Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:36 pm

Το βράδυ είχε ήδη φτάσει και δεν είχα ησυχάσει. Σημάδια ζωής της μητέρας μου δεν είχαν φτάσει και μέσα στο σχολείο επικρατούσε μια κατάσταση πανικού. Τα παιδιά έκλαιγαν, οι μεγάλοι φωνάζανε και εγώ ήθελα να φύγω από εκεί. Ήταν το χειρότερο βράδυ που έζησα. Μόνος μου στην γωνία, χωρίς κανέναν δίπλα μου. Το στομάχι μου γουργούριζε, ζαλιζόμουν, τα αυτιά μου βούιζαν και τουρτούριζα. Ο δήμαρχος δεν μπορούσε να ασχολείται μόνο μαζί μου. Όλο το χωριό κρεμόταν από τα χείλη του, από τις κινήσεις του. Σαν να μην μπορούσαν να κάνουν εκείνοι τίποτα.

Δεν κατάλαβα πότε κοιμήθηκα, αλλά ξύπνησα αργά το πρωί. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ εύκολα με όλα αυτά τα γεγονότα, αλλά ο Μορφέας με αγκάλιασε κάποια στιγμή που η κούρασή μου επισκίασε τον φόβο μου. Παρόλα αυτά ένιωθα κουρασμένος ακόμη. Γύρω μου επικρατούσε ακόμη πανικός. Υπήρχαν πάρα πολλά άτομα στον ίδιο χώρο. Μύριζε άσχημα. Πολλά παιδιά φωνάζανε ότι πεινούσαν αλλά κανένας δεν τους έδινε εύκολα φαγητό. Λίγες προμήθειες είχαν μείνει.

Κοίταξα γύρω μου μήπως και έβρισκα την μητέρα μου. Αλλά ήταν άφαντη. Σηκώθηκα χωρίς δεύτερη σκέψη και βγήκα έξω από το κτίριο τρέχοντας, ακόμη και αν κάποιες φωνές με καλούσαν πίσω.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:37 pm

. Δεν μ' ένοιαζε τι θα γινόταν. Το μόνο που ήθελα ήταν να εξασφαλίσω ότι η μητέρα μου ήταν ζωντανή. Έτρεχα γρήγορα στο δρομάκι που οδηγούσε στο σπίτι μας με τον ήλιο να καίει δυνατά. Δεν υπήρχε κανείς στον δρόμο, όλοι είχαν μαζευτεί στην πλατεία του χωριού, στο σχολείο, στην εκκλησία, σε μέρη που θα μπορούσαν να είναι όλοι μαζί. Αλλά δεν υπήρχε ίχνος των πειρατών στο νησί. Γύρισα και κοίταξα προς την θάλασσα. Το καράβι των πειρατών ήταν άφαντο. Υπέθεσα ότι είχαν φύγει.

Και ήμουν σωστός καθώς άκουσα την φωνή της μητέρας μου να με φωνάζει από μακριά. Έτρεξα και έπεσα στην αγκαλιά της. Ένιωθα πολύ ανακουφισμένος εκείνη τη στιγμή. Δεν είχα ξαναζήσει κάτι τέτοιο.

"Η Linda...", της είπα κοιτώντας της στα μάτια.
"Ηρέμησε," με έκοψε η μητέρα μου αγκαλιάζοντας με ξανά. "Προς το παρόν ησύχασε και βοήθησε να μεταφέρουμε ότι τρόφιμα απέμειναν για το υπόλοιπο χωριό."

Και έτσι έγινε. Οι επόμενες μέρες που ακολούθησαν ακόμη και με την βοήθεια που παρείχαν οι πλούσιοι του χωριού ήταν πολύ δύσκολες. Περισσότερο όμως γιατί ακόμη και σε τέτοιες δύσκολες στιγμές οι άνθρωποι γυρνάνε στην αρχική τους μορφή, γίνονται ζώα και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να ζήσουν οι ίδιοι.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:37 pm

Γιατί οι άνθρωποι σε τέτοιες περιόδους έρχονται αντιμέτωποι με ένα άγριο θηρίο. Με τον ίδιο τον άνθρωπο. Τον εαυτό τους και τον συνάνθρωπό τους. Από την φύση του ο άνθρωπος έχει την τάση να αδικεί και να υπονομεύει τον συνάνθρωπό του, προκειμένου να εξυπηρετήσει τα συμφέροντά του. Γιατί δεν υπάρχει αλληλοσεβασμός και το αίσθημα δικαιοσύνης.

Τα οποία δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πια.

Αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Δεν τα πιστεύω, δεν τα ακολουθώ. Ο άνθρωπος από γεννησιμιού του ακούει τον εαυτό του, εξυπηρετεί τον εαυτό του και ενδιαφέρεται κυρίως για τον εαυτό του.

Και αυτό έβλεπα επί έναν μήνα στο νησί. Οι ενήλικες, ή όπως θα ήθελαν να λέγονταν βρίσκονταν συνεχώς σε διαμάχες για τα τρόφιμα που είχαν απομείνει. Ακόμη και αν οι πλούσιοι είχαν βοηθήσει κατά πολύ, ο φούρναρης του χωριού έφερνε συχνά ψωμί και ο δήμαρχος προσπαθούσε να ενισχύσει τις προμήθειες όπως μπορούσε.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:37 pm

Αλλά, οι διαμάχες συνέχιζαν. Ακόμη και αν τα παιδιά πεινούσαν, για το μόνο που ενδιαφέρονταν ήταν για το ποιος ήταν πλούσιος ή φτωχός.

Ενώ θα έπρεπε να ασχολούνται με την αναστήλωση του χωριού. Ο δήμαρχος είχε στείλει επανειλημμένα γράμματα στην κυβέρνηση και στους ναυτικούς για βοήθεια αλλά απάντηση δεν ήρθε καμία. Μια μέρα μόνο εμφανίστηκε ένας ναυτικός, έκανε επιθεώρηση στο χωριό και από τότε δεν τον ξαναείδαμε όσο και να τον παρακαλούσαμε. Είχα χάσει κάθε εμπιστοσύνη προς αυτήν την κυβέρνηση που νοιάζεται για το καλό των ανθρώπων.

Και ο χρόνος κυλούσε και κανένας δεν βρέθηκε να μας βοηθήσει. Το είχαμε πάρει απόφαση και αρχίσαμε μόνοι μας να προσπαθούμε να αναστηλώσουμε το χωριό. Το δικό μας δεν είχε υποστεί μεγάλες καταστροφές, μόνο απώλειες. Προσπαθούσα να βοηθάω όσο περισσότερο μπορούσα, όσα άτομα γνωρίζαμε.

Έτσι ένας χρόνος και παραπάνω πέρασε χωρίς να το καταλάβουμε.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:38 pm

Ο χρόνος κυλάει χωρίς να τον καταλαβαίνεις. Μπορεί να έχεις ζήσει τα καλύτερα ή τα χειρότερα που κάνουν τον χρόνο να φαίνεται σαν αιώνας, αλλά ο χρόνος κυλάει σαν την άμμο μέσα στην κλεψύδρα. Χωρίς να το καταλάβεις, από εκεί που πέφτει σιγά σιγά στον πάτο αρχίζει και επιταχύνει. Και μετά τέλος. Ο χρόνος έχει τελειώσει.

Έτσι και έγινε.

Ένας ολόκληρος χρόνος πέρασε χωρίς να καταλάβω τίποτα. Και περισσότερο. Και τότε έγινε κάτι που δεν περίμενα και είχα χάσει κάθε ελπίδα ότι ξαναγινόταν. Πρωί πρωί, στο κατώφλι του σπιτιού εμφανίστηκε ένας άνδρας κρατώντας βαλίτσες. Η όψη του μου φάνηκε γνώριμη, αλλά είχα ξεχάσει αρκετά το πρόσωπό του. Το πρόσωπό του ήταν αρκετό άσπρο, τα μαλλιά του είχαν μακρύνει αρκετά και φαινόταν σαν να είχε γεράσει. Οι ρυτίδες στο μέτωπό του είχαν αυξηθεί και το χρώμα των μαλλιών είχε αλλάξει. Ο πατέρας μου.

Είχα πάρα πολύ καιρό να το δω και δεν μπορούσα καν να τον αναγνωρίσω. Ντρέπομαι πολύ για εκείνη την στιγμή. Ένιωθα το πρόσωπό μου να γίνεται κατακόκκινο όταν η μητέρα μου με προέτρεψε να πάω να αγκαλιάσω τον πατέρα μου. Είχε αλλάξει τόσο πολύ. Και είχαν αλλάξει πολλά πράγματα στις ζωές μας επίσης.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:40 pm

Από την στιγμή που γύρισε είχα βρει την χαρά μου. Προτιμούσα να περνάω όλο μου τον χρόνο μαζί του, παρά να ασχολούμαι με κάθε τι άλλο όπως το διάβασμα και το σχολείο. Αν και ο πατέρας μου ισχυριζόταν πάντα ότι είμαι έξυπνος και ότι είχα μυαλό ξυράφι έκανα τα πάντα για να μην τον υποστηρίξω. Δεν με ενδιέφερε να ασχοληθώ με τα μαθηματικά που ήθελαν όλοι, με κάποια ανώτερη ασχολία όπως ήθελαν να τις λένε αν και είχα τις βάσεις και τις γνώσεις. Ίσως κάτι για το οποίο είμαι και εγώ περήφανος για τον εαυτό μου. Αλλά γιατί με βοήθησαν με την δουλειά του πατέρα μου, κάτι που με ενδιέφερε περισσότερο από αυτά τα μαθηματικά τους και τις ανώτερες γνώσεις.

Τον ακολουθούσα ό,τι δουλειά και να έκανε. Και αυτό του έδωσε την ιδέα να αποφασίσει να με πάρει και στα ταξίδια του, στα ταξίδια που του είχαν οργανώσει οι ναυτικοί. Του είχα αναθέσει να δημιουργήσει μερικά όπλα και κανόνια σε κάποια νησιά που θα υπήρχαν βάσεις των ναυτικών. Και κυρίως στην κεντρική τους βάση στην Νότια Θάλασσα. Δουλειά του ήταν να εγκαταστήσει αυτά τα όπλα για την ασφάλεια των ναυτικών. Ασφάλεια και κουραφέξαλα. Ολόκληρος στρατός και εκείνοι χρειαζόντουσαν την ασφάλεια;

Αυτό μου έδωσε την ευκαιρία να γνωρίσω από κοντά τους αυτοονομαζόμενους υποστηρικτές της δικαιοσύνης ή όπως αλλιώς αυτο-αποκαλούνται οι ναυτικοί. Με ενοχλούσε που κανένας από αυτούς δεν προσέφερε ούτε μία βοήθεια ακόμη και μετά την επίθεση. Έστω να θέσει μερικούς φύλακες στο νησί, ακόμη και για τους πειρατές που τριγυρνούσαν ανενόχλητοι και έκλεβαν τον κοσμάκη. Ήταν κάτι που έπρεπε να γίνει. Κάτι που θα αργούσε πάρα πολύ.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:41 pm

Τον ακολουθούσα όπου και να πήγαινε. Μέχρι το ένατο έτος της ηλικίας μου δεν έφευγα στιγμή δίπλα από τον πατέρα μου. Όποιο ταξίδι και αν είχε σχεδιασμένο να πάει γινόταν πάντα με εμένα βοηθώ του. Είχα συνηθίσει αρκετά την δουλειά, μάθαινα δίπλα του και η μνήμη μου με βοηθούσε σ' αυτό. Τα βιβλία που αφορούσα το επάγγελμα, τα είχα καταβροχθίσει και το χαρτζιλίκι που ξοδευόταν εκεί μαζί με τα υπόλοιπα βιβλία που διάβαζα. Τα μαθηματική, η φυσική ήταν τελικά χρήσιμα. Είχα αρχίσει να το συνειδητοποιώ. Ήμουν άλλωστε από τα λίγα παιδιά που όταν μπορούσαν πατούσαν το πόδι τους στο σχολείο. Όλοι είχαν αρχίσει να ακολουθούν τα χνάρια των γονιών τους ή κάποια άλλη δουλειά. Αυτό σκόπευα να κάνω. Ο πατέρας μου ήταν κάτι σαν είδωλο και η δουλειά του η ιδανική για εμένα.

Τα χρόνια που μεσολάβησαν, γνώρισα πολλά μέρη. Σε κάθε νησί που πηγαίναμε εξερευνούσαμε όλο το νησί και τοποθετούσαμε ανάλογα τα όπλα, είτε για να μην είναι φανερά στον εχθρό είτε για να βρίσκονται σε αρκετά καλή θέση. Μέσα σ' αυτά ο πατέρας μου μού έμαθε να φτιάχνω παγίδες και να χρησιμοποιώ το μυαλό μου για να νικήσω κάποιον. Τα ζώα ήταν τα εύκολα θηράματα.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:42 pm

Είχα συνηθίσει αυτήν την ρουτίνα. Μάθαινα, μεγάλωνα και ζούσα. Ήθελα να περνάω την ζωή μου καλά, με τον δικό μου τρόπο, φτιάχνοντας όπλα, δοκιμάζοντάς τα και πάνω απ' όλα με λίγη τρέλα. Λάτρευα την περιπέτεια αλλά η ζωή μου ήταν ήρεμη. Μόνο τα ταξίδια της δίνανε διαφορετικό τόνο.
Αλλά και αυτό άλλαξε.

Οι ναυτικοί αποφάσισαν να τον πάρουν μόνιμα στην βάση τους, σε ένα εργαστήριο για να τους βοηθάει στην παραγωγή των όπλων άμεσα και να μην χρειάζεται να ξοδεύονται για τα ταξίδια. Που στην αρχή πίστευα ότι ήταν λογικό, απολύτως λογικό να θέλουν να υπάρχει δίπλα τους η πηγή που σκέφτεται τα καινούρια όπλα. Τον βοηθούσαν φυσικά με ιδέες, χάρτες που πρέπει να τοποθετηθούν. Είχα ακούσει μάλιστα ότι τον είχαν ενημερώσει για επίθεση επαναστάτων και αποζητούσαν κάποια καλή αμυντική κρυφή παγίδα για εκείνους, ώστε να μπορέσουν να τους πιάσουν.

Ήξερα ότι ο πατέρας μου ενθουσιαζόταν με αυτά τα πράγματα και χωρίς να το καλοσκεφτεί τους ακολούθησε. Δεν τον κατηγορώ όμως γι' αυτό, είναι από τα πράγματα που κληρονόμησα από εκείνον. Και πιστεύω ότι του μοιάζω αρκετά. Ή τουλάχιστον έτσι πίστευα μέχρι σήμερα.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:43 pm


Η απουσία του ήταν αισθητή στο σπίτι. Ένας μήνας πέρασε και δεν είχα διάθεση για τίποτα. Η μητέρα μου μού απαγόρευε να πάω στο εργαστήριο μόνος μου. Ήμουν μικρός τόνιζε συνεχώς κάθε φορά που άνοιγα την πόρτα. Αλλά την παράκουα. Εκείνη δούλευε και εγώ έβρισκα την ευκαιρία να δημιουργώ οτιδήποτε μου κατέβαινε στο μυαλό. Η πρώτη μου δημιουργία, μια μικρή βαλέστρα ενσωματωμένη στο χέρι που πετούσε βέλη. Μου πήρε αρκετός καιρός για να την τελειοποιήσω. Αλλά δεν γνώριζα πολλά πράγματα, οπότε αρκούσε που μπορούσε να ασχοληθώ με αυτό και να το αναβαθμίζω.

Η γνωριμία μου όμως μ' έναν συγκεκριμένο άνθρωπο μου έδωσε νέα ασχολία. Ασχολία που μ' ενδιέφερε.

Ήταν ένας από τους αριστοκράτες της περιοχής, με τρόπους και διαγωγή. Ψηλός, με γκρίζα σπαστά μαλλιά και επιβλητική εμφάνιση, σε συνδυασμένο με την μαύρη μπέρτα που πάντα φορούσε. Ήταν ίσως ο πιο πλούσιος του νησιού. Είχε στην διάθεση του τα ναυπηγία του νησιού και μεγάλο στρατό. Συνήθως τους έβλεπα και γελούσα όπως ήταν στοιβαγμένοι και φορούσαν όλοι άσπρα. Διέθετε λοιπόν, τον δικό του προσωπικό στρατό. Αυτά τα απέκτησε κυρίως μετά την επίθεση των πειρατών στο νησί.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:46 pm

Βλέποντας με να ασχολούμαι ακόμη με το εργαστήριο του πατέρα μου, αποφάσισε να με πάρει κοντά του και να με εκπαιδεύσει μαζί με τα υπόλοιπα στρατιωτάκια που είχε. Θεωρούσε ότι κάποιος που ξέρει να φτιάχνει όπλα πρέπει να ξέρει και την τέχνη του. Σαν μικρό παιδί ακόμη, επέλεξε να με μάθει να πυροβολάω από μακριά. Σκοπευτής, έλεγε ότι θα γίνω αν αφιερωνόμουν σ' αυτό. Ένα χρόνο τουλάχιστον η τέχνη του πιστολιού και οι μακρινές επιθέσεις είχαν γίνει η νέα μου αγάπη.

Δεν παρατούσα φυσικά ποτέ την δουλειά του πατέρα και ό,τι μπορούσα έφτιαχνα. Βέβαια υπήρχαν πολλές ατυχίες. Στο εργαστήριο γινόντουσαν πολλές ζημιές και το κτήριο είχε φθορές. Ο πατέρας μου δεν ήταν εκεί και οι μόνοι που μπορούσαν να με βοηθήσουν ήταν ένας κάπως μυστήριος άνδρας και ένα παιδί στην ηλικία μου που όλοι λέγανε ότι έκαναν υπέροχη και καλή δουλειά. Τους είχε καλέσει η μητέρα μου μια μέρα και τους παρατηρούσα προσεκτικά.

Ο άνδρας διέθετε μυς, φαινόταν πολύ καλογυμνασμένος και όχι άχρηστος στην μάχη. Ο μικρός, στην ηλικία μου κοντά, ήταν το μικρό ξανθό που όλοι κορόιδευαν για το χρώμα των μαλλιών του. Τον θυμόμουν από τότε που πηγαίναμε μαζί σχολείο, αλλά δεν τον είχαν ξαναδεί από τότε. Δεν είχαμε ανταλλάξει ποτέ κουβέντα και πίστευα ότι ούτε πρόκειται να γίνει αυτό αλλά ούτε να τον ξαναδώ μέσα στο επόμενο χρονικό διάστημα.

Αλλά έκανα λάθος.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθόν]How it all started[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] The past [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ξεφεύγοντας απο το παρελθόν. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Mejis Island-
Jump to: