Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 8 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 8 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine

Go down 
AuthorMessage
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitimeSat May 18, 2019 10:41 am

Γιατί όσο και να προσπαθώ να βοηθήσω κάποιον να μην μπορώ; Γιατί τα όνειρα μου και η θέληση για εκδίκηση να μπαίνουν ανάμεσα σε εμένα και στα άτομα που αγαπάω; Γιατί να είναι τόσο αδύναμος; Αυτά είναι τα ερωτήματα που έχω πάντα στο κεφάλι μου όταν είμαι μόνος. Άνοιξα τα μάτια και συνέχισα αυτές τις σκέψεις ενώ κοίταζα τον ουρανό. Το δροσερό αεράκι που φύσαγε με έκανε να χαλαρώσω λίγο αλλά και πάλι οι σκέψεις δεν μπορούσαν να σταματήσουν.
-Jimmy
Άκουσα μια φωνή να με φωνάζει από μακρυά. Σήκωσα το σώμα μου και κοίταξα από την κατεύθυνση που ακουγόταν η φωνή.


Last edited by Ace RIP on Sun May 19, 2019 5:29 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitimeSat May 18, 2019 3:24 pm

Είδα την κοπέλα που πάντα αγαπούσα από όταν είμασταν παιδιά,την Έλενα. Αλλά με τις τις τελευταίες εξελίξεις τον τελευταίο μήνα η σχέση μας είναι περίεργη. χαμογέλασα και της ειπα:
-καλημερα Έλενα.
-τι καλημερα είναι αυτή; Καλημεραααα γλυκουλι μου! Τι έχεις; Την τελευταία εβδομάδα δεν έχεις πολύ όρεξη και φέρεσαι περίεργα.
-Όχι είμαι καλά. Συγγνώμη απλά σκεφτόμουν διαφορά. Καλημεραααα!!
Έτρεξε και με αγκάλιασε ενώ ήμουν στο γρασίδι.Ήταν για λίγη ώρα πάνω μου και της ειπα:
-Με λιώνεις χαχα.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitimeSat May 18, 2019 6:33 pm

Έκατσε δίπλα μου και ενώ με κοίταζε στα μάτια μου είπε:
-Θες να μου πεις τι έχεις; Πάντα έρχεσαι σε αυτό το λοφάκι όταν δεν νιώθεις καλά.
-εντάξει θα σου πω. Ειπα και ξεφυσηξα.
-ειλικρινά όμως μην κρύψεις τίποτα όπως την τελευταία φορά. Είπε και με κοίταξε με ένα αυστηρό βλέμμα.
-εδώ και 1 μήνα μαλώνουμε συχνά και ο πατέρας σου κάθε φορά που με βλέπει μόνο που δεν με βαράει.
-Συγγνώμη που μαλώνουμε ούτε εγώ το θέλω αλλά με όλες αυτές τις εντάσεις συμβαίνουν αυτά.
-ούτε εγώ συμπαθώ τον πατέρα σου αλλά δεν του το δείχνω. Επίσης από όταν έμαθε ότι είμαι γιος του πρώην πειρατή emperor eye δεν με αφήνει καν να πατήσω σπιτι σου.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitimeSat May 18, 2019 7:03 pm

-ο πατέρας μου είναι Marine λογικό να μην συμπαθούσε τον μπαμπά σου αλλά εσυ δεν του έκανες κάτι.εχω προσπαθήσει να του μιλήσω αλλά δεν με ακούει.
-Και εγώ έχασα την μάνα μου επειδή οι Marines την κατηγόρησαν άδικα και πλήρωσε το αδίκημα κάποιου άλλου!!! Ειπα και σηκώθηκα από τα νεύρα μου.
-Ηρέμησε δεν μου αρέσει να σε βλέπω έτσι. Είπε ενώ τα μάτια της βούρκωσαν.
-Συγγνώμη.σκεφτομαι να φύγω από εδώ να ξεκινήσω το όνειρο μου να γίνω βασιλιάς των πειρατών και ταυτόχρονα θα καταστρέφω τους marines!!!
-Μην γίνεσαι σαν τον πατέρα μου!!! Δεν είναι όλοι οι marines ίδιοι!!
Όταν άκουσα την φράση μην γίνεσαι σαν το πατέρα μου έσπασα γονάτισα στο πάτωμα και δάκρυα άρχιζαν να τρέχουν.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitimeSat May 18, 2019 8:59 pm

Τώρα κατάλαβα πως με έβλεπε και εκείνος. Η Έλενα ήρθε και με αγκάλιασε σφιχτά. Και ενώ την αγκάλιασα και εγώ της ψιθύρισα στο αυτί:
-Συγγνώμη νιώθω αδύναμος. Ήμουν ανίκανος να προστατεύσω την μαμά μου. Και ο πατέρας μου δεν ξέρω πως είναι σαν χαρακτήρας μπορεί να είναι από τους κακούς πειρατές που θέλουν μόνο αίμα. Σου υπόσχομαι ότι ότι και να γίνει δεν θα σκοτώσω ποτέ marine που να μην το αξίζει.
-Για αυτό σε αγαπαωωω!
Είπε και με φίλησε στο μάγουλο. Έγινα κατά κόκκινος και της χαμογέλασα. Τότε ξαφνικά μου ήρθε φλασια που ο κολλητός μου μου είχε πει για εκείνο το πάρτι που θα έκανε το βράδυ. Ήταν η τέλεια ευκαιρία να της ζητήσω να βγούμε και να της ζητήσω να γίνει η κοπέλα μου ενώ κοιτάμε τα πυροτεχνήματα. Την κοίταξα και της ειπα διστακτικά:
-ο κολλητός μου ο Μαριος θα κάνει ένα πάρτι και μου είπε ότι μπορώ να φέρω ένα άτομο μαζί μου όποτε θες να είσαι η σύνοδος μου;
-Ναι θα το ήθελα παρά πολυυυυ.
Είπε και αγκαλιαστήκαμε πάλι για λίγη ώρα.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitimeSun May 19, 2019 5:07 am

Ένιωθα μια γαλήνη,μια ασφάλεια όταν βρισκόμουν στην αγκαλιά της σαν να ξεχνάω τα παντα. Όταν απομακρινθηκαμε ο ένας από τον άλλον η Έλενα μου είπε:
-Ωωω πέρασε η ώρα πρέπει να πάω στην δουλειά να φτιαξω πυροτεχνήματα.
Είπε ενώ με ξανά αγκάλιασε και άρχισε να τρέχει προς την δουλειά της. Ενώ την κοίταζα που έφευγε νιώθω ένα χέρι στην πλάτη μου και ακούω αυτό το άτομο να μου λέει:
-Ωω ασχημο έφυγε τρέχοντας για άλλη μια φορά χαχα.
Γύρισα να κοιτάξω και ειδα τον κολλητό μου τον Μάριο. Με το που τον ειδα του λέω:
-θα έρθει μαζί μου στο πάρτι σου το βραδυυυ!!!
-Χαριομαι πολύ για εσάς πάει χρόνια αυτή η ιστορία από όταν είμασταν παιδιά χαχα. Άντε να τα φτιάξετε να μπορώ να λέω ότι έκανα σωστά το Κονέκτικατ. Είπε και έβγαλε την γλώσσα του για να με κοροϊδέψει.
-χαχα και εγώ το ελπίζω αυτά τα κόκκινα μαλλιά,τα καφέ μάτια,το όμορφο χαμόγελο της, τα ωραια και...
-Εντάξει καταλάβαμε δεν θέλω να ξεράσω. Είπε ενώ μου έχωσε το χέρι του στο πρόσωπο.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitimeSun May 19, 2019 5:27 am

-Ωστόσο δεν ξέρω αν τελικά όντως αξίζει. Ειπα και ξεφυσηξα ενώ έβγαλα το χέρι του από το πρόσωπο μου.
-Γιατί το λες αυτό είναι το κορίτσι που πάντα ήθελες και έχω δει τι χημεία έχετε. Είναι εξαιτίας του πατέρα της; Είπε και έπιασε τον ώμο μου για να με παρηγορήσει.
-Όχι αυτό δεν με νοιάζει καν. Απλά θέλω να γίνω πειρατής,να ταξιδευσω και σε αλλά μέρη. Να βρω και να εκδικηθώ τους Marines αλλά πιο πολύ αυτούς που σκότωσαν την μάνα μου. Και θα γίνω ο Βασιλιάς των πειρατών αυτό το άτομο που όλοι θα φοβουνται εκτός από τα άτομα που θα είναι μαζί μου.
-Και τότε γιατί δεν της λες να ταξιδέψει μαζί σου;
-Σοβαρά πιστευεις ότι η Έλενα θα αφήσει τον πατέρα της,το σπιτι της·την δουλειά της και τους φίλους της για να έρθει μαζί μου;
-Ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ θα το έκανα έχω βαρεθεί εδώ πέρα κάθε μέρα η ίδια ρουτίνα επιπλέον κάνω μια δουλειά που δεν μου αρέσει απλά επειδή με ανάγκασαν οι γονείς μου επειδή σε αυτό το νησί μόνο αυτή η δουλειά υπάρχει.
-Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά η Έλενα είναι πολύ διαφορετική από εσένα. Τέλος πάντων πρέπει να πάω να κάνω κάποιες προετοιμασίες για το βράδυ. Τα λέμε μετά.
Ειπα και κάναμε την χειραψία που είχαμε φτιάξει.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitimeSun May 19, 2019 8:08 am

Έφυγα από το λοφακι και κατευθύνθηκα προς την πόλη. Καθώς περπάταγε κοίταγα όλο το κατά πράσινο τοπίο του βουνού και το τεράστιο πυργο όπου φτιάχνονται όλα τα πυροτεχνήματα του νησιού. Και σκέφτηκα ποσό ωραια θα είναι το βράδυ όταν όλα αυτά τα πυροτεχνήματα θα σκάνε στον αέρα. Ωστόσο ο Μαριος είχε δικιο είναι βαρετή η ζωή στο νησί, όλη αυτή η ρουτίνα της δουλειάς και το γεγονός ότι περνάει από γενιά σε γενιά χωρίς να έχουμε επιλογή εμείς η νέα γενιά. Ο μόνος που δεν κάνει αυτή την δουλειά είναι ο πατέρας της Έλενας και αυτό επειδή απλά επειδή ήρθε στο νησί ως επισκεπτης και παντρεύτηκε την μαμά της. Θα ήθελα να έχω την ελευθερία του να ταξιδεύω στις θάλασσες και να λέω τις ιστορίες μου στα παιδιά μου. Ο μόνος λόγος που δουλεύω σε αυτό το νησί είναι για να μαζέψω λεφτά για το ταξίδι. Έχω μαζέψει αρκετά λεφτά στην άκρη για να μπορέσω να φύγω αν θέλω αλλά πρώτα πρέπει να μιλήσω στην Έλενα.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitimeSun May 19, 2019 9:02 am

Αν και ο Μαριος πολλές φορές δεν με βοηθάει καθόλου με τα προβλήματα μου είχε δίκιο δεν θα χάσω τίποτα αν προσπαθήσω να την πείσω να έρθει μαζί μου. Με όλες αυτές τις σκέψεις που έκανα βρέθηκα στην πόλη χωρίς να καταλάβω πως εφτασα. Η πόλη είναι αρκετά μεγάλη σε σχέση με το λιμάνι της που είναι σχετικά μικρό για το μέγεθος της πόλης. Είχα ζητήσει από ένα σιδηρουργό να μου φτιάξει 2 κολιέ το 1 για την Έλενα που ειναι ένα φεγγάρι λόγω του επωνύμου της που είναι moon. Και ένα για τον Μαριο που εχει για σχέδιο ένα λιοντάρι καθώς είναι το αγαπημένο του ζώο. Το σιδηρουργειο δεν είναι δύσκολο να το βρεις καθώς βρίσκεται στην ευθεία του κεντρικό δρόμου της πόλης και απέχει λίγα μέτρα από την είσοδο της πόλης.Σε λιγότερο από πέντε λεπτά ήμουν εκεί. Πριν μπω μέσα κοίταξα από το τζαμί και διακρινα ένα marine μέσα στο μαγαζί. Η φάτσα του μου ήταν αρκετά γνώριμη και αναρωτιόμουν που τον έχω ξανά δει.
Back to top Go down
Ace RIP
Pirate
Pirate
Ace RIP


Όνομα Χαρακτήρα : Jimmys D. Fire
Posts : 486
Join date : 2015-11-11
Age : 23

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitimeSun May 19, 2019 10:01 am

Έπρεπε να μπω μέσα για να τον δω καλύτερα. Μπήκα μέσα στο κατάστημα και πήγα στο σιδηρουργο. Πήρα μια βαθιά ανάσα και του ειπα:
-Ήρθα για τα 2 κο...
-Ναι ξέρω για τα δυο κολιέ. Ορίστε! Είπε και έβγαλε 2 κουτιά με τα κολιέ μέσα.
-Ευχαριστώ πολύ. Ορίστε και τα υπόλοιπα χρήματα.
Ειπα και κοίταξα πίσω μου να δω τον marine αλλά ήταν γυρισμένος με την πλάτη και δεν μπορούσα να τον δω.Γυρισα πάλι από την άλλη και κοίταξα τα κολιέ και τον σιδηρουργο. Ο σιδηρουργος με κοίταξε περίεργα και μου είπε:
-Όλα καλά; Δεν σου αρέσει κάτι στα κολιέ; Μήπως θες κάτι άλλο;
-Όχι όχι... είναι πολύ ωραια απλά σκέφτομαι να ταξιδέψω στις θάλασσες και πιστεύω χρειάζομαι κάποιον εξοπλισμό. Ειπα και γέλασα αμήχανα.
-Ααα κατάλαβα. Κοιτά τριγύρω και αν χρειαστείς βοήθεια μου λες.
Πήγαινα πέρα δοθε διαλέγοντας αντικείμενα και προσπαθώντας να δω το πρόσωπο του αλλά κάθε φορά που πήγαινα να το δω γύρναγε το κεφάλι του από την άλλη. Και ετσι κατάληξα να φοράω ολόκληρη πανοπλία και να έχω πάρει και όπλο. Ο μαγαζάτορας με κοίταγε ακόμα πιο περίεργα τώρα.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine   [Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή] Ένας πειρατής και ένας Marine
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Τελος] Ένας νέος marine γεννιέται Μέρος 1
» [Τελος] Ένας νέος marine γεννιέται Μέρος 2
» [Τελος]Ενας νεος συντροφος
» [Τέλος] Ένας αδύναμος ήρωας (Μέρος Α')
» (Τελος) Ενας πολύ δυνατός Μαρίν!!!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: Grand Line :: Fireworks Island-
Jump to: