Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος]   Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος] - Page 2 I_icon_minitimeSat Dec 08, 2012 7:06 am

Ήταν φανερό πως έχασαν την ελπίδα τους και φαινόταν ότι αυτή δεν ήταν η πρώτη φορά. Έτσι, αποφάσισα να τους μιλήσω λίγο.
-Γιατί αυτά τα μούτρα? Είμαστε marines και σας υποσχεθήκαμε ότι θα φέρουμε βοήθεια και θα το κάνουμε. Αναθαρρήστε σιγά-σιγά.
-Μικρέ, με όλο το σεβασμό αλλά άσε μας να γνωρίζουμε κάτι παραπάνω. Μπορεί τώρα να τα λες αυτά αλλά όταν ακούσεις την προσφορά του Arlong θα αλλάξεις γνώμη όπως και όλοι οι άλλοι.
-Δεν το νομίζω, κύριε. Ο προηγούμενος σταθμός μας ήταν το Gecko Island, που έχουν κι εκεί έναν πειρατή να τους κάνει την ζωή δύσκολη. Προσπάθησε να μας εξαγοράσει αλλά δεν τα κατάφερε και αφού του ξεφύγαμε, με την βοήθεια αυτών των 2 ατόμων από το νησί, είπα δείχνοντας τον Seto και τον Gibbs, έχουμε θέσει πλώρη για την βάση των marines στο Dawn. Αν δεν πιστεύετε εμένα, ρωτήστε τους.
-Αλήθεια λέει… αποκρίθηκε ο Gibbs και ο γέρος αν και όχι απόλυτα πεπεισμένος, έμοιαζε να είχε αποκτήσει λίγη ελπίδα και πάλι, το ίδιο και οι χωρικοί που στέκονταν πίσω του.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος]   Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος] - Page 2 I_icon_minitimeSat Dec 08, 2012 7:14 am

-Λοιπόν? Θα μας εμπιστευτείτε? Τους ρώτησα και όλοι άρχισαν αν ψιθυρίζουν μεταξύ τους. Είδα τον άντρα που στεκόταν μπροστά μας για λίγο σκεπτικό και αφού γύρισε και κοίταξε για λίγο τους δικούς του είπε:
-Έχουμε και άλλη επιλογή? Και αφού μου λες ότι έχετε και αλλού να βοηθήσετε, τότε θα κάνουμε λίγο παραπάνω υπομονή. Άλλωστε τόση υπομονή κάναμε μέχρι τώρα! Μου απάντησε και ακούστηκαν μερικά γέλια από πίσω του. Έπειτα δώσαμε τα χέρια μεταξύ μας και μας είπε πολύ πιο συγκεντρωμένος από ότι πριν.
-Τώρα που τα λύσαμε αυτά, ακούστε πώς έχει το πράγμα. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι αυτή την στιγμή που μιλάμε το πλοίο σας, είτε ελέγχεται από τους ψαρανθρώπους του Arlong, είτε έχει ελεγχθεί ήδη και σας έχουν στήσει ενέδρα. Οπότε καλό θα ήταν να μην γυρίσετε σε εκείνο για να φύγετε. Θα σας δώσω εγώ ένα πλοίο, το οποίο έχω, για παν ενδεχόμενο, πλήρως εξοπλισμένο με ξηρά τροφή για 10 μέρες και όπλα και θα ταξιδέψετε προς το Dawn Island. Δεν θα ήθελα να δω μία ακόμα ελπίδα μας να σβήνει στα χέρια των ψαρανθρώπων. Είπε και αφού συμφωνήσαμε μας οδήγησε προς το πλοίο για το οποίο έλεγε. Έτσι, αφού ανεβήκαμε σε αυτό και μας έδειξε τα κατατόπια, τον χαιρετήσαμε και φύγαμε από το νησί.
Back to top Go down
Destro
Administrator
Administrator
avatar


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 2474
Join date : 2012-08-12
Age : 34

Character sheet
Remaining Health: 100%

Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος]   Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος] - Page 2 I_icon_minitimeMon Dec 10, 2012 11:55 am

Όνομα χαρακτήρα: Masayuki Seiji

P.o.M. Points: 5

Belli: 22,700

Τυχόν παρατηρήσεις: Ιστορία για να νικηθεί ένα μπος. Καλούτσικη, υπήρχαν περιγραφές που έκαναν το μυαλό να τις ζωντανεύει, όχι όμως κάτι τρομερό. Είχα συμπαθήσει στα προηγούμενα την αδελφή σου και θέλω να της δώσεις περισσότερο χρόνο στο μέλλον, γιατί τελευταία την κόβεις πολύ.
Back to top Go down
Sponsored content





Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος]   Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ένα ψάρι λιγότερο[Τέλος]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» [Τέλος] Το τέλος είναι η μαγεία..
» [Τέλος] New War
» [Τέλος] Mr Bel knows..

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Conomi Islands-
Jump to: