Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:29 pm

Η δουλειά προφανώς και δεν ήταν ίδια, άλλα έβρισκα κάτι να απασχολούμε και να μην μπλέκομαι στις δουλειές της μητέρας μου. Τώρα μέχρι να μας στείλει λεφτά ο πατέρας, έπρεπε κάπως να διατηρήσουμε τους εαυτούς μας και το σπίτι. Ήμουν πολύ μικρός για να αναλάβω βέβαια δουλειές και έτσι απλά κουβαλούσα τα εργαλεία του. Η αλήθεια είναι ότι μου ήταν πολύ συμπαθής και αυτό γίνεται σπάνια, ειδικά αν δεν πρόκειται για γυναίκα. Δεν πολυμιλούσε αλλά παρόλα αυτά ήταν ευχάριστος σαν άτομο όταν έβγαινε λαλιά από το στόμα του.

Ο δήμαρχος ερχόταν συχνά και παρακολουθούσε την δουλειά του. Άλλωστε αυτή ήταν η αρμοδιότητα του, να επιβλέπει τα καινούρια κτίσματα του χωριού και να επισκευάζει τα παλιά δίνοντας δουλειά και στους οικοδόμους. Κοντούλης σχετικά και πάντα κουστουμαρισμένος. Δεν καταλάβαινα τον λόγο αλλά υπέθετα ότι η θέση του τού επέβαλε να ντύνεται έτσι. Το μουστάκι πάντα κουνιόταν έντονα όταν μιλούσε και οι ρυτίδες στο πρόσωπό του τρεμόπαιζαν κάθε φορά. Είχε μια χαρακτηριστική ελιά στο αριστερό του μάγουλο, αποτέλεσμα να τον κοιτάζω πάντα σ' εκείνο το σημείο. Χαιρόταν, γιατί νόμιζε ότι τον κοιτούσα στα μάτια και ήμουν πολύ ειλικρινής μαζί του αλλά εγώ ήμουν απασχολημένος να κοιτάζω το σημάδι του. Προσπαθούσε να κάνει τα πάντα για αυτό το χωριό και να κρατάει επαφές με την πόλη, αλλά σύμφωνα με τα νέα που μας φέρνανε εκείνοι δεν ενδιαφέρονταν για τίποτα άλλο παραμόνο για το ποιος θα πάρει την θέση.

Έτσι περνούσε ο καιρός και δεν κατάλαβα πότε πέρασαν δυο χρόνια χωρίς τον πατέρα μου. Μας έστελνε συχνά γράμματα στην αρχή αλλά τον τελευταίο χρόνο λιγόστεψαν. Δεν γνώριζα το γιατί αλλά η μητέρα μου με καθησύχαζε λέγοντάς μου συνεχώς ότι πνιγόταν στην δουλειά. Δεν μου φαινόταν ωραία όλα αυτά, αλλά δεν μιλούσα. Επέλεγα μάλλον να μην μιλήσω.

Και ξαφνικά έγινε το μεγάλο πλήγμα.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:29 pm

Ήταν πρωί όταν άκουσα τσιρίδες από τα διαμερίσματα της μητέρας μου. Οι καμαριέρες φώναζαν δυνατά και ζητούσαν την μητέρα μου. Άνοιξα σιγά σιγά την πόρτα, αγουροξυπνημένος για να δω τι συνέβαινε. Είχα παρακοιμηθεί, δεν δούλευα και ήθελα να αφεθώ στην αγκαλιά του μαξιλαριού. Ξαφνικά η μεγάλη καμαριέρα ήρθε με άρπαξε και με πήρε στην αγκαλιά. Δεν ήξερα πως άντεχε το βάρος μου αλλά δεν έφερε αντίρρηση καθώς είδα και την μητέρα μου τρομοκρατημένη.

"Πάρε το παιδί και κρύψτο," διέταξε η μητέρα μου την καμαριέρα."Να μην το βρούνε. Φρόντισε εσύ γι' αυτό."

Είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό βλέποντας την μητέρα μου έτσι. Το γαλήνιο πρόσωπό της είχε αλλάξει. Η αγωνία ήταν χαραγμένη στο πρόσωπό της αλλά δεν ήταν μόνο αυτό. Τρόμος την είχε κυριέψει και μόνο εγώ δεν γνώριζα τι συνέβαινε.

"Μαμά! Μαμά! Τι συμβαίνει;" φώναζα καθώς η καμαριέρα με απομάκρυνε από κοντά της.

Κοίταξα έξω από το παράθυρο και είδα μια ομάδα ανδρών στην αυλή μας. Δεν τους είχα ξαναδεί ποτέ στην ζωή μου και δεν φαινόντουσαν και αρκετά φιλικοί. Κρατούσαν όπλα, ξίφη και πιστόλια. Τεντώθηκα κάπως για να δω καλύτερα καθώς η καμαριέρα με κουβαλούσε, τρέχοντας στον διάδρομο και τους παρατήρησα καλύτερα. Προσπαθούσαν να σπρώξουν την μεγάλη κεντρική πόρτα. Ποιοι ήταν αυτοί οι άνδρες και τι ήθελαν από εμάς. Άπλυτοι, με κουρέλια και ουλές στα πρόσωπά τους.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:30 pm

Πειρατές! Εκείνη την ώρα μου ήρθε η εικόνα των πειρατών που έβρισκαν καταφύγιο το νησί μας.

Δεν κατάφερα να τους προσέξω και ιδιαίτερα, όταν ξαφνικά η καμαριέρα με άρπαξε από τα ρούχα και με άφησε τρομοκρατημένη πάνω στο πάτωμα. Άρχισε να ψιλαφίζει το πάτωμα ψάχνοντας κάτι συγκεκριμένο. Δεν καταλάβαινα τι έκανε, τα μάτια ακολουθούσαν προσεκτικά τις κινήσεις της. Τα γέρικα χέρια έψαχναν όλο και πιο γρήγορα. Χτυπούσε το ξύλο ρυθμικά και τοποθετούσε το αυτί της στο πάτωμα. Και τελικά βρήκε το ξύλο που ήθελε. Το σήκωσε σιγά σιγά και μου έδειξε μια σκάλα. Ήταν μια κατακόμβη, ένα βαθύ σκοτεινό μέρος. Το είχε σχεδιάσει μάλλον ο πατέρας μου για τέτοιες περιπτώσεις.

Βήματα άρχισαν να ακούγονται. Έντονα. Και ακόμη πιο έντονα.

"Έλα, παιδί μου. Μπες μέσα," μίλησε σιγανά η καμαριέρα. Η γέρικη φωνή ακουγόταν διαφορετική. Πιο τραχιά, πιο φοβισμένη. Την παρατήρησα καλύτερα και είδα ότι τα μάτια της μοιάζανε θολωμένα. Είχαν βουρκώσει και τα χείλη της τρέμανε. "Μπες, σε παρακαλώ."
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:31 pm

Τα χέρια της με έσπρωξαν και κατέβηκα την σκάλα. Εκείνη έκλεισε το καπάκι της κατακόμβης και στάθηκε από πάνω. Από τις χαραμάδες έμπαινε λιγοστό φως, αλλά η σκιά της το σκέπαζε. Φωνές και βήματα. Τσιρίδες. Κλάμματα. Δεν μπορούσα να δω, αλλά μπορούσα να ακούσω. Οι σκηνές που ακολούθησαν έχουν μείνει χαραγμένες στο μυαλό μου. Σαν να μπορώ να τις ακούσω και τώρα.

Οι αρβύλες των πειρατών χτυπούσαν δυνατά το ξύλο, κάνοντας το να τρίζει. Τα βήματα της καμαριέρας, της Linda όπως την έλεγαν, ακούστηκαν κάπως διστακτικά. Προχώρησε ένα βήμα μπροστά και στάθηκε εκεί. Από τον ήχο του πατώματος, φαινόταν ότι έτρεμε. Αλλά παρόλα αυτά δεν έφευγε από εκεί. Ήξερα πολύ καλά, ότι το έκανε για εμένα. Από μωρό, εκείνη με πρόσεχε. Ό,τι σκανταλιά και να έκανα εκείνη με κάλυπτε και μάζευε τις ζημιές μου. Εφτά ολόκληρα χρόνια βρισκόταν δίπλα μου και επέλεξε να μην φύγει ούτε και τώρα. Δεν θα καταλάβαιναν ότι προστάτευε εμένα, ακόμη και αν στεκόταν εκεί. Άλλωστε, ο διάδρομος οδηγούσε σε αδιέξοδο.

Κουλουριάστηκα και προσπάθησα να μην κάνω φασαρία. Δεν έπρεπε να με καταλάβουν. Γέλια ακούστηκαν από το βάθος του διαδρόμου και όλο πλησίαζαν απειλητικά.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:32 pm

Έτριζε το πάτωμα και έτρεμα και εγώ μαζί του. Ένα ρίγος με είχε καταλάβει γιατί δεν ήξερα τι θα συμβεί. Σκιές στάθηκαν σχεδόν από πάνω μου. Κάλυπταν και εκείνες το φως. Η Linda έβγαλε μια πνιχτή κραυγή και ύστερα από λίγο άκουσαν έναν κρότο πάνω από το κεφάλι μου. Το σώμα της κάλυπτε τις χαραμάδες. Κραυγές επανειλημμένες ακούστηκαν. Έκλεισα τα μάτια μου και έσφιξα τα δόντια μου.

Ξαφνικά κάτι ακούμπησε το μέτωπό μου και κύλησε στο πρόσωπό μου. Σήκωσα το χέρι μου και το σκούπισα με τα δάχτυλά μου. Μύριζε κάπως έντονα και άσχημα. Κοίταξα προς τα πάνω και αυτό το παχύρευστο υγρό ξαναέπεσε πάνω στα μάγουλά μου. Προσπαθούσα να σκουπιστώ όταν συνειδητοποίησα τι συνέβαινε. Γέλια ακουγόντουσαν από πάνω και το υγρό συνέχισε να κυλάει και να στάζει. Αίμα. Κόκκινο αίμα. Κόκκινο παχύρευστο αίμα. Κολλούσε. Κολλούσε πάνω στα χέρια μου, στο πρόσωπό μου και στα μαλλιά μου. Τα μάτια μου είχαν γουρλώσει από το σοκ.

Τα χέρια μου έπιαναν το πρόσωπό μου και τα μαλλιά μου συνεχώς.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:32 pm

Η λαλιά μου είχε κοπή και δεν μπορούσα να ηρεμήσω. Αίμα; Το αίμα ενός πτώματος. Αυτό με φρίκαρε τελείως. Η Linda ήταν σκοτωμένη ακριβώς πάνω από το κεφάλι μου. Είχα ξαναδεί αίμα, ήξερα τι είναι, πληγωνόμουν συνεχώς αλλά δεν περίμενα ότι θα δω κάτι τέτοια. Τα βήματα των πειρατών συνέχιζαν να ακούγονται. Προχώρησαν προς τα τελευταία δωμάτια. Θα έπαιρναν ό,τι έβρισκαν, ρούχα, κοσμήματα και οτιδήποτε θα μπορούσαν να πουλήσουν.

Δεν άντεχα άλλο εκεί μέσα. Δεν υπήρχε αρκετός αέρας για καταφέρω να μείνω εκεί πέρα για πολλή ώρα. Άρχισα να κλαίω. Δεν ήξερα τι να κάνω. Τα χέρια μου έτρεμαν, ολόκληρος έτρεμα και ένιωθα το πρόσωπό μου μουδιασμένο. Αλλά εκείνοι δεν έφευγαν. Η αναπνοή άρχισε να γίνεται πιο βαριά και ένιωθα άσχημα. Ζαλιζόμουν και ένιωθα ότι θα λιποθυμούσα.

Ήθελα να ανοίξω την κατακόμβη. Ένιωθα τα μάγουλά μου να καίνε, το κεφάλι μου να ζαλίζετε και το σώμα μου αδύναμο. Δεν άκουγα τι έκαναν οι πειρατές. Έπιασα τον τοίχο από δίπλα μου για να στηριχτώ. Άρχισα να ανεβαίνω την σκάλα για να πλησιάσω προς την έξοδο. Ίσως μπορούσα να πάρω λίγο οξυγόνο, αλλά ήταν πολύ δύσκολο με τις μικρές χαραμάδες.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:33 pm

Αυτό που με έκανε να ανακτήσω για λίγο τις αισθήσεις μου ήταν ότι οι πειρατές έσυραν το σώμα της Linda. Υπέθεσα ότι έψαξαν τις τσέπες της. Άκουσα το πτώμα να πέφτει ξαφνικά και πάλι στο πάτωμα και τις απογοητευμένες φωνές τους να φεύγουν.

Σήκωσα διστακτικά το ξύλο και κοίταξα γύρω μου. Το πτώμα της Linda βρισκόταν λίγο πιο πέρα και τα μάτια της ήταν γουρλωμένα, τόσο ανοιχτά που ήταν λες και κοιτούσε μέσα στα βάθη της ψυχής σου. Κούνησα το κεφάλι μου και βγήκα από την κατακόμβη. Τα πόδια μου έτρεμαν ακόμη. Προχώρησα σιγά σιγά στον διάδρομο και κοίταξα στα άλλα δωμάτια. Οι φωνές είχαν σταματήσει και κάποιες πόρτες δωματίων ήταν σπασμένες.

Ήξερα που θα πηγαίνανε. Στο κελάρι και στην αποθήκη. Ό,τι χρυσαφικό ήθελαν το πήραν. Τα τρόφιμα θα ήταν ο στόχος του. Κρύφτηκα πίσω από έναν καναπέ και συνέχιζα να κοιτάζω προσεκτικά γύρω μου. Έψαχνα την μητέρα μου, η οποία μάλλον θα είχε κρυφτεί μαζί με τις άλλες γυναίκες σε κάποια από τις κατακόμβες που είχε στήσει ο πατέρας μου. Έπρεπε να ζητήσω βοήθεια από κάποιον. Και οι μόνες μου επιλογές ήταν ο δήμαρχος και ο οικοδόμος. Η πόρτα ήταν ανοιχτή και κανένας δεν βρισκόταν στην αυλή. Έτσι, βρήκα την ευκαιρία και βγήκα γρήγορα έξω και άρχισα να τρέχω
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:33 pm

. Ένας πειρατής βρισκόταν εκεί, κρατώντας στα χέρια του μία από τις καμαριέρες με το βλέμμα του στα γύρω σπίτια για τυχόν αντεπίθεση των κατοίκων. Κρύφτηκα πίσω από τους θάμνους της μητέρας μου και άρχιζα να κατηφορίζω στο χωριό. Φαινόταν ότι δεν είχαν βρει τίποτα στις κάτω περιοχές και ο κύριος στόχος τους ήταν τα σπίτια των πλουσίων. Παρόλα αυτά, τρόμος επικρατούσε. Πόρτες σπασμένες, άνδρες που φωνάζανε, γυναικόπαιδα που τρέχανε προς το σχολείο και την εκκλησία.

Έφτασα μέσα σε λίγη ώρα στο σπίτι του οικοδόμου. Χτύπησα την πόρτα δυνατά αλλά κανένας δεν μου απάντησε. Μόνος του έμενε, οικογένεια και παιδιά δεν είχε. Παρατήρησα ότι ήταν ανοιχτή και την έσπρωξα σιγά σιγά. Το φως δεν ήταν έντονο, αλλά ξεχώριζες τα έπιπλα. Προχώρησα σιγά σιγά μέσα στο σπίτι και τον φώναξα. Απάντηση δεν έπαιρνα όμως. Άνοιξα την πόρτα του δωματίου μου και βρέθηκα μπροστά σε ένα αποτρόπαιο θέαμα. Το πτώμα του βρισκόταν πάνω στο κρεβάτι του, το χέρι του κειτόταν κάτω στο πάτωμα και αίματα υπήρχαν παντού. Στο στρώμα, στους τοίχους και στο σώμα του. Πλησίασα και κοίταξα το σώμα του. Είχε δεχτεί πάρα πολλές μαχαιριές και φαινόταν οι λεπτομέρειες των οργάνων του. Η μυρωδιά που αναδυόταν ήταν απαίσια και μου έφερε αναγούλα.

Είχα σοκαριστεί. Έτρεξα και πάλι πίσω στον δρόμο, όταν ξαφνικά ένα χέρι με έπιασε από τον ώμο.
Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:35 pm

Δεν γύρισα, αλλά το χέρι με αγκάλιασε σιγά σιγά. Είδα το γέρικο χέρι που τώρα βρισκόταν μπροστά στο στήθος μου ενώ το άλλο μου χάιδευε τα μαλλιά. Έτρεμα ήδη, δεν μπορούσα να σταματήσω.

"Ηρέμησε, Lupe. Ηρέμησε," ακούστηκε η γέρικη φωνή του δημάρχου. "Όλα θα πάνε καλά παιδί μου. Ηρέμησε."

Ξαφνικά ξέσπασα σε κλάματα και χώθηκα μέσα στην αγκαλιά του και στα αδύναμα χέρια του. Έκλαιγα με λυγμούς και χτυπούσα τα χέρια πάνω στο γέρικο στήθος του. Εκείνος συνέχιζε να προσπαθεί να με ηρεμήσει και σιγά σιγά με οδήγησε μαζί με το υπόλοιπο χωριό στο σχολείο. Είχαν μαζευτεί πάρα πολλά άτομα, τρομοκρατημένοι όλοι. Είχαν καταφέρει να μαζέψουν κάποια τρόφιμα μέσα στον πανικό που έσπερναν οι πειρατές με την παρουσία τους.

"Πού είναι οι ναυτικοί; Ε; Υποτίθεται ότι μας προστατεύουν," διαμαρτυρήθηκε κάποιος από τους χωριανούς.
"Ναι! Οι υποστηρικτές της δικαιοσύνης. Νοιάζονται μόνο για τα εμπορεύματα της πρωτεύουσας!"
"Καμία υποστήριξη."
"Δεν ξέρανε ότι θα έρθουν. Πώς θα μας προστάτευαν;"
"Να το δεχτούμε. Αλλά εγώ δεν πιστεύω ότι θα μας βοηθήσουν αν το μάθουν."

Back to top Go down
Makoto
Revolutionary
Revolutionary
Makoto


Όνομα Χαρακτήρα : Eliza E. Mowbray
Posts : 1225
Join date : 2012-08-15
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitimeThu Nov 01, 2012 10:35 pm

Ακολούθησε μια έντονη συζήτηση, όταν ο δήμαρχος τους σταμάτησε με μια φωνή. Είχε δίκιο σ' αυτήν του την κίνηση, καθώς σε μια τέτοια κατάσταση αυτό μας κατέστρεφε ακόμη περισσότερο ψυχολογικά.

Οι ώρες περνούσαν και οι κάτοικοι συνέχιζαν να κατηγορούν τους ναυτικούς. Δεν είχα άδικο, αν ήταν κάποιος που μπορούσε να μας προστατέψει ή έστω μια βάση των ναυτικών. Αλλά τίποτα. Το μόνο που τους ένοιαζε ήταν το δικό τους τομάρι. Γι' αυτό είχαν πάρει και τον πατέρα μου στα μέρη τους, να φτιάξει όπλα για εκείνους και να σώσουν τους εαυτούς τους.

Ήθελα πολύ να ήταν ο πατέρας μου εκείνη τη στιγμή εκεί. Η μητέρα δεν ήξερα αν ζούσε ή πέθαινε και αυτό με τρομοκρατούσε περισσότερο. Είχα κουλουριαστεί σε μια γωνία, πάνω στον κρύο τοίχο του σχολείου και κοιτούσα το πάτωμα. Κουνιόμουν πέρα δώθε, κρατώντας σφιχτά τα γόνατά μου αγωνιώντας για την συνέχεια. Οι ώρες περνούσαν βασανιστικά και δεν ξέραμε τι θα μας συμβεί στην συνέχεια. Άραγε είχε σωθεί η μητέρα μου;
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]   [Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας] - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος- Παρελθόν] Πορεία προς πουθενά Μέρος 1ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος - Παρελθόν] Πορεία προς το πουθενά Μέρος 2ο [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τελος-Παρελθόν]How it all started[Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] The past [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος-Παρελθόν] Unexpected [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» [Τέλος] Ξεφεύγοντας απο το παρελθόν. [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Mejis Island-
Jump to: