Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 9:51 pm

-Εεεεε? Αυτόν τον επικίνδυνο πειρατή που κάνει ό,τι θέλει στο Gray Terminal? Ρώτησε αναστατωμένος ο Hiroshi.
-Ναι αυτόν. Όσους έχω στείλει να τον ψάξουν είτε πέθαναν είτε γύρισαν και είπαν ότι δεν τον βρήκαν. Αλλά υποπτεύομαι ότι δωροδοκήθηκαν. Όμως, εσείς είστε νέο αίμα, αρκετά ικανοί και σίγουρα δεν θέλετε η πρώτη σας αποστολή να είναι αποτυχημένη. Μόνο και μόνο γι αυτά, αναθέτω αυτό το δύσκολο έργο σε εσάς. Είστε ελεύθεροι να φύγετε. Ξεκινάτε το πολύ μέχρι αύριο. Καλή επιτυχία. Είπε και εμείς τον ακούσαμε και βγήκαμε από το δωμάτιο. Ο Hiroshi ήταν ο μόνος από τους 4 μας που προερχόταν από αυτό το νησί οπότε ήξερε καλύτερα από εμάς ποιος ήταν ο Bluejam καθώς και τα κατατόπια μέσα στην πόλη. Οπότε, εκείνο το μεσημέρι μαζευτήκαμε όλοι στο ίδιο τραπέζι του εστιατορίου και άρχισε να μας αναλύει τι ήξερε για τον Bluejam. Μας είπε ότι τον είχαν κατηγορήσει για αρκετά πράγματα αλλά ποτέ δεν είχαν καταφέρει να βρουν αποδείξεις γι’ αυτά. Μετά από αυτά ο Ren πρόσθεσε πως ειδικά το τελευταίο διάστημα, η δραστηριότητά του είχε αυξηθεί σημαντικά.


Last edited by Heiwajima on Fri Nov 09, 2012 9:58 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 9:52 pm

Αφού τα ακούσαμε όλα αυτά, αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε την αναζήτησή μας για τον Bluejam από έναν bar που σύχναζαν διάφορα κακοποιά στοιχεία και μάλιστα θα ξεκινούσαμε σήμερα το βράδυ. Έτσι, περιμέναμε μερικές ώρες και βγήκαμε από την βάση ντυμένοι με απλά ρούχα και φτάσαμε έξω από το μπαρ. Το σχέδιό μας ήταν απλό: 2 θα έμπαιναν μέσα και 3 θα έμεναν απέξω για να παρακολουθούν την κίνηση γύρω από το μαγαζί. Τελικά αποφασίσαμε να πάω εγώ με τον Hiroshi μέσα και να μείνουν ο Ren με τις 2 κοπέλες απέξω. Δεν με τρέλαινε αυτή η ιδέα, καθώς τον έβλεπα πως τις γλυκοκοιτούσε και τις 2 αλλά για το καλό της αποστολής έβαλα τις αντιρρήσεις μου στην άκρη και ακολούθησα τον Hiroshi μέσα στο μπαρ. Μπήκαμε μέσα και αρχίσαμε να παρατηρούμε τον κόσμο και γενικά το όλο περιβάλλον.
-Εδώ μέσα υπάρχουν τουλάχιστον 5 άνθρωποι που λέγεται ότι έχουν συνεργαστεί με τον λεγάμενο. Μου είπε όσο πιο σιγά και συνθηματικά μπορούσε για να τον καταλάβω και μου έδειξε ποιοι είναι αυτοί και ποια είναι τα ονόματά τους.


Last edited by Heiwajima on Fri Nov 09, 2012 9:58 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 9:52 pm

Μετά από άλλη λίγη ώρα παρατήρησης, αποφασίσαμε ότι είχε έρθει η ώρα να αρχίσουμε να τους μιλάμε. Εξάλλου φαίνονταν να είναι τύφλα στο μεθύσι οι περισσότεροι οπότε το λογικό ήταν ότι δεν θα μας δημιουργούσαν ιδιαίτερο πρόβλημα. Αφού μιλήσαμε αρκετή ώρα με τον καθένα, όλοι μας είπαν ότι δεν ξέρουν που είναι ο Bluejam και βέβαια ήταν και αυτό που περιμέναμε. Όμως από εδώ και πέρα ξεκινούσε το πραγματικό σχέδιο. Περιμέναμε να δούμε τις αντιδράσεις τους μετά που του μιλήσαμε γι’ αυτόν. Ήταν πλέον 3 τα ξημερώματα και 4 από τα 6 άτομα που είχαμε μιλήσει εδώ και περίπου 2 ώρες έδειχναν λίγο νευρικοί. Ώσπου κάποια στιγμή, ένας από αυτούς σηκώθηκε και έφυγε βιαστικά. Ο Hiroshi τον είδε λίγο πριν βγει έξω και μου έκανε νόημα ότι θα τον ακολουθήσει αυτός. Μετά από περίπου ένα τέταρτο βγήκε από το μαγαζί και άλλος ένας.


Last edited by Heiwajima on Fri Nov 09, 2012 9:59 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 9:52 pm

Αμέσως βγήκα κι εγώ έξω για να ειδοποιήσω τους άλλους να τον ακολουθήσουν, αφού εγώ έπρεπε να μείνω στο μπαρ να παρακολουθώ τους άλλους. Έξω βρήκα τον Ren με την αδερφή μου μόνους τους και μου εξήγησαν ότι πήγε και η Saeko μαζί με τον Hiroshi. Έτσι, έφυγαν και αυτοί ακολουθώντας τον δεύτερο τύπο. Την στιγμή που πήγα να μπω στο μαγαζί, άλλος ένας από αυτούς έβγαινε βιαστικός. Χωρίς να έχουμε άλλα άτομα να τον ακολουθήσουν αναγκάστηκα να τον ακολουθήσω εγώ. Προχωρούσε μέσα σε κάτι σκοτεινά σοκάκια και εγώ κρυβόμουν πίσω από ότι έβρισκα για να μην με καταλάβει. Ξαφνικά σταμάτησε σε κάποιο σοκάκι αρκετά μακριά από το μπαρ και χτύπησε την πόρτα ενός σπιτιού που υπήρχε εκεί. Δεν άκουσα τι ρώτησε ο τύπος που ήταν μέσα στο σπίτι, πάντως αυτός που χτύπησε την πόρτα απάντησε «Μπλε» και έπειτα του άνοιξαν και μπήκε μέσα.


Last edited by Heiwajima on Fri Nov 09, 2012 9:59 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 9:53 pm

Πλησίασα την πόρτα και κόλλησα το αυτί μου πάνω της μήπως και ακούσω τίποτα αλλά αντ’ αυτού άκουσα κάτι ήχους πίσω μου. Γύρισα να κοιτάξω και οι άλλοι 4 είχαν εμφανιστεί πίσω μου και με τρόμαξαν.
-Άλλη φορά να προσέχεις τι γίνεται και γύρω σου. Μου είπε ο Ren σιγανά και χασκογελούσαν με την φάτσα που έκανα όταν είδα ξαφνικά τόσα άτομα πίσω μου.
-Λοιπόν? Τι γίνεται εδώ? Ρώτησα απορημένος που τους έβλεπα εδώ.
-Και οι δικοί μας στόχοι μέσα σε αυτό το σπίτι μπήκανε, άρα λογικά μας είπαν ψέματα στο μαγαζί. Μου απάντησε ο Hiroshi. Έπειτα ο Ren συμπλήρωσε:
- Πρέπει να δούμε πόσα άτομα είναι μέσα και αν δούμε ότι είναι πολλοί, τότε να φωνάξουμε ενισχύσεις. Και αμέσως αρχίσαμε να ψάχνουμε τρόπο για να κοιτάξουμε τι γίνεται μέσα. Κάναμε έναν κύκλο γύρω από το σπίτι, βρήκαμε στην πίσω μεριά ένα παράθυρο και κοιτάξαμε μέσα προσεκτικά. Όλο σπίτι ήταν ένα μεγάλο δωμάτιο και δεν είχε τίποτα άλλο και μέσα σε αυτό είδαμε τους 3 που ακολουθήσαμε και άλλους 2 να κάθονται γύρω από ένα τραπέζι και να μιλάνε.


Last edited by Heiwajima on Fri Nov 09, 2012 9:59 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 9:54 pm

-Νομίζω μπορούμε να τους αιχμαλωτίσουμε άνετα. Είπε ο Ren και δεν υπήρχε λόγος να μην τον πιστέψουμε. Έτσι, ξαναπήγαμε στην μπροστινή πόρτα και χτυπήσαμε. Ετοιμάσαμε όλοι τα όπλα μας και περιμέναμε να δούμε τι θα γίνει. Μετά από μερικά δευτερόλεπτα, κάποιος πίσω από την πόρτα μας ρώτησε για σύνθημα. Εκείνη την στιγμή πήρα 1 μέτρο φόρα και έπειτα κλότσησα την πόρτα και την έριξα κάτω, και μαζί με αυτήν άφησα αναίσθητο και τον τύπο που βρισκόταν πίσω της.
-Surprise, m%$*$*%^s!!! φώναξα και o Hiroshi με τον Ren άρχισαν να πυροβολούν με τα όπλα τους μέσα στο δωμάτιο. Όλοι όσοι βρίσκονταν μέσα προσπάθησαν να κρυφτούν πίσω από κάποιο έπιπλο ή οτιδήποτε άλλο. Εκείνη την στιγμή, ένας από τους 2 που είχαμε μιλήσει στο μπαρ και δεν φαίνονταν να είχαν αγχωθεί, εμφανίστηκε πίσω μας και πυροβόλησε την Shizu στο χέρι που κρατούσε το σπαθί της.


Last edited by Heiwajima on Fri Nov 09, 2012 10:00 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 10:02 pm

Γυρίσαμε όλοι ξαφνιασμένοι και τον κοιτάξαμε και αμέσως έριξε άλλη μία στο χέρι του Ren που κρατούσε το πιστόλι του. Χωρίς να χάσω χρόνο του όρμησα και σταμάτησε να πυροβολεί για να με αποφύγει.
-Τι τόλμησες και έκανες μόλις τώρα? Του είπα, αναφερόμενος στον πυροβολισμό του στην Shizu.
-Εσείς τι τολμήσατε και κάνατε? Πυροβολήσατε τους δικούς μου οπότε έκανα το ίδιο!
-Θα πρέπει να αρχίσεις να προσεύχεσαι να μην το είχες κάνει ποτέ αυτό. Του απάντησα και του ξαναεπιτέθηκα. Προσπαθούσε να φέρει το όπλο του μπροστά του για να με πυροβολήσει αλλά δεν τον άφηνα να το κάνει. Ήμουν πολύ πιο γρήγορος από αυτόν και αυτό ήταν ξεκάθαρο. Όμως λόγω του θυμού μου τα χτυπήματά μου δεν ήταν ιδιαίτερα δυνατά και δεν είχαν ιδιαίτερο στόχο. Απλά ήθελα να τον πετσοκόψω, οποιοδήποτε μέρος το σώματός του. Κάποια στιγμή, σε αυτή την κατάσταση που βρισκόμουν έχασα την ισορροπία μου και με πυροβόλησε. Αλλά ευτυχώς πυροβόλησε βιαστικά και δεν με πέτυχε.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 10:03 pm

Εκείνη την στιγμή πετάχτηκε η Saeko πάνω του και τον έριξε κάτω και ο Hiroshi ήρθε δίπλα μου και μου πήρε το σπαθί από το χέρι.
-Δώσ’ το πίσω! Του φώναξα καθώς σηκωνόμουν.
-Δεν πρέπει να τον σκοτώσουμε! Πρέπει απλά να τον αιχμαλωτίσουμε. Δικαιολογήθηκε για το γεγονός ότι μου πήρε το σπαθί και έκανε 2 βήματα πιο πίσω για να μην τον φτάσω.
-Μα δεν θα τον σκοτώσω! Απλά θα του κόψω τα χέρια. Του φώναξα και προσπάθησα να πάρω το σπαθί μου πίσω. Εκείνη την στιγμή επενέβη ο Ren.
-Seiji, σοβαρέψου! Μου φώναξε και με πλησίασε πιάνοντας την πληγή στο χέρι του. Θες να λες τον εαυτό σου, επαγγελματία? Τότε βγάλε τον σκασμό και ηρέμησε! Απλά θα τον δέσουμε όπως και τους άλλους και θα τους γυρίσουμε πίσω στην βάση για ανακρίσεις! Αυτή είναι η φορά που είμαστε πιο κοντά από κάθε άλλη στον Bluejam.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 10:12 pm

Είχε δίκιο. Έπρεπε να ηρεμήσω και να βάλω την αποστολή πάνω από όλα. Αλλά δεν τα κατάφερα! Έτσι, πλησίασα τον τύπο που πυροβόλησε την αδερφή μου και τον Ren. Η Saeko του είχε ήδη περάσει χειροπέδες και του είχε πάρει το όπλο οπότε δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. Τον έπιασα από τον γιακά και άρχισα να τον κοπανάω. Με το δεξί χέρι του έριξα 3 δυνατές μπουνιές και μετά με τράβηξαν μακριά του οι άλλοι. Ο τύπος έφτυσε λίγο αίμα και μετά άρχισε να γελάει.
-Νομίζετε ότι θα καταφέρετε να πιάσετε τον Bluejam? Είστε γελασμένοι! Δεν πρόκειται ούτε να μάθετε που βρίσκεται! Εκείνη την στιγμή τον πλησίασε ο Ren και αφού γονάτισε, έβαλε το κεφάλι του μόλις λίγα εκατοστά από του τύπου.
-Αν ήμουν στην θέση σου θα το βούλωνα, αυτή την στιγμή. Μπορεί εκείνος να είναι λίγο θερμοκέφαλος και να σε κοπάνησε, όμως όπως αισθάνεται αυτός αισθανόμαστε όλοι. Και ειδικά εγώ που με πυροβόλησες θέλω ακόμα περισσότερο να σε σπάσω στο ξύλο.
Back to top Go down
Heiwajima
Simple Member
Simple Member
Heiwajima


Όνομα Χαρακτήρα : Masayuki Seiji
Posts : 2118
Location : Δίπλα στο παγκάρι
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2012 10:34 pm

Εκείνος τον έφτυσε στο πρόσωπο και εκείνος του έριξε μία και τον άφησε λιπόθυμο. Έπειτα, πήγαμε οι 3 που δεν ήμασταν τραυματισμένοι και δέσαμε και τους άλλου 4 μέσα από το σπίτι που ήταν τραυματισμένοι ή πυροβολημένοι. Μετά, κοιτάξαμε τα τραύματα των 2 που έφαγαν σφαίρα και τους δώσαμε τις πρώτες βοήθειες και ο Ren φώναξε για μερικά ακόμα άτομα για να μετακινήσουμε και τους 5 αιχμαλώτους. Έτσι, 2 ώρες μετά γυρίσαμε στην βάση και ο Ren εξήγησε στον Commander το τι συνέβη.
-Καλή δουλειά. Θα ήταν καλύτερη βέβαια αν δεν είχαν πυροβοληθεί 2 στους 5 από εσάς αλλά και μόνο που πιάσατε μερικούς από τους συνεργούς του Bluejam είναι θετικό δείγμα. Τώρα πηγαίνετε αν ξεκουραστείτε και από αύριο το πρωί, αρχίστε τις ανακρίσεις. Οι 2 τραυματίες πηγαίνετε κατευθείαν στο ιατρείο.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!   [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine! - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
» [Τέλος-Αποστολή]Από βασιλιάς σε marine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος- Αποστολή-Φρούτο] Διπλός πράκτορας, καταδότης ή Marine;
» Marine and Revo - A strange meeting Part V [In unknown waters] (Τέλος-Αποστολή)
» Marine and Revo - A strange meeting Part VI [Finally Arrived] (Τέλος-Αποστολή)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Dawn Island-
Jump to: