Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 13 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 13 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitimeWed Feb 20, 2013 12:00 am

Έφαγα σχετικά γρήγορα και εφόσον είχε ξυπνήσει και ο Arashi ξεκινήσαμε πριν τον Kane και πήγαμε προς το σημείο όπου θα γινόταν η "γιορτή" μας.Στην αρχή ήταν εύκολο να προχωρήσω,όμως από κάποιο σημείο και μετά οι δρόμοι ήταν γεμάτοι ανθρώπους και έπρεπε να σπρώχνω μέσα στο πλήθος για να ανοίγω δρόμο κάτι που δεν κατάφερνα πάντα.Ξαφνικά ένα χέρι με έπιασε στο ώμο.Γύρισα και είδα τον Masta...
-Έι φίλε θες βοήθεια;
-Λίγη.
-Κανένα πρόβλημα... μου είπε και ύστερα φώναξε ...Ανοίξτε δρόμο.
Όλοι γύρω μας φάνηκαν να τον αναγνωρίζουν και αμέσως άρχισαν να ανοίγουν τον δρόμο μπροστά μας...Δεν ξέρω πως με είχε βρει μέσα σε όλο αυτό το κόσμο αλλά χαίρομαι που τα κατάφερα αλλιώς ούτε μετά το τέλος της γιορτής δεν θα έφτανα.
Μόλις φτάσαμε με τα πολλά στο κυκλικό χώρο της γιορτής ο Masta άρχισε να μου δείχνει που βρίσκονταν οι άντρες του να μου δείχνει που θα βρίσκονται οι δήμαρχοι,εμείς και όλα τα συναφή και μετά έφυγε να ενημερώσει άλλη μια φορά τους άντρες του για το σχέδιο.Σε αντίθεση με τον Kane εκείνος είχε πολλή αγωνία και αυτό φαινόταν.Εγώ με τον Arashi πήγαμε και κάτσαμε πάνω στην εξέδρα όπου μετά θα δινόταν ο λόγος από τους δημάρχους και θα ήταν η κρίσιμη στιγμή του σχεδίου μας.Άρχισα να παρατηρώ τα πάντα γύρω μου...τους ανθρώπους,τους φρουρούς,τα σπίτια,τα πάντα.Δεν ήξερα τι και ποιος θα βγει και πότε...έπρεπε να έχω τα μάτια μου δεκατέσσερα.Θα τελείωνα γρήγορα με αυτό και θα συνέχιζα για ακόμα περισσότερα.Ο ήλιος πλέον βρισκόταν ολόκληρος στον ουρανό.Η ώρα για την έναρξη της γιορτής ήταν κοντά,όμως δεν είχα ανησυχίες για τίποτα.Ήθελα απλά να τελειώνω.Έτσι το μόνο που είχα να κάνω είναι να περιμένω...κάτι που είχα συνηθίσει πλέον να κάνω και καλά μάλιστα.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitimeThu Feb 21, 2013 10:03 pm

Η γιορτή ξεκίνησε και όλα φαινόντουσαν εντελώς φυσιολογικά.Οι άνθρωποι γύρω τρώγανε,παίζανε παιχνίδια, τραγούδαγαν και γενικά φαινόντουσαν να απολαμβάνουν το πρωινό.Αντίθετα οι αστυνομικοί και οι άντρες του Masta ήταν τσιτωμένοι μες την ένταση.Μπορούσα να το διακρίνω αυτό και από μακριά.Εγώ ήμουν κλασσικά ουδέτερος....Μισούσα την πολυκοσμία και είχαν πάψει να μου αρέσουν τα πανηγύρια και οι γιορτές καιρό τώρα,αλλά κρατούσα ουδέτερο προφίλ όπως πάντα.Περπατούσα ανάμεσα στο πλήθος παρατηρώντας τον καθένα που περνούσε από δίπλα μου αλλά τίποτα ύποπτο.Καθώς περπατούσα πήγαινα και προς τους φρουρούς...Πρώτον για να τους ηρεμήσω-όσο γινόταν-και δεύτερον για να μάθω αν παρατήρησαν τίποτα περίεργο.Ούτε εκείνοι είχαν δει τίποτα το αξιοσημείωτο και έτσι τους άφησα να συνεχίσουν τη δουλειά τους.Βαριόμουνα την ζωή μου και δεν είχα τι άλλο να κάνω και έτσι πήγα στον Masta όπου καθόταν κοντά στην είσοδο του χώρου.
-Πως πάει;
-Τίποτα το σπουδαίο...Εσύ;
-Τίποτα απολύτως.Εσύ δεν θες να διασκεδάσεις λίγο;Θα σου φύγει και το άγχος.
-Όχι δεν μπορώ,δεν έχω την διάθεση να γιορτάσω...Ας τελειώσουμε από εδώ πρώτα και μετά κανένα πρόβλημα.Πάντως μην ανησυχείς έχω ηρεμήσει τώρα.
-Στο έχω ξαναπεί δεν ανησυχώ για τίποτα...
-Σωστά...σωστά... είπε και κοίταξε τον Arashi ...Τώρα που έχω την ευκαιρία μπορώ να δω το λύκο σου; με ρώτησε...
-Φυσικά άμα σε αφήσει. του απάντησα.
Πλησίασε τον Arashi ο οποίος ήταν σε κάποια επιφυλακή.Άπλωσε το χέρι του και του χάιδεψε το κεφάλι.Ο Arashi ο οποίος είδε ότι δεν αντέδρασα άφησε τον Masta να τον χαϊδέψει χωρίς να παραπονεθεί.
-Λοιπό τώρα θα μου πεις πως απέκτησες τον φίλο σου από εδώ;
Πήγα του απαντήσω όμως για άλλη μια φορά αλλά δεν τα κατάφερα...Ο Kane και ο Lem είχαν αναιβεί στο βάθρο έτοιμοι για τον λόγο τους κάτι που σήμαινε ότι έπρεπε να είμαστε και εμείς εκεί.
-Κάποια άλλη φορά... είπε ο Masta και γέλασε.
-Κάποια άλλη φορά. του απάντησα και κινήσαμε προς την εξέδρα.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitimeThu Feb 21, 2013 10:36 pm

Οι άντρες του Masta βρίσκονταν μπροστά και πάνω στην εξέδρα ενώ οι υπόλοιποι αστυνομικοί είχαν περικυκλώσει το πλήθος που είχε στηθεί μπροστά για να ακούσει.Εγώ με τον Masta είμασταν δίπλα στους δημάρχους για παν ενδεχόμενο.Η ασφάλεια ήταν υπερβολικά μεγάλη και σίγουρα έστω και λίγο αποθαρρυντική για τον όποιο θα επιχειρούσε ενέδρα.Ο λόγος άρχισε όμως δεν έδινα ούτε στο ελάχιστο σημασία.Κοίταζα στις γύρω οροφές μπας και δω κανένα όμως για την ώρα τίποτα.Τελικά όμως το μάτι μου έπιασε μια λάμψη...έκλεισα λίγο τα μάτια μου για να δω πιο καθαρά και είδα κάποιον με ένα όπλο...δεν ήταν δικός μας.Με μια γρήγορη κίνηση έπεσα πάνω στον Lem ο οποίος έπεσε με τη σειρά του πάνω στον Kane και πέσαν και οι δύο κάτω.Η σφαίρα πέρασε από πάνω μας και δεν βρήκε κανένα στόχο.Σηκώθηκα γρήγορα και έδειξα στον Masta που ήταν ο σκοπευτής.Εκείνος έβγαλε ένα den den mushi και επικοινώνησε με τους άντρες του που βρίσκονταν εκτός του χώρου της γιορτής ώστε να κινηθούν προς την κατεύθυνση εκείνη.Πλησίασα τους άντρες μπροστά από την εξέδρα και χτύπησα ένα στην πλάτη...
-Τώρα... του είπα.
Εκείνος τράβηξε αμέσως το πιστόλι του και πυροβόλησε στον αέρα.Τότε όλοι όσοι βρίσκονταν εκεί πέσαν κάτω στο έδαφος...όλοι εκτός από τρεις που κρατούσαν τα πιστόλια τους και σημάδευαν την εξέδρα.
-Συλλάβετε τους... είπα και αμέσως αστυνομικοί και άντρες των Shield πέσαν πάνω τους...Προσπάθησαν να αντισταθούν όμως μάταιος ο κόπος.Τα όπλα τους δεν διαπερνούσαν τις ασπίδες των αντρών των Shield και έτσι κανένας δικός μας δεν τραυματίστηκε.Το σχέδιο μου πέτυχε...Όταν η αστυνομία ειδοποίησε τους κατοίκους για το τι επρόκειτο να συμβεί τους είχα ζητήσει να τους πούνε το εξής:<<Μόλις οι άντρες των Shield πυροβολήσουν στον αέρα πέστε όλοι κάτω.>>.
Έτσι οι μόνοι που δεν θα το ήξεραν αυτό θα ήταν οι δράστες,άρα εφόσον δεν θα έσκυβαν και αυτοί μαζί με τους υπόλοιπους θα μέναν ακάλυπτοι και εύκολος στόχος.Μετά από λίγο είρθαν κάποιοι αστυνομικοί έχοντας μαζί τους τον ελεύθερο σκοπευτή.Ήταν ο ίδιος που είχα κυνηγήσει και την άλλη φορά.
-Ωραία βάλτε τον μαζί με τους άλλους... τους είπα ...Θα τους μεταφέρουμε σε κάποιο κελί και ύστερα βλέπουμε.
Ήμουν έτοιμος να πάω προς τον Masta να δω αν όλα ήταν εντάξει με τον Kane και τον Lem όταν ξαφνικά δεν μπορούσα να κουνηθώ....Ήταν πάλι εκείνη η αίσθηση με την προηγούμενη φορά.Κάτι ή μάλλον κάποιος με κρατούσε ακίνητο και όπως φαίνεται και όλους τους άλλους.Όλους εκτός από τους δράστες.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitimeFri Feb 22, 2013 4:20 pm

Τότε ότι και αν ήταν αυτό που μας κρατούσε μας πίεσε όλους και βρεθήκαμε ξαπλωμένοι στο έδαφος.Αντίθετα οι δράστες μέναν ανεπηρέαστοι και όχι μόνο αυτό αλλά και-δεν ξέρω πως-τα σχοινιά γύρω τους άρχισαν να λύνονται από μόνα τους μέχρι που ελευθερώθηκαν.Έσκυψαν και μάζεψαν τα όπλα τους από κάτω.Ο ελεύθερος σκοπευτής με κοίταξε με ένα ακλόνητο βλέμμα-μου θύμισε εμένα- και μου είπε...
-Καλή προσπάθεια...την επόμενη φορά ίσως.
Ύστερα αυτός και οι υπόλοιποι κινήθηκαν προς τον Kane και τον Lem οι οποίοι ήταν και εκείνη παραλυμένοι από όσο μπορούσα να δω από εκεί που ήμουν.Ο Masta ήταν επίσης στην ίδια κατάσταση και έτσι έμεναν και οι δύο δήμαρχοι εκτεθειμένοι.Όχι δεν μπορούσα να τους αφήσω να τους σκοτώσουν...Αναλαμπές από το παρελθόν μου ήρθαν στο μυαλό μου...Θάνατος αυτό είδα και μια φωτιά...Ω Θεέ μου...Δεν γινόταν να τους αφήσω να τους σκοτώσουν...είχα πει πως δεν θα άφηνα κάτι τέτοιο να ξανασυμβεί...τουλάχιστον όχι όταν μπορώ να κάνω κάτι.Άρχισα να πιέζω με τα χέρια μου το έδαφος.Ένιωθα σαν να είχα έναν βράχο από πάνω μου όμως συνέχισα να σπρώχνω.Ένα επιφώνημα έφυγε από το στόμα μου καθώς πίεζα να σηκωθώ και οι δράστες γύρισαν και με κοίταξαν.
-Αδύνατον... είπε ο ένας από αυτούς,καθώς με κοίταζε με γουρλωμένα τα μάτια.
-ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! φώναξα και πίεσα με όλη μου την δύναμη και τελικά...σηκώθηκα.
Τώρα όλοι τους με κοίταζαν με έκπληξη στο βλέμμα τους...
-Θέλετε να σκοτώσετε έτσι;....Αφού λοιπόν επιθυμητέ τον θάνατο αφήστε με να σας δείξω τον "Χορό του Θανάτου". είπα και πείρα την στάση μου.
Οι άντρες μόλις συνήλθαν σήκωσαν ταυτόχρονα τα πιστόλια τους και με σημάδεψαν.Κανείς τους δεν είχε σπαθιά και αυτό ήταν πολύ βολικό για μένα...Όταν έφτανα κοντά τους δεν θα είχαν καθόλου άμυνα.Και θα έφτανα...Άτομα σαν και αυτά θα ήταν εύκολο να αποφύγω...αν ήξεραν τι απέφευγα στην προπόνηση μου πριν τρία χρόνια θα το καταλάβαιναν αυτό.Λύγισα το σώμα μου και έσκειψα μπροστά έτοιμος για επίθεση.Εκείνη τη στιγμή ένα γέλιο ζωγραφίστηκε στο πρόσωπο μου,όμως οι αντίπαλοι μου δεν θα μπορούσαν να το δουν λόγο της στάσης μου.Ύστερα το έκρυψα και ξεκίνησα.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitimeFri Feb 22, 2013 5:15 pm

Άρχισα να τρέχω προς αυτούς με το σώμα μου ακόμα σκυμμένο μπροστά.Οι σφαίρες άρχισαν να πετάνε και να περνάνε κοντά μου όμως καμία δεν μπόρεσε να με πετύχει κινούμουν αριστερά δεξιά και καμία δεν μπορούσε να με βρει.Τελικά τους έφτασα...
-Kassatsu Ittō-Ryū-Running Up-wards Slash...
Ανασηκώθηκα γρήγορα και έκοψα έναν από αυτούς από την κοιλιά του μέχρι πάνω στο αριστερό του ώμο...Πέρασα από πίσω τους και έβαλα ξανά το ξίφος μου στην θέση του και τότε ο άντρας έπεσε κάτω.Το ξανατράβηξα απότομα καθώς γύρισαν οι υπόλοιποι προς το μέρος μου για να με ξαναπυροβολήσουν...Έκοψα στη μέση το όπλο του ελεύθερου σκοπευτή και ενός άλλου και ύστερα τους χτύπησα στα χέρια.Γύρισα προς τον τελευταίο...έσπρωξα την καραμπίνα του καθώς πήγε να με πυροβολήσει και έτσι η σφαίρα πέτυχε μια πινακίδα πιο πέρα.Ύστερα τον έκοψα στην κοιλιά και κατέστρεψα το όπλο του.Ένιωθα την πίεση πάνω μου να μεγαλώνει για αυτό και κατέστρεψα τα όπλα τους ώστε ακόμα και να μην μπορούσα να ξανακουνηθώ δεν θα τους άφηνα όπλα.Επίσης οι δύο από τους τέσσερις βρίσκονταν κάτω ενώ οι άλλοι δύο είχαν αχρηστευμένα χέρια.
-Μην με ξαναυποτιμήσετε ποτέ σας... τους είπα και είδα κάποια σημάδια φόβο στο βλέμμα τους.
Η πίεση είχε γίνει πλέον αβάσταχτη...δεν άντεχα άλλο.Έπεσα κάτω με μεγάλη δύναμη και δέχτηκα ένα δυνατό χτύπημα στο στήθος μου από το έδαφος κόβοντας μου την ανάσα.Τότε άκουσα ένα den den mushi να χτυπάει...Ο ελεύθερος σκοπευτής το έβγαλε από την τσέπη του και απάντησε...
-Έλα αφεντικό...
-Φαίνεται πως απόψε αποτύχαμε...
-Έτσι φαίνεται...
-Ας είναι...φύγετε από εκεί...Αρκετά μείνατε στο φως.Ω! και φέρε και τον κυνηγό μαζί σου θα ήθελα να του μιλήσω...
-Μα κύριε...
-Μην ανησυχείς δεν θα κουνηθεί άλλο για την ώρα. τον επιβεβαίωσε.
Εκείνος μαζί με τον άλλο που ακόμα στεκόταν βοήθησαν τους άλλους δύο να σηκωθούν.Ύστερα δύο με πιάσαν από τα χέρια και άρχισαν αν με τραβάνε ενώ ο σκοπευτής πείρε και πείρε τον Arashi-που ήταν επίσης παράλυτος-.
Δεν ξέρω με ποιον μιλάγανε αλλά όποιος και να ήταν βρισκόταν κάπου κοντά για να μπορούσε να παρακολουθεί...Πάντως ένα ήταν σίγουρο...Ο τύπος ήταν ένα τέρας.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 25, 2013 9:01 pm

Καθώς με τραβάγανε ανάμεσα από σοκάκια κάποια στιγμή ένας από αυτούς έβγαλε ένα μαντήλι και μου έδεσε τα μάτια-λογικό-.Ένιωθα σαν να προχωράγαμε για αρκετή ώρα μέχρι που τελικά άκουσα μια πόρτα να ανοίγει και ύστερα με ακούμπησασν δίπλα σε μια δοκό-τουλάχιστον από είχα καταλάβει.Μου έβγαλαν το κάλυμα-πράγματι ήμουν δίπλα σε ένα δοκάρι-και μου έδεσαν με χειροπέδες το ένα χέρι με τη δοκό.Ύστερα εκείνη η δύναμη που με κράταγε με άφησε ελεύθερη μιας και δεν υπήρχε πλέον πιθανότητα να το σκάσω.Κοίταξα γύρω μου...πρέπει να βρισκόμασταν σε κάποιου είδους αποθήκης-ίσως κάπου κοντά στο λιμάνι-.Η μεγάλη πόρτα της αποθήκης έκλεισε και όλοι όσοι βρίσκονταν μέσα με πλησίασαν εμένα και τον Arashi-ο οποίος ήταν ακόμα παράλητος-.Τότε ένας δρόμος άνοιξε ανάμεσα στους άντρες και ένας τύπος που δεν είχα ξαναδεί ήρθε και στάθηκε μπροστά μου.
Spoiler:
-Σε χαιρετώ φίλε μου,είμαι ο στρατηγός Kenobi. μου είπε ο άντρας με ευγενικό και σοβαρό τόνο.
-Χάρηκα...είμαι ο Mr.Shadow κυνηγός επικηρυγμένων και αυτός είναι ο Arashi,ο φίλος μου.Στρατηγός των επαναστατών;
-Ξέρουμε για εσάς κύριε Shadow και όσο για την ερώτηση σας...η απάντηση είναι όχι.
-Όχι;Και τότε ποιανών;
-Των Marines φυσικά...δεν θυμάμαι οι πειρατές οι οι κυνηγοί να είχανε ποτέ στρατηγούς.
Η απάντηση του με άφησε για λίγο άφωνο...ήταν Marine;Και τότε τι στο καλό συναίβαινε εδώ;Οι πράξεις του δεν είχαν λογική ακόμα και αν το νησί δεν ήταν στην δικαιοδοσία των Marines.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 25, 2013 9:33 pm

-Δεν παραξενευτήκατε;...Νόμιζα ότι μας θερούσατε επαναστάτες.
-Αυτό είναι αλήθεια στρατηγέ...αλλά έτσι είμαι εγώ,μην περιμένετε να με δείτε με διαφορετικό πρόσωπο...Τώρα ας τα αφήσουμε αυτά...Μπορώ να σας ζητήσω δύο πράγματα;
-Φυσικά...Άλλωστε για να συζητήσουμε σας έφερα εδώ.
-Καταρχάς σταματήστε να μου μιλάτε στο πληθυντικό...Βασικό...Έπειτα...Περιμένω μια εξήγηση για όλα όσα συνέβησαν αυτές τις μέρες.
-Δεκτό το πρώτο,όμως θα σταματήσεις και συ να μου μιλάς στο πληθυντικό...
-Σύμφωνοι...
-Ωραία... είπε και κάθισε κάτω ...Όσο για το δεύτερο αυτός είναι και ο λόγος που είσαι εδώ...Βλέπεις το νησί αυτό αρνήται εδώ και πολύ καιρό να μπει κάτω από τη προστασία της παγκόσμιας κυβέρνησης...Έτσι με το καιρό πολύ πειρατές μαζεύονται εδώ,πράγμα που δεν είναι αρεστό στους ανωτέρους μιας και δεν θέλουμε να αφήνουμε περιθώρεια σε τέτοια καθάρματα.Όσο όμως και αν δεν μας άρεσε δεν κάναμε τίποτα εφόσων δεν μας δέχονταν οι διάφοροι κυβερνήτες.Τα πράγματα όμως άλλαξαν...Ο Lem και ο Kane,οι τωρινοί κυβερνήτες όπως ξέρεις,δεν είναι αυτοί που δείχνουν...Έχουν διαπράξει και οι δύο τους αρκετά εγκλήματα,έχουν συνεργασίες με τα άτομα στην μαύρη αγορά και έχουν βοηθήσει πολλούς πειρατές να αντιμετωπίσουν την κυβέρνηση.Παρότι όμως τα ξέρουμε αυτά δεν έχουμε τις απαραίτητες αποδείξεις για να τους συλλάβουμε.Στην αρχή λοιπόν αυτός ήταν ο στόχος μας,να βρούμε αποδείξεις.Όταν δεν τα καταφέραμε,λάβαμε την εντολή να τους σκοτώσουμε χωρίς να μας πάρουν είδηση και έτσι μετά θα μπορούσαμε να πάρουμε παράλληλα και πιο εύκολα το νησί υπό την επιρροή μας.
-Περίεργο...Ο Kane τουλάχιστον που τον γνώρισα καλύτερα δεν μου έκανε τέτοια εντύπωση.
-Στο είπα δεν είναι αυτοί που δείχνουν...
-Ξέρεις ότι είναι δύσκολο να σε πιστέψω...
Ο Kenobi έβγαλε ένα χαρτί από την τσέπη του και μου το έδωσε.'Εγραφε την αποστολή την οποία μου είχε πει ότι είχαν να εκπληρώσουν και άλλα σχετικά γύρω από το θέμα και από κάτω είχε υπογρφές κυβερνητών σαν επιβεβαίωση.
-Σου είναι αρκετό;
-Και αν το πλαστογραφίσατε;
Τότε οι άντρες του Kenobi σήκωσαν όλοι τα μανίκια τους...Είχαν όλοι τατουάζ των Marines και από κάτω γραμένο Special Crops...
-Δεν πάει στο καλό...Ας σας πιστέψω για την ώρα...
-Αυτό είναι καλό...Θέλω να μας βοηθήσεις να μαζέψουμε πληροφορίες και στοιχεία για να μπορέσουμε να τους συλλάβουμε...Αν δεχθείς θα φροντήσουμε να λάβεις γερή αμοιβή για τη δουλειά σου.
-Θα δεχθώ...και για τα λεφτά-εννοείται-...και γιατί με το να ψάξω για στοιχεία θα πιστώ για το ποιοι είσται...Αν βρω κάτι που να αποδεικνύει τα όσα είπατε θα πάω μαζί σας μέχρι το τέλος.
-Ωραία...πρέπει να είσαι προσεκτικός όμως...οι Shields δρουν χωρίς δεύτερη σκέψη μόλις λάβουν οδηγίες και χωρίς αντιρήσσεις...δεν θα σε αφήσουν ήσυχο μέχρι να τελειώσουμε,ενώ οι αστυνομικοί μπορούν εύκολα να έρθουν με το μέρος μας.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitimeMon Feb 25, 2013 10:08 pm

-Κατανοειτό...θα το έχω στα υπόψειν μου.
-Υπέρωχα... είπε και με μία κίνηση του χεριού του άφησε ελεύθερο τον Arashi,ενώ ένας από τους άντρες του μου έβγαλε τις χειροπέδες.
Έπιασα τον Arashi από το κεφάλι και τον έκανα να ηρεμήσει πριν ορμήξει πάνω στον Kenobi-αν και μάλλον θα τον σταματούσε πάλι-.
-Πως το κάνεις αυτό;
-Ξέρεις για τα φρούτα του διαβόλου;
-Ναι...
-Έχω στην κατοχή μου το φρούτο της τηλεκίνησης...Έτσι μπροώ να κουνά τα σώματα σας όπως επιθυμώ.
-Εντυπωσιακό...
-Είναι κάπως. είπε και γέλασε.
Σηκώθηκα όρθιος και κάποιος είρθε και μου έδωσε το ξίφος μου.
-Θα σε πάμε πίσω...Όμως εφόσων ακόμα δεν μας εμπιστεύεσαι πλήρως δεν μπορώ να το κάνω ούτε εγώ...Θα πρέπει να σου δέσουμε τα μάτια.
-Δεκτό...Αλλά πως θα επικοι9νωνήσω μαζί σας αν χρειαστεί;
-Θα σου δώσουμε ένα από τα den den mushi μας.Όποτε χρειαστεί θα επικοινωνούμε με αυτά.Ronin δώστου το δικό σου.
Ο Ronin-ήταν ο ελεύθερος σκοπευτής-με κοίταξε με το ίδιο σταθερό βλέμμα,που όμως είχε ένα ύφος που μου έλεγε πως δεν με εμπιστευόταν.
-Ορίστε δικό σου...Πρόσεχε μη κάνεις καμιά βλακεία.Είναι μόνο για σημαντικές περιστάσεις.
-Μην ανυσηχείς...θα το προσέχω σαν την αδερφή μου.
-Έχεις αδερφή;
-Όχι. απάντησα και πήγα προς την πόρτα.
Ένα γέλιο άκουσα να ξεφεύγει από τον Kenobi.
-Καλή τύχη... μου ευχήθηκε.
Σήκωσα το χέρι μου και τον χαιρέτησα χωρίς να γυρίσω να τον κοιτάξω,έβαλα το den den mushi στην τσέπη μου-μιας και η τσάντα μου ήταν στην έπαυλη του Kane-και αφού μου έβαλαν ένα μαντήλι στα μάτια βγήκα έξω από την αποθήκη.
Περπάταγα πάλι για κάποια ώρα με τον Arashi και δύο άντρες του Kenobi δίπλα μου.Τελικά σταματήσαμε και μου έβγαλαν το μαντήλι από τα μάτια.Είχαμε βρεθεί πίσω στο σημείο της γιορτής.Οι άντρες του Kenobi μου ευχήθηκαν και αυτοί καλή τύχη και ύστερα έφυγαν.
Υπήρχαν ακόμα αστυνομικοί και άντρες της Shields,καθώς και ο Masta,εκεί πέρα και σημάζευαν τον χαμό.Έπρεπε να πέξω πιστικά τον ρόλο μου αν ήθελα να μην καταλάβουν τι είχε συμβεί.Είχα ήδη κάνει επαφή μαζί τους και με είχαν για δικό τους οπότε θα ήταν εύκολο να μπω στα σπίτια του Lem και του Kane και μιας και ήμουν εδώ θα ξεκινούσα από τον Lem που όπως φαινόταν θα ήταν πιο δύσκολο.Πείρα μια βαθιά ανάσα και βγήκα πίσω από το σπίτι που με είχαν αφήσει κουτσαίνοντας-στα ψέματα-.
-Όι Masta... του φώναξα ενώ έκανα ότι λαχάνιαζα.
Εκείνος με κάποιο είδος φόβου ζωγραφισμένο πάνω του ήρθε γρήγορα δίπλα μου.
-Τι έγινε φίλε μου είσαι καλά;Έστειλα άντρες να σε βρουν αλλά δεν είχα νέα τους.
-Κατάφερα με το ζόρι να ξεφύγω...και να με.
-Χαίρομαι που τα κατάφερες...έλα κρατήσου πάνω μου.Η έπαυλη του Lem είναι κοντά θα σε πάω εκεί να σε φροντίσουν.
-Το εκτιμώ.
Όσο δεν μπορούσα να πιστέψω τι πραγματικά κάνανε οι κυβερνήτες,άλλο τόσο δεν μπορούσα να πιστέψω ότι ο Masta ήταν συνένοχος τους.Ήταν πολύ εντάξει τύπος και αυτό με παραξένευε.Πάντως αν ήταν αλήθεια το πως έδειχνε δεν θα είχε σημασία...Θα έπρεπε να το σταματήσω με κάθε κόστος.
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitimeTue Feb 26, 2013 11:34 pm

Έφτασα στο σπίτι του Lem και όλοι βάλθηκαν να με φροντίσουν,όμως εφόσον δεν είχα πραγματικά πληγές δεν μπορούσα να τους αφήσω να με δουν.Έτσι αρνήθηκα κάθε φροντίδα λέγοντας τους ότι θα τα καταφέρω...Εκείνοι δεν ξέρω τι σκέφτηκαν εκείνη τη στιγμή πάντως δεν επέμεναν άλλο.Αφού τελείωσα με αυτό ζήτησα από τον Masta να μιλήσω με τον Lem.Αν ήθελα να ψάξω ανενόχλητος το σπίτι δεν θα γινόταν με τον Lem εδώ,οπότε σκέφτηκα ένα σχέδιο για να τον απομάκρυνα.Ο Masta με οδήγησε στο γραφείο του Lem.
-Παρακαλώ Mr.Shadow περάστε...Χαίρομαι ιδιαίτερα που βλέπω ότι τους ξεφύγατε αυτούς τους αχρείους.
-Δεν ήταν εύκολο μα τα κατάφερα...
-Λογικό...Πείτε μου όμως μήπως θυμάστε τη τοποθεσία που κρύβονται;
-Δυστυχώς δεν θα σας φανώ χρήσιμος σε αυτό το θέμα...Δεν ξέρω την πόλη όπως εσείς και βιαζόμουν να ξεφύγω που δεν πρόσεχα τον μέρος γύρω μου...Πάντως αν θυμηθώ τίποτα θα σας ενημερώσω.
-Κατάλαβα...Λοιπόν τώρα πείτε μου τι ήταν αυτό για το οποίο θέλατε να μου πείτε;
-Θέλω να σας ενημερώσω για την επόμενη κίνηση των επαναστατών εναντίων σας και του κυβερνήτη Kane...
-Πως το γνωρίζεται αυτό;
-Όσο ήμουν στο λημέρι τους κατάφερα να κρυφακούσω τα σχέδια τους...
-Αυτό είναι καλό.Και τι ακριβώς μάθατε;
-Καταρχάς πρέπει να σας πω ότι οι επαναστάτες είναι περισσότεροι από ότι είχαμε φανταστεί...Έχουν αρκετούς στρατιώτες για να καταλάβουν ολόκληρη πόλη και σκοπεύουν να επιτεθούν στην έπαυλη σας και στην έπαυλη του Kane ταυτόχρονα αύριο το βράδυ,καθώς δεν θα το περιμένετε.
Ο Masta και ο Lem σάστισαν άμεσα μόλις άκουσαν αυτό που είπα.Ο Masta κατάφερε και βρήκε το κουράγιο να μιλήσει πρώτος.
-Αλήθεια λες τώρα;
-Γιατί να σας πω ψέματα. -ουαου τι ειρωνεία!-
-Αν αυτό είναι αλήθεια η κατάσταση είναι σοβαρή...πρέπει να δράσουμε.
-Προτείνω να κάνουμε εξονυχιστικό έλεγχο σε όλη τη πόλη μέχρι να βρούμε που κρύβονται και να τους επιτεθούμε πριν προλάβουν εκείνοι.
-Πολύ ριψοκίνδυνο και ακόμα και αν στην καλύτερη περίπτωση αποτρέψουμε την επίθεση εκείνοι θα ξανακρυφτούν και θα πρέπει να τους ψάχνουμε πάλι από την αρχή.
-Οπότε τι προτείνεις;
-Έχετε κάποιο μέρος όπου μπορείτε να κρυφτείτε για λίγο διάστημα αν χρειαστεί;
Back to top Go down
Argon
Bounty Hunter
Bounty Hunter
Argon


Όνομα Χαρακτήρα : Argon Naito
Posts : 3670
Location : At the top of the world
Join date : 2013-01-06
Age : 27

[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitimeWed Feb 27, 2013 9:21 pm

-Έχει κατασκευασθεί ένα κρυσφήγετο κάπου μέσα στη πόλη ώστε αν χρειαστεί οι κυβερνήτες να μπορούν να κρύβονται εκεί πέρα...Τι σκέφτεσαι;
-Προτείνω να κρυφτήτε εκεί μαζί με τον Kane και να αφήσουμε τους επαναστάτες να κάνουν την επίθεση τους.Εκείνη θα έρθουν εδώ όμως εμείς θα τους περιμένουμε έτοιμοι για μάχη και έτσι θα πέσουν στην παγίδα μας.Παρόλα αυτά για να είμαστε προσεκτικοί προτείνω να μην βρίσκεστε στις επαύλεις σας την ώρα της μάχης για να αποφύγουμε τα απρόβλεπτα.
-Χμ...Καλή σκέψη...Συμφωνώ να πράξουμε έτσι.Masta εσύ τι λες;
-Είναι καλό σχέδιο...Αν συμφωνήτε και εσείς δεν έχω καμία αντίρρηση.
-Ωραία τότε έκλεισε.Θα ακολουθήσουμε για άλλη μια φορά το σχέδιο σας αγαπητέ.
-Ωραία...Θα πρότεινα να ετοιμαστήτε να αποχωρήσετε από τώρα.Ο αρχηγός των επαναστατών είναι χρήστης φρούτου του διαβόλου κάτι που εξηγεί το τι συναίβει την τελευταία φορά.Αν είναι τόσο δυνατός δεν θέλω να ρισκάρω απολύτως τίποτα.
-Καταλαβαίνω τους λόγους για τους οποίους φοβάσε,όμως είναι πραγματικά ανάγκη να αποχωρήσω από τώρα;
-Καταρχάς,με όλο τον σεβασμό κυβερνήτη,δεν φοβάμαι για απολύτως τίποτα... -πότε θα το καταλάμβαναν αυτό- ...Δεύτερον...Αν είναι να ακολουθήσετε το σχέδιο μου προτείνω να το κάνετε από την αρχή μέχρι το τέλος.Παρακαλώ να ετοιμαστήτε να αναχωρήσετε.
Ο Lem αναστέναξε...
-Ας είναι...Masta πες να ετοιμάσουν τα πράγματα μου...αναχωρούμε.
-Προτείνω να πάρετε λίγα ώστε να μην τραβήξετε υποψίες σε περίπτωση που σας παρακολουθούν.Και θα ήθελα κάποιος να ειδοποιήσει τον κυβερνήτη Kane να ετοιμαστεί να αναχωρήσει και εκείνος.
-Θα φροντίσω να στείλουμε κάποιον να τον ειδοποιήσει και θα φροντίσω να πάρουμε μόνο απαραίτητα πράγματα.
-Εσύ Masta θέλω να μείνεις εδώ για να βοηθήσεις στην αυριανή επίθεση...θα με συνοδέψουν άλλοι στο κρυσφήγετο.
-Μάλιστα κύριε. απάντησε εκείνος και έφυγε για να κάνει τις απαραίτητες προετοιμασίες.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα   [Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]Ο διοικητής και το καθάρισμα
Back to top 
Page 3 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Amino Island-
Jump to: