Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeTue Jun 11, 2019 1:13 am


-Ποιος στον π.. είσαι εσύ??? Ρώτησε ο Jonathan καθως άρχισε μπερδεμένος να παίρνει την ανθρώπινη μορφή του
-Δεν περίμενα ότι οι Punisher Pirates θα ερχόντουσαν στο νησί αυτό. Απορώ ποιος είναι ο λόγος. Σύμφωνα με τα πόστερ που έχω στα χέρια μου το Bounty σου έχει φτάσει στα 30.000.000 bounty. Καλή μπάζα για σήμερα δεν νομίζεις??? είπε ο Bounty Hunter καθως κοιτούσε την φωτογραφία του
-Έφτασε στα 30.000.000 το Bounty μου???...δεν το ήξερα μπράβο μου είπε με ένα αίσθημα περηφάνιας ο νεαρός πειρατής
-Δεν νομίζω ότι είσαι σε θέση να περηφανεύεσαι μικρέ είπε ο Juuzou Kakei καθως με το όπλο του έριξε μια σφαίρα οπου καρφώθηκε δίπλα από το κεφάλι του δημιουργώντας μία τρύπα στο έδαφος όπου έβγαζε γρύζω καπνό
-Ούτε εσύ είσαι σε θέση να κάνεις τον μάγκα μικρέ σαμουράι με το όπλο σου!! είπε ο Frak καθώς περπατούσε το κεντρικό δρόμο με το όπλο στραμμένο πάνω στον αντίπαλό του ενω δίπλα του σε κλάσμα του δευτερολέπτου εμφανίστηκε ο Moon Knight παίρνοντας την ανθρώπινη μορφή από εκείνη της αστραπής καθώς έβγαζε ένα μπλε χρώμα από όλο του το σώμα
-Οοοου οου οοου τα δύο μεγάλα κεφάλια των Punisher Pirates!!!...Ο Moon Knight με το Logia της αστραπής και με αμοιβή για το κεφάλι του στα 53.000.000 και ο καπετάνιος των Punisher Pirates ένας Former-Marine ένας άνδρας με 100.000.000 Bounty Ο Frank Castle!!!! άρχισε να μιλάει σαν να κάνει αναπαράσταση ενω σηκώθηκε και στάθηκε με τα πόδια του πάνω στην στέγη ενω έριξε κάτω τα Wanted Posters και κράτησε το όπλο του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeTue Jun 11, 2019 1:27 am


Ο Juuzou Kakei μιλούσε ακόμα χωρίς να τον φοβίζει η παρουσία του Punisher, κάυτι που έκανε τον Frank να είναι καχύποπτος.
-Άσε ελεύθερο τον δικό μου και τότε θα σου χαρίσω την ζωή σου είπε ο Frank με το σοβαρό του ύφος καθως τον στόχευε με το όπλο του
-Punisher ξέρεις πως πάνε οι δουλείες υπάρχει λίγο ξηρασία τελευταία σε αυτές τις θάλασσες και υπάρχουν λίγοι σαν κι εσένα με αυτό το Bounty στο κεφάλι τους. Οπώτε τι μπορείς να μου δώσεις για αντάλλαγμα αντί για 183.000.000 συνολικά που κοστίζετε όλοι σας μαζί είπε καθώς κοίταξε τον καπετάνιο των Punisher Pirates στα μάτια και του χαμογέλασε
-Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μπορείς να πιάσεις και τους τρεις μας?? είπε ο Frank καθως όπλισε το όπλο του κάνοντας τον χαρακτηριστικό ήχο με τον δάχτυλό του
-Ένας παλιός γνώριμος σου βρίσκεται στο νησί Frank, είναι ο Rear Admiral Fuhrer Bradley.Νομίζω τον γνωρίζεις από την θητεία σου στο ναυτικό έτσι δεν είναι??? είπε και χαμογέλασε
-Δεν τον βλέπω μπροστά μου αυτήν την ώρα οπότε θέλεις μήπως να του μεταβιβάσεις τα χαιρετίσματά μου για εμένα??? είπε και πυροβόλησε δύο φορές προς τον Bounty Huter ο οποίος έσκυψε και απέφυγε την μία σφαίρα και την άλλη έβαλε μπροστά το όπλο του ως ασπίδα και αμύνθηκε πριν προλάβει να τον χτυπήσει στο σώμα του. Μόλις κατέβασε το όπλο του να δει τι γίνεται με τον αντίπαλο είδε την μπουνιά του Moon Knight καθως εκείνος με την δύναμη του φρούτου του έφτασε πολύ γρήγορα κοντά του. τότε με την δύναμη και με την φόρα που είχε πάρει του έριξε μία μπουνιά στο πρόσωπο σπάζοντας την μύτη του και ρίχνοντάς τον κάτω στο ΄πρώτο όροφο του σπιτιού δημιουργόντας μία μεγάλη τρύπα στην στεγή
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeTue Jun 11, 2019 1:44 am


-Αυτό ήταν πολύ εύκολο... είπε ο Moon Knight καθως κοιτούσε τον αντίπαλό του αιμόφυρτο καθως του είχαν γυρίσει οι κόρες των ματιών του και ενω είχαν πέσει πάνω του σκόνη και μερικά ξύλα από την τρύπα του σπιτιού. Ο Frank με την σειρά του έβγαλε τον Jonathan από τα δίχτυα που είχε παγιδευτεί
-Σε ευχαριστώ πολύ καπετάνιε!!!
-Την άλλη φορά να είσαι πιο προσεκτικός μικρέ!!! του είπε και τον προσπέρασε καθως έβγαλε δύο χειρομβοβήδες από το παλτό του και έβγαλε τις περόνες ασφαλείας και της πέταξε στην μάζα των Κυνηγών Επικυργηγμένων κάνοντας μία μεγάλη έκρηξη και πετώντας πτώματα δεξιά και αριστερά.
-Τώρα τι κάνουμε Captain??? ρώτησε ο Moon Knight καθώς κοιτούσε απάνω από την στέγη το άδειο πλέον δρόμο της πόλης του νησιού
-Τώρα περιμένουμε!!!
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeTue Jun 11, 2019 4:13 pm


Πλέον οι σειρήνες ηχούσαν σε όλο το νησί και γινόντουσαν αντιληπτές και έξω από το νησί σε ακτίνα λίγων χιλιομέτρων. Αυτόν τον θόρυβο το άκουσε το Battleship και όλοι οι marines που βρισκόντουσαν πάνω του
-Rear Admiral, Rear Admiral!!!! φώναξε ένας marine ο οποίος άνοιξε την πόρτα του γραφείου του βιαστικά
-Τι έγινε ναύτη??? Απάντησε ο Bradley καθως τον κοίταξε με το ένα μάτι του
-Χτυπάνε οι σειρήνες του Cactus Island δέχεται επίθεση από τους Punisher Pirates!!! είπε ενω ήταν λαχανιασμένος και προσπαθούσε να μιλήσει και ταυτόχρονα να πάρει και μία ανάσα
-Ο Frank λοιπόν, αυτή η στιγμή κάποτε θα ερχόταν αργά ή γρήγορα. Όμως κάτι είναι περίεργο, έχω βάλει να κάνουν περιπολία όλο το νησί και δεν έχω πάρει ακόμα αναφορά για κανένα πειρατικό πλοίο είπε καθως σκεφτόταν τα τελευταία γεγονότα
-Ποιες είναι οι διαταγές σας Rear Admiral?? είπε και βάρεσε το πόδι του κάτω σε στάση προσοχής
-Πόσο άσχημα είναι στο νησί???
-Έχουμε χάσει την επικοινωνία με την βάση!! είπε ο νεαρός marine στον αξιωματικό του
-Ετοιμάστε δύο μονάδες θα ηγηθώ εγώ της αποστολής
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSat Jun 29, 2019 6:53 pm


Ο Rear Admiral Fuhrer Bradley έβαλε την μπλε κάπα του με τα άσπρα ιαπωνικά γράμματα πίσω της η οποία ήταν αρκετά διαφορετική από αυτές που φορούσαν συνήθως αξιωματικοί του ναυτικού και ήταν κάτι που τον ξεχώριζε από τους υπόλοιπους. Έβαλε τα δύο σπαθιά του με τις χρυσές λαβές στις θύκες τους και άνοιξε την πόρτα του γραφείου του όπου και βγήκε στο κατάστρωμα ενω τον περίμεναν οι δύο μονάδες ναυτικών που συνολικά ήταν στα εκατό άτομα.
-Αντρές!!!...ακούστε με προσεκτικά. Στο νησί που βρισκόμαστε έχουν έρθει οι Punisher Pirates και έχουν καταλάβει την βάση των κυνηγών επικυρηγμένων. Καθήκον μας είναι να τους ελευθερώσουμε και να πιάσουμε αυτούς τους πειρατές!!!...δεν θα δεχτώ να γυρίσουμε στο πλοίο μας με άδεια χεριά με ακούσατε!!!!! Φώναξε στους άνδρες του και πέρασε μετά από μέσα τους καθώς κατευθύνθηκε στην έξοδο του πλοίου και πατούσε το πόδι του στο Cactus Island. Ήταν μπροστά από όλους ενω είχε πάρει μία έκφραση στο πρόσωπό του θυμού και απογοήτευσης. Τότε ήταν που κατέβηκαν και οι δύο μονάδες από το καράβι και τον πλησίασε ένας από τους ναυτικούς
-Αξιωματικέ???....ποιο θα είναι το σχέδιο μας??? τον ρώτησε καθως κρατούσε ένα μπλοκάκι με ένα μολύβι
-Θα τους περικυκλώσουμε θα πάρεις πενήντα άνδρες και θα πας από την ανατολική μεριά του νησιού και θα βρεθείς στην είσοδο της βάσης ενω εμείς θα πάμε δυτικά και θα μπούμε μέσα από την αντίθετη πλευρά. Η Βάση έχει μία μυστική είσοδο όπου θα μας βγάλει ακριβώς μπροστά από τους πειρατές είπε ενω ο νεαρός ναυτικό σημείωνε στο μπλοκάκι του. Τότε γύρισε με μί ααπότομη κίνηση το σώμα του και κοίταξε τους άνδρες του Η Μία μονάδα θα πάει ανατολικά ενω η άλλη μονάδα θα με ακολουθήσει μέσα από το δάσος θέλω γρήγορες κινήσεις χωρίς να σας πάρουν χαμπάρι. Αν δείτε πειρατή αμέσως με ενειμερώνεται και θα σας πω εγω τι θα κάνετε. Κουνηθείτε!!!! φώναξε και έτσι έγινε. Μισοί από τους marines τον ακολούθησαν μέσα από το δάσος ενω οι άλλοι πήγαν ανατολικά ωστε να βρεθούν στην είσοδο της βάσης. Λίγα μέτρα όμως μέσα σε κάτι θάμνους με τα κάλια νυχτερινής οράσεως βρισκόταν ο Thomas όπου τον είχε βάλιε ο Frank να προσέχει την περιοχή του δάσους. Τότε αυτός άφησέ κάτω τα κιάλια και σήκωσε το δικό του Den den mushi όπου και πήρε τον Frank
{Thomas}-Είχες δίκαιο Frank, ο Αξιωματικός πήρε πολλούς marines από το πλοίο του και τους χώρισε. Μερικοί πάνε ανατολικά ενω άλλοι έρχονται μέσα στο δάσος. Είπε με σιγανή φωνή ενω ο Frank βρισκόταν καθισμένος σε ένα πέτρινο σκάλωμα ενός άδειου σπιτιού και χαμογέλασε πονηρά στο άκουσμα αυτών των λέξεων
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 30, 2019 6:34 pm


O Φρανκ κρατούσε το ακουστικό από το δικό του τηλέφωνο-σαλιγκάρι και χαμογελούσε πονηρά, τότε κοίταξε τον Moon Knight και του έκανε κίνηση να τα μάτια του να φύγει. Αυτός αμέσως πήρε την μορφή αστραπής και πέταξε στον αέρα.
-Σε ευχαριστώ Thomas,γύρισε στο πλοίο και όπως είπαμε με το σήμα μου θα επιτεθείτε στο Battleship. είπε και έκλεισε το τηλέφωνο κάνοντας το χαρακτηριστικό ήχο.
-Τι θα κάνουμε εμείς καπετάνιε??? ρώτησε ο νεαρός πειρατής καθώς κρατούσε στα χέρια του τα δύο σπαθιά του και κοιτούσε δεξιά και αριστερά καθώς ''σκάναρε'' την περιοχή
-Πρέπει να ήμαστε επιφυλακτικοί, υπάρχουν κι άλλοι κυνηγού επικυρηγμένων στο νησί και πόσο μάλλον στην βάση που είναι λίγα μέτρα μακριά μας αλλά δεν νομίζω ότι θα έρθουν να μας επιτεθούν. Πιστεύω ότι θα περιμένουν τις ενισχύσεις. Τώρα αυτό που θέλουν να μας κάνουν είναι να μας περικυκλώσουν χωρίς να ξέρουν όμως ότι το ξέρουμε. Ο Bradley πιστεύει πως δεν ξέρω την μυστική πόρτα. Θα τους την φέρουμε χοντρά. Το μόνο που θέλω απο εσένα είναι να πας στην είσοδο της πόλης είναι όλο ευθεία στον δρόμο που ήμαστε. Θα κρατάς τσίλιες και μόλις βλέπεις τους πρώτους ναυτικούς θα βάλεις αυτά κάτω. είπε και και έβγαλε από την κάπα του δύο αλυσίδες όπου πάνω τους ήταν κολλημένες τρεις νάρκες η κάθε μία. Ο Jonathan ενθουσιάστηκε βλέποντας τις νάρκες αλλα μετά παραξενεύτηκε
-Δεν είναι επικίνδυνο να τις κουβαλάς πάνω σου καπετάνιε??? ρώτησε περίεργος τον punisher ενω ο ίδιος αμέσως απάντησε στην ερώτηση του μέλους του πληρώματός του
-Πάντα όταν τις κουβαλάω, χρησιμοποιώ συνέχει το φρούτο μου και τους βάζω βαρυντικά πεδία αντίθετα με το κέντρο τους έτσι ώστε τίποτα να μην μπορεί να τα ακουμπήσει. Έτσι μένω πάντα ενεργός και πάντα έτοιμος για το οτιδήποτε με το φρούτο μου.Τέρμα οι κουβέντες τώρα σε λίγα λεπτά θα είναι εδω οι MArines, πήγαινε βαλτές στην μπροστινή πύλη της πόλης!!! Όπως και έκανε ο Jonathan αφού τις πήρε στα χέρια του έτρεξε γρήγορα στην είσοδο και τις έβαλε προσεκτικά κάτω στο έδαφος την μία δίπλα από την άλλη καθώς και με το πόδι του έριξε πάνω το χώμα που είχε ο δρόμος ώστε να τις καλύψει χωρίς να φαίνεται ο κόκκινος σηματοδότης που είχαν πάνω τους και έδειχνε ότι είναι ενεργές.
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 30, 2019 7:25 pm


Ο Moon Knight μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα έφτασε στο κατάστρωμα του πλοίου όπου και συνάντησε την Nymiria και τον Thomas να έχουν γυρίσει το πλοίο στα πλάγια και να έχουν οπλίσει τα έξι κανόνια όπου είχε η αριστερή πλευρά του Black Glory η οποία ''έβλεπε'' προς το Battleship των MArines χωρίς να έχουν γίνει ακόμα αντιλιπτεί από εκείνους λόγο την νύχτας και της έλλειψις φως.
-Όλα καλά??? ρώτησε ανησυχεί η Nymiria των Moon Knight καθώς άφησε για λίγο την δουλειά της και κατευθύνθηκε προς αυτόν ενω ακόμα έβγαζε μπλε σπίθες από το σώμα του
-Ναι ναι όλα τέλεια το σχέδιο πάει περίφημα, εσείς περιμένετε το σήμα μόλις το δείτε ρίξτε καταβούληση στους Marines. είπε και έτρεξε προς την αποθήκη του πλοίου όπου και πήρε ένα μακρόστενο πράγμα καλυμμένο με μία μπεζ κουβέρτα στρατιωτική και ένα μπεζ αλουμινένιο βαλιτσάκι και τα κράτησε το ένα στον ώμο του και το άλλο στο άλλο του χέρι και βγήκε ξανά στο κατάστρωμα
-Θα περιμένουμε το σήμα φεγγαρόπαιδο, προστάτεψε με όποιον τρόπο μπορείς των Frank!!! Του είπε ο Thomas καθώς καθόταν στο ένα από τα έξι κανόνια της αριστερής πλευράς και κάπνιζε το τσιγάρο του
-Με εμένα στο πλευρό του δεν έχει να φοβηθεί τίποτα ο Καπετάνιος. είπε και κοίταξε νευριασμένος με το άκουσμα των λέξεων αυτών καθως το πήρε σαν υποτίμηση να προσέχεις Nymiria ειπε και αμέσως πάλι πήρε την μορφή αστραπής και κατευθύνθηκε στην πόλη προς τον καπετάνιο του μαζί με τα πράγματα που κουβαλούσε
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeSun Jun 30, 2019 8:12 pm


Ο Moon Knight πέταξε πάνω από το δάσος ως αστραπή κάτι που έκανε τον Bradley για λίγα δευτερόλεπτα να κοιτάξει πάνω στον ουρανό και να δει την λάμψη του πειρατή. Τον έκαναν να προβληματιστεί από μέσα του γιατί ήξερε τις δυνάμεις του πειρατή αλλά δεν ήταν σίγουρος αν ήταν αυτός ή τα μάτια του του ''έπαιζαν'' παιχνίδια. Τότε ενω προχωρούσε πρώτος γύρισε πίσω το κεφάλι του και είδε του ναύτες του να ακολουθούν
-Ensign Kalathon!!!! φώναξε με μία δυνατή φωνή ώστε να ακουστεί στο πλήθος
-Μάλιστα Αξιωματικέ!!! ανταπέδωσε ο νεαρός ναύτης έκανε ένα βήμα μπροστά και κάθισε προσοχή. Ήταν ένας νεαρός άνδρας γύρο στο 1,80 με καστανά μαλλιά κοντά και μαύρα μάτια ενω φορούσε και ένα καπέλο με την ειδικότητά του και το σήμα των marines πάνω του
-Έχουμε στην κατοχή μας τα kairoseki όπλα??? είπε ενώ τον κοίταξε στα μάτια
-Μάλιστα Αξιωματικέ!!! αυτός έκανε ένα μορφασμό ευχαρίστησης και συνέχισε να περπατάει ευθεία όπου και έφτανε στο τέλος του δάσους και στην πίσω μεριά της βάσης των BH. Οι marines ξέροντας τι θα συναντήσουν και με τι δυνάμεις θα βρισκόντουσαν αντιμέτωποι είχαν πάρει μαζί τους όπλα kairoseki κυρίως για τον Moon Knight που ήταν χρήστης φρούτου Logia. Αυτά ήταν από αλυσίδες μέχρι σπαθιά και σφαίρες. Ήταν λίγα σε αριθμό αλλά αρκετά ώστε να κάνουν ζημιά σε έναν μικρό αριθμό πειρατών.
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeMon Jul 01, 2019 4:43 pm


O Moon Knight έφτασε ξανά σ6ον καπετάνιο του και του έδωσε τα πράγματα που του είχε ζητήσει. Το μακρόστενο πράγμα που κρυβόταν κάτω από την στρατιωτική κουβέρτα ήταν ένα Αντιαρματικό ρουκετοβόλο ενω το άλλο ήταν οι ρουκέτες του που στον αριθμό ήταν τέσσερις
-Αυτό είναι ένα από τα αγαπημένα μου όπλα!!! είπε ο Frank καθώς το έπιασε με τα χέρια του και το στερέωσε στον δεξί του ώμο ενώ πήρε μία ρουκέτα και όπλισε το ρουκετοβόλο
-Εγώ τι να κάνω τώρα καπετάνιε??? ρώτησε ο Moon Knight καθώς το ανθρώπινο σώμα του ήταν ακόμη σε μορφή αστραπής και τα πόδια του ακόμα δεν είχαν μεταμορφωθεί
-Περιμένουμε, οι μισοί θα ανατιναχτούν στην είσοδο από τις νάρκες που έβαλε ο Jonathan και τους άλλου μαζί με τον Bradley θα τους αναλάβουμε εμείς από αυτήν την πλευρά, από την πλευρά της βάσης. είπε και έδειξε με το δάχτυλό του την βάση. Η οποία ήταν ένα μεγάλο γκρίζο κτήριο με πολλά παράθυρα αρκετά διακριτή από την μεριά που βρισκόντουσαν οι πειρατές
-Θα κρυφτώ μέσα στα στενά της πόλης και θα τους επιτεθώ μόλις εμφανιστούν είπε και πήγε να φύγει αλλά τον διέκοψε ο Frank
-Περίμενε Moon Knight...θα κάτσεις μαζί μου ο Bradley δεν είναι χαζός marine και είναι πολύ ικανός στην μάχη ακόμη παραπάνω κι από εμένα θα κάτσεις μαζί μου να προστατεύουμε ο ένας τον άλλον!!! είπε και έκανε δύο βήματα προς τα μπροστά καθως κρατούσε το όπλο στον ώμο του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeMon Jul 01, 2019 5:31 pm


Οι Marines είχαν φτάσει και στις δύο εισόδους της πόλης, ο Jonathan είχε ανεβεί σε μία στέγη ενός σπιτιού και αφού είχε νικήσει δύο κυνηγούς που βρήκε να κρύβονται εκεί πάνω άρχισε να κοιτάει προσεκτικά τους πενήντα marines να πλησιάζουν τις νάρκες. Έβγαλε τα σπαθιά του από τις θήκες και ετοιμάστηκε για επίθεση. Ήξερε πως όταν εκραγούν οι νάρκες οι marines θα αποδεκατιστούν και θα βρίσκονται σε συνήχηση. Ο Frank με τον Moon Knight περίμενα τους υπόλοιπους Marines με τον Bradley οδηγό οι οποίοι μόλις είχαν μπει στην βάση και ετοιμάζονταν να βγουν από την μυστική είσοδο κάτι που όμως δεν ήξεραν ο Punisher στόχευε αυτήν την πόρτα με το ρουκετοβόλο. Ο Bradley μόλις έφτασε στην πόρτα γύρισε προς τα αριστερά το ''τιμόνι'' της πόρτας και την ξεκλείδωσε μαζί με τους πενήντα marines του και άλλους τόσους Bounty Hunters. Μόλις είδε την πόρτα να ανοίγει λίγα χιλιοστά ο Frank χαμογέλασε καθώς είχε το μάτι του στο στόχαστρο του όπλου του. Όταν άνοιξε αμέσως η πόρτα και είδε το πρόσωπο του Bradley αμέσως τράβηξε την σκανδάλη και ενεργοποίησε την ρουκέτα η οποία κατευθύνθηκε στο μέρος του Bradley ο οποίος μόλις είχε πατήσει το πόδι του έξω από την βάση. Μόλις είδε την ρουκέτα ο υψηλόβαθμος αξιωματικός των Marines γούρλωσε το μάτι του και αμέσως γύρισε πίσω και φώναξε στην ομάδα του
-Καλυφθείτε!!!! είπε και έκανε το α χέρια του ''Χ'' και έβαλε Armored Haki σε αυτά. Η Ρουκέτα έπεσε πάνω στα χέρια του και έσκασε δημιουργώντας μία μεγάλη έκρηξη η ποια δημιούργησε ζημιές γύρο από την βάση αλλά ο Bradley με το δυνατό του Haki μπόρεσε και προστάτεψε την ομάδα του. Τότε κοίταξε τον Frank καθως τον είδε να οπλίζει ξανά το ρουκετοβόλο και αμέσως έπιασε το ένα σπαθί του και έκοψε τον αέρα δημιουργώντας ένα τεράστιο σχήμα το οποίο κατευθύνθηκε με ταχύτητα προς τον Frank. Το σχήμα ήταν το μεγαλύτερο που είχε δει ποτέ ο Frank κάτι που τον έκανε να σαστίσει για λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να κάνει με το ελεύθερο του χέρι μία μπουνιά και να του βάλει armored haki και με την μπουνιά του να εξουδετερώσει την επίθεση του Badley.
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}   {Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή}Golden Tournament: Τα αγκάθια της Κυβέρνησης {Τέλος}
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή-Παρελθόν}Golden Tournament: Αναμνήσεις {Τέλος}
» {Αρχή}The Golden Tournament: Το καμπανάκι ήχησε!!!{Τέλος}
» {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: Το κυνήγι του θησαυρού {τέλος}
» {Αρχή-Φρούτο}Golden Tournament: The Beginning
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Cactus Island-
Jump to: