Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 4 I_icon_minitimeFri Jan 04, 2013 8:26 pm

Όσο η βάρκα του γερό- Roshi ξεμάκραινε και λίγο λίγο χάνονταν, ώσπου τίποτα πια δεν μπορούσα να διακρίνω πέρα από την γαλανόλευκη γραμμή του ορίζοντα, μέσα στο μυαλό μου γυρνούσε η ιδέα ότι κάπου θα ξανασυναντηθούμε. Δεν ήξερα γιατί, μα ήταν μια από εκείνες τις φορές που απλά ξέρεις πως κάτι θα συμβεί, χωρίς λόγο. Περπάτησα, για λίγο μέσα στο χωριό, οι επισκευές είχαν προοδεύσει αρκετά, από δω και πέρα οι κάτοικοι δεν θα μαι χρειάζονταν. Είχα πια κάνει το καθήκον μου, είχαμε βγει μέσα από δύσκολες καταστάσεις και είχαμε χάσει πολλά, αλλά πια ήταν ελεύθεροι. Όσο για τον Wiily, οι επαναστάτες έπειτα απο μερικές διαπραγματεύσεις συμφώνησαν ανακωχή. Όχι, εκείνος δεν συμφώνησε απο φιλευσπλαχνία ή από αγάπη για την ειρήνη, μα η αλήθεια ήταν πως καμία πλευρά δεν μπορούσε να αντέξει κι άλλες θυσίες.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 4 I_icon_minitimeFri Jan 04, 2013 8:42 pm

Ύστερα, πήγα στο δωμάτιο μου, έμενα ακόμα στο μαγαζί του Devon, μόνο που μετά το θάνατό του ήταν άδειο, σχεδόν με έθλιβε, δεν είχε παιδιά και έτσι θα κληροδοτούνταν σε κάποιο μακρινό συγγενή, που θα το έκανε λέει μανάβικο. Ίσως να ήταν καλύτερα έτσι, από εκείνο το μαγαζί ξεκίνησαν όλα, χωρίς εκείνον όμως θα ήταν πάντα αδειανό. Μάζεψα τα πράγματα μου και ξεκίνησα για το λιμάνι, στο δρόμο βγήκαν πολύ στα παράθυρα για να με δουν να φεύγω, κανείς όμως δεν μίλησε. Σε κανέναν δεν μίλησα κι εγώ, δεν υπήρχε λόγος να το κάνω, δεν υπήρχε αντίο για να πω. Θα ξαναρχόμουν σε αυτό το νησί κάποτε, δεν ξέρω αν θα ήμουν φίλος ή εχθρός μα σίγουρα θα σκότωνα εκείνον τον ψαράνθρωπο. Όχι, δεν θα τελείωνε έτσι, η μάχη μας πήρε απλά μια αναβολή, το ίδιο και η ζωή του.
Back to top Go down
Mayakovsky
Simple Member
Simple Member
Mayakovsky


Όνομα Χαρακτήρα : Sebastain Michaelis
Posts : 977
Location : Mandos Halls
Join date : 2012-11-06
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 4 I_icon_minitimeFri Jan 04, 2013 8:58 pm

Το καράβι μου ήταν σε μαύρα χάλια, δεν θα με πήγαινε μακριά σε αυτή την κατάσταση , ίσως μέχρι το επόμενο λιμάνι. Δεν με πείραζε όμως. Αυτό ήταν αρκετό, δεν θα πήγαινα μακριά, όχι ακόμα, αυτά τα μέρη με είχαν μάθει πολλά, με είχαν αλλάξει ολοκληρωτικά. Πίσω μου το νησί δεν ήταν παρά μια κορυφογραμμή, σε λίγο θα χάνονταν και αυτό, θα έμενε πίσω. Μαζί του θα χάνονταν και η ζωή μου ως τώρα, εκείνος ο όρκος, εκείνος ο σκοπός. Απο δω και πέρα θα ζούσα αλλιώτικα, δεν θα χανόμουν για εκείνον τον ηλίθιο όρκο. Είχα πολλά να ζήσω ακόμα, πολλά πρωινό να δω, πολλά νησιά να επισκεφτώ, πολλές θάλασσες να εξερευνήσω και σίγουρα πολλές μάχες να δώσω, το ερώτημα ήταν γιατί; για ποιόν; Δεν ήταν ανάγκη να το αποφασίσω προς το παρόν αυτό, για λίγο καιρό ήθελα και γω να πάρω από την ζωή όσα είχε να μου δώσει, να ζήσω για λίγο ελεύθερος.
Back to top Go down
Futago

Futago


Όνομα Χαρακτήρα : Yuuta
Posts : 231
Join date : 2012-11-12
Age : 29

[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 4 I_icon_minitimeThu Jan 10, 2013 4:24 pm

Όνομα χαρακτήρα: Beren

P.o.M. Points: 19

Belli: 59.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Μια καλή ιστορία, με καλό δομημένο τρόπο για να κορυφώσεις το arc σου. Μου άρεσε η βίαιη μάχη στην αρχή της ιστορίας, πολύ ωραία περιγραφή και χρήση λέξεων, θα έλεγα ένα μπράβο για εκείνο το κομμάτι. Ίσως μου έκανε εντύπωση ότι μετά την παρέμβαση του Γάτου δεν κράτησες και εσύ το τρίτο πρόσωπο, θα φαινόταν τέλεια για τον αναγνώστη ο συνδυασμός σας. Ενώ οι χαρακτήρες σας συνδυάστηκαν καλά, συνεργάστηκαν ακόμη και αν δικός σου ο χαρακτήρας βρισκόταν τραυματισμένος και κάνατε μια πολύ καλή περιγραφή μάχης. Μου άρεσε το ότι στο τέλος ο χαρακτήρας σου βρέθηκε ανήμπορος στα χέρια του Willy και η έκβαση της μάχης αν και νικητήρια για εσάς ήρθε από βοήθεια των επαναστατών, γεγονός που βοηθάει την ιστορία του Γάτου. Παρόλα αυτά, η βόλτα και ο διάλογος του χαρακτήρα σου με τον Roshi μου φάνηκε σαν να έγινε βιαστικά, θα περίμενα να δώσει κάτι παραπάνω, αν και υπήρχε προβληματισμός. Ίσως μου σταμάτησες την ροή λίγο στο μαγαζί του Devon, αλλά οι επόμενες προτάσεις βοήθησαν αρκετά. Η τελευταία πρόταση κορύφωσε την ιστορία σου, μου άρεσε πάρα πολύ.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις   [Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Απρόσμενες εξελίξεις
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Aldean-
Jump to: