Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 9:17 pm

-Εντάξει, συμφώνησε...
Ξάφνου, άκουσα βήμματα απο πίσω μας, όμως ήταν ελαφρα...Ενεργοποίησα τον μηχανισμο που έβγαζε το μαχαίρι απ τον δεξί μου καρπό και γύρησα προς τον Yuki ο ο΄ποίος περπατούσε πίσω μου.Ήταν ο Riku, o οποίος κρατούσε κρατούσε το ξιφος του και ορμουσε προς τον Yuki....Παραμέρησα με το αριστερό μου χέρι τον απωρημένο Yuki, πιάνοντας τον απ τον ώμο και τον απώθησα στα αριστερά....Έφερα το χέρι μου με αρκετή γρηγοράδα προς τον λαιμό του ξιφομάχου Riku..Ήταν ένα θανατηφόρο χτύπιμα..
Γύρισε προς τα πίσω απορημένος. Είδε το νεκρό σώμα του Riku να πέφτει στο πάτωμα.
Τι έγινε;, ρώτησε.
Ο Riku...πήγε να σου επιτεθεί.
Ευχαριστώ...,
Φαίνεται δεν του άρεσε που σώθηκε..., είπα, για να αποφορτίσω την ατμόσφαιρα. Δεν είπε κάτι, απλά γέλασε. Συνεχίσαμε να περπατάμε μέσα στην πόλη, κρατώντας λίγη απόσταση, για να μην μας καταλάβει κανένας. Φτάσαμε μπροστά σε ένα Bar. Ο Yuki μπήκε μέσα κι εγώ τον ακολούθησα. Είχε πολύ κόσμο εκείνη την ώρα, κυρίως πειρατές, αλλά δεν έλλειπαν και οι απλοί πολίτες, και, επακολούθως, φασαρία. Καθίσαμε σ'ένα μικρό τραπεζάκι, στη γωνία στο βάθος. Το κοντινότερο τραπέζι σ'εμάς ήταν με πειρατές που έπαιζαν χαρτιά και φώναζαν όλη την ώρα, οπότε υπήρχε ελάχιστος κίνδυνος να μας ακούσουν εκεί. Ο Υuki κοίταξε γύρω μια-δυο φορές, για να σιγουρευτεί πως κανείς δεν μας άκουγε...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 9:39 pm

Εδώ που τα λέμε δύο άτομα με κουκούλα δεν ήταν και η πιο συνηθισμένη πελατεία για ένα Bar...Ο Yuki φορούσε το μανδύα με την κουκούλα του, όπως πάντα, κι εγώ φορούσα έναν κόκκινο μανδύα, και πάλι με κουκούλα για να μη με αναγνωρίσει κανένας.
Οπότε...θέλεις να μάθεις τι έγινε στο στενό; Θα..., άρχισα να λέω, αλλά...
Όχι...πρώτα θέλω απαντήσεις σε πολλά άλλα πράγματα. Πρώτον, γιατί έφυγες, τότε, πριν από 8 χρόνια; Που πήγες; Γιατί δεν με ειδοποίησες; Αυτά θέλω να ξέρω πριν την οποιαδήποτε συζήτηση., με έκοψε...
Σταύρωσα τα χέρια μου και τα έβαλα πάνω στο τραπέζι ...
-Νομίζω πως ήρθε η ώρα να σου πω μια μικρή ιστορία ...Είναι κάποια πράγματα που δεν σας είχα αποκαλύψει τότε, τα οποία εξηγουν αρκετές απορίες τις οποίες μου εξέφρασες πριν απο λίγο..Κατ αρχήν θα σε παρακαλούσα να μείνεις σιωπηλός όση ώρα σου μιλάω, καθώς είναι πολλά αυτά που θέλω να πω.Πριν πάρα πολλά χρόνια, ήμουν ένα απλό χωριατόπαιδο..Ζουσα μια πολύ ηρεμη, απλή και όμορφη ζωή , αν και τα οικονομικά μας δεν ήταν καθόλου καλα...Ζουσα με τον πατέρα μου, τον παππού μου και τον μικρό μου αδερφό, τον Tobi, σε ένα σπίτι κοντά στα βουνά του Elfheim, τα stormbring....Οι δυο μεγαλύτεροι της οικογένειας δούλευαν στα χωράφια και εγώ απο τα 14 μου, έβγαινε για κυνήγι , ωστε να έχουμε να φαμε κρεας...Γι αυτό πήγαινα στα βουνά..Δεν πατουσε κανενας εκεί λογο των θρύλων που υπάρχουν για τα καταραμένα εκείνα βουνά ...2 χρονια μετά έγινε κάτι το ακατανόητο..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 10:02 pm

Μια κρυα χειμωνιάτικη νύχτα, κηνυγούσα στα βουνά..Έλειπα 6 μέρες απ το σπίτι και έπρεπε να φέρω οπωσδήποτε φαγητό.Έτσι κηνυγούσα στις 2 το βράδυ....Είχα λοκαρισμένο τον στόχο μου, ένα πληγωμένο ελάφι. Ξαφνικά ακούστικε μια μεγάλη έκρηξη απο την κορυφή ενώς βουνου....Ήταν αρκετά ησχυρη ωστε να διώξει ολόκληρο το κοπάδι΄...Καταριώμουν την ώρα και την στιγμή που έγινε αυτό...Έτσι νευριασμένος, άρχισα να ανεβαίνω στην κορυφή, αποφασισμένος να μάθω τι έγινε... Εκεί συνάντησα 3 άντρες....Ένας απο αυτους σκότωσε τους άλλους δυο..ΑΠ ότι είχα κρυφακούσει, έψαχναν για έναν θησαυρό και ένα πολύτιμο σπαθί.... Την ώρα που έφευγε, με είδε και πήγε να με σκοτώσει....Εκείνη την ώρα , λίγο πριν με ακουμπίσει, τον χτύπισε ένας μυστήριος άντρας, αφήνοντας τον αναίσθητο....Δεν κατάφερα ποτέ να μαθω ποιος ήταν.
Παρ όλα αυτα, το κακο είχε γίνει...Την ώρα που πήγαινε να με χτυπίσει ο άλλος, πέταξε μερικές σταγόνες αίμα καταλάθος πάνω μου...Έτσι, την επόμενη μέρα, καθώς κατέβαινα απ τα βουνά, συνάντησα 2 φρουρούς.Αυτοι οι δυο με φυλάκισαν και πήγαν μαζί με άλλους να ερευνήσουν αυτά που τους είπα.
.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 10:16 pm

Οι φρουροι το μονο που βρηκαν ήταν δυο πτώματα.....Έτσι κατηγόρησαν εμένα για φόνους, τους οποίους δεν έκανα....Συνεδρίαζαν επι ώρες για μένα, πολίτες και Βασιλιάς....Με βρήκαν ένοχο και με καταδήκασαν σε θανατο δι απαγχονισμό.....Ευτυχώς για μενα. πειρατές επιτέθηκαν στην πολη την ιδια μέρα, και μια κανονια άνοιξε μια τρύπα στον τοίχο, απο τον οποία διέφυγα...Έκλεψα μια βαρκα, όμως πριν απο αυτό βεβαιώθηκα πως η οικογένεια μου ήταν καλα....Δεν τους βρήκα όλους...Μονο τον μικρό αδερφό μου..Αφου σκότωσα 2 πειρατες για να τον προστατέψω, του έδωσα το τόξο μου και του είπα να κρυφτει στο δασος...Δεν γνωρίσω τι απέγινε και έτσι έστειλα έναν δικό μου να τον βρει , αυτη τη στιγμή που μιλάμε....Έκλεψα μια βαρκα, και έφυγα απ το νησί..Η κακοτυχία μου δεν σταματησε εκεί...Πετυχα μια καταιγίδα η οποία με έστειλε κατευθείαν στο νησι σου.....Δεν μπορουσα να μεινω ομως εκει...Μου φερθηκες πολυ καλα για να το παραβλέψω...Έπρεπε να προστατέψω το μέλλον σου..Δεν ήθελα να σε στοχοποιούσαν ως εναν φιλο ενως καταζητούμενου ...Γι αυτό δεν ε΄βγαινα πολυ απ το σπιτι τοτε....Έτσι έφυγα και βρήκα καταφύγιο σε ένα διπλανό νησί...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 10:33 pm

Εκεί όπως σου είπα,εκπαιδεύτηκα μόνος μου με τα μαχαιριά μου και το ξίφος μου, όπως επίσης και με την τέχνη του μηχανικού..Κατάφερα να κάνω πολλές εφευρέσεις χρησιμοποιώντας άπλα πράγματα που βρίσκεις στο δάσος..Βαθιά μέσα μου όμως δεν ήμουν ευχαριστημένος .Ήθελα εκδίκηση από τον Hayari και κάθε πολίτη του Elfheim που τότε ψηφίσαν για να με διώξουν. Μου στέρησαν μια ήρεμη ζωή, και με καταδικάσαν να γίνω ένας άνθρωπος χωρίς ιδιαίτερα αισθήματα.Έτσι σχεδίαζα την επιστροφή μου.Όχι μόνο για να γυρίσω και να δουλέψω, άλλα να καταστρέψω το νησί και μαζί με αυτό, όλους τους κατοίκους του..Διψούσα για αίμα και εκδίκηση...Σχεδίασα το τι θα κάνω προσεκτικά, και έτσι περασε ο καιρος..Τέσσερις μέρες πριν, έφτασα στο Elfheim.Εκεί σχεδίαζα να γίνω ενα με την Black Claw, μια οργάνωση εγκληματιών ωστε να με προμηθεύσουν δυναμίτες..Δεν έγινε ακριβώς όπως το περίμενα η δουλειά.. Οι black claw άρχισε να με κυνηγά αφού σκότωσα 2 από τα ηγετικά τους μελη, ετσι η δουλειά μου γινόταν δυσκολότερη...Ο Alexander απ την άλλη, ένας σύμμαχος μου, με πρόδωσε στους Black Claw, περιμένοντας πλούτη, όμως τον εξαπάτησαν και έτσι βρεθήκαμε και οι δυο σε ένα κελί
Παρ ολα αυτα, κατάφερα να μας ελευθερώσουν..Αυτο συνέβη καθώς έκανα τους πολίτες να αισθανθούν ανασφάλεια και δημιούργησα αναρχία στην πόλη...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 10:57 pm

Έκαψα το μεγαλύτερο πλοιο του Hayari , έκαψα την αποθήκη πυρομαχικών, δολοφόνησα μερικούς πολίτες και ετσι αναγκαστήκαν καλέσουν τους marines, αυτο ευτυχώς έγινε πριν με πιάσουν..Τους υποσχέθηκα οτι θα τους βοηθήσω να διώξουν τους marines λέγοντας τους ένα πολυ καλο σχέδιο το οποιο θα μας ωφελούσε όλους και κυρίως αυτους...Τους έπεισα να βάλουμε δυναμίτες κατω απ το λιμάνι, ομως οταν φτάσαμε εκει διέταξα τους άντρες μα τα βάλουν κατω απ ολη την πολη...Την επόμενη μερα εγινε ολη η δουλειά...Μολις το πλοιο των marines εφτασε το έζωσα με εκρηκτικά και κατευθύνθηκα προς το παλατι του Hayari για να τον δολοφονήσω...Τελικά δεν τα κατάφερα..Μολις έφτασα εκει ,. σκότωσα 6 φρουρούς του και μολις πηγα να βαλω τον ιδιο να παρει στα κεντρικά της βασης των marine στην south blue εμφανηστικε και τον εσωσε ο σωματοφυλακας του και φυλος του, Yamada..τον δολοφόνησα μολις εδωσε τον κωδικό τους και τους μίλησα.. Τους προειδοποίησα οτι η εποχή μου τωρα αρχίζει και πως ειναι ανίκανοι να τα βάλουν μαζι μου..Τους εκανα και μια επίδειξη δυναμίτης εκείνη την ωρα , ενεργοποιώντας τον πυροκροτητή που ηταν για τα εκρηκτικά του καραβιού...Για να μην σε πολυκουραζω, το κατέστρεψα και μετα έφυγα απ το παλατι..Στην διαδρομή μου για το σπιτι, άρχισα να καιω. το δάσος ωστε και οι πολίτες να μην μπορούν να έρθουν εκει , αλλα και να μην μπορεί να με ακολουθήσει κάνεις απο στερια....
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 11:29 pm

Πριν φυγω με την βάρκα του alexander, κατέστρεψα και το σπιτι. Διέταξα τον Alexander να παει λιγα χιλιόμετρα εξω απ το λιμάνι..Ηθελα να το δω να καταστρέφετε οπως και εγινε...Μετα απο αυτο, σκότωσα τον Alexander για την προδοσία του και ήρθα εδω..Εδω μας επιασε ο αντρας για τον οποιο ηρθα να σκοτωσω, ο Andnan.Με έβαλε να σκοτωσω τον αντιδήμαρχο, οπως και εκανα πριν λιγο, κθαθως εχει φυλανισμενους 2 δικους μου ...Τωρα πρεπει αν βρω τροπο να τους παρω πισω ...Εκεινος νομιζει πως είμαι κηνυγός επικυριγμένων, αλλα σκοπευει να με παραδώσει σε εσας , κατηγορώντας με ως τον ''A''...Είχε δίκιο, όμως πρέπει να ξεφύγω καπως.
Μπορούσες να μου ζητήσεις βοήθεια...λόγω του πατέρα μου είχα κάποιες συνδέσεις με τους marine, και συνεπώς μπορούσα να βοηθήσω να θεωρηθείς αθώος στο Elfheim...Αλλά αυτό ήταν πολύ καιρό πριν...τώρα δεν υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει γι'αυτό το θέμα...κυρίως γιατί η πόλη δεν υπάρχει πια...
Το είχα σκεφτεί...αλλά θα δημιουργούσε προβλήματα και στους δυο μας, αν δεν το πίστευαν... Αφενός θα κατηγορούσαν εσένα για κάλυψη ενός εγκληματία, κι αφετέρου θα με έπιαναν επί τόπου...αφού θα υπήρχαν αρκετοί marine.
Σωστό κι αυτό...δεν το είχα σκεφτεί.
Τώρα...όσο για τους...
Σταμάτα.
Τι έγινε;.. Σηκώθηκα όρθιος και άρχισα να περπατάω προς την έξοδο του Bar. Τότε, ένας από τους πελάτες σηκώθηκε όρθιος.
Για που το'βαλες, "Α"...ή μήπως να πω Alucard;, ρώτησε, και κάμποσοι άντρες γύρισαν τα κεφάλια τους προς το μέρος μου. Τότε κατάλαβε γιατί του είπα να σταματήσει...Κάποιος μας παρακολουθούσε...Δεν μίλησα, απλώς γύρισα την πλάτη μου και βγήκα από το μαγαζί. Ο άντρας με ακολούθησε. Πίσω του κι άλλοι τέσσερις. Πήγαμε μέχρι την πόρτα, όπου ο πρώτος μου επιτέθηκε...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 11:42 pm

Κατάφερα να νικήσω δύο απ'αυτούς, αλλά ήταν πέντε εναντίων ενός, κι έτσι, χωρίς το πλεονέκτημα του αιφνιδιασμού, μόνο αυτό κατάφερε να κάνα μόνω μου. O Yuki σηκώθηκε αμέσως, έτρεξε έξω κι όρμισε πάνω σ'έναν από τους τρεις άντρες, που είχε το σπαθί του σηκωμένο, έτοιμος να με σκοτώσει . Τον έριξε κάτω και χτύπησε με όλη του τη δύναμη στο πρόσωπό του, με αποτέλεσμα να μείνει αναίσθητος. Ένας άλλος σηκώθηκε και του ρίχτηκε. Κατάφερε να τον κρατήσει στο έδαφος, κι έβγαλε ένα μαχαίρι. Το σήκωσε ψηλά κι άρχισε να το κατεβάζει με φόρα για να τον καρφώσει.Εντελώς ξαφνικά, όμως, σταμάτησε απότομα. Τον είχα καρφώσει μ'ένα μικρό μαχαίρι που έβγαινε απ'το μανίκι μου, στην πλάτη. Σηκώθηκε όρθιος, τινάχτηκε.
Ευχαριστώ.
Μα τι λες; Εγώ ευχαριστώ...αν δεν τους είχες επιτεθεί στην αρχή δεν θα ήμουν εδώ.
Τώρα...όσο για τους συντρόφους σου...
Όχι εδώ...δεν είπες πως είχες ένα δωμάτιο;
Ναι...εδώ, στη γωνία είναι. Πάμε να συζητήσουμε εκεί καλύτερα;
Όσο να'ναι είναι καλύτερα από τη μέση του δρόμου..., του απάντησα και ξεκινήσαμε να περπατάμε...
Περπατήσαμε για πέντε λεπτά μέχρι που μπήκαμε στο πανδοχείο. Ανεβήκαμε στον πρώτο όροφο και μπήκαμε στο δωμάτιό μου.
Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε...
Ωραία...ήθελα να ρωτήσω, με τους συντρόφους σου, τι θα κάνουμε;
Τι θα κάνω εννοείς...
Όχι...θα βοηθήσω κι εγώ.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 15, 2012 12:03 am

Δεν μπορώ να το ρισκάρω...αν σε δουν μαζί μου...
Δεν πρόκειται να γίνει όπως την προηγούμενη φορά...Ένας καλός φίλος είναι πολύ πιο σημαντικός από μια θέση...όσο κι αν θέλω να ακολουθήσω τα βήματα του πατέρα μου...,
Υποθέτω πως έχεις δίκιο...αλλά και πάλι...
Ξέχασέ το...θα βοηθήσω. Τι μπορείς να κάνεις μόνος σου εναντίων μιας ολόκληρης πόλης; Την τελευταία φορά σχεδίαζες για χρόνια...αυτή τη φορά δεν έχεις τίποτα...
Εντάξει...θα βοηθήσεις. Έχεις κάποιο σχέδιο κατά νου;
Κοίτα...υπάρχουν δύο τρόποι. Πρώτον, μπορούμε να το κάνουμε με τον παραδοσιακό τρόπο, δηλαδή να τους αντιμετωπίσουμε κατά μέτωπο. Ο άλλος είναι, να μπούμε κρυφά. Τυχαίνει να ξέρω μια κρυφή είσοδο στο δημαρχείο...παλαιότερα είχα κλέψει τα σχέδια της πόλη από το γραφείο του πατέρα μου...
Απλά πες μου που είναι και θα το κάνουμε με αυτόν τον τρόπο...αύριο., απάντησε, κι εγώ του είπα κάθε λεπτομέρεια που ήξερα για το δημαρχείο. Μετά έφυγα, λέγοντάς του πως θα τα πούμε αύριο...



Μόλις είχα αποχαιρετήσει τον yuki...Παρα την ευγενική πρότασή του για βοήθεια. δεν ήθελα να διακυνδυνέψω την ζωή και την φήμη του παιδικού μου φίλου...Προτιμούσα να χαλασω την ηδη χαλασμενη ζωη μου, παρα του Yuki, o οποίος απο μικρος ήθελε μια καλη καριερα στο ναυτικό...Με αποφασιστικότητα, κινησα προς την είσοδο του δημαρχειου............Θα τους αντιμετόπιζα πρόσωπο με πρόσωπο, και ας γινόταν ότι ήταν γραμμένο
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 15, 2012 12:10 am

Στην είσοδο, υπήρχαν δυο φρουροί...Πλησίασα με σταθερό βήμα προς το μέρος τους, ενω ενεργοποιουσα τους μηχανισμους των μαχαιριων που ειχα προσαρμοσμένους στους καρπους των χεριων μου.
Οι δυο φρουροι, σχημάτισαν με τα ακοντια τους ενα Χ, κλείνωντας μου τον δρόμο..
-Θέλω να δω τον δήμαρχο...Είμαι ο A...είπα καθως είδα πως οι φρουροι ήταν νέοι, και δεν με είδαν πριν...
Οι δυο τους άνοιξαν διάπλατα τα μάτια τους ...Με μια απελπισμένη κίνηση, κατέβασε το δορυ του(ο φρουρος στα δεξια) με το δεξί μου χέρι, το έπιασα στον αέρα, έκανα μια σβούρα ακουμπώντας στην πλάτη μου στο όπλο, και με το αριστερό μου χέρι (με το μαχαιρι που ηταν κατω απ το χερι) τον καρφωσα μια φορα στο στομαχι και μια στην καρδια.....Τραβώντας την λεπίδα μου απο μέσα του, και κρατώντας το ακοντιο με το άλλο χερι μου, γύρισα προς τον άλλο....Τελευταια στιγμη, σήκωσα το ποδι μου απ το έδαφος και καταφερα να το σωσω...Ο φρουρος καταφερε μια πληγη στην γαμπα μου, πριν νιωσει την μεταλική άκρη του ακοντιου να καρφώνεται ανάμεσα απ τα ματια του, με υπερβολική δύναμη.....Τράβηξα το ακόντιο απο το πρόσωπό του, και το κάρφωσα με δυναμη στο έδαφος, καθώς αρκετοί φρουροι διέσχιζαν την αυλή για να αντιμετοπίσουν την ''απειλή''...Έβγαλα έναν δυναμητι απ την τσέπη μου, τον άναψα με ένα σπίτρο, και τον πέταξα μέσα...
[b].Η έκρηξη που ακολούθησε, διαμέλησε αρκετούς φρουρούς, και άρχισε να σχηματίζει μια μεγάλη φωτιά στην αυλή του δημαρχείου...
Έσφηξα το ακόντιο και το τράβηξα απ το υγρό αλλα σκληρό έδαφος...Με αποφασιστικότητα για τις κινήσεις μου να κατακλείζει το μυαλό μου , όρμησα προς τους πολυάριθμους αντιπάλους μου..Με το ακόντιο, χτύπισα το στέρνο ενώς φρουρού, αποθώντας τον, ενώ με το μαχαίρι, τον κάρφωσα στον λαιμό....Ένας πίδακας αίματος πετάχτικε καθώς ταβούσα την λεπίδα απο μέσα του...
Μην το σκοτώσετε! Πιαστε τον!! Ακούστικε μια φωνή απ το βάθος ..Ήταν ο Adnan
Έπιασα γερα το ακόντιο, το ζύγισα ελαφρά, και το πέταξα προς το μέρος του καθώς αρκετοί φρουροί έπεφταν επάνω μου...Μια κραυγή ακούστικε, λίγο πριν χάσω τις αισθήσεις μου
.

Back to top Go down
Sponsored content





 [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]    [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 4ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 2ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Fishmen in the city [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Cornelia-
Jump to: