Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Feb 14, 2013 10:46 pm

O μικρός εξαφανίστηκε προς άγνωστη κατεύθυνση, δεν μπορούσα να πιστέψω πως οι δυο σωματοφύλακες του Anieri μου την είχαν φέρει για δεύτερη συνεχόμενη φορά. Σηκώθηκα σιγά σιγά και έσπρωξα τον Soka με το πόδι μου.
Σήκω, πρέπει να φύγουμε από εδώ πέρα...
Εκείνος σηκώθηκε πιάνοντας το κεφάλι του, αν και δεν είπε τίποτα κατάλαβα πως εννοούσε πως είχε ζαλιστεί. Για την ακρίβεια και εγώ ένιωθα περίεργα, δεν είχα ιδέα τι περιείχαν εκείνες οι μικρές σφαίρες που μας είχαν ρίξει οι δυο άντρες του Anieri, αλλά σίγουρα δεν ήταν και τόσο καλό. Προχωρήσαμε προς το μέρος που είχαμε αφήσει την βάρκα μας δυο βράδια πριν, πλέον ο ήλιος είχε καβαλήσει για τα καλά τον ουρανό και έτσι παρά την μεγάλη ομίχλη που ακόμα επικρατούσε, μπορούσες να δεις με σχετική ευκολία. Διασχήσαμε ένα μεγάλο μέρος της πόλης, μέχρι που πέντε άντρες βρέθηκαν μπροστά μας. Κρατούσαν ήδη όπλα στα χέρια τους, ο άντρας στο κέντρο της παρέας μου είπε πως είχαν έρθει για να μου δώσουν τα χαιρετίσματα του Sharinguru.
Αυτός ο άνθρωπος δεν ξέρει πότε να κάνει πίσω από ότι φαίνεται, πολύ καλά λοιπόν Μαρίνς, ας δούμε τι μπορείτε να κάνετε!
Ο Soka φάνηκε να θέλει να μπλεχτεί στην μάχη αλλά δεν το άφησα, είχα καιρό να έρθω αντιμέτωπος με το Ναυτικό και μιας που πλέον δεν ήμουν στην εύνοια του, μπορούσα να προκαλέσω όσους μπελάδες ήθελα!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Feb 14, 2013 10:55 pm

Επιτέθηκα στους πέντε Μαρίν με το κατάνα μου, δυο από εκείνους πετάχτηκαν μπροστά για να με αντιμετωπίσουν. Το μαχαίρι μου βγήκε από την θήκη του και πέταξε στον αέρα, κατέληξε στον λαιμό του ενός από τους δυο. Ο δεύτερος σαστισμένος από την τύχη του συντρόφου του, δεν πρόλαβε να μου φέρει αντίσταση και κατέληξε τροφή για την μανία μου για αίμα. Ο κεντρικός Μαρίν διέταξε τους άλλους δυο να με σκοτώσουν, ο ένας από εκείνους έβγαλε ένα πιστόλι και με σημάδεψε. Πάτησε την σκανδάλη και ένας τραχύς και κοφτός ήχος ακούστηκε, η σφαίρα διαπέρασε το σώμα μου, ωστόσο δεν πέτυχε κάποιο ζωτικής σημασίας σημείο. Γέλασα και πήδηξα πάνω του, τον πέταξα στο έδαφος και άρχισα να τον καρφώνω με το κατάνα μου. Ο τόπος γύρω μας γέμισε με αίμα, ο δεύτερος Μαρίν βρήκε ευκαιρία και προσπάθησε να με σκοτώσει με μια μαχαιριά στα πλευρά, ένιωσα την λεπίδα να με διαπερνάει. Ο Soka πετάχτηκε από το πουθενά και έπιασε τον Μαρίν από τον λαιμό, οι φωνές του δεν φάνηκε να πτοούν τον πρώην σύντροφο και νυν δούλο μου. Τον έσφιξε μέχρι που ο Μαρίν έχασε την ζωή του αργά και βασανιστικά. Σηκώθηκα και γύρισα το κατάνα μου προς τον αρχηγό της ομάδας των Μαρίν.
Είμαι σίγουρος πως δεν περίμενες κάποια τέτοια εξέλιξη όταν μου έκοψες τον δρόμο. Κοίτα όλους αυτούς τους ανθρώπους που μας κοιτάζουν τρομαγμένοι, θα γίνεις ένα ωραίο θέαμα για να μάθουν να με φοβούνται...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Feb 14, 2013 11:03 pm

Θα σε νικήσω και θα πάω το κεφάλι σου στον Commodore Sharinguru. Αποβράσματα πειρατές, θα πεθάνετε όλοι σας...
Δεν το νομίζω φίλε, βλέπεις η κυβέρνηση σου μου είχε δώσει το "όνομα" Head Hunter, σκοπεύω να τιμήσω αυτό το όνομα.
Πέθανε πειρατή! Φώναξε καθώς έτρεχε προς το μέρος μου, ο Soka του επιτέθηκε με ένα σπαθί που είχε πάρει από το νεκρό σώμα του Μαρίν που μόλις είχε σκοτώσει. Ο αντίπαλος μου έπεσε στο έδαφος, τον πλησίασα και τον έπιασα από τα μαλλιά.
Εδώ τελειώνει η συζήτηση μας Μαρίν. Τον κάρφωσα αρκετές φορές με το κατάνα μου και ύστερα του έκοψα το λαιμό. Αίμα πετάχτηκε από την πληγή, λες και έσφαζε κανείς ένα ζώο.
Αν σας ρωτήσει κάποιος από την κυβέρνηση ποιος το έκανε αυτό εδώ το μακελειό, να τους πείτε το όνομα μου, Kenshin.
Φώναξα στο πλήθος των πολιτών που κοιτούσαν την σκηνή, ενώ ήταν κρυμμένοι πίσω από φράχτες και βαρέλια. Είχα αποφασίσει να κάνω ανοιχτό πόλεμο με την κυβέρνηση, όχι όμως στις αρχικές θάλασσες. Είχε έρθει ο καιρός να γνωρίσω τον τρόμο στον κόσμο της μεγάλης γραμμής, το μόνο που έμενε ήταν να ενημερώσω τον καπετάνιο μου!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeThu Feb 14, 2013 11:15 pm

Μερικά λεπτά αργότερα είχα φτάσει στο πλοίο μου, ο Soka έλυσε τα σχοινιά και το ταξίδι μας ξεκίνησε και πάλι.
Πήγα στην καμπίνα μου και έπιασα το Den Den Mushi που μου είχε δώσει ο Alucard, εκείνο σήκωσε το κεφάλι του και μερικά λεπτά αργότερα άκουσα την φωνή του καπετάνιου μου.
Kenshin?
Καπετάνιε! Καιρό έχω να ακούσω την φωνή σου, που βρίσκεσαι?
Στην North Blue, ορισμένοι ανοιχτοί λογαριασμοί με οδήγησαν εδώ. Εσύ τι κάνεις? Ελπίζω να είσαι καλά! Δεν θα ήθελα να πάθει κάτι το πλήρωμά μου.
Μια χαρά είμαι, βρίσκομαι στην West Blue προς το παρόν, όταν είχαμε γνωριστεί ξέχασα εσκεμμένα να σου αποκαλύψω πως δούλευα για έναν συγκεκριμένο Μαρίν που ακούει στο όνομα Sharinguru, με έστειλε εδώ για μια δουλειά αλλά με πρόδωσε και έστειλε άντρες να με σκοτώσουν. Σκοπεύω να τον σκοτώσω και να φύγω για την Μεγάλη Γραμμή, θα σε περιμένω εκεί για να ενώσουμε και πάλι τις δυνάμεις μας!
Ο Sharinguru είναι νεκρός Kenshin, τον σκότωσα με τα ίδια μου τα χέρια πριν από μια μέρα. Βλέπεις δεν ήσουν ο μόνος που είχε δουλειές μαζί του, πήγε να με προδώσει όπως πρόδωσε και σένα, αλλά τον σκότωσα πριν καταφέρει να το κάνει αυτός.
Δεν μπορώ να σε εμποδίσω να πας στην Μεγάλη Γραμμή, ωστόσο να ξέρεις πως μόλις φτάσω θα σε ενημερώσω για να ανασυνταχθούμε, φρόντισε να γίνεις ακόμα πιο δυνατός μέχρι τότε!

Το υπόσχομαι Κάπταιν, εσύ φρόντισε να μην πεθάνεις μέχρι τότε. Είσαι ο μόνος άνθρωπος που έχει κερδίσει τον σεβασμό μου και θα σε ακολουθήσω στο ταξίδι σου μόλις ξανά ενωθούμε!
Άφησα το den den mushi στην θέση του και εκείνο έκλεισε με τον χαρακτηριστικό ήχο, βγήκα στο κατάστρωμα και κοίταξα μπροστά, ο Soka είχε ήδη βάλει πλώρη για το Reverse Mountain. Η περιπέτεια μας θα ξεκινούσε από στιγμή σε στιγμή!
Back to top Go down
Futago

Futago


Όνομα Χαρακτήρα : Yuuta
Posts : 231
Join date : 2012-11-12
Age : 29

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitimeSun Mar 10, 2013 1:18 pm


Όνομα χαρακτήρα: Kenshin

P.o.M. Points: 18

Belli: 60.000

Τυχόν παρατηρήσεις:

Σαν σύνολο καλούτσικη γενικά η ιστορία. Μου άρεσαν περισσότερο τα σημεία με τον Soka και τις συνθήκες τις οποίες βίωνε το τελευταίο διάστημα που οδήγησαν σε αυτή τη μετάλλαξή του. Τραγική η κατάληξη του, αφού στο τέλος δε διέφερε πολύ από ένα εξημερωμένο ζώο, τον λυπήθηκα.

Μου άρεσε που δυσκολεύτηκε στη μάχη αλλά και η μανία που είχε να ξεπλύνει την ήττα με έναν επαναληπτικό αγώνα. Τελικά ούτε και αυτό πήγε σύμφωνα με τα σχέδιά του. Τα κομμάτια της μάχης ήταν γενικά αρκετά καλά σε όλη την έκταση της ιστορίας.

Καλό το τέλος με τους άνδρες του Sharinguru και τον εκνευρισμό του Kenshin. Γέλασα στην αρχή όταν αναφέρθηκε γιατί ήξερα ήδη την κατάληξή του, αλλά αυτό δεν έχει σημασία. Μου άρεσε που του είχαν προλάβει και την εκδίκηση και πώς συνδεόταν και οι τρεις χαρακτήρες σας με αυτό το πρόσωπο.
Back to top Go down
Sponsored content





Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Island of Mist-
Jump to: