Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:12 am

Κάθισα οκλαδόν και περίμενα να δω την εξέλιξη..όμως ακούστικε μια φωνή απο πίσω μου
ταν πολύ πιασάρικο αυτό που έκανες
Γύρισα το κεφάλι μου
-Alexander, τι κάνεις εδώ? ρώτησα με εμφανή στο πρόσωπό μου, απορία
-Σε παρακολουθούσα..΄΄Εχεις βελτιωθεί αρκετά μπορώ να πω...τίποτα λιγότερο δεν θα περίμενα απο εσένα, αφέντη[ Nosferatu
-Σου είπα να μην με λές έτσι..Λέγε με Alucard προς το παρών...Σε λίγο καιρό θα με λες καπετάνιο...Θα δημιουργήσω ένα πλήρωμα..Τώρα έλα εδώ ..Ας απολαύσουμε το θέαμα
Έτσι και έγινε...Εγώ καθιστός οκλαδόν και ο Alexander όρθιος απο τα δεξιά μου, παρατηρούσαμε τις εξελίξεις..Οι πολίτες είχαν σχηματίσει έναν μανιασμένο όχλο, και οι φρουροί προσπαθούσαν να τους ηρεμήσουν
Φωνές και ανησυχία ήταν το μόνο που άκουγε κανείς.. Μερικοί φρουροί μάζευαν τα πτώματα , άλλοι είχαν φράξει με τα κορμιά και τις ασπίδες τους την πύλη και άλλοι προσπαθούσαν να σβήσουν την φωτιά...
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:14 am

ήταν όμως μικρή η δύναμή τους...Το σύνθημα των πολιτών ήταν ένα...Η μαζεμένη οργή των πολιτών , σχετικά με τα μέτρα ασφαλείας, είχε γίνει σαν ένα γεμάτο ποτήρι, έτοιμο να ξεχειλίσει ....
Εαν η κυβέρνηση δεν υποχωρούσε, θα ρίχε ακόμα σοβαρότερα προβλήματα....
''Να σε δω τι θα κάνεις τώρα, Hayari..''είπα μέσα μου, ενω μου ξέφυγε ένα αποδοκιμαστικό και υπεροπτικό γέλιο ....
''Φέρε τους Marines''ήταν το σύνθημα που επικρατούσε
Πάνω στο γεγονός οτι ο Hayari καταπατεί την δικαιοδοσία που του δίνει η εξουσία του βασίστηκε ένα μεγάλο μέρος του σχεδίου μου...Είχε διώξει τους μαρινς γιατί υποστήριζε πως οι φρουροί του , είναι αρκετοί με στόχο να κάνει ότι θέλει στην πόλη, σε συνεργασία με τους black claw...Αυτό που έκανα, ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι..
-Τελικά οι άνθρωποι είναι πολύ προβλέψιμοι..Συμφωνείς?
-Φυσικά ...Απελπιστικά , προβλέψιμοι...Ειδικά όταν βρίσκονται σε εξαθλιωτική θέση
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:14 am

Με ΄μια γρήγορη κίνηση σηκώθηκα και πάτησα γερά στα πόδια μου
Που πάμε?
-στο λιμάνι..
-Γιατί?
Γύρισα και τον κοίταξα με ένα σατανικό χαμόγελο ζωγραφισμένο στο πρόσωπό μου
-Για να συνεχίσουμε το σόου φυσικά
Ο alexander γέλασε
-Δεν λέω τίποτα άλλο..Θα ακολουθήσω πιστά το σχέδιό σου..Ξέρω πως θα με ανταμείψει η κατάληξη του είπε ενώ συνέχισε να γελάει..
Η διαδρομή μέχρι το λιμάνι δεν ήταν τόσο ευχάριστη για μένα, όσο και αν ήθελα να διασκεδάσω την επιτυχία αυτού του μέρους του σχεδίου μου.. Ο λαός σίγουρα ζητούσε τους marines, όμως ο hayari δεν θα τους έφερνε μόνο και μόνο επειδή το ζητούσαν και επειδή αυτός ο μυστήριος φονιάς ο ''Α'' σκότωσε 2 άντρες της black claw, ένα αντρόγυνο και 2 φρουρούς του..Θα τους έφερνε μόνο εαν τα οικονομικά του ήταν κατώτερα των προσδοκιών του.
Έτσι το μόνο που έπρεπε να κάνω ήταν να του κάψω τα πλοία .μια μικρή προσθήκη στο σχέδιό μου η οποία θα εφερνε τις επιπτώσεις που περίμενα..
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:21 am

-Alexander,΄έχεις το ξίφη σου μαζί σου?
-φυσικά, όπως πάντα..
-Πιθανών να μας χρειαστούν ..
-μην ανησυχείς Alucard.. ότι και αν γίνει εγώ θα είμαι μαζί σου..Το καλό που μου είχες κάνει δεν το ξεχνώ
-Εντάξει τότε .
Η διαδρομή προς το λιμάνι δεν κράτησε όσο θα περίμενα....Η ανυπομονησία μου και η έντονη ευχαρίστηση που ένιωθα μέσα μου για το έργο μου, με έκανε άλλο άνθρωπο....Απ μυαλό μου πέρασαν οι πεποιθήσεις μου ως νεαρό παιδί....ήθελα έναν κόσμο καλοσυνάτο και δίκαιο....Ήθελα να γίνω ένα γρανάζι στο σύστημα της δικαιοσύνης και να κάνω τους άλλους να ζουν ομορφα και δίκαια....Τιποτα όμως δεν πήγε καλα....Ένιωσα την αδικία, τον πόνο και το μίσος απο μικρός, χωρίς να το αξίζω....Ο κόσμος ήταν βρώμικος και δεν άλλαζε.....Με είχε κάνει να πονέσω και να αλλάξω....Έγινα αυτό που ήθελα να πολεμώ.....Κατάντησα ένα άδοξο και αιμοβόρο τέρας απέναντι στον κόσμο....όμως αυτό τους αξίζει... Επρεπε να πάρω την εκδίκηση μου

Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:23 am

.Το βλέπεις εκείνο το πλοίο Alexander? είπα δείχνοντας του ένα μικρό αλλα επιβλητικό πλοίο..
-Ναι.
-Μπες μέσα, και πάν το σε ασφαλές μέρος..Μετά γύρνα σπίτι , βάλε ότι τρόφιμα έχουμε μέσα και ότι υπάρχοντα θέλεις να πάρεις μαζί σου ..Πρέπει να φροντίσουμε και το μέσο διαφυγής μας..
-Εντάξει Alucard
έτσι κι έγινε..Βγήκαμε απ την γωνία και κατευθυνθήκαμε προς το πλοίο..Βοήθησα τον Alexander να το λύσει και μετά απο λίγα λεπτά είχε απομακρυνθεί αρκετά
Κοίταξα ξανά τριγύρω..Δεν υπήρχε κανείς στο λιμάνι..Λογικό σκέφτηκα, αφού όλοι οι φρουροί είναι στο παλάτι και οι πολίτες, είτε στα σπίτια τους, είτε διαμαρτύρονται...
Μόλις η βάρκα απομακρύνθηκε αρκετά, κατευθύνθηκα προς το μεγαλύτερο πλοίο του Hayari...ήταν αρκετά μικρό σε σχέση με τα πολεμικά πλοία των μαρινς, και γενικά μικρό σε μέγεθος..Το οτι ήταν το μεγαλύτερο πλοίο στο λιμάνι οφείλεται στο γεγονός οτι οι κάτοικοι δεν μπορούν να διαθέσουν χρήματα για να αγοράσουν ούτε μια σχεδία
Ανέβηκα προσεκτικά επάνω στο καράβι...



Last edited by DIRK on Fri Nov 02, 2012 2:27 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:26 am


Επικρατούσε απόλυτο σκοτάδι, εκτός απο ένα φως που προερχόταν πιθανόν απο κερί, μέσα σε μια καμπίνα
Κρατώντας ένα μαχαίρι στην ζώνη μου, πλησίασα προς το μέρος οπου προερχόταν το φως..Ακούμπησα την πλάτη μου στο ξύλο δίπλα απ την πόρτα , και κόλλησα το δεξί αυτό μου εκεί, ωστε να ακούσω κάποιον ήχο που θα πρόδιδε την παρουσία κάποιου ανθρώπου..Τίποτα..
Έπιασα με το δεξί μου χέρι το πόμολο και την άνοιξα σιγά σιγά, κρατώντας πάντα με το αριστερό μου χέρι ένα μαχαίρι στην ζώνη μου.
ήταν ΄΄ενα μικρό δωμάτιο ..Μέσα σε αυτό κοιμόταν ένας νεαρός άντρα, γύρω στα 16 και δίπλα του υπήρχε μια γκαζόλαμπα.
Τον πλησίασα σιγά σιγά και πήγα απο πίσω του.. Έφερα το μαχαίρι μου στον λαιμό του και με το άλλο χέρι έπιασα βίαια το στόμα του..Εκείνος ξύπνησε και χτυπιόταν σαν το ψάρι
-Σταμάτα να κουνιέσαι, αλλιώς θα πεθάνεις.
Σταμάτησε..Τράβηξα το χέρι μου απο το στόμα του και του έπιασα το κεφάλι
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:30 am

-Ποιος...ποιος είσαι?
-Δεν σε ενδιαφέρει αυτό..Υπάρχει κανένας άλλος στο πλοίο?
Εκείνος πήγε να με χτυπήσει στο ευαίσθητο σημείο με το χέρι του, όμως κάρφωσα το μαχαίρι μου στο δεξί πλευρό του σταματώντας την επίθεσή του...
-όχι παιχνίδια ..Μίλα....το αγόρι άρχισε να ουρλιάζει απ τον πόνο.Αυτό βέβαια για δευτερόλεπτα, καθώς μετά έβαλα το χέρι μου ξανα στο στόμα του....
-Αν θα συνεχίσεις να φωνάζεις, θα σε σκοτώσω...Είσαι μόνος στο καράβι?
κούνησε Θετικά το κεφάλι του...
-Ωραία.. Με μια γρήγορη κίνηση του έκοψα την αρτηρία του λαιμού με το μαχαίρι...
Τον άφησα ελεύθερο .Εκείνος κρατούσε τον λαιμό του προσπαθώντας να σταματήσει την αιμορραγία.Μάταια. Πήγα απο μπροστά του και τον έβλεπα να πεθαίνει, έχοντας ένα απελπισμένο βλέμμα .Του έσκισα την μπλούζα..Με το ίδιο μαχαίρι που τον σκότωσα, χάραξα στο σώμα του το γράμμα ''Α''..Μετά τον σήκωσα στον δεξί ώμο μου και τον μετέφερα ως έξω
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:34 am

Αφού διέσχισα όλο το κατάστρωμα του πλοίου, τον πέταξα στην αποβάθρα...Αμέσως μετά ξέδεσα το πουγκί με την πυρίτιδα ...Πήγα μέσα στο δωματιάκι ενώ έριχνα σιγά σιγά κάτω πυρίτιδα..Πήρα την γκαζόλαμπα και αφού γύρισα πίσω, κατέβηκα απ το πλοίο ..Κοίταξα πάλι τριγύρω..Δεν υπήρχε τίποτα εκτός απο εμένα ..Κοίταξα ψηλά..Ένα απαλό αεράκι χτύπησε τις περιοχές του προσώπου μου που δεν ήταν καλυμμένες απ την κουκούλα.άφησα την γκαζόλαμπα κάτω και έδεσα το πουγκί στην ζώνη μου. Μετά έσκυψα και έσφιξα την λάμπα..Την έφερα απο πίσω μου και την πέταξα με δύναμη στο πλοίο .Η λάμπα έσπασε ελευθερώνοντας το πετρέλαιο της και δημιουργώντας μια μεγάλη φωτιά σε συνδυασμό με την πυρίτιδα μου .. Ήταν ένα φοβερό αλλά και ταυτόχρονα υπέροχο θέαμα ..
Άρχισα να τρέχω για να φύγω απ την περιοχή , κατευθυνόμουν προς το δάσος..Η δουλειά μου για σήμερα είχε τελειώσει
Λίγα λεπτά μετά , στο λημέρι της Black Claw

Το συμβούλιο των ηγετών της οργάνωσης , συνεδρίαζε ..Το κύριο θέμα τους ήταν ένα..Ο άντρας με το Ψευδώνυμο ''Α'' .
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:36 am

Καθώς βάδιζα στο δάσος, ένας θόρυβος ακούστηκε από πίσω μου. Γυρνώντας να αντιμετωπίσω τον ενδεχόμενο κίνδυνο, ένα μεταλλικό αντικείμενο με χτύπησε στο κεφάλι και σε σώριασε αναίσθητο στο έδαφος.
Όταν άνοιξα τα μάτια μου βρισκόμουν αλυσοδεμένος σε ένα μπουντρούμι. Σύντομα ένας γνώριμος στα μάτια μου άντρας στάθηκε μπροστά μου ακονίζοντας δυο μεγάλα μαχαίρια του. Έκπληκτος είδα τον Alexander να με πλησιάζει απειλητικά.
"Alexander τι κάνεις;"
"Λυπάμαι Alucard, αλλά παρά το καλό που μου έκανες, οι Black Claw προσφέρουν πολλά."
Αντιμέτωπος με την πιθανή προδοσία του συντρόφου μου, άρχισα να σκέφτομαι απεγνωσμένα τρόπο να ξεφύγω.
Η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα κάτι τέτοιο απ τον Alexander.....Ένας βαρύς αναστεναγμός έφυγε απο μέσα μου. Με είχε προδώσει ..Σίγουρα ο καιρός που ήμουν μακρυά θα έκανε τον Alexander να αλλάξει, δεν περίμενα όμως τόσο πολύ.. Σήκωσα το δεξί μου χέρι ωστε να καταλάβω σε τι κατάσταση βρίσκομαι.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitimeFri Nov 02, 2012 2:40 am

Ο ήχος της αλυσίδας΄που τεντώνεται ακούστηκε..Έπιασα την ζώνη μου ..Είχαν αφαιρέσει όλα μου τα μαχαίρια και επίσης ο μηχανισμός που είχα στα χέρια είχε αφαιρεθεί..Πρέπει να τους είχε μιλήσει ο Alexander γι αυτό ..όμως είχαν κάνει ένα σημαντικό λάθος..Δεν μου είχαν βγάλει τις μπότες..Στις μπότες είχα δημιουργήσει έναν μηχανισμό με τον οποίο αν πατούσα με δύναμη, θα έβγαιναν δυο μαχαίρια μπροστά τα οποία θα ενίσχυαν το μπροστά μέρος του παπουτσιού μου, με την ικανότητα τους να κόβουν τα πάντα...Έπρεπε όμως να το χρησιμοποιήσω κατευθείαν? Μήπως τελικά η κατάσταση μπορούσε να στραφεί υπέρ μου ..? Δύσκολο αλλα όχι ακατόρθωτο, σκέφτηκα ...Το μυαλό μυο δούλευε πυρετωδώς ..Ότι και αν έκανα, αυτό πρέπει να γινόταν πριν να είναι αργά ..Μήπως έπρεπε να εκμεταλλευτώ τον Alexander? .ήξερα κάθε αδυναμία που είχε...Δύσκολο όμως

Back to top Go down
Sponsored content





[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 Empty
PostSubject: Re: [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 5 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τελος] The beginning (μέρος 1/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 5 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος] The beginning (μέρος 2/2) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθον]The conclusion and the new beginning[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 3ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 1ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
»  [Τέλος] Terror in the city of Bablan(Μέρος 4ο) [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Elfheim Island-
Jump to: