Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 3:01 pm

Πίεσε το ξίφος του στα μαχαίρια μου, όμως είχα περισσότερη δύναμη απ αυτόν έτσι ούτε καν οπισθοχώρησα.
ον κλώτσησα με το δεξί μου πόδι στο αριστερό του γόνατο , και τον έκανα να λυγίσει.Ένα δυνατό κρακ ακούστηκα απ την άρθρωσή του....Με το δεξί μου πόδι που ήταν ακόμα στον αέρα, χτύπησα το ξίφος του και το πέταξα λίγα μέτρα πιο μακρυά..Μετά προσγείωσα το πόδι μου στο κεφάλι του, ρίχνοντας τον κάτω Απενεργοποίησα τους μηχανισμούς τον μαχαιριών και τράβηξα το ξίφος μου με το δεξί μου χέρι
Έφερα το ξίφος μου στο πρόσωπο του μικρού....
Είσαι αδύναμος...Αυτό το σημάδι είναι για να μάθεις να προπονείσαι παραπάνω, είπα και χάραξα το πρόσωπο του με το σπαθί...

Λίγες ώρες μετά..

Το χώμα έτριζε κάτω απο τις μπότες μοου καθώς κατηφορίσαμε προς την κοιλάδα που ήταν δροσερή και αχνοφωτισμένη εκείνες τις πρώτες ώρες ώρες του συννεφιασμένου πρωινού..


Last edited by DIRK on Fri Nov 16, 2012 3:21 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 3:05 pm

Παρ ότι δεν ήξερα τα μέρη εγώ πήγαινα μπροστά και ο Engel με ακολουθούσε καθώς ήμουν αρκετά έμπειρος ιχνιλάτης και κυνηγός .Κρατούσαμε και οι δυο τα τόξα μας έτοιμα για βολή.
Δεν μιλούσε κανείς απο τους δυο ενώ παρατηρούσαμε την γύρω περιοχή για τα ίχνη των ελαφιών.
Εκεί, είπε ο Engel χαμηλόφωνα , δείχνοντας μερικά χναρια που οδηγούσαν στην άκρη του ποταμου.
Κούνησα ελαφρα το κεφάλι μου και τα ακολούθησα...Έδειχναν να είναι της προηγούμενης μέρας, έτσ διακυνδύνευσα να μιλήσω ..
Θα μπορούσες να με συμβουλεύσεις σε κάτι Engel?
Φυσικά! τι τρέχει>?
περνάνε συχνά απ το μυαλό μου σκέψεις για να αφήσω την πειρατεία ακόμα δεν την άρχισα...Δεν ξέρω..Δεν είμαι ο΄ίδιος πλέον....Απο τότε που συνέβει το περιστατικό με την κρεμάλα σε συνδιασμό με το οτι ολοκλήρωσα έναν συμαντικό στόχο μου, με κάνουν να νοσταλγώ την ζωή που δεν έζησα,,....
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 3:06 pm


Απο την άλλη δεν το θέλω..Βλέπω πως με αυτά που έκανα, έχω ξεσηκώσει πολύ κόσμο ο οποίος θέλει να με ακολουθήσει, καλή ώρα όπως εσύ
Σταμάτησα.
-Και ποιος σου λέει καπετάνιε πως δεν έχουμε και εμείς καλή ζωή? Θα γλεντάμε με τις νίκες μας ! θα ταξιδέψουμε σε μέρη που ούτε καν έχουμε φανταστεί πως υπάρχουν! Θα νικήσουμε υπεράριθμες μάχες, και θα χασουμε , δεν πειράζει..Θα ακούνε το όνομα μας και θα τρέμουν!
Τα λόγια του μου άρεσαν...
Τα λόγια σου με συγγίνησαν....όμως θα σου πω τον τωρινό μου στόχο, και θα αποφασίσεις αν θέλεις να μεινεις μαζί μου....
Ακούω καπετάνιε...
Θέλω να γίνω ένας απο τους 4 yonkou...
Επικράτησε σιγή
Τότε εγώ θα σε βοηθήσω...Θα ανήκω στο πλήρωμα ενώς yonkou ως ένα απο τα πρωτοπαλίκαρά του....Θα μείνω μαζί με εσένα καπετάνιε , ως το τέλος σόυ, είτε το δικό μου...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 3:20 pm

Χαμογέλασα...
Ωραία λοιπόν! Ας συνεχίσουμε το κυνήγι!
Έτσι κι έγινε..Προχωρήσαμε μερικά μέτρα πιο πέρα με εμένα να προπορεύομαι..έπειτα σταμάτησα..καθώς μια οσμή ήρθε να διαλύσει τις σκέψεις μου..Μια βαρια οσμη ψημένου κρέατος και καμένων κλαδιών πεύκου..Ποιος άλλος θα μπορουσε να βρίσκεται εδώ εκτός απο εμάς;Παίρνοντας μια βαθια ανάσα, έκανα έναν κύκλο προσπαθώντας ναεντοπίσω που ήταν η φωτά..Ένα ελαφρύ ρεύμα αέρα ήρθε προς το μέρος μου απο κάποιο σημειο πιο κάτω στον δρόμο, κουβαλώντας ένα καυτό κύμα καπνού.Το άρωμα της τροφής ήταν τοσο έντονο , που άρχισαν να μου τρέχουν τα σάλια..Έκανα νόημα στον Engel ο οποίος βρέθηκε αμέσως δίπλα μου
Το μυρίζεις και εσύ?Ένευσε καταφατικά..Γυρίσαμε μαζί στον δρόμο και ακολουθήσαμε την οσμή προς τον νότο..Περίπου τριάντα μέτρα πιο πέρα , ο δρόμος έστριβε γύρω απο μια σειρά λεύκες και χανόταν απο τα μάτια μας..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 3:35 pm

Καθώς πλησιάζαμε στην στροφή στα αυτιά μας έφτασαν φωνές, πνιγμένες απο το παχύ στρώμα της πρωινής ομίχλης πάνω απο την κοιλάδα
Φτάνωντας στο τέλος της σειράς με τις λέφκες, επιβράδυνα το βήμα μου και σταμάτησα.΄΄ηταν ανόητο να προσπαθήσω α εφνιδιάσω κάποιους που κκυνηγούσαν.Οστώσο κάτι με ενοχλούσε...όσο πληισίαζα, άκουγα περισσότερες φωνες μέσα στο κεφάλι μου....
Το ακούς αυτό? Ρώτησα τον engel
Τι θα έπρεπε να ακούω? ρώτησε...Μονο ήχους του δάσους..
Η απάντηση του με παραξένεψε...Γιατί άκουγα μονο εγώ αυτές τις φωνές μέσα στο κεφάλι μου? Μήπως φταίει η κούραση/??
Περπατώντας λίγα μέτρα πιο πέρα, αντικρύσαμε ένα μεγάλο αριθμό φανών.Ή ομάδα έδειχνε μεγαλύτερη απο οποιαδήποτε οικογένεια η ομάδα κυνηγών..Χωρίς να το πολυσκεφτώ, βγήκα στον δρόμο και γλίστρισα πίσω απο τους χαμηλου΄ς θάμνους που πλαισίωναν τις λέυκες..
Τι κανεις? Ψυθύρισε ο Engel
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 3:39 pm


Έκανα ένα νόημα για να σωπάσει, έπειτα προσώρησα στα κλεφτά παράλληλα προς τον δρόμο, προσπαθώντας να κάνω όσο το δυνατόν λιγότερη φασαρία με τα βήμματα μου
Την στιγμή που έφτασα στο τέλος της στροφής, πάγωσα,,,
Πάνω στο γρασίδι, δίπλα στον δρόμο, είχαν στρατοπεδεύσει αρκετοί imperials..Πενήντα κράνη άστραυταν κάτω απο το πρωινό φως, καθώς οι κάτοχοι τους καταβρόχθιζαν τα πουλερικά που έψηναν στην φωτιά.Παρότι οι άντρες ήταν λασπωμένοι και ταλαιπωρημένοι, απο την πορεία τους, το σύμβολο του tullius
Spoiler:
εξακολουθούσε να είναι ορατό πάνω στους κόκκνους χιτώνες τους.Κάτω απο τον χιτόνα τους, φορούσαν δερμάτινες πανοπλίες, βαριές με καρφωμένους επάνω τους ατσάλινους θώρακες- περικνημίδες και περιβραχιόνια
Οι περισσότεροι στρατιώτες είχαν πλατύστωμα ξίφη, αν και πέντε έξι ήταν τοξότες,ενώ άλλοι τόσοι, κρατούσαν πέλεκεις με μακρύστέλεχως και φοβερή όψη
Spoiler:
Στριμωγμένες ανάμεσά τους, ήταν δυο απέσιες μαύρες μορφές..Τους αναγνώρισα κατευθείαν...ήταν ελιτ των επαναστατών...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 3:51 pm

Μερικοί άνθρωποι χρήστες zoan φρούτων οι οποίοι δρούσαν σε συνεργασία με τους τοπικους βασιλείς, , κάνοντας τις βρωμοδουλειές τους...Τους είχα συναντίσει στο Elfheim, λίγο πριν την δίκη μου
Ετοιμαζόμουν να ορμίσω εναντίων τους, ενώ τα δάχτυλά μου είχαν ηδη αρχίσει να κινούνται για να πιάσουν ένα βέλος..Ξάφνου ο engel με άρπαξε αποτομα απο την μπλούζα και με έσυρεμε το ζόρι στο έδαφος.
-Μην το κάνεις..Έτσι θα σκοτωθούμε και οι δυο...
Είχε δίκιο..ίσως τους στρατιώτες να τους καταφέρναμε, αλλα δυο χρήστες φρούτων του διαβόλου, σε συνδιασμό με 50 στρατιώτες, με τίποτα..παρ όλα αυτά, κατεκλεισμένος απ τα νεύρα μου, απάντησα
-Αυτοί οι μπ@στ@ρδοι.....είπα ενώ τα χέρια μου έτρεμαν απο τα νεύρα....Αυτοί με είχαν φυλακίσει τότε....
-Καπετάνιε...ψυθύρισε έντονα ο engel...Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...Κοίτα..Είναι στην υπηρεσία του βασιλιά, και είναι 50 άτομα μαζί τους
Είναι και χρήστες φρούτων του διαβόλου...

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 3:57 pm

-Ακόμα χειρότερα.. ακόμα και αν κατάφερνες να ξεφύγεις, θα έφερνες την καταστροφή στο χωριό μου, σαν συνέπεια της πράξης σου,,
Σταμάτησε να μιλάει
]Είναι ανάγκη να γυρίσουμε πίσω Captain...Πρέπει να τους προειδοποιήσουμε όλους
Μετά εσύ πρέπει να κρυφτείς, πρόσθεσε..Μπορει να ψαχνουν για εσένα..Οι ξένοι είναι οι μόνοι που έχουν άλογα, αν τρέξουμε, πιθανόν να φτάσουμε πρώτοι
΄Κοίταξα ανάμεσα απο τα κλαδιά τους αμέριμνους στρατιώτες.η καρδιά μου βροντοχτυπούσε διψώντας για εκδίκηση, δαμαρτυρώταν ζητώντας επίθεση και μαχη, επιθυμούσε διακαως να δει τους υπαίτιους της δυστιχίας της όπως τους 'αξιζε.Δεν με ένοιαζε ακόμα κι αν πέθαινα, αρκεί να δω τρυπιμένους απο δυο βέλη τους αλλους...Ακεί να κατάφερνα έστω και στιγμιαία να κεγράψω την θλίψη μου και τον πόνο μου μέσα σε μια μοναδική , και φοβερή στιγμή.
Ένα μικρό βήμα αρκούσε
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 4:14 pm

Πνίγοντας έναν λιγμό, έσφιξα τις γροθιές μου κι έσκυψα το κεφάλι μου...Δεν μπορώ να το κάνω αυτό...όχι ως που να δυναμώσω κι άλλο..Παρέπεινα για λίγο αλύγιστος με μάτια σφιχτοκλεισμένα, έπειτα με αργές αγωνιώδεις κινήσεις τραβήχτηκα προς τα πίσω...
Πάμε γρήγορα, του είπα αποφασισμένος..
Χωρίς να περιμένω την αντίδρασή του,, γλίστρισα ανάμεσα ανάμεσα στα δέντρα οσο πιο γρήγορα μπορούσα..Όταν έφτασα σε ένα σημείο, οπου ο καταυλισμός δεν φαινόταν, σηκώθηκα όρθιος και άρχισα να τρέχω στον δρόμο
Σε λίγο βρέθηκα στο μονοπάτι με το χώμα, κατηφορίζοντας με όλη μου την δύναμη μετατέποντας την αγωνία μου και τα νεύρα μου, σε ταχύτητα...Ο Engel αγωνιζόταν να με προλάβει μειώνοντας ολοένα και περισσότερο την απόστασή που μας χώριζε , κάνοντας εξαιρετικά μεγάλες δρασκελιές
Ελάτωσα την ταχύτητα μου και περίμενα να φτλασει δίπλα μου για να του πω..
Εσύ ανάγγειλε σε όλους τα νέα, εγώ θα παω στο σπίτι , θα πάρω πράγματα και θα μιλήσω στον Drake..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 4:15 pm

Σκόπευα να κρυφώ, όμως όχι και να παρατήσω στην τύχη του τον νεο νακαμα μου και το χωριό του..
Κούνησε καταφατικά το κεφάλι του και συνεχίσαμε την αγωνιόδη πορεία μας...Έπειτα απο τρεία χιλιόμετρα, σταματήσαμε για να πιούμε λίγο νερό και να ξεκουραστούμε..όταν το λαχάνιασμα μας υποχώρησε, συνεχίσαμε να διασχίζουμε τους χαμηλούς λόφους πριν απο το χωριο του Engel..Καθώς γλιστρούσαμε στο χώμα, αναγκαστίκαμε να επιβραδύνουμε αρκετά τον ρυθμό μας, ακόμα κι έτσι όμως είδαμε σύντομα τα απλώνεται μπροστά μας το χωριό..
Ξεχύθηκα αμέσως προς την με΄ριά στην οποία ήταν το σπίτι, ενω ο engel κατευθυνόταν προς το κέντρο της πόλης..Αφήνωντας πίσω μου τα σπίτια, κατέστρωνα στο μυαλό μου σχέδια, σχετικά με το πως θα στήσω ενέδρα και να σκοτώσω τους ξένους διχως να προκαλέσω την οργή, η τον θανατο των κατοίκων....Τελικά η καλύτερη λύση θα ήταν να φύγω και να γυρίσω με ενησχύσεις..
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Already a target? [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Karate Island-
Jump to: