Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greek One Piece Role Playing Game

HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Affiliates

Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

[Τελος]Aλλαγη σχεδιου...

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Όνομα Χαρακτήρα : Raziel

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τελος]Aλλαγη σχεδιου... Empty
PostSubject: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitimeSun Dec 02, 2012 6:06 pm

Στην προηγουμενη ιστορια,βρεθηκα μαζι με τον Haytham στο νησι Zarzara Town.Εκει ξεκινησαμε την εκδικηση μας απεναντι στην Οργανωση,μια εγκληματικη ομαδα που εχει σκοπο να κατακτησει τον κοσμο και η οποια ευθυνεται για τα βασανα μας,καταστρεφωντας την βαση τους στο νησι.Επισης τους απεσπασα ενα πακετο το οποιο περιειχε ενα φρουτο του Διαβολου.

Τωρα
Εκανα την καθημερινη μου γυμναστικη στο καταστρωμα του πλοιου.Ο ηλιος ελαμπε ψηλα και ενα δροσερο αερακι χτυπουσε το προσωπο μου,φερνωντας το αρμωα της θαλασσας κατευθειαν στην μυτη μου.Ο Haytham καθοταν αραχτος σε μια καρεκλα και ειχε τα ποδια του απλωμενα σε ενα κουτι.Στα χερια του κρατουσε το αγαπημενο του βιολι και επαιζε ευθυμες μελωδιες.Οι γλαροι που ειχαν μαζευτει και στην πλωρη φαινοταν να το απολαμβανουν.Το ιδιο και εγω.Ειχε ιδιαιτερο ταλεντο και η μουσικη του,συνηθως,μπορουσε να κανει ολους οσους την ακουγαν,να νιωσουν καλυτερα.Συνηθως,γιατι οταν δεν ηταν ο ιδιος σε καλη κατασταση,η μουσικη του τον ακολουθουσε και γινοταν μουντη και μονοτονη.Στα 17 χρονια εκπαιδευσης,αναμεσα σε πολλα αλλα,μου εμαθε να αγαπαω την καλη μουσικη.Μου εμαθε να παιζω βιολι,πιανο και κιθαρα αλλα ποτε δεν μπορεσα να παιξω τοσο καλα οσο αυτος.Επειδη η καρδια και το μυαλο μου ηταν ακομα γεματα μισος και διψα για εκδικηση ελεγε αυτος.Επειδη δεν ειχα αρκετο ταλεντο ελεγα εγω.
-ΑΑΑ!!!Επιτελους!!!φωναξε ξαφνικα,βγαζωντας με απο τις σκεψεις μου.Αφησε προσεκτικα το βιολι του στην καρεκλα και πηγε προς την πλωρη.Οι γλαροι εξαφανιστηκαν με την μια.Παρατησα και εγω τα βαρη μου και πηγα διπλα του.

Last edited by metalgunner on Mon Dec 31, 2012 7:01 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitimeFri Dec 07, 2012 9:05 pm

Στον οριζοντα μπροστα μας,αχνοφαινοταν το περιγραμμα ενος νησιου.Εδειχνε αρκετα μεγαλο και οσο πλησιασαζαμε τοσο περισσοτερες λεπτομερειες μας αποκαλυπτοταν.Φαινοταν καλυμμενο απο δασος και υπηρχε τουλαχιστον μια πολη.Μετα απο εικοσι λεπτα περιπου μπηκαμε στο λιμανι,το οποιο ηταν γεματο με πλοια ολων των μεγεθων.Δεσαμε το δικο μας διπλα σε μια γαλερα και πηγαμε στα δωματια μας για να ετοιμαστουμε.Φορουσα ηδη τις μεγαλες μαυρες μποτες και την μασκα μου οποτε εβαλα απλως τα γαντια με το αναγλυφο σχεδιο κοκκαλων και πηρα ολο τον εξοπλισμο μου.Ζωνη με μαχαιρακια,δυο κατανα,ενα πιστολι και φυσικα το δρεπανι μου.Εριξα πανω μου και μια μαυρη καπα και βγηκα στο καταστρωμα.Ο Haytham βγηκε λιγο αργοτερα,ντυμενος στα καλυτερα του και με κοιταξε εντρομος.
-Ασφαλως αστειευεσε μου ειπε με γουρλωμενα ματια.-Δεν υπαρχει περιπτωση να σ'αφησω να κατεβεις ετσι σ'αυτο το νησι!!!
-Γιατι τι εχω?Και κυριως τι ιδιαιτερο εχει το συγκεκριμενο νησι?
-Το συγκεκριμενο νησι εχει την πολη Parmil.Εχεις ιδεα τι θα πει αυτο?
-Ειλικρινα Haytham,δεν εχω την παραμικρη ιδεα απαντησα αφου το σκεφτηκα λιγο.Αναστεναξε και χτυπησε το μετωπο του με την παλαμη του.

Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitimeFri Dec 07, 2012 9:32 pm

-Ακου μικρε μου ανοητε.Η Parmil ειναι η πρωτευουσα της μοδας.Εδω ζουν και εργαζονται οι μεγαλυτεροι σχεδιαστες ρουχων και για αυτον ακριβως τον λογο,το νησι ειναι γνωστο σε καθε γωνια του κοσμου.Αν σε δει καποιος ετσι αμεσως θα δημιουργηθει πανικος!!!
-Καταλαβα.Το προβλημα ειναι οτι αυτα ειναι τα μοναδικα ρουχα που εχω.
[Τελος]Aλλαγη σχεδιου... 2788221432 Θα κατεβω μονος στο νησι να σου αγορασω μερικα.Εσυ μεινε εδω και κλεισου στην καμπινα σου.Προσεξε μην σε παρει κανενα ματι γιατι καηκαμε μου ειπε αυστηρα και γυρισε απο την αλλη.Με μεγαλη σβελταδα κατεβηκε απο το πλοιο και βρεθηκε στους δρομους του λιμανιου ενω εγω εμεινα να τον κοιταω.Τον ειδα να μπλεκεται με τον κοσμο και οταν εξαφανιστηκε καθε ιχνος του,πηγα προς την καμπινα μου παιρνωντας μαζι μου το βιολι που ειχε παρατησει.Καθισα στην καρεκλα του μικρου γραφειου μου και επαιξα μερικες μελωδιες ενω παραλληλα σκεφτομουν ποσα λιγα ηξερα πραγματικα για τον κοσμο.Σιγουρα ο Haytham μου ειχε διδαξει αρκετα,ισως ολα οσα ηξερε,αλλα οι εμπειριες μου ηταν ελαχιστες.Ηθελα ομως να αποκτησω περισσοτερες και ο μονος τροπος για να το κανω αυτο ηταν να ταξιδεψω.Και αυτο θα εκανα αφου κατεστρεφα την Οργανωση.Θα ταξιδευα σε ολες τις θαλασσες,ισως ακομα και στην Μεγαλη Γραμμη!
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitimeSun Dec 09, 2012 5:04 pm

Αρκετη ωρα αργοτερα και ενω ειμουν χαμενος σε ονειρα για ταξιδια και περιπετειες,ακουσα βηματα στο καταστρωμα.Την επομενη στιγμη ο Haytham περσασε στο δωματιο φουριοζος,κρατωντας ενα σωρο σακουλες.Ηταν αναψοκοκκινισμενος και ανασαινε γρηγορα.Εβγαλε ενα μαντηλι απο την τσεπη του μαυρου παντελονιου του και σκουπισε τον ιδρωτα που κυλουσε στο μετωπο του.
-Αυτη η πολη εχει τρελαθει τελειως!!!ειπε εξοργισμενος οταν βρηκε τις ανασες του.-Αυτοι οι θεομουρλοι σχεδιαστες παραλιγο να με σκοτωσουν για να με κανουν να αγορασω μερικα απο τα ρουχα τους!!!Ειναι εντελως παλαβοι σε λεω!!! φωναξε οταν με ειδε να γελαω με την κατασταση του.Σπανια εχανε τον ελεγχο του και δεν μπορουσα να μην γελασω με το γεγονος οτι μερικοι σχεδιαστες μοδας τον εφεραν σ'αυτη την κατασταση τοσο γρηγορα.Οταν ηρεμησε και αυτος καταλαβε την γελοιοτητα της καταστασης και γελασε μαζι μου.
-Τελος παντων.Ολα τελειωσαν καλα και καταφερα να σου αγορασω μερικα ρουχα.Ωρα να σε κανουμε ανθρωπο δηλωσε και μου εκανε νοημα να σηκωθω απο την καρεκλα μου.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitimeSun Dec 09, 2012 9:49 pm

Δυο ημερες πριν σε καποιο νησι της South Blue
Το δωματειο ηταν σκοτεινο.Μοναδικη πηγη φωτος ηταν εξι κερια που ηταν τοποθετημηνα,χωρισμενα σε τριαδες,σε δυο ασημενια κηροπηγια.Η φωτια τους εκαιγε σιγα,δημιουργωντας παραξενες σκιες στους τοιχους,οι οποιοι ηταν καλυμμενοι με πανακριβα χαλια και γουνες ζωων.Ενας αντρας καθοταν σε μια μεγαλη ξυλινη πολυθρονα με ψηλη πλατη καλυμμενη με κοκκινο υφασμα,πισω απο ενα επισης μεγαλο ξυλινο γραφειο τοξοειδους σχηματος και με αρκετα συρταρια.Πανω στο γραφειο ηταν ανοιγμενοι δυο χαρτες που ο αντρας κοιτουσε με ιδιαιτερη προσοχη οταν η πορτα του γραφειου χτυπησε δυνατα.Ο αντρας σηκωσε το κεφαλι του και την κοιταξε με τα καταμαυρα ματια του .
-Περαστε φωναξε και η πορτα ανοιξε βιαστηκα.Ο αντρας που περασε μεσα ηταν ενας μικροσωμος τυπος με εμφανως τρομαγμενο υφος στο προσωπο του.
-Αρχηγε ειπε με τρεμαμενη φωνη και κανει μια κινηση σαν υποκλιση.
-Τι τρεχει?του απαντησε ο αντρας που βρισκοταν πισω απο το γραφειο.Η φωνη του ηταν παγερη.Αν υπηρχε καποιο συναισθημα σ'αυτην ηταν πολυ καλα κρυμμενο.
-Φαινεται...φαινεται πως εχουμε προβλημα του απαντησε ο μικροσωμος αντρας ξεροκαταπινωντας.
-Τι ειδους προβλημα?Ξανα,κανενα συναισθημα στην φωνη.
-Ολοι οι δικοι μας στο Zarzara Town ειναι νεκροι και ολα τα ναυπηγεια που δουλευαν για εμας εχουν καταστραφει!!!
-Αυτα ειναι πολυ ασχημα νεα .Παναθεμα με.Το ηξερα οτι δεν μπορουσα να εμπιστευτω αυτα τα αχρηστα σκουληκια μουγκρισε και πρωτη φορα φανερωσε συναισθηματα.Και μαλιστα δυο μαζι.Οργη και φοβο.

Last edited by metalgunner on Mon Dec 31, 2012 5:37 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitimeSun Dec 09, 2012 10:20 pm

Ειχε δουλεψει πολυ για να κερδισει την εμπιστοσυνη του Μεγαλου Αρχηγου και παραλληλα την θεση του.Αλλα ηταν σιγουρος οτι ακομα και το μικροτερο λαθος θα μπορουσε να του την στοιχισει μαζι με κατι ακομα πιο σημαντικο.Την ιδια του την ζωη.Οχι,το αφεντικο του δεν επρεπε να μαθει ποτε για αυτο.Θα εκανε τα παντα για να μην φτασει καμια πληροφορια στα αυτια του και θα ελυνε το θεμα μονος του.Κοιταξε τον αντρα που ειχε μπροστα του.Ηταν ενας απο τους δικους του και παροτι,την συγκεκριμενη στιγμη ετρεμε σαν το ψαρι μπροστα του,ηξερε οτι μπορουσε να τον εμπιστευτει.
-Ο Μεγαλος Αρχηγος δεν πρεπει να μαθει τιποτα για αυτο.Θα αναλαβουμε το θεμα ολοκληρωτικα εμεις και θα συνεχισουμε τα σχεδια της Οργανωσης σαν να μην εχει συμβει τιποτα.Αλλωστε δεν ειναι αναγκη να πανικοβαλλομαστε.Μπορει η επιθεση να ηταν τυχαια.Μπορει να εκανε καποια βλακεια ο Zairem,στο Zarzara και να προκαλεσε καποιον δυνατοτερο του ειπε περισσοτερο στον εαυτο του.Ηθελε πολυ να το πιστεψει αυτο αλλα υπηρχε τουλαχιστον ενα στοιχειο που εδειχνε το αντιθετο,και ο υφισταμενος του φροντισε να του το υπενθυμισει.
-Και τα ναυπηγεια?τον ρωτησε με τρεμαμενη φωνη αλλα δεν πηρε καμια απαντηση παρα μονο ενα σκληρο βλεμμα απο εκεινα τα καταμαυρα ματια.
-Θελω να σταλει ενας αγγελιοφορος σε ολους τους δικους μας.Θελω να ειδοποιηθουν ολοι οτι ισως καποιος μας κυνηγαει και οτι ολοι πρεπει να ειναι πολυ προσεκτικοι.Ομως θελω οι αγγελιοφοροι μας να μεταφερουν ακομα ενα μηνυμα.Ενας φιλος μας απο το ναυτικο,ζητησε την βοηθεια μας.Και εμεις σαν καλοι συνεργατες θα του την προσφερουμε.Θελω,οποιος μπορει,να στειλει καποιον δικο του στο Micqueot της North για να βγαλει απο την μεση εναν γερo ονοματι Jegins.Απ'οτι φαινεται,ο συγκεκριμενος κυριος,μπορει να ξερει κατι για τον "Χιονισμενο Τιγρη".Και αν μαθευοταν οτιδηποτε απο αυτη την ιστορια,ο marine φιλος μας δεν θα ηταν καθολου ευχαριστημενος και μαζι μ'αυτον ουτε ο Μεγαλος Αρχηγος...
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitimeSun Dec 09, 2012 11:16 pm

Πισω,στο Elfheim
Mετα απο αρκετη ωρα και αρκετα ρουχα ο Haytham κατεληξε σ'αυτα που πιστευε οτι μου ταιριαζαν καλυτερα.Ειμουν εντελως ασχετως απο οτιδηποτε ειχε να κανει με την "καλη κοινωνια' και ετσι δεχτηκα την αποψη του χωρις να φερω καμια αντιρρηση.Koιταχτηκα στον καθρεφτη και εσκασα στα γελια.Εδειχνα εντελως γελοιος.Φορουσα ενα γκρι παντελονι,ενα λευκο καπως κιτρινιασμενο πουκαμισο(δεν ξερω πως λεγεται αυτο το χρωμα Razz )και ενα μπλε λινο σακακι με χρυσα κουμπια.Ενω ακομα κοιταζομουν,για να συνηθισω το θεαμα,ο Haytham ηρθε πισω μου και μου εδεσε μια μπερτα στον λαιμο.Ηταν μπλε απο την εξω πλευρα και πορφυρη απο την εσωτερικη.
-Τωρα εισαι ετοιμος ειπε με ανακουφιση και με χτυπησε ελαφρα στην πλατη.Δεν αισθανομουν καθολου ανετα στην νεα μου ενδυμασια αλλα αφου αυτο απαιτουσε η κατασταση θα το δεχομουν.Πηγα να παρω τα οπλα μου αλλα ο Haytham μπηκε στην μεση.
-Ουτε μ'αυτα μπορω να σ'αφησω να κατεβεις.Οταν και αν χρειαστουμε οπλα θα πρεπει να τα βρουμε στην πολη.Αναστεναξα απογοητευμενος και βγηκα απο το δωματιο με τον Haytham να με ακολουθει κατα ποδας.
-Τουλαχιστον πες μου οτι τα πραγματα ειναι πιο ενδιαφεροντα σ'αυτη την πολη απο οτι στην Zarzara του ειπα σχεδον παρακλητικα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitimeMon Dec 10, 2012 8:58 pm

-Ω ναι!Αυτο μπορω να στο διαβεβαιωσω.Εκει αντιμετωπισαμε ισως τους πιο αδυναμους απο αυτους αλλα τωρα τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα.Σ'αυτο το νησι υπαρχουν μονο δυο μελη της Οργανωσης αλλα,πιστεψε με,ειναι αρκετα.
-Και ποιοι ειναι?ρωτησα με ανανεωμενο ενδιαφερον.
-Αυτο ειναι το πιο ωραιο στην υποθεση.Εχουν τελεια καλυψη και κανεις δεν τους εχει παρει χαμπαρι.Ο ενας ειναι ο πιο δυσκολος κριτης μοδας και ονομαζεται Hayari.Φυσικα,δεν νομιζω να ειναι αυτο το πραγματικο του ονομα.Ο δευτερος ειναι ο δηθεν σωματοφυλακας του,ονοματι Yamada.Στην πραγματικοτητα και οι δυο ειναι υψηλοβαθμα στελεχη της Οργανωσης.
-Χαχαχα!!!Εξαιρετικα!!!Φαινεται οτι θα διασκεδασουμε τελικα.
-Αυτος ειναι ο σκοπος μας ειπε ο Haytham και ενα "σατανικο" χαμογελο σχηματιστηκε στο προσωπο του.Υστερα προχωρησε "αερατος" μπροστα και τον ακολουθησα προσπαθωντας να αντιγραψω το στυλ του οσο καλυτερα μπορουσα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitimeWed Dec 26, 2012 7:22 pm

Καπως ετσι,χωθηκαμε αναμεσα σε δεκαδες καλοντυμενους ανθρωπους που περπατουσαν καμαρωτοι καμαρωτοι.Ολοι τριγυρω ηταν ντυμενοι οσο πιο επιδεικτα γινοταν,σαν να κοντραρονταν μεταξυ τους για το ποιος ηταν ο πιο καλοντυμενος.Κατι τετοιο πρεπει να ισχυε και για τα σπιτια τους τα οποια ηταν το ενα πιο φανταχερο απο το αλλο.Αν μη τι αλλο,η πολη ηταν χαρμα οφθαλμων.Ακομα και τα μικροτερα μαγαζια ειχαν ιδιαιτερη αρχιτεκτονικη που τα εκανε να ξεχωριζουν.Η μοναδικη "παραφωνια" ηταν τα χαμινια του λιμανιου που ηταν φτωχικα ντυμενα και βρωμικα.Τα κοιταξα και χαμογελασα.Ο Haytham μου ειχε πει οτι αυτα τα παιδια ηταν συνηθως ικανοτατα και θα εκαναν σχεδον τα παντα για μερικα χρηματα.Ξαφνικα,και ενω απολαμβανα τα παρατηρουσα,απο καπου μπροστα μας ακουστηκε φασαρια.Αυθορμητα εκανα κινηση για να τραβηξω το δρεπανι μου,ξεχνωντας εντελως οτι δεν το εχω μαζι μου.O Ηaytham χασκογελασε και μου εκανε νοημα να ηρεμησω.
-Μην ταραζεσε.Δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο τους τρελο-σχεδιαστες που σου λεγα μου ειπε και συνεχισε να προχωραει προς το σημειο,αταραχος.Πραγματι,κανωντας μερικα βηματα μπροστα αντικρισα ενα απο τα πιο γελοια θεαματα,της μεχρι τοτε ζωης μου.Δυο "αντρες"σχεδιαστες,ντυμενοι με κιτρινα και ροζ ρουχα μαλωναν και τραβουσαν ενα φορεμα.
-Εγω το σχεδιασα πρωτος!!!φωναζε αυτος με τα κιτρινα.
-Αστο κατω τρελη!!!Ειναι δικια μου εμπνευση!!! απαντουσε αυτος με τα ροζ.
-Hηηη!!!Θα σου βγαλω το μαλλι τριχα τριχα αν ξαναπεις κατι τετοιο!!!Οι περισσοτεροι τριγυρω εδειχναν να τους αγνοουν ενω εγω κρατιομουν με δυσκολια για να μην γελασω.Αφου τους παρακολουθησαμε για μερικα δευτερολεπτα,ο Haytham μου εκανε νοημα να συνεχισω.

Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner

Character sheet

PostSubject: Re: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitimeFri Dec 28, 2012 11:34 am

Προχωρησαμε αρκετη ωρα μεσα στους πολυσυχναστους δρομους της πολης,ωσπου τελικα φτασαμε στα προαστια.Τα σπιτια εδω,ηταν ακομα μεγαλυτερα και ομορφοτερα.Ο Haytham ειχε στραμμενη την προσοχη του σε μια διοροφη επαυλη με ωραια χρωματα και εναν μικρο κηπο.Ο λογος ηταν απλος.Στην πορτα υπηρχε μια πινακιδα που εγραφε με ευδιακριτα,χρυσα γραμματα ΗΑΥARI. Περασαμε απο μπροστα δηθεν τυχαια και ειδα τον Haytham να "σκαναρει" ολο το μερος με μεγαλη προσοχη.Περπατησαμε λιγο ακομα και στριψαμε σε ενα μικρο στενακι,προσεχωντας μην μας παρει κανενα ματι.Απο εκει μπορουσαμε να εχουμε καθαρη θεα της επαυλης και μπορουσαμε να παρακολουθησουμε ελευθεροι.Πριν περασει πολλη ωρα,μια μορφη εμφανιστηκε μπροστα στην αυλοπορτα και χτυπησε το κουδουνι.Ηταν ενα απο τα παιδια που ειχα δει στο λιμανι.Στιγμες αργοτερα,η πορτα της επαυλης ανοιξε και ενας αντρας βγηκε στον κηπο.Ηταν ψηλος και αδυνατος,με μαυρα μαλλια που πεταγονταν εξω απο το τουρμπανι που φορουσε και μικρα πονηρα ματια.Στο θεαμα του,ο Haytham με χτυπησε ελαφρα στον ωμο και μου ψιθυρισε απλα -Ο Υamada.Aμεσως αισθανθηκα τους σφυγμους μου να ανεβαινουν και το αιμα μου να βραζει.Ο ανθρωπος που βρισκοταν λιγα μετρα μακρια μου ηταν ενας ισχυρο μελος της Οργανωσης αρα και βασικος στοχος μου.Πριν κανω καμια απερισκεψεια ο Haytham με κοιταξε αυστηρα και κουνησε το κεφαλι του αρνητικα.Ηταν αρκετο για να με συνεφερει.Προσωρινα τουλαχιστον.Στο μεταξυ,ο Yamada ειχε διασχισει τον κηπο και ανοιγε την αυλοπορτα.
-Καλημερα ειπε γεματος ευγενια στο παιδι.-Θα ηθελες κατι?
-Θελω να παραδωσω αυτο το γραμμα στον κυριο Hayari απαντησε αυτο με λιγη αυθαδεια και εβγαλε εναν φακελο απο την τσεπη του παντελονιου του.
-Θα το παρω εγω γιατι ο κυριος μου λειπει του ειπε ο Yamada και με μια πολλη γρηγορη κινηση,αφαιρεσε τον φακελο απο την κατοχη του μικρου.Τον ανοιξε και με το που ξεκινησε να διαβαζει το περιεχομενο,τα ματια του γουρλωσαν και φανηκε να συγχυζεται.
-Ποιος σου το εδωσε αυτο?
-Ενας περιεργος τυπος στο λιμανι.Στο ακουσμα της απαντησης ο Yamada μουγκρισε και εφυγε με γρηγορα βηματα προς το σπιτι,βριζωντας και καταριωντας.Το παιδι σταθηκε λιγο ακομα εκει,καπως σαστισμενο,αλλα τελικα σηκωσε τους ωμους του δηλωνωντας αδιαφορια και πηρε τον δρομο της επιστροφης.Μολις το ειδαμε αυτο,κοιταχτηκαμε με τον Haytham και χωρις να χρειαστει να πουμε τιποτα,ξεκινησαμε να ακολουθουμε το παιδι.Επρεπε να βρουμε απο που ειχε ερθει αυτο το γραμμα.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Τελος]Aλλαγη σχεδιου...   [Τελος]Aλλαγη σχεδιου... I_icon_minitime

Back to top Go down

[Τελος]Aλλαγη σχεδιου...
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Homecoming. Μέρος Πρώτο. [Τέλος - Aλλαγή παράταξης]
» Homecoming. Μέρος Δεύτερο. [Τέλος - Aλλαγή παράταξης]
» [Αρχή] Η πραγματοποίηση του σχεδίου.[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Αποστολή] Στο Τέλος Ξυρίζουν Τον Γαμπρό
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}