Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 9 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 9 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSat Nov 03, 2012 9:16 pm

Αφού έφυγα από το Mejis Island, για να ξεκινήσω το ταξίδι μου με στόχο το Drum Island, η τύχη δεν ήταν τόσο με το μέρος μου. Μια απρόσμενη καταιγίδα ρήμαξε το μικρό πλεούμενο μου για τα καλά και οι ζημιές ήταν μεγάλες. Ανά τακτά χρονικά διαστήματα έπρεπε να είμαι με έναν κουβά στο χέρι και να ρίχνω έξω το νερό, αλλιώς κινδύνευα. Το βραδύ που πέρασε ήταν εφιαλτικό, λόγω της έντασης και του άγχους που υπήρχε. Πολλές φόρες αναρωτιόμουν αν τελικά η επιλογή που έκανα, να ξεκινήσω το ταξίδι αυτό, ήταν σωστή. Για να λέμε και την αλήθεια δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το ταξίδι. Βεβαία με είχαν προειδοποιήσει ότι το πλεούμενο μου δεν ήταν και για πολλά πολλά, αλλά δεν περίμενα και από το πρώτο ταξίδι μου να φτάσω σε αυτό το σημείο. Το επόμενο πρωί φάνηκε στεριά στον ορίζοντα και άρχισα σιγά σιγά να πιστεύω ότι η τύχη μου άλλαζε. Συμφωνά με τον χάρτη έπρεπε να είμαι κοντά στο νησί Cornelia και κρίνοντας από τον τρόπο που ήταν σχεδιασμένο στον χάρτη , το νησί έπρεπε να είναι αρκετά μεγάλο. Μάζεψα όλα μου τα πράγματα και τα έβαλα σε ένα ασφαλές μέρος για να μην κινδυνεύουν από το νερό και στην συνέχεια πήρα το κουβαράκι μου και άρχισα να βγάζω τα νερά από την καμπίνα. Όσο περνούσε η ώρα τόσο ευχόμουν να μην ανοίξει χειρότερο η τρυπά και πλημμυρίσει η καμπίνα τελείως….


Last edited by Noctis on Thu Nov 15, 2012 12:59 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 04, 2012 6:33 pm

Περίπου δυο ώρες μετά έφτασα επιτέλους στο λιμάνι του νησιού. Όταν σταμάτησα να βγάζω νερό απ την καμπίνα ένοιωθα το κορμί μου να είναι έτοιμο να διαλυθεί. Όταν βγήκα απ την βάρκα , ήρθε ο λιμενάρχης για να μου ζητήσει χρήματα ως φόρο για στάθμευση του πλεούμενου μου στο λιμάνι του νησιού. Όταν του εξήγησα το πρόβλημα μου , ότι το πλεούμενο μου είχε τρομερές ζημιές μου πρότεινε να βγάλω για αρχή ότι πράγματα μου. Αφού με βοήθησε να τακτοποίηση τα πράγματα μου σε ένα μεγάλο κουτί, στην συνεχεία φώναξε δικούς του ανθρώπους οι οποίοι απομάκρυναν από το λιμάνι το πλεούμενο μου…
-Επειδή από ότι καταλάβατε ψάχνω μεταφορικό μέσο, ξέρετε που θα μπορούσα να αγοράσω ένα…?
-Παιδί μου το ναυπηγείο του νησιού είναι στην άλλη πλευρά του νησιού…είπε με πολύ όμορφο ο τρόπο ο λιμενάρχης…
-Σας ευχαριστώ παρά πολύ και για την βοήθεια και όλα, σας είμαι υπόχρεος….
-Δεν κάνει τίποτα, σου εύχομαι καλή διαμονή στο νησί μας …είπε με πολύ διάθεση και με χαιρέτισε ενώ έφευγε. Σκέφτηκα ότι αφού έφτασα στο νησί ζωντανός ήταν και αυτό κάτι. Το μόνο πρόβλημα μου τώρα ήταν ότι έπρεπε να αφήσω κάπου τα πράγματα τα οποία είχα πάνω στο πλεούμενο μέχρι να βρω καινούργιο. Για αυτό τον λόγο πήγα στο λιμεναρχείο και ζήτησα να το αφήσω στην αποθήκη, αφού τους πλήρωνα πρώτα. Μην έχοντας το βάρος αυτό, ξεκίνησα προς το ναυπηγείο του νησιού….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeSun Nov 04, 2012 10:23 pm

Πήρα την τσάντα που είχα μαζί μου και έβαλα απλά πράγματα μέσα, όπως το πορτοφόλι μου, ένα μπλοκάκι και ένα μολυβί. Εκτός από χρήματα δεν περίμενα να χρειαζόμουν τίποτα άλλο, αλλά ποτέ δεν ήξερες τι θα μπορούσε να χρειαστεί να σημειώσω. Στην συνέχεια σκέφτηκα ότι έπρεπε να πάρω και μια αλλαξιά ρούχα, οπότε στρίμωξα όσο περισσότερο μπορούσα ένα παντελόνι και μια μπλούζα....
Στους δρόμους του νησιού επικρατούσε πολύ πανικός. Όλος ο κόσμος ήταν έξω και είτε βρισκόταν σε ταβέρνες, είτε ψώνιζε, είτε πολύ απλά έκανα την βόλτα του. Μου πήρε πολύ ώρα να φτάσω στο ναυπηγείο λόγω της αρκετής κίνησης. Στο μεταξύ πρόσεχα όσο μπορούσα την τσάντα μου για να μην μου κλέψουν τα χρήματα που είχα μαζί μου. Ήθελα να πιστεύω ότι ήταν αρκετά για να καταφέρω να αγοράσω ένα απλό πλεούμενο, ιδανικό για μεγάλα ταξίδια. Αν δεν ήταν αρκετά δεν ήξερα τι θα έκανα για να καταφέρω να μαζέψω το πόσο που χρειαζόταν. Λογικά όλο και κάτι θα έβρισκα. Ήμουν αποφασισμένος να γυρίσω πίσω και πιστεύω ότι ένα πόσο χρημάτων ήταν ηλίθιος λόγος για να ματαιώσω το ταξίδι μου..
Το ναυπηγείο του νησιού φαινόταν από πολύ μακριά. Το κτήριο ήταν αρκετά μεγάλο για να είναι απαρατήρητο. Όταν έφτασα μπορεί να μην επικρατούσε τόση κίνηση, αλλά φασαρία. Όλοι όσοι δούλευαν εκεί ήταν στο πόδι και εργάζονταν με μανία. Απ τον τρόπο που δούλεψαν πάντως έδειχναν να αγαπάνε αυτό που έκαναν. Παράλληλα έδειχναν να έχουν και πολύ καλή συνεργασία αναμεταξύ τους. Μπορεί να φώναζαν, αλλά τουλάχιστον δεν βρίζονταν , όπως στην αγορά του νησιού. Πλησίασα μερικούς εργάτες και ρώτησα που μπορούσα να βρω τον υπεύθυνο και εκείνοι μου έδειξαν που ήταν το γραφείο του….


Last edited by Noctis on Tue Nov 06, 2012 1:48 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 05, 2012 10:31 pm

Δεν έχασα χρόνο και κατευθύνθηκα προς το μέρος που μου είχαν δείξει οι εργάτες. Χτύπησα πρώτα την πόρτα του γραφείου προς ένδειξη διακριτικότητας και στην συνεχεία μπήκα μέσα. Σε αντίθεση με τον χαμό που επικρατούσε έξω , το γραφείο του ιδιοκτήτη ήταν αρκετά οργανωμένο και ταχτοποιημένο. Όταν μπήκα μέσα με υποδέχτηκε στην πόρτα μια νεαρή κοπέλα. Της εξήγησα ότι χρειαζόμουν να μιλήσω με το αφεντικό της και εκείνη με οδήγησε μπροστά στο γραφείο του…
-Πατερά, ο κύριος θα ήθελε να σε απασχολήσει…είπε με ήρεμο τόνο η κοπελιά…
Ο ιδιοκτήτης όμως έδειχνε να είναι χαμένος και απορροφημένος με διάφορα χαρτιά που είχε μπροστά του…
-Πατέρααα…?
-Έλα Ρωξάνη παιδί μου, τι θέλεις…?Ρώτησε ο άνδρας την κοπελιά με αναστατωμένο τόνο…
-Θα ήθελε ο κύριος να σου μιλήσει…
-Μάλιστα μάλιστα, συγγνώμη για την καθυστέρηση, παρακαλώ καθίστε κύριε…
-Όσο με λέτε κύριο με κάνετε να νοιώθω γέρος…είπα με αστείο τρόπο προσπαθώντας να τους κάνω να γελάσουν. Δεν ήταν και από τα πιο πετυχήμενα μου αστεία αλλά τουλάχιστον κατάφερα να κάνω την κοπελιά να γελάσει. Ο πατέρας πάλι απλά χαμογέλασε. Στην συνεχεία έκανε νόημα στην κόρη να φύγει για να μπορώ να μιλήσω μαζί του…
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeMon Nov 05, 2012 10:56 pm

-Πες μου τώρα νεαρέ, τι χρειάζεσαι ακριβώς….?
-Πρόσφατα αποφάσισα να ξεκινήσω ένα μεγάλο ταξίδι, αλλά απ τις πρώτες μέρες του ταξιδίου αυτού κατάφερα να μείνω δίχως πλεούμενο λόγω των άσχημων συνθηκών….
-Θέλεις μεγάλο ή μικρό πλοίο?
-Θα προτιμούσα σίγουρα μικρό, περά του ότι δεν έχω τα χρήματα για μεγαλύτερο, πιστεύω ότι ένα μεγάλο πλοίο δεν θα μπορούσα να το κουμαντάρω μόνος μου…
-Ααα ώστε ταξιδεύεις μόνος. Χμμμ έχω κάτι στα υπόψ...πριν προλάβει όμως να συνεχίσει ακουστήκαν φωνές έξω από το γραφείο. Ο ιδιοκτήτης άφησε τα γυαλιά του στο γραφείο και πετάχτηκε επάνω. Με διακριτικό τρόπο σηκώθηκα και εγώ για να δω τι συνέβαινε. Η κόρη ακολούθησε τον πατέρας της έξω από το γραφείο. Με μια μάτια που έριξα έξω γινόταν πανικός. Μερικοί πλακώνοντας αναμεταξύ τους απ όσο μπορούσα να δω και. Τα αίματα είχαν ανάψει για τα καλά μέχρι που έπεσαν μερικοί πυροβολισμοί και η κατάσταση ηρέμισε λίγο. Οι φωνές παρ όλα αυτά δεν σταμάτησαν. Αρκετή ώρα αργότερα ο ιδιοκτήτης μπήκε στο γραφείο του ενώ φώναζε…
-Έχω βαρεθεί να έρχονται εδώ τα τσιράκια του Galley , να μας κλέβουν και ο Adnan να μην κάνει τίποτα…
-Είμαι σίγουρη ότι απλά δεν περίμενε και εκείνος κάτι τέτοιο πατέρα…
-Ζήτω συγγνώμη κύριε, αλλά δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για να σας εξυπηρετήσω. Σας παρακαλώ περάστε κάποια άλλη στιγμή…είπε με όσο καλύτερο τρόπο μπορούσε…
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 2:47 pm

Δεν παραπονέθηκα και έφυγα από το γραφείο, αφού πρώτα τον ευχαρίστησα για τον χρόνο του. Ενώ έκλεινα την πόρτα τους καλημέρισα και πήρα τον δρόμο της επιστροφής για το κέντρο του νησιού. Η αλήθεια ήταν ότι πεινούσα και είχα την ανάγκη να βρω ένα πανδοχείο για να ξεκουραστώ. Καθώς περπατούσα στους κεντρικούς δρόμους του νησιού, σταμάτησα σε έναν φούρνο και πήρα λίγο ψωμί και μια ντομάτα για να τα φάω με την πρώτη ευκαιρία....
Περπατούσα αρκετή ώρα και δεν είχα βρει κάποιο πανδοχείο , όποτε αναγκάστηκα ρώτησα που θα μπορούσα να βρω ένα για να περάσω το βραδύ. Ευτυχώς οι κάτοικοι του νησιού ήταν αρκετά εξυπηρετικοί και με βοήθησαν. Βρήκα ένα οικονομικό πανδοχείο και έκλεισα ένα δωμάτιο για ένα βραδύ. Εξήγησα στον πανδοχέα τον λόγο της επίσκεψης μου και μου είπε ότι δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα να μείνω και περισσότερα βράδια. Δίχως να χάσω χρόνο πήγα πάνω στο δωμάτιο για να αφήσω τα πράγματα μου και να φάω επιτέλους το πλούσιο για μένα γεύμα μου. Στην συνέχεια έβγαλα τα ρούχα μου για να τα πλύνω και να κάνω και εγώ με την σειρά μου ένα μπάνιο. Τα ρούχα μου είχα πάνω θαλασσινό νερό και έπρεπε οπωσδήποτε να τα πλύνω….
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 9:11 pm

Μετά από αρκετή ώρα ξεμπέρδεψα και με αυτό το θέμα και φόρεσα επιτέλους καθαρά ρούχα. Η αίσθηση ήταν υπέροχη έπρεπε να ομολογήσω. Στην συνεχεία έπλυνα την ντομάτα, έκοψα ένα κομμάτι τυρί και ψάρι και κάθισα να απόλαυση το γεύμα μου. Ευτυχώς που είχα διπλά μου και ένα ποτήρι νερό γιατί κινδύνευα να πνιγώ με τον λαίμαργο τρόπο που έτρωγα…
Λίγο αργότερα , ικανοποιημένος που επιτέλους είχα γεμίσει το στομάχι μου με κάτι αποφάσισα να ξαπλώσω για λίγες ώρες και όταν ξυπνούσα να πάω καμία βόλτα στο νησί για να περάσει κάπως η ώρα μου. Δεν είχα όρεξη να μείνω μέσα σε τέσσερις τοίχους, παρ όλο που ήμουν κουρασμένος. Ένα βογκητό πόνου έσπασε την σιωπή που επικρατούσε στο δωμάτιο, ενώ ίσιωνα το κορμί μου στο κρεβάτι. Φυσικά στα επόμενα λεπτά έβλεπα και όνειρο απ την κούραση….
Όταν ξύπνησα είχε αρχίσει να απογευματιάζει και κατάλαβα ότι με είχε πάρει ο ύπνος για τα καλά, αλλά ένοιωθα υπέροχα. Έπλυνα λίγο το πρόσωπο μου για να ξυπνήσω και ετοιμάστηκα για να πάω έξω, αφού πρώτα πήρα λίγο χρήματα. Η αλήθεια ήταν πως τα χρειαζόμουν όλα, αλλά ένα ποτό δεν θα έκανε τόσο κακό…
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 9:38 pm

Έξω στους δρόμους δεν επικρατούσε ο πανικός που επικρατούσε και το μεσημέρι. Οι κάτοικοι λογικά ήταν ακόμα μέσα στα σπίτια τους και ξεκουράζονταν. Εγώ πάλι είχα την ευκαιρία να περπατήσω στους κεντρικούς δρόμους της χωράς του νησιού για άλλη μια φορά. Παρ όλο που ήταν κεντρικό μέρος του νησιού , παντού μπορούσε να δει κάνεις πράσινο και σε συνδυασμένο με τους φωταγωγημένους δρόμους το θέαμα ήταν εκπληκτικό. Αφού έκανα μια μεγάλη βόλτα στο νησί αποφάσισα να πάω να πιω καμία μπράτσα σε κάποιο από τα μπαράκια του νησιού. Επειδή ακριβώς δεν ήξερα που θα έπρεπε να πάω , βασίστηκα και πάλι στην βοήθεια των κατοίκων του νησιού, οι οποίοι μου έδειξαν τον δρόμο. Ενώ προχωρούσα πήρα και μια εφημερίδα για να έχω με κάτι να περάσω την ώρα μου...
Τελικά τα περισσότερα μπαράκια και ταβέρνες ήταν ακριβώς διπλά στο λιμάνι, απ την πλευρά που υπήρχε μια παραλία. Η αλήθεια ήταν ότι το μέρος όπου είχαν σκεφτεί να στήσουν τα μαγαζιά τους ήταν αρκετά έξυπνη επιλογή, καθώς το περιβάλλον ήταν πολύ όμορφο. Χωρίς να χάσω χρόνο μπήκα στο μαγαζί που μου έκανε περισσότερη εντύπωση και παρήγγειλα μια μπύρα…
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 11:33 pm

Αφού μου έφερε την μπύρα μου, ευχαρίστησα τον σερβιτόρο και άνοιξα την εφημερίδα μου. Τα νέα ήταν τα κλασικά. Η πειρατεία ήταν στα ύψη και η κυβέρνηση κλασικά προσπαθούσε να βοηθήσει όσο περισσότερο μπορούσε την κατάσταση. Ένα σχετικό άρθρο μιλούσε για το πώς κατάφερε να αυξηθεί η πειρατεία τα τελευταία χρόνια, αλλά ειλικρινά δεν ήταν κάτι που με ενδιέφερε. Ενώ ξεφύλλιζα την εφημερίδα μου με την άκρη του ματιού μου πρόσεξα ότι υπήρχε ένα άτομο που ήξερα ή τουλάχιστον ένα άτομο που είχα συναντήσει λίγες ώρες πριν. Ήταν η Ρωξάνη , η κόρη του ιδιοκτήτη του ναυπηγείου, η οποία φυσικά καθόταν με την παρέα της. Επειδή ακριβώς ήταν με την παρέα της, δεν έκανα τίποτα παραπάνω από το να της ρίξω μερικές ακόμα ματιές, ενώ διάβαζα την εφημερίδα μου….
-Τελικά αναγκάστηκες να μείνεις για απόψε στο νησί…ακούστηκε μια γυναικεία φωνή. Όταν κατέβασα την εφημερίδα είδα μπροστά μου την Ρωξάνη, η οποία ερχόταν προς το μέρος μου…
-Ναι τελικά έμεινα, μιας και δεν έχω τρόπο για να φύγω…είπα με ένα χαμόγελο…
-Γεια σου Ρωξάνη, θα τα πούμε…είπαν οι φίλοι της από μακριά ενώ έφευγαν από το μαγαζί. Εκείνη τους χαιρέτισε και στην συνεχεία στράφηκε προς το μέρος μου…
-Να υποθέσω ότι αύριο θα περάσεις πάλι από το μαγαζί ,έτσι…?
-Εεεε λογικά ναι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις…
-Θέλω να σου ζητήσω συγγνώμη για την συμπεριφορά του πατερά μου, απλά έχουν συμβεί πολλά τώρα τελευταία…
Back to top Go down
Noctis
Citizen
Citizen
Noctis


Όνομα Χαρακτήρα : Lavi Pendragon
Posts : 1293
Join date : 2012-10-19
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitimeTue Nov 06, 2012 11:37 pm

-Δεν είναι ανάγκη να ζητάς συγγνώμη για κάτι τέτοιο. Ήταν κάτι ανθρώπινο στο κάτω κάτω…είπα ενώ προσπαθούσα να την κάνω να μην σκέφτεται έτσι…
-Ότι και να είναι , δεν ήταν ωραίο…
-Δεν υπάρχει θέμα, ειλικρινά…
-Έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις από το να διαβάζεις εφημερίδα…?
-Και τώρα κάνω κάτι καλύτερο από το να διαβάζω εφημερίδα νομίζω…είπα ενώ προσπαθούσα να την κάνω να χαμογελάσει…
-Μάλιστα, θα ήθελες να σε ξεναγήσω στο νησί…?
-Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι διότι παραλίγο να χαθώ. Ευτυχώς θυμάμαι τον δρόμο του πανδοχείου…είπα με ένα χαμόγελο…
Άφησα μερικά χρήματα στο τραπέζι για την μπύρα που είχα παραγγέλλει και την ακολούθησα. Περά από όμορφη κοπέλα, έδειχνε να είναι και πολύ ευχάριστη. Δεν ήξερα αν τα αστεία μου ήταν πραγματικά αστεία ή αν απλά χαμογελούσε μονό και μονό για να με κάνει να νοιώθω άνετα. Όπως και να είχε πέρασα πολύ όμορφα και ήταν κάτι που είχα να κάνω πολύ καιρό. Επιτέλους χαμογελούσα επειδή το ήθελα και μου έβγαινε και το σημαντικότερο απ όλα ήταν ότι ήμουν καλά….
-Ρωξάνη? Τι κάνεις εκεί…?ακούστηκε μια φωνή από πίσω μας…
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] Empty
PostSubject: Re: [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος]A change of pace... [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τελος] Ice Nine [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» The Name... [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος]R.E.M. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Keep going [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» Somewhere Far Beyond [Τέλος] [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Cornelia-
Jump to: