους και το ρίχνω κάτω.Σηκωνόμαστε μαζί πάνω . Προσπαθώ να του πώ ότι πρέπει να το κάνουμε μαζί αλλιώς δεν γίνεται.Έτσι ξεκινάει και τρέχει προς τον άνθρωπο.Μπαίνει μπροστά το λιοντάρι, πάει να το χτυπήσει.Το προστατεύω και σχίζω τα πόδια του λιονταριού με το σπαθί μου ίσα ίσα όχι να του το κόψω τελείως απλά για να μην μπορεί να κουνηθεί για λίγο τουλάχιστον. Πετάγεται στον άλλον αλλά το χτυπάει και το στέλνει κάτω δυνατά.Πάει να το χτυπήσει ξανά αλλά τρέχω πάνω του και τον σταματάω .
Δεν θα το έκανα αυτό στην θέση σου.Καλύτερα να σταματήσει.Το λιοντάρι σου είναι ανίκανο να πολεμήσει έτσι.
Δεν απαντάει και αρχίζει να τρέχει μαζί με το λιοντάρι.Έτσι παίρνω το σκυλί και το πάω στο σπίτι του Boodle για να δει αν είναι καλά ή τουλάχιστον ζωντανό.Το πάω σπίτι ,του λέω όλη την ιστορία καθώς το έβλεπε και το έδενε με επιδέσμους για να γίνει καλά. Μόλις τελείωσε με τον σκύλο γυρνάει σε μένα και μου λέει
Πρέπει να φύγεις,έβαλες σε κίνδυνο τον εαυτό σου.Φύγε γρήγορα, πάρε αυτά που ζήτησες και φύγε τα έχω πάνω στο τραπέζι.
Δεν ήθελα να φύγω αλλά πρέπει.Παίρνω τα πράγματα , ανοίγω την πόρτα αλλά πριν βγω έξω ακούω γαβγίσματα από το σκύλο.Λες και μου λέει ευχαριστώ.Γυρνάω ,τον κοιτάω χαμογελάω , είμαι έτοιμος να δακρύζω, βγαίνω από την πόρτα και αρχίζω να τρέχω προς την βάρκα.Νιώθω μεγάλη χαρά που τους βοήθησα έστω και λίγο αλλά υπόσχομαι ότι θα γυρίσω, τότε θα νικήσω τον αρχηγό τους και θα τους διώξω από εδώ.Φτάνω στην βάρκα ,την βάζω στην θάλασσα και απομακρύνομαι σιγά σιγά από το νησί.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Ένα παλιάτσος και ένα πεισματάρικο σκυλί [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Ένα παλιάτσος και ένα πεισματάρικο σκυλί [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Ένα παλιάτσος και ένα πεισματάρικο σκυλί [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Mar 06, 2013 1:46 pm

Όνομα χαρακτήρα: Daianos

P.o.M. Points: 14

Belli: 48.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Κατ αρχήν θέλω να σου πως το ξεκίνημα της ιστορίας σου σου έδωσε ένα μικρό μπόνους στην βαθμολογία.. Το να ξεκινάς με ποστ στην θάλασσα και όχι πχ κατευθείαν στο νησί ειναι ωραίο κατα την γνώμη μου. Μου άρεσε επίσης οτι σου κίνησε το ενδιαφέρον ο σκύλος και κατα κάποιον τρόπο ταυτίστηκες με αυτόν. Κάτι ακόμα θετικό ήταν οτι αν και είσαι πειρατής και θέλεις να γίνεις ο καλύτερος ξιφομάχος, δεν είχες σκοτώσει ποτέ μέχρι τώρα.Τέλος οι διάλογοι με τον Boodle ήταν αρκετά καλοί

Ας πάμε τώρα στα αρνητικά. Σου έκοψα λίγο γιατί μερικές σκηνές μου φάνηκαν ψιλοαντιγραφή των επεισοδίων στην Orange town όπως ας πούμε το οτι κάθισες δίπλα στον σκύλο όπως ο Luffy (και ακόμα δυο ,τρεις σκηνές) .


Επίσης μια παρατήρηση σχετικά με τον τρόπο γραφής... Σε κάποια σημεία (για την ακρίβεια 2-3 φορές) χρησιμοποίησες 2 φορές την ίδια λέξη, μια φορά στο τέλος της πρότασης πριν τον διάλογο και μια στην αρχή της πρότασης μετά τον διάλογο ,πχ
Quote :

Αρχίζω να φωνάζω
ΕΕΕ με ακούτε είναι κανείς εδώ; Πεινάω πολύ μπορεί να με δώσει κάποιος λίγο φαγητό ;
Φώναζα αλλά τίποτα. Μετά από λίγο ακούγονται βήματα , ανοίγει η πόρτα και μπαίνει μέσα ένας άνδρας .
και αυτό που είναι κάπως παρόμοιο
Quote :

Έρχεται κοντά μου και του λέω
Εσύ με έσωσες ;; τον ρωτάω

Αυτό δεν χρειάζεται να το γράφεις συνέχεια! Τέλος οι σκηνές μάχης μου φάνηκαν λίγο μονότονες. Τι εννοώ . Χρησιμοποιούσες πάρα πολλές φορές την φραση τον σχίζω με τα σπαθιά μου για να αποτελειώσεις τον αντίπαλο...Θα ήταν καλύτερο να περιγράψεις τις κινήσεις με τα σπαθια, πχ έφερα το ξίφος μου κάθετα για να αποκρούσω την επίθεσή του και με το δεύτερο ξίφος μου τον κάρφωσα στο στήθος ή τον χτύπισα με την λαβή του ξίφους στο κεφάλι (εφόσον δεν σου αρέσει και να σκοτώνεις Smile )
Back to top Go down
 
[Τέλος] Ένα παλιάτσος και ένα πεισματάρικο σκυλί [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Είσαι Παλιάτσος τελικά... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» Once Again... [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» The Katana [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The top agent [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] The massacre [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Organ Islands-
Jump to: