Greek One Piece RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Greek One Piece Role Playing Game
 
HomeΑρχικήSearchLatest imagesRegisterLog in
To Greek One Piece Rpg διαθέτει Server στο Discord , μπορείτε να μας βρείτε πατώντας ΕΔΏ
Καλώς ορίσατε στο Greek One Piece Rpg! Εάν είστε νέος παίκτης παρακαλώ διαβάστε για το forum/παιχνίδι μας πατώντας ΕΔΩ
Για δημιουργία νέου χαρακτήρα δείτε ΕΔΩ
Μπορείτε να βρείτε τις νέες αλλαγές/προσθήκες στο παιχνίδι πατώντας ΕΔΏ
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 106 on Thu Dec 19, 2019 4:08 pm
Άλλοι Καταζητούμενοι
Άλλοι Φημισμένοι
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Affiliates




Ομάδες Κυνηγών
Wolfpack
School of the Wolf
Ομάδες Ναυτικών
Dragon Storm

 

 {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 2:30 am


{Kopon}-Ποιος είσαι???
{Φρανκ}-Αν με ήξερες μάλλον δεν θα μου είχες επιτεθεί, είμαι ο Frank Castle ή όπως με φωνάζουν πολλοί  ''The Punisher''
{Kopon}-Ώστε εσύ είσαι αυτός που όλοι συζητάνε ότι βρίσκεσαι στην θάλασσά μας, ο τιμωρός είναι εδώ, ο Τιμωρός θα μας πιάσει, Ο Τιμωρός θα μας σκοτώσει όλους και βλακείες εγω δεν σε φοβάμαι!!!
{Φρανκ}-Κακώς…..πολύ κακώς
Είπε ο Φρανκ και του σχηματίστηκε ένα χαμόγελο στο πρόσωπό του ενώ άρχισε να κάνει βήματα προς τα μπροστά κατευθυνόμενος προς τον πειρατή και στην παρέα του. Τότε ο μικρός έτρεξε μπροστά προς αυτόν και του επιτέθηκε με την πανοπλία του, όπως ένας ταύρος όταν βλέπει το κόκκινο χρώμα, αλλα ο Φρανκ έκανε ένα βήμα προς τα δεξιά και τον απέφυγε ενώ του έριξε μία κλωτσιά στην πλάτη που τον έκανε να χάσει την ισορροπία του και να πέσει με την μούρη κάτω στο πάτωμα
{Φρανκ}-Άκουσε εδώ μικρέ, δεν είμαι όποιος κι όποιος κάτι κακοποιούς σαν κι εσένα τους έχω για πλάκα, έχω συναντήσει στην καριέρα μου ουκ ολίγους οπότε μην πιέζεις την τύχη σου
Τότε ο νεαρός πειρατής σηκώθηκε από το πάτωμα αλλά είχε γυρισμένη την πλάτη του προς τον Φρανκ κάτι που τον έκανε τον ίδιο να είναι σε ετοιμότητα. Τότε με μία γρήγορη κίνηση ο μικρός πειρατής έπιασε τα δύο μεγαλύτερα kunai που είχε κρεμασμένα στην κοιλιά του και τα πέταξε προς τον Φρανκ ενώ στην συνέχεια πηδήξει προς τα πάνω με ένα μεγάλο άλμα και πιάνοντας  το σπαθί του και με τα δυο του χέρια επιτέθηκε στον Φρανκ. Τότε ο Φρανκ ''έσπασε'' την μέση του ώστε να αποφύγει τα kunai και μόλις πέρασαν από πάνω του, ύψωσε τους δείκτες των χεριών του και τα έβαλε στις τρύπες που είχαν στην βάση τους τα Kunai. Αυτά έκανα κύκλο 360 μοιρών γύρο από τα δάκτυλα και αφού τα έπιασε τα ύψωσε σε σχήμα Χ και απέκρουσε την επίθεση του Kopon με αυτά. Ο Νεαρός πειρατής δεν μπορούσε να πιστέψει στα μάτια του  με αυτά που έβλεπε να κάνει ο  Φρανκ, ενώ εκείνος τον κοίταξε με αυτοπεποίθηση στα μάτια και χωρίς να χάσει χρόνο έκανε ένα επιτόπιο άλμα και χτύπησε τον πειρατή με το δεξί του γόνατο στο στήθος του και ενώ βρισκόταν στον αέρα, ο Φρανκ έσφιξε το δεξί του χέρι σε μπουνιά και τον χτύπησε στο πρόσωπο κάθετα κάνοντας έτσι να πέσει πάνω σε ένα ξύλινο τραπέζι και να το σπάσει με τη φόρα που έπεσε στα δύο
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 2:35 am


Το πρόσωπο του νεαρού πειρατή είχε γεμίσει με αίματα ενώ βρισκόταν πάνω στο σπασμένο τραπέζι μισολιπόθυμος, τότε ο Φρανκ γύρισε το σώμα του προς τους άλλους δύο πειρατές που φαινόντουσαν τρομαγμένοι αλλά δεν θα άφηναν εδώ κάποιον από το πλήρωμά τους. Έτσι ο αριστερός τράβηξε το σπαθί του και το σήκωσε στον αέρα αλλά σταμάτησε όταν είδε το βλέμμα του Φρανκ ο οποίος κοιτούσε τρομαγμένος τον σύντροφό του που ήταν δεξιά του. Μόλις μέσα από την πόρτα πέρασε ένα μεταλλικό μπούμερανγκ που έμοιαζε με μισοφέγγαρο και είχε σκίσει το μισό λαιμό του πειρατή προτού καρφωθεί το μισό κάτω στο ξύλινο πάτωμα
Spoiler:
Τότε ο δεξιός πειρατής έπιασε με τα δύο χέρια την σχισμή στον λαιμό του ενώ άφησε να πέσει κάτω το σπαθί του. Προσπάθησε να κλείσει την πληγή αλλά χωρίς επιτυχία γιατί έβλεπες το αίμα να τρέχει σαν καταρράκτης από το λαιμό του και αυτό είχε ως αποτέλεσμα μετά από λίγα δευτερόλεπτα να πέσει κάτω στο έδαφος νεκρός. Πριν προλάβει να πάρει τα μάτια του από του άκουσε τον δεξιό πειρατή, ακούστηκε ένα δυνατό ουρλιαχτό προερχόταν από το στόμα του αριστερού πειρατή. Αμέσως γύρισε το κεφάλι του ο Φρανκ όπου είδε ακόμα ένα μεταλλικό μισοφέγγαρο αυτή την φορά καρφωμένο στο χέρι του πειρατή, το μισό το είχε διαπεράσει, όπου αυτό είχε ως αποτέλεσμα να του πέσει κι αυτού νου το σπαθί κάτω και ο ίδιος να πέσει στα γόνατα πιάνοντας το χέρι του από το καρπό σφαδάζοντας από τον πόνο
{Φρανκ}-Τι στο διάολο συμβαίνει???.....Είπα ο Φρανκ εμφανώς μπερδεμένος και έπιασε τα όπλα του χωρίς να τα βγάλει από τις θήκες
{???}-Μην φοβάσαι Φρανκ δεν είμαι εχθρός σου!!....Ακούστηκε μία ήρεμη αλλά αρκετά ζωντανή φωνή απ'έξω από την είσοδο του μαγαζιού αλλά δεν φαινόταν αυτός που μιλούσε
{Φρανκ}-Ποιος είναι εκεί???....Απάντησε ο Φρανκ κοιτώντας την είσοδο του μαγαζιού και προετοιμασμένος για το χειρότερο
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 2:42 am


{Moon Knight}-Μπορείς να με φωνάζεις Moon Knight είμαι ένας εκδικητής όπως κι εσύ και σε έψαχνα για να σε βρω αρκετό καιρό, δεν περίμενα να σε βρω σε αυτό το ήσυχο μέρος
Είπε και τότε μπήκε μέσα στο μαγαζί ένας άνδρας μετρίου αναστήματος με μία κάτασπρη αμφίεση, ενώ κάλυπτε το πρόσωπό του με μία άσπρη κουκούλα, φορούσε μία άσπρη μάσκα μέσα από την κουκούλα με ένα μισοφέγγαρο στο μέτωπο όσο και στα χέρια αλλά και ένα μεγάλο στο στήθος. Όλο αυτό παρακίνησε την περιέργεια στον Φρανκ, δεν είχε ξαναδεί κάποιον με τέτοια αμφίεση ποτέ μπροστά του. Ενώ στην ζώνη του είχε τα μεταλλικά μισοφέγγαρα όπου είχε χρησιμοποιήσει δύο πριν από λίγο στους πειρατές
Spoiler:
Τότε ο Moon Knight άρχισε να περπατά προς τον πειρατή που ήταν ζωντανός και αφού τον έπιασε από τον ώμο και τον σήκωσε με το δεξί του χέρι, με το αριστερό έβγαλε ένα μπούμερανγκ και του το έβαλε στο λαιμό και του είπε με μία μπάσα φωνή
{Moon Knight}-Πήγαινε αμέσως στον καπετάνιο και πες του ότι θα ανταλλάξουμε τον πειρατή του με το πολύτιμο φορτίο που κουβαλάει αλλιώς θα του ''κόψω το δεξί χέρι'', θα ήμαστε στο λιμάνι ακριβώς στις 12 το βράδυ αν αργήσει τότε και εμείς θα πάρουμε τα μέτρα μας!!….Είπε καθώς εννοούσε ότι θα σκότωνε τον Kopon αν δεν άκουγαν τα λόγια του. Τότε ο πειρατής με το μισοφέγγαρο ακόμα κολλημένο στο χέρι του έφυγε τρέχοντας από το μαγαζί ενώ ο Moon Knight σήκωσε τον μπάρμαν από το πάτωμα και τον έβαλε να καθίσει σε μία καρέκλα
{Moon Knight}-Και τώρα οι δύο μας…..μεταφορικά γιατί έχουμε έναν νεκρό πειρατή, έναν λιπόθυμο πειρατή σαν όμηρο και έναν τραυματισμένο μπάρμαν χεχε
{Φρανκ}-Προηγουμένους είπες ότι με έψαχνες καιρό, μήπως με παρακολουθούσες??
{Moon Knight}-Όχι, ποτέ δεν σε πετύχαινα πάντα όταν πήγαινα σε κάποιο νησί εσύ έφευγες, είχες τελειώσει την δουλειά σου, σε αυτό το νησί ήρθα καθαρά για ξεκούραση. Δεν περίμενα να σε βρω εδώ, περίμενα να κατευθύνεσαι προς το Sedna Kingdom
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 2:46 am


Ο Φρανκ δεν ήξερε πως είχε αυτός ο νεαρός πετύχει το ταξίδι του, από τι φαίνεται τον είχε μελετήσει αρκετά ώστε να μπορεί να μαντέβει σωστά τις επόμενες του κινήσεις κάτι που τον έκανε αρκετά σκεπτικό προς το άτομό του.
{Φρανκ}-Πως σε λένε μικρέ???
{Moon Knight}-Όπως σου είπα και πριν Moon Knight….απάντησε ο νεαρός με μία χαρμόσυνη αύρα να τον περιτριγυρίζει
{Φρανκ}-Κανονικό όνομα δεν έχεις???
{Moon Knight}-Κοίτα δεν συνηθίζω να μιλάω για το παρελθόν μου, εξάλλου στην πιάτσα έχω γίνει γνωστός με αυτό το ψευδώνυμο και πως αλλιώς να γινόταν άλλωστε κοίτα την στολή μου δεν τους άφησα κι άλλη επιλογή χαχα….Είπε στον Φρανκ και του έριξε μια φιλική μπουνιά στο μπράτσο αλλά ο Φρανκ το πήρε αρκετά ψυχρά κάτι που έκανε τον νεαρό να τρομάξει λίγο
{Φρανκ}-Γιατί με έψαχνες???
{Moon Knight}-Θέλω εμείς οι δύο να συνεργαστούμε, νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που σιχαινόταν τα σκουπίδια που βρομίζουν τον πολιτισμό μας και η διαφθορά που υπάρχει σε κάθε σκοτεινή άκρη όλων των νησιών……Ο Φρανκ έβλεπε ομοιότητες με τον νεαρό κάτι που δεν είχε ξαναδεί και κατά κάποιον τρόπο του θύμιζε τον εαυτό του όταν ήταν κι αυτός αυτή σε την ηλικία
{Φρανκ}-Και αν αρνηθώ???
{Moon Knight}-Έεεεεεελα τώρα τόσο κόπο έκανα να σε βρω, εξάλλου έχω σημαντικές πληροφορίες για πολλά πράγματα που ψάχνεις…..είπε χαριτολογώντας και με τον αγκώνα του τον χτύπησε φιλικά στα πλευρά δύο φορές θέλοντας να σπάσει λίγο τον πάγο αλλά πάλι ο Φρανκ ήταν ανένδοτος….εξάλλου είμαι και πολύ καλός πλοηγός έχω ταξιδέψει σε πολλές θάλασσες και ξέρω να χειρίζομαι πολύ καλά το πηδάλιο ενός πλοίου!!!
{Φρανκ}-Τι σημαντικές πληροφορίες έχεις για εμένα???
{Moon Knight}-Από την μέχρι τώρα δραστηριότητα σου κατάλαβα πως στοχεύεις τους ανθρώπους σε υψηλή θέση και σημαντικά άτομα της κοινωνίας αλλά δεν έβρισκα κάτι κοινό στους στόχους σου εκτός το ότι όλοι είχαν την φήμη πως ήταν μαλάκες. Μέχρι που σε κατάλαβα χεχε…….πας για το μεγάλο ψάρι έτσι χεχε
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 2:52 am


{Φρανκ}-Το μεγάλο ψάρι???
{Moon Knight}-¨Όπως λέμε ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι, το κατάλαβες έτσι δεν είναι???....έτσι δεν είναι???
{Φρανκ}-Δεν σε πιάνω.
{Moon Knight}-Πφφφφφφφ……πας να διαλύσεις την μαφία που ''κυβερνά'' την North Blue έτσι δεν είναι???
{Φρανκ}-Πώς ξέρεις γι αυτήν???
{Moon Knight}-Όταν σου είπα ότι είμαι σαν κι εσένα τι δεν κατάλαβες???....Κι εγώ ενεργώ μυστικά κάτω από το φως του φεγγαριού πιάνοντας κακοποιούς και κάποιοι από αυτούς μου είπαν ένα δύο πραγματάκια ή μάλλον για να το θέσω ποιο σωστά τους έκαναν να μου πουν
Όντως φαινόταν στον Φρανκ ότι ο νεαρός γνώριζε αρκετά πράγματα ενώ δεν του φαινόταν κάτι που παρακίνησε την περιέργεια του Φρανκ ακόμα περισσότερο αλλά τον έκανε ακόμα ποιο πολύ σκεπτικό σχετικά με τον Moon Knight
{Φρανκ}-Τι γνωρίζεις για την μαφία??
{Moon Knight}-Μόνο ότι όταν τους χαλάς τα σχέδια αυτοί νευριάζουν χαχα
{Φρανκ}-Δεν κάνω πλάκα μικρέ
{Moon Knight}-Ούτε εγώ Φρανκ, ούτε εγώ…..γι αυτό τον λόγο είμαι στο νησί αυτό, δεν στο είπα ποιο πριν αλλά με άκουσες που είπα ότι θα ανταλλάξω αυτόν τον πειρατή με ένα σημαντικό φορτίο που κουβαλάει αυτό το πλήρωμα
{Φρανκ}-Ναι σε άκουσα καθαρά
{Moon Knight}-Ωραία, μάζεψα πληροφορίες γι' αυτό το πλήρωμα, τους Kudos Pirates, αυτός που βλέπεις λιπόθυμο εκεί πέρα είναι το δεξί χέρι του καπετάνιου και από τι έμαθα έχουν ένα σημαντικό ραντεβού με κάποιον Tudor στο Sedna Kingdom ώστε να του παραδώσουν αυτό που κουβαλάνε
{Φρανκ}-Πως είπες το όνομα???
{Moon Knight]-Tudor, δεν ξέρω ποιος είναι αυτός αλλά γιατί ρωτάς???
{Φρανκ}-Είναι ένας μαφιόζος που με έχει βάλει στο μάτι από το Frost Kingdom
{Moon Knight}-Οπότε τώρα με πιστεύεις???
{Φρανκ}-Ναι, αλλά δεν σε εμπιστεύομαι
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 8:25 pm


{Moon Knight}-Δεν πειράζει με τον καιρό…..είπε πάλι με αυτήν την χαρμόσυνη αύρα που τον περιβάλει
{Kopon}-Θα σε σκοτώσω!!!…Ήταν ο νεαρός πειρατής που ενώ βρισκόταν λιπόθυμος ανέκτησε ξανά της αισθήσεις του και αφού στηρίχτηκε στο τραπέζι που είχε γίνει δύο κομμάτια προσπάθησε να σηκώσει το σώμα του. Με συνοπτικές διαδικασίες ο Moon Knight έβγαλε μέσα από την ζώνη του ένα μικρό κύλινδρο όπου πάτησε ένα κουμπί και αυτό αμέσως μεγάλωσε και έγινε μία μπάρα. Ένα όπλο που χρησιμοποιούσε συχνά ο Moon Knight, και με αυτό  βάρεσε στο κεφάλι τον πειρατή με μία κίνηση του χεριού του κάνοντας τον πάλι να χάσει τις αισθήσεις του και να πέσει στο πάτωμα.
{Moon Knight}-Πάμε να κάτσουμε να μην στεκόμαστε και όρθιοι??
Ο Φρανκ έγνευσε προς τα κάτω το κεφάλι του και οι δύο άνδρες πήγαν και έκατσαν σε ένα τραπέζι μέσα στο μπαρ ο ένας απέναντι στον άλλον για να συζητήσουν τις επόμενες κινήσεις τους. Τότε ο μπαρμαν σηκώθηκε από την καρέκλα και αφού πήρε την πόρτα και την έβαλε στην θέση της έβαλε έξω την ταμπέλα ''κλειστό'' 'ώστε να μην έρθει άλλος μέσα στο μαγαζί και πήγε προς τους δύο άνδρες
{Μπάρμαν}-Παιδιά μπορώ να σας φέρω κάτι να τσιμπήσετε…κερασμένο από το μαγαζί
{Φρανκ}-Ίσως αργότερα….Είπε ο Fρανκ καθώς γύρισε ξανά το βλεμμα του προς τον Moon Knight…για λέγε μικρέ πως έχεις σκεφτεί την κατάσταση
{Moon Knight}-Καταρχάς βγάζουμε εκτός τους Kudos Pirates εξάλλου το βαρύ όνομα το βγάλαμε ήδη από την μέση, ο καπετάνιος τους δεν είναι παρα ένας γεροξεκούτης ο οποίος αναπολεί τις παλαιές δόξες του. Έχει χάσει το αριστερό του πόδι αλλά και το δεξί του χέρι και τα έχει αντικαταστήσει με ένα ξύλινο πόδι και ένα γάντζο αντίστοιχα. Λες να μας είναι καμία σημαντική απειλή???....Είπε ειρωνικά ο Moon Knight ενώ γέλασε
{Φρανκ}-Και αυτό το φορτίο είναι τόσο σημαντικό που αξίζει να μπούμε σε τόσο κόπο
{Moon Knight}-Οι πληροφορίες μου λένε πως είναι κάτι ανεκτίμητο, τώρα αν είναι ράδιο αρβύλα δεν ξέρω πάντως αξίζει να κάνουμε μία προσπάθεια τι λες??
{Φρανκ}-Με βρίσκεις σύμφωνο και αν δεν σου φαινόταν γνωρίζεις αρκετά πράγματα
{Moon knight}-Είδες που σου φάνηκα χρήσιμος, εγώ σου το είπα…..Είπε ενώ φαινόταν ότι χαμογελούσε παρόλο που φορούσε την μάσκα
{Φρανκ}-Και τι στο καλό συμβαίνει με τα μισοφέγγαρα είναι κάποιο φετίχ σου τι στο διάολο???
{Moon Knight}-Χαχαχαχαχα ήξερα πως έχεις χιούμορ Punisher κόλα πέντε!!!....Είπε και σήκωσε το χέρι του αλλά πάλι δεν πήρε την ανταπόκριση που ήθελε από τον Φρανκ
{Φρανκ}-Μην ενθαρρύνεσαι μικρέ ένα βήμα τη φορά
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 8:32 pm


Οι ώρες περνούσαν και οι δύο άνδρες συζητούσαν για τις επόμενες κινήσεις τους, είχε βραδιάσει πλέον και δεν απείχε πολύ η ώρα της συνάντησης. Έτσι ο Moon Knight σηκώθηκε από το τραπέζι και έβγαλε πάλι την κυλινδρική μπάρα και αποκόλλησε την κορυφή της η οποία συνδεόταν με όλο τον υπόλοιπο κύλινδρο με ένα σύρμα που όλο και μεγάλωνε έτσι χρησιμοποίησε την κορυφή μαζί με το σύρμα για να δέσει τα χέρια και τα πόδια του Kopon όπου είχε ανακτήσει πάλι τις αισθήσεις του. Οι δύο άνδρες όμως είχαν προνοήσει και τον είχαν φιμώσει και το στόμα αλλά και τα μάτια του και πλέον ήταν ανήμπορος να κάνει το οτιδήποτε. Το μόνο που άκουγες από το στόμα του ήταν ένα μουγκρητό το οποίο εκνεύριζε τους δύο άντρες και κάθε φορά που το άκουγαν τον βάραγαν στο κεφάλι κάνοντας τον έτσι να σωπάσει τελείως.
{Φρανκ}-Θα πρέπει να ήμαστε έτοιμη και προσεκτική δεν πρέπει να κάνουμε λάθος, ούτε να πέσουμε σε κάποια από την παγίδα τους    
{Moon Knight}-Μην ανησυχείς Punisher, δεν νομίζω να στήσουν καμία παγίδα, δεν θα διακινδυνεύσει ο Kudos την ακεραιότητα του Kopon. Βλέπεις τον έχει σαν παιδί του εκτός και από δεξι του χέρι τώρα που συζητάμε ο γέρος κάθεται σε αναμμένα κάρβουνα
{Φρανκ}-Εν πας περίπτωση εμείς πρέπει να ήμαστε έτοιμη για όλα τα ενδεχόμενα
{Moon Knight}-Ότι νομίζεις ότι είναι το ποιο σωστό
Είπαν οι δύο άνδρες και έδωσαν τα χέρια, τότε ο Φρανκ γύρισε το βλέμμα του πάνω από το μπαρ όπου υπήρχε ένα ρολόι . Ο μικρός δείχτης έδειχνε 11 ενώ ο μεγάλος 9 τότε κοίταξε τον Moon Knight στα μάτια και οι δύο άνδρες ταυτόχρονα έγνεψαν τα κεφάλια τους καταφατικά και σηκώθηκαν από το τραπέζι
{Φρανκ}-Πως θα τον κουβαλήσουμε αυτόν μέχρι το λιμάνι???
{Moon Knight}-Μην ανησυχείς κάτι έχω στο μυαλό μου…είπε με έναν ειρωνικό τόνο στην φωνή του και άρχισε να τον σέρνει με την μεταλλική μπάρα που κρατούσε στα χέρια του. Ο Φρανκ γέλασε στην εικόνα αυτού του θεάματος και αφού κούνησε το κεφάλι του δεξιά και αριστερά ακολούθησε κι αυτός με την σειρά του. Οι δύο άνδρες μαζί με τον νεαρό πειρατή βγήκαν από το μπαρ και κατευθύνθηκαν προς το λιμάνι
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeWed Aug 09, 2017 8:38 pm


Το φως του φεγγαριού ''έπεφτε'' πάνω στην πόλη (και κυρίως στον Moon Knight Razz ) οι δύο άνδρες προχωρούσαν ακάθεκτοι ενώ έσερναν τον πειρατή πριν μέσα στην μέση του δρόμου. Ήταν αργά το βράδυ οπότε δεν υπήρχε κανένας κάτοικος για να τους δει κάτι που έκανε την δουλειά των αντρών ποιο εύκολη εξάλλου δεν ήθελε κανένας από τους δύο να μπλεχθούν στα πόδια τους αθώοι πολίτες του νησιού.
{Φρανκ}-Θυμάσαι τι είπαμε έτσι???
[Moon Knight}-Και την παραμικρή λεπτομέρεια Punisher
Οι άντρες έφτασαν στο λιμάνι που για καλή και για κακή τους τύχη και η άλλη ομάδα των πειρατών είχε έρθει ποιο νωρίς. Όλοι ήταν ντυμένοι με αυτά τα ελαφριά ρούχα με τις άσπρες και κόκκινες γραμμές ενώ όλοι κρατούσαν στα χέρια τους ή σπαθιά ή όπλα ή και τα δύο μαζί. Πρέπει να ήταν μαζεμένοι γύρο στα 30 με 40 άτομα ένας μεγάλος αριθμός αντρών αλλά δεν ήταν κάτι που τρόμαζε τους δύο άνδρες φαινόταν να ελέγχουν την κατάσταση. Για λίγα λεπτά επικράτησε μία ανησυχητική ησυχία που όμως την ''έσπασε'' ένας περίεργος θόρυβος που ακουγόταν σαν κάποιος να χτυπούσε το χέρι του σε ξύλο….τικ…..τικ….τικ. Στην αρχή οι δύο άντρες,ο Punisher και ο Moon Knight, μπερδεύτηκαν από αυτόν τον ήχο αλλά μετά διαλευκάνθηκε η κατάσταση. Σιγά σιγά άρχισαν να αραιώνονται οι άντρες στο κέντρο και άρχισαν να κάνουν χώρο για τον καπετάνιο τους. Ο θόρυβος όλο και μεγάλωνε…..τικ…….τικ……τικ….αυτός ο θόρυβος προερχόταν από το ξύλινο πόδι του καπετάνιου των Kudos pirates των Dani Kudos το οποίο έβρισκε κάτω στο έδαφος. Τότε μπροστά τους εμφανίστηκε ένας κοντός γεράκος ο οποίος ταίριαζε πολύ με τα χαρακτηριστικά ενός πειρατή. Φορούσε το γκρίζο πειρατικό καπέλο με την νεκροκεφαλή πάνω του ενώ σαν φορεσιά είχε την στολή του καπετάνιου του που επιρροή του από τον χρόνο ήταν ορατή. Τα ρούχα του ήταν γεμάτο λεκέδες και είχαν κουρελιάσει ενώ όπως είχε πει και ο Moon Knight το αριστερό του πόδι το είχε αντικαταστήσει με ένα ξύλινο ενώ το δεξί του χέρι με ένα γάντζο στο οποίο κρατούσε και με τη βοήθεια του σώματός του ένα ξύλινο μικρό σεντούκι. Δεμένο στην αριστερή πλευρά είχε το σπαθί του ενώ από πίσω του είχε και μία καραμπίνα. Τα περισσότερα δόντια τα είχε χάσει ενώ στο πρόσωπό του και στα μάτια του μπορούσες να δεις όλες τις περιπέτειες που είχε περάσει όλα αυτά τα χρόνια ως πειρατής
Spoiler:
Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 1:34 am


Όταν ο καπετάνιος Kudos είδε τον Kopon φιμωμένο και το πρόσωπό του μέσα στα αίματα αμέσως λύγισε. Το άγριο βλέμμα που είχε μέχρι εκείνη την ώρα αντικαταστάθηκε από ένα λυπηρό βλέμμα ενώ ήταν έτοιμος να δακρύσει
{Kudos}-Παιδί μου, τι σου κάνανε…..Θα το πληρώσετε και οι δύο γι αυτό που κάνατε στον Kopon….όποιοι πειράζουν έστω κι έναν από το πλήρωμά μου δεν μένουν ατιμώρητοι….Ποτέ!!!!! Φώναξε ενώ όλοι οι άνδρες που ήταν γύρο του σήκωσαν τα σπαθιά και πυροβόλησαν προς τον αέρα ενώ ζητωκραύγαζαν προς τιμήν του καπετάνιου του. Ο Punisher με την σειρά του έσπρωξε τον Kopon με το αριστερό του χέρι και με το δεξί έβγαλε από την θήκη το όπλο του και το έστρεψε προς το κεφάλι του Kopon
{Φρανκ}-Άσε τα πολλά πολλά γέρο, έφερες το πράγμα???
{Kudos}-Είναι μέσα στο σεντούκι αυτό που ζητάτε!!!
{Φρανκ}-Ωραία πέτα το προς τα εδώ
{Kudos}-Όχι προτού ελευθερώσετε τον Kopon
{Φρανκ}-Δεν νομίζω να είσαι σε θέση να κάνεις διαπραγματεύσεις γέρο!!!....Είπε ο Φρανκ καθώς πίεσε την κάνη του όπλου του στον Kopon
{Kudos}-Εντάξει, εντάξει μόνο μην κάνεις κακό στον ''γιο'' μου….αναφώνησε και με όση δύναμη είχε πέταξε το σεντούκι προς τους δύο άντρες. Τότε ο Moon Knight πάτησε ένα κουμπί στην μπάρα του και μάζεψε το σύρμα από τα χέρια και τα πόδια του Kopon και το πέταξε προς το σεντούκι όπου το έδεσε και το τράβηξε πίσω στα χέρια του
{Kudos}-Σας δώσαμε αυτό που θέλετε, τώρα είναι η σειρά σας!!!
{Φρανκ}-Περίμενε!!!...Είπε στον καπετάνιο ο Φρανκ και τότε γύρισε το κεφάλι του και κοίταξε τον Moon Knight ενώ του έκανε σήμα να ανοίξει το σεντούκι. Αυτός έγνευσε καταφατικά και το άνοιξε, αλλά μόλις το άνοιξε δεν πίστεψε αυτό που μόλις είχαν δει τα μάτια του  

Back to top Go down
pashalis hunder
Pirate
Pirate
pashalis hunder


Όνομα Χαρακτήρα : Frank Castle
Posts : 3460
Location : Athens
Join date : 2012-10-20
Age : 26

Character sheet
Remaining Health: 100%

{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitimeThu Aug 10, 2017 1:41 am


Μέσα στο σεντούκι υπήρχε ένα περίεργο φρούτο, που έμοιαζε με μύλο αλλά είχε κίτρινο χρώμα και μωβ τελίτσες πάνω του. Ο Moon Knight αμέσως κατάλαβε πως αυτό ήταν ένα φρούτο του διαβόλου, είχε ακούσει πως το εμπόρευμα ήταν σημαντικό αλλά δεν πίστευε πως ήταν τόσο σημαντικό. Έτσι αφού πέρασε το αρχικό σοκ γύρισε το κεφάλι του προς τον Φρανκ και αποκρίθηκε
{Moon Knight}-Φρανκ…..εδω μέσα υπάρχει ένα φρούτο του διαβόλου!!!
{Φρανκ}-Ένα φρούτο του διαβόλου???....Είπε έκπληκτος ο Φρανκ ενώ αμέσως μετά δημιουργήθηκε ένα σατανικό χαμόγελο στο πρόσωπό του
{Kudos}-Πήρατε αυτό που θέλατε, το φρούτο του διαβόλου, τώρα δώσε μου πίσω τον Kopon
{Φρανκ}-Όπως επιθυμείς καπετάνιε, απλός μισό λεπτό να στον περιποιηθώ λίγο μην στον δώσω έτσι ατημέλητο….Είπε ο Φρανκ και πήγε μπροστά από τον Kopon καληβοντας έτσι την οπτική επαφή με τους πειρατές και τον καπετάνιο…Όπως είπαμε να είσαι καλό παιδί αλλιώς θα σου τινάξω τα μυαλά στον αέρα…Συνενωθήκαμε??? Αποκρίθηκε στον Kopon ενώ αυτός με δάκρυα στα μάτια του μούγκρισε. Έτσι ο Φρανκ του έδεσε ποιο σφιχτά το σχοινί που του είχε βάλει στο στόμα και τον αφού έβγαλε τον αναπτήρα και τον άναψε δυο φορές, μετά έβγαλε κι ένα τσιγάρο και το έβαλε στο στόμα του ενώ το άναψε κι αυτό με τον αναπτήρα που είχε βγάλει προηγουμένως. Μετά έδωσε μία κλοτσιά στον Kopon και τον έστειλε στους πειρατές, αυτός περπάτησε με δάκρυα στα μάτια ενώ το στόμα και τα χέρια του ήταν δεμένα. Ο καπετάνιος και οι πειρατές αμέσως χάρηκαν μόλις τον είδαν να έρχεται προς το μέρος τους ενώ ο Kudos άνοιξε τα χέρια του και τον αγκάλιασε μόλις έφτασε κοντά του. Τότε ήταν που ο καπετάνιος των Kudos Pirates άκουσε ένα περίεργο θόρυβο να έρχεται από την κοιλιά του, τότε άνοιξε την κάπα και είδε δύο δυναμίτες το οποίο το φιτίλι είχε ανάψει προ ολίγου ο Punisher. Πριν προλάβει κάποιος να κάνει κάτι οι δυναμίτες έσκασαν κι δημιούργησαν μία μεγάλη έκρηξη που δεν άφησαν κανένας από τους Kudos Pirates ζωντανό και που έκανε μεγάλη ζημιά στο λιμάνι του νησιού. Ήταν κάτι που είχε σχεδιαστεί και το έφεραν εις πέρας οι δύο άνδρες με μεγάλη επιτυχία. Όχι μόνο είχαν βγάλει ένα ολόκληρο πλήρωμα εκτός του ''πειρατικού χάρτη'' με μία κίνηση αλλά είχαν στα χέρια τους μία τεράστια δύναμη όπου μπορούσαν να την χρησιμοποιήσουν υπέρ τους. Αυτό το φρούτο θα ήταν η αιτία συνάντησης του Φρανκ με τον Tudor στο βασίλειο στο οποίο κατευθηνόντουσαν τώρα οι δύο άνδρες, στο περίφημο Sedna Kingdom.
Back to top Go down
Sponsored content





{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 Empty
PostSubject: Re: {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}   {Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος} - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
{Αρχή-Φρούτο} The Punisher:Το Φεγγαρόφωτο {Τέλος}
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» {Αρχή-Φρούτο} The Punisher Pirates: Punisher Justice {Τέλος}
» {Αρχή-Φρούτο} The Punisher Pirates: Η Πόλη Φάντασμα {Τέλος}
» {Αρχή}The Punisher Pirates:Το τέλος ενός ταξιδιού,η αρχή μιας νέας περιπέτειας {Τέλος}
» {Αρχή}The Punisher: Το χρυσό εισιτήριο {Τέλος}
» {Αρχή} The Punisher Pirates: Η Επανάσταση των Μακκαβαίων {Τέλος}

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek One Piece RPG :: Περιοχές :: North Blue :: Micqueot-
Jump to: