Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 13 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 13 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitimeTue Mar 17, 2020 10:37 pm


O Badley κοίταξε από μακριά τον Frank και μετά γύρισε το βλέμμα στους άνδρες του, ήταν φανερά εκνευρισμένος με την κατάσταση. Τότε άρχισε να κοιτάει και να σκανάρει το περιβάλλον και αφού δεν είδε κάποιον έστρεψε ξανά το βλέμμα του στους δύο πειρατές. Άρχισε να περπατάει αργά, με το σπαθί του να δείχνει κάτω στο έδαφος καθώς έβγαζε και το άλλο σπαθί από την θήκη ήταν πλέον έτοιμος να τους επιτεθεί. Από πίσω του έβγαινε η ομάδα του με τους marines να οργανώνονται σε πέντε μεγάλες γραμμές των είκοσι ατόμων. Ο Punisher κοίταξε τον Moon Knight και του έγνεψε το κεφάλι
-Θέλω να αναλάβεις τους Marines άσε σε εμένα τον Bradley θα τον καθυστερήσω ενημέρωσε όμως το πλήρωμα αν δεν τα καταφέρω να φύγετε από εδω όσο πιο γρήγορα μπορείτε είπε καθώς πέταξε κάτω το ρουκετοβόλο και έβγαλε από τις δύο θήκες τα όπλα του
-Δεν θα σε αφήσω καπετάνιε, θα αναλάβω τους Marines και θα νικήσεις τον Bradley ο Punisher χαμογέλασε στο άκουσμα της απάντησης του vice admiral του στο πλήρωμα αλλά ο Moon Knight διέκρινε μία στεναχώρια σε αυτό το χαμόγελο κάτι που τον έκανε να αναρωτηθεί μέσα του. Τότε ο Frank Γύρισε μπροστά και κοίταξε τον Bradly που όλο και πλησίαζε στους πειρατές. Το ίδιο άρχισε να κάνει ο Frank, άρχισε δηλαδή να περπατάει προς το μέρος του με τα περίστροφα να δείχνουν στο έδαφος. Μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα οι δύο άνδρες βρέθηκαν σε απόσταση αναπνοής και κοιτάχτηκαν μεταξύ τους ενω σταμάτησαν τον βηματισμό τους.
-Καλησπέρα Frank, έχω καιρό να σε δω!! του είπε καθώς κοιτούσε πλέον τον Καπετάνιο Frank και όχι τον Marine
-Δεν άλλαξες καθόλου Bradley απλός έβγαλες γκρίζες τούφες στα μαλλιά σου βλέπω είπε με ένα χαμόγελο στο πρόσωπό του
-Βλέπεις Frank μεγαλώνουμε σε λίγα χρόνια θα πατήσω στα 60 μου χρόνια είπε απατώντας στο σχόλιο του Frank
-Πόσο θέλεις δηλαδή να βγεις στην σύνταξη??? είπε ο Frank με χιουμοριστική διάθεση
-Στην σύνταξη θα βγω όταν θα πιάσω και το τελευταίο καθίκι που κυκλοφορεί στην θάλασσα Frank, σαν κι εσένα είπε και σοβάρεψε το ύφος του ενω το ίδιο έκανε και ο Punisher
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitimeTue Mar 17, 2020 11:03 pm


-Νομίζω ότι πήρα την ποιο σωστή απόφαση και να φύγω από αυτό το διεφθαρμένο σώμα Bradley είπε στον ίδιο τόνο ο Punisher
-Και να γίνεις ένας βρώμικος πειρατής που δολοφονεί αθώους πολίτες δεν νομίζω Frank είπε και κούνησε το κεφάλι του δείχνοντας την απογοήτευση του προς τον Punisher
-Η ιστορία θα δείξει στο τέλος μέχρι στιγμής άλλοι δολοφονούν αθώους πολίτες όχι εγώ έδωσε την απάντησή του ο Φρανκ αφήνοντας να υπονοηθεί ότι αυτό το κάνουν και οι Marines
-Τι λες τώρα Frank???....εμείς σώζουμε τον κόσμο από εσάς τους εγκληματίες!!! είπε σε έντονο ύφος ο Αξιωματικός των Marines
-Α ναι!!!!....τότε που είναι τα παιδιά μου και η γυναίκα μου Bradley???....Γιατί τις αφήσατε να σκοτωθούν από τον Joker???....Και γιατί αντί να το πιάσετε αυτό το βρωμερό σκουλήκι τον βάλατε και στο Ναυτικό μέσα στην βάση μας!!!!.....Τον επιβραβεύσατε τον κάνατε ολόκληρο Shicibukai!!!!! είπε ο Frank καθώς άρχιζε να φωνάζει από τα νεύρα του ενω έσφιξε δυνατά τα πιστόλια του
-Αν ήταν στο χέρι μου θα τον είχα να σαπίζει στην φυλακή Φρανκ!!! απάντησε με φωνή και ο Bradley
-Ψήφισες όμως θετικά στο να γίνει Bradley.. είπε ο Frank καθώς τον κοίταξε στα μάτια ενω η κόρη του ματιού του είχε μικρύνει και δεν φαινόταν σχεδόν καθόλου κάτι που έκανε τον Bradley να φοβηθεί λίγο. Ένοιωσε σαν να τον κοιτούσε ένα λιοντάρι καθώς ετοιμαζόταν να επιτεθεί στο θήραμά του. Ο Rear Admiral είχε μείνει άφωνος δεν ήξερε τι να απαντήσει ήξερε ότι αυτό που είπε ο Frank ήταν αλήθεια και έσκυψε το κεφάλι προς τα κάτω
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitimeWed Mar 18, 2020 12:37 pm


15 Χρόνια πριν...Κάπου στο Marineford

Ο Frank και πολλοί αξιωματικοί των Marines βρισκόντουσαν σε ένα μεγάλο δωμάτιο μπροστά από ένα μεγάλο ξύλινο τραπέζι ανάμεσά τους και ο Bradley. Τους είχε έρθει ειδοποίηση γι αυτήν την πολύ σημαντική συνάντηση μία εβδομάδα πριν και πολλοί αναρρωτιόντουσαν ποιο θα ήταν το θέμα της. Ο Φρανκ καθόταν ήσυχος στην καρέκλα του με τα χέρια σταυρωμένα ενω άκουγε δεξιά και αριστερά του αρκετούς ψιθύρους από τους συναδέλφους του. Το δωμάτιο στο οποίο βρισκόντουσαν ήταν μεγάλο με μπλε και άσπρες κουρτίνες ενώ μπροστά από το τραπέζι τους υπήρχε ένα έδρανο και πίσω ένας τεράστιος πίνακας με το σήμα των Marines και με πολλά έγγραφα κολλημένα πάνω του. Αμέσως οι ψίθυροι σταμάτησαν καθως άνοιξε η πόρτα του δωματίου και μέσα μπήκαν οι τρεις αξιωματικοί των Marines και από πίσω να ακολουθεί ο τότε Fleet Admiral. Αμέσως όλοι σηκώθηκαν από την καρέκλα τους και βάρεσαν το πόδι τους ως προσοχή ενω σήκωσαν το δεξί τους χέρι και με την παλάμη τους έδειξαν το σήμα που είχαν όλοι στο καπέλο τους βαρώντας έτσι την προσοχή που συνήθιζαν να κάνουν ως ένδειξη σεβασμού οι μικρότεροι βαθμοί στους μεγαλύτερους.
{Fleet Admiral}-Καλησπέρα είπε καθώς κρατούσε μερικούς φακέλους στο χέρι του ενώ πήγε μπροστά το έδρανο και έκατσε με τους Admirals
-Καλησπέρα!!!! φώναξαν όλοι μαζί ως απάντηση στον αρχηγό τους ενω ακόμα κρατούσαν την στάση Προσοχής
-Καθίστε μην στέκεστε όρθιοι. είπε και όλοι αμέσως υπάκουσαν στις εντολές του Θα αναρωτιέστε γιατί σας έχω καλέσει εδώ. Το θέμα της συζήτησης δεν είναι άλλο από την έξαρση του πειρατικού προβλήματος που έχουμε στις θάλασσές μας και δεν θα αργήσει να φτάσει και στην Grand Line. Θέλω να με ακούσετε προσεκτικά. Έχει παρατηρηθεί τα τελευταία χρόνια μια έξαρση καινούριων πειρατών στις θάλασσές μα που όλοι ψάχνουν αυτόν τον καταραμένο θησαυρό το One Piece. Πήραμε την απόφαση όλο το Ναυτικό να κάνει μια ολική επιστράτευση στο δυναμικό του ώστε να ανταπεξέλθουμε στα νέα δεδομένα των θαλασσών. Τα νούμερα τα έχω εδώ. είπε και έβγαλε ένα χαρτί από το φάκελό του και το έδωσε στον ένα Admiral ο οποίος το κόλλησε στο κέντρο του πίνακα έτσι ώστε να είναι ορατό σε όλους τους παρεβρισκόμενους. Το χαρτί λέει με πολύ απλά λόγια και με την τελευταία έρευνα των Επιστημόνων του Ναυτικού που ασχολούνται με την Στατιστική και τις Πιθανότητες πως ανα πολίτη στις Αρχικες θάλασσες υπάρχουν 0,5 πειρατές ενω το αντίστοιχο νούμερο των ναυτικών είναι 0,2. Καταλαβαίνετε λοιπόν πόσο υστερούμε σε σχέση με τους πειρατές. Αυτό που μας σώζει ουσιαστικά είναι ότι εμείς ήμαστε όλοι μία ομάδα ενω αυτοί είναι χωρισμένοι σε άλλοτε μικρές ομάδες και άλλοτε μεγάλες. Εξου και όταν είναι σε μεγάλες και έχουν και δικά τους κέντρα όπως οι Yonku είναι πολύ δύσκολο να τους πιάσουμε.
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitimeWed Mar 18, 2020 4:40 pm


-Γι αυτό θέλω να σας ανακοινώσω την αύξηση της ομάδας των Shicibukai από πέντε άτομα σε εφτά. Ξέρω πως σε πολλούς δεν θα σας αρέσει η ιδέα αυτή αλλά πρέπει να πολεμήσουμε την φωτιά με την φωτιά και εξάλλου έχω επιλέξει μαζί με τους Admirals πέντε άτομα για αυτές τις δύο θέσεις. Όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να δώσω το δικαίωμα και στα πέντε άτομα αυτά να παγώσουν το Bounty τους και να είναι ουσιαστικά ελεύθεροι έτσι θέλω την βοήθειά σας σε αυτή την επιλογή. Θα κάνουμε μία ψηφοφορία για τον κάθε ένα από αυτούς και οι δύο πειρατές με τους περισσότερους ψήφους θα τους δοθεί η πρόσκληση αυτή. Βέβαια η δικιά μου ψήφος και των τριών Admirals που έχω δίπλα μου θα μετράει επί δύο και όχι μία σαν την δικιά σας. Ο Φρανκ είχε παραξενευτεί με όλα αυτά που άκουγε από το στόμα του αρχηγού του ενω κοιτούσε τους συναδέλφους του για να δει αντιδράσεις στα πρόσωπά τους αλλά το μόνο που έβλεπε ήταν σοβαρές εκφράσεις Ο πρώτος πειρατής είναι ο ''Tremendous'' Bane.
Spoiler:
Ένας πολύ δυνατός πειρατής ο οποίος μόλις έχει μπει στις θάλασσες μας και σπέρνει πανικό όπου βρει. Το κεφάλι του κοστολογείτε στα 150.000.000 Bounty προς το παρόν και φαίνεται να έχει φοβερή επιρροή σε κοινούς εγκληματίες όπως κλέφτες και ληστές. Η επιλογή είναι του Admiral Akainu θα αφήσω αυτόν να πει τον λόγο που τον επιλέγει.  
είπ εκαι έδειξε με το χέρι του τον Sakazuki
{Akainu}-Όπως καταλάβατε ο Bane είναι προσωπική μου επιλογή τον παρακολουθώ εδώ και καιρό και βλέπω πως είναι ένας ανερχόμενος πειρατής γι αυτό καλύτερα θα ήταν να τον χρησιμοποιήσουμε ως δικό μας όπλο. Η δύναμη του μαζί με την ικανότητά του να επηρεάζει τους εγκληματίες θα μπορούσαν να μας φανούν σημαντικά. Θα μειώναμε με την επιλογή του αρκετά το ποσοστό εγκλημάτων στα νησιά και θα βάζαμε πολλά άτομα του υποκόσμου να παλεύουν μεταξύ τους. Έτσι αντί  να ασχολούμαστε με αυτά τα υποκείμενα θα βάζαμε τον Bane να ασχοληθεί είπε με ένα χαμόγελο στο πρόσωπό του καθως κρατούσε το Wanted Poster του Bane στα χέρια του
-Λοιπόν ήρθε η ώρα να ψηφίσουμε, μέσα στο δωμάτιο βρισκόμαστε σαράντα πέντε αξιωματικοί με εμάς πάμε στους 49. Όπως εξήγησα και πριν η δικιά μας ψήφος μετράει επί δύο και ψηφίζουμε υπέρ σηκώνοντας το δεξί μας χέρι ψηλά. Ψηφίστε!! Διέταξε ο Fleet Admiral και τότε άρχισαν να σηκώνονται σιγά σιγά χέρια αρκετών αξιωματικών. Ο Frank δεν σήκωσε το χέρι του όπως είχε σκοπό να μην σηκώσει για κανέναν γιατί δεν συμφωνούσε με το σύστημα των Shicibukai. Ο μόνος που σήκωσε το χέρι του από τους υψηλόβαθμους αξιωματικούς ήταν ο Kizaru ενώ οι συνολικοί ψήφοι για τον Bane ήταν 36.


Last edited by pashalis hunder on Wed Mar 18, 2020 8:19 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitimeWed Mar 18, 2020 8:18 pm


-H επόμενη επιλογή είναι από τον Admiral Sakazuki, ο πειρατής που επέλεξε να βάλουμε στο στράτευμα δεν είναι άλλος από τον ''Mafia Boss'' Luigi Pergamono. Θα αφήσω τον Borsalino να σας πει τους λόγους της επιλογής του. Είπε και έδωσε τον λόγο στον Admiral Kizaru
Spoiler:
-Ο Luigi είναι ο πρωτότοκος γιος της οικογένειας Pergamono. Μία οικογένεια που μας απασχολεί εδώ και χρόνια με τα καμώματά της. Κληρονόμησε όλη την περιουσία και την δύναμη του πατέρα του μετά την δολοφονία του πριν είκοσι χρόνια και πλέον έχει δημιουργήσει ένα φανττικό πλήρωμα τους Mafia Pirates με καπετάνιο τον ίδιο. Το Bounty του ανέρχεται στα 283.000.000. Η βοήθειά του στο σώμα θα είναι και με ανθρώπινο δυναμικό αλλά και με οικονομικό τρόπο.. Πριν προλάβει να ολοκληρώσει την πρότασή του τον διέκοψε ο Frank ο οποίος σηκώθηκε από την καρέκλα του και παρουσιάστηκε
-Καπετάνιους του Ναυτικού, τρίτο σώμα δέκατης όγδοης διμοιρίας Frank Castle. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στον Admiral Kizaru, τι εννοείτε ότι θα μας βοηθήσει θα δεχτούμε άτομα στο σώμα μας που δουλεύουν με την mafia και βρώμικα χρήματα???...Εμείς ήμαστε που πρέπει να δίνουμε το καλό παράδειγμα και όχι να γινόμαστε το ίδιο με τα αποβράσματα είπε σε πολύ έντονο ύφος
-Με τον Luigi στο πλευρό μας θα μπορέσουμε να αναβαθμίσουμε τις εγκαταστάσεις μας, να πάρουμε καινούριο εξοπλισμό και να εισάγουμε στο σώμα περισσότερους άνδρες Captain Frank Castle
-Απαράδεκτο να το λέει αυτό ένας Admiral του Ναυτικού!!!...Είμαι πολύ κατά με αυτή την πρόταση και όλοι σε αυτό το τραπέζι θα πρέπει να είναι
-Σταματήστε και οι δύο, ο Frank έχει δίκαιο Borsalino άλλο να βάζουμε πειρατές ως Shicibukai και άλλο μαφιόζους που θα επωφεληθούν από αυτό. Η πρόταση σου βγαίνει άκυρη!!! είπε ο Fleet Admiral ενω ο Borsalino στο άκουσμα της διαταγής του Fleet Admiral κοίταξε τον Frank απειλητικά και έκατσε στην καρέκλα του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitimeThu Mar 19, 2020 11:13 pm


Πλέον ήταν η σειρά του Kuzan να δείξει την επιλογή του έτσι καθώς κοιμότανε στην καρέκλα όταν άκουσε το όνομά του ξύπνησε αμέσως και έβαλε το χέρι του μέσα στην άσπρη ρόμπα των Marines και έβγαλε από εκεί ένα ρολό χαρτί όπου το άνοιξε και εμφάνισε ένα Wanted Poster. Ήταν η δικά του πρόταση και ήταν μία περίεργη πρόταση από τον ίδιον
-Η δικιά μου πρόταση είναι αυτός ο κύριος. Ο Dashido Kishimuto ένας πρώην δάσκαλος Dojo και εκπληκτικός χειριστείς του σπαθιού. Μας έρχεται από το Wano και δεν έχει πλήρωμα,το bounty του φτάνει στα 300.000.000 και αυτό γιατί έχει παλέψει πολλούς δυνατούς πειρατές και MArines και όλους τους νίκησε. Δεν έχει κάνει όμως κακό σε αθώους πολίτες και θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι από τους ''καλούς'' καταζητούμενους. Πιστεύω πως αν τον προσεγγίσουμε θα μάθουμε πολλά από εκείνον επιτέλους για την γη των Samurai και πως θα είναι ένα δυνατό βέλος στην φαρέτρα μας  
Spoiler:
Όλοι άρχισαν να φαίνονται σκεπτικοί με αυτή την πρόταση και για αρκετά λεπτά επικρατούσε ησυχία στο ακροατήριο μέχρι που ατή την ησυχία την έσπασαν τα λόγια του Akainu
-Και που ξέρουμε ότι δεν είναι κατάσκοπος Kuzan??? είπε ενω τον κοίταξε με την άκρη του ματιού του καθως είχε τα χέρια σταυρωμένα
-Το ίδιο θα μπορούσαμε να πούμε για κάθε πειρατή, αλλά όταν έχεις έναν τέτοιο δυνατό πειρατή κοιτάς να τον αξιοποιήσεις στο έπακρο και σε αντίθεση με την πρότασή σου αυτός έχει πολλά να μας δώσει. είπε και γύρισε το κεφάλι του προς το ακροατήριο Θέλω να με εμπιστευτείτε σε αυτό, ο άνθρωπος αυτός δεν έχει πειράξει κανέναν έχει τρόπους και επιτίθεται όταν του επιτεθούν. Είναι ακριβώς το πρότυπο που ψάχνουμε για να βάλουμε έναν καταζητούμενο στο σώμα!!! είπε και με δύναμη ακούμπησε το δείκτη του χεριού του στο Wanted Poster ενω σηκώθηκε απότομα από την καρέκλα. Ο λόγος του Kuzan ήταν πολύ καλός και έπεισα το ακροατήριο κάτι που έκανε να ψηφίσει υπέρ της πρότασης του το μεγαλύτερο ποσοστό και να βγει με 47 ψήφους. Μόνο δύο ψήφισαν κατα ο Akainu και ο Frank και οι δύο για διαφορετικούς λόγους.
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 22, 2020 11:30 am


H ώρα περνούσε και ο Frank καθόταν υπομονετικός στην καρέκλα του και κουνούσε δεξιά και αριστερά το κεφάλι του όντας απογοητευμένος με αυτή την κατάσταση. Δεν μπορούσε να πιστέψει ότι βάζανε πειρατές μέσα στο σώμα. Καταζητούμενους, εγκληματίες, δολοφόνους. Μόλις είχε τελειώσει και η ψηφοφορία το ενός από τους δύο πειρατές που είχε προτείνει ο Fleet Admiral Sengoku με ψήφους υπερ στους 40 και ετοιμαζόταν να παρουσιάσει το δεύτερο.
-Θέλω να σας πω κάτι ώστε να είμαι απόλυτα ειλικρινείς σε αυτό που κάνω και απέναντι σε εσάς η δεύτερη πρότασή μου δεν έρχεται από εμένα αλλά από το World Goverment. είπε και αμέσως όλοι κοίταξαν ενθουσιασμένα και απορημένα, άρχισαν να συζητάνε και να μουρμουρίζουν δεξιά και αριστερά ακόμα και ο Frank δεν μπορούσε να πιστέψει αυτό που άκουσε..''Για ποιο λόγο η World Goverment να ανακατευτεί εδώ στις δουλειές μας???''..σκέφτηκε από μέσα του καθώς περίμενε το άκουσμα του ονόματος αυτού ο πειρατής που προτείνουν να γίνει Shicibukai είναι ένας νέο πειρατής ανερχόμενος ο οποίος όπως μου είπανε θα πρέπει να τον βάλουμε μέσα στο σώμα ως Shicibukai. Αυτός ήταν ο υπαίτιος του Jaya και γι αυτό το νέο του Bounty είναι 300.000.000. είπε και αμέσως όλοι άρχισαν να εκπλήσσονται ακόμα περισσότερο Ο πειρατής αυτός είναι ο Joker!!! είπε και αμέσως έβγαλε το Bounty του
Spoiler:
Όταν είδε το πρόσωπο ο Frank αμέσως τον έπιασε έναν πόνο στο στομάχι του. Αυτό το αρρωστημένο χαμόγελο κάτι του θύμιζε. Άρχισε να ζαλίζεται και να του πονάει το κεφάλι του..''Μα που το έχω δει ξανά αυτό το χαμόγελο''..είπε από μέσα του. Δεν είχε περάσει πολύ καιρός από την δολοφονία της οικογένειάς του και τα τραύματα που είχε αποκομίσει από αυτή την ιστορία ήταν ακόμα ορατά. Όλοι ήξεραν ότι μετά από αυτό ο Frank είχε χάσει τον εαυτό του. Άρχισε πλέον να σκοτώνει και πειρατές αφού πρώτα τους βασάνιζε για να πάρει απαντήσεις καθώς δεν θυμόταν ποιος ήταν ο υπαίτιος της δολοφονίας. Όλο αυτό είχε φέρει αναταραχές στις τάξης του Ναυτικού και ο Frank πέρασε ναυτοδικείο χάνοντας έτσι δύο βαθμούς πέφτοντας πάλι στο βαθμό Captain. Τότε μόλις σταμάτησε να ζαλίζεται ο Frank σηκώθηκε απότομα από την καρέκλα και χτύπησε τα χέρια του στο τραπέζι

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 22, 2020 7:10 pm


-Αυτός είναι που δολοφόνησε την οικογένεια μου!!!φώναξε ο Frank ενω γύρισαν όλοι μέσα στην αίθουσα και τον κοίταξαν αυτός ο μπάσταρδος με αυτό το αρρωστημένο χαμόγελο ήτανε είπε καθως έδειξε με το δάχτυλο του το Wanted Poster του Joker
-Είσαι σίγουρος Frank?? απάντησε ο Sengoku καθώς καθόταν ήρεμος στην καρέκλα του
-Δεν θυμάμαι το πρόσωπό του αλλά θυμάμαι το χαμόγελο αυτού νου και είναι το ίδιο με αυτό!!! είπε καθως συνέχιζε να φωνάζει και να κοιτάει δεξιά και αριστερά στους συναδέλφους του στο Ναυτικό
-Έχεις αποδείξεις για τους ισχυρισμούς σου Castle??? του είπε ο Kizaru με ένα ειρωνικό τόνο στην φωνή του και με με μία κοροϊδευτική έκφραση στο πρόσωπό του καθώς ήξερε ότι δεν μπορούσε να αποδείξει τίποτα. Ο Frank έσκυψε το κεφάλι και έσφιξε της γροθιές του καθώς φλέβες άρχισαν να πετάγωνται από το κεφάλι του από την μεγάλη ροή του αίματος όπου πήγαινε εκεί. Σήκωσε το κεφάλι του και κοίταξε νευριασμένος τον Kizaru καθως το απάντησε στο σχόλιο του με ένα ''Όχι'' τότε δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα Frank θα αναγκαστούμε να τον δεχτούμε ως Shicibukai γιατί το είπε η World Goverment..Έτσι δεν είναι Fleet Admiral??? είπε ενω κοίταξε τον Sengoku ενω αυτός κούνησε το κεφάλι του καταφατηκά..Είδες, αν δεν μας φέρεις αποδείξεις δεν θα γίνει αυτό που θέλεις και ζητάς εδώ και καιρό. Να σου υπενθυμίσω ότι το τελευταίο καιρό όποιον πειρατή βλέπεις νομίζεις ότι έχει σκοτώσει αυτός την οικογένειά σου οπότε δεν μπορούμε να σε πιστέψουμε κιόλας. είπε καθώς άρχισαν όλοι στην αίθουσα να συμφωνούν με τον Admiral Kizaru.
-Θέλεις αποδείξεις Borsalino???....θα τις έχεις αλλά να δω ποιος θα καθαρίσει την βρωμιά σε αυτό το σώμα!!! είπε καθώς έπιασε το jokey του και το έβαλε στο κεφάλι ενω γύρισε το σώμα του με μία απότομη κίνηση και έφυγε από την αίθουσά. Αυτή ήταν το πρώτο ρήγμα στο γυαλί της σχέσης μεταξύ του Punisher και του Ναυτικού. Ακολούθησαν δύο χρόνια και πολλά ''βρώμικα γεγονότα'' μέχρι την ολική ρήξη αυτής την σχέσης
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 22, 2020 7:31 pm

Επιστροφή στο Σήμερα


Ο Frank και ο Bradley  βρισκόντουσαν σε απόσταση αναπνοής και κοιτούσαν ο ένας τον άλλον στα μάτια
-Θυμήθηκες τώρα Bradley??? τον ρώτησε ειρωνικά ο Frank
-Δεν έχεις βρει ακόμα τις αποδείξεις Punisher τότε ήταν που ο Frank έσφιξε την γροθιά του και της έβαλε Haki κάνοντας την έτσι να μαυρίσει από το Busoshoku Haki και με μία γρήγορη κίνηση βάρεσε τον Bradley στην κοιλιά καθως από την δύναμη της μπουνιάς τον πέταξε λίγα μέτρα μακριά.
{Marines}-Rear Admiral!!! φώναξαν όλοι η marines ανήσυχοι καθως είδαν τον αρχηγό τους να ''τρώει'' μία μπουνιά στην κοιλιά το. Ο Bradley καθώς από την δύναμη της μπουνιάς του έφυγαν λίγα σάλια από το στόμα του και ενω βρισκόταν στον αέρα έβαλε κάτω τα πόδια του και σταμάτησε το σώμα του χωρίς να πέσει κάτω στο έδαφος.
-Δυνατή μπουνιά Frank από τι βλέπω έχεις προπονηθεί τα τελευταία χρόνια πάνω στο Haki σου είπε ο Bradley καθώς σήκωσε τα σπαθιά του ψηλά ''Double Slash''!!! φώναξε καθως έκοψε τον αέρα με τις δύο λόγχες του δημιουργώντας δύο τεράστιες γαλάζιες σκισιματιές η οποίες άρχισαν από το έδαφος και τελείωναν ψηλά στον ουρανό. Ήταν γύο στα πέντε μέτρα η κάθε μία τους και είχαν αναπτύξει τεράστια ταχύτητα  και κατευθηνώντουσαν απειλητικά προς τον Frank. Εκείνος με την σειρά του καθως είχε εκπλαγεί από την δύναμη του Bradley και από το μέγεθος της επίθεσης πάτησε γερά στα πόδια του και πήδηξε πλάγια ώστε να της αποφύγει. Ο Moon Knight βλέποντας η επίθεση να έρχεται πλέον σε αυτόν μεταμοφώθηκε σε αστραπή και πέταξε ψηλά στον ουρανό ώστε και αυτός να μην τον χτυπήσουν αλλά και να βλέπει καλύτερα την μάχη από ψηλά
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitimeSun Mar 22, 2020 8:29 pm


Καθως ο Frank ήταν στον αέρα άρπαξε τα δύο του περίστροφα και σημάδεψε τον Bradley ο οποίος κοιτούσε ανέκφραστος τον Frank. ''Black Bullets'' φώναξε ο Frank καθώς έβαζε  Busoshoku Haki στα δύο του χέρια το οποίο επεκτάθηκε και στα περίστροφα του και αυτά μόλις πυροβόλησαν εμφανίστηκαν δύο μαύρες σφαίρες η οποίες είχαν Haki πάνω τους και μία μαύρη αύρα να τις ακολουθεί. Ο Bradley καθως κατάλαβε την επικυνδινότητα της κατάστασης σχημάτισε ένα τεράστιο X με τα σπαθιά του και απέκρουσε τις δύο σφαίρες με μία κίνηση. Αμέσως τότε ο Frank κύλισε στο έδαφος και ξανασηκώθηκε καθώς στόχευσε πάλι τον Bradley και ξαναέριξε αρκετές σφαίρες με haki προς τα εκείνον. Αυτός με την σειρά του άρχισε να τρέχει προς αυτές και με το Haki του άρχισε να τις αποφεύγει ενώ κατέβασε τα σπαθιά του προς το έδαφος. O Punisher έκανε ένα βήμα πίσω καθως έβλεπε πως οι επιθέσεις του δεν έπιαναν τόπο ενω ο αντίπαλος πλησίαζε έτσι έβαλε τα πιστόλια του στις θήκες τους  και έπιασε πίσω από την ζώνη του ένα μεταλλικό  κύλινδρο κουτάκι και αμέσως έβγαλε μία περόνη από αυτό. Ο Bradley έφτασε κοντά στον Frank και σήκωσε τα σπαθιά του ώστε οι κορυφές να δείχνουν προς τα εκείνον. Όμως ο Frank πέταξε προς την μούρη του το μετταλικο κύλινδρο και σκέπασε το σώμα του και το πρόσωπό του, καθώς έσκυψε, με την μαύρη ρόμπα που φορούσε. Αμέσως ο κύλινδρος εξεράγει βγάζοντας μία μεγάλη ακτίνα φωτός τυφλώνοντας έτσι τον Bradley. Τότε καθώς ήταν σκυφτός έβαλε Haki πάλι στα χέρια του και χτύπησε πολύ δυνατά με ένα δεξί κροσέ και μετά με ένα αριστερό τον Bradley στο πρόσωπό του κάνοντάς τον έτσι να φτύσει αίμα. Ο Rear Admiral όμως άνοιξε ξανά τα μάτια του μετά από αυτήν την επίθεση και καθως είδε πως η άμυνα του Frank είχε πέσει κάρφωσε το σπαθί του στο δεξί μηρό του Frank κάνοντας τον έτσι να πέσει στο ένα του γόνατο και να ουρλιάξει από τον πόνο.
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή-Παρελθόν}Golden Tournament: Αναμνήσεις {Τέλος}
» {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}
» {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: Το κυνήγι του θησαυρού {τέλος}
» {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Cactus Island-
Jump to: