Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 10 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 10 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 4:25 am

Ιστορίες:
Frank Castle:
Moon Knight :
Namor:


Ο Φρανκ μαζί με τον αυτοαποκαλούμενο Moon Knight έφυγαν από το νησί Micqueot αφού πρώτα είχαν πάρει μαζί τους ένα σεντούκι από τους Kudos Pirates όπου περιείχε μέσα ένα φρούτο του διαβόλου. Κατευθυνόντουσαν προς ρο Sedna Kingdom το δεύτερο μεγάλο βασίλειο της North Blue, ώστε να διαλευκάνουν την υπόθεση με το φρούτο και ποιος είναι αυτός ο Tudor και τι σχέση έχει με την μαφία. Οι δύο άνδρες έπλεαν στην μέση της θάλασσας ο ένας στην μία άκρη του καραβιού και ο άλλος στην άλλην, όπου τους χώριζε μόνο το σεντούκι που βρισκόταν στην μέση
{Moon Knight}-Ωραία μέρα έχει σήμερα εεε Φρανκ??
Ο Φρανκ έμεινε σιωπηλός και δεν του έδωσε σημασία, ούτε καν γύρισε το κεφάλι του να τον κοιτάξει απλός συνέχισε να κοιτάει προς την θάλασσα…Έλα Φρανκ πες κάτι το Sedna Kingdom είναι ακόμα μακριά, δεν θες να συζητήσουμε κάτι???
{Φρανκ}-Δεν θυμάμαι να σου είπα ότι θέλω να έρθεις μαζί μου…Είπε ο Φρανκ καθώς εκείνη την στιγμή γύρισε το βλέμμα του και κοίταξε τον νεαρό άνδρα
{Moon Knight}-Δεν χρειαζόταν να μου το πεις, το ξέρω ότι με χρειάζεσαι….κι εσύ το ξέρεις χεχε…..Του απευθύνθηκε ο Moon Knight με μία μεγάλη δώσει αυτοπεποίθησης
{Φρανκ}-Δουλεύω μόνος μικρέ…..Του απάντησε ο Φρανκ καθώς ξαναγύρισε το κεφάλι του προς την θάλασσα μελαγχολικά
{Moon Knight]-Σ'αρέσει να το παίζεις λίγο Drama Queen έτσι δεν είναι Punisher χαχα…..κοίτα είσαι πλέον καταζητούμενος και δεν βρίσκεσαι σε καμία οργάνωση είσαι εντελώς μόνος, πόσο θα αντέξεις μέχρι στην καλύτερη να σε πιάσουνε. Δεν έχεις κανένα σκοπό που θες να πετύχεις???...Καμία φιλοδοξία???...Δεν μπορεί για κάποιο λόγο θα έφυγες από τους Marines και θα άρχισες να κυνηγάς καταζητούμενους.....Ο Φρανκ έμεινε σιωπηλός γι ακόμα μία φορά χωρίς να δείχνει να έχει θέληση να απαντήσει στον νεαρό που βρισκόταν απέναντί του. Εξάλλου δεν μιλούσε πολύ για το παρελθόν του πόσο μάλλον σε άτομα που γνώριζε ελάχιστα……Δεν χρειάζεται να μου πεις τους στόχους σου, απλώς δεν νομίζω να σαρέσει στην ιδέα να σαπίσεις σε ένα κελί χωρίς να τους έχεις εκπληρώσει
{Φρανκ}-Και ποιος σου είπε πως δεν το έχω κάνει ήδη
{Moon Knight}-Έλα Φρανκ μεταξύ μας, βρισκόμαστε στην μέση του ωκεανού, κατευθυνόμαστε προς μία άγνωστη περιοχή με κίνδυνους. Αν τους είχες εκπληρώσει τώρα θα βρισκόσουν κάπου σε κάποια παραλία και θα έπινες το μοχίτο σου



Last edited by pashalis hunder on Fri Aug 11, 2017 1:36 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 4:45 am


Ο Φρανκ ήξερε πως ήταν σωστά αυτά που έλεγε ο νεαρός, αλλά μέσα του δεν ήθελε να τα πιστέψει. Δεν εμπιστευόταν τον εαυτό του μέσα σε μία ομάδα μετά από αυτά που έπαθε η οικογένειά του, γι αυτό και έφυγε από τους marines έβλεπε τον εαυτό του σαν μία αποτυχία
{Φρανκ}-Δεν τα πάω καλά με τις σχέσεις Φεγγαρόπαιδο
{Moon Knight}-Η Ζωή είναι πολύ μικρή για να μένεις στο παρελθόν Φρανκ, αυτή προχωράει εσύ μένεις στάσιμος
{Φρανκ}-Κάποιες φορές πρέπει να μένεις για να δεις τι λάθη έκανες
{Moon Knight}-Όχι αν αυτά τα λάθη σε τραβάνε πίσω Φρανκ
Τότε η ατμόσφαιρα σκοτείνιασε μεταξύ τον δύο αντρών και για λίγα λεπτά επικράτησε απόλυτη ησυχία, το μόνο που ακουγόταν είναι το κυματάκι που δημιουργούσε η κατά τα άλλα ήρεμη θάλασσα και το φτερούγισμα των γλάρων που πετούσαν πάνω από τα κεφάλια τους.
{Φρανκ}-Τι θα κάνουμε με το φρούτο??
{Moon Knight}-Κάτι έχω στο μυαλό μου…..Είπε ο Moon Knight και χάθηκε στις σκέψεις του
{Φρανκ}-Τι θα έλεγες να μου πεις κι εμένα Φεγγαρόπαιδο
{Moon Knight}-Α ναι συγγνώμη συγγνώμη, άκου οι πληροφορίες μου λένε ότι σήμερα το βράδυ ο καπετάνιος των Kudos Pirates είχε συνάντηση με έναν άγνωστο αγοραστή όπου σε αυτή την συνάντηση θα είναι και αυτός ο Tudor. Τώρα δεν ξέρω τι φορτίο κουβαλάει ο καθένας αλλά θα πρέπει να είναι σημαντικό για να το ανταλλάζει με ένα φρούτο του διαβόλου. Αυτό το φρούτο στην μαύρη αγορά πιάνει εκατομμύρια μπέλι θα μπορούσε να αγοράσει ότι ήθελε, οπότε δεν νομίζω να είναι κάτι το οποίο αγοράζεται κάτι άλλο πρέπει να είναι.
{Φρανκ}-Αυτός ο Tudor είναι πειρατής??
{Moon Knight}-Δεν ξέρω, έψαξα τα πόστερ δεν βρήκα κάποιον με το όνομα αυτό να τριγυρνά σε αυτές τις θάλασσές
{Φρανκ}-Πάντως αυτός ο τύπος με παρακολουθούσε στα προηγούμενα νησιά που ήμουνα, είχε βάλει μάλιστα και κάτι παιδιά να με πιάσουνε. Μπορεί να συνδέεται με την μαφία που ελέγχει κι αυτό το νησί….Είπε ο Φρανκ κι έβγαλε πάλι το μεγάλο βιβλίο με τους στόχους του που είχε στον σάκο του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 6:21 am


{Moon Knight}-Τι είναι αυτό???
{Φρανκ}-Ένα βιβλίο όπου έχω μέσα όλους τους προηγούμενους στόχους που κανόνισα αλλά και τους μελλοντικούς μου
{Moon Knight}-Είναι μεγάλο, πρέπει να έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο χαχα
{Φρανκ}-Εδώ μέσα έχω κάποιες πληροφορίες και για το Sedna Kingdom….είπε ο Φρανκ καθώς άρχισε να το ξεφυλλίζει μέχρι να βρει την σελίδα που έψαχνε. Μόλις την βρήκε κοντοστάθηκε και άνοιξε τον μπεζ φάκελο όπου έβγαλε μία φωτογραφία όπου ήταν ο επόμενος στόχος του….Σύμφωνα με τις πληροφορίες που έχω, ο επόμενος στόχος μας είναι αυτός εδώ….Είπε κι έδειξε την φωτογραφία στον Moon Knight. Ήταν η φωτογραφία ενός μεσήλικα άνδρα, αρκετά κοντός και παχουλός με καράφλα αλλά ήταν ντυμένος με ρούχα που φορούσαν ευγενείς κάτι που έδειχνε πως προερχόταν από βασιλική οικογένεια
Lord Doberman:
{Moon Knight}-Ποιος είναι αυτός??...Τότε ο Φρανκ άρχισε να διαβάζει τις πληροφορίες που είχε μαζέψει ο ίδιος γι αυτό το άτομο και τις είχε γράψει πίσω από την φωτογραφία
{Φρανκ}-''Lord Doberman, ο αδερφός του King Daiman και ένας από τους λόρδους που κατοικούν στο Sedna Kingdom. Αρκετά κοντός γύρο στο 1,50, έχει ένα μικρό εργοστάσιο παραγωγής τούβλων το οποίο όμως δεν πάει καλά γιατί όλη την πελατεία την παίρνει το μεγάλο εργοστάσιο που έχει η πόλη. Για κάποιο λόγο όμως καταφέρνει και το συντηρεί αλλά και βγάζει μεγάλα κέρδη μέσα από αυτό χωρίς ιδιαίτερη δουλειά. Ακούγεται πως το εργοστάσιο το χρησιμοποιεί για ξέπλυμα μαύρου χρήματος και πως οι σκοποί του είναι άλλοι''
{Moon Knight}-Όντως φαίνεται ύποπτος….κοίτα μόνο την φάτσα του, ποιος λογικός άνθρωπος εμπιστεύεται ένα τέτοιο ''τρολ''???
{Φρανκ}-Πρέπει να δράσουμε χωρίς να μας πάρουν χαμπάρι αλλά πρώτα που πάμε στην ανταλλαγή ή στο εργοστάσιο???
{Moon Knight}-Εγώ λέω στην ανταλλαγή, αν τους στήσουμε τότε θα ψιλιαστούν πως κάτι συνέβει
{Φρανκ}-Έχεις δίκαιο….αλλά πρέπει να ήμαστε αρκετά προσεκτικοί, το νησί είναι μικρό, το μικρότερο σε έκταση στην North Blue και έχει μόνο μία πόλη οπότε θα ήμαστε σαν την μύγα μέσα στο γάλα εκεί πέρα
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 6:27 am


{Moon Knight}-Το θέμα είναι τι θα κάνουμε με αυτό που έχουμε στην κατοχή μας και πως θα το χρησιμοποιήσουμε προς συμφέρων μας
{Φρανκ}-Αυτά θα τα δούμε όλα όταν φτάσουμε στο νησί, προς το παρόν δεν ξέρουμε τίποτα
{Moon Knight}-Έχεις δίκαιο
Οι ώρες περνούσαν και η ζέστη ολο και φούντωνε κάτι που έκανε το σώμα του Φρανκ να ιδρώνει και σιγά σιγά ο ίδιος να βγάζει τα περιττά ρούχα που φορούσε και είχε μήνει μονάχα με το αλεξίσφαιρο γιλέκο και το παντελόνι του. Τότε είδε τον Moon Knight να έχει ξαπλώσει μπρούμητα στο καράβι με το κεφάλι του και τα χέρια του έξω από αυτό και να πλατσουρίζει με την θάλασσα και να κυνηγάει τα ψαράκια που περνούσαν.
{Φρανκ}-Μα καλά με αυτά που φοράς δεν σκας, έχεις καλυμμένο σου όλο σου το σώμα και φοράς και κάπα
{Moon Knight}-Αυτό δεν είναι τίποτα, που να με έβλεπες όταν κυκλοφορούσα έτσι σε ερήμους χαχα
{Φρανκ}-Τέλος πάντων, άσε τα παιχνίδια και συγκεντρώσου νομίζω πως φτάνουμε…Είπε ο Φρανκ και με το δάχτυλό του έδειξε προς τα μπροστά. Τότε γύρισε το κεφάλι του ο Moon Knight και είδε να αχνοφαίνεται ένα νησάκι
{Moon Knight}-Έχεις δίκαιο φτάνουμε, αυτό που βλέπεις μπροστά σου είναι το Sedna Kingdom, Punisher.
{Φρανκ}-Ποιο μικρό από το Frost Kingdom είναι. Το περίμενα μικρό αλλά αυτό φαίνεται να είναι πολύ μικρό, σαν βραχονησίδα
{Moon Knight}-Στην κορυφή θα δείς και το παλάτι του, είναι αρκετά ωραίο σαν θέα
{Φρανκ}-Δεν ήμαστε εδώ για την θέα Φεγγαρόπαιδο
{Moon Knight}-Θα προτιμούσα να με λες Moon Knight, Punisher!!!...Είπε εκνευρισμένος στον Φρανκ ο Moon Knight
{Φρανκ}- Ό,τι θέλει το Φεγγαρόπαιδο....Απάντησε εκείνος ειρωνικά καθώς δημιουργήθηκε κι ένα μικρό χαμόγελο στο πρόσωπό του
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 9:46 am


Σιγά σιγά το νησί άρχισε να ''έρχεται'' όλο κι ποιο κοντά στους δύο πρωταγωνιστές, οι οποιοί κοιτούσαν με θαυμασμό την άγρια ομορφιά του νησιού. Το παλάτι στην κορυφή του, τα σπιτάκια που φαινόντουσαν από κάτω του, αλλά και το λιμάνι του νησιού το οποίο ήταν χτισμένο από τούβλα, κάτι που δεν είχαν ξαναδεί οι δύο άνδρες. Τα τούβλα που περιβάλαν το λιμάνι ήταν γαλάζια με άσπρες πινελιές που έκαναν να φαίνεται σαν θαλασσοταραχή. Όσο για το πάτωμα είχαν βάλει άσπρο χρώμα τούβλων κάτι που έκανε να μοιάζει με μάρμαρο παρά με τούβλο.
{Φρανκ}-Τελικά όντως είναι πολύ όμορφο νησί, κοίτα με τι λεπτομέρειες έχουν περιποιηθεί το λιμάνι τους
{Moon Knight}-Το έχουν χτίσει με τούβλα, εξάλλου γι αυτό είναι καλοί στο να φτιάχνουν και να εξάγουν τούβλα. Αυτή είναι η μόνη πηγή εσόδων που έχουν, που δεν είναι και μικρή αφού τα τούβλα αυτά πάνε ακόμα και στη Grand Line
{Φρανκ}-Φαίνεται ότι έχουν ταλέντο σε αυτό που κάνουν
Μετά από λίγο έφτασαν στο λιμάνι του νησιού, ο Φράνκ έδεσε το καΐκι και κάλυψε τον σάκο του με την ρόμπα ενώ ο Moon Knight πήρε μαζί του το σεντούκι
{Φρανκ}-Που το πας αυτό???....Ρώτησε ο Φρανκ καχύποπτα των νεαρό πειρατή
{Moon Knight}-Δεν νομίζω να θες να το αφήσουμε εδώ μπροστά στα μάτια τόσων περαστικών και τόσο πλοίων που πηγαινοέρχονται
{Φρανκ}-Απλός δεν σε εμπιστεύομαι ακόμα στο να το κρατάς
{Moon Knight}-Άκουσε να δεις Punisher, αυτή η καχυποψία σου μου έχει σπάσει λίγο τα νεύρα. Ήρθα σε βοήθησα στο προηγούμενο νησί, κερδίσαμε τους πειρατές και πήραμε περισσότερες πληροφορίες γι' αυτό που έψαχνες και εκτός αυτού σου είπα πως εμείς οι δύο μοιάζουμε. Αν ήθελα το κακό σου θα σου είχα επιτεθεί ήδη
{Φρανκ}-Δεν θα προλάβαινες να τραβήξεις ούτε τα φεγγαράκια σου
{Moon Knight}-Θες να δούμε αν θα προλάμβενα ή όχι Punisher???...Είπε ο νεαρός και κόλλησε το κεφάλι του στο μέτωπο του Φρανκ….Και οι δύο άνδρες άρχισαν να σπρώχνουν με τα μέτωπα τους ο ένας στον άλλον ενώ ήταν και οι δύο εκνευρισμένοι.
{Φρανκ}-Σταμάτα αυτό δεν βγάζει πουθενά!!!
{Moon Knight}-Έχεις δίκαιο, είναι ακόμα μεσημέρι τι θες να κάνουμε μέχρι το βράδυ??
{Φρανκ}-Πάμε να βρούμε ένα μέρος να δροσιστούμε
Κι έτσι ξεκίνησαν να περπατάνε το πλακόστρωτο δρόμο οι δύο άνδρες, έχοντας το σεντούκι κοντά τους όπου το φυλούσαν σαν φυλαχτό

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 9:52 am


Δεν άργησαν να βρουν το μέρος στο οποίο θα ξεκουράζονταν οι δύο άνδρες. Εξάλλου το νησί ήταν μικρό και δεν είχε και πολλά μέρη στα οποία μπορούσες να πας οπότε οι επιλογές τους ήταν ελάχιστες. Έτσι ο Punisher και o Moon Knight αποφάσισαν να πάνε εκεί όπου θα τους φαινόντουσαν ποιο ''ζεστά''. Πήγαν στο ποιο φημισμένο μπαρ του νησιού όπως έλεγαν οι ντόπιοι που ρώτησαν στο δρόμο τους οι δύο άνδρες, ιδιοκτήτρια του μια νεαρή κοπέλα, γλυκιά που έγινε η ιδιοκτήτης της μετά από επίθεση ενός φημισμένου πειρατή στον προηγούμενο. Έτσι οι δύο άνδρες δεν δίστασαν καθόλου και μπήκαν στο φημισμένο μπαρ. Αμέσως η ομορφιά αυτού του μπαρ ήταν εκθαμβωτική, πήγαινε σύμφωνα με τα πρότυπα του νησιού. Οι τείχη ήταν χτισμένοι με τα ερυθρά σε χρώμα τούβλα, ενώ ενώνονταν αρμονικά με το καφέ του ξύλου που είχε για πάτωμα. Μόλις μπήκαν μέσα οι δύο άνδρες, είδαν αρκετή πολυκοσμία, σερβιτόρες να πηγαίνουν και να παίρνουν παραγγελίες, άνδρες να τραγουδάνε σε μία άκρη του μαγαζιού ενώ ο ένας τους έπαιζε το πιάνο που υπήρχε εκεί πέρα. Στην άλλη γωνία, στην ποιο σκοτεινή καθόντουσαν αρκετοί άνδρες αλλά οι περισσότεροι μοναχοί τους με τους περισσότερους να καλύβουν τα χαρακτηριστικά τους με καπέλα ή κουκούλες. Ενώ στην μπάρα βρισκόντουσαν αρκετά άτομα τα οποία συζητούσαν μεταξύ τους σε ήρεμο και φιλικό τόνο.  Ένα άλλο πράγμα που έκανε εντύπωση στον Φρανκ ήταν το πόσο καθαρό ήταν το μαγαζί για τα πρότυπα ενός μπαρ, δεν έβλεπες πουθενά εμετούς ή σκουπίδια. Τα τραπέζια ήταν περιποιημένα στην εντέλεια ενω το μαγαζί σε αντίθεση με άλλα που είχε επισκεφτεί παλιότερα ο Φρανκ μύριζε υπέροχα. Ούτε κάπνα, ούτε βρώμα σου ερχόταν μόνο ότι καλό μαγειρευόταν μέσα στην κουζίνα του μαγαζιού και αυτή η μυρωδιά σου έσπαγε την μύτη και σου άνοιγε την όρεξη
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 10:06 am


{Φρανκ}-Πως σου φαίνεται νεαρέ???
{Moon Knight}-Πρωτόγνωρο…Είπε ο Moon Knight, καθώς είχε σηκώσει το κεφάλι του και κοιτούσε έκπληκτος το μαγαζί…..αλλά δεν νομίζεις ότι χάνει λίγο από την αίγλη ενός μπαρ??
{Φρανκ}-Τι εννοείς μικρέ??
{Moon Knight}-Δεν είναι πολύ περίεργο για ένα μπαρ να είναι τόσο στην πένα…όλοι φιλικοί μεταξύ τους, κανένας δεν βρίζει, κανένας δεν καπνίζει. Μου μοιάζει λίγο ψεύτικο όλο αυτό το σκηνικό
{Φρανκ}-Κάθε νησί έχει τον δικό του πολιτισμό, εδώ φαίνεται πως το έχουν πάει ένα βήμα παρα πέρα. Καλό είναι να απολαμβάνεις αυτά τα μικρά πράγματα που αλλού θα ξανασυναντήσουμε κάτι τέτοιο….Του απάντησε ο Φρανκ καθως έσκυψε το κεφάλι του και προχώρησε στο εσωτερικό του μαγαζιού και έκατσε στο πρώτο τραπέζι που βρήκε ελεύθερο. Μετά από λίγο τον ακολούθησε και ο Moon Knight κρατώντας το σεντούκι που περιείχε το φρούτο του διαβόλου. Δεν πέρασαν παρά μόνο λίγα λεπτά και μία γλυκιά σερβιτόρα ήρθε μπροστά στους δύο άνδρες κι με ένα πλατύ χαμόγελο τους ρώτησε ευγενικά τι θα πάρουν
{Φρανκ}-Ποια είναι η σπεσιαλιτέ του μαγαζιού???....Είπε κι έκανε μία κίνηση με το χέρι του όπου το έβαλε στην τσέπη κι έβγαλε ένα τσιγάρο όπου το έβαλε στο στόμα του
{Σερβιτόρα}-Απαγορεύεται το κάπνισμα σε κλειστούς χώρους κύριε…Του απάντησε η σερβιτόρα έχοντας ακόμα το χαμόγελο στο όμορφο γεμάτο φακίδες πρόσωπο της
{Φρανκ}-Μπαρ και δεν γίνετε να καπνίσω, με ποια λογική το κάνετε αυτό??
{Σερβιτόρα}-Συγγνώμη κύριε αλλά είναι διαταγές του βασιλιά μας, του King Daiman του ίδιου
{Φρανκ}-Νομίζω ότι ο βασιλιάς σας τα έχει χάσει λίγο…Είπε κι ξαναέβαλε το τσιγάρο μέσα στην τσέπη του και συνέχισε….η σπεσιαλιτέ του μαγαζιού που λέγαμε??
{Σερβιτόρα}-Μάλιστα κύριε, η σημερινή σπεσιαλιτέ μας είναι μοσχαράκι στο φούρνο παναρισμένο με σάλτσα από κουκουνάρια το οποίο συνοδεύεται από μία μεγάλη γεμιστή πατάτα με μοτσαρέλα και ρύζι
Ο Φρανκ πήρε μία έκφραση εντυπωσιασμού ενώ η κοιλιά του άρχισε να γουργουρίζει και μόνο στο άκουσμα του φαγητού
{Φρανκ}-Αυτό θα πάρω…εσύ μικρέ??...Είπε ο Φρανκ καθώς γύρισε το κεφάλι του προς τον Moon Knight
{Moon Knight}-Κάτι απλό να έχει κρέας και πολλές πατάτες
{Σερβιτόρα}-Μάλιστα κύριοι, σας ευχαριστώ πολύ!!...Είπε κι μαζί με το γλυκό της προσωπάκι πήγε να δώσει την παραγγελία στην κουζίνα
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 10:09 am


Στο μαγαζί επικρατούσε φασαρία κάτι που δεν ενοχλούσε τους δύο άνδρες καθώς μπήκαν κι αυτοί μέσα στο κλίμα και άρχισαν να μιλάνε. Ο Moon Knight καθώς κουράστηκε να κρατάει άλλο το σεντούκι, το έβαλε πάνω στο τραπέζι. Μία κίνηση όμως που τράβηξε αρκετά βλέμματα από τα γύρο τραπέζια αλλά και από τους υπόλοιπους θαμώνες του μαγαζιού. Έτσι ο Φρανκ το παρατήρησε αυτό και έβγαλε το ένα όπλο του με το δεξί χέρι και το έβαλε πάνω στο τραπέζι για να δείξει σε όσους ''λιγουρεύονταν'' το εσωτερικό του σεντουκιού τι θα πάθαιναν αν το ακουμπούσαν. Μετά από λίγα λεπτά ήρθαν και τα πιάτα των δύων ανδρών όπου τα έφερε στο τραπέζι του η ίδια γλυκιά σερβιτόρα. Ο Φρανκ πλήρωσε και τα δύο πιάτα και έδωσε και καλό φιλοδώρημα στην σερβιτόρα, εκείνη τον ευχαρίστησε και τους άφησε να απολαύσουν το φαγητό τους όπως κι έκαναν. Τότε ήταν η πρώτη φορά που ο Moon Knight ανέβασε λίγο την μάσκα μέχρι την μύτη του και φανέρωσε για πρώτη φορά λίγο το δέρμα του. Ήταν άσπρο και χωρία τρίχες πάνω του ενώ τα δόντια του ήταν αρκετά λευκά και λαμπερά. Ο Φρανκ με τις άκρες των ματιών του άρχισε να τον παρατηρεί με περιέργεια καθώς δεν ήξερε καν πως έμοιαζε κάτω από αυτή την στολή.
{Φρανκ}-Για πες μου κάτι Φεγγαρόπαιδο, τι κρύβεις κάτω από αυτήν την στολή???...Είπε ο Φρανκ καθώς έπιανε με τα δύο του χέρια τα μαχαιροπήρουνα και έκοβε ένα κομμάτι από το μοσχάρι όπου μετά το έβαλε στο στόμα του και άρχιζε να το μασάει
{Moon Knight}-Τίποτα το σημαντικό Punisher, ένα λευκός άνθρωπος ''κρύβεται'' κάτω από την λευκή στολή
Ο Φρανκ δεν το πίστεψε, ήξερε μέσα του πως για κάποιο λόγο καλύβει το σώμα του και το πρόσωπό του. Πολλά σενάρια περνούσαν από το μυαλό του, αλλά τίποτα δεν του έστεκε. Προσπαθούσε να καταλάβει τι ηλικία έχει πάνω κάτω ο νεαρός και να θυμηθεί τους καταζητούμενους, αλλά μάταια. Τίποτα δεν ταίριαζε στο κεφάλι του με τον νεαρό.
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 10:13 am


Δεν έδωσε όμως πολύ σημασία και συνέχισε να απολαμβάνει το φαγητό του, όπου το ίδιο έκανε και ο Moon Knight. Οι δύο άνδρες απολάμβαναν το φαγητό τους χωρίς να  μιλάνε ο ένας στον άλλον, εξάλλου και οι δύο είχαν ήξεραν πως μπορεί να μην είχαν ξανά αυτή την ευκαιρία σύντομα και ήθελαν να την ευχαριστηθούν όσο περισσότερο μπορούσαν. Όμως αυτή η γαλήνια ησυχία, ήρθε να την ταράξει ένα μαχαίρι το οποίο έπεσε και καρφώθηκε στο τραπέζι των δύο ανδρών και μάλιστα στην σκανδάλη του όπλου που είχε αφήσει ο Φρανκ επάνω στο τραπέζι. Αμέσως οι δύο άνδρες εξεπλάγην από αυτό και κοίταξαν προς την μεριά η οποία πετάχτηκε αυτό το μαχαιράκι
{Chesskippa}-Pardon moi, δεν ήθελα να σας κάνω κακό χεχε…Είπε ένας άνδρας που καθόταν στην σκοτεινή μεριά του μαγαζιού μαζί με άλλους τέσσερις άνδρες και έπιναν τις μπύρες του. Ένας άνδρας μετρίου αναστήματος Με πορτοκαλί κοντά μαλλιά και με ''καρφωτό'' μουσάκι, φορούσε μία μπαντάνα με την οποία κάλυβε το πρόσωπό του αλλά είχε δύο τρύπες για τα μάτια του όπου το αριστερό μάτι είχε και μία ουλή. Φορούσε από πάνω μία σκούρα πράσινη μπλούζα με δύο ζώνες δεμένες σαν ''Χ''  και από κάτω ένα κίτρινο κουρελιασμένο και γεμάτο μπαλώματα παντελόνι ενώ κρατούσε στο χέρι του ένα μεγάλο μεταλλικό γάντζο.
Chesskippa:
Ο Φρανκ και ο Moon Knight  δεν έδωσαν μεγάλη σημασία στον πειρατή και άρχισαν να τον αγνοούνε επιδεικτικά συνεχίζοντας το φαγητό τους. Με αυτή την συμπεριφορά ο Chesskippa έγινε έξαλλος όπου με μία κίνηση του σώματός του έσπρωξε την καρέκλα στην οποία καθόταν προς τα πίσω, όπου αυτή χτύπησε στον τοίχο, και βάρεσε δυνατά το τραπέζι στο οποίο καθόταν και με τα δύο του χέρια.
{Chesskippa}-Ειιιιιι!!!.....Όταν θα σας μιλάω θα με ακούτε μπάσταρδοι!!!!....Ξέρετε ποιος είμαι εγώ!!!!!.....Ο  Captain Chesskippa των Chesskippa Pirates με bounty που φτάνει στα 10.000.000 Belli. Όλοι σε αυτό το νησί με σέβονται…εκτός από τον βλάκα των βασιλιά..
Τότε ο Φρανκ διέκοψε τον πειρατή με την φωνή του ενώ συνέχιζε να κόβει το μοσχάρι του σε κομματάκια
{Φρανκ}-Δεν μας νοιάζει ποιος είσαι, εμείς απλός θέλουμε να απολαύσουμε το φαγητό μας. Άφησε μας στην ησυχία μας
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 12:28 pm


Αυτή η συμπεριφορά προς το άτομό του εξόργισε των Chesskippa όπου έφυγε από το τραπέζι του και κατευθύνθηκε προς το τραπέζι του Φρανκ και του Moon Knight. Με το που έφτασε στο τραπέζι, ''έσκασε'' ένα ψεύτικο χαμόγελο προς τον Φρανκ και τράβηξε το μαχαίρι του από το όπλο του Φρανκ αλλά μαζί με αυτό πήρε και το όπλο του και άρχιζε να το θαυμάζει καθώς το κοιτούσε
{Chesskippa}-Πολύ ωραίο μαραφέτι έχεις στην κατοχή σου…Είπε με ειρωνεία καθώς γύρισε και στόχευσε προς τον Φρανκ με το όπλο του. Ο Φρανκ χαμογέλασε ειρωνικά καθώς είχε βάλει την ασφάλεια στο όπλο του πριν το βάλει πάνω στο τραπέζι και ήξερε πως αυτός ο πειρατής δεν ήξερε να χειρίζεται αυτά τα όπλα. Έτσι συνέχισε να απολαμβάνει το φαγητό του χωρίς να σηκωσει καν το βλέμμα του να δει τον πειρατή που τον στόχευσε στο κεφάλι…Μπάσταρδε, εμένα δεν θα μου συμπεριφέρεσαι έτσι!!!. Είπε και τράβηξε την σκανδάλη του όπλου όπου λόγο της ασφάλεια δεν πυροβόλησε. Ο Πειρατής τότε κοίταξε με περιέργεια το όπλο όπου το κούνησε δύο φορές στον αέρα για να ακούσει μήπως ήταν χαλασμένο και μετά το ξαναέστρεψε προς τον Φρανκ όπου και προσπάθησε ξανά άλλες δύο φορές χωρίς μεγάλη επιτυχία.
{Φρανκ}-Ήξερα πως ήσουν ηλίθιος…Είπε ο Φρανκ καθώς ανύψωσε το βλέμμα του προς τον πειρατή και με μία κίνηση του χεριού του κάρφωσε το πιρούνι που κρατούσε στα χέρια του, στο χέρι του πειρατή και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αφήσει το όπλο και να πιάσει το χέρι του ενώ άρχισε να φωνάζει από τον πόνο. Ο Φρανκ με τα γρήγορα αντανακλαστικά του έπιασε στον αέρα το όπλο του και αφού με μία κίνηση έβγαλε την ασφάλεια το έστρεψε προς τον πειρατή και τον σημάδεψε στο κεφάλι…Τελευταία λόγια παλιάτσε???...Είπε γεμάτος αυτοπεποίθηση ενώ τα μάτια του έλαμπαν κάτι που έκανε τον πειρατή να τρομοκρατηθεί
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} Empty
PostSubject: Re: {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}   {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος} I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή-Φρούτο} The Punisher Pirates: Punisher Justice {Τέλος}
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}
» {Αρχή} The Punisher Pirates: Η Επανάσταση των Μακκαβαίων {Τέλος}
» {Αρχή-Βιβλίο} The Punisher Pirates: Something is being prepared {Τέλος}

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Sedna Kingdom-
Jump to: