Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 Γενική βοήθεια παιχνιδιού

Go down 
+31
Axis
berserker
Eustass Kid
Lummynia
Phoenix Marco
Isnogood
Editor
Ryo D. Amidamaru
Badboy
ΚακοςΑντμιν
Destr0
tsitakos
MummRaTheEternal
Argon
LukeSykpe
F_A_I
Daianos
Rikuo
Euryale
Mangaki
Mayakovsky
el gatos
Tempest
alex 1010
el Latino
pashalis hunder
Roni
Destro
Noctis
Makoto
SlipKnoTaS
35 posters
Go to page : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 36  Next
AuthorMessage
Badboy
Marine
Marine
Badboy


Όνομα Χαρακτήρα : Red Fullman
Posts : 1341
Join date : 2012-08-22
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitimeTue Sep 03, 2013 10:56 am

Ε χακι ειναι, οχι ο θεος Razz
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitimeTue Sep 03, 2013 11:32 am

Δεκτό. Αλλά με το Kenbushoku γιατί μπορώ να αποφύγω επιθέσεις που δεν αποφεύγονται? (και κάνει και λιγότερους πόντους). Το ξέρω πως με το Bushosoku μπορώ και χτυπάω logia, αλλά οκ... Πιστεύω θα έπρεπε να δίνεται και η δυνατότητα αυτή... Στην ουσία δημιουργείς μια υπερτέλεια ασπίδα γύρω σου.. (το είχε κάνει και ο Reyleigh με τον ελέφαντα τότε που προπονούσε τον Luffy) Anyway, σκεφτείτε το και μου λέτε... Δεν το βιάζομαι άλλωστε, μέχρι τότε που θέλω να το έχω μάθει... Έχω αρκετό καιρό.
Back to top Go down
Badboy
Marine
Marine
Badboy


Όνομα Χαρακτήρα : Red Fullman
Posts : 1341
Join date : 2012-08-22
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitimeTue Sep 03, 2013 11:43 am

Τωρα ειναι ετσι. Αμα αλλαξει καποια στιγμη στο μελλον θα το δεις στην ανακοινωση
Back to top Go down
el Latino
Pirate
Pirate
el Latino


Όνομα Χαρακτήρα : Silver Latino Elf
Posts : 4367
Location : lost
Join date : 2012-12-15
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitimeSat Sep 07, 2013 1:55 am

1)

Πως εξοπλιζω το καραβι μου με kairoseki και paddles??



2) για να παω στην Calm Belt πρεπει να ειμαι στο Sabaody ή απο οποιο νησι θελω παω?
Back to top Go down
Editor
Newspaper Publisher
Newspaper Publisher
Editor


Posts : 956
Join date : 2013-02-01

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitimeSat Sep 07, 2013 11:06 am

1) Δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα. Το πλοιο kairoseki μπορει να δοθει ως επαθλο ή μπορεις να κλεψεις το πλοιο που εχει καποιος μεσω μαχης.

2)Απο οποιο νησι της GL θες μπορεις να περασεις στην Calm Belt.
Back to top Go down
Roni
Simple Member
Simple Member
Roni


Όνομα Χαρακτήρα : Shin Kirikaya
Posts : 9295
Location : Shin Sekai
Join date : 2012-10-19
Age : 33

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitimeMon Sep 16, 2013 2:14 pm

Τα αντικείμενα που δίνουν τα μπος της Skypeia (Ohm και Kamakiri) είναι Unique όπως όλα τα αντικείμενα της Γραμμής ή όχι? Γιατί δεν αναγράφεται κάτι τέτοιο και το έχω απορία (για να ξέρω τι να πάρω τώρα που θα κερδίσω)
Back to top Go down
MummRaTheEternal
Administrator
Administrator
MummRaTheEternal


Posts : 686
Join date : 2013-06-17

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitimeMon Sep 16, 2013 2:16 pm

Aυτό δεν το ξέρω για να στο απαντήσω.
Back to top Go down
Επισκέπτης
Guest
avatar



Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitimeMon Sep 16, 2013 3:21 pm

Οσον αφορά το παρακάτω έχω μια παρατήρηση
Quote :
Σημείωση: Αν ένας παίχτης διαλέξει τον τρόπο αυτόν, και κρατήσει την προηγούμενη χρηματική του αξία τότε θα πρέπει να ξέρει πως δε θα μπορεί να αντιμετωπίσει τα boss/minion boss που αντιμετώπισε με τον προηγούμενο χαρακτήρα (αλλά από τα ίδια νησιά θα μπορεί να περνάει κανονικά). Τα στατιστικά και τα χάκι που έχει κερδίσει από τα boss και από τις κατηγορίες τα κρατάει. Επίσης, το αρχικό bounty/fame του παίκτη θα αντικαθίσταται σύμφωνα με την κατηγορία από την οποία ξεκινά:
No category -> 0
Newbie -> 10.000.000
Normal -> 20.000.000
Expert -> 30.000.000
κ.ο.κ.
Αν ένας παίχτης βρίσκεται σε μια κατηγορία και έχει περισσότερο bounty/fame από το αναγραφόμενο τότε μπορεί να ζητήσει να το κρατήσει.


Δεν ξέρω αν γίνεται έτσι αλλα θα ήταν καλό αν ήθελες , να σου δινόταν η δυνατότητα να ξεκινάς χωρίς επικήρυξη ακόμα και στην κατηγορία μου να είσαι.. Μπορεί για παράδειγμα να θέλω να είμαι μεν πειρατής-επαναστάτης κτλ αλλα παράλληλα να μην θέλω να είμαι επικυριγμένος η γνωστός ωστε πχ να κάνω κάτι παρόμοιο με τον Blackbeard.

Επίσης αν θες μπορείς να γίνεις Citizen για κάποιες ιστορίες εφόσον έχεις διαγράψει (και δεν έχεις minnion σε κάποια παράταξη κτλ ) ?
Back to top Go down
el gatos
Pirate
Pirate
el gatos


Όνομα Χαρακτήρα : Glatose
Posts : 527
Join date : 2012-10-29
Age : 36

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitimeMon Sep 16, 2013 5:00 pm

DIRK wrote:
Δεν ξέρω αν γίνεται έτσι αλλα θα ήταν καλό αν ήθελες , να σου δινόταν η δυνατότητα να ξεκινάς χωρίς επικήρυξη ακόμα και στην κατηγορία μου να είσαι.. Μπορεί για παράδειγμα να θέλω να είμαι μεν πειρατής-επαναστάτης κτλ αλλα παράλληλα να μην θέλω να είμαι  επικυριγμένος η γνωστός  ωστε πχ να κάνω κάτι παρόμοιο με τον Blackbeard.
Εγώ φανταζόμουν πως οταν ξεκινας την πρώτη σου ιστορία δεν θα έχεις Bounty όπως και αν ξεκινούσες χωρις να έχεις διαγράψει. Απλά με την ανανέωση των Bounty posters (που έτσι και αλλιως θα έχεις παρεις bounty) το bounty σου θα ξεκινάει απο ψηλά ανάλογα με την κατηγορία σου. Κατι δηλαδή όπως η Robin που το πρώτο της Bounty ήταν 80.000.000 . Ή του Sanji.
Back to top Go down
Destro
Administrator
Administrator
avatar


Όνομα Χαρακτήρα : Destro
Posts : 2474
Join date : 2012-08-12
Age : 35

Character sheet
Remaining Health: 100%

Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitimeMon Sep 16, 2013 5:53 pm

Roni wrote:
Τα αντικείμενα που δίνουν τα μπος της Skypeia (Ohm και Kamakiri) είναι Unique όπως όλα τα αντικείμενα της Γραμμής ή όχι? Γιατί δεν αναγράφεται κάτι τέτοιο και το έχω απορία (για να ξέρω τι να πάρω τώρα που θα κερδίσω)
Αν δεν γράφουν δεν είναι, αν και απ'ότι είδα του Kamakiri unique γράφει.
Back to top Go down
Sponsored content





Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 Empty
PostSubject: Re: Γενική βοήθεια παιχνιδιού   Γενική βοήθεια παιχνιδιού - Page 25 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Γενική βοήθεια παιχνιδιού
Back to top 
Page 25 of 36Go to page : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 36  Next
 Similar topics
-
» Βοήθεια για το παιχνίδι
» Γενική συζήτηση χαρακτήρων
» Γενική συζήτηση ιστοριών
» Οδηγίες-κανόνες του παιχνιδιού-φόρουμ
» Παγκόσμιος χάρτης του παιχνιδιού

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Γενικά για το παιχνίδι :: Τμήμα βοήθειας-
Jump to: