Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Slip
Citizen
Citizen
Slip


Όνομα Χαρακτήρα : Mizuki Akabayashi
Posts : 234
Join date : 2012-10-26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 3:22 am

-Όπως νομίζεις. Σκέψου όμως και του γονείς σου. Δεν θα μπορούν για πάντα να δουλεύουν το πανδοχείο και δεν θα ήθελαν να κλείσει. Το πανδοχείο αυτό, απ' όσο ξέρω, περνάει από γενιά σε γενιά. Κάποιος θα πρέπει να το συνεχίσει και είσαι ο μοναχογιός της οικογένειας.
-Πολύ στο μέλλον βλέπεις, ξάδερφε. Προς το παρόν εγώ θα ακολουθήσω το όνειρό μου. Δεν έχω σκοπό να παρατήσω τους δικούς μου. Όταν χρειαστεί να γυρίσω πίσω για να αναλάβω το πανδοχείο, θα το κάνω. Θέλω όμως πρώτα να ταξιδέψω σε μέρη μακρινά από εδώ και να γνωρίσω νέα πράγματα.
-Καλά τα λες και μακάρι να προλάβεις να ζήσεις πράγματα που δεν θα ζούσες ποτέ στο νησί αυτό. Θα περιμένω πως και πως να μου πεις τις περιπέτειές σου όταν γυρίσεις πίσω και ιδωθούμε ξανά.
Με αυτά και μ' αυτά, η ώρα πέρασε και πήγαμε να φάμε βραδινό και να πέσουμε για ύπνο. Για τις επόμενες δύο ημέρες που ήταν ακόμα εδώ ο ξάδερφός μου, κάναμε καθημερινή προπόνηση για να θυμηθούμε τον παλιό καλό καιρό.
Back to top Go down
Slip
Citizen
Citizen
Slip


Όνομα Χαρακτήρα : Mizuki Akabayashi
Posts : 234
Join date : 2012-10-26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 3:31 am

Οι δύο μέρες αυτές πέρασαν γρήγορα. Το πανδοχείο είχε μπόλικη δουλειά και η πόλη ήταν γεμάτη ζωή. Κόσμος ερχόταν και έφευγε συνέχεια. Τελικά αυτό το εύρημα που φέρανε στο νησί μας έκανε και ένα καλό. Τέτοια κέρδη δεν είχε ξαναβγάλει το νησί από τον τουρισμό. Ήταν η καλύτερη περίοδος για όλους τους ντόπιους του νησιού. Από τις βόλτες που κάναμε στα μαγαζιά έβλεπα ότι όλοι ήταν χαρούμενοι και όλοι έλεγαν ότι είχαν κάνει τα καλύτερα κέρδη τους. Τα κέρδη αυτά ήταν κέρδη δύο ολόκληρων μηνών, αν όλα πήγαιναν με τους συνήθεις ρυθμούς. Το πρωινό της τρίτης μέρας, αποχαιρετήσαμε τους συγγενείς μας που έφευγαν. Με τον ξάδερφό μου, συμφωνήσαμε ότι όταν ξαναβρεθούμε, σε κάποια χρόνια από τώρα, θα του έλεγα τις περιπέτειές μου. Θα ταξίδευα και για τους δυο μας αφού εκείνος είχε αποφασίσει να μείνει στο νησί του και να αναλάβει την επιχείρηση του πατέρα του.
Back to top Go down
Slip
Citizen
Citizen
Slip


Όνομα Χαρακτήρα : Mizuki Akabayashi
Posts : 234
Join date : 2012-10-26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 3:48 am

Αφού έφυγαν οι συγγενείς μας, επιστρέψαμε και πάλι στους ήσυχους, καθημερινούς ρυθμούς μας. Το πρωί πέρασε γρήγορα και ήρθε η ώρα για το μεσημεριανό. Αφού φτιάξαμε τον μπουφέ του πανδοχείου, για όσους ήταν εκεί, πήγαμε και εμείς μετά να φάμε. Ο πατέρας μου τις μέρες αυτές είχε πολύ δουλειά καθώς οι περιπολίες ήταν αυξημένες. Αυτό ήταν φυσιολογικό, από την στιγμή που ήταν εδώ ένα σπάνιο εύρημα. Έπρεπε να προστατευτεί μέχρι να έρθει η ώρα να φύγει και για αυτό ήταν όλοι σε επιφυλακή ανά πάσα ώρα και στιγμή. Το απόγευμα, όπως έκανα την βόλτα μου μέσα στην πόλη, άκουσα να λένε ότι ακούγονται κάποιες φήμες για το εύρημα. Είχε μαθευτεί σε ολόκληρη την South Blue και πολλοί ήθελαν να το αποκτήσουν. Αυτό βέβαια δεν ήταν καλό για το νησί μας. Ήλπιζα μόνο να μην συνέβαινε τίποτα μέχρι μεθαύριο που θα έφευγε το εύρημα από το νησί μας.
Back to top Go down
Slip
Citizen
Citizen
Slip


Όνομα Χαρακτήρα : Mizuki Akabayashi
Posts : 234
Join date : 2012-10-26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 3:57 am

Γύρισα στο πανδοχείο και πέρασα την υπόλοιπη μέρα μου εκεί. Είχα κιόλας ξεχάσει, αυτά που άκουσα στην πόλη, μέχρι το βράδυ. Αφού τακτοποιήσαμε και τις τελευταίες εκκρεμότητες, της σημερινής ημέρας, του πανδοχείου, πήγαμε για ύπνο. Η μητέρα μου σε ένα δωμάτιο που είχαμε για εμάς στο πανδοχείο και εγώ στο κτήμα μας. Ο πατέρας μου είχε νυχτερινή βάρδια απόψε, οπότε ήμουν μόνος μου στο σπίτι. Έπεσα για ύπνο κατευθείαν, επειδή ήμουν πτώμα από την πολύ δουλειά που είχαμε στο πανδοχείο όλη την ημέρα. Κοιμήθηκα σαν πουλάκι και την επόμενη μέρα, το πρωί που σηκώθηκα, πήγα κατευθείαν στο πανδοχείο. Έφαγα πρωινό και έπιασα δουλειά. Τελευταία μέρα σήμερα, που θα βρισκόταν το εύρημα στο νησί μας. Αυτό σήμαινε ότι ήταν επίσης και τελευταία μέρα που είχε τόσο ξένο κόσμο το νησί. Από αύριο τα πράγματα θα επέστρεφαν στους κλασσικούς ρυθμούς.
Back to top Go down
Slip
Citizen
Citizen
Slip


Όνομα Χαρακτήρα : Mizuki Akabayashi
Posts : 234
Join date : 2012-10-26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 1:34 pm

Η επόμενη μέρα έφτασε και επιτέλους ήταν η τελευταία μέρα της ατελείωτης δουλειάς. Με την σκέψη ότι από αύριο θα είχα παραπάνω ελεύθερο χρόνο για προπονήσεις, πήγα στο πανδοχείο χαρούμενος. Εκεί πέρα βρήκα και τον πατέρα μου, που μόλις έφευγε για την πρωινή περιπολία. Τον χαιρέτησα και έπιασα αμέσως δουλειά. Η μέρα κύλισε γρήγορα, αν και ήταν λίγο κουραστική καθώς η δουλειά ήταν αυξημένη. Έφτασε το βράδυ και μετά από τις τελευταίες δουλειές στο πανδοχείο, έφυγα στο σπίτι. Η μητέρα μου έμεινε να κοιμηθεί στο πανδοχείο και ο πατέρας μου ήταν για μια ακόμη φορά σε βραδινή περιπολία. Πήγα στο σπίτι μας και έπεσα για ύπνο γιατί αύριο το πρωί θα είχαμε δουλειά. Αυτό επειδή θα έφευγαν όλοι οι ξένοι που είχαν έρθει για να δούνε το εύρημα. Ξάπλωσα και με πήρε ο ύπνος μέσα σε λίγα λεπτά.
Back to top Go down
Slip
Citizen
Citizen
Slip


Όνομα Χαρακτήρα : Mizuki Akabayashi
Posts : 234
Join date : 2012-10-26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 1:42 pm

Κατά την διάρκεια της νύχτας, ο θόρυβος μιας δυνατής έκρηξης με ξύπνησε. Σηκώθηκα από το κρεβάτι και μέχρι να βγω από το σπίτι να δω τι έγινε, ακούστηκε και δεύτερη. Με το που βγήκα από το σπίτι, είδα καπνό στο λιμάνι και είπα να πάω να ρίξω μια ματιά να δω τι γίνεται. Ντύθηκα στα γρήγορα και έφυγα για το λιμάνι. Στον δρόμο μου προς τα εκεί, ακούστηκε και τρίτη έκρηξη και ο καπνός μεγάλωσε. Κάτι δεν μ' άρεσε σε όλο αυτό... Με το που έφτασα στο λιμάνι, είδα ένα καράβι να είναι κοντά στην ακτή και να πλησιάζει. Όσο πλησίαζε, πυρπολούσε το λιμάνι. Οι εκρήξεις που άκουσα ήταν από κανονιόμπαλες. Όσοι ήτανε στο λιμάνι για βραδινές δουλειές, πανικοβλήθηκαν και έτρεξαν προς την πόλη όταν είδαν ότι το καράβι είχε πειρατική σημαία. Δεχόμασταν επίθεση από πειρατές για πρώτη φορά όσο ζούσα. Μάλλον έφταιγε το ότι είχαμε το εύρημα στο νησί. Έφυγα από το λιμάνι και κατευθύνθηκα γρήγορα προς την πόλη και το πανδοχείο για να ειδοποιήσω την μητέρα μου.
Back to top Go down
Slip
Citizen
Citizen
Slip


Όνομα Χαρακτήρα : Mizuki Akabayashi
Posts : 234
Join date : 2012-10-26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 1:54 pm

Στην διαδρομή προς την πόλη, είδα την τοπική φρουρά του νησιού να πηγαίνει να εμποδίσει τους πειρατές. Ανάμεσά τους ήταν και ο πατέρας μου. Δεν τον πρόσεξα εγώ όπως έτρεχα αλλά αυτός που με είδε, με σταμάτησε και μου είπε:
-Hirako, τρέξε στο σπίτι. Πάνε στην αποθήκη και πάρε το σπαθί του παππού σου και μετά πήγαινε στο πανδοχείο. Να προστατέψεις την μητέρα σου αν οι πειρατές φτάσουν μέχρι εκεί.
Έφυγε με την φρουρά προς το λιμάνι και εγώ πήρα τον δρόμο για το σπίτι. Πρώτη φορά μου είπε ο πατέρας μου ότι είχαμε ένα σπαθί που είχε ο παππούς μου. Έτρεξα όσο πιο γρήγορα μπορούσα και έφτασα σπίτι. Πήγα κατευθείαν στην αποθήκη και έψαξα να βρω το σπαθί. Δεν φαινόταν πουθενά, μάλλον για να μην το έβρισκα όσο ήμουν μικρός και ψαχούλευα την αποθήκη. Άρχισα να ψάχνω παντού. Η αποθήκη είχε γίνει άνω-κάτω αλλά στο τέλος κατάφερα και το βρήκα, πίσω από κάποια πράγματα και μέσα σε μια θήκη. Το σπαθί φαινόταν μοναδικό. Επάνω του αναγραφόταν το όνομα: "Angoku Dama" (Jade of the abyss). Αυτό έπρεπε να ήταν και το όνομα του ξίφους.

Το ξίφος:
Spoiler:
Back to top Go down
Slip
Citizen
Citizen
Slip


Όνομα Χαρακτήρα : Mizuki Akabayashi
Posts : 234
Join date : 2012-10-26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 2:02 pm

Άρπαξα το ξίφος και έφυγα κατευθείαν για το πανδοχείο. Στον δρόμο μου για εκεί, είδα μερικούς πειρατές να έχουν φτάσει μέχρι την πόλη και είτε να πολεμάνε με φρουρούς είτε να καταστρέφουν και να σκοτώνουν. Μόλις τα είδα αυτά, έτρεξα όσο πιο γρήγορα μπορούσα για να φτάσω στο πανδοχείο πριν να γίνει κάτι. Τελικά έφτασα στο πανδοχείο επιτυχώς, χωρίς να με εμποδίσει κάτι, αλλά αυτό που είδα με τρέλανε. Μόλις μπήκα στο πανδοχείο, το μόνο που είδα ήταν πτώματα και αίματα. Πήγα αμέσως να ψάξω να δω αν η μητέρα μου ήταν καλά αλλά όταν την βρήκα το θέαμα δεν μου άρεσε καθόλου. Ήταν και αυτή νεκρή όπως όλοι οι υπόλοιποι που ήτανε στο πανδοχείο μας. Εκείνη την στιγμή τα έχασα, με τον θάνατο της μητέρας μου, αλλά λίγα λεπτά μετά επανήλθα στην φρικτή αυτή πραγματικότητα. Σηκώθηκα και σφίγγοντας το ξίφος γερά στο χέρι μου, πήγα να βρω τον πατέρα μου.
Back to top Go down
Slip
Citizen
Citizen
Slip


Όνομα Χαρακτήρα : Mizuki Akabayashi
Posts : 234
Join date : 2012-10-26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 2:13 pm

Από το πανδοχείο μέχρι το λιμάνι, σε όλη την διαδρομή γινότανε μάχες. Απέφευγα και προσπερνούσα τους πάντες. Έπρεπε να πάω γρήγορα στο λιμάνι στον πατέρα μου. Οι πειρατές ήταν πάρα πολλοί και φαινόταν ότι η τοπική μας φρουρά δεν θα άντεχε για πολύ ακόμα. Όταν έφτασα στο λιμάνι έψαξα να βρω τον πατέρα μου. Τον είδα από μακριά ότι πολεμούσε με τους πειρατές. Πολεμούσε με έναν στα ίσα αλλά εκείνη την στιγμή ένας άλλος τον πυροβόλησε από μακριά. Η σφαίρα βρήκε τον πατέρα μου στο κεφάλι και έπεσε νεκρός στο έδαφος. Είδα τον πατέρα μου να πεθαίνει μπροστά στα μάτια μου. Πρώτα η μητέρα μου και τώρα ο πατέρας μου. Δεν μπορούσα να το πιστέψω ότι συνέβαινε αυτό το πράγμα. Αρνιόμουν ότι αυτό συνέβαινε στην πραγματικότητα και αυτό με έκανε να τα χάσω. Τα πάντα μαύρισαν και έχασα τα λογικά μου.
Back to top Go down
Slip
Citizen
Citizen
Slip


Όνομα Χαρακτήρα : Mizuki Akabayashi
Posts : 234
Join date : 2012-10-26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2012 2:23 pm

Τα μάτια μου είχαν γίνει μαύρα και οι κόρες των ματιών σκούρο κίτρινο. Ήμουν πεσμένος στα γόνατα και το μόνο που έβγαινε από το στόμα του ήταν η εξής φράση:
-Δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό. Δεν μπορεί. Δεν μπορεί!
Σηκώθηκα όρθιος και είπα με χαμηλό τόνο:
-Θα το πληρώσετε αυτό! Θα πεθάνετε όλοι!
Έβγαλα το ξίφος από την θήκη και από την αντανάκλαση που έκανε από το φως του φεγγαριού, οι πειρατές με είδαν και μου επιτέθηκαν. Εγώ δεν σκεφτόμουν. Η μόνη σκέψη που υπήρχε στο μυαλό μου ήταν, Θάνατος σε όλους! Άρχισα να σκοτώνω τον έναν μετά τον άλλο και στο πρόσωπό μου άρχισε να σχηματίζεται ένα ψυχοπαθές χαμόγελο. Το μόνο που έκανα ήταν να επιτίθεμαι και να σκοτώνω. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να δεχθώ μερικά χτυπήματα αλλά δεν ήταν ικανά να με σταματήσουν. Είχα χάσει την αίσθηση του πόνου. Ο μόνος τρόπος να με σταματούσαν, ήταν να με σκοτώσουν ή να με ακινητοποιήσουν. Συνέχιζα να σκοτώνω και να σκοτώνω.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Παρελθόν] Ο παλιός "αθώος" καιρός... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τελος-Παρελθόν]How it all started[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] The past [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ξεφεύγοντας απο το παρελθόν. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Mejis Island-
Jump to: