Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine   [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 I_icon_minitimeSun May 26, 2019 6:27 pm

Την στιγμη που ειχε παει τοτε αρχισε να ψαχνει εκεινους τους ανθρωπους, του ειχε δωσει φωτογραφιες τους για να μπορεσει να τους βρει χωρις δυσκολια. Ετσι μολις ειχε καταφερει να βρει τον εναν αμεσως πηγε προς το μερος του.
-Ει εσυ του φωναξε ο Ριου, τοτε εκεινος ο αντρας τον ειχε δει και επειτα γυρισε το κεφαλι του προς τον Ριου. Μολις το εκανε τοτε ο Ριου ειχε πλησιασει διπλα του.
-Λοιπον για να μην εχουμε πολλα πολλα πληρωσε τωρα αυτα που χρωστας στον Σατο μολις ακουσε το ονομα του τοτε ειχε χλομιασει αρκετα, και επειτα ειχε βγαλει ενα μικρο σακι απο λεφτα για να του το δωσει. Ετσι ο Ριου το πηρε και επειτα αρχιζε να πηγαινει προς τον επομενο. Αυτο εκανε για πολυ ωρα αλλα τοτε καθως ηταν να παει στον τελευταιο ειχε ακουσει να συζητανε καποιοι κατοικοι.
-Τελικα τι ειχε γινει με εκεινον και τους συμαχους του? Ο Ριου οταν τους ακουσε να μιλανε για κατι που δεν ηξερε του φανηκε για καποιον περιεργο λογο σημαντικο να μεινει και να συνεχιζει να ακουει, οποτε μεσα στο πεδιο που εβλεπε αναλυσε το χωρο και επειτα πηγε μεσα σε ενα στενακι στην σκια και ειχε κατσει εκει περα για να μην μπορει καποιος να τον δει. Οι κατοικοι που συζητουσαν καθοντουσαν σε ενα τραπεζακι σε μια καφετέρια της πολης.
-Δεν ξερω τι μπορει να γινει αλλα σιγουρα πρεπει να γινει κατι, ξερεις δεν ειναι μονο η συμμορια ξερεις πιανου. Μεσα στην βρομοδουλεια του μπλεκονται και πειρατες οι οποιοι καταφθανουν σημερα αυτοι οποτε δεν ξερω τι μπορει να κανουμε, η κυβρενηση δεν κανει επισης κατι. Εχω καιρο να δω καποιον marine να ειναι εδω και να βοηθησει ελεγε ενας, αυτοι οι μαρινς που ελεγε υπηρχαν αλλα καποιοι δεν μπορουσαν να κανουν κατι, τωρα ομως ο Ριου σιγουρα θα τους βοηθησει. Ετσι αφου ειχε μαθει οτι ηθελε, ηταν ετοιμος να παει να συλλήψει τον Σατο και οποιον αλλον επρεπε. Πριν ομως το κανει ηθελε να τελειωσει την δουλεια που του ειχε βαλει, ετσι ειχε παει στον τελευταιο πηρε τα χρηματα που ηθελε και επειτα εβγαλε απο την τσεπη του το Den den mushi με το οποιο ειχε καλεσει αμεσως τους δικους του. Μετα απο λιγα λεπτα το ειχαν σηκωσει.
-Εμπρος ειπε ο RenG (Τον χαρακτηρα του alex1010 ετσι θα τον λεω Razz ).
-Εγω ειμαι ο Ριου, λοιπον ελατε αμεσως στην κεντρικη πολη καθως εμαθα οτι επρεπε για τον Σατο ειπε χαμηλοφονα για να μην τον ακουσει καποιος.
-Ναι και εμεις το ιδιο τα εχουμε μαθει, ερχομαστε.
-Οκ εγω θα παω στον Σατο γιατι μου ειχε δωσει μια αποστολη και πρεπει να παω να του αναφερω οτι την εκανα.
-Οκ ειπε ο RenG και επειτα το εκλεισε. Ο Ριου μετα ειχε βαλει πορεια παλι για το Gray Terminal οπου μετα απο λιγα λεπτα ειχε φτασει και επειτα πηγε στον Σατο. Σε λιγη ωρα μια μεγαλη μαχη θα επαιρνε μερος σε αυτο το νησι.
Back to top Go down
alex 1010
Marine
Marine
alex 1010


Όνομα Χαρακτήρα : Ren G,Milon
Posts : 1041
Join date : 2012-11-26
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine   [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 I_icon_minitimeTue May 28, 2019 12:59 pm

Χωριστήκαμε με την υπόλοιπη ομάδα για να ψάξουμε στοιχεία για τον κακοποιό, η έρευνά μας θα πρεπε να ήταν διακριτική. Δεν θα έπρεπε να αποκαλυφθουμε ότι το Ναυτικό είναι εδώ και ότι ψάχνει στοιχεία οπότε απλά κάναμε βόλτες στην πόλη για να βρούμε καμία ύποπτη φάτσα. Η έρευνά μου ηταν οι τύχες βόλτες στην πόλη ψάχνοντας για περίεργους τύπους, δεν ήταν και η καλύτερη ιδέα που μπορεί να είχαμε. Με αυτά και με αυτά η ώρα έφτασε μεσημέρι, όλη η ιδέα για διάλειμμα ήταν καλή. Τότε ο νεότεροςμ μας μάζεψε και αρχίσαμε να πηγαίνουμε προς ένα πολύ ωραίο εστιατόριο που γνώρισε εκείνος. Βλέπετε έχει ξαναέρθει σε αυτό το νησί πολύ παλιότερα σαν απλός πολίτης όμως για διακοπές, φτάσαμε σε ένα φανταστικό μαγαζί.Το οποιο ειχε πανω για μπανερ εναν πετρινο στρογυλο οπου ειχε σε σχημα χ δυο σπαθια μεσαιωνικού τύπου, παντού ασπίδες, παντού ήταν χτισμένο με μεγάλους ογκόλιθους. Το κλιμα μεσα ηταν αρκετα δροσερο για να πιεις μία μπύρα και να φας κανένα μαγειρευτό της ώρας. Ο υπάλληλος ήρθε και μας πήρε την παραγγελία, παραγγείλαμε τρεις μεγάλες ποικιλίες κρεατικών και 2 λίτρα μπύρας. Αν εχεις τοσες πολλες υπηρεσίες πιστεύω για τόσα άτομα που ήμασταν δεν ήταν τόσο πολύ. Η η σερβιτόρα έφυγε στην κουζίνα μαζί με την παραγγελία μας εμείς αρχίσαμε να μιλάμε περί ανέμων και υδάτων αντρικές συζητήσεις. Μετά από λίγα λεπτά η σερβιτόρα ήρθε με το φαΐ μας να σερβίρει και έφυγε για να εξυπηρετήσει κάποιο άλλο τραπέζι. Το φαγητό ήταν υπέροχο, μύριζε, σηκώσαμε τα ποτήρια μας ψηλά να τα τσουγκρίσουμε αλλά ξαφνικά ένας δυνατός θόρυβος μας σταμάτησε. Η πόρτα του εστιατόριου άνοιξε με πολύ δύναμη με αποτέλεσμα να σπάσει και μπήκαν τέσσερις άντρες και άρχισαν να φωνάζουν σαν βλάκες ότι ο ιδιοκτήτης τους χρωστάει λεφτά και ότι ήρθαν να τα πάρουν. Τότε η σερβιτόρα του ζήτησε ευγενικά να φύγουνε από το μαγαζί και τι ο ιδιοκτήτης δεν χρωστάει τίποτα σε απατεώνες, επειτα ο άντρας που καθόταν στη μέση και ήταν λίγο πιο μπροστά από τους υπόλοιπους σήκωσε το χέρι του και χαστούκισε την γυναίκα. Η γυναίκα μετα έκανε μία απότομη στροφή και έπεσες κάτω λιπόθυμη, εκείνη τη στιγμή σηκωθήκαμε εγώ πήρα το ποτήρι μου και το πέταξα στο κεφάλι του. Τον ειχε πέτυχει, γύρισε σιγά-σιγά νευριασμένος είπε στους άλλους τρεις που ήταν μαζί του να μας περικυκλώσουν.
Back to top Go down
alex 1010
Marine
Marine
alex 1010


Όνομα Χαρακτήρα : Ren G,Milon
Posts : 1041
Join date : 2012-11-26
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine   [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 I_icon_minitimeTue May 28, 2019 1:31 pm

-ποιος από εσάς τόλμησε να το κάνει αυτό είπε τραβώντας το σπαθί του , τότε εγώ έκανα ένα βήμα μπροστά, έβγαλα και εγώ το σπαθί μου. Τότε ο άντρας όρμησε προς τα πάνω μου χωρίς να πει ούτε μία λέξη και τα σπαθιά μας άρχισαν να χτυπούν το ένα με το αλλο. Η μάχη ηταν ωραία, ο πειρατής ήταν αρκετά δυνατός αλλά όχι πιο δυνατός από εμένα. Με μία γρήγορη κίνηση τον έκοψα κατακόρυφα. Επεσε κάτω, τότε οι υπόλοιποι Μαρίν συλλάβανε και τους άλλους τρεις άντρες. Με σημαντικές διαδικασίες αρχίσαμε να ρωτάμε αν γνωρίζουν τον άντρα που ψάχναμε στην αρχή άρχισαν να μας λένε βλακείες αλλά μετά από λίγο τα ξέχασαν όλα. Εκείνος τους ειχε βαλει για να παιρνει με το ζορι χρηματα απο τους κατοικους, ωστε να παίρνει αυτός τα χρήματα και να αγοράζει λαθραία όπλα για τον στρατό του. Ωραία σκέφτηκα κοίτα να δεις που θα μας λέω να φάμε κάτι και κατά τύχη βρήκαμε αυτούς τους βλάκες, ωραία λέω ώρα να ενημερώσουμε τον Ryuu. Mε το που έπιασα το τηλέφωνο χτύπησε στην αρχή, τρόμαξα λίγο, σήκωσα κατευθείαν το τηλέφωνο ο Ryuu έχει μαζέψει τα στοιχεία που χρειάζεται και ότι απλά πρέπει να έρθουμε να τοn συλλάβουμε. Aρχίσαμε να τρέχουμε προς to σκουπιδότοπο οπου λεγοταν Gray Terminal. Πριν από αυτό όμως στείλαμε τους πειρατές που πιάσαμε προς το μεγάλο καράβι μαζί με έναν άντρα, σε λίγο ηταν να φτασουμε για να τον συλλαβουμε.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine   [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 I_icon_minitimeTue May 28, 2019 2:48 pm

Ο Ριου ειχε φτασει στον Σατο και αμεσως πηγε να του αναφερει τι ειχε κανει.
-Κυριε Σατο εκανα αυτο που ειχατε πει, οριστε τα χρηματα σας ειπε και τοτε ο Ριου του ειχε δωσει ενα τεραστιο σακο απο χρηματα που ειχε μαζι του.
-Καλη δουλεια εκανες Ριου, ισως καλυτερα απο τους δικους μου, τωρα θελω να σε βαλω να κανεις κατι αλλο, θα μπορεσεις να το κανεις? Ο Ριου γνωριζε πως αυτη την στιγμη δεν θα κανει κατι αλλο για εκεινον αλλα μονο για τους κατοικους, ηταν ωρα για να πιασει αυτο τον παλιο ανθρωπο καθως ειχε αποδειξεις. Ετσι ειχε πιασει το κατανα του. Ο Σατο μολις το ειδε αυτο τοτε δεν καταλαβενε γιατι το κανει.
-Τι κανεις εκει περα Ριου? Ειπε αποριμενος.
-Κατι που θα επρεπε να κανω απο την στιγμη που σε ειχα δει, αλλα βλεπεις δεν ειχα αποδειξεις στο τελος της προτασης του ειχε βγαλει εξω το σπαθι του.
-Για πες μου Ριου ωστε να καταλαβω, ο λογος ομως? Θες τα λεφτα μου?
-Οχι σιγα μην θελω τα λεφτα σου αποκριθικε ο Ριου, υστερα ειχε σκίσει λιγο την μπλουζα του και απο κατω ειχε δειξει λιγο το σημα των μαριν.
-Ωστε ησουν κατασκοπος για αυτους ε, ξερεις οτι δεν πρεπει να σε αφησουμε ετσι? Τι λες για αυτα τα χρηματα οπου ειχες μαζεψει για εμενα? Ο Ριου μετα τα ειχε αρνηθει.
-Πολυ καλα τοτε, αφου θες ετσι θα εχουμε μαχη.
-Ειδες κυριε Σατο καλα τα λεγαμε, αυτος δεν ηταν ικανος.
Ναι παιδια μου ειχατε δικιο, α και πανω στην ωρα ηρθαν οι σύμμαχοι μου ειπε ενω κοιταζε κατι αλλοι αντρες να ερχόντουσαν προς το μερος εκεινο. Ηταν αρκετη αντρες πειρατες οπου ηταν σε συμαχια με τον Σατο για να κανουν βρομοδουλειές μαζι του. Ηταν οι πειρατες SwordBuster οι οποιοι σχεδον ολοι τους ηταν αρκετα δυνατοι. Απο το νησι περιπου ηταν αρκετα κοντα, ετσι μολις ειχαν φτασει στον σκουπιδοτοπο ειχαν αποβιβαστει και αμεσως πηγαν στο πλευρο του Σατο. Ο Ριου ομως δεν ειχε καθολου νιωσει πως θα χασει γιατι επισης ειδε κατι και εκεινος.
-Και εγω ομως δεν ειμαι μονος, ειχα επικοινωνήσει με τους δικους μου και τωρα ερχονται επισης αλλοι μαρινς ελεγε ενω τους εβλεπε να ερχονται, μετα απο δυο λεπτα ειχαν παει στο πλευρο του Ριου.
Back to top Go down
alex 1010
Marine
Marine
alex 1010


Όνομα Χαρακτήρα : Ren G,Milon
Posts : 1041
Join date : 2012-11-26
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine   [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 I_icon_minitimeTue May 28, 2019 11:55 pm

Αρχίσαμε να τρέχουμε σαν τρελή από το εστιατοριο, ήμασταν για να πάμε στον σκουπιδότοπο. Η απόσταση ήταν μεγάλη. Ο ανώτερος μου φαινόταν πολύ σκεπτικός καθώς τρέχαμε αναρωτήθηκα το τι σκεφτόταν, έτσι τον ρώτησα λίγο λαχανιασμένος βέβαια.
-σας βλέπω λίγο σκεπτικό τι συμβαίνει γιατί ανησυχείτε είπα με αργές ανάσες να σταματάνε τις λέξεις μου, εκείνος γύρισε το κεφάλι του και μου είπε.
-πρέπει να ενημερώσουμε και τους άλλους Μαρίν να έρθουν με ολόκληρο το πλοίο, δεν ξέρουμε πως είναι η αν υπάρχουν και άλλα πληρώματα πειρατών και διαφόρων παράνομων μαζί με αυτόν τον μοχθηρό άντρα. Ετσι σταματήσαμε σε μία άκρη και περναμε βαθιές ανάσες όλοι. Ο σημαιοφόρος μας πήρε αμέσως τον διοικητή και του ανέφερε ότι κατά πάσα πιθανότητα ο κακοποιός που ψάχνουμε βρίσκεται στον σκουπιδότοπο και θα πρέπει άμεσα να επέμβει μία Μεραρχία. Εμείς θα φτάναμε περίπου σε 15 λεπτά μία πρώτη ομάδα κρούσης αλλά σίγουρα θα χρειαζόμασταν κάποιες ενισχύσεις, το τηλέφωνο το έκλεισε, όλοι είχαν αρχίσει να βρίσκουν την ανάσα τους. Τότε ο σημαιοφόρος μας έκανε νόημα να συνεχίσουμε, έτσι αρχίσαμε να τρέχουμε πάλι με έντονο ρυθμό, κοίταξε λίγο την ομάδα και εδιε μόνο 2 πυροβολητές, όλοι οι υπόλοιποι ήμασταν ξιφομάχοι. Κακό αυτό, ήταν πολύ άπειρη για να πάμε εκεί έτσι απλά, δεν πληρώνομαι αρκετά για αυτό το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να πεθάνω από μερικούς βρόμο άπλυτους κακοποιόυς. Είχαμε αρχίσει να βλέπουμε το σκουπιδότοπο, τότε ο σημαιοφόρος άρχισε να κάνει λίγο πιο έντονο το τρεξιμο μας και σιγά-σιγά πλησιάζαμε το πεδίο της μάχης από μακριά φαινότανε ότι η κατάσταση είχε ξεφύγει. Πολλοί άντρες ήταν μαζεμένοι τριγύρω από έναν, μάλλον τον αρχηγός τους, μεγάλο κεφάλι και στεκόταν απέναντι από τον φίλο μας. Σχεδόν τον είχαν περικυκλώσει, ηταν αρκετά γενναίος αλλά απερίσκεπτος. Σκέφτηκα αυτός ο νεαρός όσο και δυνατός και να είναι αν αρχίσουν να πυροβόλουν 100 τουφέκια, δύσκολα θα ζούσε, βασικά βάζω στοίχημα ότι θα μοιάζει σαν σουρωτήρι.
Back to top Go down
alex 1010
Marine
Marine
alex 1010


Όνομα Χαρακτήρα : Ren G,Milon
Posts : 1041
Join date : 2012-11-26
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine   [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 I_icon_minitimeWed May 29, 2019 12:11 am

Φτάσαμε στο πλευρό του Μαρίν φίλου μου. Η κατάσταση ήταν τουλάχιστον δύσκολη, δεν μπορούσα να μετρήσω πόσοι περίπου ήταν απέναντί μου αλλά ένα ηξερα, ηταν παρα πολλα ατομα. Λέω από μέσα μου αυτό ήταν εδώ πεθαίνω, σβήνει
η ιστορία μου άδοξα, σβήνει η ιστορία ενός ανθρώπου που το μόνο που ήθελε ήταν να γίνει πάμπλουτος. Τότε ο σημαιοφόρος εκανε ενα βήμα μπροστά, και καθως ηταν γενναίος σήκωσε το σπαθί του και είπε.
-κύριοι έχει τελειώσει. Μία μεγάλη φρεγάτα του ναυτικού με πολλούς εξοπλισμενους άντρες θα φτάσει από στιγμή σε στιγμή, δεν υπάρχει κανένα νόημα στο να πολεμήσετε, δεν υπάρχει κανένα νόημα στο να πεθάνει κανένας σήμερα. Απλά αποδεχτείτε την ήττα σας και αφήστε μας να σας συλλάβουμε ειρηνικά. Αναρωτιέμαι αν ο σημαιοφόρος αντιλαμβάνεται το γεγονός ότι βρισκόμαστε σε μειονεκτική θέση και ότι οι σύμμαχοί μας δεν ήτανε καν σε σημείο που να μπορούμε να τους δούμε, πραγματικά πιστεύω ότι ήταν μία απελπισμένη κίνηση ώστε να μην πολεμήσουμε αυτούς τους άντρες. Τότε ο άντρας που βρισκόταν ανάμεσα στους υπόλοιπους ανθρώπους σήκωσε το όπλο του και πυροβόλησε τρεις φορές προς τον σημαιοφόρο φωνάζοντας
-θα σε σκοτώσουμε πριν έρθουνε ενισχύσεις και μετά θα εξαφανιστούμε οι τρεις σφαίρες πετυχαίνουν το σημαιοφόρο, ήμασταν εντελώς εκτεθειμένη στα σκουπίδια. Το μόνο που μπορούσαν να κάνουν πλέον ήταν να πολεμήσουμε για τους εαυτούς μας, έτσι όρμησαν με όλοι στη μάχη, εγώ λυσσασμένα αρχισα να χρησιμοποιώ το σπαθί μου όσο πιο επιδέξια μπορούσα. Δεν είμαι στήνεις μας να πούλημα πολλά από τους αντιπάλους αλλά τα πήγαινα καλά, τα χτυπήματα μου ήταν κεραία και οι αντίπαλοί μου πέφτανε μαζικά κάτω. Δεν μπορούσα να παρατηρήσω ότι γινόταν τριγύρω μου, πάλευα όποιον έβρισκα μπροστά μου χωρίς να σκέφτομαι τίποτα, ακούω να κρατώ και  ξαφνικά ένιωθα εναν τρομερό και οξύ πόνο στα πλευρά, μόλις είχα τρυπηθεί πρόσφατα. Εσφιξα τα δόντια μου και συνέχισα να παλεύω σώμα μέ σωμα. Ομως με τους πειρατές τριγύρω μου δεν μπόρεσα να καταλάβω από πού ήρθε αυτή η σφαίρα. Σε κάποιο σημείο που τρυγιριζα μονος μου, εβλεπα πολλους να ειναι κατω, κοιτάω τριγύρω μου και εβλεπα μόνο τον Ρίου, οπου ήταν όρθιος, οπως επισης και την Ακαμε και τον Ριν, όλοι οι υπόλοιποι είχαν σωριαστεί κάτω. Εγώ ειχα παθει μια τρομάρα και ημουν λαχανιασμένος, αίματα παντού, δεν μπορούσα να καταλάβω ότι είναι υπερένταση, αν εγώ ημουν ωραία η αν αιμοραγούσα κάπου ή ήταν απλά αίματα των εχθρών. Αυτή η μεταλλική γεύση του αίματος πού απευθυνόμουν ήταν πάλι παντού, οι πειρατές είχαν αρχίσει να σπάνε και να ανασυντάσσονται πίσω από τον Σάτο, εγώ πήγα δίπλα στον Ρίου. Δεν ήταν και αυτός στην καλύτερη κατάσταση αλλά ήταν τουλάχιστον ζωντανός και μπορούσε να πολεμήσει. Η σφαίρα που είχα φάει στα πλευρά πριν λίγο είχε αρχίσει να γίνεται αβάσταχτη αλλά δεν μπορούσα να τον αφήσω μόνο του, η αληθινή μάχη ξεκινάει τώρα.

η ιστορια συνεχιζεται εδω περα https://onepiece-rpg.forumgreek.com/t3291-topic#91095
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine   [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 I_icon_minitimeWed May 29, 2019 1:01 am

Ο Σατο μολις ειχε δει ολους αυτους τους μαριν να ειναι πισω απο τον Ριου ειχε σαστισει λιγακι καθως δεν περιμενε ενα σκοινικο σαν και αυτο. Αλλα δεν τα εβαλε κατω, δεν θελει να χασει απο εναν νεαρο μαριν. Αμεσως ειχε δωσει διαταγη ωστε να κανουν επιθεση οι πειρατες οι οποιοι ηταν συμμαχοι του αλλα οπως επισης και οι δικοι του. Ετσι μολις ειχαν αρχισει να τρεχουν τοτε ο Ensign οπου ηταν μαζι με τον RenG εδωσε σημα επισης να επιτεθουν οι μαρινς στους πειρατες και στην συμμορια του Σατο. Τοτε ειναι οπου η μεγαλη μαχη ειχε ξεσπασει μεσα στο Gray Terminal. Μαρινς και πειρατες απο εδω και εκει πηγαιναν σωμα με σωμα, καποιοι βρισκοντουσαν μετα απο λιγα λεπτα στο πατωμα κατω νεκροι και αλλοι ηταν απλα πληγωμενοι. Ο Ριου ηταν ακομα ορθιος και δεν ειχε φυγει απο την θεση του. Μετα απο πισω του πηγε ο RenG ο οποιος φαινοταν σαν να ειχε τραυματιστει.
-Ωστε Ριου δεν θα πολεμισεις εσυ αλλα οι δικοι σου μονο ε, εισαι διλος? Τοτε ο Ριου ειχε ενευριασει πολυ με τον Σατο διοτι δεν θα αφησει καποιον να τον πει διλο, ετσι αμεσως εβγαλε το σπαθι του απο την θηκη και επειτα πηγε αστραπιαια πανω στον Σατο για να του κανει επιθεση. Μολις ειχε φτασει στο μερος του τοτε ο Σατο ειχε βγαλει στα γρηγορα το σπαθι του και αμυνθηκε απο τον Ριου. Ο νεαρος μαριν μετα πηγε να του κανει παλι επιθεση φερνοντας το κατανα του προς τα δεξια, ο Σατο τον ειχε αποφυγει σκυβοντας προς τα κατω, εμοιαζε σαν να κανει λιμπο διοτι ειχε λιγυσει τα γονατα του. Καθως ηταν σκυμενος ομως ο Σατο, τοτε ο Ριου βρηκε την ευκαιρια να φερει το κατανα του προς τα κατω για του επιτεθει αλλα ο Σατο εβαλε και παλι το σπαθι του για αμηνα, επειτα ο Ριου εβαζε δυναμη ωστε να μπορεσει να τον κοψει αλλα στα ξαφνικα ο Σατο χρησιμοποιησε το ποδι του και εδω μια γερη κλωτσια στον Ριου. Ο νεαρος μαριν ειχε παει λιγα μετρα πιο πισω και ειχε πεσει κατω στο πατωμα, στο εδαφος υπηρχαν ενα σωρο αιματα οποτε ειχε γεμισει και αυτος απο τα αιματα τους. Μετα συκωθηκε και αρχισε να τρεχει παλι προς τον Σατο για να του κανει επιθεση, μολις ειχε φτασει ειχε φερει το κατανα του προς τα αριστερα, αλλα δεν σταματησε εκει. Συνεχεια εκανε επιθεση με το σπαθι του, ειτε αριστερα, ειτε δεξια. Ο Σατο ομως, ειχε αποφυγει καθε επιθεση του διοτι ηταν πιο καλος και τοτε στα ξαφνικα αποκρουει μια επιθεση του Ριου και επειτα τον ειχε σκυσει στα γρηγορα στον δεξι ομο του Ριου. Ο ομος του μετα ειχε αρχισει να τρεχει αιμα απο εκει και να μην μπορει να τον νιωσει καλα. Ετσι αφου δεν τον ενιωθε, εβαλε το σπαθι του στο αλλο χερι να το κραταει μονο και επειτα με εκεινο αρχισε παλι τις επιθεσεις του. Μετα απο πολυ ωρα μαχης πλεον και οι δυο ειχαν κουραστει αλλα πιο πολυ ο Ριου, αλλα τοτε στα ξαφνικα ενα πλοιο ερχοταν κοντα στο νησι. Ηταν αυτο των marine. Επειτα μια φωνη απο εκει περα ειχε ξεπροβαλει, ηταν του καπετανιου του πλοιου.
-Λοιπον Σατο και συμμαχοι του θελω να αφησετε τα οπλα σας αλλιως θα αρχισουμε να ριχνουμε κανονιες προς τα εκει μολις το ακουσαν αυτο τοτε ο Σατο και ολοι οι αλλοι ειχαν πεταξει τα οπλα τους κατω. Πλεον ειχαν παραδωθει και ολοι οι μαρινς αρχισαν να βαζουν χειροπεδες σε αυτους. Μετα απο 5 λεπτα το πλοιο ειχε καταφτασει στο νησι και επειτα ειχαν κληδωσει μεσα στο αμπαρι τον Σατο και τους συμαχους τους.
Back to top Go down
Rikuo
Marine
Marine
Rikuo


Όνομα Χαρακτήρα : Ryuu Inugami
Posts : 6242
Location : Grand Line
Join date : 2012-10-24
Age : 29

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine   [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 I_icon_minitimeWed May 29, 2019 1:16 am

Αφου σε αυτο το νησι ειχαν κανει αυτο που επρεπε τοτε ολοι τους ειχαν επιστρεψει στο καραβι και επειτα καποιοι γιατροι που υπηρχαν μεσα ειχαν αρχισει να γιατρευτούν τους τραυματισμενους αλλα για αυτους που ηταν νεκροι δεν μπορουσαν να κανουν κατι. Στο καραβι μεσα οταν ηταν τους ειχε φωναξει ο δικοικητης του καραβιου. Ετσι ολοι τους ειχαν παει και τους ειχε συγχαρει που ειχαν εκτελεσει την αποστολη αλλα ο Ριου ηταν καπως απογοητευμενος διοτι καταλαβε πως η δυναμη του ηταν αρκετα πιο λιγη απο του Σατο κατι οπου δεν του αρεσε. Οταν τελειωσε η αναφορα μετα βγηκαν εξω απο την καμπινα του διοικητη.
Την στιγμη που ειχαν βγει εξω τοτε ειχε καταφτασει ενα αλλο πλοιο των μαριν οπου σαν διοικητης εκει περα ηταν η Κομοντορε Ακισα.
Spoiler:
Μολις ειχε ερθει να παρει τον Ριου, την Ακαμε και τον Ριν τοτε ο Ριου ειχε πει ενα γεια στον RenG.
-RenG εδω ειναι οπου θα σε αποχαιρετησω, στο μελλον ισως ημαστε και στο ιδιο καραβι για να ταξιδευουμε, θα δειξει μπορει επισης εσυ να συνεργαστουμε εμενα, και αυτο θα το δουμε η θες να κανουμε μια μικρη ομαδα μεταξυ μας για το οτιδήποτε τύχη?
-Σαν τι να τυχη? Βρησκοταν ο Ριου σε μια αμυχανια αυτη την στιγμη.
-Δεν πειραζει αστο, ας κανουμε μια ομαδα πως θες να λεγεται?
-Dragon Storm, πως σου φαινεται? Τοτε ο RenG ειχε χαρει με το ονομα. Αφου πλεον την ομαδα την ειχαν δημιουργησει μεταξυ τους τοτε ηταν η στιγμη που επρεπε να φυγει.
-Να εχεις μια καλη υπηρεσια μετα! Τα λεμε.
-Τα λεμε Ριου αλλα εγω θα παρω την αδειουλα μου για λιγο καιρο αφου ειμαι τραυματισμενος, θα τα πουμε στην Grand Line ειπε και επειτα ο Ριου μαζι με τους δικους του ειχαν παει αμεσως στο αλλο πλοιο και επειτα αρχισαν να φευγουν.
Back to top Go down
Eustass Kid
Administrator
Administrator
Eustass Kid


Όνομα Χαρακτήρα : Eustass ''Captain'' Kid
Posts : 3846
Location : New World
Join date : 2013-03-05
Age : 30

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine   [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 I_icon_minitimeSun Jun 02, 2019 1:43 pm


Όνομα χαρακτήρα: Ryuu Inugami

P.o.M. Points: 17

Belli:54.000 + 40.000(20.000 * 2 λόγο της κοινης ιστοριας)

Τυχόν παρατηρήσεις: Αρχικά άλλαξε το χρώμα στην ομιλία του βασικού σου είναι λίγο δυσανάγνωστο(επίσης μην χρησιμοποιείς σκούρο ή πολύ σκούρες κόκκινες αποχρώσεις ) Razz Αυτό με τα flashback το χρησιμοποιείς λίγο λάθος , θα μπορούσες να το πας χρονολογικά , ξεκινώντας από μια μέρα, μετά να πεις ''μια μέρα μετά'' - ''δυο μέρες μετά'' - δυο ώρες αργότερα'' κτλ(όπως το χρησιμοποίησες στην συνέχεια) , αλλά μου άρεσε που το προσέθεσες στις ιστορίες σου γενικότερα, χρειάζεται μερικές φόρες στις ιστορίες. Αυτό που έχει στο κεφάλι ο Hayate λέγεται τουρμπάνι , όχι σκούφος Razz

Back to top Go down
Sponsored content





[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 Empty
PostSubject: Re: [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine   [Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Τέλος-Αποστολη] Η πρωτη αποστολη ενος Marine
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» [Τέλος-Αποστολή] Είμαι marine!
» [Αρχή - Αποστολή - Αναβάθμιση Ειδικότητας] Πρώτη στάση, πρώτη Αποστολή.
» [Αρχη-αποστολη] Η πρώτη αποστολη
» [Αρχή-Αποστολή] Πρώτη αποστολή;
» [Τέλος-Αποστολή]Νομος και Ταξη! Η δικαιοσυνη πανω απο ολα! Μερος 2ο - Η πρωτη μικρη αναγνωριση?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: East Blue :: Dawn Island-
Jump to: