Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 2:01 am

Η μητέρα μου σταμάτησε να κλαίει και αφού σηκώθηκε από τον καναπέ περπάτησε γρήγορα προς το μέρος μου και με αγκάλιασε, πρέπει να παραδεχτώ πως αυτή η κινήση με ξάφνιασε, θέλω να πω δεν με είχε αγκαλιάσει όταν ήρθα αλλά προφανώς επειδή ήταν ταραγμένη, όχι πως τώρα δεν ήταν αλλά φαιρόταν πολύ πιο ζεστά από ότι συνήθως. Μετά από λίγο αποφάσισε να μιλήσει. Η φωνή της ήταν σταθερή αλλά αισθανόμουν πως από λεπτό σε λεπτό θα "έσπαγε".

Elizabeth, ευτυχώς είσαι καλά. Άργησες και ανυσήχησα...πρέπει να σου συστήσω τον κύριο...

Sebastion von Coroni, λαίδη de Captulet είναι τιμή μου που σας γνωρίζω, έχω ακούσει πολλά για εσάς αλλά το να βλέποντάς από κοντά πρέπει να ομολογήσω πως οι περιγραφές σας αδικούν στο θέμα της ομορφίας, άραγε συμβαίνει το ίδιο και στις πνευματικές σας ικανότητες.

Είπε ο άνδρας καθώς υποκλήθηκε ενώ την ίδια στιγμή μου πρόσφερε το χέρι του, έγω έπρεπε να ακουμπίσω το χέρι μου πάνω στο δικό του ώστε να μου το φιλήσει, τυπικός χαιρετισμού μεταξύ ενός άνδρα και μιας γυναίκας της ανώτερης τάξης. Παρόλο που του έδωσα το χέρι μου ένιωθα ότι η καλύτερη επιλογή που είχα ήταν να φύγω μακριά από αυτόν τον άνδρα. Αντί για αυτό έμεινα, κατά βάθς ήξερα ότι δεν μπορούσα να ξεφυγώ και εάν προσπαθούσα να ξεφύγω το μόνο που θα καταφέρνα θα ήταν να κάνω τα πράγματα χειρώτερα.

κύριε von Coroni, με βρίσκεται σε μειωνεκτική θέση, δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα για εσάς όμως φαίνεται να ξέρετε υπερβολικά πολλά για εμένα.Για αυτό θα ήθελα να μάθω τι ακριβώς συμβαίνει εδώ πέρα.

Δεχτό...βλέπετεη οικογένειά σας βασιλεύει τα τελευταία εκατό χρόνια στο Bliss με μεγάλη επιτυχία, όμως οι de Captulet δεν ήταν πάντα αριστοκράτες, πριν δημιουργηθεί η παγκόσμια κυβέρνηση οι de Captulets δεν ήταν τίποτε αλλό από μια....ας πούμε ιδιόρυθμη οικογένεια, αυτή με τη βοήθεια άλλων 9 οικογενειών δημιούργησαν μια κρυφή....αίρεση. Φυσικά δεν αναφέρομαι σε οργιακές τελετές κατώ από τη Σελήνη ή περίεργα χτενίσματα και σαδομαζοχιστικές συνευρέσεις, η αίρεση που δημιούργησαν ήταν πιο λογική. Βλέπετε υπάρχουν , από όσο ξέρουμε εννέα "θεότητες" οι οποίες κατοικούν στον πλανήτη μας, δεν ξέρω εάν καθορίζουν την αρμονία και την τάξη στον κόσμο αλλά σίγουρα έχουν ικανότητες πολύ μεγαλύτερες από κάθε άλλο πλάσμα που έχω συνατήσει.

Υπήρχαν δύο λογικές εξηγήσεις για αυτό που συνέβαινε, λογική εξήγηση α. Ο άννδρας ήταν τρελός για δέσιμο και έπρεπε να τον χτήπήσω με την κάτι βαρύ στο κεφάλι ώστε να τον βγάλω εκτός μάχης, μετά να τον ακινητοποιησώ και ύστερα να τον στείλω σε κάποια κλινηκή, ίσως εκεί κατάφερνε, λογική εξήγηση β. Ο άνδρας είχε πολύ κακή αίσθηση του χιούμουρ και έπρεπε να τον διώξω πριν συνεχίσει. Το κακό ήταν πως δεν είχα κοντά μου τίποτα βαρύ και η μητέρα μου ήταν τόσο σφηκτά αγκαλιασμένη επάνω μου που δεν μπορούσα να ελευθερωθώ.

Κύριε von Coroni, παρόλο που βρίσκω την ιστορία σας πολύ ενδιαφέρουσα θα με συγχωρούσατε εάν σας έλεγα στα ίσια ότι δεν πιστεύω λέξη από όσα λέτε. Σίγουρα δεν περιμένετε να πιστέψω ότι εννέα θεότητες ζούνε ανάμεσά μας και έχουν υπερφυσικές δυνάμεις. Ούτε φυσικά ότι η οικογένειά μου έχει κάποια σχέση με όλη αυτή την ιστορία




Back to top Go down
Euryale
Pirate
Pirate
Euryale


Όνομα Χαρακτήρα : Markessa Thalassa
Posts : 904
Location : IN A BARBIE WORLD
Join date : 2012-10-28
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 3:01 am

Ο άνδρας γέλασε με την απάντησή μου, ενώ ένιωσα τη μητέρα μου να σφηγκεί πιο σφηκτά κοντά της, ίσως να μην ήταν η πιο έυπνη κίνηση που μπορούσα να κάνω αλλά δεν μπορούσα να το διωρθώσω, το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν αν υποκριθώ ότι δεν με τρόμαζε το ξαφνικό γέλιο του Sebastian και γενικά ότι δεν ένιωθα ότι με τρόμαζε η παρουσία του, ευτυχώς το φόρεμά μου ήταν αρκετά φουσκοτό και έκρυβε το τρέμουλο των ποδιών μου. Εκείνος από την άλλη αφού σταμάτησε να γελάει έκανε μερικά βήματα προς το μέρος μου.

Φυσικά και δεν περιμένα να με πιστέψεις, μια γυναίκα σαν και εσένα δεν θα δεχόταν ποτέ κατί χωρίς να έχει αποδείξεις πόσο μάλλον από έναν ξένο. Δυστιχώς δεν μπορώ να αναγκάσω κανέναν άρχοντα να αποκαλύψει τον εαυτό του, όμως μπορώ να σου αποδείξω ότι ο κόσμος είναι πολύ πιο πολύπλοκος από όσο νόμιζεις. Έχες ακούσει για το φρούτα του διαβόλου μπορώ να σου αποδείξω ότι αυτά τα φρούτα...

Υπάρχουν? Απλά θα χαλάσεις την ανάσα σου, γνωρίζω πολύ καλά ότι υπάρχουν άνθρωποι με υπερφυσικές δυνατότητες όμως κανέναςδεν κατέχει θεικές δυνάμεις, οι επιστήμονες πιστεύουν ότι τα φρούτα του διαβόλου ξεκλιδόνουν ένα κρυφό κομμάτι του εγκεφάλου μας το οποίος μας επιτρέπει να ανακαλύψουμε αυτές τις δυνάμεις, αυτό φυσικά δεν είναι παρά μια θεωρεία η οποία έχει πολλά κενά όμως και πάλι δεν εηγεί την ύπαρξη θεών.

Ενδιαφέρον...πράγματι είστε πιο ενημερωμένη από όσο περίμενα, όμως αυτό δεν έχει σημασία. Παρακαλώ ακούστε την ιστορία μου. Βλέπετε πριν από κάποια χρόνια η οικογένειά σας έκανε το καθήκον της και παρέδωσε ένα παιδί στην αίρεση ώστε να αναλάβει την ιεραρχική θέση που αρμόζει στην οικογένεια σας, ο αδελφος σας όμως δεν ήταν καθαρόαιμος de Captulet, αυτό δεν έμεινε κρυμένο για πολύ καιρό και αναγκάστηκε να φύγει, δεν γνωρίζουμε που ακριβώς βρίσκεται αυτή τη στιγμή και δεν επιθυμούμε να μάθουμε. όπως και να έχει, δεν είναι δυνατόν να εμπλακούμε με την βασιλική οικογένεια, αυτό θα τραβήξει υπερβολική δημοσιότητα ενώ θα ταράξει την πολιτική σταθερότητα του Biss, για αυτό η ιεραχεία δεν έχει άλλη επιλογή από το να εντάξει εσάς στους κόλπους της. Προανέφερα νομίζω ότι οι de Captulets είναι μια από τις εννέα αριστοκρατικες οικογένειες της αίρεσης και μια από αυτές με το προνόμοιο να αλληλοεπιδρουν με τους άρχοντες...για την ακρίβεια κάθε μέλος έχει το προνόμιο να επεικοινωνεί με έναν άρχοντα. Δεν μπορούμε να σπαταλήσουμε πολύ χρόνο όμως, σε λίγο οι Σταυροφόροι θα επιτεθούν, πρέπει να φύγετε όσο πιο γρήγορα γίνεται!

Με αυτά τα λόγια ο Sebastian έπιασε το χέρι μου και προσπάθησε να με τραβήξει μακριά από τη μητέρα μου, η οποία χαλάρωσε τη λαβή της, την άκουσα να κααριέται την αίρεση που της είχε στερήσει και τα δύο της παιδιά ενώ εγώ προσπαθούσα να ελευθερωθώ από τον Sebastian.

Είσαι τρελός για δέσιμο, δεν πάω πουθενά, άφησέ με!

Λυπάμε δεν μου αφήνετε άλλη επιλογή.

Και με αυτά τα λόγια με έσφιξε επάνω του, τότε ένιωσα τις δυνάμεις μου να εγκαταλείπουν, η όρασή μου θόλοσε ενώ τα πόδια μου λύγισαν καθώς δεν άντεχαν άλλο το βάρος του σώματός μου.

Είμαι χρήστης ενός φρούτου του διαβόλου, μπορώ να κλέψω τη δύναμη από τους άλλους ανθρώπους...λυπάμε δεν έχω άλλη επιλογή.

Μετά από λίγα δευτερόλεπτα έχασα τις αισθήσεις μου, αυτή ήταν η τελευταία φορά που είδα το σπίτι μου και τη μητέρα μου. Εκείνη την ημέρα πέθανα,σύμφωνα με την εφημερίδα η λαίδη Elizabeth Vivianna Arse de Captulet, σκοτώθηκε από ληστές οι οποίοι αργότερα έκαψαν την έπαυλη, το πτώμα δεν βρέθηκε ποτέ. Η νέα μου ζωή είχε μόλις ξεκινήσει.
Back to top Go down
Futago

Futago


Όνομα Χαρακτήρα : Yuuta
Posts : 231
Join date : 2012-11-12
Age : 29

[Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeFri Nov 16, 2012 4:55 pm

Όνομα χαρακτήρα: Elizabeth Vivianna Arse de Captulate

P.o.M. Points: 7

Belli: 25.000

Καλούτσικη ιστορία, έθεσε τις βάσεις για αυτά που θα ακολουθήσουν στη συνέχεια. Μου έκανε εντύπωση που αποκαλύφθηκαν οι λόγοι της εξαφάνισης του μεγάλου αδερφού, αναρωτιέμαι αν θα τον συναντήσεις στη συνέχεια.
Ομολογώ πως το πρώτο κομμάτι μου άρεσε περισσότερο. Αφιέρωσες χρόνο στην περιγραφή του κλίματος που επικρατούσε στην οικογένεια και στην περιγραφή των σχέσεων με άλλους νεαρούς κατοίκους του νησιού και αυτό το βρίσκω θετικό. Από την άλλη, ενώ μου άρεσε αρκετά η ιδέα της ξεπεσμένης αριστοκρατικής οικογένειας και βρήκα έξυπνη την αναφορά των συνηθειών που διατηρούσε ακόμα η κοπέλα παρά την τελευταία οικογενειακή της κατάσταση, κάποια σημεία προς το τέλος μου φάνηκαν κάπως υπερβολικά. Θέλω να δω πως θα αντιδράσει αργότερα η Elizabeth απέναντι στα νέα δεδομένα για να σχηματίσω καλύτερη γνώμη.

- Άσχετη σημείωση: Απέφυγε το σκούρο μπλε στους διαλόγους στο μέλλον στο μέλλον, δεν φαίνεται πολύ στο σκούρο background.

~Υuuki
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Παρελθόν] Broken glass [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» [Τελος-Παρελθόν]How it all started[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] The past [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ξεφεύγοντας απο το παρελθόν. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθον]The conclusion and the new beginning[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Bliss Kingdom-
Jump to: