Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitimeMon Jun 17, 2019 2:28 pm

Μετα απο λιγα λεπτα ειχαν φτασει στην κηρια βαση του νησιου. Σχεδον ολο το νησι ηταν μια μεγαλη βαση αλλα υπηρχαν και κατοικοι οπου ζουσαν εδω, κηριως ομως ηταν οι οικογενειες των μαριν. Μολις ειχαν φτασει αρχισαν να περπατανε στο προαυλιο οπου εκει περα οι ναυτες κανανε εκπεδευση. Μετα προχορησαν προς τα μεσα στους διαδρομους. Εκει περα επειτα υπηρχε μια μεγαλη σκαλα οπου πηγαινε μεχρι και 4 οροφους πανω. Ο Ριου με τον Vice Admiral επρεπε να πανε στον 4 οροφο. Ετσι αριχσαν να αναιβενουν την σκαλα προς τα πανω. 10 λεπτα αργοτερα ειχαν φτασει και επειτα αρχισαν να περπατανε στον διαδρομο που ειχαν μπρστα τους, στο βαθος στα αριστερα βρισκοταν το γραφειο του Vice Admiral Momonga. Δεν εκαναν πολυ μεχρι να φτασουν, μονο 1 λεπτο στο περιπου. Αφου εφτασαν μετα ο Doberman χτυπησε ελαφρα με το δεξι του χερι την πορτα.
-Εμπρος αποκριθηκε ο Momonga. Ο Doberman τοτε ανοιξε την πορτα και ηταν η στιγμη που ειχαν μπει μεσα. Μολις μπηκαν αμεσως ο Ριου ειχε κατσει σε σταση προσοχης.
-Momonga εδω ειναι ο Liutenant Ryuu Inugami, ειναι αυτος που ειχαμε μαθει για ξερεις τι, θα σας αφησω να τα πειτε εσεις οι δυο μετα απο αυτο ο Doberman βγηκε εξω και εκλεισε την πορτα.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitimeMon Jun 17, 2019 4:05 pm

-Λοιπον Ryuu Inugami φανταζομαι ξερεις γιατι εισαι εδω περα, λοιπον τι εχεις να πεις? Ο Ριου τοτε καταπιε μια το σαλιο του απο το ανχος που ειχε και επειτα αρχισε να μιλα.
-Να ξερετε κυριε, το φρουτο το εφαγα επειδη υπηρχε λογος ο Momonga ηταν ορθιος αλλα μετα εκατσε κατω.
-Και ποιος ηταν αυτος? Ξερεις σαν μαριν δεν μπορει ο καθενας να κανει οτι θελει, αν θες να αποκτησεις φρουτο πρεπει να το δουλεψεις και οχι ετσι απλα ο Ριου τοτε πανω του εμφανιζοταν ιδρωτας, δεν ηταν ομως απο το δωματιο, την ζεστη δηλαδη αλλα απο το ανχος.
-Αυτο το γνωριζω κυριε, αλλα υπηρχε τεραστιος λογος.
-Σε ακουω τοτε, αντε μιλα.
-Ξερετε εγω οταν ειχα παει να βρω πληροφοριες για τον Yari αν κανει παρε-δωσε νταλαβερια με πειρατες, εμαθα πως το εκανε. Και σαν ανταλαγη αυτη την φορα ηταν εκεινο το φρουτο, ετσι σκεφτηκα εγω να του το κλεψω για να εχει τεραστια προβληματα μετα εκεινος με τον μεγαλο πειρατη οπου μιλουσε. Ομως αυτο πηγε εναντιον μου, εστειλε αμεσως εναν δικο του να ερθει να παρει το φρουτο απο τον Yari αλλα ηταν αργα. Του το ειχα παρει ηδη, και αποτι φαινεται εδωσε διαταγη ο μεγαλος τρανος πειρατης οπου λεγοταν Deathly Killer σε εκεινον που ερχοταν για το φρουτο, να με βρει και να μου το παρει πισω. Κατι τρομερο ισως ετοιμαζει εκεινος, εχει εδρα στον Νεο Κοσμο ο Momonga και ολοι οι μαρινς απο rear και πανω σε βαθμο ηξεραν για εκεινον τον πειρατη στον νεο κοσμο.
-Οποτε αναγκαστηκα να το φαω καθως μετα υπηρχε μεγαλο κινδυνος να πεθανω εγω και οι δικοι μου, αλλα εφοσον το εφαγα νομιζα πως θα αποκτησω δυναμη ωστε να μπορεσω να τον νικησω. Μεγα λαθος μου ηταν, εκεινος ηταν πολυ πιο δυνατος απο εμενα.
-Λογικο παιδι μου, ενα φρουτο μονο δεν κανει κατι, πρεπει να δυναμωσεις και εσυ, ωραια τοτε αυτο ηταν η απολογια σου γιατι το εκανες?
-Ναι κύριε αυτη ειπε και τοτε ενα βαρος απο πανω του Ριου ειχε φυγει, πιστευε πως θα τον συγχωρήσει ετσι.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitimeMon Jun 17, 2019 6:49 pm

Υποθέτω πως ότι έγινε , έγινε και δεν αλλάζει είπε ξεφυσώντας .  Απο εδώ και πέρα όμως έχουμε δυο δρόμους που μπορεις να ακολουθήσεις καθώς πλέον δεν θα θεωρείσαι ένας απλός marine , λόγο της νέας σου δύναμης.
Ο Vice Admiral κούνησε προς τα πίσω την καρέκλα του με το σώμα του και μετά σηκώθηκε απο το γραφείο του.  Κατευθύνθηκε προς μια βιβλιοθήκη που υπήρχε στο γραφείο του και άνοιξε ένα βιβλίο. Αφού ξεφύλλισε κάποιες σελίδες, βρήκε αυτό που ήθελε και άφησε πίσω το βιβλίο και κρατώντας κάτι στο χέρι του επέστρεψε στην θέση του. Κάλεσε ένα νούμερο στο Den Den mushi και είπε.
Κωδικός μαύρο.
Ακολούθησε το πρωτόκολλο, ακούστηκε απ την άλλη μεριά της γραμμής. Ο Ryuu δεν κατάλαβε τι γινόταν μα άρχισε να νιώθει άβολα και να αγχώνεται. Τι στο καλό ήταν αυτό το ''κωδικός μαύρο'' ?  
Μάλιστα. Έκλεισε την σύνδεση και έπειτα στράφηκε στον Ryuu.
Αρχικά πρέπει να σου πω, πως η παγκόσμια κυβέρνηση έχει μια οργάνωση υπο τις διαταγές της με την ονομασία Cipher Pol. Οι άνθρωποι που αποτελούν αυτή την οργάνωση είναι αποκλειστικά υπο τις διαταγές των 5 Gorosei και δεν έχουν καμια σχέση με εμάς που φροντίζουμε για την δικαιοσύνη σε ολο τον κόσμο, αυτοί ουσιαστικά είναι πράκτορες οι οποίοι κάνουν δουλειές πολιτικού περιεχομένου. Η ερώτηση είναι η εξής, θα ήθελες να μπεις σε αυτή την οργάνωση η θα συνεχίσεις σαν κανονικός Marine?
Μετά απο ελάχιστα δευτερόλεπτα, χωρίς να το σκεφτεί ιδιαίτερα απάντησε
Θα συνεχίσω να υπηρετώ  στο σώμα των Μarines κύριε. Η δικαιοσύνη για εμένα είναι το παν και θα έκανα τα πάντα για να εξολοθρεύσω τους παρανόμους και μην απογοητεύσω τον Fleet Admiral Akainu.
Ο Μοmonga χαμογέλασε κάτω απ το μουστάκι του, τσαλάκωσε το χαρτί που κρατούσε και το πέταξε στον κάδο.
Μου αρέσεις μικρέ. Και εγώ στα ίδια πράγματα πιστεύω, αλλα να ξερεις πως εάν θέλεις να αλλάξεις δρόμο έχεις το δικαίωμα να το κάνεις ως τον βαθμό του Rear Admiral.  Τώρα, έκανε αποφασιστικά Καταλαβαίνεις πως με την νέα σου δύναμη αλλάζει και το κύρος σου στους Marines, οπότε προάγεσαι στον βαθμο του Captain .Και σαν δώρο απο εμένα, θα βρεις τον Rear Admiral που σε έφερε εδώ και θα του πεις πως σε έστειλα να σου μάθει τις τεχνικές Soru και Tekkai όσο θα βρίσκεσαι στο Marineford. Μπορεις να φύγεις είπε δίνοντας το χέρι του στον marine Captain Ryuu Inugami
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitimeMon Jun 17, 2019 7:27 pm

Από όλα αυτά που του είχε πει ο Μομονγκα, ο Ρίου δεν ήταν πια ανχομενος. Αντιθέτως, είχε χαρεί πολύ διότι του ανέβασε τον βαθμό ακόμα πιο ψηλά και επίσης του έδωσε ευκαιρία να δυναμώσει σαν μαριν. Έτσι αφού του είπε αυτό το πράγμα αμέσως έκατσε σε στάση προσοχής, τον χετετησε και έπειτα βγήκε έξω από το γραφείο του. Μετά άρχισε να πηγαίνει κάτω στο προαύλιο όπου εκεί είχε βρει τον Rear Admiral Kazuya.
-Ρίου τι έγινε, πως πήγε, εντάξει σε συγχώρησε? Ο Καζουια ήταν στην ουσία ένας ξένος αλλά ανυσηχουσε γιατί ήταν ένας συνάδελφος του επίσης.
-Κύριε Καζουια υπάρχουν πολύ καλά νέα, πλέον είμαι Καπταιν και επίσης μου είπε ο vice Admiral κάτι πριν πει το οτιδήποτε άρχισε να γελάει ελαφρώς από την χαρά του.
-Να μου μάθετε κάποιες τεχνικές, τις είπε soru και tekkai ο Καζουια τότε δεν είχε άλλη λύση διότι ήταν διαταγή από τον Μομονγκα.
-Ωραία λοιπόν αύριο θα ξεκινήσουμε την προπονήση και από μένα επίσης θα σου μάθω να χειρίζεσαι το φρούτο διότι κάποιες φορές είχα δει πως δεν μπορούσες τότε ο Ρίου είχε κάτσει σε προσοχή και αποκρίθηκε.
-Μάλιστα!
-Τώρα πήγαινε να ξεκουραστείς, θα βρεις κάπου να μείνεις εσύ με τους δικούς σου έπειτα ο Ρίου μετά αφού τον άφησε ο Καζουια είχε αρχίσει να ψάχνει τους άλλους.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitimeMon Jun 17, 2019 11:27 pm

Ειχε βγει απο την βαση και ειχε παει στους δρομους της πολης μηπως τους βρει. Εκει υπηρχαν πολλοι μαρινς διοτι ουσιαστικα ηταν η πολη τους αλλα δεν εβλεπε τους δικους του. Ομως μετα απο πολυ ψαξιμο τους ειχε βρει επιτελους, ηταν διπλα απο ενα βιβλιοπολειο και καποιοι απο αυτους στα χερια τους ειχαν καποιες εφημεριδες. Ελεγαν για διαφορα ονοματα, οπως ο Frank Castle η τον Gabriel Belmont. Ετσι αφου τους ειχε αντικρισει αμεσως πηγε για να τους μιλησει, απο το πολυ ψαξιμο ειχε λαχανιασει λιγο, οποτε μολις ειχε παει διπλα τους πηρε μια βαθια ανασα για να χαλαρωσει. Επειτα αρχισε να μιλα.
-Α εδω ησασταν μετα πεταχτηκε η Ακισα με την Ακαμε και του ειπαν.
-Τι εγινε τελικα, πως πηγε με την απολογια ειπε η Ακαμε.
-Ενταξει ηταν, καλυτερα αποτι νομιζα.
-Α μια χαρα, να ξερεις ομως μην ξανα κανεις κατι τετοιο, αν ειναι κατι οπου πρεπει να γινει θα παιρνουμε αλλες αποφασεις του ειπε η Ακισα. Ο Ριου τοτε ειχε σκυψει το κεφαλι του ζητωντας ταπινα συγνωμη. Μετα το σηκωσε παλι.
-Ξερεις ομως κυρια Ακισα δεν ειναι μονο αυτο που πρεπει να μαθεις η Ακισα δεν ειχε καταλαβει τι προσπαθουσε να πει ο Ριου.
-Ο Vice Admiral Momonga μου εδωσε καινουργιο βαθμο, ειμαι πλεον Captain τοτε μολις το ακουσαν ολοι τους, πεταχτηκαν απο την χαρα τους. Εκτος βεβαια του Κουρο διοτι μονο ακολουθα διαταγες εκεινος.
-Μπραβο Ριου, σιγα σιγα με φτανεις. Τωρα εισαι ετοιμος θεωρω να διοικησεις δικο σου πλοιο, αλλα θα ηθελα να εισαι κατω απο την ομπρελα μου για λιγο ακομη ο Ριου δεν ειχε καποια αντιριση σε αυτο.
-Περα απο αυτο ομως, θα κατσω για αρκετο καιρο ωστε ο Rear Admiral Kazuya να μου μαθει δυο τεχνικες οπου λεγονται Soru και Tekkai επειτα η Ακισα ηταν η μονη που ειχε χαρει ακομα πιο πολυ. Επειδη η ιδια ξερει τι ειναι εκεινες οι τεχνικες, και επισης τις εχει μαθει νιωθει πως ο Ριου θα γινει καποιος πολυ σπουδαιος στο μελλον.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitimeTue Jun 18, 2019 10:48 am

Ολοι τους δεν ηξεραν τι να απαντησουν στον Ριου, διοτι ηθελε να κατσει για καμποσους μηνες να κανει εκπεδευση. Ειναι λογικο εξαλλου, εχει νεο φρουτο και θα του μαθουν νεες τεχνικες. Επρεπε απλα ομως αυτη την στιγμη να βρουνε ενα μερος για να μεινουν, μπροστα του υπηρχε ενα. Λεγοταν The Dragon Palace, το ονομα και μονο του αρεσε του Ριου καθως ηταν ο ιδιος δρακος. Ετσι ειπε σε ολους να πανε μεσα. Βεβαια τα σχεδια του Ριου ηταν αυτα αλλα των αλλων δεν ηξερε πια ηταν, μπορει να φυγουν την επομενη μερα.
Μολις μπηκαν μεσα τοτε εκλεισε για την μερα 3 δωματια, στο ενα ειχε παει ο Ριου, στο αλλο η Ακισα με την Ακαμε και στο τελευταιο ο Κουρο με τον Ριν. Αφου ειχαν παρει τα κλιδια πηγαν στον πανω οροφο οπου ηταν τα δωματια και τοτε ο καθε ενας μπηκε στο δικο του δωματιο. Πλεον ηταν απογευμα, οποτε αμεσως ειχαν παει στα κρεβατια και ξαπλωσαν ολοι τους.

Το επομενο πρωι
Η μερα ειχε ξυμερωσει, ο κοκορας κελαηδουσε για να ξυπνησουν ολοι τους. Ασταματητα για 5 λεπτα ακουγοταν οποτε αναγκαστηκαν να συκωθουν ορθιοι, να βαλουν τα ρουχα των μαριν και να βγουν εξω. Μολις ειχαν κατεβει κατω, πηγαν στον υπαλληλο υποδοχης και παρεδωσαν τα κλειδια που ειχαν παρει για την μερα. Βεβαια ο Ριου ομως θα πρεπει να βρει μονιμα καπου αλλου, η μπορει να του βρει ο Rear Admiral Kazuya. Αργοτερα βγηκαν απο το πανδοχειο και κατευθυνθηκαν προς την βαση. Ηταν 10 το πρωι. Μεσα σε 10 λεπτα ειχαν φτασει και τοτε βρηκαν τον Kazuya μπροστα να εκπεδευει καποιους. Ο Ριου ομως ηταν ο νουμερο ενα μαθητης του, ηταν η προτεραιοτητα που ειχε, οι αλλοι δεν ηταν και τοσο συμαντικοι σε σχεση με τον Ριου. Οποτε τους αφησε τους αλλους και πηγε να χερετησει τον Ριου και την παρεα του.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitimeTue Jun 18, 2019 10:57 am

-Λοιπον Ριου εισαι ετοιμος να αρχισει η εκπεδευση? Του ειπε, εκεινος δεν ειχε κατσει να το σκεφτει καν.
-Ναι ειμαι ετοιμος!!! Ειπε εντομα ενω ειχε κατσει σε σταση προσοχης.
-Πολυ καλα ας παμε μετα κοιταξε την παρεα του.
-Εσεις τι θα κανετε, θα παρετε καραβι να φυγετε, η θα καθησετε εδω περα? Τους ρωτησε, τοτε ολοι τους ειχαν αρχισει να σκεφτονται το τι θα κανουν. Την απαντηση τους ομως την ειχα ηδη. Πηρε τον λογο η Ακισα και μιλησε.
-Κυριε θα τους παρω εγω και θα βγουμε στην θαλασσα αλλα οταν τελειωσει η εκπεδευση του Ριου θα ερθουμε πισω να τον παρουμε ο Kazuya μετα ειχε συμφωνησει με την Ακισα.
-Ωραια λοιπον τοτε εμενα και τον Ριου να μας συγχωρείτε, θα παμε αμεσως στον χωρο που εχω ετοιμασει ηδικα για εκεινον ωστε να αρχισουμε την εκπαίδευση.
-Πολυ καλα ειπε ενω μετα κοιταξε την Ακαμε.
-Ακαμε παμε εμεις να φυγουμε, απο εχτες ηδη βρηκα καραβι και εδωσα διαταγη να το ετοιμασουν, εχουν επισης δωσει αρκετους ναυτες, ειναι ωρα να φευγουμε μετα κοιταξε τον Ριου.
-Ριου ελπιζω οταν θα γυρισω να εισαι ακομα πιο δυνατος και να μην μας ξανα τυχει το ιδιο πραγμα με εκεινον τον πειρατη ο Ριου τοτε εσφηξε την γροθια του και της ειπε.
-Στα σιγουρα! Αργοτερα εφυγαν οι αλλοι και επειτα ο Καζουια αρχισε να περπατα προς το μερος που ειχε ετοιμασει, τον ειχε ακολουθησει και ο Ριου.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitimeTue Jun 18, 2019 11:09 am

Το μερος οπου ειχε ετοιμασει ηταν σε μια τοποθεσια αρκετα μακρια απο την βαση, ηταν μεσα σε ενα κτηριο οπου ειχε προσομιοτη μαχης. Μπορουσε δηλαδη να παλευει οση ωρα θελει με προσμιωσεις απο πειρατες η το οτιδιποτε αλλο. Αυτο το ειχε φτιαξει ο Καζουια για να εκπεδευεται καλυτερα αλλα αποφασισε να το χρησιμοποιησει και στον Ριου. Ετσι μολις μπηκαν αμεσως ο Ριου κοιταζε το μερος, του φαινοταν εντελως αδειο, ηταν ενα ασπρο τοπιο οπου δεν ειχε τιποτε αλλο παρα ενα τζαμι πανω στον οροφο και κατι μυχανηματα, επισης μεσα στο κτηριο αυτο ηταν και ενας συνεργατης πολιτης οπου αλλαζε τα επιπεδα και γενικα δουλευε το μηχάνημα.
-Λοιπον εδω θα σε εκπεδευσω, πρωτα επειδη νιωθω οτι δεν μπορεις να το ελενξεις σημερα θα σε μαθω να ελενχεις το φρουτο σου, θεωρω δεν θα παρει πολυ, ας αρχισουμε ειπε και αμεσως εβγαλε το σπαθι του για να ερθει να επιτεθει στον Ριου. Ο Ριου δεν νομιζε πως θα γινει τοσο γρηγορα η μαχη η αν γινει μαχη για να μαθει να το ελενχει το φρουτο του, αλλα σκεφτηκε πως ισως με την μαχη μπορεσει να καταλαβει πως να αλλαζει μορφες χωρις να γινεται απο μονο του. Ετσι αρχισαν να πολεμανε, τα πρωτα λεπτα απλα συκγρουοταν τα σπαθια τους το ενα με το αλλο, εβγαζαν αρκετες σπιθες και τοτε καθως πηγαν να κανουν μαι ακομα συγκρουση ο Ριου στα ξαφνικα αρχισε να γινεται υβριδιο ανθρωπου δρακος. Ηταν ενας πιο μικρος δρακος απο το κανονικο. Ο Καζουια μολις τον ειδε ετσι, εσκασε λιγο το χειλακι του, ειχε χαμογελασει καθως τον ειδε σαν δρακο. Οχι επειδη ισως ηταν ασχημος η κατι τετοιο, αντιθετως εμοιαζε πολυ κουλ σαν δρακος και δυνατος. Ετσι πηγε να του επιτεθει καθως ηταν δρακος αλλα αμεσως ο Ριου επιασε το σπαθι του Καζουια με τα γυμνα του χερια, το δερμα του ηταν αρκετα σκληρο οποτε δεν μπορουσε να τον αγκιξει η λεπιδα. Η κανονικη εκπεδευση ειχε αρχισει ηδη. Τις επομενες ωρες πλεον, θα ηταν ενας δυνατο χρηστης του mythical Zoan Dragon.

Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitimeTue Jun 18, 2019 12:11 pm

Η ωρα ειχε περασει, πλεον ηταν βραδυ. Εκαναν εκπεδευση ολη την μερα, ο Ριου πλεον ειχε μαθει να ελενχει το φρουτο του. Αν θελει τωρα να γινει σε μεγαλος δρακος, μπορει ευκολα. Η πια δεν αλλαζει μορφες σε ακυρες στιγμες, εμαθε να το ελενχει αλλα πρεπει τωρα να εκπεδευτει πανω στις τεχνικες που του ειχε πει.
-Ριου για σημερα τελειωσε η εκπεδευση, αφου εμαθες να ελενχεις τα βασικα πραγματα για το φρουτο σου τοτε απο αυριο θα σε μαθω για το soru και το tekkai. Μεσα στο κτηριο αυτο εχω φτιαξει και ξενώνες, θα μεινεις σε ενα απο αυτα, πηγαινε ξεκουρασου ετσι ο Ριου αυτο εκανε, αμεσως βρηκε τον ξενονα, μπηκε μεσα και επειτα επεσε πανω στο κρεβατι. Μεσα σε 1 λεπτο ειχε αποκυμηθει.
Το επομενο πρωι ειχε ερθει, ξυπνησε ο Ριου, βγηκε απο το δωματιο και επειτα πηγε εκει που κανανε την εκπεδευση. Εκει ηταν ηδη ο Καζουια.
-Ριου αμεσως θα ξεκινησουμε, λοιπον θα σου δειξω πρωτα πιο ειναι το soru ειπε και τοτε στα ξαφνικα ειχε εξαφανιστει απο τον χωρο . Επειτα ειχε βρεθει πισω απο τον Ριου και ειχε βαλει το χερι του σε σχημα μαχεριου στον λαιμο του Ριου.
-Αυτο ηταν το Soru του ειπε ενω εβγαλε το χερι του απο τον λαιμο του Ριου. Ο Ριου ειχε σαστισει λιγο, δεν ειχε καταλαβει τι ειχε γινει.
-Τωρα θελω να πας να μου δωσεις μια γερη γροθια στην κοιλια μου ο Ριου νομιζε πως ο Kazuya τα ειχε παιξει εντελως αλλα ηταν διαταγη οποτε δεν μπορουσε να κανει αλλιως. Αμεσως ειχε παει λιγα μετρα πισω και επειτα αρχισε να τρεχει προς τον Καζουια, αργοτερα μολις εφτασε κοντα του αμεσως του εριξε μια γερη γροθια στην κοιλια.
-Tekkai τοτε το σωμα του Καζουια ειχε σκληρηνει και μολις εφαγε την μπουνια δεν ειχε καταλαβει τιποτα. Ο νεαρος μαριν εβλεπε τον Καζουια να ηταν χαλαρος, δεν περιμενε κατι τετοιο. Ειχε δει πως ηταν και οι δυο τεχνικες, φανταζεται πως θα γινει με αυτες τρομερα δυνατος. Θα μπορει να εξαφανιζεται και απο το πουθενα να ριχνει μπαλες φωτιας απο το στωμα του, μονο και μονο η ιδεα που ειχε γουσταρε πολυ.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitimeTue Jun 18, 2019 12:24 pm

-Ωραία κύριε καζουια πως εγώ θα μπορώ να τα μάθω? Ρώτησε ο Ρίου.
-Απλό είναι θα πρέπει να κάτσεις για ώρες μεγάλες να κάνεις μεγάλη αυτόσυγκεντρώση και να προσπαθήσεις με το μυαλό σου να καταφέρεις να κάνεις αυτά που έκανα αλλά θα το κάνουμε πιο γρήγορα εμείς. Θα γίνει μέσω μάχης, η οποία ξεκινά από τώρα! Ενώ τελείωσε να μιλά αμέσως έβγαλε το σπαθί του και εξαφανίστηκε από το πεδίο. Έπειτα εμφανίστηκε από πίσω του και είχε βάλει χακί στο όπλο του, ήξερε πως ο Ρίου είχε χακί οπότε για αυτό. Τα όπλα που είχαν για την εκπεδευση ήταν απλά ξύλινα για να μην πάθουν κάτι το σοβαρό. Ο Καζουια μόλις ειχε κάνει την επίθεση του ο Ρίου δεν το είχε καταλάβει καν οπότε πετάχτηκε λίγα μέτρα πίσω και άρχισε να κοιλιοταν στο πάτωμα. Όταν σταμάτησε μετά συκωθηκε, στο σώματι πάνω από αυτή την επίθεση είχε κάτι μολωπες. Τότε ήταν που ο Ρίου είχε γίνει ένας μεγάλος δράκος και έπειτα ανάσανε μια τεράστια φλόγα φωτιάς και την πέταξε πάνω του. Ο Καζουια όμως δεν σαστισε καθόλου με εκείνη την τεράστια επίθεση, αμεσως πάλι εξαφανίστηκε και με γρήγορες κινήσεις είχε βρεθεί πάνω από τον Ρίου. Έπειτα με πήγε να τον τραυματίσει στα χέρια του αλλά ήταν την στιγμή εκείνη όπου έκατσε και σκέφτηκε να προσπαθήσει να σκληρηνει το σώμα του για να μην μπορέσει να πάθει κάτι από την επίθεση του Καζουια. Αλλά δεν τα είχε καταφέρει, όμως επειδή από μονο του το σώμα του δράκου είναι αρκετά σκληρό δεν είχε πάθει κάποια συμαντικη ζημιά. Ο Ρίου μετά καθώς ήταν σε αυτή την μεγάλη μορφή του δράκου άρχισε να πέτα προς το μέρος του με μεγάλη ταχύτητα, και μόλις είχε φτάσει με το ξύλινο σπαθι πήγε να τον χτυπήσει αλλά ο Καζουια ακόμη μια φορά τον είχε αποφύγει χρησιμοπποιοντας την τεχνική σορου. Έπειτα είχε βάλει χακί στο ξύλινο σπαθί και μετά πήγε να το τραυματίσει στην πλάτη του Ρίου. Ο Ρίου όμως τότε για μια ακόμη φορά προσπάθησε να σκληρηνει το σώμα του όπου αυτήν την συγκεκριμένη το είχε καταφέρει. Έτσι μολις η επίθεση του Καζουια είχε γίνει αμέσως το σώμα το μυ σκληρηνε και δεν την έφαγε όπως έπρεπε. Εννοείτε όμως ότι ένιωσε πόνο αλλά όχι όσο θα έπρεπε. Ακόμα για το τεκκαι να το μάθει πλήρως ήταν αρκετά νωρίς.
Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!   [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός! - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Φρούτο? Απολογισμός!
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Nidhogg
» [Τέλος-Αποστολή] Απαγορευμένη Τεχνική
» [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Μια τελευταία στάση.
» [Τέλος-Αποστολή-Τεχνική] Wired Life .I [Διεγραμμένος Χαρακτήρας]
» You are just a delivery boy... Boy... (Τέλος-Αποστολη-Φρουτο Minion)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Marineford-
Jump to: