Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Jan 05, 2013 5:31 pm



Προσπάθησα να ανοίξω τα μάτια μου αλλά τίποτα δεν γινόταν, οι δυνάμεις μου με είχαν εγκαταλείψει εντελώς. Πλέον ήμουν στο έλεος αυτών που με "έσωσαν", αν και ακόμα δεν ήξερα ποιοι ήταν.
Βάλτε τον στο φορείο και μεταφέρετε τον κάπου που να είναι ασφαλείς, οι Μαρίν είναι δύσκολο να μας ψάξουν στους υπονόμους. Ειδικά με το πλοίο "δόλωμα" που έφυγε γρήγορα από το νησί, αν ήμαστε τυχεροί θα ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα μέχρι την αντεπίθεση μας. Μέχρι τότε όμως, καλό είναι να ήμαστε έτοιμοι για παν ενδεχόμενο.
Ένιωσα δυο ζευγάρια χέρια να με σηκώνουν και να με τοποθετούν σε ένα παγωμένο πάγκο, μπορούσα να ακούσω τους τροχούς καθώς σέρνονταν στο τσιμεντένιο έδαφος. Λίγα λεπτά αργότερα τα χέρια με σήκωσαν και πάλι και με τοποθέτησαν σε ένα κρεβάτι ή κάτι που έμοιαζε με κρεβάτι. Το σκοτάδι με τύλιξε και πάλι καθώς οι τροχοί απομακρύνονταν όλο και πιο πολύ.


Last edited by Roni on Mon Jan 07, 2013 8:59 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 11:05 am

Φαίνεται να αναρρώνει σωστά, καλό θα είναι να επεξεργαστούμε τους μυς του για να μπορεί να κουνηθεί μετά από τόσες μέρες ακινησίας... Φέρτε βελόνες για βελονισμό, η θεραπεία του θα ξεκινήσει σήμερα... Ακούστηκε και πάλι η άγνωστη φωνή, με λίγη προσπάθεια κατάφερα να ανοίξω το μάτι μου και να κοιτάξω γύρω μου. Η όραση μου φαινόταν να είναι σε κάκιστη κατάσταση, έβλεπα θολά και φαινόταν πως το εύρος της όρασης μου είχε μειωθεί δραστικά.
Μπα μπα, συνήλθες επιτέλους? Σου πήρε περισσότερο από όσο περίμενα να σου πάρει, αν αναρωτιέσαι για την όραση σου, θέλω να σε ενημερώσω πως έχασες το δεξί σου μάτι στην μάχη σου με τον Daigin, το αριστερό λαβώθηκε από την έκρηξη που ακολούθησε αλλά όλα δείχνουν πως σε μια ή δυο μέρες θα βλέπεις και πάλι κανονικά.
Που είμαι? Ρώτησα σιγανά και σχεδόν δίχως καθόλου δύναμη στην φωνή μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 11:13 am

Στους υπονόμους κάτω από το στρατόπεδο των Μαρίν, κρυφτήκαμε εδώ αφού πρώτα στείλαμε ένα πλοίο για δόλωμα, οι Μαρίν δεν μας έχουν ψάξει εδώ και τέσσερις μέρες. Έπρεπε να κρυφτούμε για να σώσουμε όσους μπορούσαμε, δυστυχώς δεν καταφέραμε και πάρα πολλά. Ο Terry πέθανε καθώς και πολύ άλλοι σύντροφοι μας, πλέον ήμαστε πολύ λίγοι αλλά δεν σκοπεύουμε να μείνουμε με σταυρωμένα τα χέρια. Θα πολεμήσουμε ξανά ακόμα και αν χάσουμε την ζωή μας, όμως για να γίνει αυτό θέλουμε την βοήθεια σου. Ξέρουμε πως δεν ήμαστε αρκετά δυνατοί για να τα βάλουμε με τους Μαρίν της βάσης αυτής, όμως μπορούμε να σου δώσουμε ένα άνοιγμα για να μπορέσεις να πολεμήσεις και πάλι τον Daigin και να τελειώσεις το έργο του αρχηγού μας Terry.
Το κοίταξα για λίγο και σκέφτηκα όλα αυτά που μου είπε, είχε δίκιο όμως πως θα μπορούσα να νικήσω έναν αντίπαλο που με έχει νικήσει δύο φορές μέχρι τώρα? Έπρεπε να βρω έναν τρόπο, ο θάνατος του Terry και όλων όσων είχαν πέσει στην μάχη αυτή δεν θα ήταν μάταιος...
ΟΚ... Μονολόγησα αδύναμα και έκλεισα και πάλι το μάτι μου...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 11:23 am

Αρκετές Μέρες μετά:

Σηκώθηκα σιγά σιγά από το κρεβάτι μου και κοίταξα γύρω μου, το σώμα μου πονούσε ακόμα υπερβολικά. Ωστόσο η όραση μου είχε επιστρέψει, το πλέον νεκρό μου μάτι είχε ραφτεί από τον γιατρό τον επαναστατών, μια ουλή πλέον το κάλυπτε αλλά δεν με ένοιαζε και τόσο. Είχα συνηθίσει αρκετά το να βλέπω γύρω μου με ένα μάτι. Δεν μπορούσα να σηκωθώ όμως, παρέμεινα καθισμένος στο κρεβάτι μου και κοιτούσα γύρω μου. Προσπάθησα να σφίξω το χέρι μου όσο πιο πολύ μπορούσα αλλά ένας έντονος πόνος στην πλάτη μου, με σταμάτησε...
Τς, κοίτα πως κατάντησα από την μια στιγμή στην άλλη... Καθίκι Daigin, θα σε κάνω να το μετανιώσεις αυτό που έκανες...
Αυτό είναι το σωστό πνεύμα, χαίρομαι που αυτό έχεις στο μυαλό σου...
Τι θες πάλι εδώ γιατρέ, μια χαρά είμαι απλά θα σηκωθώ σε λίγο και θα πάω να σφάξω εκείνο το καθίκι...
Χοχοχο και οι δυο ξέρουμε πως δεν μπορείς να το κάνεις αυτό στην κατάσταση που είσαι, καλύτερα ξάπλωσε και άσε με να σου επαναφέρω την δύναμη των μυών σου. Μην ανησυχείς, ξέρω την δουλειά μου...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 11:58 am

Σχεδόν μισός μήνας είχε περάσει από τότε που έχασα από τον Daigin, πλέον μπορούσα να κινούμαι άνετα. Λες και δεν είχε συμβεί τίποτα από όλα αυτά, η μεγάλη μάχη θα ξεκινούσε την επόμενη μέρα. Πενήντα επαναστάτες είχαν επιβιώσει από την μεγάλη σφαγή της προηγούμενης μάχης και ήταν όλοι τους έτοιμοι να δώσουν και την ζωή τους για να μου προσφέρουν ένα άνοιγμα για τον Daigin. Αλλά και εγώ ο ίδιος είχα πλέον αλλάξει, πλέον δεν θα χάριζα την ζωή κανενός από τους Μαρίν, όποιος έμπαινε στον δρόμο μου θα ένιωθε την λεπίδα του κατάνα μου να του διαπερνά το δέρμα. Πέρασα το απόγευμα μου σκεπτόμενος αυτά, το βράδυ ξάπλωσα αλλά δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Η αλήθεια ήταν πως ακόμα δεν είχα βρει κάποιον τρόπο να νικήσω αυτόν τον άνθρωπο, αλλά ακόμα και αν δεν τον νικούσα θα πέθαινα με τον τρόπο που θα επέλεγα εγώ, όχι αυτός ή κάποιος άλλος. Το πρωί με βρήκε να είμαι ακόμα ξύπνιος, δεν είχα κοιμηθεί όλο το βράδυ. Σηκώθηκα και ετοιμάστηκα, έβαλα το κατάνα μου στην θήκη του και βγήκα για να βρεθώ μαζί με τους επαναστάτες.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 12:07 pm

Χάσατε πολλούς άντρες, φίλους και συντρόφους. Σήμερα ήρθε η μέρα να τιμήσουμε τον θάνατο τους με τις ζωές μας. Αν πεθάνουμε σήμερα, τότε θα φροντίσουμε να το κάνουμε με όποιον τρόπο θέλουμε εμείς και όχι οι αντίπαλοι μας. Θα σκοτώσω τον Daigin και θα καρφώσω το κεφάλι του στην κορυφή της βάσης για να το βλέπουν όλοι οι Μαρίν, απλά βοηθήστε με να τον φτάσω...!
Με τις ζωές μας... Απάντησαν όλοι οι επαναστάτες με μια φωνή και άρχισαν να βγαίνουν από τις εξόδους των υπονόμων. Μέσα σε δευτερόλεπτα σήμανε συναγερμός στην βάση και μια τεράστια μάχη έλαβε χώρα για μια ακόμη φορά. Βγήκα στο έδαφος της βάσης και κοίταξα γύρω μου, πάνω από εκατόν πενήντα Μαρίν είχαν ήδη κάνει την εμφάνιση τους και πολεμούσαν με τους επαναστάτες. Όμως εγώ ήξερα τι πρέπει να κάνω, έτσι ξεκίνησα για να διασχίσω την βάση και να μπω στο κεντρικό κτήριο για να αντιμετωπίσω τον εχθρό μου.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 12:15 pm

Προχωρούσα σταθερά, δίχως να βιάζομαι. Το κατάνα μου ήταν στο χέρι μου και έκοβε όποιον Μαρίν έμπαινε στον δρόμο μου. Είχα φτάσει περίπου στην μέση της διαδρομής μου όταν τον είδα μπροστά μου, ο Daigin βρισκόταν εκεί και ήταν λες και με περίμενε να φτάσω.
Πρέπει να παραδεχτώ πως ξέρεις να ξεγλιστράς την τελευταία στιγμή για να γλιτώσεις την ζωή σου. Τεχνική που μόνο ένας δειλός σαν και εσένα θα ήξερε να την κάνει, αυτή την φορά όμως δεν μπορείς να γλυτώσεις, ήξερα πως θα επιστρέψεις για αυτό και σε περίμενα εδώ που δεν έχεις κάποιο τρόπο να ξεφύγεις. Έλα μικρέ πειρατή, έλα να γνωρίσεις τον θάνατο σου.
Η αλήθεια είναι πως μέχρι τώρα δεν ήξερα τι να κάνω για να σε νικήσω, ακόμα δεν ξέρω οπότε αποφάσισα να κάνω αυτό. Θα σου κόψω το κεφάλι, να δούμε αν αυτό θα σε σκοτώσει βρωμό Μαρίν.
Μου επιτέθηκε δίχως να πει άλλη κουβέντα, πρόλαβα να τον αποκρούσω τελευταία στιγμή. Δεν σκόπευα να τον αποφύγω πλέον, απλά θα δεχόμουν κάθε χτύπημα που δεν θα απέκρουα. Μια μάχη αντοχής και θέλησης.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 8:40 pm

Είσαι έτοιμος να πεθάνεις, μου αρέσει αυτό... Θα ευχαριστηθώ την μάχη μας καθώς θα πάρω την ζωή σου.
Το ξέρεις πως γίνεσαι κουραστικός? Σκάσε και ετοιμάσου για μια ήττα που δεν ξανά βιώσεις στην ζωή σου.
Το κατάνα μου ήταν το ίδιο αποφασισμένο με μένα, έσκισε τον αέρα με ταχύτητα και σταμάτησε πάνω στο δέρμα του αντιπάλου μου, λίγο αίμα έτρεξε από την μικρή πληγή και ο Daigin χαμογέλασε....
Μικρέ, θα πρέπει να κάνεις κάτι περισσότερο από αυτό για να με νικήσεις... Με μερικές γρατσουνιές δεν πρόκειται να πέσω...! Φώναξε ο Daigin και με μια κίνηση, ένιωσα την λεπίδα του να χώνεται μέσα στο στήθος μου. Ένας γρήγορος πόνος διαπέρασε το κορμί μου και για λίγο έχασα την ισορροπία μου και παραλίγο να πέσω στο έδαφος.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 8:48 pm

Έβαλα το σπαθί μου στο έδαφος και στηρίχθηκα πάνω του, δεν θα επέτρεπα στον εαυτό μου να χάσει και να πέσει στο έδαφος, αν ήταν να πεθάνω θα πέθαινα όρθιος.
Δεν θες να πέσεις? Νομίζεις πως είσαι αρκετά δυνατός για να με αντέξεις και να νικήσεις?
Υποθέτω πως δεν θα το μάθω αν δεν προσπαθήσω, έτσι δεν είναι?
Πετάχτηκα με όλη μου την δύναμη και του επιτέθηκα με ότι μου είχε μείνει από δυνάμεις. Τα σπαθιά μας ενώθηκαν και δημιούργησαν μικρές σπίθες καθώς τρίβονταν οι δυο λεπίδες. Ο Daigin όντας ξαφνιασμένος από την επίθεση μου, έκανε μερικά βήματα πίσω για να προλάβει να με αποκρούσει. Ωστόσο δεν ήταν αρκετό για να σταματήσει εντελώς την επίθεση μου, ένα ακόμα σκίσιμο δημιουργήθηκε στον δεξιό του ώμο. Άρχισα να εξαπολύω επιθέσεις δίχως να ενδιαφέρομαι να καλυφτώ από τις δικές του. Αίμα πεταγόταν παντού, ένας κόκκινος συνδυασμός των αιμάτων μας. Η μάχη μας έφτανε στο τέλος της από λεπτό σε λεπτό...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Jan 07, 2013 8:57 pm

Μερικά Λεπτά Αργότερα:

Ώστε έτσι είναι λοιπόν αυτή η αίσθηση, δεν περίμενα πότε μου πως θα γίνει αυτό αλλά νίκησες μικρέ. Σταμάτα να με κοιτάς και αποτελείωσε με, είναι ατιμωτικό να με αφήσεις ζωντανό αφού με νίκησες...
Δίχως να πω κάτι σήκωσα το κατάνα μου στον αέρα, τον κοίταξα μια τελευταία φορά και ένα χαμόγελο δημιουργήθηκε στο πρόσωπο μου. Το κατάνα μου κατέβηκε με ταχύτητα σκίζοντας τον αέρα και διαπέρασε τον λαιμό του. Μια γραμμή αίματος δημιουργήθηκε στον λαιμό του και δευτερόλεπτα μετά εκείνο έπεσε από το σώμα και έμεινε στο έδαφος.
Σου είπα πως θα δεις μια μάχη που δεν έχεις ξανά δει ποτέ σου...
Πήρα το κεφάλι του νεκρού αντιπάλου μου και προχώρησα ανάμεσα στους Μαρίν, κανείς τους δεν τολμούσε να μου επιτεθεί, ήξεραν την δύναμη μου και ήταν αρκετά φοβισμένοι για να προσπαθήσουν καν.
Μια ώρα αργότερα βρισκόμουν σε ένα μικρό πλοίο και απομακρυνόμουν από την βάση των Μαρίν, οι επαναστάτες είχαν πάρει αρκετούς Μαρίν για "ασπίδα" ώστε να μπορέσουμε να φύγουμε από το νησί με ασφάλεια. Το κεφάλι του Daigin ήταν καρφωμένο πάνω στην σημαία της παγκόσμιας κυβέρνησης ως μήνυμα για τον κόσμο, ο τρόμος σύντομα θα απλωνόταν...!
Back to top Go down
Sponsored content





The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
The wrath of the One Eyed Pirate [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] The crimson eyed pirates versus the world government [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Pirate brawl [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» A young Pirate is Born [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αλλαγή Παράταξης]My pirate dream comes true!.. The new Island! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [ΤΕΛΟΣ-Τιμωρία απο Boss]My pirate adventure starts... I stay for revenge! [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Tohan Island-
Jump to: