Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitimeTue Jan 08, 2013 11:47 am

Πισω σε εμας
Ο κοντυτερος απο τους εχθρους μας ορμηξε στον Haytham ενω ο αλλος διαλεξε εμενα ως στοχο του.Ο θηριωδης αντρας ερχοταν κατα πανω μου με βαρια βηματα και κουνωντας ατσαλα,δεξια-αριστερα το σπαθι του.Οταν πλησιασε αρκετα κοντα μου,δοκιμασε να το κατεβασει στο κεφαλι μου.Ομως ηταν αργος.Με ενα απλο βημα στα πλαγια απεφυγα ευκολα την επιθεση του και υστερα πηδηξα στον αερα.Οταν εφτασα στο καταλληλο υψος,κατεβασα την δεξια γροθια μου στο σαγονι του.Το μεγαλο προσωπο του τρανταχτηκε ολοκληρο,εκανε μερικα βηματα πισω αλλα δεν επεσε.Αντιθετα,με μια αποτομη κινηση,που με ξαφνιασε,σηκωσε το ελευθερο χερι του και με χτυπησε με τεραστια δυναμη στο στομαχι.Η μπουνια του με εστειλε "ιπταμενο" αρκετα μετρα μακρια.Εσκασα με την πλατη στον τοιχο και γρκεμιστηκα στο εδαφος.Αισθανθηκα εντονο πονο και κουνησα το κεφαλι μου για να συνελθω.Ετσι οπως ειμουν πεσμενος προλαβα να ριξω μια ματια στον Haytham και την μαχη του.Ο φιλος μου εδειχνε να τα πηγαινει καλυτερα απο μενα και εκανε πλακα στον αντιπαλο του,αφου η διαφορα στην τεχνη τους ηταν φανερη.Καθως ειμουν αφηρημενος παρακολουθωντας την μαχη τους,δεν προλαβα να δω οτι ο προσωπικος αντιπαλος μου ηταν ετοιμος να με αποτελειωσει με το σπαθι του...
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitimeTue Jan 08, 2013 12:08 pm

Ο Haytham ομως τον ειδε και προλαβε να μου φωναξει.Κυριολεκτικα την τελευταια στιγμη,προλαβα να κυληστω στα αριστερα ενω το σπαθι του εχθρου μου κατεβαινε με φορα στην θεση που βρισκομουν μια στιγμη νωριτερα.Η αστοχια του φανηκε να τον εκπλησσει και για λιγο εδειξε να τα χανει,γεγονος που εκμεταλλευτηκα πληρως.Με μια πολυ γρηγορη κινηση σηκωθηκα ορθιος και κλωτσησα το χερι που κρατουσε το σπαθι.Αυτο πεταχτηκε αρκετα μετρα μακρια μας και ο αντρας εκνευριστηκε.
-ΑΧΑ!!!Τι θα κανεις τωρα χοντρουλη?ρωτησα γεματος ειρωνια τον θηριωδη αντρα για να λαβω ως απαντηση την μεγαλη γροθια του στο προσωπο μου.Για αλλη μια φορα βρεθηκα να "πεταω"μακρια και να καταληγω στον τοιχο.Αυτη την φορα το χτυπημα ηταν δυνατοτερο και πεφτωντας εριξα μαζι μου μερικα κομματια σοβα.Αιμα βγηκε απο το στομα μου ενω το κεφαλι μου γυρνουσε.Σηκωθηκα ζαλισμενος και κοιταξα τον μεγαλοσωμο αντιπαλο μου που γελουσε δυνατα.
-Αυτο δεν το ειχα σκεφτει!παραδεχτηκα με τροπο καπως κωμικο.
-Ομως τωρα ειναι ωρα να σοβαρευτω προσθεσα και το υφος μου αλλαξε αμεσως.Σαν να καταλαβε την αλλαγη,ο αντιπαλος μου σταματησε να γελαει και σοβαρεψε.Κοιταχτηκαμε για μια στιγμη και υστερα τρεξαμε ο ενας προς τον αλλον.Λιγο πριν γινει η συγκρουση,συρθηκα κατω και περασα κατω απο τα μεγαλα ποδια του αντιπαλου μου και βρεθηκα πισω του,Ταχυτατα,σηκωθηκα ορθιος και πριν προλαβει να καταλαβει τι συμβαινει,πηδηξα ξανα στον αερα και πιαστηκα απο πανω του.Τα ποδια μου τυλιχτηκαν γυρω απο το τεραστιο στηθος του ενω τα χερια μου εκλεισαν το κεφαλι του.Με μια αποτομη κινηση εσπασα τον λαιμο του την ιδια στιγμη που o Haytham τρυπουσε την καρδια του αντιπαλου του με το ιδιο του το μαχαιρι.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitimeWed Jan 09, 2013 10:42 am

Πριν προλαβουμε να χαλαρωσουμε λιγακι,πεταχτηκαν απο το πουθενα δυο κοστουματοι.
-Ω θεε μου!!!Τι εγινε εδω?φωναξε ο ενας καθως ερχοταν προς εμας.
-Aυτοι οι δυο αντρες μας επιτεθηκαν απαντησε αμεσως ο Haytham.Η αντιδραση του με ξαφνιασε.Δεν ειχαμε κανενα λογο να απαντησουμε στους δυο αγνωστους κι'ομως αυτος το εκανε αβιαστα.Κατι περιεργο συνεβαινε.Οι δυο αντρες κοιταχτηκαν μεταξυ τους τρομαγμενοι.
-Σας επιτεθηκαν ειπατε?Εδω στο νησι μας καποιος τολμησε να πειραξε τουριστες?Αυτο ειναι πρωτακουστο!!!Κυριοι,ειμαστε προσωπικοι φρουροι του δημαρχου και σας ζηταμε βαθυτατα συγγνωμη εκ μερους του!Θα ειδοποιησω αμεσα τον κυριο Kimba Rimer,το κοντινοτερο συμβουλο του να αναλαβει το θεμα.Θα ειδοποιουσα το ιδιο τον κυριο δημαρχο αλλα δυστυχως λειπει σε ταξιδι οποτε ο κυριος Rimer εχει αναλαβει προσωρινα τα καθηκοντα του.
-Μα δεν χρειαζεται.Οπως βλεπετε ειμαστε καλα και οι δυο και δεν χρειαζεται να κανουμε τοση βαβουρα για ένα τοσο απλο θεμα.
-Απλο θεμα?Λυπαμαι κυριε αλλα εγω δεν το θεωρω τοσο απλο θεμα και για αυτό θα σας παρακαλεσω να περιμενετε τον κυριο συμβουλο! ειπε με καπως επιτακτικο τονο.Ειχα αρχισει να εκνευριζομαι ενω ο Haytham εδειχνε εντελως ψυχραιμος.
-Όπως θελετε.Αφου το θεωρειται τοσο σοβαρο τοτε θα σας κανουμε το χατιρι και θα περιμενουμε απαντησε στον αντρα με μελισταλαχτη φωνη.
-Σας ευχαριστω παρα πολύ κυριοι αποκριθηκε και εκεινος με την ιδια ευγενεια και επειτα απομακρυνθηκε λιγο για να μιλησει.


Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitimeThu Jan 10, 2013 7:18 pm

Μετα απο μερικα δευτερολεπτα επεστρεψε κοντα μας και μας ενημερωσε οτι ο κυριος Rimer θα ηταν κοντα μας σε λιγα δευτερολεπτα.Επειτα αυτος με τον συναδελφο του ξεκινησαν να ελεγχουν τα πτωματα και να μιλανε για ασχετα θεματα.Στο μεταξυ εγω με τον Haytham δεν ειχαμε ανταλλαξει κουβεντα.Η συμπεριφορα του γινοταν ολο και πιο περιεργη και δεν μπορουσα να καταλαβω τι μπορει να σκεφτοταν.Θα μπορουσαμε ευκολα να σκοτωσουμε αυτους τους δυο και να εξαφανιστουμε πριν μας παρει κανενα ακομα ματι αλλα αυτος ηθελε να περιμενουμε!Πλησιασα για να του μιλησω ομως ακριβως εκεινη την στιγμη ενας αγνωστος εστριψε την γωνια του στενου.Ηταν ψηλος και αρκετα αδυνατος,σχεδον λιποσαρκος με γαμψη μυτη,πανω στην οποια στηριζοταν ενα ζευγαρι μικρα στρογγυλα γυαλια.Ειχε φαλακρα στην κορυφη του κεφαλιου του ομως γυρω γυρω υπηρχαν αρκετα μαυρα μαλλια,Φορουσε παρομοια ρουχα με αυτα των δυο αντρων που ηταν μαζι μας,μαυρο σακακι και λευκο πουκαμισο δηλαδη,μονο που τα δικα του εδειχναν ακομα πιο ακριβα.Στο αριστερο χερι του κρατουσε ενα ημιψηλο καπελο ενω στο δεξι ειχε ενα μπαστουνι.Ερχοταν φουριοζος προς το μερος μας και νομιζα οτι θα μας επιτιθοταν.Για ακομη μια φορα πηρα θεση μαχης και ετοιμαστηκα.Τοτε ο Haytham γυρισε και με κοιταξε με ενα βλεμμα γεματο νοημα.Δεν χρειαζοταν να μιλησει.Χωρις να πει λεξη καταλαβα ολα οσα ηθελε να μου πει και καταλαβα και τον λογο της περιεργης συμπεριφορας του.Ο αγνωστος που μας πλησιαζε ηταν ο Kimba Rimer και ηταν ο αρχηγος της Οργανωσης σ'αυτο το νησι και οι δυο αλλοι ηταν επισης μελη της.Ειχαμε μπλεξει ασχημα...
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitimeFri Jan 11, 2013 2:40 pm

Την επομενη στιγμη ο συμβουλος στεκοταν μπροστα μας.Εκανε μια βαθεια υποκλιση και υστερα ετεινε το δεξι χερι του προς τον Haytham,αφου πρωτα "κρεμασε" το μπαστουνι του στον πηχη του αριστερου με μια αερινη κινηση.
-Κimba Rimer.Συμβουλος του δημαρχου και ο εχων τα καθηκοντα αυτου λογω της απουσιας του.Στις υπηρησιες σας δηλωσε με φωνη που εμοιαζε τοσο με πολιτικου οσο και με νεκροθαφτη.Ηταν ταυτοχρονα ευγενικη και παγερη,ξερη και απαλη.Ο Haytham του εσφιξε το χερι.
-Adam Johnson.Xαιρομαι πολυ που σας γνωριζω κυριε συμβουλε.Απο εδω ο ανηψιος μου Allen Johnson ειπε δειχνωντας εμενα που τα ειχα προσωρινα χαμενα με την αλλαγη των ονοματων.Ο Kimba γυρισε προς το μερος μου και χαμογελασε ευγενικα καθως απλωνε για ακομη μια φορα το κοκκαλιαρικο χερι του.Ανταπεδωσα το χαμογελο οσο καλυτερα μπορουσα και υστερα ανταλλαξαμε μια θερμη χειραψια.Οπως φαινοταν ,ειμασταν και οι τρεις καλοι στην τεχνη της υποκριτικης.
-Οι αντρες μου με ενημερωσαν για το τρομερο συμβαν και ετρεξα οσο πιο γρηγορα μπορουσα ειπε ο Rimer αφου τελειωσαμε με τις τυπικοτητες.-Βλεπετε στο νσηι μας εχουμε σε μεγαλη εκτιμησ τους τουριστες και φροντιζουμε παντα για την ασφαλεια τους.Το να τολμησει να επιτεθει καποιος σε τουριστα ειναι πρωτακουστο!Σας ζητω χιλιαδες φορες συγγνωμη εκ μερους ολου του νησιου.
-Κυριε Rimer δεν χρειαζεται να απολογηστε.Αυτα τα πραγματα συμβαινουν και αφου ειμαστε καλα μπορουμε να θεωρησουμε το συμβαν ληξαν και να το ξεχασουμε τον καθησυχασε ο Haytham.

Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitimeFri Jan 11, 2013 7:28 pm

-Mια και το αναφερατε.Πως ακριβως καταφερατε να τα βαλετε με αυτους τους αχρειους?Φαινονται πολυ δυνατοι και αγριοι και για να ειμαι ειλικρινης εγω θα ειχα κατατρομαξει μονο που θα τους εβλεπα.Εσεις ομως οχι μονο δεν τρομαξατε αλλα τους νικησατε κιολας.
-Α ηταν παιχνιδακι απαντησε ανετα ο Haytham.-Bλεπετε εγω και ανηψιος μου ειμαστε ευγενεις προερχομενοι απο ενα νησι αρκετα μακρια απο εδω και στο συγκεκριμενο νησι ολοι οσοι ανηκουν στην ταξη μας εχουν αριστη γωνωση πολεμικων τεχνων ωστε να μπορουν να αντιμετωπισουν κατακαθια σαν αυτους.
-Πολυ ενδιαφερον!!!Ειστε πολυ γενναιοι κυριοι.Ομως παρα το γεγονος οτι χειριστηκατε θαυμασια αυτους τους αλητες και ειστε ασφαλεις,εγω δεν μπορω να αγνοησω το γεγονος οτι σας επιτεθηκαν στο νησι μας.Για να απαλυνω καπως την ψυχικη οδυνη σας καλω στην επαυλυ μου για δειπνο.Ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω.Αν αρνηθητε θα κανετε εναν ανθρωπο να ζει με τυψεις για την υπολοιπη ζωη του.
-Δεν θελουμε ομως κατι τετοιο.Κυριε συμβουλε,δεχομαστε με χαρα την προσκληση σας.
-Εξαιρετικα!!!ειπε με να πλατυ χαμογελο.-Ειμαι πολυ βιαστικος αυτη την στιγμη οποτε θα αφησω τους αντρες μου να σας δωσουν οδηγιες για το σπιτι μου.Θα σας περιμενω με ανυπομονησια στις 7.
-Θα ειμαστε εκει απαντησε ο Haytham και αφου υποκλιθηκαν ο ενας στον αλλο,ο Rimer εφυγε τοσο γρηγορα οσο ειχε ερθει.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 12, 2013 4:27 pm

Μειναμε για λιγο μαζι με τους φρουρους του που μας εδωσαν τις οδηγιες που ηταν απαραιτητες ωστε να ειμαστε στην ωρα μας στο σπιτι του συμβουλου.Μετα φυγαμε και βρεθηκαμε ξανα να γυρναμε στους δρομους της μεγαλης πρωτευουσας.Περπατουσαμε και οι δυο αργα καθως ειμασταν σκεφτικοι.
-Και τωρα τι κανουμε?ρωτησα σπαζωντας την σιωπη.
-Τι εννοεις τι κανουμε?Θα παμε στο σπιτι του Rimer και θα προσπαθησουμε να παιξουμε τον ρολο μας οσο καλυτερα μπορουμε.Δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα λλο.Αν δεν εμφανιστουμε θα καταλαβει σιγουρα οτι ειμαστε αυτοι που ψαχνουν.Τωρα προς το παρον εχει μονο υποψιες.Αναθεμα με.Μου φανηκε καλη ιδεα εκεινη την στιγμη να μπουμε στο στενο και να τελειωνουμε με τους ληστες γιατι τους ειχα ικανους να δοκιμασουν να μας παρουν τα λεφτα ακομα και στην μεση του δρομου.Και αυτο,σιγουρα θα τραβουσε την προσοχη πανω μας.Που να φανταστω ομως οτι τα ματια της Οργανωσης θα βλεπαν ακομα και σε ενα μικρο στενακι ειπε ξεφυσωντας δυστυχισμενα.Εδειχνε σκυθρωπος και νευριασμενος με τον εαυτο του γιατι πιστευε οτι εξ'αιτιας του ισως να τελειωναν ολες οι προσπαθεις μας σε εκεινο το νησι.
-Καθε εμποδιο για καλο ειπα προσπαθωντας να τον κανω να αισθανθει καλυτερα.
-Ισως και να χεις δικιο.Μπορει οντως να βγει κατι καλο απο ολο αυτο το μπλεξιμο.Μεχρι το τελος της ημερας,θα ξερουμε σιγουρα ειπε και χαμογελασε μελαγχολικα.Υστερα δεν μιλησαμε αλλο και οταν αρχισε να απογευματιαζει γυρισαμε στα αλογα και πηραμε τον δρομο για την επαυλη του συμβουλου.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitimeFri Jan 18, 2013 3:18 pm

Το σπιτι του Kimba Rimer βρισκοταν αρκετα εξω απο την πολη και ηταν εντελως απομονωμενο.Ηταν οτι επρεπε για να αποτελει το αρχηγειο της Οργανωσης.Ηταν περιφραγμενο με ψηλα μαυρα καγκελα,ειχε εναν τεραστιο κηπο με περιποιημενο γρασιδι και μερικα δεντρα ενω η το ιδιο το σπιτι ηταν ενα μεγαλο διοροφο νεοκλασσικο.Δεσαμε τα αλογα μας σε δυο δεντρα που βρισκοταν απ'εξω και ανοιξαμε την αυλοπορτα.Αισθανομουν σαν να εμπαινα κατ'ευθειαν στο στομα του λυκου.Σαν να πηγαινα σε σιγουρο θανατο.Δεν ειχα και αδικο αφου το παραμικρο μας λαθος θα μας οδηγουσε σιγουρα εκει.Προχωρουσαμε στον πλακοστρωτο διαδρομο που υπηρχε στο γκαζον και φτασαμε μπροστα στα τρια σκαλοπατια που οδηγουσαν στην πρασινη,ξυλινη πορτα της επαυλης.Τα ανεβηκαμε με αργα βηματα,καθως η νευρικοτητα μας γινοταν μεγαλυτερη,και χτυπησαμε το κουδουνι.Στιγμες αργοτερα,η πορτα ανοιξε και μπροστα μας εμφανιστηκε μια καλλιγραμμη ξανθια ντυμενη με στολη υπηρετριας.
-Περαστε.Σας περιμεναμε ειπε με γλυκια φωνη ενω χαμογελουσε.Μπηκαμε μεσα και η κοπελα μας οδηγησε στο σαλονι και μας ζητησε να περιμενουμε.Το δωματιο ηταν πολυ μεγαλο και χρειαζοτνα μερικα λεπτα για να πας απο την μια πλευρα του στην αλλη.Ηταν ομορφα διακοσμημενο με μεγαλους καναπεδες και ανετες πολυθρονες.Στο πατωμα ηταν στρωμενα πανακριβα χαλια και στους τοιχους υπηρχαν μερικοι εντυπωσιακοι πινακες.Μολις καθησαμε,ενας καρδαμωμενος πενηνταρης ηρθε και μας ζητησε αν θελουμε να παρουμε τιποτα οσο θα περιμενουμε.Αρνηθηκαμε ευγενικα και οι δυο και μολις εφυγε ο Haytham μου επισημανε οτι αυτος ηταν ο μπατλερ.Αφου περιμεναμε δεκαλεπτα ο Rimer μας εκανε επιτελους την τιμη να εμφανιστει.Φορουσε τα ιδια ρουχα που φορουσε το μεσημερι και συνοδευοταν απο τους φρουρους του.
-Συγγνωμη κυριοι για την καθυστερηση αλλα ειχα μερικες δουλειες
-Δεν χρειαζεται να απολογηστε.Ειμαι σιγουρος οτι η δουλεια σας απαιτει πολλες θυσιες του απαντησε ο Haytham.
-Xαιρομαι που καταλαβαινετε αποκριθηκε αυτος με χαμογελο.-Τωρα τι θα λεγατε να απολαμβαναμε λιγο καλο φαι?Το στομαχι εχει αρχισει να διαμαρτυρεται και ειμαι σιογυρος οτι οι δυο μαγειρες μου ανειπομονουν να εντυπωσιασουν τους καλεσμενους μου.
-Και εμεις ανειπομονουμε να δουμε αν μπορουν να το πετυχουν ειπε ευθυμα ο Haytham και ο Rimer γελασε.
-Υπεροχα!Ακολουθηστε με φωναξε ο Rimer και κινησε μπροστα.



Last edited by metalgunner on Thu Jan 24, 2013 12:18 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 19, 2013 7:56 pm

Διασχισαμε εναν μικρο διαδρομο και φτασαμε μπροστα απο μια διφυλλη πορτα.Ο συμβουλος την ανοιξε και μας εκανε νοημα να περασουμε.Πριν μπουμε προλαβα να δω οτι στο τελος του διαδρομου,στην αλλη πλευρα βρισκοταν η σκαλα που οδηγουσε στον δευτερο οροφο.Περασαμε στην τραπεζαρια και ο Rimer διεταξε τους φρουρους να μεινουν απ'εξω και να μην αφησουν κανενα να μπει εκτος απο οσους ηταν απαραιτητοι για το σερβιρισμα μας.Η τραπεζαρια ηταν σχεδον ιδια με το σαλονι με μονη διαφορα ότι για κανπεδες και πολυθρονες,εδώ υπηρχε ένα τεραστιο ξυλινο τραπεζι στο κεντρο.Τεσσερα ασημενια κηροπηγεια με τρια κερια το καθενα υπηρχαν πανω του φωτιζοντας το.Στην άλλη μερια βρισκοταν ένα τζακι που όμως ηταν σβηστο καθως ο καιρος ηταν αψογος και από πανω από το τζακι βρισκοταν δυο τσεκουρια σε σχημα «Χ» ως διακοσμηση.Ο Kimba Rimer εκατσε στην κορυφη του τραπεζιου ενώ ο Haytham και εγω ,δεξια και αριστερα του αντιστοιχα.Δεν ειχε περασει καλα καλα ένα λεπτο και οι πορτες ανοιξαν.Μεσα περασε η ξανθια που μας ειχε ανοιξει συνοδευομενη από μια ακομα ολοιδια με αυτην.Για μια στιγμη νομιζα ότι ηταν καποιο κολπο της Οργανωσης αλλα πριν προλαβω να κανω καμι βλακεια ο οικοδεσποτης μας,μας ενημερωσε ότι οι υπηρετριες του ηταν διδυμες.Οι δυο πανεμορφες κοπελες προχωρησαν με χαρη προς το μερος μας και αφησαν πιατα,μαχαιροπιρουνα,ποτηρια και πετσετες μπροστα στον καθενα..Υστερα εφυγαν για να επανελθουν μετα από μερικα λεπτα με το πλουσιοπαροχο γευμα μας.Κοτοπουλα,διαφορα κρεατα,ψαρια και λοιπα θαλασσινα,διαφορες σαλατες απλωθηκαν στο τραπεζι προσφερωντας μας αφθονες επιλογες.Τα ποτηρια μας γεμιζαν με ένα πορφυρο κρασι,το μπουκαλι του οποιου ανοιχτηκε μπροστα μας και ο Rimer σηκωσε το ποτηρι του.
-Στους δυο κυριους που η γενναοιτητα τους εδωσε ενα γερο χτυπημα στην εγκληματικοτητα και που η εχεμυθεια τους μου επιτρεπει να εχω ακομα την θεση μου ειπε δυνατα και αφου γελασαμε με το τελευταιο σχολιο του,σηκωσαμε και εμεις τα ποτηρια και τον ευχαριστησαμε.

Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitimeSat Jan 19, 2013 8:14 pm

Μετα ξεκινησαμε να τρωμε και να μιλαμε.Για την ακριβεια να μιλανε.Εγω κυριως ετρωγα αφηνωντας την κουβεντουλα στον Haytham που την χειριζοταν καλυτερα.Μιλουσαν για διαφορα θεματα απο πολιτικη μεχρι μουσικη και εδειχναν ενδιαφερον ο ενας για τις αποψεις του αλλου.Υπο αλλες συνθηκες αυτη η στιγμη θα μπρουσε να ειναι η αρχη μιας μεγαλης φιλιας.Αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση θα μπορουσε καλλιστα να ειναι και η αρχη του τελους για εμας.Σε καποια φαση του δειπνου μια ηλικιωμενη κυρια ηρθε και μας ρωτησε αν ειμασταν ικανοποιημενοι.Ηταν η οικονομος του σπιτιου και της ειπαμε να μεταφερει τα συγχαρητηρια μας στους δυο σεφ για το εξαιρετικο γευμα που μας προσφερε.Μολις εφυγε προσπαθησα να θυμηθω ποσα ατομα βρισκοταν στο σπιτι περα απο εμας τους τρεις.Ηταν οι δυο υπηρετριες,ο μπατλερ,οι φρουροι του Rimer,οι δυο μαγειρες και η οικονομος.Ολοι μελη της Οργανωσης σιγουρα.Μολις το γευμα τελειωσε ο συμβουλος ζητησε να φωναξουν μια απο τις υπηρετριες και οταν ηρθε της ψιθυρισε κατι στο αυτι και εκεινη εφυγε τρεχωντας.Λιγες στιγμες αργοτερα επανηλθε κρατωντα εναν δισκο με τρια μικρα ποτηρια που περιειχαν ενα χρυσαφενιο υγρο.
-Αυτο αγαπητοι μου φιλοι,ειναι οινομελο και ειναι το τοπικο ποτο του νησιου.Ειναι συνηθεια μας να προσφερουμε στου καλεσμενους μας ενα ποτηρι μετα το φαϊ.Πηρε ενα ποτηρι και μας προσφερε τα αλλα δυο.Κατεβασε το δικο του μονορουφι και τον αντιγραψαμε προσπαθωντας να κρυψουμε τον δισταγμο μας.Το ποτο ειχε εντονη,γλυκια γευση και κατεβηκε ευκολα.Κοιταχτηκαμε καπως ανακουφισμενα με τον Haytham.Oμως αυτοτο συναισθημα δεν κρατησε για πολυ καθως δευτερολεπτα αργοτερα ο φιλος μου αρχισε να συσπαται εντονα μεχρι που λιποθυμησε πανω στο πιατο του.Ο Rimer με κοιταξε με ενα παγερο χαμογελο να ζωγραφιζεται στο προσωπο του καθως περιμενε την στιγμη που το δηλητηριο που βρισκοταν στο ποτο θα αρχιζε να δρα επανω μου...
Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!   [Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται! - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος]Απλος ανεφοδιασμος...?ΝΟΤ!!!Οι δυναμεις μου αποκαλυπτονται!
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Αποκτώντας νέες δυνάμεις [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 5ο - Νεες δυναμεις
» Δυνάμεις Haki
» Ειδικές Δυνάμεις Χαρακτήρα-Τεχνικές Χαρακτήρα
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Mejis Island-
Jump to: