Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 4 I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 4:19 pm

-Όλα τελείωσαν, Bluejam. Του είπα και εκείνος άρχισε να γελάει.
-Πιστεύετε ότι θα μείνω για πολύ στην φυλακή? Θα βγω… και μόλις το κάνω, θα είστε και οι 5 νεκροί! Τον άκουγα χωρίς να με νοιάζει τι έλεγε. Του πέρασα χειροπέδες και του είπα:
-Συλλαμβάνεσαι για πειρατεία, παράνομη μετακίνηση εκρηκτικών υλών και για αρκετά εγκλήματα κατά τις αρχής, μεταξύ άλλων και απόπειρα δωροδοκίας. Και είμαι σίγουρος θα βγουν και αρκετά ακόμα στην φόρα όσο θα σαπίζεις στο κελί σου. και έπειτα τον κουβαλήσαμε έξω από το πλοίο, την στιγμή που αυτό έτριζε πιο πολύ από ποτέ πριν και ήταν έτοιμο να βουλιάξει. Οι άνθρωποι του Bluejam πηδούσαν στην θάλασσα για να σωθούν, αφού στην είσοδο/έξοδο του πλοίου περίμεναν καμιά 20αριά marines. Μείναμε μαζί τους για αρκετή ώρα και συλλαμβάναμε και άλλα άτομα που έβγαιναν στην στεριά είτε από το πλοίο είτε από την θάλασσα, που είχαν πηδήξει. Μισή ώρα μετά το πλοίο είχε παραδοθεί ολόκληρο στις φλόγες και όσοι άνθρωποι του Bluejam δεν κάηκαν μέσα στο πλοίο, είχαν αιχμαλωτιστεί και αυτοί.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 4 I_icon_minitimeMon Nov 12, 2012 4:38 pm

Λίγες ώρες μετά, βρισκόμασταν πίσω στην βάση και ο Commander μας είχε μαζέψει και τους 5 στο γραφείο του.
-Συγχαρητήρια σε όλους. Η πρώτη σας αποστολή ήταν επιτυχημένη, είπε στους 4 μας και έπειτα στον Ren. Μπράβο για τον ηγετικό σου ρόλο σε αυτή την ομάδα. Η ανταμοιβή σας είναι για τον καθένα μέσα σε αυτούς τους φακέλους. Είπε και ένας άλλος marine που βρισκόταν δίπλα του μας μοίρασε 5 φακέλους. Μάλιστα, θα σας στείλω αμέσως στην επόμενη αποστολή σας. Συμπλήρωσε και έβγαλε έναν πράσινο από το γραφείο του και τον έδωσε στον Ren. Ετοιμαστείτε για ταξίδι! Θα πάτε στο Warship island για να την φέρετε εις πέρας. Αύριο το πρωί θα σας περιμένει ένα μικρό πλοίο στο λιμάνι για να σας μεταφέρει εκεί. Είπε εμείς αφού τον ευχαριστήσαμε, βγήκαμε από το δωμάτιο.
-Ούτε μία μέρα ξεκούραση... Παραπονέθηκε ο Hiroshi και η αλήθεια είναι πως είχε δίκιο. Την υπόλοιπη μέρα, φάγαμε του σκασμού, αφού πεινούσαμε πολύ, και ετοιμάσαμε τα πράγματά μας για το ταξίδι. Η νύχτα πέρασε και πρωί πρωί ήμασταν όλοι στο πλοίο και εκείνο αναχωρούσε για το Warship Island και την επόμενη αποστολή μας.
Back to top Go down
Soliel
Simple Member
Simple Member
Soliel


Posts : 74
Location : Sky
Join date : 2012-11-10

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 4 I_icon_minitimeWed Nov 14, 2012 8:49 pm

Όνομα χαρακτήρα: Masayuki Seiji

P.o.M. Points: 17

Belli: 54.000

Τυχόν παρατηρήσεις: Στην αρχή η ιστορία σου δεν με ενθουσίασε. Ανέφερες κυρίως για τις εξετάσεις κι τις προπονήσεις χωρίς να διαδραματίζεται κάτι ενδιαφέρον. Ύστερα η πλοκή βελτιώθηκε αρκετά με την αποστολή σου και την αναζήτηση του Bluejam. Θα έπαιρνες καλύτερη βαθμολογία αν επικεντρωνόσουν στον χαρακτήρα σου και τις σκέψεις του καθώς και τις γύρω περιγραφές. Περισσότερη ανάπτυξη θα βελτίωνε την όλη εικόνα της ιστορίας. Μου φάνηκε επίσης σχετικά εύκολο το ότι βρήκατε το κρησφύγετο των συνεργών του καθώς είχα προηγουμένως αγχωθεί και παρατηρήσει κάτι ύποπτο πάνω σας. Ήταν πολύ βολικό για τον χαρακτήρα σου να μην σκεφτούν καν ότι κάποιος τους ακολουθούσε και υπήρχε έλλειψη αληθοφάνειας. Και στο σημείο με τον κύριο αντίπαλο, τον Bluejam δεν έκανες περιγραφή του πώς πήρατε ένα από τα κιβώτια του, διότι δεν πιστεύω ότι ήταν και τόσο προσιτό για κάποιους Ναυτικούς. Ευτυχώς που ήρθαν εγκαίρως οι ενισχύσεις. Αυτά.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 4 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 4 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αποστολή]Από βασιλιάς σε marine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος- Αποστολή-Φρούτο] Διπλός πράκτορας, καταδότης ή Marine;
» Marine and Revo - A strange meeting Part V [In unknown waters] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting Part VI [Finally Arrived] (Τέλος-Αποστολή)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Dawn Island-
Jump to: