Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
DIRK
Guest
avatar



[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Feb 05, 2013 11:39 pm

Ευτυχώς φύγαμε απ το Τοδαση χωρίς να μας ακολουθήσει κανένα πλοίο των Circle of ossus. Ήμουν ακόμα λίγο ζαλισμένος απο αυτό που είχε γίνει στο λιμάνι .
Καθώς συνέχιζα να μιλάω στον εαυτό μου και να αναρωτιέμαι , την προσοχή μου απέσπασε κάτι στον ορίζοντα προς τα νοτιοδυτικά που μάλλον ήταν νησί .Λόγο της απόστασης όμως δεν μπορούσα να δω καθαρά τι ήταν και αν είναι νησί τι είδους νησί είναι οπότε αποφάσισα να το εξερευνήσω Έτσι κατεβάσαμε το πανί και στρίψαμε το καράβι προς την κατεύθυνση του . Μόλις πλησιάσαμε ακόμα τριάντα σαράντα μέτρα ,τότε καταφέραμε να δουμε οτι είναι ένα νησί και όχι καταιγίδας . Αυτό τα καταλάβαμε επειδή είδαμε τις απόκρημνες κορυφές ενός τεράστιου βουνού
Το νησί όμως ήταν αρκετά μακριά ακόμα οπότε θεώρησα σωστό οτι υπήρχε χρόνος για να γίνουν οι γενικές δουλειές στο πλοίο. έτσι διέταξα τους ναύτες να καθαρίσουν το κατάστρωμα και να συντηρήσουν τα κανόνια



Last edited by DIRK on Thu Feb 07, 2013 11:42 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Feb 05, 2013 11:56 pm

Όχι πως ήταν ιδιαίτερα λερωμένη η βρώμικη αλλά όπως και να χει ήταν πλέον το φορητό σπίτι μας οπότε έπρεπε να την προσέχω ως καπετάνιος και όχι μόνο αυτό αλλά ξεμείναμε και απο belli οπότε δεν θα μπορούσαμε να πάρουμε καινούρια.Αυτή η συμμαχία με το ναυτικό με δυσκόλευε...Σύντομα όμως τα πράγματα θα άλλαζαν .Όταν φτάσαμε στο νησί, ήταν πλέον νύχτα.Δεν διακρίναμε κανένα φως ή κάποιο σημάδι που να μου δείχνει οτι υπάρχει ανθρώπινος πολιτισμός στην ακτή.Υπήρχε μόνο πυκνή βλάστηση και το επιβλητικό βουνό .Ο φωτισμός του φεγγαριού τους έδινε μια τρομακτική όψη
Έτσι αποφάσισα να κάνω τον κύκλο του νησιού για να δω αν υπάρχει κάποια πόλη η χωριό για να περάσω την νύχτα.Έδωσα εντολή στους ναύτες και στο υπόλοιπο πλήρωμα να μαζεψουν τρόφιμα απο το δάσος , απο ψάρεμα και απο το κυνήγι .
Πήγαινα παραλιακά για δέκα λεπτά μέχρι που είδα φώτα απο μια καλύβα στην μέση του πουθενά.Έστριψα την βάρκα μου που είχα πάρει για να εξερευνήσω το γύρω νησί, όμως επειδή υπήρχαν πολλά βράχια ήμουν σε επιφυλακή, ωστε να μην βρεθώ παρέα με τα ψάρια. Μετά απο πέντε λεπτά έφτασα στην στεριά, τράβηξα την βάρκα στην άμμο και την έδεσα σε έναν χοντρό κορμό ενός πεσμένου δέντρου.Ακόμα και στην ερημιά, δεν ήξερα εαν κάποιος θα ήθελε να την κλέψει
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Feb 06, 2013 12:08 am

Μετά έκανα ετοιμασίες για να βγω στο δάσος, πήρα τον σάκο και έβαλα φαγητό για μια μέρα μέσα , έβαλα το νέο katana μου στην θήκη του ,φόρεσα την κουκούλα μου και προχώρησα προς την καλύβα
Πρώτα κοίταξα απο το τζάμι, τελικά δεν ήταν ένα απλό σπίτι , ήταν ένα Bar και μάλιστα είχε κόσμο μέσα και απ ότι φαινόταν όχι και τον καλύτερο.Φορούσαν ξεφτισμένα ρούχα και όλοι τους είχαν απο κάποιο όπλο, μερικοί είχαν σπαθιά και μερικοί πιστόλια. Άνοιξα την πόρτα και μπήκα , κατευθείαν με κοίταξαν όλοι με παραξενεμένο και απαξιωτικό βλέμμα, όμως δεν τους έδωσα σημασία.Κατευθύνθηκα και κάθισα στην μπάρα και με πλησίασε ο μπάρμαν
-Είσαι εδώ για το τουρνουά? είπε με συνωμοτικό τρόπο ενώ με κοιτούσε στα μάτια
Τουρνουά? Για ποιο τουρνουά μιλάει ?Και κυρίως τι είδους τουρνουά? αποφάσισα οτι δεν έπρεπε να δείξω οτι δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάει και έτσι θα δεχόμουν.Ότι τουρνουα και να ταν αυτό, σίγουρα δεν απαιτούσε καλούς τρόπους , απ ότι έκρινα απο τους λοιπούς θαμώνες του απόμακρου αυτού Bar
-Ναι για το τουρνουά ήρθα.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Feb 06, 2013 1:52 pm

-Ωραία λοιπόν , υπέγραψε εδώ είπε βγάζοντας ένα χαρτί κάτω απο τον πάγκο
Διάβασα προσεκτικά το χαρτί .Όμως έδωσα παραπάνω προσοχή στα παρακάτω λόγια : ο διοργανωτής του τουρνουά δεν φέρει καμία υπευθυνότητα για την σωματική ακεραιότητα κατά την διάρκεια του τουρνουά.Πρέπει να ήταν κάποιο τουρνουά με μάχες.Τώρα αρχίζουμε να μιλάμε την ίδια γλώσσα...Με τις μαχητικές μου ικανότητες, το να κερδίσω ένα τουρνουά ανάμεσα σε ρακένδυτους θαλασσοδαρμένος ναύτες, θα ήταν σαν να κλέβω γλειφιτζούρι απο μωρό.Άλλωστε είμαι ο πιο δυνατός πειρατής που βρίσκεται στην south blue, τι θα μπορούσε να πάει στραβά ?
-Το έπαθλο του τουρνουά ποιο είναι ?
-20.000 Belli αλλά μην είσαι τόσο σίγουρος οτι θα φτάσεις μέχρι τον τελικό.Τους βλέπεις όλους εδώ μέσα ? είπε δείχνοντας τους ,ανθρώπους που κάθονταν στο μαγαζί, Είναι όλοι διάσημοι πειρατές στην θάλασσά μας
-Ε και ? Το γνωστό χαιρέκακο χαμόγελο εμφανίστηκε στα χείλη μου
-Ε και? είπε γελώντας , μικρέ έχεις πολύ αυτοπεποίθηση. Τον έπιασα απ τον γιακά
-Μην είσαι τόσο αυθάδης, μπαρμαν Κάτι παραπάνω απο εσένα ξέρω που μου δίνει αυτή την αυτοπεποίθηση

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Feb 06, 2013 10:59 pm

-Ότι πεις είπε ενοχλημένος απ την κίνησή μου, ας συνεχίσω λοιπών.Τον βλέπεις αυτόν εκεί ?έδειξε έναν άντρα που καθόταν μόνος του δίπλα στο τζάκι, αυτός είναι ο Agotogi,ο πρωταθλητής των τελευταίων τριών ετών που έχει νικήσει πολύ γνωστούς πειρατές .Αυτός εκεί με με τα μούσια που είναι δίπλα στο παράθυρο, είναι ο γνωστός πειρατής που γύρισε απο την Grand Line , ο Mikami the Green
Γύρισα για να τον δω καλύτερα,αλλα η δεν μου φαινόταν τόσο τρομερός όσο μου τον περιέγραφε
-Για πες μου τους κανόνες του τουρνουά
-Πρώτα απ όλα δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσεις όπλο, είτε αυτό είναι σπαθί είτε είναι πιστόλι , μόνο ο πρωταθλητής έχει αυτό το προνόμιο.Οι αγώνες διεξάγονται μέσα σε μια αρένα , εκεί μπαίνουν αυτοί που αγωνίζονται ανα τετράδες .Αυτοί οι τέσσερις που μπαίνουν μέσα είναι ελεύθεροι να συμμαχήσουν για να νικήσουν κάποιον όμως πάντα στο τέλος ένας πρέπει να μείνει όρθιος στην αρένα , για παράδειγμα μπορούν οι τρεις να αποφασίσουν να βγάλουν απο την μέση κάποιον δυνατό και μετά να μονομαχήσουν μεταξύ τους . Δεν υπάρχει άλλος κανόνας. Τι λες θα υπογράψεις ?
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Feb 06, 2013 11:03 pm

-Ναι . Πήρα την πένα και έβαλα την υπογραφή μου χωρίς δεύτερη σκέψη
-Ωραία , με εσένα συμπληρώνουμε και την τέταρτη τετράδα,εγώ είμαι ο διοργανωτής του τουρνουά ,με λένε Farow
Αυτό που μου είπε ήταν περίεργο γιατί μέσα στο μαγαζί ήμασταν παραπάνω απο δεκαέξι .
-Ακούστε με είπε προς τους πειρατές . Οι ομάδες συμπληρώθηκαν , ετοιμαστείτε για να πάμε στην αρένα , φεύγουμε σε πέντε λεπτά
Μόλις τελείωσε την φράση του όλοι οι πειρατές στο μαγαζί σηκώθηκαν και βγήκαν έξω λες και δεν ήθελαν να κάτσουν λεπτό εδώ μέσα..Μη ξέροντας τι να κάνω τους ακολούθησα.Μόλις πέρασαν πέντε λεπτά και βγήκε και ο Farow ξεκινήσαμε να περπατάμε προς το δάσος
Περπατούσαμε για μισή ώρα περίπου ως φτάσαμε σε μια μικρή αρένα .. Στην διαδρομή μιλούσαν όλοι εκτός απο εμένα τον Mikami και τον Manji . Ο τελευταίος με κοιτούσε με μίσος , ως που με νευρίασε
-Τι έγινε ρε φίλε, τι με κοιτάς ? με γουστάρεις ?
Τράβηξε το σπαθί ενώ άλλα δύο άτομα με ακινητοποίησαν .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Feb 06, 2013 11:15 pm

Ο Agotogi έφερε το σπαθί του στον λαιμό μου λέγοντας
-Νευρίασε με ακόμα λίγο και θα σε σκοτώσω πριν μπούμε στην αρένα
-Βάλε κι άλλους να με κρατάνε μπας και σωθείς "πριν μπούμε στην αρένα ''
Λίγο πριν φέρει κάθετα το σπαθί του προς το μέρος μου, τράβηξα το χέρι του άντρα που ήταν στα αριστερά, κάνοντας τον Agotogi να καρφώσει το στήθος του . Τον έπιασα απ το κεφάλι και τον έφερα επάνω στον άλλο άντρα, ανοίγοντας μου το πεδίο για να τραβήξω το πιστόλι μου και να αποτελειώσω τον Agotogi
O Farow επενέβη
Ο Agotogi κατέβασε το σπαθί του και εγώ το πιστόλι μου..
Δεν θέλω τέτοια, κρατήστε τα για την αρένα
Η διαδρομή συνεχίστηκε χωρίς άλλα παράδοξα.
Μόλις μπήκαμε στην αρένα ο Agotogi πήγε κοντά στον διοργανωτή και του είπε κάτι στο αυτί .Όση ώρα του μιλούσε , εγώ έψαχνα με το βλέμμα μου κάποιον άντρα αντάξιο της δύναμής μου ανάμεσα στους διαγωνιζομένους, σύμφωνα με την σωματική διάπλαση, όμως δεν βρήκα πάλι κάποιον .Μετά απο δυο λεπτά ο Farow μας μάζεψε
-Τελικά θα μπείτε και οι δεκαέξι στην αρένα.Ο κανόνας που λέει οτι θα μείνει μόνο ένας όρθιος παραμένει ως έχει !
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Feb 06, 2013 11:23 pm

Μόλις τελείωσε τα λόγια του όλοι οι διαγωνιζόμενοι ξέσπασαν σε πολεμικές κραυγές,λες και πήγαιναν σε πόλεμο ,βασικά ήταν σαν πόλεμος αλλά προφανώς θα το έκαναν για να ανυψώσουν το ηθικό τους. "Δείγμα φόβου"είπα κουνώντας το κεφάλι μου.Πρόσεξα οτι ο Farow πήγαινε σε κάθε έναν απο τους μαχητές και τους έπαιρνε τα όπλα Όταν έφτασε η σειρά μου ,αν και με ελαφρύ δισταγμό το έδωσα .
Μας είπε να προχωρήσουμε μέσα στην αρένα, όπως και έγινε.Στην σύντομη διαδρομή επικρατούσε ησυχία.Αυτοί που πριν φώναζαν και ήταν ζωηροί τώρα ήταν σκεπτικοί και κοιτούσαν στο πάτωμα. Τώρα ήρθε η δικιά μου ώρα να κοιτάζω στραβά τον Agotogi. "Περίμενε ακόμα λίγο και θα σου δείξω τι παθαίνει όποιος τα βάζει μαζί μου , δήθεν πρωταθλητή"" είπα απο μέσα μου.Όταν φτάσαμε πλέον στο κέντρο της αρένας παρατήρησα οτι υπήρχε κόσμος στις κερκίδες,πράγμα ασυνήθιστο γιατί δεν είδα καμία βάρκα όταν ερχόμουν.
-Ξεκινήστε την μάχη , φώναξε ο Farow ενώ έτρεξε προς την άκρη της αρένας
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Feb 06, 2013 11:27 pm

Εκμεταλλευόμενος την αμηχανία αυτή έτρεξα προς έναν άντρα κοντό και τον χτύπησα δυνατά στο πρόσωπο και μετά τον κλώτσησα στο στομάχι.Κατευθείαν άναψαν τα αίματα , ο Agotogi χτύπησε έναν με το σπαθί του με αποτέλεσμα να πέσει κάτω αιμόφερτος, μετά όρμησε πάνω του ο Mikami . Δεν μπόρεσα να δω παραπάνω τις κινήσεις του γιατί μου επιτέθηκαν δυο άντρες ταυτόχρονα. Έσκυψα και απέφυγα το χτύπημα του ενός αλλά ο δεύτερος πρόλαβε και με κλώτσησε στα πόδια , έτσι έχασα την ισορροπία μου και έπεσα. Πήγε να μου πατήσει το πρόσωπο αλλά ευτυχώς ο Agotogi του έκοψε το χέρι και μετά τον κλώτσησε στο έδαφος Σηκώθηκα αστραπιαία και γρονθοκόπησα κάποιον που πήγε να με σπρώξει ωστε να χτυπήσω πίσω στα πτώματα. Μόλις γύρισα να δω τι κάνει ο Agotogi αντίκρισα σε ένα λουτρό αίματος όλους τους διαγωνιζομένους που είχε αντιμετοπίσει.Ήταν είτε ήταν νεκροί απο ακαριαία χτυπήματα σπαθιού , είτε ακρωτηριασμένοι σαν τον τελευταίο που μου επιτέθηκε,ανάμεσά τους ήταν και ο Mikami.Ο Agotogi τίναξε το σπαθί του στον αέρα για να φύγουν τα αίματα και μου είπε
-Απ ότι βλέπεις μικρέ η τεχνική Shindo που χρησιμοποιώ είναι θανατηφόρα.Λοιπόν , μπράβο σου !Έφτασες στο τελικό στάδιο του τουρνουά της κόλασης!! Να θεωρείς τυχερό τον εαυτό σου γι αυτό. Τώρα ετοιμάσου να πεθάνεις !Άρχισε να τρέχει προς το μέρος μου
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Feb 07, 2013 11:41 am

Shindo και βλακείες.
Απέφυγα το ξίφος του το οποίο απ την υπερβολική ταχύτητα καρφώθηκε στο έδαφος. Τον έπιασα απ το χέρι και τον τράβηξα προς το μέρος μου. Με τον αγκώνα μου τον χτύπησα στο αριστερό ζυγωματικό δημιουργώντας μια αρκετά μεγάλη πληγή σε εκείνο το μέρος .Έπιασε το κεφάλι του καλώς ο πόνος ήταν αρκετός. Έτρεξα προς το μέρος του, όμως μια γροθιά απ το πουθενά, με έριξε λίγο πιο πέρα. Είχα ξεχάσει τους άλλους διαγωνιζόμενους. ήθελαν να πάρουν την φημη σκοτώνοντας τον Agotogi
.Σηκώθηκα και πάλι όρθιος, άρχισα να τρέχω, και με ένα αλμα, κατάφερα να φτάσω το κεφάλι αυτού που μου επιτέθηκε, με το πόδι μου. Το χτύπημα του τράνταξε το κεφάλι και του έσπασε τον λαιμό, κρίνοντας απ τον ήχο που έκαναν τα κόκαλά του .
Πιάνοντας με ειδική λαβή κεφαλοκλείδωμα τον Agotogi, έπεσα στο έδαφος ωστε να σπάσει και ο δικός του λαιμός.
Με τον θάνατο του Agotogi, ο αγώνας είχε τελειώσει, Το πλήθος άρχισε να ζητοκραυγάζει και για άλλο αίμα.Πήρα το ξίφος του Agotogi απ το έδαφος και άρχισα να οδεύω προς την έξοδο της αρένας. Η ''διασκέδαση'' της μάχης κάλυψε το βραβείο του νικητή
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] The tournament [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Baterilla-
Jump to: