Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 11, 2013 1:25 am

Την ιδια μερα, μου διατεθηκε ενα απλο σπιτακι για να κοιμηθω τις ερχομενες μερες.
Οπωσδηποτε τουτο το νησι μου προκαλουσε περισσοτερο ενδιαφερον απο το Kashamin. Ειχα πλεον αρκετους τριγυρω που ανηκαν "στο ιδιο στρατοπεδο" με μενα .Η διαμονη μου στο island of Mist θα εξασφαλιζε μερικα τροφιμα, νερο και εναν χαρτη για να παω στο Emerald City....

Την επομενη μερα, αφου ειχα διεκπεραιωσει μια αποστολη του Luis Darc σκοτωνοντας εναν απο τους αντιπαλους, με καλεσε στο γραφειο του και μου ζητησε μια ακομα αποστολη: να τρυπωσω και να καταμετρησω τα οπλα απο την οπλαποθηκη του Anieri. Δυο αντρες ηδη απ'τα ξημερωματα με οδηγησαν σε σημειο οπου απο ασφαλεια να μπορουν να μου δειξουν την συγκεκριμενη αποθηκη.
Ηταν βραδυ και υπηρχαν μοναχα δυο φρουροι που εκαναν βολτες ή μαλλον κυκλους γυρω απο τον αξονα τους ριχνοντας βλοσυρα βλεμματα προς πασα κατευθυνση.
Δεν ειχε σημασια το γεγονος οτι εβγαλα σε περας την αποστολη του Darc καταγραφοντας ακριβεις ποσοτητες και ειδη οπλων αφου γλιστρησα στην αποθηκη του Anieri, οσο το γεγονος οτι αφοτου εισηλθα στο γραφειο του Darc εισεπραξα εναν ακομα επαινο .Τον ακουσα να φωναζει και να δινει διαταγες σε 2-3 υποτακτικους.
---Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο δεν σας κοβω το κεφαλι αμεσως! Τι να πω...Η μονη μου ελπιδα ειναι...
εκεινη τη στιγμη ανοιξα την πορτα.
---Ο Elf! Μονο ο Elf μπορει να με βοηθησει και να διεκπεραιωνει τις αποστολες!
ειπε κοιταζοντας κιολας τα χαρτια που κραταγα για τα οποια συνειδητοποιησε οτι περιειχαν τις πληροφοριες που ηθελε....
---Αφηστε μας λιγο μονους με τον Elf...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 11, 2013 2:12 pm

Αρκετά περίεργα βλέμματα γύρισαν προς το μέρος μου, ήξερα πολύ καλά πως δεν ήμουν ευπρόσδεκτος στο μέρος αυτό. Ωστόσο δεν σκόπευα και να φύγω προτού πιω το ποτό μου,
άφησα τον Soka να κάτσει σε μια καρέκλα και πήγα στην μπάρα να παραγγείλω.
Δυο μπύρες και κάτι να φάμε, κάντο γρήγορα όμως...!
Στην θέση σου δεν θα έμενα και πολύ στο μαγαζί μου ξένε. Δεν ξέρω αν το παρατήρησες, αλλά δεν είσαι και τόσο ευπρόσδεκτος εδώ.
Άσε εμένα να ανησυχώ για το τι θα γίνει αν μείνω, εσύ κάνε την δουλειά σου και φέρε την παραγγελία μου.
Οκ ξένε, άλλωστε δεν είναι η δική μου ζωή που τελειώνει σιγά σιγά...!
Δίχως να του δώσω σημασία επέστρεψα στο τραπέζι που είχα αφήσει τον Soka, εκείνος κοίταζε γύρω του εξαγριωμένα. Μάλλον είχε ξεχάσει πως είναι να είσαι σε μέρος με πολύ κόσμο, έπιασα την αλυσίδα του και την έκανα προς το μέρος μου για να του δείξω πως δεν έπρεπε να κάνει κάποια κίνηση. Λούφαξε στην καρέκλα του και χαμήλωσε το βλέμμα του, ήξερε πως αν έφερνε αντιρρήσεις θα ένιωθε πόνο και έτσι απλά δεχόταν τις εντολές μου.
Το φαγητό ήρθε επιτέλους και έκατσα για να φάω, αφού είχα σχεδόν τελειώσει το φαγητό μου, έδωσα μερικά αποφάγια στον Soka για να φάει. Εκείνος τα δέχτηκε με χαρά, είχα καιρό να του δώσω λιχουδιά, έπιασε το κόκκαλο με τα χέρια του και άρχισε να τρώει κάθε μικρό λιπάκι που υπήρχε πάνω του.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 11, 2013 2:24 pm

Όταν τελείωσε με τις λιχουδιές, άφησα μερικά μπέλι πάνω στο τραπέζι και σηκώθηκα για να φύγω από το μαγαζί. Δυο άντρες βρέθηκαν μπροστά μου και μου έκλειναν την έξοδο.
Μισό λεπτό ξένε, γιατί βιάζεσαι να φύγεις από την παρέα μας?
Οι δουλειές που έχω να κάνω δεν σε αφορούν, κάνε στην άκρη! Δεν αναζητώ καυγάδες, αλλά μην νομίζεις πως θα κάνω πίσω αν οι μπελάδες με αναζητήσουν.
Μπα, με προκαλείς ξένε? Καλύτερα να προσέχεις τα λόγια σου, ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις πόσο "ευέξαπτος" είναι ο άλλος...
Έχεις δίκιο, ποτέ δεν ξέρεις... Έπιασα την αλυσίδα στον λαιμό του Soka και με μια κίνηση την άνοιξα.
Σκότωσε! Του φώναξα και τον είδα να πετάγεται μπροστά μου για να επιτεθεί στους δυο άντρες. Εκείνοι δεν περίμεναν κάτι τέτοιο να συμβεί και προς στιγμήν τα έχασαν, ο Soka άρχισε να βαράει τον έναν από τους δυο στο πρόσωπο, μέσα σε δευτερόλεπτα τον είχε κάνει να ματώσει. Δεν μπορούσα να περιγράψω το πόσο περήφανος ήμουν για το δημιούργημα μου! Ο δεύτερος άντρας προσπάθησε να επιτεθεί στον Soka αλλά το κατάνα μου τον σταμάτησε.
Τς, ποτέ μην μπαίνεις ανάμεσα στον σκύλο μου και την λεία του... Μπορεί και να σε δαγκώσει και δεν το θες, πίστεψε με!
Φάνηκε πως τότε κατάλαβε τι είχα κάνει σε εκείνον τον άνθρωπο, έκανε δυο βήματα πίσω φοβισμένος και ύστερα βγήκε τρέχοντας από το μπαρ.
Στοπ, φτάνει! Φώναξα και πάλι στον Soka, ο οποίος σταμάτησε ακαριαία και ήρθε κοντά μου. Ο άντρας που βρισκόταν στο έδαφος κουνιόταν ακόμα, αν και έδειχνε πως ήταν στα πρόθυρα θανάτου. Έδεσα τον Soka με την αλυσίδα και έκανα να βγω από το μαγαζί, όλοι οι άντρες που βρισκόντουσαν εκεί μέσα μας κοιτούσαν ακόμα. Αλλά πλέον ήξεραν πως δεν έπρεπε να τα βάλουν μαζί μου, βγήκαμε και πάλι στον δρόμο και άρχισα να προχωρώ προς το άγνωστο. Ήμουν σίγουρος πως μετά από αυτή την επίδειξη, οι στόχοι μου θα έρχονταν από μόνοι τους σε μένα!
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 11, 2013 3:47 pm

O Darc καθισμενος στο γραφειο του και εχοντας σταυρωμενα τα δαχτυλα των χεριων του πανω στο παλιο ξυλο, με κοιταζε καταματα με υφος σοβαρο.

---Elf...Ειχα σχεδιασει μια πονηρη αλλα και δυνατη επιθεση κατα του Anieri. Βασικα οχι συγκεκριμενα κατα του Anieri αλλα κατα των δυο προσωπικων του προστατών , των δυο bodyguards. Θα τους πιαναμε στον υπνο αλλα πολλα πραγματα πηγαν στραβα ... Αχρηστοι ολοι...Elf, γρηγορα, δωσε μου τον καταλογο που μολις μου εφερες. Mπραβο! Πρεπει ομως να σου αναθεσω μια ακομα αποστολη. Νομιζω την πιο δυσκολη... Αυτην την στιγμη το σωμα που ειχα στειλει για να καθαρισει τους bodyguards τα βρηκε σκουρα μαζι τους και χανουν απ'οτι μολις ενημερωθηκα. Νικησε τους Elf...Αν το κανεις θα εχεις ο,τι θελεις.
Λιγη ωρα αργοτερα δυο τσιρακια του με οδηγουσαν στο σημειο που διεξαγοταν η μαχη.Πριν φυγω απο την μαχη, ειχα φροντισει να εξοπλιστω με τρια μαχαιρια και ενα πιστολι που ειχα βαλει στην πισω τσεπη μου. Θα εφερνα εις περας και εκεινη την αποστολη, το ειχα σκοπο.
Φτασαμε σε μια εγκαταλελειμενη αλανα που μαλλον συνηθιζε να αποτελει αθλητικες εγκαταστασεις. Κατι τερματα σαπιζαν εδω και κει, καλυμμενα με ελαχιστα ιχνη απο διχτια.Το γηπεδο δεν ηταν πια επιπεδο αλλα στολιζοταν απο διαφορα ειδη θαμνων και αγριοχορτων που αποδεικνυαν την παρακμη του τοπου...
Η αιθουσα που πλευριζε την αλανα ηταν επισης εγκαταλελειμενη και η πορτα της ετοιμορροπη. Ενας μεγαλος και ψηλος τοιχος τη συνορευε που μαλλον προστατευε μια μαντρα -πιθανως εγκαταλελειμενη κι'αυτη- .


Last edited by Silver Latino Elf on Mon Feb 11, 2013 6:24 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 11, 2013 6:23 pm

Τα τσιρακια μου εδειξαν φοβισμενοι στα δεξια εναν κοντο τυπο με κοντο ξανθο μαλλι , μεγαλα πρασινοκαφε ματια. Φορουσε μια μακρια μαυρη καπα και μαυρα γαντια.Στο χερι του κραταγε ενα αρκετα μακρυ katana το οποιο μολις ειχε μπηξει στο σωμα ενος αλλου αντρα σκοτωνοντας τον.Ο τυπος με μια κινηση, "ξεφορτωθηκε" απο το ξιφος του το νεκρο πλεον σωμα(που προφανως ηταν καποιος αντρας του Darc) που επεσε απαλα στο εδαφος.

Εγω τραβηξα τα τρια μαχαιρια μου τοποθετώντας το ενα στο στομα μου και τα αλλα δυο στα χερια μου αντιστοιχα.Παιρνοντας μια υπεροπτικη και προκλητικη γκριματσα του φωναξα
---Εϋ εσυ! Μηπως αντι να τα βαζεις με αδυναμους, να δοκιμασεις τί γευση εχει το δικο μου μαχαιρι ?
Πηρα μια σταση μαχης και ο ξανθος αντιπαλος εβγαλε ενα "χα" . Με πλησιασε με το ξιφος του στο χερι και με μια γρηγορα κινηση προσπαθησε να με τρυπησει σαν σακί. Τα μαχαιρια που κραταγα στα χερια μου ομως φροντισαν να διασταυρωθουν ακριβως στο σημειο αιχμης του ξιφους του προστατευοντας με.
Ο ξανθος bodyguard εβγαλε ενα πνιχτο "χμ" καθως μαλλον δεν περιμενε την αμυνα μου.Οπως ακριβως και εγω δεν θα περιμενα οτι θα αντιμετωπιζα μονος μου δυο αντιπαλους αφου μεσα απο την παλια αιθουσα αθλητικων εγκαταστασεων βγηκε ενας ακομα τυπος που κρατουσε επισης οχι ενα, αλλα δυο μεγαλα ξιφη και φωναξε
---Ενταξει, τους ξεφορτωθηκα ...Ωω...Απ'οτι βλεπω προστεθηκε αλλος ενας στην παρεα μας.. ειπε κοιταζοντας με.
Εγω ομως ειχα ηδη απορησει με το "αλλος ενας"
"Που ειναι οι αντρες του Darc που με οδηγησαν εδω?" ειπα ψαχνοντας τους τριγυρω"Τα καθικια εφυγαν...Μαλλον θα τα βαλλω μονος μου και με τους δυο..." ξεφυσηξα και φουσκωσα πεισματικα το θωρακα μου


Last edited by Silver Latino Elf on Wed Feb 13, 2013 8:53 am; edited 3 times in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeMon Feb 11, 2013 7:52 pm

Προχωρήσαμε στα σκοτάδια, ο Soka πίσω μου με κοιτούσε λες και περίμενε να ακούσει αν με είχε ευχαριστήσει. Γύρισα και τον κοίταξα για λίγο, φαινόταν πραγματικά πως ήθελε να ακούσει την γνώμη μου για την επίδοση του.
Τα πήγες καλά μικρέ, με ευχαρίστησες σήμερα! Του είπα και τον χάιδεψα στο κεφάλι, εκείνος σαν καλός σκύλος έκανε χαρές στο αφεντικό του.
Την περίεργη, ωστόσο ωραία σκηνή μας, διέκοψαν μερικοί ήχοι μάχης. Κατευθύνθηκα προς το μέρος που ακουγόταν η φασαρία, δεν ήξερα γιατί αλλά κάτι μου έλεγε πως εκεί έπρεπε να πάω.
Έφτασα μπροστά σε ένα μεγάλο κτήριο, άνοιξα την βαριά σιδερένια πόρτα και πέρασα στο εσωτερικό του κτηρίου, συνέχισα να ακολουθώ τον θόρυβο και μερικά λεπτά αργότερα βρέθηκα σε ένα μεγάλο χώρο που έμοιαζε με γήπεδο. Στο κέντρο είδα δυο άντρες να προχωρούν προς το μέρος ενός νεαρού. Ο ένας εκ των δυο ήταν ψηλός με μαύρα μαλλιά, ενώ ο άλλος ήταν λίγο πιο κοντός και ξανθός. Δεν υπήρχε πλέον καμία αμφιβολία, ήταν ίδιοι με την περιγραφή που μου είχε δώσει ο Sharinguru. Έλυσα και πάλι τον Soka και του είπα να πάει στην είσοδο του κτηρίου και να σκοτώσει όποιον δοκιμάσει να μπει. Εκείνος με ένα χαρούμενο γρύλισμα έφυγε τρέχοντας. Προχώρησα προς το μέρος των τριών αντρών, φαινόταν πως είχα φτάσει την κατάλληλη στιγμή για να αρχίσει η μάχη...
Κύριοι, καλησπέρα σας...! Πειράζει αν πάρω και εγώ μέρος στον "χορό" σας?!
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Feb 12, 2013 9:40 pm

Ο ένας από τους δυο άντρες έβαλε τα γέλια, φαινόταν αρκετά σίγουρος για τον εαυτό του και ήταν ένας εχθρός που θα ήθελα να αντιμετωπίσω. Ο τρίτος από τους άντρες, μάλλον αυτός που ήταν αντίπαλος τους, φαινόταν αρκετά νευρικός. Δεν αμφέβαλα πως είχε θάρρος για να αντιμετωπίσει αυτούς τους δυο μόνος του, ωστόσο δεν φαινόταν ακριβώς σε πλεονεκτική θέση. Δίχως να πω κάτι άλλο, προχώρησα προς το μέρος τους. Ο Μαυρομάλλης που είχε γελάσει μερικά λεπτά πιο πριν, κινήθηκε δίχως να το περιμένω και μου επιτέθηκε. Ίσα που πρόλαβα να αποκρούσω το χτύπημα του, τον έσπρωξα πίσω για να καταφέρω να πάρω καλά την θέση μάχης μου.
Από ότι κατάλαβα και εσύ θες να αναμετρηθείς μαζί μου! Πολύ καλά λοιπόν, θα παίξουμε για λίγο οι δυο μας! Μικρέ θα είσαι οκ με την ξανθόψειρα? Ρώτησα τον πιτσιρίκο που ακόμα δεν είχε μιλήσει. Μου έριξε ένα βλέμμα σιγουριάς και ετοιμάστηκε και εκείνος για μάχη. Ο αντίπαλος μου αποδείχτηκε αρκετά ανυπόμονος και σχεδόν λιγότερο από πέντε δευτερόλεπτα αργότερα βρεθήκαμε να συγκρούουμε τα σπαθιά μας.
Κινήθηκα πλάγια για τον αποφύγω και επιτέθηκα στα πλευρά του, ωστόσο δεν περίμενα να καταφέρω και πολλά με ένα τέτοιο χτύπημα. Κατέβασε με δύναμη ένα από τα δυο σπαθιά που είχε στα χέρια του και με απέκρουσε, ύστερα επιτέθηκε με το δεύτερο. Στόχευσε κατευθείαν το κεφάλι μου, ίσα που πρόλαβα να τραβηχτώ και να γλιτώσω την ζωή μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeTue Feb 12, 2013 9:49 pm

Είσαι καλός φίλε, παραλίγο να μου πάρεις το κεφάλι εκεί πίσω... Πρέπει να παραδεχτώ πως δεν το περίμενα...
Ίσως αν έδινες πιο πολύ σημασία στην μάχη μας να μπορούσα να πω το ίδιο και για σένα, αλλά αυτή η μάχη θα τελειώσει νωρίς και νικητής θα είμαι εγώ...!
Τς, τς. Δεν έχεις τρόπους όμως, εγώ σου είπα έναν καλό λόγο και εσύ με πήρες από τα μούτρα... Δεν συμφωνώ καθόλου με την στάση σου απέναντι μου...!
Σταμάτα τις ειρωνείες και ετοιμάσου να πεθάνεις πρώην κυνηγέ...
Βλέπω η φήμη μου προχωράει πιο μπροστά από εμένα, δεν περίμενα να με ξέρεις... Ωστόσο όλα αυτά δεν έχουν σημασία, ας δούμε ποιος είναι ο καλύτερος!
Με την άκρη του ματιού μου είδα τον πιτσιρίκο στην άλλη μεριά, φαινόταν να τα πηγαίνει αρκετά καλά. "Τουλάχιστον δεν χρειάζεται να ελέγχω συνεχώς αν θα πεθάνει...!" Σκέφτηκα και επιτέθηκα και πάλι στον άντρα μπροστά μου. Εκείνος για ακόμη μια φορά αμύνθηκε με το αριστερό σπαθί του και επιτέθηκε με το δεξί. Όμως αυτή την φορά ήξερα τι θα έκανε και ήμουν έτοιμος να τον αποφύγω για να επιτεθώ και πάλι, πήδηξα ελαφρά πίσω αλλά είδα κάτι που με ξάφνιασε. Το δεξί του κατάνα σταμάτησε στον αέρα και πλέον πάνω μου ερχόταν το αριστερό, η λεπίδα του διαπέρασε την σάρκα μου και μου δημιούργησε μια ακόμα πληγή για την συλλογή μου.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Feb 13, 2013 9:14 am

Δεν γνωριζα ποιος ηταν εκεινος ο τυπος που εμφανιστηκε. "Μηπως τελικα ισχυουν αυτα που λενε για φυλακες-αγγελους ? ". Το παρουσιαστικο του ομως σε καμμια περιπτωση δεν εμοιζε με οτιδηποτε αγνο, ουτε συμβαδιζε με αυτο που μικρος , ειχα στον νου μου ως "αγγελο"
Σε καθε περιπτωση απασχολουσε τον ενα απο τους δυο αντιπαλους μου οποτε ευχομουν να ηξερε να "παιζει" με το σπαθι που κραταγε στο χερι του.
---Που χαζευεις μικρε? φωναξε ο ξανθος αντιπαλος μου και παραλιγο να ξεσκισει με το ξιφος του το δεξυ μου πλευρο.Ευτυχως τα αντανακλαστικα μου ηταν αρκετα καλα και πολλες φορες με βοηθουσαν να αποφυγω λαβωματιες που θα με "εστελναν".Τουλαχιστον ο δικος μου αντιπαλος ειχε μοναχα ενα ξιφος ενω ο εκτακτος συμμαχος μου επρεπε να αντιμετωπισει δυο σπαθια...
Απ'την αλλη, ο ξανθος αντιπαλος μου ηταν κοντος με αποτελεσμα να ειναι πιο σταθερος και ευκινητος ενω ο μελαχροινος ηταν σχετικα ψηλος.
"Ευτυχως που εχω τρια μαχαιρια μαζι μου και μπορω να τα βγαλω περα!" σκεφτηκα και χτυπησα με τα δυο που κραταγα το ξιφος του.
---Εσυ εισαι καινουργιο φρουτο μικρε? Δεν ηξερα οτι ο Darc στρατολογει και μαθητες στην απελπισια του! ειπε ο αντιπαλος μου. Ο τονος του ηταν γεματος ειρωνια.
---Μικρο ειναι ακομα ΚΑΙ το ματι σου φιογκε! γρυλισα συνεχιζοντας να δαγκωνω το τριτο μαχαιρι.
Φαινεται οτι η προσβολη μου για τα "προσοντα" του δεν θα περναγε ατιμωρητη. Ο τυπος εσφιξε και με τα δυο χερια το ξιφος του και αρχισε να το ωθει προς το σωμα μου.Εσκυψα κατω και προστατευσα το κεφαλι μου σταυρωνοντας τα μαχαιρια μου σε θεση αμυνας απο πανω μου οσο ημουν σκυφτος.
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Feb 13, 2013 9:50 am

Με μια κινηση στα δεξια απεφυγα το καθετο του χτυπημα και σηκωθηκα ορθιος. Αφου αποκτησαμε μια αποσταση 7-8 μετρων, τον στοχευσα με το μαχαιρι μου.Περιμενοντας λιγα δευτερολεπτα το πεταξα προς το μερος του και το απεφυγε αλλάζοντάς του πορεια με το ξιφος του. Πλησιαζοντας με, σηκωσε ψηλα το ξιφος και πηγε να με σκισει στα δυο.
Μετα την μια ακομα τυχερη αποφυγη μου, το ξιφος του εκανε μια τρυπα στο εδαφος.Μεχρι εκεινος να το βγαλει του ειχα κλωτσησει τα ποδια ξαπλωνοντας τον στο εδαφος και αρπαζοντας το ξιφος του. Σταθηκα ορθιος μπροστα του με το ξιφος να του γαργαλαει τον λαιμο.
Ημουν ετοιμος να τον ειρωνευτω αλλα ακουσα μια κραυγη . Γυρισα το κεφαλι μου και ειδα τον τυπο που με βοηθουσε να εχει σουρωσει στα αιματα και να προσπαθει να αποκρουσει οπως οπως την επιθεση του αντιπαλου του που κραταγε δυο σπαθια.Ο "συμμαχος" μου μετα απο μια προσωρινη αποκρουση, επεσε στο εδαφος και ειδα τον μελαχροινο αντιπαλο να ετοιμαζεται να πηδηξει στον αερα και να μπηξει τα σπαθια του στο σωμα του αιμοφυρτου αντρα.
"Τι να κανω? Απο δω που ειμαι δεν προλαβαινω να κανω τιποτα...Εκτος..."
Μια καλη ιδεα μου ηρθε στο μυαλο. Στην πισω τσεπη του πατελονιου μου ειχα ενα πιστολι.Το ειχα παρει απο την αποθηκη του Darc.To εβγαλα, οπλισα και εριξα μια προς τον μελαχροινο επιτιθεμενο τυπο που επαιρνε φορα να σκοτωσει τον αντιπαλο του.Η σφαιρα βρηκε το εδαφος αλλα ο τυπος σηκωσε ενστικτωδως το δεξυ του ποδι και εκοψε την επιθεση του.
Εβγαλε απο την τσεπη του κατι στρογγυλο και το πεταξε στο εδαφος.Αμεσως η αλανα γεμισε με καπνο που προφανως εδωσε την ευκαιρια στους δυο bodyguards του Anieri να δραπετευσουν οπως διαπιστωσα μολις ο καπνος διαλυθηκε.Πλησιασα στον αιμοφυρτο ξαπλωμενο συμμαχο μου
---Μην φοβασαι δεν ειναι τιποτα...Θα σου βρω γιατρο!
Back to top Go down
Sponsored content





Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Εκπαιδεύοντας έναν "σκύλο" [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: West Blue :: Island of Mist-
Jump to: