Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni

Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya

Character sheet
Remaining Health: 100%

Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 27, 2013 8:12 pm

Οι, οι, σου είπα ήδη πως δεν θέλω να έρθω μαζί σου... Τι πρόβλημα έχεις επιτέλους και δεν το καταλαβαίνεις?
Εξαφανίσου είπα, δεν είναι ασφαλή για σένα να μείνεις εδώ πέρα... Αν μείνεις, μπορεί και να σε σκοτώσω κατά λάθος...
Τς, ξεροκέφαλος... Πάω, φρόντισε να ζήσεις κρετίνε... Ειδάλλως θα έχεις να κάνεις μαζί μου αργότερα...
Μην ανησυχείς για μένα, θα είμαι μια χαρά όσο δεν εμφανιστεί εκείνος... Λοιπόν, Lieutenant Tashigi τι λες? Ξεκινάμε τα παιχνίδια μας? Είπα και έβγαλα το κατάνα μου από την θήκη του, η κοφτερή λεπίδα γυάλισε στο φως του ήλιου. Η Tashigi έκανε την ίδια κίνηση και έβγαλε το δικό της κατάνα, ήξερα ήδη πόσο καλή ήταν στην χρήση του σπαθιού, άλλωστε από εκείνη είχα την πρώτη μου ήττα σε προπόνηση στο παρελθόν...
Το κατάνα που κρατάς, είναι ένα από τα 15 μυθικά κατάνα. Θα το ελευθερώσω από τα βρώμικα χέρια σου όταν σε νικήσω... Ετοιμάσου πειρατή...
Μην νομίζεις πως θα στο δώσω οικιοθελός... Η δύναμη μου δεν έχει καμία σχέση με τότε που είχαμε διασταυρώσει ξανά τα ξίφη μας... Ετοιμάσου για μια δύσκολη μάχη, Lieutenant...

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Kaneki10
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni

Character sheet

PostSubject: Re: Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 27, 2013 10:11 pm

Η Tashigi μου επιτέθηκε και μερικά δευτερόλεπτα αργότερα το σπαθιά μας διασταυρώθηκαν και μερικές σπίθες ξεπετάχτηκαν στον αέρα. Γρήγορες επιθέσεις και αποκρούσεις πήραν την σειρά τους και έτσι σύντομα κατάλαβα πως δεν ήμουν ο μόνος που είχε βελτιωθεί από την τελευταία φορά που αντιμετώπισα την Tashigi. Η τεχνική αλλά και η ταχύτητα της είχαν αναπτυχθεί κατά πολύ σε σχέση με τότε, μπορούσε κανείς να πει πως με δυσκόλευε αρκετά στο να βγάλω κάποιο χτύπημα που να της κάνει ζημιά.
Βελτιώθηκες, αλλά μην νομίζεις πως αυτό θα σε σώσει... Μπορεί να μην μπορώ να σε νικήσω, αλλά αρκεί να σε κρατήσω μέχρι να φτάσει ο Captain Smoker εδώ, μετά όλα θα τελειώσουν για σένα και τον πιτσιρίκο που είχες μαζί σου...
Δεν θα σε αφήσω να πειράξεις τον μικρό, θα τον πάρω μαζί μου και θα του δώσω την ευκαιρία να ζήσει μια ελεύθερη ζωή ως πειρατής, να παίρνει ότι θέλει και να μην δίνει αναφορά σε κανέναν ποτέ του...!
Θες να τον κάνεις ένα απόβρασμα σαν και του λόγου σου? Ένα σκουπίδι που κλέβει και σκοτώνει κατά βούληση? Δεν θα στο επιτρέψω να το κάνεις αυτό, προτιμώ να τον κεράσω θάνατο από το κατάνα μου, παρά να σε αφήσω να βγάλεις έναν ακόμα κακοποιό στον κόσμο...
Επιλογή σου... Εγώ πάντως σκοπεύω να φύγω από εδώ πέρα...!

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni

Character sheet

PostSubject: Re: Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeSun Jan 27, 2013 10:25 pm

Κίνηση το κατάνα απότομα προς το μέρος της, εκείνη έκανε ένα γρήγορο βήμα στο πλάι και ίσα που πρόλαβε να το αποφύγει. Είδα την λεπίδα να περνάει ξυστά από το πρόσωπο της και να σκίζει στα δυο τον αέρα. Η Tashigi φάνηκε να εκπλήσσεται από την ταχύτητα μου, δίχως να χάσω ευκαιρία της επιτέθηκα για μια ακόμη φορά για να καταφέρω να την βγάλω εκτός ισορροπίας, μπορούσα ήδη να ακούσω μια ομάδα Μαρίν να έρχεται προς το μέρος μας και δεν σκόπευα να είμαι εδώ όταν θα φτάσουν στο σοκάκι...! Το σκεπτικό μου έπιασε και η Tashigi έπεσε στο έδαφος με έναν ξερό γδούπο.
Με συγχωρείς αλλά πρέπει να φύγω, βλέπεις ακούω το αφεντικό σου να με πλησιάζει και δεν νομίζω πως θέλω να τον αντιμετωπίσω... Θα τα πούμε ξανά στο μέλλον όμως, να είσαι σίγουρη για αυτό...! Της είπα καθώς έβαζα το κατάνα μου στην θήκη του, ύστερα γύρισα την πλάτη μου και άρχισα να τρέχω σαν τρελός προς το πλοίο μου. Πίσω μου άκουσα την Tashigi να φωνάζει από οργή, σύντομα άκουσα και την φωνή του Smoker, με είχε φτάσει πιο γρήγορα από ότι περίμενα... Πέρασα γρήγορα τον δρόμο και βγήκα από την πόλη, μπροστά μου μπορούσα να δω τον πιτσιρίκο να είναι στο πλοίο... Άρχισα να του φωνάζω για να το λύσει και να ξεκινήσει, πήδηξα στον αέρα και προσγειώθηκα στο κατάστρωμα. Αρχίσαμε να απομακρυνόμαστε καθώς οι Μαρίν έφτασαν στην προβλήτα, ο Smoker μετατράπηκε σε ένα είδος λευκού καπνού και άρχισε να πετάει προς το μέρος μας. Μπορούσα να δω το τέλος μου να φτάνει, αλλά για κάποιο λόγο δεν ρίσκαρε να πετάει και άλλο πάνω από την θάλασσα και επέστρεψε πίσω...
ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΎΜΕ KENSΗIN, ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ... Άκουσα την φωνή του καθώς απομακρυνόμασταν όλο και πιο πολύ από την Loguetown. Όλα είχαν πλέον τελειώσει...!

Shin Kirikaya

Story Characters:

Back to top Go down
Futago

Futago

Όνομα Χαρακτήρα : Yuuta

PostSubject: Re: Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Jan 31, 2013 1:18 pm

Όνομα χαρακτήρα: Kenshin

P.o.M. Points: 8

Belli: 27.000

Τυχόν παρατηρήσεις:

Αρκετά καλή ιστορία, θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη αν δε βιαζόσουν σε ένα-δύο σημεία. Η εισαγωγή σου μου άρεσε αρκετά, έθεσες ως στόχο τη συνάντησή σου με τον Alucard αλλά δεν παρέλειψες να προβληματιστείς για τη μελλοντική σας σχέση.

Έξυπνη ιδέα να πάρεις ένα νεαρό παιδί μαζί σου, τέτοιοι χαρακτήρες και σχέσεις βοηθάνε και στην ανάπτυξη του δικού σου. Το σημείο που το έχασες ήταν στην ιστορία και τις συνθήκες στις οποίες μεγάλωσε ο μικρός, φαινόταν ότι είχες την ιστορία του μέσα στο μυαλό του, αλλά κάποια πράγματα τα πέρασες επιφανειακά και οι διάλογοι ήταν αρκετά προβλέψιμοι. Ίσως αν έκανες δύο-τρία ποστς παραπάνω και επικεντρωνόσουν λίγο περισσότερο σε αυτό το θέμα να σου τα έβαζα και φουλ, η πρόταση να τον πάρεις μαζί σου και η αναφορά στο παρελθόν του έγιναν κάπως βιαστικά.

Είχες μερικές καλές σκηνές, όπως όταν κυνηγούσες τον μικρό στις σκεπές και μέσα στης μάχες. Κράτησες αρκετά καλά τον χαρακτήρα της Tashigi και αυτό είναι συν, όπως και ότι σε δυσκόλεψε λίγο στη μάχη και υπήρχαν και αναφορές στον Smoker. Τέλος είχες μια ωραία συνομιλία με τον γέροντα στο μαγαζί.

Ήταν καλή σαν σύνολο, μπράβο.

PostSubject: Re: Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]   Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down

Back Again... As a Pirate [Τέλος] [Διεγραμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2