Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 5:39 pm

Στην προηγούμενη ιστορία:
Αφού ξεκίνησα το ταξίδι της λύτρωσης για την Μεγάλη Γραμμή τα πράγματα δεν πήγαν όπως ακριβώς θα ήθελα. Στο πρώτο νησί που βρήκα στον δρόμο μου αναγκάστηκα να σταματήσω και να περάσω απ τα σαράντα κόμματα για να πάρω ένα νέο πλεούμενο. Κάτι όμως που δεν περίμενα να γίνει ήταν ο νέος τρόπος απασχόλησης μου. Δίχως να το επιδιώξω έγινα κυνηγός επικηρυγμένων με στόχο να βγάζω κάπως το ψωμί μου μέχρι να φτάσω στην πατρίδα μου. Αφού όλα πλέον είχαν τελειώσει το ταξίδι της λύτρωσης συνεχιζόταν….




Παρόλο που το ταξίδι μου είχε ξεκινήσει καλά, ο καιρός έδειχνε να είναι τόσο με το μέρος μου. Στην διάρκεια του ταξιδίου μου έπεσα σε καταιγίδα με αποτέλεσμα να χαθώ τελείως. Ύστερα από μερικές ήμερες η καταιγίδα κόπασε, προσπάθησα να προσανατολιστώ δίχως κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα. Ο χάρτης έδειχνε ότι ήμουν στην μέση του πουθενά. Έθεσα λοιπόν νέα πορεία αφού έκρινα σωστό να βρω άμεσα κάποιο νησί και να περιμένω να ηρεμίσει λίγο ο καιρός, έτσι ώστε να μπορώ να ταξιδέψω δίχως και να κινδυνεύω…
Αφού κατάλαβα που ήμουν στο περίπου κατευθύνθηκα προς μια βραχονησίδα που σύμφωνα με τον χάρτη βρισκόταν εκεί κοντά. Αν ήταν κατοικημένο ή ακατοίκητο θα το μάθαινα στην πορεία. Δυστυχώς δεν είχα βρει περισσότερες πληροφορίες για τα νησιά της South Blue, έτσι ώστε να ξέρω στο περίπου τι θα συναντούσα. Το ταξίδι μου συνεχίστηκε με περιέργους ρυθμούς μιας και ακόμα έβρεχε. Όταν είδα μια σκιά στο βάθος του ορίζοντα χαμογέλασα αφού λογικά ήταν το νησί το οποίο έψαχνα. Μέχρι λοιπόν να φτάσω στο νησί έφτιαξα ένα καλό γεύμα διότι λόγω των ισχυρών καιρικών φαινομένων, έτρεχα όλη την ώρα. Αυτό που κατάλαβα ήταν ότι ακόμα και με αυτό το μικρό πλοίο, τα ταξίδια μου δεν θα ήταν καλύτερα. Μπορεί να είχα περισσότερες ανέσεις , καθώς ήταν απλά μεγαλύτερο, τίποτα όμως παραπάνω…


Last edited by Noctis on Thu Nov 22, 2012 1:57 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 5:54 pm

Αφού έφαγα κάτι πρόχειρο για να με κρατήσει για μερικές ώρες βγήκα στο μικρό κατάστρωμα του πλοίου και έκανα μερικές από τις αγγαρείες για να μπορώ να αφήσω κάπου το πλοίο μου. Τελικά εκτός από ανέσεις, είχε και πολύ περισσότερες δουλείες. Μου πηρέ αρκετή ώρα μέχρι να ετοιμάσω όλα όσα ήθελα. Το μόνο καλό στην όλη υπόθεση ήταν ότι έφτασα επιτέλους στο νησί. Δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλο και στην μέση είχε ένα πολύ μεγάλο και περίεργο δέντρο. Το μονό σίγουρο ήταν ότι δεν έδειχνε να είναι κατοικημένο. Απ το σημείο που βρισκόμουν δεν μπορούσα να δω κάτι που να έδειχνε ότι το νησί αυτό κατοικούταν. Όταν έφτασα πιο κοντά άφησα το πλοίο μου κοντά στην παραλία και αναγκαστικά βράχηκα μέχρι να φτάσω στην αμμουδιά. Ευτυχώς τα πραγματικά μου δεν βράχηκαν τόσο όσο εγώ...
Αμέσως προσπάθησα να βρω μερικά ξύλα για να ανάψω μια φωτιά και να ζεσταθώ. Το θέμα βέβαια δεν ήταν τόσο να μαζέψω τα ξύλα, όσο να ανάψω την φωτιά. Παρ όλο που ήμουν κάτω από δέντρα με τον αέρα που είχε δεν μπορούσα να ανάψω καν φωτιά. Με τα πολλά τύλιξα τα χέρια μου το σώμα μου μήπως ζεσταθώ . Δεν είχε μεγάλη διαφορά αλλά κάτι αυτό, κάτι και τα δέντρα που έκοβαν κάπως τον αέρα κατάφερα να συνέλθω κάπως. Δυστυχώς για εμένα όμως τα ρούχα μου δεν είχαν στεγνώσει καθόλου…
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 19, 2012 9:17 pm

Όσο περνούσε η ώρα τόσο περισσότερα έβριζα τον εαυτό μου που αποφάσισε να φύγει από το πλοίο. Στην τελική θα ήμουν πολύ καλύτερα μέσα στην μικρή μου καμπίνα, αλλά εγώ ως ξεροκέφαλος ήθελα να το εξερευνήσω. Τουλάχιστον αυτό μου έγινε μάθημα για την επόμενη φορά που θα αντιμετώπιζα παρόμοια κατάσταση. Ύστερα από ώρα με πήρε ο ύπνος στο μικρό ξέφωτο που είχα καθίσει. Τα ρούχα μου μέχρι και την στιγμή που με πηρέ ο ύπνος ήταν μούσκεμα και ένοιωθα όλο μου το σώμα να έχει μουδιάσει. Όταν άνοιξα τα μάτια μου ένοιωσα να είμαι κρεμασμένος ανάποδα…
-Επιτέλους φαί!! Επιτέλους φαί!!
-Καλύτερα να περιμένουμε και τον αρχηγό…
Κούνησα λίγο το κεφάλι μου για να συναθλώ από τον ύπνο και προσπάθησα να ανοίξω κανονικά τα μάτια μου. Συνειδητοποίησα ότι πράγματι ήμουν δεμένος ανάποδα από ένα μεγάλο ξύλο και ότι μια ωραία αίσθηση ζεστής είχε αγκαλιάσει το κορμί μου. Όταν γύρισα το κεφάλι μου προς τα κάτω είδα φωτιά…
-Τι στο….? [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 2473281379
-ΦΑΙ!!ΦΑΙ!!ΦΑΙ!!
-Δεν είμαι φαί!! ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!
-Το φαί μιλάει!! Θα είναι κάποιος δαίμονας…
-Άνθρωπος είναι ηλίθιοι!! [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 2645610321 ...ακούστηκε μια βάρια φωνή από το πουθενά και τα τραγούδια κόπηκαν μαχαίρι. Ένας χοντρός άνδρας ξεπρόβαλε από το δασός και ήρθε προς το μέρος μου. Έκανε τότε νόημα στους άνδρες εκεί γύρο να με κατεβάσουν. Όταν πάτησα και πάλι το πόδι μου στο έδαφος έχασα τις αισθήσεις μου και έπεσα στο έδαφος....
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 19, 2012 10:21 pm

Όταν ξύπνησα ευτυχώς για εμένα δεν ήμουν δεμένος ανάποδα και πάνω από φωτιά, αλλά σε ένα ζεστό μικρό κρεβάτι. Προσπάθησα δειλά να κάνω μερικές κινήσεις, αλλά πονούσε όλο μου το κορμί. Μια γυναίκα που ήταν στο δωμάτιο μου έφερε αμέσως λίγο νερό με το που με είδε ότι προσπαθούσα να σηκωθώ. Με την βιασύνη που το ήπια πνίγηκα και άρχισε να χτυπάει η άγνωστη γυναίκα πίσω στην πλάτη για να συνέλκω. Οι κινήσεις της ήταν λίγο άγαρμπες και εκτός από το πνίξιμο, είχα και για αρκετή ώρα μετά μια κατακόκκινη πλάτη….
-Είσαι καλύτερα?
-Δεν θα το έλεγα, αλλά σας ευχαριστώ…είπα ενώ προσπαθούσα να ισιώσω την πλάτη μου. Εκείνη μου είπε ότι αν χρειαζόμουν κάτι θα μπορούσα απλά να την φωνάξω μιας και θα βρισκόταν στο διπλανό δωμάτιο. Πριν φύγει μου έδωσε μερικά φάρμακα και έφυγε. Ένοιωθα το κεφάλι μου να είναι καζάνι κυριολεκτικά και μεταφορικά. Έτσι λοιπόν ξάπλωσα και πάλι στο κρεβάτι και περίμενα να περάσει η ώρα μήπως ένοιωθα καλύτερα….
Το επόμενο πρωί όταν ξύπνησα η κατάσταση μου ήταν η ίδια με την χθεσινή, μόνο που αυτή την φορά δεν με πονούσε τόσο το κεφάλι μου. Τα φάρμακα είχαν κάνει καλή δουλεία. Η αλήθεια ήταν ότι δεν είχα σκεφτεί ποτέ πόσο σημαντικό ήταν να έχεις φάρμακα μαζί σου ενώ ταξιδεύεις. Όποτε θα ήταν καλή ιδέα να ζητήσω μερικές ιατρικές συνταγές από τους κατοίκους του νησιού. Μήπως δεν έπρεπε να βιαστώ να γυρίσω στην πατρίδα και να οργωθώ καλύτερα πριν συνεχίσω το ταξίδι μου με στόχο την Μεγάλη Γραμμή….?
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 20, 2012 12:15 am

Η ημέρα κύλισε αρκετά ήρεμα και την επόμενη ημέρα επιτέλους σηκώθηκα από το κρεβάτι και μπόρεσα να περπατήσω. Όλοι όσοι με έβλεπαν, με κοιτούσαν καλά καλά λες και δεν είχαν ξαναδεί ξένο στην ζωή τους. Όταν ήρθε η ώρα του μεσημεριανού ο άνθρωπος που με είχε σώσει απ το ψήσιμο μου εξήγησε ότι εδώ και χρόνια δεν έχει πατήσει κόσμος στο νησί λόγω των μεγάλων πτηνών που ζουν στην κάρφη του μεγάλου δέντρου…
-Δηλαδή εγώ είμαι τυχερός που πέρασα απαρατήρητος?
-Λόγω των καιρικών συνθηκών πιστεύουμε ότι και αυτά φοβούνται. Υπό άλλες συνθήκες το πλοίο σου θα είχε φτάσει σε μορφή οδοντογλυφίδας στο νησί…
-Δηλαδή μπορεί τώρα να είναι….?
-Μην ανησυχείς. Οι άνδρες μου το κάλυψαν και λογικά είναι μια χαρά…
-Σας ευχαριστώ πολύ…
-Προς το παρόν θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο να ηρεμίσει ο καιρός…
Έγνεψα καταφατικά και συνέχισα το γεύμα μου. Στην διάρκεια του φαγητού, μου έκαναν διαφορές ερωτήσεις σχετικά με το παρελθόν μου και τους στόχους μου. Για άλλη μια φορά διηγήθηκα περιληπτικά το σχέδιο μου…
-Πάντως είστε αρκετά οργανωμένοι. Στην αρχή νόμιζα ότι είχα πέσει πάνω σε κανίβαλους…
-Η αλήθεια είναι ότι η κατάσταση πηγαίνει προς το χειρότερο. Οι άνδρες του νησιού γίνονται όλο και πιο βάρβαροι και δεν σκέφτονται. Κάποτε ήμασταν ήρεμη φυλή , αλλά αφού ήρθαν στο νησί αυτά τα μεγάλα κτήνη, γίναμε και εμείς το ίδιο….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 20, 2012 11:13 pm

Όλα όσα έλεγε ακούγονταν αρκετά δραματικά για το τι πέρασε ο λαός τους εξαιτίας των μεγάλων όρνεων. Η περιγραφή ήταν ανατριχιαστική σε σημείο που μου κόπηκε και η όρεξη. Όταν επιτέλους αλλάξαμε θέμα ηρέμισε κάπως η κατάσταση. Με αυτόν τον τρόπο πέρασε εκείνο το μεσημέρι και όταν τον ρώτησα τι θα μπορούσα να κάνω για να περάσει η ώρα μου , μου πρότεινε να μου κάνει μια ξενάγηση στο χωριό. Ευτυχώς για μένα η γυναίκα που είδα όταν ξύπνησα είχε πλύνει τα ρούχα μου, οπότε δεν χρειαζόταν να φοράω τα κουρέλια που μου είχαν δώσει…
-Απ ότι κατάλαβες φτιάξαμε το χωριό μας ακριβώς κάτω από τις σκιές του μεγάλου δέντρου…
-Δεν σας τρομάζει το μέγεθος του?
-Αντιθέτως μας προστατεύει. Όποτε δεν θα το έλεγα…
Πάνω κάτω τα σπίτια ήταν όλα τα ιδία. Μικρά, πέτρινα , με ξύλινες οροφές. Η μονή διαφορά ήταν το μέγεθος τους, όπου μερικά σπίτια είχαν και ακόμα έναν όροφο. Σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να χαθώ πολύ εύκολα πάντως. Η ξενάγηση συνεχίστηκε μέχρι που φτάσαμε σε ένα μεγαλύτερο απ τα αλλά κτήριο και μου έκανε νόημα να μπω μέσα…
-Τι είναι αυτό το μέρος?
-Έλα και θα δεις…είπε με ένα χαμόγελο…
Μπήκαμε στο μεγάλο δωμάτιο και έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Υπήρχε μια τεράστια αίθουσα με μια τεράστια βιβλιοθήκη. Δεν περίμενα να αντικρίσω κάτι τέτοιο σε αυτό το μέρος, κυρίως επειδή ήταν ιθαγενείς. Όταν τον ρώτησα που τα είχαν βρει όλα αυτά εκείνος μου εξήγησε ότι τα πράγματα πριν από αρκετό καιρό ήταν τελείως διαφορετικά….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 21, 2012 12:06 am

Τον ρώτησα αν μπορούσα να μείνω εδώ για να περάσει η ώρα μου και μου είπε ότι δεν υπήρχε πρόβλημα. Το περίεργο ήταν ότι όλα τα βιβλία ήταν γραμμένα σε κοινή γλώσσα και δεν είχαν επινοήσει κάποιες δικιά τους γραφή. Τα περισσότερα βιβλία είχαν ιατρικό περιεχόμενο με διάφορα βότανα και φάρμακα. Τουλάχιστον αυτό μπορούσα να καταλάβω από τους τίτλους…
-Οι κάτοικοι γνωρίζουν ανάγνωση και γραφή?
-Λίγοι είναι αυτοί που γνωρίζουν και συνήθως οι περισσότεροι είναι και γιατροί…
-Γιατί αυτό?
-Σε μικρή ηλικία τα παΐδια επιλέγουν να γίνουν γιατροί ή πολεμιστές. Οι πολεμιστές δεν μαθαίνουν ανάγνωση και γραφή. Όχι πως δεν έχουν την δυνατότητα , αλλά οι περισσότεροι δεν ενδιαφέρονται….
-Μάλιστα…είπα ενώ συνέχιζα να κοιτάζω τα μεγάλα ράφια της βιβλιοθήκης. Όταν τον ρώτησα αν υπήρχε κάτι διαφορετικό από φάρμακα και βότανα άρχισε να γελάει και μου έκανε νόημα να πάω στην άλλη πλευρά της βιβλιοθήκης. Από απορία και μόνο πήγα μήπως έβρισκα τίποτα ενδιαφέρον…
Το μάτι μου έπεσε πάνω σε ένα βιβλίο που μου έκανε εντύπωση με τίτλο “Μεγάλη Γραμμή”. Σκέφτηκα ότι θα ήταν κάτι ευχαριστώ να διαβάσω απ την στιγμή που είχα σκοπό να επιστρέψω εκεί και ας ήμουν εκεί στο παρελθόν. Επειδή όμως δεν έφτανα αναγκάστηκα να πάρω μια καρεκλά που βρήκα εκεί δίπλα και να ανεβώ, παρ όλα αυτά ακόμα και έτσι δεν ήταν εύκολο να το πιάσω…
-Πέεεεφτω….πέεεεεφτω….έεεπεσαααα!! [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 2272098024
-Είσαι καλά?
-Ναι…ΟΧΙ!!είπα ενώ έπεφταν πάνω μου τα βιβλία που είχα ρίξει ενώ προσπαθούσα να τραβήξω το βιβλίο που ήθελα….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 1:44 am

Σηκώθηκα σχεδόν αμέσως και άρχισα να τα μαζεύω για να τα βάλω πίσω στην θέση τους. Ενώ τα στοίβαζα, το μάτι μου έπεσε πάνω σε ένα από τα μικρά σε μέγεθος βιβλία που είχα ρίξει. Ο τίτλος του ήταν τόσο πιασάρικος που με έκανε να παρατήσω ότι άλλο κρατούσα και να το ανοίξω από απορία και μονό. Στο εξώφυλλο ήταν γραμμένα με μεγάλα γράμματα ο τίτλος “Φρούτα του Διαβόλου”….
Κάθισα σε μια καρεκλά και άρχισα να το διαβάζω με μεγάλη προσοχή. Σύμφωνα με το βιβλίο υπήρχαν φρούτα που σου έδιναν το κάθε ένα μια ξεχωριστή δύναμη. Κατά καιρούς, όταν ακόμα ήμουν στην Μεγάλη Γραμμή, άκουγα διαφορές ιστορίες για διάφορους ανθρώπους που έγιναν ξακουστοί για την μεγάλη τους δύναμη. Άραγε θα μπορούσαν αυτές οι ιστορίες να συνδέονται άμεσα με το βιβλίο αυτό? Ποτέ δεν είχα πιστέψει όμως ότι κάτι τέτοιο το εννοούσαν κυριολεκτικά, περά του ότι ήταν ιστορίες που έλεγαν σε μικρά παιδία. Πάντα θεωρούσα ότι η δύναμη ήταν μεταφορική και ότι απλά ήταν δυνατοί ως άνθρωποι….
Συνέχιζα πάντως να το διαβάζω για αρκετή ώρα και για πρώτη φορά ένα βιβλίο με είχε συνεπάρει τόσο πολύ. Ο τρόπος που περιέγραφε τα φρούτα ήταν ανατριχιαστικός. Δεν έλεγε πουθενά όμως πόσα φρούτα υπήρχαν και τι δυνάμεις έδιναν. Κυρίως αναφέρονταν πληροφορίες για αυτά, όπως για το πόσο ξεχωριστά, σπάνια και πολύτιμα ήταν, καθώς επίσης και την βασική αδυναμία όσοι είχαν φάει φρούτο του διαβόλου ,ότι δεν θα μπορούσαν πλέον να κολυμπήσουν. Δίχως να χάσω χρόνο άρχισα να ψάχνω περισσότερα και αλλά βιβλία με τον τίτλο φρούτα του διάβολου, μήπως μάθω κάτι περισσότερο…
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 1:49 am

Ο λόγος που ήθελα κάτι τέτοιο ήταν επειδή ποτέ δεν είχα την ευκαιρία να μπορώ να προστατεύω αυτούς που ήθελα να προστατέψω και όχι προς προσωπικό μου όφελος. Βεβαία για το τελευταίο κάποιες φόρες είχα αμφιβολίες , αλλά τουλάχιστον ήθελα να πιστεύω ότι δεν είχα ποτέ μεγάλες φιλοδοξίες για να αποκτήσω κάποια δύναμη. Συνέχισα να ψάχνω για πάνω από δέκα λεπτά χωρίς να βρω κάποιο βιβλίο με το περιεχόμενο που ήθελα. Αποφάσισα λοιπόν να μαζέψω τα βιβλία που είχα ρίξει και να πάω πίσω στον χοντρό άνδρα. Πήρα την καρεκλά που είχα πάρει και πριν για να φτάσω το βιβλίο που έγραφε για την Μεγάλη Γραμμή…
-Λείπει ένα ή είναι η ιδέα μου….?ρώτησα τον εαυτό μου ενώ τα έβαζα πίσω στην θέση τους….
Πήγα τότε πίσω στον χοντρό άνδρα και τον ρώτησα γεμάτος απορία, μήπως θα μπορούσε να μου πει περισσότερο σχετικά με το βιβλίο που είχα κοιτάξει πριν λίγο. Εκείνος με κοίταξε καλά καλά, αλλα στο τέλος δέχτηκε να μου πει…
-Πριν πολύ καιρο είχαν έρθει εδώ κάποιοι πειρατές οι οποίοι έκλεψαν διάφορα από το νησί. Ένα από τα πράγματα που έκλεψαν ήταν και ένα βιβλίο από εδώ μέσα. Πιθανότατα να είναι το βιβλίο το οποίο ψάχνεις μικρέ…
-Γνωρίζεις τίποτα για αυτούς? Που μπορώ να τους βρω?
-Ψάχνεις ψήλους στα άχυρα και το ξέρεις…
Με τα πολλά τον κατάφερα να μου δώσει τις λίγες πληροφορίες που ήθελα και πράγματι ο τρόπος που χαρακτήρισε αυτό που ζητούσα δεν ήταν λάθος. Κυριολεκτικά έψαχνα ψήλους στα άχυρα. Το πλήρωμα λεγόταν Goldtooth Pirates και είχε περάσει απ το νησί περίπου πριν από καμία δεκαετία. Θα μπορούσαν να είναι οπουδήποτε, αλλά μόνο το ναυτικό θα μπορούσε να μου δώσει κάποιες παραπάνω πληροφορίες….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeThu Nov 22, 2012 1:56 am

Όλη την υπόλοιπη ημέρα ήμουν τελείως στον κόσμο μου και στο μυαλό μου είχα μόνο αυτό πράγμα και το πότε θα τέλειωνε επιτέλους η βροχή για να μπορώ να ταξιδέψω. Όσο περνούσαν οι μέρες ο καιρός γινόταν και καλύτερος, αλλά και πάλι ήταν ένα θέμα για να μπορώ να ταξιδέψω και πάλι. Ο χοντρός ο άνδρας μου εξήγησε ότι όταν θα ήταν μια χαρά ο καιρός δεν θα ήταν τόσο εύκολο να φύγω λόγω των όρνεων…
-Θα σου πρότεινα να φύγεις τώρα που μπορείς μικρέ…
-Το θέμα είναι αν μπορώ να ταξιδέψω με τέτοιο καιρό…
-Δεν έχει τόσο σημασία. Καλύτερα να ταξιδέψεις με τέτοιο καιρό παρά να ταξιδεύεις χωρίς πλοίο στο τέλος….
-Πολύ καλά λοιπόν, οπότε θέλω την βοήθεια σας για να φτάσω ως εκεί….
-Θα διατάξω τους άνδρες μου να σε πάνε στο σημείο που άφησαν το πλοίο σου…
-Σας ευχαριστώ πολύ για όλα και συγγνώμη αν ήμουν βάρος…
-Ήσουν ασυνήθιστη αλλά ευχάριστη παρέα μικρέ….είπε ενώ πήγαινε και πάλι μέσα στο σπίτι του. Οι άνδρες του μου έκαναν νόημα να τους ακολουθήσω και μάλιστα γρήγορα. Σχεδόν τρέχαμε για να μην μας δει κανένα μάτι από ψιλά…
-Εκει είναι το πλοίο σου διπλά στον βράχο, καλό ταξίδι ξένε…
-Σας ευχαριστώ για όλα…είπα ενώ άρχισα να τρέχω προς την κατεύθυνση που μου είχαν δείξει. Όταν ανέβηκα μάζεψα στην άγκυρα, άνοιξα τα πανιά για να προλάβω την παλίρροια. Δεν πρέπει να είχα κάνει ποτέ πιο γρήγορα κάτι στην ζωή μου για να προλάβω μην γίνει καμία στραβή. Το μόνο που ευχόμουν τώρα ήταν να μην σηκωθεί τίποτα στον ουρανό. Ευτυχώς όχι μόνο πρόλαβα την παλίρροια , αλλά και ο άνεμος ήταν δυνατός και ευνοϊκός για να κάνει να πλοίο μου να καλύψει μεγάλη απόσταση σε μικρό χρονικό διάστημα. Αυτή η ατυχή στάση μου, έκανε τα πράγματα να αλλάξουν ριζικά. Ίσως έπρεπε να αναβάλω το ταξίδι μου προς την Γραμμή για κάποιο διάστημα και να επικεντρωθώ στην εύρεση του βιβλίου που ήθελα. Αυτό που με προβλημάτιζε όμως ήταν ότι κάτι είχα ξεχάσει.....
-Χμμμ...!!Θυμήθηκα!! Ξέχασα την τσάντα με τρόφιμα που είχα έτοιμη για να πάρω μαζί μου!!! [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] 2272098024
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]The man who knew too much..... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» The Job...[Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Torino Kingdom-
Jump to: