Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 10:29 pm

Ήμουν στην θάλασσα και κινόμουν δυτικά από το Amino Island, ο καιρός δεν ήταν ιδιαίτερα καλός και έτσι δυσκολευόμουν να κουμαντάρω το πλοίο μου, άλλωστε οι δυνατότητες μου ως πλοηγός ήταν αρκετά έως πολύ περιορισμένες. Ένας δυνατός άνεμος χτυπούσε το πλοίο μου από κάθε μεριά, προσπαθούσα να κρατήσω μια σταθερή πορεία και να μην παρασυρθώ από τα άγρια κύμματα. Βροχή άρχισε να πέφτει και η ορατότητα μου μειώθηκε δραματικά, ένας πανικός άρχισε να με καταβάλει. Δεν ήταν φόβος για την ζωή μου, ήταν φόβος πως δεν θα προλάβαινα να δείξω στον κόσμο τι μπορώ να κάνω, δεν θα μου επέτρεπα να πεθάνω σε αυτό το μέρος και σίγουρα δεν θα πέθαινα.
Χτύπα με όσο θες, εμπρός σε προκαλώ να μου δώσεις την καλύτερη σου βολή... Έλα λοιπόν δοκίμασε να με δαμάσεις, ας δούμε ποιος από τους δυο μας είναι ο αφέντης και ποιος ο σκλάβος σε αυτή την "σχέση"... Φώναξα καθώς το πλοίο μου χτυπιόταν συνεχώς από τα άγρια κύμματα και τον δυνατό αέρα... Το κατάρτι του πλοίου μου δεν κράτησε και έσπασε, ένιωσα τον έλεγχο του πλοίου μου να ξεφεύγει από τα χέρια μου, πλέον δεν μπορούσα να το οδηγήσω, κράτησα γερά το πηδάλιο και ετοιμάστηκα για κάθε κατάληξη, ήξερα πως θα ήταν αρκετά δύσκολο να βγω σώος και αβλαβής από μια τέτοια καταιγίδα...


Last edited by Roni on Wed Nov 14, 2012 10:08 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 10:45 pm

Οι ώρες πέρασαν και επιτέλους η καταιγίδα πέρασα, η θάλασσα είχε και πάλι ηρεμήσει και εγώ, εξουθενομένος πλέον, ξάπλωσα στο κατάστρωμα του πλοίου μου για να ξεκουραστώ. Ένα μεγάλο μέρος από το καράβι μου είχε καταστραφεί στην καταιγίδα αυτή και έτσι πλέον δεν είχα κανέναν έλεγχο πάνω στην πορεία την οποία τραβούσε.
Τέλεια, αυτό μου έλειπε τώρα, ένα σαπιοκάραβο που δεν μπορώ να πλοηγήσω... Ας ελπίσουμε πως θα βρω στεριά ή άλλο πλοίο σχετικά σύντομα, ειδάλως θα είναι αρκετό δύσκολο να επιβιώσω, όλες μου οι προμήθειες έχουν γίνει τροφή για τα ψάρια... Μονολόγησα χτυπώντας το κατάστρωμα από τα νεύρα μου. Έμεινα μερικά λεπτά ξαπλωμένος και κοιτούσα τον ουρανό, προσπαθώντας έτσι να ξεχάσω έστω και για λίγο την κατάσταση στην οποία βρισκόμουν. Ύστερα από μερικά λεπτά σηκώθηκα και κοίταξα γύρω μου για τυχόν αντικείμενα που θα μπορούσαν να μου φανούν χρήσιμα και είχαν επιβιώσει από την καταιγίδα, τίποτα όμως δεν φαινόταν να έχει απομείνει "όρθιο". Σηκώθηκα και κοίταξα τον ορίζοντα για κάποιο νησί ή πλοίο, για καλή μου τύχη εντόπισα την φιγούρα ενός πλοίου περίπου τρια χιλιόμετρα μακριά. Το καράβι μου έπλεε προς την αντίθετη κατεύθυνση και έτσι δίχως να χάσω στιγμή, στερέωσα το σπαθί και το μαχαίρι μου πάνω μου και βούτηξα στην θάλασσα, άρχισα να κολυμπάω προς το πλοίο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 11, 2012 10:56 pm

Η απόσταση προς το πλοίο μειωνόταν συνεχώς και έτσι περίπου δυο ώρες αργότερα είδα ένα πολύ περίεργο θέαμα, το πλοίο είχε την μορφή ενός τεράστιου ψαριού. Ανέβηκα στο κατάστρωμα και σύντομα παρατήρησα πως αυτό δεν ήταν ένα απλό πλοίο αλλά ένα εστιατόριο της θάλασσας, μερικοί από τους μάγειρες είχαν βγει στο κατάστρωμα και με κοιτούσαν απορρημένοι με το γεγονός πως έφτασα κολυμπώντας.
Το πλοίο μου έπεσε σε καταιγίδα και καταστράφηκε ολοσχερός, έτσι αναγκάστηκα να το εγκαταλείψω και να έρθω κολυμπώντας μέχρι το πλοίο σας. Θα το εκτιμούσα αν μου δίνατε μερικά στεγνά ρούχα και ένα πιάτο φαγητό. Είπα, απαντώτας έτσι στο απορρημένο τους βλέμμα.
Πέρασαν μερικά λεπτά, μέχρι που ένας από αυτούς πετάχτηκε μπροστά και μου είπε με σαρκαστικό ύφος:
Ελπίζω να έχεις λεφτά πάνω σου, ναυαγός ή όχι, αν δεν έχεις λεφτά δεν μπορείς να φας σε αυτό το εστιατόριο... Κατάλαβες μικρέ???
Ετοιμάστηκα να του απαντήσω αλλά μια ακόμη φωνή με διέκοψε...
Patty, πόσες φορές πρέπει να σου πω πως αυτός δεν είναι τρόπος να φέρεσαι στους πελάτες του εστιατορίου μου? Καθίκι, κάποια μέρα θα σε πετάξω στην θάλασσα...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 1:11 pm

Κοίταξα προς το σημείο που ακούστηκε η φωνή και είδα ένα ξανθό τύπο με ένα περίεργο πεταχτό μουστάκι. Φαινόταν αρκετά γέρος και σίγουρα αρκετά δυνατός, το ένα του πόδι ήταν κομμένο και είχε αντικατασταθεί με ένα ξύλινο "πόδι".
To όνομα μου είναι Zeff και είμαι ο ιδιοκτήτης του εστιατορίου αυτού, πως σε λένε μικρέ? Και πως κατέληξες εδώ?
Kenshin, το πλοίο μου έπεσε σε καταιγίδα καθώς ήμουν στην θάλασσα καθ οδών για το Lyneel... Πλέον είναι λίγο δύσκολο να φτάσω εκεί δίχως πλοίο, ίσως αν μπορούσατε να μου δανείσετε ένα μικρό βαρκάκι... Του είπα...
Lyneel?? Σίγουρα χτύπησες το κεφάλι σου πολύ δυνατά σε εκείνη την καταιγίδα... Το Lyneel είναι στην North Blue μικρέ, μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο? Ακούστηκε και πάλι η φωνή του ενοχλητικού μάγειρα που μου είχε μιλήσει πρώτα. Τον κοίταξα με ένα απορρυμένο ύφος, δεν καταλάβαινα που ακριβώς ήταν το λάθος σε αυτά που είπα...
Τι ακριβώς δεν κατάλαβες, πήγαινα στο Lyneel, όταν ξαφνικά έπεσα σε μια καταιγίδα και έτσι κατέληξα εδώ...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 1:25 pm

Μικρέ, ξέρεις πως βρίσκεσαι στην East Blue? Αυτό που θέλει να σου πει ο Patty είναι πως το Lyneel που λες, είναι στην North Blue. Ακούστηκε η φωνή του Zeff για μια ακόμη φορά, μου πήρε μερικά λεπτά να συνειδητοποιήσω τι ακριβώς μου είχε πει. Δεν μπορούσα να το πιστέψω, όχι μόνο είχα χάσει το πλοίο μου σε εκείνη την καταιγίδα, αλλά είχα ξεβραστεί και σε εντελώς διαφορετική θάλασσα. Έκατσα στο κατάστρωμα και έπιασα το κεφάλι μου, όλα αυτά ήταν πάρα πολλά για να τα σκεφτώ όλα μαζί, αποφάσισα πως προς το παρόν το καλύτερο που είχα να κάνω, ήταν το να φάω κάτι για να πάρω δυνάμεις και ύστερα να σκεφτώ έναν τρόπο για να επιστρέψω στην North Blue.
Zeff, καταλαβαίνω πως είναι λίγο περίεργα όλα αυτά. Αλλά θα ήθελα ένα πιάτο φαγητό, μετά θα σκεφτώ τι θα κάνω και πως θα επιστρέψω πίσω στην North Blue. Του είπα τελικά, εκείνος έγνεψε θετικά και με μια κίνηση του χεριού του, οι μάγειρες άρχισαν να ξανά μπαίνουν στο εστιατόριο παρά τα παράπονα του Patty για λεφτά ή οτιδήποτε άλλο. Σηκώθηκα και τους ακολούθησα, μπαίνοντας στο εστιατόριο παρατήρησα πως ήταν πολύ όμορφο και προσεγμένο εσωτερικά, σίγουρα ο Zeff είχε κάνει καλή δουλειά πάνω στο εστιατόριο αυτό.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 3:53 pm

Αφού άλλαξα στα στεγνά ρούχα που μου έδωσαν οι μάγειρες, κάθισα σε ένα από τα τραπέζια και περίμενα το φαγητό μου να έρθει, ενώ συγχρόνως καθάριζα το κατάνα και το μαχαίρι μου από το θαλασσινό νερό. Το φαγητό μου έφτασε και άρχισα βιαστικά να τρώω, ένα πράγμα που μου έκανε εντύπωση ήταν το γεγονός πως το εστιατόριο αυτό δεν είχε καθόλου σερβιτόρους. Οι μάγειρες έφτιαχναν τα φαγητά και τα σέρβιραν στους πελάτες. Ρώτησα τον Patty, ο οποίος ακόμα με αγριοκοίταζε που δεν είχα λεφτά επάνω μου, γιατί συνέβαινε αυτό.
Το εστιατόριο μας είναι στην ουσία ένα πλοίο στην μέση της θάλασσας, το οποίο σημαίνει πως συχνά δεχόμαστε επιθέσεις από πειρατές και άλλους παρανόμους, έτσι όλοι οι σερβιτόροι που είχαμε, εγκατέλειψαν την ζωή αυτή και σιγά σιγά όλο και λιγότεροι σερβιτόροι ήθελαν δουλειά εδώ πέρα. Έτσι τελικά δεν έχουμε καθόλου σερβιτόρους και σερβίρουμε μόνοι μας τους πελάτες μας. Είπε εκείνος αδιάφορα...
Παρανόμους εε? Τότε ίσως και να υπάρχει ένας τρόπος να σας ξεπληρώσω για όσα κάνατε για εμένα... Αρκεί να βρω έναν παράνομο, και τότε θα μπορέσω να πληρώσω...! Μονολόγησα καθώς καταβρόχθιζα το δεύτερο μου πιάτο.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 6:15 pm

Έφαγα και ήπια το ποτό μου, κόσμος είχε έρθει στο κινούμενο εστιατόριο και όλοι οι μάγειρες έτρεχαν σαν τρελοί πέρα δώθε, είχα μείνει έκθαμβος από την οργάνωση που είχε αυτό το μέρος, λες και ήταν όλοι σε ένα πλήρωμα. Ήξεραν ακριβώς τι να κάνουν καθώς και το πως θα το κάνουν, ώστε να μην ενοχλούν τους συναδέλφους τους που ετοίμαζαν τις υπόλοιπες παραγγελίες.
Έχεις ένα καλό μαγαζί εδώ πέρα Zeff, πρέπει να είσαι πολύ ευχαριστημένος που έχεις τέτοιους μάγειρες να δουλεύουν για σένα. Κυριολεκτικά δίνουν και την ψυχή τους για να τα έχουν όλα έτοιμα και να κρατούν τους πελάτες ικανοποιημένους. Του είπα όταν ήρθε και έκατσε δίπλα μου, εκείνος χαμογέλασε και μου είπε εμπιστευτικά...
Είσαι κυνηγός μικρέ, έτσι δεν είναι? Το κατάλαβα από την πρώτη στιγμή που σε είδα, ως πρώην πειρατής, μπορώ και σας μυρίζομαι από μίλια μακριά... Το εστιατόριο αυτό ήταν το όνειρο μου, είχα πέσει και εγώ σε καταιγίδα κάποια στιγμή παλιά, εκεί έχασα το πόδι μου, υποσχέθηκα όμως στον εαυτό μου πως αν επιβίωνα θα έφτιαχνα ένα ωραίο εστιατόριο... Οι μάγειρες αυτοί είναι όλοι παράνομοι, ο καθένας με τον τρόπο του, αλλά όλοι τους έχουν ένα κοινό, αγαπάνε την μαγειρική, εμένα αυτό μου φτάνει για να βοηθήσω κάποιον... Υποθέτω πως η συμπεριφορά τους αυτή είναι ο τρόπος τους να πουν, ευχαριστώ...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 7:00 pm

Η συζήτηση με τον Zeff ήταν πολύ ενδιαφέρουσα, δεν περίμενα ποτέ πως ένας τέτοιος θρύλος των πειρατών θα μπορούσε να υπάρχει σε ένα μικρό εστιατόριο της East Blue. Συζητούσαμε επί αρκετή ώρα, του είπα πως κάποια στιγμή θα πήγαινα στην Μεγάλη Γραμμή, όμως για να γίνει αυτό θα έπρεπε να επιστρέψω στην North Blue, είχα δώσει μια υπόσχεση στην Alicia και σκόπευα να την κρατήσω με κάθε τρόπο.
Την συνομιλία μας διέκοψε μια φασαρία που δημιουργήθηκε στην άλλη μεριά του μαγαζιού, σηκώθηκα σχεδόν συγχρόνως με τον Zeff και πήγαμε να δούμε τι έγινε. Η πηγή της φασαρίας ήταν ένας περίεργος τύπος, είχε αρκετές σιδερένιες ασπίδες δεμένες στο σώμα του, ενώ στο κεφάλι του είχε στερεωμένο ένα μαργαριτάρι. Από ότι φαινόταν δεν ήθελε να πληρώσει και απειλούσε τους μάγειρες πως αν δεν τον άφηναν να φάει τσάμπα, θα κατέστρεφε το εστιατόριο αυτό με την βοήθεια του καπετάνιου του, ονόματι Don Krieg. Ένα ρίγος με διαπέρασε, ως κυνηγός δεν μπορούσα να μην ξέρω αυτό το όνομα, ο πειρατής αυτός λεγόταν πως είχε το μεγαλύτερο στόλο από πειρατικά πλοία. Το κεφάλι του άξιζε αρκετά εκατομμύρια μπέλι και σίγουρα ένας από τους άντρες του θα ήταν μια καλή ευκαιρία για να αποκτήσω τα λεφτά που χρειαζόμουν για να ξεπληρώσω την καλοσύνη του Zeff και των μαγείρων του. Δίχως δεύτερη σκέψη έβγαλα το κατάνα μου και του επιτέθηκα.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 1:00 am

Του επιτέθηκα με το κατάνα μου, σκόπευσα κατευθείαν στο κεφάλι του, με σκοπό να τελειώσω γρήγορα αυτή την μάχη. Όμως ο αντίπαλος μου είχε αντίθετη άποψη, μπλόκαρε το χτύπημα μου με σχετική ευκολία και με έσπρωξε αρκετά μέτρα πίσω με ένα το χτύπημα. Το σώμα μου διαπέρασε ένας ισχυρός πόνος, έφτυσα και είδα αίμα, σίγουρα αυτές οι σιδερένιες ασπίδες που είχε δεν ήταν για πλάκα δεμένες πάνω του.
Ώστε πολεμάς και αμύνεσαι με αυτά τα πράγματα, ομολογώ πως δεν το περίμενα... Όμως αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως το κεφάλι σου θα πάει στην κυβέρνηση και εγώ θα γίνω πλούσιος...
Ένας κυνηγός, ενδιαφέρον εξέλιξη αυτή. Νόμιζα πως στο εστιατόριο αυτό είναι μόνο αυτοί οι αδύναμοι μάγειρες, αλλά με εσένα ίσως και να περάσω ευχάριστα την ώρα μου... Έλα λοιπόν και προσπάθησε να πάρεις το κεφάλι μου, αν μπορείς βέβαια... Είπε ο τύπος και σήκωσε τα χέρια του στο ύψος των ώμων, σκεφτόμουν διάφορους τρόπους για να περάσω από την άμυνα αυτή αλλά κανένας δεν φαινόταν να είναι αποδοτικός. Αποφάσισα να του επιτίθεμαι συνεχώς, μέχρις ότου βρω ή δημιουργήσω κάποιο κενό σημείο...
Είτε μπορώ είτε όχι, δεν έχει σημασία... Το κεφάλι σου πρέπει να το πάρω και θα το κάνω με οποιοδήποτε κόστος! Του είπα καθώς ετοιμαζόμουν να ξανά επιτεθώ...
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 10:08 am

Του επιτέθηκα με γρήγορα και αλλεπάλληλα χτυπήματα δίχως να του δίνω χρόνο να αντεπιτεθεί, όπως το περίμενα το πάνω σώμα του, ήταν αδιαπέραστο, η μόνη μου ελπίδα ήταν η χρήση ενός κενού που είχε στο λαιμό του ή τα πόδια του, που ήταν αφύλακτα. Άλλαξα χέρι στο σπαθί μου και του επιτέθηκα με στόχο τον λαιμό του, μπλόκαρε το χτύπημα μου με το αριστερό του χέρι και μου επιτέθηκε με το δεξί, έσκυψα και ίσα ίσα πρόλαβα να αποφύγω το χτύπημα του...
"Αν με είχε πετύχει αυτό θα είχα μεγάλο πρόβλημα..." Είπα από μέσα μου, καθώς σηκωνόμουν του εξαπέλυσα ένα δυνατό χτύπημα τα πόδια, δεν πρόλαβε να σκύψει για να τα καλύψει με τις ασπίδες και έτσι έχασε την ισορροπία του και σωριάστηκε στο έδαφος. Έκανε να σηκωθεί αλλά το κατάνα μου καρφώθηκε δίπλα του και τον κράτησε κάτω.
Θα σου πρότεινα να μείνεις εκεί που είσαι... Δεν έχεις και πολλές ελπίδες αν σηκωθείς, τώρα ξέρω το αδύνατο σου σημείο... Του είπα καθώς το έβαλα το μαχαίρι μου στο λαιμό, εκείνος έμεινε ακίνητος. Οι μάγειρες του εστιατορίου τον έπιασαν και αφού του αφαίρεσαν τις ασπίδες, τον έδεσαν και το έβαλαν σε μια γωνία. Είπα στον Zeff πως μπορούν να τον παραδώσουν στους Marine για να πάρουν τα λεφτά από το κεφάλι του ως πληρωμή από εμένα. Εκείνος χαμογέλασε και έκανε ένα νεύμα με το κεφάλι του, που μου έδειχνε πως συμφωνούσε με όσα είπα! Βγήκαμε στο κατάστρωμα και ο Zeff ζήτησε σε ένα από τους μάγειρες να μου φέρει ένα από τα πλοία που είχαν για να μεταφέρουν προμήθειες, δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο αλλά θα μου επέτρεπε να φτάσω στους επόμενους προορισμούς μου. Τον ευχαρίστησα και ανέβηκα στο καινούργιο πλοίο μου, επόμενος προορισμός μου, άγνωστος... Όμως μιας που ήμουν και ήμουν στην θάλασσα αυτή, αποφάσισα να δω την δύναμη της σε σχέσης με την North Blue...
Back to top Go down
Sponsored content





Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Η αδύναμη θάλασσα, η πρώτη στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος]Μια γρήγορη στάση [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Τελευταία Στάση [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [ Τελος] Μια γρηγορη σταση πριν την μεγαλη μαχη [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος πρώτο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Πρώτη μάχη Μέρος δεύτερο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Baratie-
Jump to: