Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 6 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 6 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 24, 2017 9:18 pm

Ετσι κατεβήκαμε από το πλοίο στο οποίο ρίξαμε άγκυρα στην ακτή. Η άμμος ήταν απαλή στα πόδια μου αλλά ταυτόχρονα ενοχλητική καθώς έπρεπε να βάζω παραπάνω δύναμη για να περπατήσω. Όμως γρήγορα περάσαμε την άμμο και πατήσαμε σε σταθερό έδαφος. Καθώς πια ήμασταν στην είσοδο ενώς μεγαλοπρεπής δάσους.

Από μακριά μπορούσα να ακούσω τα πουλιά να κελαιδουν αλλά ταυτόχρονα υπήρξαν και κάποιοι άγνωστοι ήχοι ζώων. Το μόνο που μπορούσαμε να κάνουμε ήταν να ακολουθήσουμε ένα μικρό δρομάκι, που μας οδηγούσε στο άγνωστο.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 25, 2017 1:52 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 24, 2017 9:24 pm

Το δρομάκι ήταν υπερβολικά στενό καθώς μας είχα κυκλωσει από παντού τα φύλλα τον δέντρον. Περπατούσαμε ο ένας πίσω από τον άλλο και όσο ήταν δυνατό κοιτούσαμε παντού γύρο μας. Κάποιες φορές πήρε το μάτι μου κάποια άγρια πουλιά πάνω στα κλαδιά. Άλλες φορές την προσοχή μου απωσπουσαν κάποια άγρια λουλουδια που δεν είχα ξαναδεί στην ζωή μου.

Τα περισσότερα είχα κάποιο είδος από καρφιά σε ένα βιολετί χρώμα και τα πέταλα τους ήταν στο γκρίζο χρώμα. Δεν σταμάτησα όμως ποτέ να τα επεξεργαστώ. Αυτό που ήταν σημαντικό ήταν να κάνουμε έναν μικρό ελέγχω στο νησί και να αποχωρήσουμε γρήγορα.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 25, 2017 1:52 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 24, 2017 9:31 pm

Καθώς η πορεία μας συνέχισε το γύρισα το βλέμμα μου προς την δύση. Όπου εκεί στεκόταν ένα λόφος και στην κορυφή του λόφου, έβλεπα μια δυνατή λάμψη. Ήταν κάτι το αξιοπερίεργο. Για μια στιγμή σκέφτηκα ότι ήταν κάποια οφθαλμαπάτη. Όμως γρήγορα αποφασησα ότι η σκέψη μου ήταν και η αλήθεια.

-Πολύ μηστιριο αυτό το νησί..
-Μου θυμίζει λίγο την πατρίδα μου nyah...
Εκείνη την στιγμή ακούστηκε θόρυβος από την ανατολή. Ήταν ήχοι από βήματα και κάποιοι ψίθυροι. Όμως δεν ήξερα αν ο αδερφός μου και η Lilly τα είχαν ακούσει.Μετα από λίγο ακούστηκε μια αλησιδα να σέρνεται στο χώμα..
-Μάλλον έχουμε παρέα..


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 25, 2017 1:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 25, 2017 12:51 pm

Τότε από τα δέντρα απέναντι μας έκαναν την εμφάνιση τους πέντε άνδρες. Οι τέσσερις ήταν έτοιμη με τα σπαθιά στο χέρι. Αλλά ένας μεγαλόσωμος από πίσω τους κρατούσε μια χοντρή αλυσίδα. η οποία κατέληγε σε μια τεράστια τεράστια σιδερένια σφαίρα. Χωρίς να ανταλλάχθει ούτε μια κουβέντα οι άγνωστοι επιτέθηκαν.

Δεν πρόλαβα να τραβήξω τα πιστόλια μια και η τεράστια σφαίρα ερχόταν προς το μέρος μου. Με μια απότομη τούμπα προς τα αριστερά κατάφερα να την αποφύγω. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η μπάλα να διαλύσει έναν κορμό ενώς δέντρου. Εκείνη την στιγμή ένιωσα την γη να σειεται ελαφρά.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 25, 2017 1:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 25, 2017 1:00 pm

Καθώς ήμουν ξαπλωμένη στο χώμα ο άνδρας τράβηξε την μπάλα προς το μέρος του. Ενώ την ίδια στιγμή η Lilly είχε γραπωσει τον ένα εχθρό της από τον λαιμό. Ο αδερφός μου τα κατάφερνε καλα ενάντια στους δύο άνδρες. Το δόρυ του έδινε τον πλεωνεντημα ότι μπορούσε να τους κρατήσει μακριά του.

Τότε αποφάσισα να πάρω το ψύλλο έδαφος και άρχισα να τρέχω μέσα στα δέντρα προς τον λόφο. Είχα τα πιστόλια στα χέρια μου και την ίδια στιγμή έλεγχα τους γεμιστηρες για να δω πόσες σφαίρες είχα. Για άλλη μια φορά όμως η προσοχή μου τραβήχτηκε από την λάμψη που είδα πριν. Ήταν όμως σχετικά μακρυά,  είχα πια  πατήσει στον λόφο. Τότε γύρισα το μέρος μου προς το σημείο τις μάχης. Όμως η γη αρχησε να τρέμει για άλλη μια φορά.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 25, 2017 1:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 25, 2017 1:08 pm

Τότε το έδαφος άρχισε να κουνιέται περισσότερο, μέχρι που έχασα την ισορροπία μου και έπεσα στο χώμα. Τότε όλα αυκοθηκαν απότομα και ποια δεν βρισκόμουν στο δάσος αλλά έβλεπα πολύ καθαρά τον ουρανό και από κάτω μου το δάσος. Το βλέμμα μου γύρισε απότομα προς τον νότο. Όπου από εκεί έκανε την εμφάνισή του ένα τεράστιο κεφάλι.

Ήταν μια χελώνα. Το έδαφος που πατούσα ήταν το καβούκι της. Είχα ακούσει πολλές ιστορίες για τα πλάσματα της θάλασσας. Αλλά δεν είχα δει ποτέ στην ζωή μου ένα τέτοιου μεγέθους. Μετά από λίγο άρχισε να κινητε με πολύ χαμηλή ταχύτητα προς την θάλασσα.

Στεκόμουν στην άκρη. Και από κάτω μου με περίμενε μια πτώση πολλών μέτρον. Έτσι αποφάσισα γρήγορα να πάω προς το κέντρο. Για να έχω και καλή ισορροπία. Και έτσι έκανα άρχισα να τρέχω πάνω στο καβούκι που είχε πια πάρει την μορφή του εδάφους του νησιού. Από μόνο του ήταν ένα μικρό νησί.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 25, 2017 1:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 25, 2017 1:14 pm

Προς έκπληξης μου στο κέντρο υπήρχε ένα μοναχό δέντρο. Έτσι δεν είχα επιλογή από το να πάω κοντά του και να κρατηθώ για να μην πέσω για άλλη μια φορά. Η μόνη μου επιλογή ήταν να περιμένω φτάσει στην θάλασσα. Έτσι η πτώση δεν θα ήταν τόσο επικίνδυνη.

Στάθηκα εκεί κάτω από το δέντρο. Έχοντας στο μυαλό μου συνέχεια την Lilly και τον Gilbert που τους άφησα πίσω. Συκωσα το κεφάλι μου προς τον ουρανό και πήρα μια βαθιά ανάσα. Όμως για άλλη μια φορά ξαναείδα την λάμψη ανάμεσα από τα φύλλα του δέντρου. Ξαφνικά όλα έγιναν σκοτεινά. Κάτι έπεσε πάνω στο κεφάλι μου και μου προκάλεσε μια ελαφριά ζαλάδα. Ανοίγοντας τα μάτια μου προς έκπληξη μου ένα μυστήριο φρούτο είχε πέσει στα μπροστά στα πόδια μου.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 25, 2017 1:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 25, 2017 1:20 pm

Ήταν ένα χρυσό φρούτο με διάφορα σχέδια στο χρώμα του μωβ. Επίσης ήταν μεγάλο καθώς όταν το πήρα στα χέρια μου με δυσκολία μπορούσα να το χωρέσω και στις δύο μου παλάμες. Εκείνη την στιγμή άρχισα να το επεξεργαζωμαι, το γύρισα μια φορά το κοίταξα παντού. Αλλά ακόμα και τότε δεν μου θύμιζε κάτι.

Ξαφνικά όμως μου ήρθε η εικόνα. Γρήγορα άνοιξα τον σάκο μου και πήρα στο ένα μου χέρι το λευκό βιβλίο που είχα πάρει από εκείνη την γριά. Τότε άνοιξα την σελίδα στο κομμάτι με τα βότανα και τα φρούτα. Και όντως ανάμεσα στις σελίδες υπήρχαν εικόνες εκείνου του φρούτου. Μέσα στις άγνωστες λέξης του βιβλίου, μπόρεσα να ξεχωρίσω μια φράση. "Δύναμη του διαβόλου"


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 25, 2017 1:54 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 25, 2017 1:30 pm

Αν αυτό που έλεγαν οι σελίδες ήταν αλήθεια, τότε κρατούσα στα χέρια μου ένα μικρό θησαυρό. Ένα φρούτο του διαβόλου. Ώστε η γριά είχε διαβάσει σωστά το μέλλον μου. Για εκείνη την δύναμη με είχε προιδωποιησει. Ήταν κάτι το οποίο θα μου έδινε την ικανότητα να υπερασπιστώ την ομάδα μου. Και να μην είμαι ποια το μικρό κοριτσάκι που προσέχουν όλοι.

Επέστρεψα το βιβλίο στο σάκο. Έτσι ξανακρατησα το φρούτο στα χέρια μου. Καθώς το κοιτούσα επίμονα άρχισα να τρέμω. Ήθελα τόσο πολύ να αποκτήσω την δύναμη. Αλλά ταυτόχρονα φοβόμουν για το μέλλον μου. Τι θα μου συμβεί... Θα με βοηθήσει η θα με καταστρέψει... Όλα περνούσαν από το μυαλό μου καθώς η χελώνα έφτανε σιγά σιγά προς την θάλασσα.

Έτσι το βλέμμα μου σοβαρεψε το σώμα μου πάγωσε. Τελείως μηχανικά τα χέρια μου ήρθαν προς το πρόσωπό μου. Με μια απότομη κίνηση τα δόντια μου μπήκαν μέσ στην σάρκα του φρούτου. Καθώς τα υγρά του έτρεχαν από τα χείλη μου. Το. Στόμα μου έκλεισε και ένα κομμάτι του κατέβηκε στον λαιμό μου. Η γεύση του ήταν ευχάριστη γλυκιά και στο τέλος ελάχιστα ξινή. Έτσι δεν σταμάτησα συνέχισα να τρώω παραπάνω κομμάτια από το χρυσό φρούτο. Έως ότου δεν έμεινε τίποτα.


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 25, 2017 1:54 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
YokaiJester
Pirate
Pirate
YokaiJester


Όνομα Χαρακτήρα : Nerume Ai
Posts : 942
Location : Waifu City
Join date : 2015-11-15

Character sheet
Remaining Health: 100%

(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 25, 2017 1:38 pm

Τότε ένιωσα όλο μου το σώμα να τρέμει. Μήπως είχα κάνει ένα μεγάλο λάθος. Το σώμα μου παραλυσε και για μερικά δευτερόλεπτα στα χέρια μου εμφανίστηκε μια ροζ αύρα. Ποια είχα έλεγχο του σώματος μου. Έτσι αποφάσισα να συκοθω. Τη στιγμή όμως που ακούμπησα τον κορμό του δέντρου. Εκείνο άρχισε να σιρικνωνεται. Σιγά σιγά κατέβηκε προς την γη. Μέχρι που το δέντρο εξαφανίστηκε.

Τότε κοίταξα σοκαρισμένη τα χέρια μου. Τι είχα κάνει. Ήταν η δύναμη που απέκτησα.? Όμως τι έκανα. Απλά εξαφάνισα ένα δέντρο. Το μυαλό μου είχε θολώσει δεν ήξερα τι να σκεφτώ. Την ίδια στιγμή το βλέμμα μου σκοτείνιασε. Έχανα σιγά σιγά τις αισθήσεις μου. Όταν έπεσα στο χώμα η αύρα εξαφανίστηκε και τα μάτια μου έκλεισαν..


Last edited by YokaiJester on Fri Aug 25, 2017 1:54 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 Empty
PostSubject: Re: (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower   (Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
(Τελος-Φρουτο)Chapter 1: XVI The Tower
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» (Τελος) Chapter 1: nyahahaha~~!!
» Chapter I: The Marines (Τέλος)
» (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Homesick
» (Τελος) Chapter 3: Birth through Death
» (Τελος-Αποστολη)Chapter 1: Build A Wall

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Inuyama Island-
Jump to: