Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 11 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 11 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 8:23 am

Οι ιδέες και τα σχέδιά του τους ήταν άχρηστα πια. Ένας σιδεράς, ένας δημιουργός όπλων με σπασμένο χέρι και πόδι δεν θα μπορούσε να δουλέψει και να κατεργαστεί τα υλικά όπως παλιά. Είχαν απόλυτο δίκιο σ' αυτό, αλλά η συμπεριφορά τους ήταν ανάρμοστη σε ένα άτομο που τους βοηθούσε χρόνια με το έργο τους.

Πέρασε ένας μήνας και οι ναυτικοί ξαναεμφανίστηκαν μπροστά μας. Αυτήν την φορά όχι για να επιζητήσουν τον πατέρα μου, αλλά εμένα τον ίδιο. Ξαφνιάστηκα πολύ σε αυτή τους την κίνηση, αλλά η απάντησή μου ήταν όχι. Αρνιόμουν να κλειστώ μέσα σ' ένα εργαστήρι και να χάσω όλη την ζωή μου για εκείνους, έβλεπα τον πατέρα μου που βρισκόταν συνεχώς μακριά από το σπίτι του και την οικογένειά του που κατέληξε. Η ζωή του είχε αλλάξει ριζικώς με τα ατυχήματα.

Εκείνοι επέμεναν κατά πολύ. Μου έταζαν λεφτά και δόξα. Και όλο και περισσότερα πράγματα.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 8:24 am

Δεν πρόκειται να τους βοηθούσα ποτέ. Τα πιστεύω, οι ιδεολογίες μου διαφωνούσαν με τις δικές τους. Δεν θα υπηρετούσα άτομα σαν τον Kiros, που βρισκόταν όσο δεν γίνεται μπλεγμένος σε συμφωνίες με παρανόμους και την μαύρη αγορά. Όχι ότι είχα πρόβλημα, αλλά με ενοχλούσε η συμπεριφορά αυτών των ανωτέρων που το παίζανε όργανα της δικαιοσύνης.

Τότε ήταν που πήρα την απόφαση να αφήσω το νησί. Χωρίς άδεια χέρια όμως. Τα σχέδια τους και τα σχέδια των επαναστατών βρισκόταν στα χέρια μου. Θα τα εκμεταλλευόμουν όπως επιθυμούσα. Η κυβέρνηση ήταν το τελευταίο πράγμα για το οποίο θα ήθελα να υπηρετήσω. Τα τσιράκια της οι ναυτικοί ήταν πολύ χαζοί για να πιστέψουν ότι θα αφιέρωνα όλα μου τα χρόνια σε ένα "κελί".

Ο πατέρας μου διαφωνούσε με την κίνησή μου.


Last edited by Makoto on Fri Nov 02, 2012 5:38 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 8:25 am

Ανησυχούσε και δεν τον αδικούσα γι' αυτό. Αλλά ο κάθε άνθρωπος διαλέγει την δική του πορεία. Σχεδόν είκοσι ενός χρονών πίστευα, ίσως επιπόλαια ότι μπορούσα να πάρω την ζωή στα χέρια μου. Σχεδίαζα για μέρες την απόδρασή μου από το νησί. Οι ναυτικοί είχαν έρθει για να με πείσουν και πάλι να τους βοηθήσω.

Αν και κόντεψα να το μετανιώσω, γιατί μπορεί να κατέστρεφα και την οικογένειά μου η μητέρα μου με ενθάρρυνε να ακολουθήσω το σχέδιό μου. Η αποκάλυψη της ταυτότητας που είχε παλιότερα μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. Ο πατέρας μου την είχε γνωρίσει σε ένα ταξίδι. Δεν ήταν από το νησί μας. Αυτό το γνώριζα. Η πειρατική της ζωή είχε μείνει ακόμη χαραγμένη στο μυαλό της, χρόνια πολλά είχε περάσει πάνω σε καράβι και χρόνια πολλά ταξίδευε στην θάλασσα. Υπέστη μεγάλους τραυματισμούς, κόντεψαν να την πιάσουν και στην συνέχεια βρήκε τον πατέρα μου. Μένοντας έγκυος σ' εμένα τα παράτησε όλα και αφιερώθηκε σε μια ήρεμη ζωή.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 8:27 am

Το βλέμμα της ήταν σαν να έλαμπε καθώς θυμόταν το παρελθόν της και την ζωή της ως επαναστάτρια. Προνόησε να μου δώσει χρήματα και σακίδια με τα όπλα μου και διάφορα κουρέλια. Ήταν όλες στολές που έφτιαχνε κατά καιρούς. Σύμφωνα με τα λεγόμενα της, η μεταμφίεση είναι το καλύτερο για έναν επαναστάτη. Την άκουσα.

Επικηρυγμένος. Ναι, θα ήμουν σίγουρα. Όταν μάθαιναν οι ναυτικοί ότι το έσκασα από το νησί μαζί με τα σχέδια τους σίγουρα θα υπήρχε κάποια επικήρυξη για εμένα.

Δεν ήταν καθόλου ανόητο. Ήταν το αναμενόμενο.

Το σχέδιό μου; Δεν είχα κάποιο συγκεκριμένο. Αλλά το μόνο σίγουρο ήταν ότι θα μπορούσα να εκμεταλλευτώ αυτά τα χαρτιά όπως επιθυμούσα.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 8:27 am

Για αρκετές μέρες βρισκόμουν κρυμμένος, σαν καταζητούμενος στο ίδιο μου το νησί. Στις σπηλιές, στα δάση, σαν άγριο ζώο. Το έβρισκα ειρωνικό. Εγώ θεωρούσα τον άνθρωπο άγριο ζώο, ένα αγρίμι που κοιτάζει τον εαυτό του και υπηρετεί μόνο τον εαυτό του. Και ορίστε, το αποδείκνυα με τις δικές μου κινήσεις και επιλογές.

Ένα αγρίμι που σκόπευε να μην υποταχθεί στα ανώτερα από αυτόν άγρια ζώα. Ένα ζώο που θα ερχόταν αντίθετος στην "βασιλεία" των άγριων ζώων, ακόμη και με μικρή δύναμη. Σαν να πάλευε ένα λιοντάρι με μια αντιλόπη. Ποιο είναι όμως πιο γρήγορο; Το θέμα είναι να μην το πιάσει ποτέ το λιοντάρι. Εκεί βρίσκεται καταδικασμένο. Μόνο μία ευκαιρία έχει να ξεφύγει.



Last edited by Makoto on Fri Nov 02, 2012 5:39 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 8:28 am

Το μόνο που μου έμελλε να κάνω ήταν να πάρω μια βάρκα και να φύγω από το νησί. Αυτό περίμενα.

Το σχέδιο που έστησα με την μητέρα μου ήταν επιτυχής μέχρι το τέλος. Κανένας ναυτικός δεν μπορούσε να με βρει. Εκείνη έκανε την ανήξερη, δεν γνώριζε, δεν ήξερε που πήγα έλεγε. Καλύτερα για εκείνους, γιατί δεν θα τους πείραζαν. Ο πατέρας μου ήταν χρόνια μαζί τους, τον θεωρούσαν έμπιστο τους. Εμένα δεν με ξέρανε. Και αυτό δεν τους είχε βγει σε καλό.

Οι μέρες περνούσαν συνεχώς μέχρι η μητέρα μου να κλείσει μια βάρκα εν άγνοια των ναυτικών. Μου έφερνε συχνά φαγητό, κρυφά από αυτούς. Οι κινήσεις της πάνω στα βράχια θύμιζαν αιλουροειδές. Δεν είχε σκουριάσει όσα χρόνια και να είχε μείνει στο σπίτι, δουλεύοντας ως μοδίστρα. Με ενημέρωνε συνεχώς για τις κινήσεις των ναυτικών.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 8:28 am

Το παράξενο ήταν όταν ο δήμαρχος κατάλαβε τι συνέβη και αποφάσισε να ψάξει να με βρει. Αν και γέρος, όπως έχω ξαναπεί το έλεγε η ψυχούλα του. Με πλησίασε και αποφάσισε να συζητήσει μαζί μου τα γεγονότα. Τον σεβόμουν. Ως μεγαλύτερος, είχε πολλές εμπειρίες στην ζωή του και μπορούσε να καταλάβεις τους ανθρώπους περισσότερο από εμένα.

"Lupe, δεν πρόκειται να σε κατηγορήσω για τίποτα. Ξέρω ότι είναι δική σου η ζωή παιδί μου. Αλλά σου τονίζω: να προσέχεις τις κινήσεις σου. Μην ενθουσιαστείς πολύ. Μην ενθουσιαστείς με τα καλούδια της θάλασσας και τις επιτυχίες που θα έχεις. Να έχεις πάντα τα μάτια σου δεκατέσσερα και το μυαλό να βρίσκεται πάντα στην θέση του. Είσαι λογικό παιδί, δεν σε φοβάμαι. Αλλά το ελάττωμά σου είναι ο ενθουσιασμός. Θα ζήσεις περιπέτειες αλλά φρόντιζε να υπολογίζεις τα πάντα με ακρίβεια, μην παρασύρεσαι." μου είπε με την βραχνή και γέρικη φωνή του. "Άκουσε τον γέρο. Ζήσε, είσαι νέος. Αλλά πρόσεχε. Και εμείς εδώ θα είμαστε για εσένα."


Last edited by Makoto on Fri Nov 02, 2012 5:40 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 8:29 am

Τα μάτια του δάκρυζαν και το χέρι του έτρεμε πάνω στον ώμο μου.

Τον ένιωθα σαν συγγενή μου. Αυτά που μου είπε τα έβαλα καλά μέσα στο μυαλό μου. Ίσως με βοηθούσαν κάποια στιγμή. Γιατί εκεί που θα πήγαινα θα βρισκόμουν σε πολλά εμπόδια, σε πολλούς πειρασμούς. Έπρεπε να είμαι έξυπνος αλλά και πονηρός μαζί. Δεν φανέρωσε τίποτα σε κανέναν, ούτε την θέση μου ούτε το ότι θα έφευγα. Οι κάτοικοι του χωριού δεν εμπιστευόντουσαν πολύ τους ναυτικούς και φάνηκε τις μέρες που με έψαχναν.

Κανένας δεν τους έδινε σημασία. Άλλωστε ούτε εκείνοι έδωσαν ποτέ σημασία στα μικρά χωριά του Mejis και τις καταστροφές που είχαν υποστεί τόσες φορές από επιθέσεις.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 8:31 am

Η κίνησή τους για να αποκτήσουν την εμπιστοσύνη τους ήταν μια εγκατάσταση στρατού του ναυτικού στο νησί. Ο Alejo όμως είχε περισσότερη δύναμη από αυτούς, είχε την εμπιστοσύνη του κόσμου και ήξερα ότι δεν άντεχαν για πολύ στο νησί. Αν και η φήμη ότι υπάρχουν ναυτικοί στο νησί θα φόβιζε αρκετούς πειρατές. Και να πατήσουν το πόδι τους αλλά και να προσπαθήσουν να φύγουν με βάρκα.

Αυτό όμως εμένα δε με ενδιέφερε καθόλου. Το ίδιο βράδυ η μητέρα μου με εφοδίασε με περισσότερα λεφτά και τρόφιμα και μου έδειξε τον δρόμο για την βάρκα που βρισκόταν σε μια μικρή παραλία, ανάμεσα σε βράχια. Την αγόρασε και οδήγησε τον πωλητή μέχρι εδώ. Με γνωρίζανε οι περισσότεροι και κανένας δεν είχε καλές σχέσεις με το ναυτικό. Αλλά και κανένας δεν ρώτησε τον λόγο που έφευγα σαν κυνηγημένος από αυτούς.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 8:44 am

Θα βρισκόμουν αντιμέτωπος με τους ναυτικούς. Θα γνώριζα την επανάσταση. Με πράξεις και με βιώματα.

Γιατί αν θέλει κάποιος να μάθει τη γεύση του αχλαδιού, πρέπει να γευτεί το αχλάδι μόνος του. Αν θέλεις να ζήσεις την πειρατική ζωή, πρέπει να πάρει μέρος σ' αυτήν. Η πραγματική γνώση προέρχεται από την άμεση εμπειρία. Η ίδια η ύπαρξη της θάλασσας σημαίνει και την ύπαρξη των πειρατών.

Έκανα κουπί δυνατά, κουπί δυνατά για να φτάσω στον επόμενο προορισμό μου.

Το νησί Elluria.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ξεφεύγοντας απο το παρελθόν. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθόν]How it all started[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] The past [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Mejis Island-
Jump to: