Greek One Piece Role Playing Game

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 4 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 4 Guests

None

Most users ever online was 26 on Sat Nov 14, 2015 6:26 pm
Affiliates

Search

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Ομάδες Ναυτικών
Justice Demand
Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack

Share | 

(Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Όνομα Χαρακτήρα : Onizuka Alice

Character sheet
Remaining Health: 100%

PostSubject: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    Fri Sep 01, 2017 12:13 am

Χαρακτήρες-Προηγουμενη Ιστορια:

Chapter 2 Intro:

Αποστολη:

Το πλοίο εγκατέλειψε γρήγορα την βάση τον ναυτικον στο Tohan. Για μια στιγμή είχα ξεχάσει τελείως ότι είχαν την Lilly σαν μωρό ακόμα στην αγκαλιά μου. Εκείνη μου φώναζε αλλά είχα κολλήσει το βλέμμα μου στον ορίζοντα. Καθώς ταυτόχρονα το μυαλό μου είχε θολώσει και άκουγα πολλούς περίεργους θορύβους που μου τραβουσαν την προσοχή.

Τότε ένιωσα ένα δυνατό κτύπημα στο στομάχι. Το βλέμμα μου κατέβηκε γρήγορα προς τα κάτω. Εκεί ήταν το γατο μωρό που με κοιτούσε οργισμένο.
-Επανέφερε με nyah...

Last edited by YokaiJester on Sat Sep 30, 2017 1:42 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
View user profile
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    Fri Sep 01, 2017 10:33 pm

Όμως δεν ήξερα τον τρόπο. Ακόμα δεν είχα βρει μια μέθοδο για να επαναφέρω, ότι γυρνούσε πίσω στον χρόνο από την δύναμη μου. Έτσι την κοιτούσα σαστησμενη ενώ την ίδια στιγμή μου ήρθε η σκέψη ότι δεν θα μπορούσα να την επαναφέρω. Τότε μια έκφραση πανικού σχηματίστηκε στο πρόσωπο μου.

-Μόνο ένας τρόπος θυμάμαι υπήρχε... Να λιποθυμήσει..
Είπε ο Gilbert. Ενώ την ίδια στιγμή το μωρό που είχα στα χέρια μου με κοίταξε με ένα σατανικό χαμόγελο.
-Μάλιστα... Όποτε δεν θα σε πείραζε να κάνω αυτό.. nyaaaahh
Τότε η Lilly φoρτισε την παλάμη της με το electro. Με μια απότομη γροθιά έκανε το σώμα μου να παγώσει, ενώ ένιωθα τον αφωριτο πόνο της ηλεκτρικής ενέργειας. Τα μάτια μου άρχισαν να κλείνουν. Μέχρι που το σώμα μου κατέρρευσε.

Last edited by YokaiJester on Tue Sep 05, 2017 2:35 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
View user profile
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    Fri Sep 01, 2017 10:40 pm

Για λίγα δευτερόλεπτα μια εικόνα έπαιζε στο μυαλό μου. Μια φιγούρα στεκόταν ανάμεσα σε μια πυρκαγιά. Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω τι σήμαινε. Καθώς την ίδια στιγμή ένιωσα ένα κτύπημα από παγωμένο νερό. Τα μάτια μου άνοιξαν απότομα και ανασηκωθηκα. Από τον πανικό μου άρχισα να παίρνω βαθιές ανάσες και να ανοιγοκλεινω τα μάτια μου. Με την παλάμη μου σκουπισα τις σταγόνες που είχαν μείνει στο μέτωπο μου. Ο Gilbert με κοιτούσε ανήσυχος. Ενώ η Lilly στεκόταν ημίγυμνη με μια κουβέρτα να κρύβει τα επίμαχα σημεία.

-Τελικά μόνο έτσι λειτουργεί.. Πρέπει να χάσει τις αισθήσεις της...
-Πιστεύω ότι θα μάθει να το ελέγχει κάποια στιγμή nyah..
Έτσι σηκώθηκα και στάθηκα στα πόδια μου. Για λίγο παραπατησα καθώς ο πόνος από τις πληγές μου υπήρχε ακόμα.

Last edited by YokaiJester on Tue Sep 05, 2017 2:35 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    Sat Sep 02, 2017 11:04 pm

Βέβαια δεν μου ήταν δύσκολο να Ισσορροπισω Και να σταθώ σωστά στα πόδια μου. Τότε χωρίς να δώσω ιδιαίτερη σημασία στους συντρόφους μου περπάτησα προς την πλώρη του πλοίου. Όπου εκεί η εικόνα του ανοιχτού ορίζοντα με έκανε να ηρεμισω και να ξεχάσω μερικές από τις σκέψεις που με βασάνιζαν.

Ήθελα πολύ να χαλαρώσω και να βρω την εσωτερική μου γαλήνη. Όμως εικόνες βίας και πολέμου έκαναν την εμφάνιση τους χωρίς την συναίνεση μου. Κάτι το οποίο ήταν ενοχλητικό και ταυτόχρονα ανησυχητικό.

Last edited by YokaiJester on Tue Sep 05, 2017 2:36 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    Sat Sep 02, 2017 11:11 pm

Ένιωθα ότι ήμουν βάρος στον Gilbert και στην Lilly. Σίγουρα είχα βοηθήσει πολύ με τις δυνάμεις μου. Όμως από την άλλη με είχαν σώσει αρκετές φορές, τόσες που μερικές τις είχα ξεχάσει. Ταυτόχρονα ήθελα να τους τα εκφράσω όλα αυτά με λόγια. Όμως ήξερα ότι ήταν αδύνατο. Θα μπορούσα να τους το γράψω όμως τα γράμματα δεν έχουν την ίδια δύναμη με τα συναισθήματα που μπορεί να εκφράσει κάποιος δια του λόγου.

Αυτό ήταν ένα μικρό μου όνειρο. Να μπορέσω να πω σε κάποιον ότι τον αγαπώ. Να του πω ότι θα τον προστατεύσω και θα τον φροντίζω. Να εκφράσω όλα όσα νιώθω μέσα μου για εκείνο το πρόσωπο. Βέβαια οι έρωτες για μένα ήταν πάντα μια περίεργη περιπέτεια. Λίγα αγόρια είχαν δείξει ενδιαφέρον για μένα. Αλλά ποτέ δεν έκαναν την κίνηση. Ίσως τους απωθουσε το περίεργο πρόβλημα μου. Η ότι έδειχνα ψυχρή καθώς απλά στεκόμουν και κοιτούσα. Χωρίς να μπορώ να πω τίποτα.

Back to top Go down
View user profile
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    Sat Sep 02, 2017 11:19 pm

Όλες όμως αυτές οι σκέψεις ήταν μικρές μπροστά σε όσα είχα περάσει τους τελευταίους μήνες. Απέκτησα μια δύναμη που θα είναι ένα εισιτήριο για το μέλλον μου. Αυτό αποδεικτικε στο Duergar, αν δεν είχα τότε τις δυνάμεις μου θα είχα βρει τον θάνατο στα σίγουρα. Για μια στιγμή ένας δυνατός δυτικός άνεμος με κτύπησε και έφερε τις τούφες από τα μαλλιά μου στα μάτια μου. Έτσι έκανα την κίνηση να τις αφαιρέσω από το οπτικό μου πεδίο.

Με τα δάκτυλα μου έκανα μια αργή και απαλή κίνηση και τις έβαλα πίσω από αυτι μου. Τότε άκουσα βήματα από πίσω μου, προς το μέρος μου ερχόταν ο Gilbert με ένα μεγάλο χαμόγελο στα χείλη.

Back to top Go down
View user profile
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    Sun Sep 03, 2017 12:24 am

-πήραμε τις νέες μας εντολές από τον αρχηγό Joe..
Είπε ο Gilbert και το φρύδι μου σηκοθηκε από την περιέργεια. Περίμενα ότι θα γυρνούσαμε στην βάση, όμως αλλά ήταν τα σχέδια.
-Ήρθε η σειρά μας να επισκεφτούμε το Lyneel.. Θα υπάρξουν σοβαρές μάχες και πρέπει να είμαστε παρόντες...
Τότε το βλέμμα τις περίεργα άλλαξε σε έκπληξη. Δεν περίμενα ότι θα μπλέκαμε με εκείνο το νησί. Μέσα στους μήνες είχαμε ακούσει αρκετά κακά νέα από το μέτωπο του νησιού. Η μάχες τον αντιστασιακων κατά του βασιλιά έχουν φτάσει σε βαθμό εμφυλίου πολέμου. Κάθε εβδομάδα χάναμε συντρόφους στις μάχες. Και είχε έρθει η σειρά μας να λάβουμε μέρος στην σφαγή...
-Μην ανησυχείς μικρή... Έχουμε μια σχετικά εύκολη δουλειά.. Θα μεταφέρουμε πληροφορίες στους αντιστασιακους όμως πρώτα θα έρθουμε σε επαφή με τον σύνδεσμο μας στην πόλη....

Last edited by YokaiJester on Tue Sep 05, 2017 2:37 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
View user profile
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    Sun Sep 03, 2017 12:31 am

Εκείνη την στιγμή ο ουρανός  πήρε ένα βαθή κόκκινο χρώμα, καθώς ο ήλιος έκανε την δύση του για να φέρει στην θέση του, το σκοτάδι της νύχτας. Τα λόγια του αδερφού μου με καθησυχάσαν για λίγο. Εάν ήταν μια απλή μεταφορά πληροφοριών όλα θα πήγαιναν ρολόι. Είχαμε κάνει παρόμοιες ενέργειες και στο παρελθόν και ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα είχαμε μεγάλη επιτυχία. Έτσι χάρησα ένα χαμόγελο στον Gilbert και σιγά σιγά και με αργό βήμα πέρασα από δίπλα του. Καθώς έπρεπε να προετοιμάσω τον εαυτό μου για την επόμενη αποστολή μας.

Φτάνοντας στο κέντρο του πλοίου το μάτι μου πήρε την Lilly. Η οποία είχε ξαπλώσει στο κατάστρωμα και έχει χέρια και πόδια στον αέρα. Έδειχνε πολύ ευτυχισμένη, ίσως της είχε λείψει ο ώριμος εαυτός της.

Last edited by YokaiJester on Tue Sep 05, 2017 2:37 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    Sun Sep 03, 2017 12:40 am

-Τα άκουσες τα νέα μικρή...? Έχουμε δουλειά nyahahaha και είμαι ο εαυτός μου επιτέλους... Nyahahaha..
Απλά στάθηκα, κούνησα το κεφάλι καταφατικά και τις χαμογέλασα. Το έκανα μόνο και μόνο για τους δείξω ότι είμαι καλά και δεν θα τους είμαι εμπόδιο στην σημερινή αποστολή. Το μυαλό μου βέβαια έπαιζε περίεργα παιχνίδια, αλλά ταυτόχρονα είχα πείσει τον εαυτό μου ότι θα έμενα συγκεντρωμενη για να πετύχουμε τον στόχο μας.

Έτσι άνοιξα το σάκο μου και από μέσα έβγαλα την στολή μου. Μετά από τόσες μέρες και μάχες είχε μείνει σε τέλεια κατάσταση. Το λαμπερό κόκκινο στα μανίκια και οι βιολετί λεπτομέρειες με έκαναν να γουρλωσω τα μάτια μου. Έτσι αφαίρεσα από πάνω μου το μακρύ κίτρινο φόρεμα. Και ποια ήμουν ετοιμοπόλεμη καθώς ποια στην ζώνη μου δεξιά και αριστερά μου, ήταν τα αγαπημένα μου όπλα. Τα δύο λαμπερά μου πιστόλια.

Last edited by YokaiJester on Tue Sep 05, 2017 2:37 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
YokaiJester
Revolutionary
Revolutionary

Character sheet

PostSubject: Re: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    Sun Sep 03, 2017 12:47 am

Το πλοίο συνέχιζε το ταξίδι του καθώς ποια η νύχτα είχε πέσει σαν ένα σκοτεινό πέπλο. Από μακρυά μπόρεσα να διακρίνω αρκετά λαμπερά φώτα. Ποια στο δρόμο μας στεκόταν ένα από τα ποιο διάσημα νησιά της βόρειας θάλασσας το βασίλειο του Lyneel. Ένα νησί που ακόμα και με μια ματιά μέσα στο απόλυτο σκοτάδι μπορούσα να καταλάβω ότι ήταν μεγαλόπρεπες.

Μπορούσα να δω πολλά ομορφιά σπίτια και τα οποία ακολουθούσα την ανηφόρα ενός λόφου. Στην κορυφή όμως στεκόταν λαμπερό το χρυσόποικιλο παλάτι του νησιού. Το κτήριο από μόνο του ήταν μια επιδηξη δύναμης.
-Θα υπάρχει σκληρή φρουρά στο νησί... Βέβαια η νύχτα θα μας βοηθήσει αρκετά στο έργο μας nyahahaha..

Last edited by YokaiJester on Tue Sep 05, 2017 2:38 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: (Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil    

Back to top Go down

(Τέλος-αποστολή)Chapter 2: {The Witch Arc} Good and Evil
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 8Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Rainbow the beauty