Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AuthorMessage
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitimeThu Nov 15, 2018 11:28 pm

-Είναι μία καλή δικαιολογία απάντησα ψυχρά.-Αλλά τίποτα παραπάνω. Απλώς μία δικαιολογία. Ίσως δεν θα έπρεπε να μιλάω έτσι στον άνθρωπο που μόλις με έσωσε, μα αυτή είναι η αλήθεια. Αν όντως αισθάνθηκες πως πρέπει να βοηθήσεις, έπρεπε να το κάνεις. Όπως έκανες μόλις τώρα με εμάς. Θές να μου πείς οτι δεν φοβήθηκες αυτά τα τέρατα και σε τρόμαξαν περισσότεροι εκείνοι? Με κοίταξε σιωπηλός και σοβαρός για ώρα και υστερά μίλησε.
-Όπως είπες, αυτά είναι τέρατα. Δέν σκέφτονται, δρουν με το ένστικτο. Σκοτώνουν γιατί αυτή είναι η φύση τους. Το να βλέπεις όμως τα ίδια χαρακτηριστικά σε ανθρώπους είναι πολύ πιο τρομακτικό. Το να ξέρεις οτι άλλοι, με τους οποιούς μοιράζεσαι τόσα κοινά, μπορούν να λειτουργήσουν έτσι, αυτο ναι. Αυτό με φοβίζει περισσότερο απο οποιοδήποτε τέρας αυτής της αχανής ερήμου. Αυτή η σκέψη, αυτή η μοναδική πιθανότητα, οτι μπορεί και γω μια μέρα να κάνω κάτι παρόμοιο, αυτό είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος! κατέληξε φωνάζοντας. Τον κοίταξα για μερικές στιγμές.
- Μπορώ να σου πώ με σιγουριά οτι δεν χρειάζεται να φοβάσαι κάτι τέτοιο. Είσαι καλός άνθρωπος και αυτό φαίνεται εύκολα. Ζητώ να με συγχωρέσεις για τα λόγια μου, απλώς είναι τέτοιας φύσης το θέμα που γίνομαι συναισθηματικός είπα ειλικρινά.
-Δεν υπάρχει λόγος να απολογείσαι απάντησε απλά και χαμογέλασε εγκάρδια.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitimeSun Jun 09, 2019 7:56 pm

Κοίταξα τριγύρω μου. Η έρημος απλωνόταν παντού τριγύρω μας. Ατελείωτη και αλύπητη. Ήδη μας είχε στοιχίσει. Και μέχρι το τέλος του ταξιδιού θα μας στοίχιζε περισσότερο. Ίσως να μας τα παιρνε όλα. Γύρισα προς τους συντρόφους μου και τους επεξεργάστηκα με το βλέμμα μου. Οι περισσότεροι έδειχναν σε άθλια κατάσταση αλλά με το πείσμα για συνέχεια χαραγμένο στα μάτια τους. Αυτή η έρημος μας χώριζε απο τον στόχο μας και δεν θα ήταν αρκετή για να μας σταματήσει. Όλοι μας είχαμε περάσει πολλά εμπόδια στο παρελθόν, με τον ένα ή άλλο τρόπο και έτσι θα κάναμε και τώρα. Παρολαυτά δεν μπορούσα να σταματήσω να αισθάνομαι ενοχές για όσα συνέβησαν. Είδα τον Rignor και τον Jason να προσπαθούν σιγά σιγα να συνεφέρουν τα μέλη των πληρωμάτων τους σαν σωστή καπετάνιοι που ήταν και την Femi να συνομιλέι με τις υπόλοιπες γυναίκες της φυλής της. Έδειχναν κάπως καλύτερα απο τους υπόλοιπους είναι η αλήθεια.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitimeMon Jun 10, 2019 10:59 pm

-Τι κάνουμε τώρα Raz? με ρώτησε και τα μάτια της πέταξαν φλόγες.
-Τελειώνουμε αυτό που αρχίσαμε της απάντησα απλά. Ο Rignor και ο Jason σηκώθηκαν και πλησίασαν προς το μέρος μας. - Χάσαμε πολλούς και ξέρω πως το ηθικό μας αυτή την στιγμή δεν είναι και το καλύτερο. Αλλά πρέπει να τελειώσουμε αυτο που αρχίσαμε αλλιώς όλος αυτός ο κόπος, όλες αυτές οι θυσίες δεν θα έχουν κανένα νόημα. Η Αμμοθάλασσα των Δαιμόνων είναι πίσω μας πια και μπροστά μας είναι ο πρώτος στόχος μας και το πρώτο μας βήμα προς την ολοκλήρωση της εκδίκησής μας. Είναι κάτι που θέλω χρόνια και είναι κάτι που ξέρω οτι θέλετε και εσείς, αν και όχι όσο καιρό όσο εγώ. Αυτή είναι η ευκαιρία σας λοιπόν. Όσοι δεν θέλετε να συνεχίσετε πλέον. είμαι σίγουρος οτι ο Alexander θα σας μεταφέρει με ευχαρίστηση σε κάποιο ασφαλές μέρος και απο κεί θα μπορέσετε να κάνετέ οτι θέλετε. Όμως όσοι θέλουν α τιμωρήσουν τους ανθρώπους που τους προκάλεσαν τόσα δεινά, αυτη είναι η ευκαιρία μας. Αυτή είναι η ώρα μας!
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitimeMon Jun 17, 2019 10:52 pm

Σιωπή. Όλοι απλώς με κοιτούσαν, και έμοιαζαν να επανέρχονται σταδιακά στην πραγματικότητα. Κι ύστερα, εντελώς ξαφνικά, μια βροντερή ιαχή. Άγρια, όχι θριαμβευτική αλλά μαινόμενη. Δεν χρειαζόταν να πούνε κάποια λόγια. Αυτή η κραυγή αρκούσε για να δηλώσει τις προθέσεις τους. Κανείς δεν θα έφευγε. Κανείς δεν είχε σκοπό να εγκαταλείψει. Όλοι μαζί θα προχωρούσαμε μέχρι το τέλος, όποιο και αν ήταν αυτό. Τους κοίταξα και με ένα νεύμα τους ευχαρίστησα. Έπειτα γύρισα στον καπετάνιο.
-Μπορείς να μας κάνεις μια τελευταία εξυπηρέτηση?
-Αν περνάει απ'το χέρι μου και αν δεν απαιτεί απο μένα να τα βάλω απευθείας με την Οργάνωση, τότε σίγουρα. Γέλασα σιγά.
-Όχι δεν είναι κάτι τοσο επικίνδυνο. Θέλουμε απλά να μας "πετάξεις" κάπου
-Τότε...μετά χαράς μου απάντησε και γέλασε δυνατά.

Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitimeMon Jun 17, 2019 11:08 pm

Του εξήγησα ποίος ήταν ο προορισμός μας κι κατάλαβε αμέσως. Είχε μάθει τα μέρη πολύ καλά και αυτό φαινόταν απο το πόσο άνετα διέσχιζε την έρημο χωρίς να κοιτάζει κάποιο χάρτη για ώρες. Ήξερε που να βρει όλες τις οάσεις και πως να αποφύγει τα πιο δύσβατα σημεία, οπόυ οι αμμόλοφοι ήταν ψηλότεροι. Θα έλεγε κανείς οτι γνώριζε τον τόπο όσο καλά όσο και οι νομάδες που περνούσαν όλη την ζωή τους εδώ. Μας οδηγούσε με άνεση και κάνοντας τις απαραίτητες στάσεις για νερό και ξεκούραση. Οι ώρες πέρασαν, ο ήλιος έπεσε και μαζί του και η θερμοκρασία, πράγμα που έκανε όλους να αισθανθούν καλύτερα. Ευτυχώς ήταν απο τα ήρεμα βράδια και δεν φυσούσε μανιωδώς ούτε έκανε παγωνιά, όπως συνέβαινε πολλές φορές σε αυτο το καταραμένο απο τους πάντες νησί. Καθώς το φεγγάρι έκανε την εμφάνιση του στον ουρανό χλωμό, σαν μια πολύ λεπτή φέτα απο λεμόνι, αποκάλυψε μπροστά μας ένα μεγάλο σύμπλεγμα ψηλών κοκκινωπών βράχων. Μέτα απο μεγάλες δυσκολίες, είχαμε φτάσει στον πρώτο μας προορισμό.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitimeMon Jun 17, 2019 11:23 pm

Έκανα νόημα στον Alexander να κόψει ταχύτητα πριν πλησιάσουμε περαιτέρω και ακουστούν οι μηχανές του πλοίου. Σταμάτησε περίπου δύο χιλιόμετρα πιο πίσω και εκεί κατεβήκαμε.
-Σας εύχομαι καλή τύχη στο τρελό σας εγχείρημα, απο τα βάθη της καρδίας μου! Αν το καταφέρετε σίγουρα θα κάνετε τον κόσμο ενα "κλικ" καλύτερο. Αν όχι θα μπορείτε να πείτε οτι ήσασταν τουλάχιστον απο τους λίγους που προσπάθησαν.
- Και εσύ? τον ρώτησα με πραγματικό ενδιαφέρον.
-Εγώ τι? έκανε τον ανήξερο.
-Εσύ δεν θες να μπορείς να πείς το ίδιο?
-Θέλω αλλά για να μπορώ να το κάνω θα πρέπει να είμαι ζωντανός είπε και γέλασε δυνατά. Έπειτα σοβάρεψε απότομα.- Δεν είμαι φτιαγμένος για αυτα και πλέον το ξέρω καλά. Αλλά πάντα θα προσπαθώ να βοηθώ με τον τρόπο μου. Ποτέ δεν ξέρεις, ίσως και αυτό να αποδειχτεί αρκετό κάποτε. Μου έκλεισε το μάτι,χαμογέλασε εγκάρδια και γύρισε στο πλήρωμα του.
-Σε ευχαριστώ του φώναξα και πήγα και εγώ να βρώ τους υπόλοιπους της "ομάδας" μου που είχαν ήδη προχωρήσει αρκετά. Οι τουρμπίνες, της θαυμάσιας μηχανές που "κουμάνταρε¨ο Alexander ακούστηκαν πίσω μας και είδαμε το πλοίο να χάνεται στην αντίθετη πλευρά της ερήμου.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitimeTue Jun 18, 2019 10:48 am

Βρέθηκα γρήγορα στην πρώτη σειρά. Δίπλα μου, ο Rignor, o Jason και η Femi. Πίσω μας ακολουθούσε η ενωμένη ομάδα των πληρωμάτων απο το Onrac Kingdom και οι γυναίκες της φυλής της Femi. Προχωρήσαμε με σταθερό ρυθμό και σύντομα φτάσαμε κοντά στην είσοδο του συμπλέγματος βράχων αλλά όχι αρκετά κοντά ώστε να γίνουμε αντιληπτοί απο πιθανούς φύλακες. Κρυφτήκαμε όσο καλύτερα γινόταν πίσω απο μια συστάδα πιο χαμηλών βράχων απο αυτούς που βρισκόταν μπροστά μας και παρατηρήσαμε την περιοχή. Τώρα που το έβλεπα απο κοντά αντιλήφθηκα οτι σε μια πολύ παλιότερη εποχή, ετούτο το μέρος ήταν στην πραγματικότητα ένα φαράγγι. Η άμμος εδώ ήταν διαφορετική, πιο σκληρή και όλο το έδαφος είχε ρωγμές απο την ανυδρία. Παρόλα αυτά ανάμεσα στα βράχια έκανε που και πού την εμφάνιση του κάποιος πολύ μικρός θάμνος και μερικοί κάκτοι. Έβγαλα τα κυάλια μου και εστίασα στους βράχους ψηλότερα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitimeTue Jun 18, 2019 11:42 am

Πρόσεξα οτι υπήρχαν αρκετές μαύρες τρύπες ανάμεσα στους όγκους των βράχων που πιθανότατα ήταν είσοδοι σπηλιών. Αν ο Kita κρυβόταν κάπου μέσα σε αυτές τότε τα πράγματα θα ήταν πολύ δύσκολα για εμάς. Ευτυχώς. ο Kita ήταν πολύ αλαζόνας και καλοπερασάκιας για να κάνει κάτι τέτοιο. Σίγουρα θα ήταν απλωμένος με το μεγαλύτερο μέρος της φυλής του κάπου πιο βαθιά στο φαράγγι. Επιπλέον τα άλογα του σίγουρα δεν θα μπορούσαν να ανέβουν εύκολα τους βράχους οπότε και αναγκαστικά θα προτιμούσε να μείνει πιο "χαμηλά" . Παρότι ήταν καλοπερασάκιας όμως, δεν ήταν απρόσεκτος. Για αυτό άλλωστε τα είχε καταφέρει και τόσο καλά μέχρι στιγμής. Έτσι, δεν ξαφνιάστηκα όταν είδα οτι ανάμεσα στους βράχους δεν ήταν μόνο κάποια φυτά που έκαναν την εμφάνιση τους αλλά και μερικές ανθρώπινες φιγούρες. Η αλήθεια είναι οτι δεν ξεχώριζαν και πολύ απο το περιβάλλον γύρω τους και μόνο μετά από αρκετή παρατήρηση θα μπορούσες να τους προσέξεις και αυτό κυρίως λόγω των κινήσεων τους.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitimeTue Jun 18, 2019 7:08 pm

Οι περισσότεροι είχαν καραμπίνες στα χέρια και πήγαιναν πέρα δώθε βαριεστημένα. Δεν έδειχναν να δίνουν ιδιαίτερη σημασία στο πόστο τους. Και ποίος μπορούσε να τους κατηγορήσει άλλωστε? Βρίσκονταν στην μέση της ερήμου και καλά κρυμμένοι. Η πιθανότητα να συμβεί κάτι ήταν μηδαμινή. Και σε αυτή ακριβώς την πεποίθηση θα χτυπούσαμε. Συνεννοήθηκα με τους αρχηγούς και καταστρώσαμε το σχέδιο μας. Οι γυναίκες της Femi που γνώριζαν καλύτερα την περιοχή θα έπεφταν στους φρουρούς στα βράχια, με μυστικότητα και ησυχία. Οι υπόλοιποι θα περιμέναμε κάτω και μόλις το πεδιό καθάριζε θα προχωρούσαμε ενώ οι γυναίκες θα παρείχαν κάλυψη απο ψηλά. Με ένα νεύμα της Femi η φυλή οργανώθηκε στην στιγμή και όλες μαζί χάθηκαν, οδεύοντας πίσω απο τα βράχια. Απο κει θα σκαρφάλωναν και θα βρίσκοταν στην πλάτη των σκοπών. Οι υπόλοιποι μείναμε σταθεροί, κρυμμένοι και προσπαθούσαμε να παρακολουθούμε μέχρι να υπάρξει κάποια κινητικότητα.
Back to top Go down
metalgunner
Pirate
Pirate
metalgunner


Όνομα Χαρακτήρα : Raziel
Posts : 2568
Join date : 2012-08-15
Age : 31

Character sheet
Remaining Health: 100%

[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitimeWed Jun 19, 2019 11:09 pm

Από το πουθενά οι γυναίκες πετάχτηκαν, κρυμμένες από το πέπλο της νύχτας. Είδαμε απλά τα άψυχα σώματα των φρουρών να πέφτουν στο έδαφος, χτυπημένα είτε από δόρατα, είτε από σπαθιά, είτε από μακριά με μαχαίρια. Το πρώτο βήμα είχε επιτευχθεί με απόλυτη επιτυχία. Οι γυναίκες πήραν την θέση των φρουρών και μετά από λίγο μας έκαναν νόημα να συνεχίσουμε τον δρόμο μας. Η Femi ξαναβρέθηκε δίπλα μας, δείχνοντας πόσο εμπιστευόταν την φυλή της. Και κανείς μας δεν είχε λόγω να την αμφισβητήσει καθώς τα είχαν καταφέρει περίφημα. Προχωρήσαμε ευθεία, μπαίνοντας όλο και βαθύτερα στο φαράγγι, κάτω από τον όγκο των βράχων. Ήταν μια περιοχή που δεν θυμόμουν καθόλου και ίσως να είχα περάσει ελάχιστες φορές από εδώ ως παιδί. Το γεγονός όμως, οτι κάπου πιο κάτω υπήρχε ένας άνθρωπος που είχε βασική ευθύνη για τον θάνατο της φυλής και τις οικογένειας μου, μου δημιουργούσε ανυπομονησία να δω αυτό το μέρος καλύτερα. Πήρα το δρεπάνι στο χέρι μου και συνέχισα αποφασισμένος.
Back to top Go down
Sponsored content





[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 Empty
PostSubject: Re: [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!   [Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends! - Page 6 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
[Αρχή] Something Wicked Your Way Comes,Part Three:My Vengeance Ends!
Back to top 
Page 6 of 10Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» [Αρχή - Παρελθόν] Wicked Reality [Part 2]
» [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part One:Preparations
» [Τέλος] Something Wicked Your Way Comes,Part Two:Counter Strike
» [Τέλος - Παρελθόν] Wicked Reality [Part 1]
» [Αρχη]Βrothers in arms (Part One)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: South Blue :: Endless Waste-
Jump to: